İlgili Kategoriler
Fiyat
Araç Marka ve Model
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Egzoz Parçaları

" araması için 4488 sonuç listeleniyor

Egzoz Parçaları

Egzoz Parçaları

Egzoz, araçlarda sesi absorbe eden bir sistemdir. Bu sistem hem hava kirliliğini hem de araçtan çıkan yüksek düzeydeki sesi önler. Bu yüksek ses, hava ve yakıt karışımının bir araya gelerek oluşturdukları gazın çıkardığı sestir. Sistem, içten yanmalı motora sahiptir. Bu sistem her araçta oldukça önemlidir. Aracın motorunda biriken atık ve çeşitli kirli gazların dışarı düzenli aralıklarla atılmasını sağlar. Bu nedenle egzoz koruma için çeşitli bakımların yapılması gerekir. Egzoz parçaları düzgün bir şekilde çalıştığı takdirde verim alabilirsiniz. Aksi takdirde, doğru şekilde çalışmayan parçalara ve egzoz sistemine sahip araçların trafiğe çıkması uygun değildir. Egzoz, araç içerisinde oldukça sert ve zorlu koşullara maruz kalan bir sistemdir. Motorun aşırı ısınması ya da atlayan suyla aniden soğuma bu zorlu şartların bazılarıdır. Buna ek olarak dış kısımda kalması nedeniyle çamur, toprak, toz gibi pek çok dış etkene de maruz kalır. Bu gibi durumlara karşı dayanıklı, uzun ömürlü ve yüksek kaliteye sahip materyallerden üretilmesi gerekir. Özellikle paslanmaz çelik kullanımı tavsiye edilir. Yüksek performans sağlayan modeller tercih edilmelidir. Paslanmaz çelikten üretilen modeller müşteriler için uzun süreli bir kullanım imkanı sunar ve onları yarı yolda bırakmaz. Farklı markaların parça seçeneklerine Trendyol’dan ulaşabilir, üretim malzemelerini inceleyebilir ve uygun olan modeli sipariş verebilirsiniz.

Yüksek Performans Sunan Egzoz Parçaları

Egzoz sistemi, araçlar her kullanıldığında insanları rahatsız edebilecek yüksek düzeyde sesin ve gürültünün önüne geçer. Egzoz sistemi parçaları manifold, susturucu, katalitik konvertör ve çeşitli borulardan oluşur. Manifold, motor silindirleri etrafına bağlı olarak görev yapar. Kaç adet silindir varsa o kadar sayıda boruyla bağlanır. Tüm bu borular birleştirilir. Tek bir boru olarak birleştirilen bir sistemdir. Genel olarak paslanmaz çelik olan materyaller tercih edilir. Bu manifold sisteminin temel amacı motor silindir içerisinde oluşan yanmış gazı dışarı atmaktır. Egzoz katalizör ise konvertör sistemin çevre dostu parçasıdır. Bu parçalar zararlı olan atık gazları kimyasal reaksiyona uğratır. Bu sayede de çevreye verdiği zararı minimuma düşürmeyi hedefler. Genel olarak darbe ve hasarları da olabilecek alt seviyeye indirir. Farklı parçaların özelliklerine ve modellerine bağlı olarak çeşitli görevlere hizmet eder. Bazı katalizör modelleri nitrojen oksidi azaltma görevini de yapabilir. Egzoz borusu ise genel olarak çelik materyallerden üretilir. Üç parçaya bölünen bir sistemi vardır. Bu sistemler ön, merkez ve kuyruk kısmı olarak sıralanabilir. Motordaki yanmış gazlar ilk olarak manifold ve boruda genişler. Bu genişleme sonucunda da genleşme meydana gelir Genleşen gaz soğur ve atmosfere atılır. Borunun hacmi oldukça fazladır. Yanma sonucu dışarıya gaz atabilmek için motorun sahip olduğu silindir hacminin yaklaşık iki katı hacme sahiptir. Egzoz spirali ise araba motoru için oldukça önemli bir parçadır. Spiral olmayan araçlarda motor hareketi kısıtlanır ve parçalar arasında zamanla kırılma görülebilir. Spiral kullanımı araç hareketine bağlı olarak amortisör görevi görür. Araç egzoz parçaları arasında susturucu da büyük göreve sahiptir. Egzoz susturucu parçalar, görevleri gereği boru çıkışını daraltırlar. Bu sayede de motordan gelen yüksek düzeyde sesi azaltmaya çalışırlar. Buna ek olarak atılması gereken yanmış gazın çıkışını da engelleyebilirler. Buna bağlı olarak performans düşüklüğü yaşamanız da muhtemeldir. Modifiye amaçlı susturucu kullanımı da oldukça yaygındır. Bu susturucular ise gaz salınımını daha kolay hale getirmek amacıyla egzoz borusunu genişletir. Bu sayede de dışarıya yüksek oranda ses çıkışı gerçekleşir. Trendyol’dan çok çeşitli araç egzoz parçalarına ulaşabilirsiniz.

Egzoz Parçaları Fiyatları

Egzoz Parçaları Fiyatları

Egzoz parçaları fiyatları Trendyol’da geniş bir aralıkta sıralanır. Egzoz parçaları nelerdir diye merak eden kişiler Trendyol üzerinden tüm parçaları inceleyebilir. Bu inceleme sonucunda karşılarına pek çok farklı özellikte parça çıkar. Bu anlamda ihtiyaçlarınıza ve aracınıza uygun parçaları bulabilirsiniz. Örneğin egzoz filtresi araç sahipleri tarafından oldukça tercih edilen bir parçadır. Bu filtreler genel olarak bal peteği şekline benzer. Kullanımı çevreye zarar vermeme konusunda büyük önem taşır. Filtreler kullanıldığı takdirde, egzozla çevreye atılacak olan tüm zararlı katı partiküller tutulur. Zamanla bu filtrelerde tıkanma ve işlevini yerine getirmeme gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda rejenerasyon işlemi başlar. Egzoz lastiği de sık sık ihtiyaç duyulan parçalar arasında gösterilebilir. Yuvarlak şekle sahip olan bu lastikler egzoz borusunda kullanılır. Egzoz kelepçesi de tamamlayıcı göreve sahip parçalar arasında gösterilebilir. Bu kelepçeler özellikle aşırı ısı değişimi yaşayan boruların ve susturucuların güvenle bağlanması aşamasında kullanılır. Farklı egzoz nikelajı da mevcuttur. Nikelaj egzozun kaplanması işlemidir. Bu kaplama işlemi hem dış darbelere karşı koruma sağlamak hem de estetik bir görünüm yaratmak amacıyla yapılır. Oldukça önemli parçalar arasında egzoz valfi de bulunur. Bu parçalar genel olarak motor kısmında konumlanır. Çıkan gaz döngüsünü kontrol etmek amacıyla kullanılır. Taze havayı yanmış gazla birleştirir. Motorun yanma sıcaklığını düşürmeye yarar. Trendyol’da bu gibi pek çok parçaya ulaşabilirsiniz. Parçalar sahip oldukları kaliteye göre fiyatlandırılır. Ürünler geniş bir yelpazede sunulur. Bu doğrultuda ihtiyacınız olan parçayı bu çeşitlilik arasında bulmanız oldukça kolaydır. Alternatiflerin çeşitli olması sayesinde kendi bütçenize uygun olan ürünü de kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Ürün Çeşitliliğine Sahip Egzoz Parçaları Trendyol’da

Ürün Çeşitliliğine Sahip Egzoz Parçaları Trendyol’da

Trendyol’da egzoz parçaları isimleri şeklinde arama yaptığınızda pek çok ürün karşınıza çıkar. Ürünler arasında ihtiyacınız olanı kolayca satın alabilirsiniz. Bu ürünler arasında sık sık tercih edilen egzoz ucu aparatı oldukça önemli bir göreve sahiptir. Bu aparatlar, motorun yakıtı ateşlemesiyle oluşan yüksek ısı ve sesin dışarı atılması amacıyla kullanılır. Bu gazların ve sesin dışarı atılması sayesinde motorun çalışma verimi artar. Aparat seçimi yaparken bazı kriterlere dikkat etmeniz önerilir. Araç dışına uzayan aparat ucunun mesafesinin, konumunun ve açısının uygun şekilde ayarlanması gerekir. Fazla uzun ya da fazla kısa olması çeşitli sorunlara yol açabilir. Ucun olması gerekenden kısa kalması sonucunda çıkması gereken gaz boruda sıkışabilir. Bunun sonucunda da araç tamponu zarar görür. Yanlış yere konumlandırılan uçlar nedeniyle tamponda yanık izleri ve çeşitli deformasyonlar meydana gelebilir. Egzoz alev kiti de sık tercih edilen parçalar arasında bulunur. Motor silindirinde yanmayan gazın dışarı çıkmasını sağlayan sisteme verilen addır. Araç performansına etki eden bir parça değildir. Genel olarak görsellik katmak amacıyla modifiye uygulamalarında kullanılır. Bu gazın dışarı atılması sırasında alev ortaya çıkar. Tazyikli olarak dışarıya verilen alev ve gaz genel olarak turbo adıyla da bilinir. Egzoz emisyon ise araç dışına atılan yanmış gazların ve kimyasalların çevreye yaydığı kirliliği engelleyen parçalara verilen isimdir. Egzoz difüzör ise araç içerisinde bulunan ve dağıtıcı göreviyle tanınan bir parçadır. Aracın ön kısmından gelen havayı arka tarafa iletir. Buna ek olarak ise yine gelen havayı ve sürtünmeyi minimuma indirmek amacıyla var olan rüzgarı dışarı tahliye etmeye yarar. Tüm bu ürünleri Trendyol’da bulabilirsiniz. Trendyol üzerinden ihtiyacınız olan pek çok farklı ürüne ulaşabilir ve güvenle siparişinizi oluşturabilirsiniz.