İlgili Kategoriler
Tip
Fiyat
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Garanti Süresi
Garanti Tipi
"

Ekran

" araması için 20122 sonuç listeleniyor

Ekran

Ekran

Televizyon, bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi görüntülü cihazların önemli bir parçası olan ekran, bu elektronik cihazlardaki görüntüleri görmeyi sağlayan aktarma aracı olarak da tanımlanabilir. Son yıllarda elden düşmeyen akıllı telefonlar için çıktı aygıtı görevi gören ekranlar, farklı boyutlarda ve özelliklerde üretilir. Bilgisayarda yapılan işlemleri izleme imkanını sunduğu gibi telefon kullanımında da bu olanağı sağlar. Geçmişten bugüne kadar teknolojinin hız ve boyut kazanmasıyla birlikte televizyon, masaüstü veya dizüstü bilgisayar, eski nesil cep telefonu, ATM, görüntülü billboard, sinema gibi alanlarda kullanılan bu ürünlerle etkileyici bir gelişim yaşanır. Son yıllarda akıllı telefonlarda da yer alan bu eşsiz teknoloji günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası halini alır. Güne başlarken ilk bakılan ve gün boyu sıklıkla kullanılan cep telefonlarının aslında ilk görünen kısmı ekranlardır. Böyle düşünüldüğünde bu tarz ürünlerin çok ciddi bir önem taşıdığını söylemek mümkündür. Bunların kaliteli olması ve net görüntü sunması oldukça önemlidir. Ayrıca darbelere karşı dayanıklı olması da müşteri deneyimini geliştiren bir unsurdur. Alınan telefondan mükemmel bir performans elde etmek için bu unsuru göz ardı etmemek gerekir. Teknoloji dünyası geliştikçe artan telefon marka ve model sayısı, beraberinde ana ekipmanların da yüksek kalitede üretilmesini getirir. Bu kalite müşterilere sınırsız bir deneyim sunarken parmakların ucuna her türlü veriyi getirir. Birçok iş için sadece cep telefonları ve tabletler kullanılır. Çizim yapan bir mimarın hızlıca karaladığı proje taslağından fotoğraf düzenlemesi yapan bir fotoğrafçının ince dokunuşlarına kadar birçok alanda kullanılan bu cihazların ekran kaliteleri önemlidir. İyi bir deneyim yaşamak isteyen müşteriler kaliteli olan modelleri satın almak ister. Kırılma, çatlak ve aşınmalardan kaynaklanan sorunlarda değişim yapabileceğiniz, telefonunuzun performansını yükselten tüm ekranları Trendyol’da bulabilirsiniz.

Birbirinden Farklı Ekran Çeşitleri ve Özellikleri

Sadece arayanı gösteren telefonlardan her detaya ulaştıran akıllı cihazlara geçilen günden beri hızlı bir gelişmeden bahsedilebilir. Pikseli yüksek fotoğraflar günümüzde herkes için büyük önem taşır. 5D’ye kadar çıkabilen, oyunun içindeki anı yaşıyormuş hissi veren oyunları oynamak için de gerekli olan unsur kaliteli ekranlardır. Çözünürlüğünün yüksek olması bambaşka bir keyif verir. Bu yüzden öncü cep telefonu markaları yüksek kalitede ekran üreterek müşterisine konforlu bir deneyim yaşatmayı hedefler. Modeller ve markalar artıkça ekran çeşitleri de artar. Tercih edilen çeşitlerinin başında TFT-LCD (lcd), Super LCD, AMOLED ve Super AMOLED gelir. LCD olarak bilinen TFT-LCD, bunlar arasında sık kullanılandır. Uygun fiyatlı telefonlardan pahalı olanlara kadar uzanan bir kullanım ağına sahiptir. Ancak bir cihazın ekran teknolojisinin LCD olması onun yüzde yüz kaliteli olduğu anlamına gelmeyebilir. Düşük kalitede olanların performansı da düşük olur. Bunları kullandığınızda cihazınız soluk renklerde bir görünüme sahip olur. Ayrıca telefona farklı açılardan baktığınız zamanlarda görseli seçememe, okuyamama gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sadece tam karşıdan bakarak netlik oluşturan bu düşük kalite, yaşam standardınızı da düşürür. Buna karşılık olarak yüksek kalitede olanlar ile oldukça parlak, net ve geniş açılı bir kullanıma ulaşmanız mümkün hale gelir. Süper LCD olan modeller TFT-LCD ler gibi özelliklere sahiptir. Artı avantaj olarak güç tüketiminin az olması dikkat çeker. Hem kaliteli görüntüye ulaştıran hem de güç tüketimini minimuma indiren AMOLED türü ile çözünürlüğü yüksek resimlere sahip olabilirsiniz. AMOLED modelini LCD olanlardan ayıran bir özellik ise arka plan ışığına ihtiyaç duymamasıdır. Her piksel kendi ışığını oluşturur. Bu durumun getirdiği avantaj ise ince bir yapıya sahip olmasıdır. Bazı modellerde görüntüde keskinlik azalması gibi durumlar meydana gelebilir. Kaliteli bir model tercih etmek olumsuz durumları ortadan kaldırır. Süper AMOLED olanlar ile karanlık ortamda bile çok net bir görüntü elde edebilirsiniz. Doğru kararı vermek performansa doğrudan etki eder. Telefonunuzun modeline ve markasına uygun olan çeşitleri Trendyol’da inceleyebilir, karşılaştırma yapma imkanını bulabilirsiniz. Açıklamalar kısmında yazan bilgileri dikkate alarak uygun seçimi yapabilirsiniz.

Kaliteli Ekran Kullanımının Önemi

Kaliteli Ekran Kullanımının Önemi

Gün içerisinde sürekli kullanılan bu cihazlar, dikkatli kullanılmadığı takdirde darbe alabilir. Bu darbeler çizik, çatlak hatta kırık gibi olumsuz durumlara sebep olabilir. Ekran koruyucu takmak ve dikkatli kullanmak hasarları minimuma indirmek için ideal yöntemlerdir. Telefon satın alırken ekranla ilgili bilgilere dikkat etmeyen müşteriler için daha sonra ortaya çıkan birçok kullanım sorununun merkezinde cep telefonu ekran kaliteleri yer alır. Satın alınan ürün incelenirken kullanılan teknoloji değerlendirilmelidir. Çözünürlükleri, incelikleri, dokunmatiğe etkileri göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede alınan ürünler uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Ancak bazen darbeler güçlü olabilir. Bir anlık dikkatsizlikle çok kaliteli olan modellerde bile kırılmalar olabilir. Bu durumda yapılacak ilk işlem ekranı değiştirmek olur. Satın alacağınız bu yedek parçaları tedarik eden birçok firma Trendyol’da bulunur. Açıklamaları okuyarak hangi ülke menşeinde olduğuna dair bilgilere kadar rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Satın aldığınız seti isterseniz kendiniz takabilirsiniz veya bu alanda uzman olan kişilere profesyonel bir şekilde takma işlemini yaptırabilirsiniz. Önemli olan uygun modeli satın almış olmanızdır. Dokunmatik cihazlar yedek parça olarak değişim yapabilme imkanı sunar. Üstelik Trendyol’da her markaya ve modele uygun olan ekranları bulabilirsiniz. Orijinal yedek parçalar ile cihazınızı ilk günkü performansında kullanabilirsiniz. Telefonu kullanım amacınız önemlidir. Oyun oynamayı ve film seyretmeyi seven müşteriler için yüksek kontrast ve çözünürlük özelliklerine sahip modeller tercih edilmelidir. Örneğin; 16 :9 HDTV özelliğe ve 480*854 mp çözünürlüğe sahip olan modellerde film izlemenin keyfi farklı olur. Oranı 480*1024 mp olan seçenekler 21:9 oranına çıkabilen sinema modu için ideal ölçülerdir. İnternette gezinip belgelere bakabilmek için ise LCD olanları tercih edebilirsiniz. Trendyol’da uygun modelleri inceleyebilir, orijinal ürünlere cazip fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Trendyol Müşterilerine Özel Fiyatlar

Trendyol Müşterilerine Özel Fiyatlar

Her zaman kaliteli ürünleri müşteriyle buluşturan Trendyol, bu satış politikasını yedek parça tedariğinde de izler. Kırılan, çatlayan, bozulan telefonlarınızın ekran değişimini yaparken alacağınız modelleri sizler için sıralar. Bu sıralama sayesinde doğru ürüne kısa sürede kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Açıklamalar kısmından ürüne ait bilgileri edinebilirsiniz. Bazı durumlarda herhangi bir kırık veya çatlak olmadan ekran dokunmatiği bozulabilir. Bu durumda dokunmatik ekran değişimi yapmanız yeterli olur. Ancak kırılmalarda tamamen LCD’nin değişmesi gerekebilir. Hem dokunmatiği değiştirmeye hem de kırılan camı ve kasayı yenilemenize yarayan seçenekler de vardır. Bunlar paket halinde sizlere sunulur. Paket içeriğinde yazan bilgiler ışığında kullanım talimatlarını uygulayabilirsiniz. Soket üzerinden deneme yaparak cihazınıza uyum sağlama durumunu kontrol edebilirsiniz. Doğru montaj yapılmadığı takdirde cihazınız çalışmaz. Her telefonun markası ve modeli farklılık gösterir. Bu durum fiyatlara da yansır. Telefon ekranı fiyatları hakkında detaylı bilgi edinmek için Trendyol’a göz atabilirsiniz. Ürünleri sıralayarak karşılaştırma yapabilirsiniz. Kaliteli ürünleri cazip fiyatlarla müşterisine sunan Trendyol’da daha önce ürünlerle ilgili yapılan yorumları okuyabilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ürünü kullanan müşterilerin yorumları ve verdikleri yıldızlar kalite hakkında size fikir sunar. Siz de satın aldığınız ürün ile ilgili yorum yapıp puanlayarak diğer müşterilerin alışverişlerine kolaylık sağlayabilirsiniz. Aradığınız ürünün stokta olmaması durumunda ise gelince haber ver butonunu kullanabilirsiniz. Hesabınıza tanımlı kuponları kullanarak sadece size özel indirimlerden yararlanabilirsiniz. Kampanya zamanlarını es geçmezseniz ekran ihtiyaçlarını uygun fiyatlara karşılayabilirsiniz. Uzun vadede kazanç önemlidir. Fiyat-performans olarak doğru ürünü Trendyol ile kolayca bulabilirsiniz. Boyutlarına, özelliklerine, tedarik firmasına ve montaj durumuna kadar tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Trendyol, fırsatlarla dolu alışveriş için doğru adrestir.