placeholder
"

Everest Yayınları

" araması için 3241 sonuç listeleniyor
Everest Yayınları Tiamat
Everest YayınlarıTiamat
(26)
Tiamat
29,45 TL
Sepete Git
Everest Yayınları Tiamat
Bugün Kargoda
Everest YayınlarıTiamat
(56)
Tiamat
29,95 TL
Sepete Git
Everest Yayınları Aeden
Bugün Kargoda
Everest YayınlarıAeden
(319)
Aeden
69,47 TL
Sepete Git
Everest Yayınları Dönüş
Bugün Kargoda
Everest YayınlarıDönüş
(85)
Dönüş
72 TL
Sepete Git
Everest Yayınları Adı Aylin
Everest YayınlarıAdı Aylin
(101)
Adı Aylin
44,90 TL
Sepete Git

Everest Yayınları

Everest Yayınları Hakkında Genel Bilgi

Everest Yayınları Hakkında Genel Bilgi

Klasik eserlere, Türk ve dünya edebiyatından seçkin ve benzersiz yazımlara gün geçtikçe daha çok önem veriliyor. Türk ve dünya edebiyatının kapsamına giren hem ülke hem de dünya çapında tanınan ünlü, başarılı eserler okuyuculara ulaştırılır. Çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmeyi başaran bu eserler, üzerinizde değişik duygu ve etki bırakabilen kitaplar olmakla beraber, hem gençlik hem de yetişkinlik dönemlerinde her an evinizde bulunmasını isteyeceğiniz kitaplardır. Klasik eserler kendilerinden sonra ele alınan yapıtların etkilendiği romanlar ve şiir kitapları olmakla beraber, yazıldığı dönemler hakkında da hem tarihi hem de sosyal yaşam anlamında birçok bilgi verir. Klasik eserleri hem normal bir kitap boyutunda hem de cep boy olarak yayınlayan Everest Yayınları, her yaşta okuyucuya kitabı sevdirmeyi amaçlar. Bunun yanı sıra hem gençler hem de yetişkinler için çizgi romanlar yayınlayan kitabevi, her yaşta okuyucuya hitap ederek, zamanını daha verimli ve kaliteli geçirmesini sağlar. Sağlam bir edebiyat temeli kazandırma amaçlı yayınlanan bu klasikleri okuyabilir ve çocuklarınıza da okutabilirsiniz. Aynı zamanda bu romanlarda yer alan ve pek çok kişi tarafından bilinen karakterleri de yakından tanıyarak, romanların yazıldıkları dönemi ve toplumu daha yakından tanıyabilirsiniz. Bu eserler sadece yirminci yüzyıl öncesi yazılan romanları değil, aynı zamanda yirminci yüzyıldan itibaren başlayan çağdaş edebiyatı da kapsar. Bu sebeple modern edebi eserleri de Everest Yayınları ile okuyabilir ve günün sorunlarını, yazarların hayata olan bakış açısını daha yakından gözlemleyebilirsiniz. Modern klasikleri, eski çağlarda eserlerden ayıran özellik ise modern klasiklerin yirminci yüzyıl ve sonrasında yayınlanmış kitaplar olmasıdır ve son zamanların problemlerinden de bahsetmeleridir. Modernizm öncesi yayınlanan klasikler, yirminci yüzyıldan daha evvel yayınlanan eserler olmakla beraber, milattan önceki zamanlara kadar yayılan geniş bir zamanı kapsar. Hem eski hem modern zamanda ele alınan bütün klasik eserlerin kendine has bir türü ve tarzı bulunur. Bazı eserler polisiye ve gerilim tarzda yazılırken, bazıları siyasi, bazıları tarihi ve bir kısmı da biyografik eser olabilir. Bu nedenle ilginiz olan herhangi bir türde klasik kitaba ulaşabilir ve okumaya başlayabilirsiniz. Sadece klasik eserler değil, aynı zamanda yayınevinin çıkarmış olduğu çizgi romanlara da ulaşabilirsiniz. Bu çizgi romanlar arasında yazın edebiyatının klasik eserlerinde olduğu gibi hem çocuklara hem gençlere hem de yetişkinlere hitap eden farklı türlerde bulunur. Bu çizgi romanlar sayesinde çocuğunuz kitap okuma alışkanlığı edinebilir ya da çizgilerle anlatılan hikayelere daha çok ilgi duyabilirsiniz. Everest Yayınlarına ait geniş bir yelpazede sunulan kitaplar artık uygun fiyatlarla Trendyol’da. Hemen ilginizi çeken bir kitabı satın alarak okumaya başlayabilirsiniz.

Everest Yayınları Klasikler Serisi Kitapları

Everest Yayınları Klasikler Serisi Kitapları

1990 senesinde kurulan Alfa Basım Yayın’a ait birçok yayınevi bulunur. Bunlardan biri de 2000 senesinde yayın hayatına başlayan Everest Yayınları’dır. Kurulduğu zamanlardan bu yana sadece Türkçe üretilen eserlerin değil, aynı zamanda dünya üzerinde üretilen bütün dillerdeki iyi metinleri yayınlamanın peşindedir. Dünya üzerinde okunan iyi ve kaliteli eserleri eşzamanlı olarak Türkiye’de de okunmasını gaye edinen yayınevi, bu eserleri duru ve doğru bir şekilde Türkçe’ye kazandırmanın peşindedir. “Kitap satılan her yerde” sloganı ile yola çıkan yayınevi artık Trendyol’da da okuyucularıyla buluşmaya devam ediyor. Birçok kategoride ve alt kategoride kitabı okuyucuyla buluşturan Everest hem çağdaş hem eski dönem klasiklerine, çizgi romana ve biyografi üzerine yazılan eserlere yoğunlaşan bir yayınevidir. Deneme, gezi, anı, biyografi ve otobiyografi, roman, şiir, anı, felsefe, oyun, polisiye, anlatı, günlük, öykü, sanat ve sanat tarihi, söyleşi, sinema ve tiyatro gibi birçok tarz ve türde klasiklere bu yayınevi ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Masal gibi çocuklara yönelik kitaplar, gençlik kitapları ve yetişkinlere yönelik kitaplara kadar her yaşa uygun edebi eserler Everest Yayınları kitapları arasında yer alır. Türkçe ağırlıklı eserler yayınlayan Everest, aynı zamanda hem Türk hem de yabancı yazarların diğer dillerde kitaplarını da yayınlar. İngilizce başta olmak üzere diğer dillere çevrilen bu kitaplardan da edinebilir ve yabancı dilinizi geliştirmek için okuyabilirsiniz. Yayınevinin çıkarmış olduğu çizgi romanlarda da klasik eserlerde olduğu gibi birçok farklı tür bulunur. Bunların bir kısmı aksiyon ve macera türünde olurken, bir kısmı daha çok çocuklara hitap edebilir. Bu nedenle her yaşta insana uygun değişik konularda ve tarzda çizgi romanlara ulaşabilir, hem kendiniz için hem de sevdikleriniz için edinebilirsiniz. Çizgi roman eserleri ile hiç kitap alışkanlığı olmayan kişiler dahi roman okuma alışkanlığı edinebilir ya da çizgilerle anlatılan öykülere ilginiz varsa bu yayınevi ile onlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Normal bir kitap boyutunda olan bu kitapların yanı sıra, cep boy kitaplardan da edinebilir ve kolaylıkla yanınızda taşıyarak istediğiniz zaman istediğiniz yerde okuyabilirsiniz. Everest Yayınları kitapları geniş bir yelpazede sunulduğu için hem kendiniz hem de çocuğunuz için edinebilir ve gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz. Bu sayede farklı yazarların iç dünyasına doğru bir yolculuğa çıkarak yazarın hayatı ve çevresi hakkında yeni fikirler de edinebilirsiniz.

Herkes İçin Everest Yayınları Çizgi Romanları

Herkes İçin Everest Yayınları Çizgi Romanları

Everest Yayınları klasikler serisi, Türk ve dünya edebiyatından birçok türde yazılmış kitabı sizinle buluşturan bir seridir. Felsefeden anı türüne, biyografiden halk destanlarına kadar birçok farklı türü bu seri içerisinde bulabilirsiniz. George Eliot, Honore de Balzac, Platon, Henry David Thoreau, Edgar Allan Poe, Lev Nikolayeviç Tolstoy, Walt Whitman, Thomas Hardy ve Maksim Gorki gibi birçok milletten ve farklı dönemlerde yaşamış yazarların kitaplarını Türkçe olarak bu seri içerisinden ulaşabilirsiniz. Hem gençlere hem de yetişkinlere hitap eden bu yazarların yanı sıra, Antoine de Saint-Exupery’nin Küçük Prens isimli kitabı gibi çocuklara ve yetişkinlere hitap eden eserleri de edinebilirsiniz. Platon’un felsefi kitapları, Nikolay Vasilyeviç Gogol’un bütün oyunlarının olduğu oyun türünde eseri ve Dante Alighieri’nin “Rime Şiirler” kitabı gibi şiir türünde yazılan eserler, Anton Çehov’a ait seçilmiş öykülerin bulunduğu öykü türündeki eseri gibi birçok farklı yapıt da bu seri içerisinde yer alır. Bu sayede sadece Türk yazarların ortaya koymuş olduğu kitaplara değil, aynı zamanda Rus, İngiliz, Amerikan ve Fransız edebiyatı gibi dünyanın dört bir yanında yazılmış olan klasik eserlere de ulaşabilirsiniz. Tiyatro oyunları, öyküler, denemeler, şiirler, anı ve anlatılar, biyografi ve otobiyografiler gibi birçok farklı türde yazılan bu kitaplar ile ilginizi çeken herhangi bir edebi türde klasiği de Everest Yayınları kitapları arasından edinerek, hemen okumaya başlayabilirsiniz. Dünya üzerinde çoğu kişinin bildiği bu yazarlar ve onlara ait kitaplar ile her dönemde farklı kültürlerde yaşamış yazarların hayatı, hayat görüşü ve dönemi hakkında genel bilgileri öğrenerek yeni fikirler edinebilirsiniz. Bu sayede dünya görüşünüz değişebilir ve hem Türk hem dünya tarihi, toplumsal yapısı hakkında yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Bunun yanı sıra, birçok kişi kitap okuma alışkanlığına klasikleri okuyarak başladığı ya da ilgisi olan edebi türe önce klasikleri okuyarak yöneldiği için yeni yeni kitap okuma alışkanlığı edinen gençler için bu klasikler oldukça önemli bir yere sahiptir. Kendiniz de klasikleri okuyabileceğiniz gibi çocuklarınıza da bu kitapları okutarak onların da kitap okuma alışkanlığı edinmesine yardımcı olabilirsiniz.

Herkes İçin Everest Yayınları Çizgi Romanları

Herkes İçin Everest Yayınları Çizgi Romanları

Everest Yayınları çizgi roman çeşitleri ise çocuklardan yetişkinlere kadar her yaşa hitap eden öykülerden oluşur. Çizgi öyküleri sevenler için özel olarak yayınlanan bu romanlar içerisinde hâlihazırda çizgi roman olarak yazılan eserlerin yanı sıra klasik eserlerin çizgi öyküye çevrilmiş versiyonları da yer alır. Ahmet Ümit ve Sabahattin Ali gibi çağdaş Türk yazarlarının çizgi öyküye çevrilmiş eserleri ile birlikte Oscar Wilde ve William Shakespeare gibi klasik dünya edebiyatından romanların ve oyun türünde yazılmış eserlerin de çizgi romana çevrilmiş versiyonları bu seri içerisinde bulunur. Sadece çizgi öyküler ve romanlar değil, aynı zamanda manga türünde çizilen eserler de bu seri içerisindedir. Bu sayede hem çizgi roman ve manga türüne ilgi duyan kişiler hem de okuma alışkanlığı edinmesi istenen çocuklar için oldukça faydalı bir kitap serisidir. Çocuğunuzun okuma alışkanlığı edinmesi için ilk ve orta okul çağlarında iken bu kitaplardan edinebilir ve klasik eserleri çizgileştirilmiş halde okumasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz sadece okuma alışkanlığı edinmekle kalmaz aynı zamanda çizgi roman, karikatür ve manga türündeki eserlere daha çok ilgi duyabilir. Bunun yanı sıra bu kitaplar hâlihazırda çizgi öykülere, manga ve karikatür sanatına ilgi duyan her yaşta insana göre tasarlandığı için siz de gönül rahatlığı ile bu eserleri okuyabilirsiniz. Sadece birkaç yazarla sınırlı olmayan bu serinin içerisinde Recaizade Mahmut Ekrem, Hüseyin Rahmi Gürpınar, Moliere, Mary Shelley, Franz Kafka, Guy de Maupassant, Voltaire, Victor Hugo gibi birçok Türk ve dünya edebiyatından seçkin yazarların kitaplarının çizgileştirilmiş eserleri bulunur. Bu versiyonların yanı sıra, halihazırda Latif Demirci gibi birçok kişi tarafından bilinen karikatüristlerin de karikatür kitapları ve çizgi romanları da bu seri içerisinde yer alır. Bu sayede karikatür ve çizgi roman severler de bu kitaplardan edinerek karikatür okumaları yapabilir ve kitaplığında gönül rahatlığı ile bu kitapları bulundurabilir. Geniş bir yelpazede sunulan bu çizgi romanlardan hem kendinize hem sevdiklerinize hem de çocuğunuza Trendyol üzerinden satın alarak değişik tarzlarda çizilen bu eserleri hemen okumaya başlayabilirsiniz.

Everest Yayınları Cep Kitapları Her Yerde Sizinle

Everest Yayınları Cep Kitapları Her Yerde Sizinle

Everest Yayınları cep kitapları, ufak boyutta olmaları sayesinde gittiğiniz her yerde size eşlik eder. Aradığınız Türk ve dünya eserlerinden istediğinizi sadece orijinal kitap boyutlarında değil, aynı zamanda cep boy olarak da satın alarak yanınızda taşıyabilirsiniz. Normal ebatlarda bulunan romanlardan farkı olmayan cep boy kitapları, çantanız içerisinde kolay bir şekilde muhafaza edebilir ve istediğiniz her an çıkarıp okuyabilirsiniz. Modern ve eski zamanların klasiklerinin yer aldığı Everest Yayınları cep kitapları serisinin içerisinde hem Türk hem de yabancı eserler bulunur. Bu sayede gün içerisinde bir yere gittiğinizde hemen oturup okuyabileceğiniz nitelikte kitaplar olmasının yanı sıra uzun bir seyahate gittiğinizde bavulunuzda daha az yer kaplayarak pratik bir şekilde taşıyabileceğiniz bir yapıdadır. İster bir kafede kahvenizi yudumlarken ister tatile çıkıp deniz kenarında uzandığınızda çantanızda çıkararak hemen okuyabileceğiniz kitaplardır. Kolay taşınabilir yapıları sayesinde cep kitaplarını küçük çantalarda dahi pratik bir şekilde taşıyabilirsiniz. Bu sayede kitabınızı sadece ev içerisinde değil, istediğiniz her yerde ve zaman içerisinde okuma fırsatına erişebilirsiniz. Everest Yayınları cep kitapları ile istediğiniz ve ilgi duyduğunuz yazarların kitaplarını her an her yerde kolaylıkla okuyabilir ve okuduktan sonra da çantanıza kolayca yerleştirerek işinize geri dönebilirsiniz. Cep boy kitaplara da orijinal ebattaki kitaplarda olduğu gibi uygun kampanyalarla Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.Everest Yayınları klasikler, çizgi romanlar ve cep boy kitaplar haricinde başka türlerde de kitapları okuyucularla buluşturuyor. Diğer türdeki kitaplardan bazıları ise sanat ve sanat tarihi, gezi, sinema, tiyatro, tarih ve “Unutulmayan Kadınlar” ile “Che Kitaplığı” serileri olarak sayılabilir. Che Kitaplığı serisi içerisinde Ernesto Che Guevara’nın yazmış olduğu eserler bulunurken, Unutulmayan Kadınlar serisi içerisinde ise Frida Kahlo, Sylvia Plath, Virginia Woolf, Milena ve Sevgi Soysal gibi tarihte iz bırakmış kadınların biyografi kitapları yer alır. Sanat türündeki eserlerin içerisinde ise mimarlık, fotoğrafçılık, modernizm akımı, yaratıcılık gibi sanatla ilgili birçok konuda kitap bulunur. Bu sayede hem farklı sanat türleri hakkında daha kapsamlı bilgi alabilir hem sanatsal akımları öğrenebilir hem de sanatla ilgili olan yaratıcılık gibi becerilerinizi daha çok geliştirebilirsiniz. Siyaset türündeki kitapların içerisinde ise Ernesto Che Guevara’nın kitaplarının yanı sıra, farklı yönetim şekilleri hakkında daha kapsamlı bilgi alabilir ve siyaset tarihi hakkında yazılan eserleri de okuyabilirsiniz. Bunların yanı sıra, Avrupa Birliği ve Ermeni Soykırımı gibi birçok siyasi olayla ilgili yazılan kitaplardan da edinebilirsiniz. Gündem kategorisinde yer alan kitaplar da siyasetle ve modern zamanda dünya üzerinde olan olayları ele alan kitaplardan oluşur. Farklı kategorilerde yer alan bu eserler ile ilginiz olan sanat, politika ve gündem gibi farklı alanlarda farklı yazarlardan görüş ve yeni bilgiler edinebilirsiniz.

Everest Yayınları Kitapları Trendyol’da

Everest Yayınları Kitapları Trendyol’da

2000 yılından bu yana her geçen gün kitap yelpazesini geliştiren Everest Yayınları kitaplarına Trendyol üzerinden uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Farklı kategorilerde ve konularda yazılan bu kitaplar içerisinden ister tekli ister set halinde satılan çeşitlerden kolaylıkla sipariş edebilirsiniz. İster kendiniz ya da çocuğunuz için bu kitaplardan edinebilirken ister sevdiklerinize hediye olarak bu kitaplardan satın alabilirsiniz. Eski zamanlardan bu yana hediye olarak sıkça tercih edilen kitaplar sayesinde sevdiklerinizi özel günlerde mutlu edebilir ve ilişkinizi güçlendirebilirsiniz. Kitap satılan her yerde olmayı hedefleyen ve her yaşta okuyucuya hitap etmeye odaklanan Everest, Trendyol’da satılan kitaplar arasına kendi kitaplarını da katarak yayın hayatına devam ediyor. Modern Türk edebiyatından eski dünya edebiyatına, biyografi kitaplarından sanat tarihi kitaplarına kadar geniş bir yelpazede yayın hayatını sürdüren Everest’in kitaplarını gönül rahatlığı ile edinerek okuyabilirsiniz. Orijinal boyutta kitaplardan alarak kütüphanenizde bulunan kitapların sayısını artırabilirsiniz ya da cep boy kitaplardan alarak zaman ve mekan ayrımı yapmadan kitabınızı okumaya devam edebilirsiniz. Türkçe’ye çevrilmiş eserleri okuyabileceğiniz gibi, yabancı dildeki eserleri okuyarak yabancı dilinizi daha çok geliştirebilirsiniz. Klasikleri yazı dilinde okuyabilirsiniz ya da manga veya çizgi roman versiyonlarını inceleyebilirsiniz. Birçok farklı şekilde yayınlanan Everest Yayınları kitapları ile kendinize uygun bir kitabı bulabilirsiniz ve hemen Trendyol üzerinden sipariş ederek okumaya başlayabilirsiniz. Kitapları birden çok kişi okuyabildiği için ailenizle birlikte istediğiniz zaman aynı kitapları okuyabilirsiniz ve kitap üzerinde tartışma fırsatı bulabilirsiniz. Hem kendiniz hem sevdikleriniz için edinebileceğiniz bu kitaplar sayesinde vaktinizi daha verimli ve kendinizi daha çok geliştirerek geçirebilirsiniz, ayrıca çocuklarınız için de geriye birçok okuyabilecekleri kitap bırakabilirsiniz. Klasik eserlerin modası hiçbir zaman geçmediği için çocuklarınız da gönül rahatlığı ile edindiğiniz bu kitaplardan faydalanabilir. Bu sebeple, Everest Yayınları tarafından yayınlanan kitaplardan hem kendiniz hem sevdikleriniz için Trendyol üzerinden hemen edinebilirsiniz.