placeholder
"

Fondü Seti

" araması için 98 sonuç listeleniyor

Fondü Seti

Fondü setleri, malzemelerin eritilmiş çikolata, peynir ya da yağa batırılarak lezzeti bir hale getirilmesi ve bu şekilde tüketilmesini sağlayan bir ürün olarak ortaya çıkıyor. Fondü, Türkiye’de kendini daha çok tatlı alanında tanıtan bir yöntem olarak yer alıyor. Bu ürünün Fransız kültürünün bilinen lezzetlerinden biri halinde olsa da aslında İsviçre, Fransa ve İtalya’ya özgü bir yiyecek olduğu görülüyor. İsviçre kültüründe eski zamanlarda kış hazırlığı olarak saklanan ekmek ve peynirlerin zamanla sertleşmesine bir çözüm olarak fondü ortaya çıkmıştır. Bu yöntemin başında sertleşen peynire beyaz şarap katmak ve bu karışımı eriterek içine serleşen ekmekleri batırmak bulunuyor. Burada kullanılan peynirler İsviçre’ye özgü Gravyer ve Emmental peynirleri oluyor. Bu peynirler karıştırılarak bir ispirto ocakta eritiliyor. Peynirlere aroma katmak için içine farklı ürünler de ekleniyor. Daha sonra bu eritilmiş karışıma ekmekler batırılarak yeniyor. Bu şekilde hem sertleşen ürünlere bir çözüm bulunuyor hem de lezzetli bir yemek ortaya çıkıyor. Zaman içinde bu yöntem farklı ürünler üzerinde de uygulanıyor ve birçok fondü çeşidi ortaya çıkmış oluyor. Zamanla İsviçre’nin yöresel yemeklerinden biri haline gelen fondü, 1930’da İsviçre Peynir Birliği tarafından İsviçre’nin geleneksel yemeği olarak ilan ediliyor. Bu tarihten sonra fondü yöntemi diğer ülkelerde de yaygınlık gösteriyor. Zaman içinde diğer çoğu kültürde de kendine yer edinen ürünlerden biri haline geliyor. Bu dağılım sayesinde ortaya birçok fondü seti çeşidi çıkıyor. Bu sayede insanlar eritilmiş peynire küçük kuru ekmekler, eritilmiş çikolataya taze meyveler, yağa da et batırabiliyor ve lezzetli bir ürün haline gelen bu yemekleri tüketiyorlar. İlk zamanlarda peynir eritmek için kullanılan bu yöntemin yiyeceklere farklı lezzetler katmasından dolayı kendine geniş bir kullanım alanı buluyor. Bu eritilen ürünler ile kuru ekmekten ete, meyveden sebzeye birçok ürün yeniyor. Zamanla fondü yöntemi kendine başka kullanım alanları da bulsa genel olarak eritilen bir ürüne farklı bir ürün batırarak yemek için kullanılıyor.

Birbirinden Farklı Fondü Seti Kullanım Alanları

Fondü, ortaya çıktığı ilk zamanlarda beyaz şarapla tatlandırılmış erimiş peynire ekmek batırarak yenen bir yemektir. Fondünün ortaya çıkışı eritilmiş peynirle oluyor. Daha sonra bu yöntem diğer yiyeceklerde de kullanılıyor ve kullanım alanı genişliyor. Trendyol’da her ihtiyaca uygun bir ürününü bulabileceğiniz bu fondü setlerinde et, sebze ve meyve gibi daha birçok ürün hazırlanabiliyor. Kullanım alanı zamanla genişleyen fondü yöntemi ile eritilmiş peynir, çikolata veya yağ gibi ürünlere bir şeyler katmanın yanı sıra artık sıcak ürünleri aynı ısıda tutmak için de bu yöntem kullanılıyor. Fondü çay seti ve kupa seti gibi ürünlerle içecekleriniz soğumadan siz keyfinize bakabilirsiniz. Bu sayede uzun zaman bekleyen içecekleriniz aynı sıcaklıkta kalabiliyor ve sizler de sürekli içeceklerinizi yenileme sıkıntısından kurtularak yaptığınız işin keyfine varabilirsiniz. Büyük aile sofralarında edilen sohbetleri yarıda kesmeden, yaptığınız işi yarıda bırakmadan size yardımcı olacak bu ürünler ile rahat etmek için Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Bunların yanında asıl kullanım alanı olan eritilen ürünlere farklı yiyecekler batırıp yemek için de kullanılabiliyor. Özel setleri olan bu ürünler içerisinde çikolatanızı eritebiliyor ve istediğiniz meyveyi bu çikolataya batırarak yemenin tadına varabilirsiniz. Eritilmiş ve çeşitli ürünlerle kıvam verilmiş peynirlere küçük kuru ekmeklerin yanında istediğiniz ve bu ürüne yakıştırdığınız sebzeyi, kurutulmuş eti, turşuyu da batırarak yiyebilirsiniz. Eritilmiş ve tatlandırılmış yağın içerisine hazırladığınız etleri çatal yardımıyla koyabiliyor ve istediğiniz derecede pişmiş etlerinizi yiyebilirsiniz. Bu şekilde aslında birçok alanda kullanıma uygun bir yapısı bulunuyor. Genel anlamda aynı ısı derecesini koruyarak size yardımcı oluyor. Bu sayede kullanıcıları ürünlerini hep aynı ısıda tutabiliyor ve yemeklerini aynı ısı içinde pişirerek yiyebiliyor. Geneli itibariyle birçok yemek ve içecekte kullanıma uygun bir ürün olarak yer alıyor. Yemeklere kattığı lezzetin farklılığından dolayı zaman içinde ilk kullanım alanından farklılaşan bu ürün ile yeni atıştırmalıklar, tatlılar ve yemekler ortaya çıkabiliyor. Yemeklerin yanında içecekleri de sıcak tutması veya çayları yavaş yavaş demlemesi açısından da önemli ürünler arasında yer alıyor.

Fondü Seti İçeriği

Farklı birçok kullanım alanı bulunan fondünün de set içerikleri birbirine göre değişkenlik gösterebiliyor. Genel amaç eritilen ürüne yiyecek batırmak olduğu için fondü setleri ortak ürünlerden oluşuyor. Eriteceğiniz ürünü koymak için özel olarak tasarlanmış bir kasesi bulunuyor. Bu kasenin altında ürünü eritmeye ve ısısını korumaya yardımcı olacak bir ısıtıcı bulunuyor. Bu ısıtıcı mum ya da ispirto ocağı gibi bir yapıdan oluşabiliyor. Bazı ürünler ise elektrikli bir şekilde bulunuyor. Bunların yanında eritilen ürüne batırılacak malzemeleri tutmak için kullanılan özel çatalları da bulunuyor. Bu çatallar genel olarak iki dişli bir şekilde oluyor ve tamamen çelikten oluşabildiği gibi sap kısmı ahşap kaplama da olabiliyor. Set içeriğine göre çatal sayısı farklılık gösterebiliyor. Küçük setlerde bir ya da iki adet bulunan bu çatallar büyük setlerde artış gösterebiliyor. Eğer çatal ihtiyacınız olursa tek olarak da çatallarını alma imkanınız bulunuyor. Tek ya da set halinde bulunan bu çatallar için Trenyol’a bakmanız yeterli olacak ve istediğiniz adette çatalı rahatlıkla bulabileceksiniz. Setlerin içinde eritilen ürüne batırmak için kesilen bu ürünleri koyabileceğiniz bir de tabak yer alabiliyor. Basit bir çikolata fondü seti içerisinde bulunan bu malzemeler kullanım alanına göre değişebiliyor. Büyük setlerin içerisinde birden fazla eritme kasesi ya da eritilen ürüne katılacak sosları koymak için küçük kaseler yer alabiliyor. Fondü seti içerisinde bulunan bu eritme kaseleri porselen yapıda olabildiği gibi seramik, çelik ya da döküm de olabiliyor. Çikolata eritmek için genel olarak porselen ürünlerin kullanılıyor olmasının yanında et gibi ürünler için çelik ürünler tercih edilebiliyor. Bu porselen, çelik, seramik ve döküm fondü seti çeşitleri ihtiyaca göre Trendyol’da kullanıcılarını bekliyor. Eritme işleminin yanında fondü setlerinin ısı koruma işlevi de bulunuyor. Fondü çay setlerinin içerisindeki çaydanlıkların altında bulunan ısıtıcılar sayesinde çaylarınız sofralarınızda istediğiniz ısıda durabiliyor. Bu sayede sürekli içeceklerinizi ısıtmak zorunda da kalmazsınız. Büyük setlerin yanında sadece kupa şeklinde tasarlanmış setler de bulunuyor. Bu setlerin içerisinde de kupa ve alt tarafında bir ısıtıcı yer alıyor. Bununla birlikte yaptığınız kahveler veya çaylar çalışma masalarınızda ya da keyif anlarınızda size uzun süre eşlik edebiliyor. Bunun gibi keyif anlarınızda size rahatlık verecek ya da farklı eritilmiş soslarla keyifli yemekler ortaya çıkartacak ürünlere Trendyol’dan kolaylıkla ulaşabilir, farklı keyifler denemenin tadını çıkartabilirsiniz.

Fondü Seti Çeşitleri

Kullanım alanlarına göre fondü setleri de farklılık gösteriyor. Türkiye’de genel olarak çikolata eritmek ve meyveleri bu çikolataya batırmak için kullanılan fondü için birçok çeşit bulunuyor. Bu çeşitlerin çoğunluğu Trendyol’da yer alıyor. Tamamı porselenden oluşan setlerin yanında kase kısmı porselenden stant kısmı ahşaptan olan modelleri de bulunuyor. Sizin her türlü zevkinize göre tasarlanmış bu ürünlerin hazırladığınız bütün masalara uyumlu olacak çeşitleri bulunuyor. Yuvarlak kase şeklinde olan çeşitlerinin yanında kare ya da kalpli fondü seti çeşitleri de ihtiyacınıza göre yanınızda oluyor. Porselen kısımlarının renkleri de farklılık gösteriyor. Bunların yanında kaseleri camdan oluşan setler de bulunuyor. Bu setlerin stant kısmı ahşap, porselen ya da demir olabiliyor. Setin büyüklüğüne göre çatal sayısı farklılık gösterebiliyor. Daha çok çikolata eritmek için kullanılan bu setlerin yanında peynir fondü seti çeşitleri de bulunuyor. İlk kullanım alanlarından biri olan peynir fondü için kullanılan setler biraz daha büyük seramik yapıda ya da porselen, çelik, döküm gibi çeşitlerde olabiliyor. Setlerin içerisinde ayrı sos kapları, çatalları ve düz ürün tabakları yer alabiliyor. Bu sayede erittiğiniz peynire ekleyeceğiniz aromaları da görebilirsiniz. Bu setlerin içerisinde sadece peynir fondüsü değil et fondüsü de yapılabiliyor. Ayrı olarak et fondü seti çeşitleri de bulunuyor. Etler ısıtılan yağda pişirildiği için daha yüksek ısıya dayanıklı fondü setleri kullanmak gerekiyor. Daha gelişmiş bir ürün tercih etmek isteyenler için elektrikli fondü seti çeşitleri de bulunuyor. Bu sayede herhangi bir ısıtıcıya ihtiyaç duymadan ürünleriniz hazır hale getiriliyor. Bunun gibi eritme ve pişirme işlemlerinde kullanılan fondü setlerinin yanında hazırlanan içeceklerin soğumasını engellemek için hazırlanan fondü setleri de bulunuyor. Fondü setleri, altındaki küçük ısıtıcı sayesinde ürünlerin belli bir ısı düzeyinde kalmasını sağlıyor. Bu sadece ürünleri eritmek ya da pişirmek için değil, zaman içerisinde ısıyı korumak için de kullanılıyor. Isıyı korumak amacıyla oluşturulan fondü çay setlerinin yanında kupa setleri de bulunuyor. Bu sayede içecekler soğumuyor ve kullanıcılarına konfor oluşturuyor. Birçok çeşidi bulunan ve rahat bir kullanım sağlayan fondü seti çeşitleri için Trendyol’a bakabilir, aradığınız ürüne kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

İçeriğine Göre Fondü Seti Fiyatları

Bu birbirinden farklı ve geniş ihtiyaçlara hitap eden ürünlerin çeşitlerine göre fiyatları da farklılık gösterebiliyor. Uygun fiyatlı bir fondü seti satın almayı düşünüyorsanız Trendyol’un geniş ürün yelpazesinden faydalanabilir ve istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. Set içeriğinde kullanılan malzemenin kalitesine ve yapısına göre ürünlerin fiyatları değişiyor. Çikolata eritmek için kullanılan küçük fondü setleri genel olarak porselen, seramik ya da camdan oluşuyor. Bu ürünlerin stantları da porselen, çelik ya da ahşap olabiliyor. Bunun yanında ürünlerin ısıtıcı şekli de fiyata etki ediyor. Küçük mumlar ile ısıtılabilen ürünlerin yanında ispirto ocaklı çeşitleri de bulunan ürünlerin elektrikli halleri de bulunuyor. Bu şekilde farklı birçok çeşidi bulunan ürünlerin her bütçeye uygun halleri Trendyol’da sizleri bekliyor. Küçük ve uygun fiyatlı fondü setlerinin yanında büyük ve peynir ya da et için kullanılan fondü setlerinin fiyatları diğerlerine göre biraz daha fazla olabiliyor. Bunun nedeni daha iyi ve maliyetli ürünlerin kullanılmasından kaynaklanıyor. Çelik yapılı büyük fondü setleri daha profesyonel bir kullanım sağlamanın yanında her fondü çeşidi için rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrı ayrı fondü seti almak yerine bu şekilde tek ürün ile de fondü yapmak mümkün olabiliyor. Trendyol kullanıcıları küçük fondü setlerinin yanında bunun gibi büyük fondü setlerine de rahatlıkla ulaşabiliyor ve istediği deneyime sahip olabiliyor. Siz de bu lezzetli ürünleri hazırlayarak damak zevkinizi geliştirebilir ya da ısı koruyucu halleriyle rahatlığı yakalayabilirsiniz.

Fondü Seti Çeşitlerinin Özellikleri

Her ihtiyaca hitap edebilen ve birçok çeşidi bulunan fondü setlerinin farklı özellikleri bulunuyor. Küçük kaselerde çikolata eritmek için oluşturulan fondü setlerinin yapısı yüksek ısıya dayanıklı değildir. Bu setlerin alt tarafında küçük mumlar bulunuyor. Bu mum sayesinde kasedeki çikolata yavaş yavaş eriyor ve ısısı düşük olduğu için de yanmadan veya donmadan aynı ısıda sıvı bir şekilde kalabiliyor. Sıvı bir hale gelen çikolataya istenilen meyve batırılıyor ve fondünün keyfi çıkarılıyor. Bu meyveleri erimiş çikolataya batırmak için iki dişi olan uzun çatallar kullanılıyor. Bu çatallar tamamen çelikten oluşabildiği gibi sap kısmı ahşap kaplama da olabiliyor. Mumun yer aldığı standın yapısı da burada önem teşkil ediyor. Küçük fondü setlerinde porselen, ahşap ya da çelik standın yer alması görsel açıdan farklılıklar yaratıyor. Mumun küçük olması nedeniyle aşırı bir ısı oluşmayan bu setlerde ahşap stantların kullanılması bir sorun oluşturmuyor. Biraz daha gelişmiş peynir ya da et fondü yapılabilecek fondü setleri daha farklı yapılardan oluşabiliyor. Özellikle et fondü için yağın biraz fazla ısınması gerektiği için çelik fondü kapları kullanılması daha uygun görülüyor. Bunun için özel olarak tasarlanmış setler ispirto ocak yanında elektrikli de olabiliyor. Daha büyük kapları olan bu setlerin etrafında farklı sosları koyabilmek için belli sayıda küçük kaseler bulunabiliyor. Bu küçük kaseler sayesinde fondünüzde nasıl bir tat yakalamak istiyorsanız o malzemeyi kolaylıkla ürününüze ekleyebilirsiniz. Bu kaseler setin yapısına göre çelik, porselen, seramik gibi türlerde olabiliyor. Yapacağınız fondü basit bir çikolata eritme işi ise küçük fondü setleri işinizi rahatlıkla görebilir. Ama peynir ya da et fondü için daha sağlam yapıda materyal kullanılan ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Tüm bu ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek çeşit çeşit ürüne Trendyol’dan kolaylıkla ulaşabilir ve aldığınız kaliteli ürünlerle keyfinize keyif katabilirsiniz.

Fondü Seti ile Lezzetli Atıştırmalıklar

Fondü, genel olarak peynir eritme yöntemiyle ortaya çıkmış ve daha sonra diğer ürünlere de uygulanmaya başlanmış olsa da Türkiye’de daha çok çikolata eritmek için kullanılıyor. Bundan dolayı daha çok çikolata eritmek için kullanılabilecek fondü setleri bulunuyor. Renk renk ve birçok modeli bulunan bu setler ile lezzetli çikolata kaplı meyveler yapılıyor. Bir tarafta yavaşça eriyen çikolata bir tarafta birbirinden lezzetli meyve çeşitleriyle akşam atıştırmalarınıza ya da misafir sofralarınıza renk ve lezzet katıyor. Kalpli, yuvarlak veya oval çeşitleri bulunan bu fondü setlerinin farklı boyutları da bulunuyor. İstenilen boyutta alınabilen setler ile yapılacak lezzetli atıştırmalıklar sofralarınıza farklılık katıyor. Çikolatanın yanında eritilen peynire farklı aromalar katılarak peynir fondüsü de hazırlanabiliyor. Küçük küpler şeklinde hazırlanmış kuru ekmekleri fondü çatalları yardımıyla bu eritilmiş peynire batırıp yemek de ayrı bir lezzet olarak ortaya çıkıyor. Farklı bir atıştırmalık denemek isteyenlerin rahatlıkla alabileceği bu ürün ile eriyen her türlü peynir kullanılabiliyor. Bu sayede bu küçük yardımcı set ile birlikte farklı atıştırmalıklar rahatlıkla oluşturulabiliyor. Bunların yanında büyük setlerin içerisinde çeşitli sebzelerin yanı sıra etler de pişirilerek yenilebiliyor. Fondü setleri zaman içinde birçok alanda kendine yer bulan bir ürün haline geliyor. Bu birbirinden farklı alanlardaki uygulamalar ile sofralarınızda yemek boyunca erimiş bir halde ya da sıcak bir halde bulunan ürünlerle yemeklerinizin tadını çıkartabilirsiniz. İster bunlar gibi basit küçük atıştırmalıklar hazırlayın isterseniz de büyük setlerde istediğiniz ürünü pişirin her türlü ihtiyacınız için aradığınız ürünü Trendyol’da bulabilirsiniz. Bu sayede birbirinden farklı tatlı, atıştırmalık ya da yemek deneyimi edinebilirsiniz. Her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek Trendyol, kullanıcılarına iyi bir deneyim sağlamak için gerekli bütün malzemeleri içerisinde barındırıyor. Size kalan Trendyol’un bu geniş ürün haznesinden dilediğiniz gibi faydalanmak oluyor.