İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Güzellik ve Sağlık

" araması için 395 sonuç listeleniyor

Zengin İçerikli Güzellik Ve Sağlık Ürünleri Trendyol’da!

Kişisel bakım, vücudu görünüm ve sağlık açısından koruyabilmek için yapılan çeşitli işlemler olur. Farklı vücut bölgelerinin bakımı için çeşitli ürünler kullanılabilir. Vücutta her bölgenin pH değeri farklıdır. Yüz, ayak ya da çeşitli bölgeler için özel bir şekilde geliştirilen pH değerlerinden oluşan cilt bakım ürünleri bulunur. Farklı ürünler özelliklerine uygun olarak kullanılır. Estetik açıdan cildin kuruluğunu ya da kırışıklıklarını önleyebilmek için özel üretilen malzemeler bulunur. Cildin hijyenini, temizliğini sağlayabilecek özel malzemeler de bulunur. Saçların canlı, sağlıklı ve temiz görünebilmesi için özel içeriklere sahip şampuan ürünleri bulunur. Saç tipleri kuru, karma, yağlı olmak üzere farklı dokulardan oluşur. Her saç tipine hitap eden içeriklere sahip bu bakım malzemeleri farklı formül, koku seçeneklerinden oluşur. Bu bakım malzemeleri sayesinde deri, saç tellerindeki toz, kir ve yağ arındırılmış olur. Yağlı saç tiplerine uygun geliştirilen seçenekler saçlardaki kiri arındırıcı formülleri ile tercih edilebilir. Kuru saçlar için özel geliştirilen seçenekler ise kabuklu derinin iyileşmesini destekler. Doğru kullanılan bakım malzemeleri saçların düzgün şekil almasına da yardım eder. Saç spreyi ya da köpük ürünleri şekil vermek için kullanılan kalıcı özellikleri ile bilinen malzemeler arasında yer alır. Saç sabitleyici olarak kullanılan bu malzemeler kullanılan şeklin uzun süreli olmasına da etki eder. Trendyol'da karşınıza çıkan güzellik ve sağlık ürünleri sayesinde hijyen, bakım gibi rutin işlemlerinizde kullanabileceğiniz malzemeleri inceleme fırsatı bulabilirsiniz.

Beğeni Toplayan Güzellik Ve Sağlık Modelleri

Her bireyin bakımlı, temiz olması sosyal hayat ve sağlık açısından oldukça önemlidir. Vücudun çeşitli bölgelerinin temiz tutulması akne, siyah nokta, yara, pişik gibi problemleri azaltmış olur. Akne ya da siyah nokta gibi problemler cilt yapısına bağlı olarak ortaya çıkabilecek bir durum olabilir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak kullanılabilecek güzellik ve sağlık ürünleri reçeteli, reçetesiz olarak sunulur. Cilt tipine ya da genetiğe bağlı olarak ortaya çıkan problemlerde reçeteli bir şekilde üretilen bakım ürünleri tercih edilir. Kırışıklık kremleri veya aydınlatıcı gibi bakım malzemeleri ise reçetesiz bir şekilde sunulur. Cildin temiz tutulmaması durumuna bağlı olarak ölü deri oluşumu gözlemlenebilir. Ölü deri oluşumu aynı zamanda toz, kir gibi etkenler sonucunda da görülebilir. Cilt bakım malzemeleri arasında yer alan peeling ürünleri ölü hücrelerin uzaklaştırılması için özel bir şekilde geliştirilir. Bu bakım malzemeleri fiziksel ve kimyasal olmak üzere farklı çeşitlerde cilde uygulanabilir. Kimyasal yöntemde cilde solüsyon uygulanır, malzeme daha sonrasında soyularak temizlenir. Fiziksel yöntemde ise fırça benzeri cisimler kullanılarak ölü hücreler ciltten kazınarak uzaklaştırılmış olur. Düzenli bir şekilde yapılabilecek bu rutin bakım işlemleri cildin sağlıklı, taze görünmesini sağlar. Cilt tipinize göre ölü hücreleri temizleyen bakım malzemelerini tercih edebilirsiniz. Kuru, yağlı, normal ve karma olarak seçenekler bulunur. Yağlı cilt tipi, yanlış yapılan bakımlar sonucunda siyah nokta oluşumları da gözlemlenebilir. Siyah nokta bandı ise bu küçük, büyük oluşumları ciltten çekip alan özelliklere sahip bakım malzemeleri olur. Akne bandı olarak da isimlendirilen ürünler özellikle ciltte T bölgesinde kullanılır. T bölgesi burun ve alın kısmı olmak üzere hızlı yağlanmaya elverişli bir bölge olur. T bölgesine ek olarak çene bölgesinde kullanılan akne bantları da bulunur. Farklı cilt tipleri için tasarlanan akne bantları da bulunur. Ürünlerde bant özelliği bulunduğu için çekme sonucunda hassasiyet görülmemesi açısından hassas ciltlere özel formüller de bulunur. Trendyol’da yer alan farklı markalar tarafından ve çeşitli amaçlar için sunulan güzellik ve sağlık modelleri olarak ürünleri inceleyebilirsiniz.

Etkili Güzellik Ve Sağlık Ürünleri Tavsiyeleri

Güzel ve bakımlı görünmek her birey için önemli bir konudur. Özellikle sosyal ortam içerisinde hoş kokulara, görünümlere sahip olan bireyler dikkat çekerler. Bakım sadece sosyal ortam içerisinde kanıtlanmak için değil aynı zamanda bireylerin kendilerini daha iyi hissedebilmesi için de önemli bir konu olur. Parfüm ürünleri, vücuda hoş kokular yayan ve bir ortamda da dikkat çeken malzemeler olur. Deodorant olarak da bilinen bu malzemeler çeşitli aromatik koku içeriklerine sahip seçeneklere ayrılır. Deodorant, sprey şişeler içerisinde bulunur ve vücuda sıkılarak kullanılır. Roll on formundan oluşan seçenekleri ise vücuda sürerek kullanılır. Çeşitli nedenler vücutta kötü kokuların açığa çıkmasını sağlar. Tüylerin çoğalması ya da uzaması terlemeyi çoğaltır. Bu nedenle vücutta çıkan istenmeyen tüyler de çeşitli yöntemler ile alınabilir. Tüy dökücü sprey ürünleri istenmeyen kılların alınmasında kullanılan etkili, en kolay işlemlerden biri olur. Sprey veya krem formlarından oluşan malzemeler tüylerin üzerine uygulandıktan bir süre sonra dökülme işlemini sağlar. Dökücü ürünlerin yanında yardımcı spatula kullanılması önerilir. Spatula gibi araçlar sayesinde köpük ya da kremin deriden arındırılması daha kolay bir hale gelmiş olur. Tahriş problemi veya kuru cilt tipine bağlı olarak pullanma ve dökülmeler görülebilir. Deri döküntüleri sert bir yüzeyi anımsatır. Görünüm açısından da kuruluk bireyler tarafından sevilmeyen bir görünüm olabilir. Nemlendirici malzemeler derinin havalanmasını, yumuşak kalmasını sağlayan özel formülleri içerisinde bulundurur. Nem özellikli bu malzemeler el, ayak, yüz gibi farklı bölgelere özel pH seçeneklerinden oluşur. Vücut kremi olarak geliştirilen ürünler de tüm alanlarda kullanıma uygun nem içerikli malzemeler olur. Trendyol'da yer alan güzellik ve sağlık ürünlerini tavsiyeler, müşteri yorumları ile detaylı biçimde inceleyebilirsiniz.

Bütçe Dostu Güzellik Ve Sağlık Ürünleri Fiyat Aralıkları

Hijyen, sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir konu olur. Hijyen ve bakıma önem verilmesi ise pek çok yöntem ile gerçekleştirilebilir. Vücudun çeşitli bölgelerine özel yapılabilecek bakım işlemleri bulunur. Eller, ayaklar, cilt için özel kullanıma uygun bakım malzemeleri de bulunur. Ellerdeki kuruluk için geliştirilen özel nemlendiriciler bulunur. Ellerde dikkat çeken yerlerden biri olan tırnakların bakımı için yapılan manikür işlemleri de bulunur. Manikürlü veya ojeli tırnaklar ile göze hitap eden bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayak kısmı için de pedikür işlemleri uygulanır. Ayakların nemli ve canlı olabilmesi için kullanıma uygun maskeler de bulunur. Ciltteki problemler için uygun içeriklere sahip krem, maske, bant, serum gibi malzemeler de kullanılır. Vücutta çeşitli bölgelerin farklı, güzel görünebilmesi için kullanılan yöntemler arasında dolgu işlemleri de yer alır. Dolgu işlemlerinin doğru bir şekilde yapılabilmesi için uzman kişilerin gözetimi altında uygulanması gerekir. Dolgu kanülü yanak, çene, yüz, göz altı ve elmacık kemiği gibi bölgelerin daha belirgin hale gelmesi için kullanılabilecek ürünler olur. Farklı cilt tiplerine uygun kanül çeşitleri bulunur. Özellikle hassas yapıya sahip ciltlerde kızarma ya da morluk oluşmaması için sivri olmayan kanüllerden faydalanılabilir. Dolgu işlemleri genellikle medikal estetik, güzellik veya cilt bakım merkezlerinde uygulanır. Güzellik ve bakım malzemeleri bireylerin aynı zamanda kendisini rahat hissetmek için de kullanabileceği malzemeler olabilir. Göz bandı malzemeleri de uyku esnasında kişilerin kendilerini daha rahat hissedebileceği doku özelliklerini içerir. Uyku bandı olarak da bilinen malzemeler gözlerin ışıktan etkilenmesini engelleyebilecek etkilere sahiptir. Güzellik ve sağlık fiyat seçenekleri kozmetik ürünlerin kullanım alanları, amaçları gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Trendyol bünyesinde yer alan kozmetik ürünleri çeşitli markalar eşliğinde detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.