İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Renk
Boy / Ölçü
Materyal
Fiyat
Kullanım Alanı
Kumaş Tipi
Desen
Cinsiyet
Koleksiyon
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Hamile Taytı

" araması için 1226 sonuç listeleniyor

Hamile Taytı

Hamile Taytı Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Hamileyseniz, giysilerinizin şık görünmesini ve her şeyden önce rahat olmasını istersiniz. Karnınız büyüdükçe, eski kıyafetleri kullanmanız zorlaşır. Bu özel dönemde en çok tercih edilen giysilerden biri de tayttır. Kendiniz için hamile taytları alacaksanız, ürünlerin dokusu ve stili önemlidir. Öncelikle hamile taytları cildinize zarar vermemeli, yumuşak ve yeterince esnek olmalıdır. Hamileler için tasarlanan tayt çeşitlerinin karın bölgesi geniştir. Bu yüzden rahat kullanım vadeder. Hamile tayt modelleri, tüm vücudunuzda kan dolaşımını hızlandırarak, şişlik, varis, ödem gibi problemlerin önüne geçer. Ürünlerin tipik yüksek bel özelliği, pelvik bölgesi kasılmalarını ve bel ağrısını da önleyerek, rahat bir hamilelik süreci geçirmenizi destekler. Bu süreçte güvenli egzersizler yapmak, her şeyle başa çıkmanızı kolaylaştırır. Aynı zamanda egzersiz, doğumdan önce aşırı kilo almanızı engeller. Hamileyken aktif kalmak ve orta düzey egzersizler uygulamak, potansiyel sırt ağrılarını hafifletir, pelvis bölgesinde meydana gelen sancıları dindirir ve bel ağrısı çekme ihtimalinizi en aza indirir. Hamileyken yapılan sporlar arasında yoga ve yürüyüş en yaygın olanlarıdır. Bu sporlarla uğraşırken, egzersizden yüksek verim elde etmek için kıyafetlerinize de dikkat etmelisiniz. Hamile sporcu taytı ile konforlu bir şekilde egzersizlerinizi sürdürebilirsiniz. Farklı amaçlar için farklı hamile taytları vardır. Örneğin yaz ve kış mevsimi için değişik kalınlıkta üretilenler, kısa ve uzun taytlar, toparlayıcı özelliği bulunanlar, termal, kadife ya da pamuklu taytlar bunlardan bazılarıdır. Diğer yumuşak ve kullanışlı hamile kıyafetlerinin yanı sıra taytlar, hamilelik döneminde size ekstra konfor ve rahat hareket etme şansı tanır. Bu giysilerin yumuşak ve elastik olmaları, kaç aylık hamile olursanız olun maksimum esneklik hissi yaratır. Böylece evde, sporda, seyahatte ve herhangi bir yerde tayt ile rahat hareket etme imkanı yakalarsınız. Taytların tam ayak bileğini saran modelleri dışında diz altı olanları da vardır. Bu da onları her mevsim boyunca uygun hale getirir ve gardırobunuza değer katar. Hamile taytlarını sadece spor kıyafetlerle değil, bluz ya da tunikle de eşleştirebilir, günlük yaşamda rahatça kullanabilirsiniz. Siyah, sarı, mavi, yeşil kırmızı, beyaz, gri hamile taytı dışında desenli taytlar da bulabilirsiniz. Hamilelik, tarzınızdan ödün vereceğiniz anlamına gelmez ve taytlar sayesinde bu dönemin tadını çıkarabilirsiniz.

Hamile Taytı ile Gün Boyu Konfor

Hamile taytlarının çok sayıda çeşidi vardır. Göbeğinizin yukarı veya aşağısında kalan taytlar, hamileliğinizin herhangi bir döneminde kullanılabilir. Bazı ürün çeşitleri, ekstra bir katman ile bel bölgenizi desteklerken, bazı modellerde bu destek bulunmaz. Hamileliğinizin son üç aylık döneminde destekli taytlar sizin için idealdir. İlk altı aylık zamanda ise desteksiz taytları güvenle kullanabilirsiniz. Hamileliğiniz ilerledikçe destekli kıyafetlere daha çok ihtiyaç duyarsınız, işte burada destekli taytlar sizin için harika bir seçenektir. Bu tür ürünler hem bel ağrısını hafifletir hem de sırttaki gerginlik hissini yok eder. Karnınızı serbest bırakan taytlar, sıcak havalarda giymeniz gereken kıyafetlerin başında gelir. Kendinizi sıcak tutmanız gereken kış ayları ise kadife hamile taytı gibi kalın dokulu kıyafetlerle daha iyi geçer. Taytların bel kısmında bulunan elastik kemer, hamilelik sırasında genişleyen göbeğiniz düşünülerek tasarlanmıştır ve bu yüzden taytlar 9 aylık dönem boyunca kullanılabilir. Buna ek olarak taytlarınızı, bebeğinizin doğumundan sonra da giyebilirsiniz. Tüm modellerin bel ve ayak bileği kısımları yeterince esnektir. Doğuma doğru ilerlerken ayak bileklerinizde şişlik olması tayt giymenizi engellemez. Aksine böyle zamanlarda tayt giyerek kendinizi rahat ettirebilirsiniz. Toparlayıcı hamile taytı da anne adaylarının en çok giydiği kıyafetlerden biridir. Ayak bileğinizden üst bacağınıza kadar sizi saran ve daha fit bir görünüm sunan bu taytlar, birden çok renk çeşidi ile kıyafetinizi en iyi şekilde tamamlar. Örneğin sarı, beyaz, siyah, turuncu, pembe veya lacivert hamile taytı ile içinize sinen ve size konfor yaratan kombinler oluşturabilirsiniz. Hamilelik taytları iki ana kategoriye ayrılır. Bunlar göbek üstü ve göbek altı taytlardır. Göbek üstü taytlar, karnınızı kaplayacak kadar büyük bir kumaş paneli içerir. Hamile taytı kullananlar, özellikle ilk üç aylık dönemde biraz göbek desteğinin daha rahat hissettirdiğini söyler. Bu model taytlar kış ayları için de büyük bir avantaj sunar ve sizi sıcacık tutar. Göbek altı taytların bel kısımları rahat şekilde vücudunuza oturur. Böylece kıyafetiniz, belinizi destekler. Bazı tayt çeşitleri ise bacaklarınıza ekstra destek sağlar. Hamileliğin sonlarına doğru ağırlık arttıkça bacaklarınızda ağrılar meydana gelebilir. Hamile taytları kan akışını hızlandırdığı için bacaklarınızdaki ağrıyı hafifletir. Bu yüzden hamileliğin her döneminde tayt giymeniz tavsiye edilir.

Sağlığınızı Destekleyen Hamile Taytı

Alışveriş yapacak anne adaylarına hamile taytı öneri listesinin başında gelir. Deneyimli anneler tayt giymenin ne kadar gerekli olduğunun farkındadır. Ancak ilk kez bebek bekleyenler tayt konusunda bilinçsiz olabilir. Hamilelikte edinmeniz gereken en önemli giysilerden biri de tayttır. Bazı modeller, göbeğinizi tutan ve göbeğiniz büyüdükçe destek sunan şekilli panellere sahiptir. Taytların çoğu sizi terletmeyecek kumaşlardan yapılır. Pamuklu hamile taytı, sıcak havalarda terlemenizi önler ve cildinizi tahriş etmez. Termal hamile taytı, kış anneleri için idealdir ve vücudunuzu sıcak tutmanızı sağlar. Tayt modelleri arasından seçim yaparken pamuk oranı yüksek olan ürünleri seçmelisiniz. Pamuk, bambu, yün taytlar, tamamen organik liflerden elde edilir. Bu nedenle her mevsim boyunca taytlarınızı kullanabilirsiniz. Hamileliğin son dönemlerinde ortaya çıkma ihtimali yüksek olan varis problemini, tayt kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için ayak bileğinize kadar inen uzun taytları tercih edebilirsiniz. Anne adaylarının yaklaşık yüzde 75’inde ortak bir semptom gelişir, bu da bacak ve ayaklarda ödem durumudur. Hamileliğin 27. haftasından itibaren ödem problemi başlayabilir. Doğumdan sonra da ödemin hemen yok olması söz konusu değildir. Hem ödem hem de varis, bebeğinizi beslemek için taşıdığınız vücut sıvılarında artış olmasından dolayı meydana gelir. Sıvı artışı, pelvik damarlar ve uterus basıncı ile birleştiği zaman dokularda sıvı birikmesine yol açabilir. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu, doğru kıyafetler tercih etmekten geçer. Uzun tasarıma sahip olan taytlar, bacaklarınızın ödem toplamasını da önler. Hamileliğinizin ilk dönemleri sıcak havalara denk geliyorsa, kısa hamile taytı giymek iyi bir tercih olacaktır. Hamile taytı yazlık modeller arasında renk seçeneğiniz de oldukça fazladır. İster günlük isterseniz spor için bir tayt arıyor olun, Trendyol’da ihtiyaçlarınızı karşılayacak en iyi ürünü bulmanız oldukça kolay! Renkli hamile taytı veya sade taytlar arasından seçim yaparken, beğendiğiniz ürünün modeli ile gereksinimlerinizi karşılaştırmalısınız. Örneğin ilk altı aylık dönemdeyseniz, tayt seçimi konusunda biraz daha özgürsünüz diyebiliriz. Ancak son üç aylık döneme girdiyseniz uzun, destekli ve doğal kumaşlı olanları satın almalısınız. Hamilelik boyunca vücut sıcaklığınıza ve genel sağlığınıza dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Bu nedenle, soğuk havalarda kullanmak üzere kalın dokulu taytlardan da mutlaka edinmelisiniz. Örneğin, hamile yün tayt çeşitleri bu dönemler için oldukça idealdir.

Özgürleştiren Hamile Taytı Modelleri

Hamileliğiniz boyunca tayt giymek güvenlidir. Aşırı sıkı olmayan ve sizi özgür bırakan hamile taytları arasından beğendiğiniz birçok ürünü hemen tespit edebilirsiniz. Siyah, lacivert, pembe, kırmızı, mavi ya da beyaz hamile taytı mı arıyorsunuz? Bu konuda şüpheniz olmasın ki, zevkinize uygun olan bir tayt çeşidini bulmanız oldukça kolay. Taytınız ile sağlıklı ve rahat kalmaya devam edebilmek için bu giysinin altına çorap ya da başka bir kıyafet giymekten kaçınmalısınız. Bu durum vücut sıcaklığınızın artmasına ve terlemenize yol açabilir. Hamile taytları, her bir ayrıntı düşünülerek tasarlanır. Bu yüzden sadece tayt giyerek vücut sıcaklığınızı koruyabilir, gün içinde özgürce hareket edebilirsiniz. Spor yaparken de taytınız sayesinde hareketlerinizde kısıtlama yaşamazsınız. Vücudunuzu ve göbeğinizi iyice saran bu giysi türleri, tahmin ettiğinizden daha fazla konfor sunar. Hamilelerin yeterince dinlenmesi gerekir. Ancak uzun süre oturulduğu zaman bacaklar ağrımaya başlar. Bunun ortadan kalkması için tayt giyebilirsiniz. Tayt giymek, bacaklarınıza ve ayaklarınıza kan iletilmesini kolaylaştırır. Ayrıca kan pıhtılaşmasını önlemeye ve yorgunluğu azaltmaya da yardımcı olur. Hamilelik vücudunuzu birçok yönden değiştirir. Dokuz ay boyunca bir bebek taşımak, özellikle bacaklarınızı etkileyebilir. Varisli damarlar, kas ağrısı, kan birikmesi ve ödem bunların başında gelir. Neyse ki hamile taytları sayesinde bu durumlara maruz kalmaktan kurtulabilirsiniz. Bu süreç için özel kıyafetler giymek, hamileliğinizi hem kendiniz hem de bebeğiniz için daha rahat hale getirmenin en kolay yoludur. Tayt kullanımı, hamilelik döneminizi mutlu, sağlıklı ve enerjik geçirmenize yardımcı olur. Şişlik ve ağrı olmadan tüm gün ayaklarınızın üzerinde durabileceğiniz gibi dinlenme zamanında da kendinizi rahat hissedebilirsiniz. En önemlisi de hamile taytları güvenli giysilerdir. Bebeğini kucağına almayı bekleyen anneler, bu özel dönemde tayt giyerek birçok avantaj elde ederler. Antimikrobiyal ve antialerjik özellikli taytlar, vücudunuzda bakteri ve koku oluşumunu da önler. Taytlarınızı makinede yıkayıp, kolayca kurutabilirsiniz. Hamile tayt pantolon görünümlü ürünler de vardır. Pantolon görünümünde olan bu tayt çeşitleri, yaz ve kış mevsimi için farklı dokularda üretilmiştir. Daha resmi ya da klasik kombinler oluşturmak isterseniz, bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Özel günlerinizde de taytınızla kendinizi mutlu hissedeceğiniz eşleştirmeler yapabilirsiniz.

Hamile Taytı ile Rengarenk Kombinler

Bebek bekleyen kişilere, sağlık ve konfor için hamile taytı tavsiye edilir. Yorgun ve ağrılı bacaklar, gebeliğin klasik etkileridir. Bu süreci mutlu ve sağlıklı bir şekilde tamamlamak için kendinize dikkat etmelisiniz. Spor yaparken, yürüyüş sırasında, işe giderken ve evde giymek için hamile taytlarından edinerek, kendinize büyük bir iyilik yapabilirsiniz. Vücudunuz hızla değişirken, siz de bu değişikliğe uyum sağlayarak gardırobunuzu yenilemelisiniz. İçinizde bir insan taşıyorken, sağlığınızı korumak için dikkatli olmanız ve yediklerinize, giydiklerinize özen göstermeniz gerekir. Hamile olmadan önce de tayt giymeyi seviyorsanız, şanslısınız. Fakat önceki taytlarınızı kullanmak, iyi bir tercih olmaz. Nedeni ise hamile taytlarının belirli ayrıntılar hesaplanarak özenle üretilmesidir. Göbeğinizi tutan veya göbeğinizin altında kalan taytlar, bebeğinize zarar vermeyecek şekilde tasarlanır. Göbeğinizi saran taytlar da dahil olmak üzere hamile grubu bütün tayt çeşitleri, bebeğinize zarar vermez ve onun bulunduğu alanı destekler. Hamilelik bir dizi sevinç ile birlikte gelir. Heyecanınızı sonuna kadar yaşamak, ağrılarınızdan kolayca kurtulmak için hamilelik taytları kadar etkili olan bir başka ürün yoktur. Hamile kadınların en sık yaşadığı problemlerden biri de bel ağrısıdır. Belinizi destekleyen tayt çeşitleriyle kendinizi rahatlatabilirsiniz. Hamile taytları yalnızca bel ve bacak ağrısını azaltmakla kalmaz, bunun yanında pelvik taban kaslarına da destek sağlar. Hamile taytlarının bir başka özelliği ise hem yürürken hem de otururken size rahatlık vermesidir. Sıcak veya soğuk hava demeden bu taytlar sayesinde maksimum konfor yaşayabilirsiniz. Hamilelikte giyilen kıyafetler, vücudunuzu direkt etkiler. Bu dönemde vücudunuzda gerçekleşen fiziksel ve hormonal değişiklikler, göbeğinizde ya da bacaklarınızda kaşıntılara zemin hazırlayabilir. Bu nedenle anne adayları hipoalerjenik ve dikişsiz hamile taytı tercih ederler. İç kısımlarında dikiş izi bulunmayan bu konforlu taytlar, kaşıntıyı önlediği gibi herhangi bir alerjik reaksiyonun meydana gelmesini de engelleme kabiliyetine sahiptir. Ek olarak bu giysiler, vücudunuzda bir iz bırakmaz. Dikişsiz hamile taytı kışlık ve yazlık modellerde üretilir. Bu türde ince kumaş, kalın kumaş, penye, göbek üstü veya göbek altı gibi pek çok tayt çeşidi vardır. Dikişsiz hamile taytları arıyorsanız, Trendyol sayfasındaki tayt modellerinden kendiniz için uygun bir ürün bulabilirsiniz.

Rahat Ettiren Hamile Taytı Seçenekleri

Hamilelerin en çok sevdiği spor türlerinden biri de yogadır. Yoga yapmak için seçilen kıyafetler, sporunuza odaklanmanızı artırır. Yoga düşkünü anne adayları için tasarlanan taytlar da oldukça popülerdir. Hamile yoga taytı ile güvenli ve konforlu bir şekilde spor yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Yoga için üretilen hamile taytlarının öne çıkan bir özelliği de terletmeyen dokuya sahip olmalarıdır. Şekillendirici, nefes alan, yüksek performans sunan yoga taytları, göbek altı ve göbek üstü olmak üzere farklı modellere sahiptir. Hamilelik döneminize göre istediğiniz türdeki yoga taytını seçebilirsiniz. Ultra konfor ve kullanışlılık vadeden yoga taytları, çok yönlü olduğundan dolayı günlük olarak da giyilebilir. Kumaş ve görünüm seçeneği ise birden fazladır. Bunlar arasında penye, yün, pamuklu, mat ve parlak hamile taytı en çok tercih edilenler arasında yer alır. Hamilelik taytları, konfor, gün boyu kullanım, çok yönlülük dışından sağlam olmalarıyla da beklentilerinizi en iyi şekilde karşılar. Bu yüzden pek çok hamile tayt ürünleri, doğum öncesi ve sonrası kullanım için idealdir. Çünkü ürünler hem sağlam kumaşlardan üretilir hem de sayısız yıkama sonrasında hala yeni görünümlü kalmaya devam eder. Bazı hamile taytları ise hamilelik süresi boyunca kullanılabilme özelliği barındırır. Kemer kısmı ayarlanabilen veya yeterince esnekliği bulunan bu taytları, dokuz ay süresince kullanabileceğiniz gibi doğum sonrasında da kullanmaya devam edebilirsiniz. Esnek tayt modelleri tam anlamıyla uzun ömürlü ve kullanışlı giysilerdir. Antrenman sırasında vücudunuzdan kaymayan taytlar, sporunuzu kesintisiz şekilde yapmanızı sağlar. Bazı ürünler ayak bilekleri bölümünden alçak kesimli olarak üretilir, bazılarının ise bilek kısmında fermuar bulunur. Bu özellikler, spor yaparken daha serin kalmanız için düşünülmüş ayrıntılardır. Ter tutmayan kumaşlardan yapılan bazı göbek üstü taytlar, spor yaparken kendinizi rahat hissetmenizi sağlar. Her türlü egzersiz için uygun olan bu giysileri evde veya ofiste de giyebilirsiniz. Bol miktarda esneklik içeren tayt çeşitleri, hamileler tarafından en çok tercih edilen ürünlerdir. Lüks kumaşa sahip olan taytlar, tamamen problemsizdir ve sürtünmeden dolayı bacaklarınıza asla zarar vermez. Yumuşak ve nefes alabilen yapıda olan bir başka hamilelik tayt grubu da kapri gibi orta uzunluktaki giysilerdir. Kapri taytları, düşük yoğunluklu egzersizler sırasında veya istediğiniz herhangi bir zamanda giyebilirsiniz. Hamileliğin son dönemlerinde sıcak basması sık olarak yaşandığından dolayı orta uzunluktaki bir tayt ile kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Tıpkı diğer ürün gruplarında olduğu gibi, orta boy hamile taytı pembe, siyah, mavi, beyaz, gri, lacivert başta olmak üzere pek çok renk seçeneğine sahiptir. Hamile taytı fiyatları ürünlerin markasına ve modeline değişir. Rahat hissettiren ve tarzınızı yansıtan kaliteli tayt modelleri için Trendyol sayfasını incelemeniz yeterli.