"

İskarpela

" araması için 1518 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Iskarpela Çeşitleri Trendyol'da!

Geçmişten bu güne kadar var olan süreç boyunca bazı insanlar el işlemeciliğiyle uğraşır. Eski dönemlerde yiyecek ve içecek kapları başta olmak üzere birçok alet ağaçlardan meydana getirilerek kullanılırdı. Bunun nedeni ham madde çeşidinin fazla olmayışıdır. Sağlık açısından sıklıkla tercih edilen ahşap ürünler birçok insanın tercihidir. İskarpela takımı sayesinde bunları evinizde kendiniz de yapabilirsiniz. İskarpela, ağaç işlerinde, el sanatlarında sıklıkla tercih edilen bir alettir. İşlevi ahşaba şekil vermek olan bu aletin farklı birçok çeşidi bulunur. Kaşık ve kepçe gibi çukurlu eşyaları ortaya koymak için bu aletten yardım alınır. Uç kısmının eğimli olması istenilen şeklin verilebilmesine olanak sağlar. Öncelikle ahşap işçiliğini zanaat olarak yapanların vazgeçilmezlerinden olan bu alet yalnız kaşık ve kepçe değil, farklı ürünler ortaya koymak için de kullanılır. Vazo, saksı, çerçeve ve bunlar gibi özellikle dekoratif birçok eşyanın yapımında kendine yer bulur. Resim ve fotoğraf çerçevelerinin vazgeçilmezlerinden olan ahşap mekana otantik bir hava vermesi için farklı şekillerde işlenir. Bunların oyukları da oyma iskarpela sayesinde yapılır. Ahşap işçiliği söz konusu olduğunda zanaatçıların önde gelenlerinden olan marangozlar bu ürünü sıklıkla kullanılır. Vintage ve bohem tarza sahip olan evleri dekore etmek amacıyla ahşaptan ortaya konulan eşyalara yer verilir. Bunlara farklı formlar kazandırmak için de ürünün çeşitlerinden yararlanılır. Uç kısmının genişliği 0.5 cm ile 4 cm aralığında değişen alet, yapılacak eşyaya göre tercih edilir. Bardak gibi eşyalarda uç kısmı dar olanlar tercih edilirken merdiven korkulukları ve buna benzer diğer alanlarda da geniş uçlu olanlar kullanılır. Aletin genişliği ortaya konulacak ürünün formunu etkilediğinden farklı boyutlara sahip olması önem taşır. Marangozların vazgeçilmezlerinden olmakla beraber ahşapla hobi olarak uğraşanlar tarafından da ilgiyle karşılanır. Evinde farklı eşyalar ortaya koymak isteyenler aletin çeşitli modellerinden ihtiyacına uygun olanı tercih edebilir. Genellikle uç kısmı metalin türevlerinden ortaya konulurken sap kısmı ahşap ve plastik olanlar da bulunur. Kaliteli plastiklerden üretilen modeller sağlamlık açısından müşterilerin ihtiyacını karşılar. Trendyol’dan ürünün çeşitlerine göz atarak kendinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Kullanışlı Yapılarıyla Öne Çıkan İskarpela Modelleri

Kullanışlı Yapılarıyla Öne Çıkan İskarpela Modelleri

Söz konusu ahşap işlemeciliği olduğunda bunun için birçok yöntem bulunur. Özellikle bu işi hobi olarak yapanlar iskarpela oyma seti modellerine yönelim gösterir. Farklı boyutlara ve formalara sahip olan ürünün set hali her türlü modele bir arada sahip olmanıza olanak sağlar. Normalde ayrı ayrı alarak sahip olabileceğiniz ürünün çeşitleri bir arada satışa sunulur. Hepsinin bir arada bulunması fiyat açısından da avantaj sağlar. Kaşık gibi formu küçük olan eşyaları yapmak için orta boylu olanlardan tercih edebilir, dekoratif işlemeler yapmak istiyorsanız 0.5 ya da 0.6 gibi küçük uçu olanları tercih edebilirsiniz. Bunlar ayrıntılı ve ince işçilik için oldukça elverişlidir. Uç kısmı oval olanlar bulunduğu gibi düz tasarımlar da vardır. Düz olanlar genellikle ağacın dış kısmını ayırmak için kullanılır. Kabuklarından ayrılan ağaç işlemeye müsait hale gelir. Bunun yanı sıra iki ayrı ağaç parçasını birbirine geçirmek için de tercih edilir. Geçirmeli olarak dizayn edilen eşyalar çoğunlukla dekoratif amaçla kullanılır. Dekorasyonun yanı sıra ahşap evlerde zemine ya da duvarlara döşenen lambiri parçalarının birine oturabilmesi için bu ürünle uygun hale getirilir. Normalde saatler alacak olan bu işlemler düz iskarpela sayesinde hızlı bir şekilde halledilebilir. Sap kısmının üst tarafı genellikle düz olarak tasarlanır. Bunun nedeni oyma işlemlerinin vurarak gerçekleştirilmesidir. Düz olmaması halinde beklenilen verim alınamayacağı için birçok model bu şekilde tasarlanır. İskarpela setinde yer alan parçalar farklı boyutlara sahiptir. Yapacağınız işe göre uygun olan boyutunu tercih ederek işinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Özellikle marangozluk mesleğinin vazgeçilmezlerinden olan bu alet sayesinde işlerinizin büyük bir kısmını halledebilirsiniz. Ağaçları kabuğundan ayırmak için birebir olmakla beraber pürüzlü parçaları düz bir hale getirmek için de tercih edilir. Fakat modeller arasından eğimli olanlar fazlasıyla tercih edilenlerdendir. Uç kısımları metallerin türevlerinden ortaya konulurken sap kısımları plastik ya da ahşap olarak üretilir. Alanında uzman markaların ortaya koyduğu çeşitler kalite ve işlevsellik açısından müşterileri memnun ettiği gibi fiyatlarıyla da adından sıkça söz ettirir. Özellikle evinde hobi olarak ahşapla ilgilenenler ürünün farklı modellerinden tercih eder. Herkesin ihtiyacına ve zevkine uygun olanı bulabilmesi için farklı renklerde ve modellerde satışa sunulur. Sap kısmı ince olanlar bulunduğu gibi kalın tasarımlar da mevcuttur. Kırmızı, lacivert ve siyah gibi ana renklerde üretilen modeller müşterilerin ihtiyaçlarına cevap olur. Bunlar arasından kendinize uygun olanı tercih ederek hobinizi düzenli bir hale getirebilirsiniz. Uç kısmı oldukça keskin bir yapıya sahip olan ürün ahşaba kolay bir şekilde form kazandırmanıza olanak sağlar. Trendyol’dan ister düz isterseniz de oluklu modellerin farklı renk seçeneklerine göz atarak ihtiyacınıza ve zevkinize uygun olanı bulabilirsiniz.

Gelişen teknolojiyle birlikte birçok mobilya makinelerle üretilse de ahşap işlemeciliği son bulmayan meslek grupları arasında yer alır. Bu zanaatle ilgilenenlerin vazgeçilmezlerinden olan iskarpela fiyatlarıyla da müşterileri memnun eder. Hemen her bütçeye uygun olan birçok çeşit satışa sunulur. Ürünün kaliteli olduğu kadar kullanışlı olması da önem taşır. Farklı alanlarda kullanım için uygun olan ürün işlevselliği nedeniyle de tercih edilir. Özellikle geleneksel ahşap eşyaların yapımında kullanılmakla beraber bardak, vazo, saksı ve kaşık gibi ince işçilik isteyen işlerde de tercih edilir. Sehpa ve oturak gibi mobilyaların üretiminde yapıştırma ve vidalama gibi yöntemlere başvurmadan ahşabı oyarak istenilen sonuç ortaya çıkarılabilir. Eviniz için mobilya ihtiyacınız varsa dilediğiniz birçok eşyayı ahşap malzemelerden ortaya koyabilirsiniz. Özellikle malzemeyi pürüzsüz bir hale getirmenize yardımcı olmak için düz olan tasarımlara yönelebilirsiniz. Sap kısmının üstünden çekiç yardımıyla vurarak ahşabı oyabilirsiniz. Bunun için deve boynu iskarpelalar da sıklıkla tercih edilir. Deve boynu olarak adlandırılan ürün kullanışlı olmasıyla sanat severlerin vazgeçilmezlerindendir. Hobi olarak ahşap işlemeciliği yapan birçok insan bu ürüne yönelim gösterir. Sebebi diğer modellere nazaran geniş bir tasarıma sahip olmasıdır. Vazo gibi iç kısmı oyuk olan eşyalar yapılırken ya da oymalı işlemelerin yapılması gereken yerlerde kullanılmak üzere oldukça uygundur. Deve boynu adını bedenin boynuna benzediği için almış olan alet, ay şekline sahip olan tasarımlardandır. Ay formunda olanlar genellikle motif işlemeciliğinde tercih edilir. Yaşam alanında bohem bir tarzı tercih edenler ahşaplara farklı boyutlar kazandırarak birçok eşya ortaya koyabilir. Özellikle dekorasyon için kullanılan eşyaları kendiniz yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz ürünlere uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Öncelikle bir tablo yapacaksanız bunun için çita ya da kalın tahtalar tercih edebilirsiniz. Sonrasında eğri iskarpela yardımıyla fazlalık bölgelerini tıraş ederek geri kalan kısımlarını dilediğiniz şekilde tasarlayabilirsiniz. Eğri olan model üst kısmında çekiç yardımıyla vurarak ağacın fazlalıklarını almanıza olanak sağlar. Trendyol’un geniş ürün yelpazesinden yararlanarak ihtiyacınıza uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Dikkat Çeken İskarpela Özellikleri

Dikkat Çeken İskarpela Özellikleri

Marangozluk mesleğini icra edenlerin vazgeçilmez aletlerinden olmakla birlikte el sanatlarını hobi olarak yapanlar tarafından da tercih edilen bir üründür. Oldukça keskin bir yapıya sahiptir. Bu sayede tahtaya istediğiniz şekli vermenize olanak sağlar. Ayrıca kullanım esnasında dikkat etmek gerekir. Daha önce kullanmadıysanız gerekli önlemleri almanız gerekebilir. Özellikle gözlerinizi korumak için gözlük kullanabilirsiniz. Ağacı yontma sırasında üst kısmına vurduğunuz darbelerde kopan parçalar sıçrayarak gözlerinize zarar verebilir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için önlem almanız önem taşır. Yontma gibi işlemlerin sorunsuz bir şekilde halledilmesi için uç kısmının keskenliğinin korunması önem taşır. İskarpela bileme aparatı yardımıyla aletinizi istediğiniz keskinliğe getirebilirsiniz. Bu bileme işleminin soğuk bir şekilde yapılması gerekir. Aksi takdirde ürün zarar görebilir ve işlevini yerine getiremez hale gelebilir. Soğuk bileme atlanmaması gereken önemli bir noktadır. Üstelik düzenli olarak temizlenen ve bilenerek bakımı yapılan alet uzun süreli kullanım sağlayabilir. Kullanacağınız alana ve ortaya çıkartmak istediğiniz şekle uygun olarak farklı çeşitleri mevcuttur. Cm olarak değişiklik gösteren boyları uç kısmının genişliğini sembolize eder. Ahşaba oyarak şekil veren aletin uç kısmı oluşacak olan şeklin belirlenmesinde önemli rol oynar. O nedenle kullanacağınız alana göre uygun olan tasarımı tercih etmeniz gerekebilir. El işlemeciliğinin vazgeçilmezleri arasında olan ürünün düz ve ay şekline sahip olan modelleri bulunur. Düz olanlar genellikle tabure ve minyatür ev gibi eşyaların girinti çıkıntılarını yapmak için kullanılır. Buna ek olarak küçük ağaç parçalarını kabuğundan ayırmak ve öncekinden pürüzsüz bir hale getirmek için de tercih edilir. Yuvarlak iskarpelaysa genellikle şekil vermek için tercih edilir. Ayrıca japon iskarpela seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Trendyol’da satışa sunulan farklı markaların çeşitlerini inceleyerek aradığınız özelliklere sahip olan ürüne ulaşabilirsiniz.

El sanatlarıyla ilgilenen marangoz ya da sanat severler tarafından tercih edilen ürünlerden olan iskarpela oluklu eşyalar yapmak için oldukça uygundur. Genellikle kaşık kepçe yapmak için tercih edilen bu ürünün farklı birçok çeşidi bulunur. Çeşitlilik herkesin ihtiyacına uygun olanı bulabilmesi için önemli bir noktadır. İnce işçilik gerektiren alanlarda cm’si küçük olan modeller tercih edilirken geniş alanlarda çalışmak için büyük olan modellere yönelim gösterilir. Düz olan tasarımlar ağaçların dış kısmında yer alan kabuklu yapıyı ayırmak için kullanılır. Sap kısmının üstü oval olan tasarımlar bulunduğu gibi düz olanlar da mevcuttur. Küçük işlerle ilgilenenler ve yalnızca el aleti olarak kullanacak olanlar sapı oval olanlardan tercih edebilir. Buna ek olarak ağaç kabuğu ayırma ve benzeri işler için kullanacak olanların düz tasarımlara yönelmesi önem taşır. Genellikle çekiç yardımıyla vurarak ahşabın fazlalık olan kısımları rahatlıkla alınır. İşlemin kolay olması ürünün kalitesiyle de ilgilidir. Farklı markaların ortaya koyduğu çeşitler kaliteli malzemelerden üretilerek satışa sunulur. Fabrikalarda işlenerek makineler tarafından ortaya konulan modeller olduğu gibi el yapımı iskarpela tasarımları da vardır. Bunlar genellikle ahşap sapa sahiptir. Kaliteli ahşaptan ortaya konulan sapın üst kısmı olduğu gibi bırakılan tasarımlar bulunur. Bunun yanı sıra özellikle yontma işleriyle ilgilenenlerin tercihi olan metalle kaplanan tasarımlar da vardır. Çekiç darbeleri sonucunda sap kısmının aşınıp eskimemesi için tasarlanan modeller uzun süreli kullanım arayanların tercihleri arasında yer alır. İşinin ehli ustalar tarafından özenle hazırlanan el yapımı modeller farklı çeşitleriyle satışa sunulur. Düz olanların yanı sıra kısa saplı küçük yuvarlak tasarımlar da bulunur. Trendyol’dan ürünün farklı modellerine göz atarak ihtiyacınıza ve zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Sizin İçin Uygun Kaliteli İskarpela Modelleri

Sizin İçin Uygun Kaliteli İskarpela Modelleri

Hemen herkes aldığı ürünün kaliteli bir yapıya sahip olmasına önem gösterir. Kaliteli malzemelerden ortaya konulan ürünler uzun süreli kullanım sağlar. Genellikle manuel olarak kullanılan bu aletin farklı birçok boyutu bulunur. Kullanılacak alana uygun olandan tercih ederek işlerinizi kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Manuel olanlardan kullanmak istemiyorsanız elektrikli iskarpela tasarımlarına da göz atabilirsiniz. Çoğunlukla kesme işlemlerini yapmak için kullanılan bu alet elektrikli olduğundan işlerinizi hızlı bir şekilde halletmenize olanak sağlar. Marangozlarda ahşap kapıların onarımında kullanıldığı gibi eski kapıların at kısmında düzeltmeler yapılması gerektiğinde de tercih edilir. Düz bir ağza sahip olan alet kapının altına sürülüp çalıştırılarak ahşabın kesilmesini sağlar. Parke ya da fayans gibi yüzeylere zarar vermeden kapının istenilen forma getirilmesine yardımcı olur. Normalde saatler alacak olan bu işlem elektrikli ürün sayesinde hızlı bir şekilde halledilebilir. Bu noktada tercih edilen modelin kalitesi de hayli önem taşır. İşlemi yaparken herhangi bir takılma yaşamamak ve seri bir şekilde tamamlayabilmek için kaliteli modellere yönelebilirsiniz. Alanında uzman markaların çeşitli ürünleri müşterilerin kalite arayışına cevap olur. Bununla hobi olarak da farklı birçok ürün ortaya koyabilirsiniz. Özellikle çocukların gelişimini büyük oranda destekleyen iskarpela öğrenme kulesi küçükler için oldukça cezbedicidir. Yerden belirli bir yüksekliğe sahip olmakla birlikte yetişkinle aynı boya gelerek işlerini rahatlıkla halledebilir. Bu da çocuğun zorluk çekmeden aktif öğrenmesine yardımcı olur. Ahşaptan ortaya konulan bu eşyayı iskarpela çeşitleri sayesinde dilediğiniz gibi şekillendirebilir, baştan yaratabilirsiniz. Düz olan tasarımlarla kesim işlemini gerçekleştirirken uç kısmı ay şeklinde olanlarla da farklı motifler oluşturarak tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Trendyol’dan farklı modellere göz atarak ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz.

Marangozluk ve el sanatlarında kullanılan bu alet birçok kişinin tercihleri arasında yer alır. Ahşap işlemeciliğinin vazgeçilmezlerinden olma nedeni küçük yapısı ve kolay kullanımı sayesinde birçok işte yer verilmesidir. İskerpela 10 mm seçeneğiyle size kullanım kolaylığı sunar. Genellikle manuel olarak kullanılmakla birlikte elektrikli modelleri de satışa sunulur. Düz olan tasarımlar ağaç kabuğu ayırmakta ya da çeşitli pürüzleri gidermekte kullanılır. Genellikle üst kısmı düz olarak tasarlanır. Bunun nedeni sert ahşapların ayrılabilmesi için çekiç gibi bir alet yardımıyla üst kısmından güç uygulanmasıdır. Kaliteli plastiklerden ortaya konulan modelleri olduğu gibi ahşaptan üretilenler de vardır. Genellikle dayanıklı ve sağlam olması için sap kısmı vernikle kaplanır. Bu sayede su geçirmediğinden şişme gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaz ve uzun süreli kullanım sağlayabilirsiniz. Üç kısmı keskin demirlerden üretilir. Bunların çelikten üretilenleri de vardır. Çelik, dayanıklı olması nedeniyle bu ürünün çeşitlerinde sıklıkla kendine yer bulur. Hem düz hem de kaşık uçlu iskarpela modellerinde çelikten ortaya konulan birçok çeşit bulunur. Kaşık uçlu olarak adlandırılan tasarımlar ay şekline sahiptir. Kaşık, kepçe, bardak ve ahşap kase gibi ürünlerin yapımında eğri iskarpela modellerinden yararlanılır. Malzeme yağmur altında ıslandığında ya da nemli kaldığında paslanma gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Paslanan alet keskinliğini kaybedebileceğinden seçim sırasında kullanacağınız mekana uygun olan tasarımdan tercih etmeniz önem taşır. Trendyol farklı markaların ortaya koyduğu ürünleri müşterilerle bir araya getirir. Filtreleme seçeneğiyle size seçim imkanı tanır. Geniş ürün yelpazesiyle müşterilere seçim imkanı sunduğu gibi sık sık gerçekleştirdiği kampanya ve indirimlerle de sevenlerini cezbeder. Darbeli iskarpela gibi ürünlerin farklı birçok çeşidi bulunur. Trendyol’un geniş ürün yelpazesinden yararlanarak ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı bulabilirsiniz.