placeholder
"

Isonem

" araması için 544 sonuç listeleniyor

Isonem

İsonem

2004 yılında İzmir’de kurulan İsonem, Türkiye’nin önde gelen boya ve yalıtım ürünleri markalarından biridir. Su yalıtımı ürünleri, zemin kaplamaları, özel boyalar, endüstriyel ürünler ve sprey ürünler gibi  ısı, ses, yangın ve su yalıtımı alanlarında uzmanlaşmış geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

İsonem ‌SB Süper Bileşen

‌İsonem süper bileşenli su yalıtım ürünleri, çok dayanıklı bir su yalıtım kaplamasıdır. Özel mineral dolgu ve polimer malzemeleri içeren ürün, güçlü ‌aderans kabiliyetiyle üstün su ve ‌UV direnci sağlar. Aşınmayan formülüyle beton çatılar, yollar, teraslar ve asfalt kaplı alanlar gibi üzerinde gezilen yerlerde kullanılabilir. Güneş yağmur ya da kar gibi hava koşullarından etkilenmez. İhtiyaç duyulması halinde yalıtım kaplamasının üzerine seramik ya da mermer kaplama seçenekleri uygulanabilir. Uzun ömürlü bir kaplama seçeneği olarak beton teras ve çatı yalıtımlarında, ıslak hacim yalıtımlarında; beton yol, park ve bahçelerde ve oluklarda mineral ve polimer dolgulu yalıtım seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

‌İsonem ‌MS ‌Polymer

‌İsonem saf polimer yalıtım ürünleri; en yeni polimer teknolojisi ile üretilir. Kullanıma hazır olarak satışa sunulduğundan uygulaması kolaydır. Gelişmiş özellikleri, ‌UV direnci ve elastik yapısı sayesinde teraslar, çatılar, balkonlar ve dış cephelerin yalıtımında kullanılabilir. Ahşap, asfalt ya da beton zeminlere uygulanabilir. Hafif yaya trafiğine karşı dirençlidir. ‌İsonem ‌ürünleri teras, banyo, duş, ‌WC gibi ıslak yerlerde, teraslarda, balkonlarda ve mutfaklarda, kısaca iç ya da dış mekânlardaki ıslak mekânlar için ideal bir yalıtım malzemesidir. ‌Elastomerik reçine esaslı yalıtım malzemeleri ‌solvent içermez. Hızla kuruyarak su geçirmeyen ve elastik bir kaplama haline dönüşür. Mekanik mukavemete dayanıklıdır.

‌İsonem ‌Hybrid ‌Plus

‌Hibrit polimer esaslı yalıtım ürünleri yüksek aşınma mukavemetine ile yeni nesil su yalıtım kaplama ürünlerinden biridir. Duvar ve zeminlerin yalıtımlarında; beton, sıva ve şap üstü yalıtım uygulamalarında kullanılır. Balkon, teras, yüzme havuzu, teras, çatı, duş ve hamam tarzı yerle üstün yalıtım özellikleri sunar. Güneşin zararlı ışınlarından etkilenmemesi, hızlı kuruma özelliği ve kolay işçilik gibi avantajlara sahiptir. Uygulandığı yüzeydeki kılcal çatlakları kapatır. Beton sıva ya da şap gibi yüzeylere en iyi şekilde yapışır ve zaman içinde kabarma yapmaz. Dış ortam koşullarına, mekanik darbelere ve aşınmaya karşı oldukça dirençlidir.

‌İsonem Şeffaf Zemin Yalıtımı

‌İsonem şeffaf su yalıtım ürünleri, yüzeyde film oluşturmadan ‌emprenye olarak uygulandığı yüzeylerde üstün zemin koruması sağlamaya yardımcı olur. Şeffaf formülü ile yüzeylerde değişikliğe ya da parlamaya neden olmaz. Nefes alabilir yapıya ve ‌UV koruma özelliğine sahiptir. Hem iç hem de dış mekânlarda kısa sürede uygulanabilir. Kaplama uygulaması yapılmış emici yüzeyler için ekonomik ve uzun ömürlü bir yalıtım seçeneğidir. Mermer, fayans, seramik, cam, plastik ve metal gibi emici olmayan yüzeylerde ve dik emici yüzeyler için kullanılması önerilmez.

‌İsonem Şok Tozu

‌İsonem suyu anında donduran şok priz harçları, aktif su akıntılarının önlenmesinde ve yüzey sularının kurutulması amacıyla kullanılır. Su ile temas ‌ettikten yaklaşık 40 saniyede su kesintisi sağlar. Bu sayede suyu durdurarak yapılan izolasyona uygulamalarına hazırlık aşamasında çok yönlü bir ürün olarak kullanılır. Yüksek genleşme özelliğine sahip olduğu için büzülmeye neden olmaz. Soda veya klor içermediği için demire zarar vermez. Basınçlı gelen suların durdurulması, çimento bazlı yalıtımların uygulanmasından önce su sızıntılarının kesilmesi, yüzeyin kurutulması ve çatlaklardan gelen akıntıların önlenmesi gibi uygulamalar için şok tozu çeşitlerini kullanabilirsiniz.

‌İsonem ‌Aderans Arttırıcı

‌İsonem ‌aderans artırıcılar, beton, seramik ya da çimento bazlı yalıtımlarda, harç içine veya yüzeye uygulanan sıvılardır. Özel formülü sayesinde harcın daha iyi yapışmasına ve elastikiyet kazanmasına yardımcı olur. Uygulandığı yüzeyde ‌ultra yapışkan bir katman oluşturarak, alttaki yüzeyle ya da uygulanacak olan yeni malzemeyle kenetlenir. Böylece yüksek ‌aderans ve tutunma elde edilebilir. Nemli ya da kuru fark etmeksizin tüm zeminlere uygulanabilir. Emici yüzeyler astar katmanı olarak sürülebilir. ‌Soğuk derz oluşumunu engellediği için beton ve sıva uygulamalarında tercih edilebilir. ‌İsonem ‌aderans artırıcılar, yalıtım uygulamalarında mukavemeti artırmak için astar katmanı olarak da uygulanabilir. Yüzeylerin birbirine daha iyi yapışmasını sağladığı için kabarma gibi sorunların üstesinden gelir. Harçların ‌kolay uygulanmasına yardımcı olur. Genel olarak su tutma kapasitesini ‌artırdığı için kızlı kurumayı önler. ‌Aşınma direncini artırarak, çatlak oluşumunu engeller. Donma ve çözülmeye karşı direnç sağlar. ‌Solvent ve yağ geçirgenliğini azaltır, kimyasal direncini artırır. ‌Aderans artırıcıları her türlü çimento harcında, sıvalarda, seramik ve benzeri yapıştırıcı harçlarda, tamir harçlarında, soğuk derzlerde, beton tamiratlarında, sıva öncesi serpme uygulamalarında ve sürme yalıtım uygulamalarından önce astar olarak kullanabilirsiniz.

‌İsonem Süper ‌Kristalize  Su Yalıtım Malzemeleri

‌İsonem tek bileşenli ve çimento esaslı süper ‌kristalize su yalıtım ürünleri, yeni beton yüzeylerde üstün yalıtım sağlar. Hem pozitif hem de negatif olarak uygulanabilir. İçerdiği jeller sayesinde, uygulandığı yüzeyde bulunan kireç partikülleri ile tepkimeye girer. Bu sayede kristal oluşturur ve betonun yapısına işler. Beton yüzeyin ‌hidratasyon aşamasını yavaşlatarak, ‌rötre çatlağı gibi sorunların meydana gelmesini önlemeye yardımcı olur. ‌Kristalize yapısı ile yüzeylerde sadece su yalıtımı sağlamakla kalmaz aynı zamanda korozyon ve kimyasal koruması da sağlar. ‌İsonem sızdırmazlık sağlayan su yalıtım malzemesini, yatay ya da düşey zeminlerin içten ya da dıştan yapılacak su yalıtımı uygulamalarında kullanabilirsiniz. Su depolarında, deniz suyunun temas ettiği beton zeminlerde, bodrum ve temel yalıtımlarında ve sulama kanallarında ürünün sağladığı üstün sızdırmazlık özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

‌İsonem ‌Kapiler Sıva

‌İsonem ‌kapiler sıvalar, nem ve tuzdan zarar gören yüzeylerin ıslahı için kullanılır. Duvarlar hem yağışlardan hem de topraktan tuz ve mineral çeker. Sıvılar buharlaştığında rutubetin neden olduğu izler ve topraktan çekilen tuzlar açığa çıkar. Zaman içinde bu tuzlar yüzeyde birikir ve tekrar nem ile karşılaştığında, üzerine uygulanan boyayı parçalar. Tuzların ve minerallerin neden olduğu bu gibi sorunların çözümünde ‌kapiler sıva adı verilen özel bir uygulama yapılır. ‌İsonem ‌kapiler sıva ürünleri, suyun hızlı ve lekeye neden olmadan buharlaşmasına yardımcı olur. Sıva içerisinde yer alan ve minerallerin genleşmesini önleyen mikro boşluklar, sıvı teması sonucunda tuz ve minerallerin ‌yüzeydeki boya ya da ‌sıvaya zarar vermesini önler. Tuz kusması olarak da bilinen kabarma sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olur. Hem su itici hem de mikro boşluklu yapısı sayesinde ısı yalıtımı da yapar. ‌Kapiler sıvayı banyo ve mutfak başta olmak üzere tüm rutubetli duvarlarda, toprakla temas eden duvarlarda, subasmanlarda ve boyanın kabardığı tüm yüzeylerde kullanabilirsiniz.

‌İsonem Su Geçirimsiz Tamir Harçları ve Sıvıları

‌İsonem su geçirimsiz harçlar, çimento bazlı formülü ve elastik yapısıyla sızdırmaz ve çatlamaz. Polimer ve elyaf içeriği ile yüksek yapışma mukavemeti sağlar. İç gerilimi düşük olan, kalın uygulamalar için güçlü bir tamir malzemesi olarak kullanılabilir. İsonem  yalıtım uygulamaları öncesinde yapılacak olan zemin hazırlık işleri, beton yüzeylerin tamiri, pah yapımı ve ‌tij deliklerinin kapatılması gibi işlerde ‌İsonem su geçirmeyen tamir harçlarını tercih edebilirsiniz. ‌İsonem su geçirmeyen şeffaf sıvılar, ‌siloxan esaslı şeffaf yalıtım ürünleridir. Dış cephelerdeki emici yüzeylere uygulanır. Şeffaf yapısı ile yüzey görünümünü ya da dokusunu bozmadan, yüzeyleri, su geçirimsiz hale getirir. Film tabakası oluşturmadığı için yüzeyin nefes almasını engellemez. Kabarma ya da kararmaya neden olmaz. Yüksek alkali dayanımı sayesinde yeni ya da eski fark etmeksizin tüm beton yüzeylere uygulanabilir. Tuğla, taş ya da sıvalardaki harcı neden olduğu tuz lekelerinin oluşmasını önler. Yağmur suyunun neden olduğu hasar ve korozyona karşı koruma sağlayarak, binaların ömrünü uzatır. Su geçirimsiz sıvılar; emici ve mineral bazlı brüt beton, doğal taş, kiremit, tuğla, briket ya da traverten gibi her türden yüzeye uygulanabilir. Emici olmayan cam, metal, plastik ve granit yüzeylerin yanı sıra yatay emici yüzeylerde kullanıma uygun değildir.

‌İsonem Metalik Zemin Kaplama Ürünleri

‌İsonem metalik zemin kaplamalar, iki bileşenli yapıya sahiptir. Viskoziteli, ‌solvent içermeyen ve kendinden yayılabilen formülü ile çok amaçlı iç mekân zemin kaplama işlerinde kullanılır. İçerdiği yansıtmalı pigmentler ve estetik efektler gibi özellikleri ile parlak görünümlü, metalik ve dekoratif bir yüzey oluşturur. Kolay uygulanabilir yapısı sayesinde su ‌geçirimsiz ve hijyenik bir kaplama seçeneği sunar. Beton, mermer, seramik, çelik ya da cam gibi iç mekânlarda yer alan tüm yüzeylerde kullanılabilir.

‌İsonem Renkli Asfalt ve Tenis Kortu Boyaları

‌Akrilik esaslı ‌İsonem asfalt ve tenis kortu boyaları, yüksek ‌aderans özelliği ile mükemmel su ve ‌UV direncine sahip, çok dayanıklı ve elastik zemin kaplamalarıdır. İsonem floor paint renk kartelası gibi asfalt boyası da oksit kırmızı, koyu gri, koyu yeşil, beyaz, mavi standart gibi ana renklerden oluşur. Bununla birlikte isteğe göre tüm renklerde üretilebilir. Hızlı kuruma süresi ile araç ya da insan trafiğinden etkilenmez. İç ya da dış mekânlarda beton, asfalt ya da çimento uygulanmış yüzeylerde tozumaya neden olmayan dekoratif bir yüzey elde etmeyi sağlar. ‌İsonem asfalt boyasını yürüme yollarında, bahçelerde, beton ya da asfalt yollarda, otopark zeminlerinde, spor sahası zeminlerinde, garajlarda ve oyun alanlarında estetik zeminler oluşturmak için tercih edebilirsiniz.

‌İsonem Beton Sertleştirici

‌İsonem beton sertleştiriciler tozuma önleme, sertleştirme, kir itme, yalıtım ve koruma gibi çok yönlü faydalar sunar. Tek bileşenli olmasından dolayı kolay uygulanır ve çok hızlı kurur. İç ve dış mekânlarda tozumaya neden olabilen beton ve doğal taş gibi zeminlerde kullanılır. Yüzeye uygulandığında kolayca ‌penetre olarak, yüzeyi sertleştirir. Sıvı geçirimsiz formülü sayesinde betonun klora ve kimyasallara karşı dayanıklı olmasını ve ıslak olarak temizlenmesini sağlar. Yaya ve araç trafiğine karşı dirençlidir. Yüzeyin aşınma direncini artırır ve tozumayı önler. Yangına ve ısıya dayanıklıdır. Betonların kir tutmasını ve yağmur suyunun neden olduğu renk değişikliklerini önler. Yüzeylere parlak ve ıslak bir görünüm kazandırır. Renksiz ve kokusuz formülü ile çevre dostudur.

‌İsonem ‌Shine ‌Floor

‌Solvent bazlı ‌İsonem ‌zemin boyası iki bileşenli, reçine esaslı ve kendiliğinden yayılan bir zemin kaplamasıdır. Ürün kuruduktan sonra eşsiz ve elastik bir yüzey oluşturur. Güneş ışınlarından ya da hava koşullarından etkilenmediği için zaman içinde sararma, solma ya da kabarma yapmaz. Kimyasallara ve asitlere karşı yüksek dirence sahiptir. Poliüretan ve ‌solvent bazlı iki bileşenli formülü ile yüksek yapışma mukavemeti sağlar. İsonem boya çeşitlerinin hem kimyasal hem de mekanik dayanımı yüksektir. ‌İsonem ‌Shine ‌Floor gibi zemin kaplamalarını kaymaz ve sıvı geçirimsiz bir yüzey elde etmek için kullanabilirsiniz. Üretim alanları, depolar, kavuz kenarları, yürüyüş yolları, kaldırımlar ve diğer ıslak çalışma alanları başta olmak üzere, seramik, mermer ve mozaik kaplı yüzeylere uygulayabilirsiniz.

‌İsonem ‌Liquid ‌Glass

İsonem Likit ‌‌Glass, çift bileşenli bir zemin kaplamasıdır. Cam, mozaik, seramik, mermer, granit, ahşap ve alüminyum gibi çok çeşitli yüzeylere mükemmel bir şekilde yapışır. Hava koşullarına karşı mukavemeti yüksektir. Yüksek su, kimyasal ve fiziksel dirence sahip olduğu için hem su yalıtımı hem de dekoratif görünümü geliştirmek için tercih edilebilir. Güneşin zararlı ışınlarından etkilenmez. ‌UV dayanımı sayesinde, sararma ya da solma yapmaz. Bu sayede banyolar dışında, balkon ve tras gibi çok yoğun güneş alan zeminlerin yalıtım sorunlarının giderilmesinde kullanılabilir. Şeffaf yapısı sayesinde, uygulandığı yüzeylerin rengini ya da dokusunu bozmadan yalıtım sağlar. ‌İsonem sıvı cam ürününü mutfak, banyo, balkon, teras ve taşla kaplı dış cephelerde kullanabilirsiniz. İsonem havuz boyası olarak seramik ya da cam mozaik kaplı süs havuzlarında su yalıtımı için ya da emici yüzeylerde tozumayı önlemek için uygulayabilirsiniz.

‌İsonem Thermal ‌Paint

‌Elastomerik reçine esaslı ‌İsonem iç ve dış cepheler için formüle edilen ısı yalıtım boyaları, özel vakumlu mikro kürecikler içeren formülü ile özel bir termal boyadır. İsonem boya özellikleri düşük ısı iletkenliği ile öne çıkar. Termal ‌Paint serisi hem iç hem de dış cephe uygulamalarında ısı ve su yalıtımı sağlar. İsonem dış cephe boyaları, uygulamaya bağlı olarak binaların ısıtma ve soğutma maliyetlerinde % 40’a varan oranlarda tasarruf etmeye yardımcı olur. Mikro kürecikler içeren özel formülü ile iç cepheye uygulandığında, içerideki ısıyı yeniden içeri yansıtır. Dış cephelerde ise gelen ısıyı tekrar dışarıya yansıtarak ısı yalıtımı sağlar. Seramik destekli formülü sayesinde, çayı uygulamalarında güneş ışınlarının minimum % ‌8o oranında yansıtılmasını sağlar. Termal boyalar su ve ses yalıtım özelliğine sahip olduğundan, İsonem nem ve rutubet boyası olarak da kullanılabilir. Buhar geçirgenliği olan ürün, ‌içerdeki nemin buharlaşmasına izin verirken, dışarıdan içeriye sıvı geçişini engeller. İsonem küf önleyici boya duvarda nem ve küf oluşumunu önler. Kir tutmaz ve kolay temizlenir. Geç tutuşma ve yanmazlık özelliği ile yangına dayanıklıdır.

‌İsonem ‌Thermal ‌Roof Şıngıl Boyası

‌İsonem termal çatı kaplaması, su ve ısı yalıtımı sağlayan ve çatılara likit olarak uygulanan özel bir kaplamadır. Seramikle güçlendirilmiş formülü güneş ışınlarının % 80‘ini yansıtır. Termal İsonem uygulaması binalarda havalandırma ihtiyacını azaltıp soğutma giderlerini azaltır. İsonem çatı boyası kışın -34 °C’ye kadar sıcaklıklarda esnekliğini korur ve çatlamaz. Termal ‌Roof uygulanmış film yüzeyden içeriye asla su geçirmez. Diğer yandan binanın içindeki nemin buharlaşarak binadan uzaklaşmasına izin verir. Yatay çatılara uygulandığında biriken suyu tutar. Çatlakların çoğunu kapatır ve su geçirmez hale getirir. ‌İsonem çatı su yalıtımı ürünlerini metal, mobil ev, çakıl, asfalt, beton, bitüm ve galvaniz çatılar başta olmak üzere tüm çatılarda; konutlarda, depolarda, ticari binalarda, kısaca termal ısı yalıtımına ihtiyaç duyduğunuz tüm yapılarda kullanabilirsiniz.

‌İsonem ‌Üniversal Astar

‌İsonem ‌akrilik ‌emülsiyon esaslı konsantre astar, su bazlı ve tek bileşenlidir. Dış yüzeylerde kullanılan çok amaçlı bir astardır. Yüzeye çok iyi nüfuz ederek, sağlam bir zemin oluşturur. Bu sayede son kat boyayı yüzeye en iyi şekilde yapıştırır. Sıvanın su emiciliğini azaltarak, boya sarfiyatını düşürür. Beton, sıva, alçı ya da benzeri yüzeylerde, ham veya kireç badanalı duvarlarda ve boyalı yüzeylerde kullanılır. Boya uygulamaları dışında; su bazlı İsonem su yalıtım malzemeleri ve duvar macunu uygulamalarında, yapışma performansını arttırmak için kullanılabilir. İsonem nasıl uygulanır sorusunun cevabı büyük ölçüde kullanılan ürüne bağlıdır. Astar gibi kaplama amacı ile kullanılan İsonem ürünleri genel olarak kabarmış ve sağlıksız görünümlü yüzeyler kazındıktan ve kir temizliği yapıldıktan sonra uygulanır. Tuz kusmasının oluştuğu yüzeylerde, sorun giderilinceye kadar uygulama yapılması önerilmez.

 İsonem Bant

İsonem su tutucu bant çeşitleri, sıcak ya da soğuk fark etmeden; ıslak yüzeylerde bile kullanılabilen özel bir bant çeşididir. Su altında bile uygulanabilme özelliğine sahiptir. Su, hava ve nem mühürleme özelliği sayesinde, uygulandığı alanda ultra güçlü ve esnek bir su tutucu bariyer meydana getirir. Zararlı uçucu bileşenler içermediği için çevre dostudur. Aşırı hava koşullarında kullanıma uygun olacak şekilde geniş bir çalışma aralığına sahiptir. Büyük delik ve çatlaklar başta olmak üzere sızıntılar, boşluklar gibi yüzey sorunlarının anında giderilmesini sağlar. PVC, metal, ahşap, fayans, cam, beton gibi neredeyse tüm yüzeylere uygulanabilir. Musluklarda, su taşıtlarında, PVC borularda, pencerelerde, kapılarda ve duvarlarda kullanılabilir.

İsonem hem iç hem de dış mekânlarda kullanılabilecek, gelişmiş ve çok yönlü ürünlere sahiptir. Hemen hemen her türlü yüzeyde, su ve ısı yalıtımı başta olmak üzere çeşitli sorunların üstesinden gelmek için eşsiz bir İsonem ürünü bulabilirsiniz. İsonem yorumlar ve ürün açıklamaları ile ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz. Trendyol ayrıcalıkları ile sunulan indirimli İsonem fiyatları ile ihtiyaç duyduğunuz yapı malzemelerini hemen satın alabilirsiniz.