İlgili Kategoriler
Fiyat
Tip
Parça Sayısı
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

İzeltaş Tornavida

" araması için 1145 sonuç listeleniyor
İzeltaş Değişken Uçlu Tornavida 6x80

İzeltaşDeğişken Uçlu Tornavida 6x80

138,30 TL
Sepete Git

İzeltaş Tornavida

Tüm Tamirat İşleriniz İçin İzeltaş Tornavida

Tüm Tamirat İşleriniz İçin İzeltaş Tornavida

Düz veya yıldız uçlu olarak üretilen ve vida sökmeye veya takmaya yarayan aletlere tornavida deniliyor. En kısa tanımı ile bu şekilde anılan tornavidalar, günümüzde neredeyse her evde ve her iş yerinde bulunuyor. Her evin vazgeçilmez yardımcı ekipmanlarından birisi olarak görülüyor. İnsanların komplike yapıları inşa etmeye başlamaları ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımıza giren tornavidalar ilk olarak tahtadan üretilen allen tiptekiler olarak karşımıza çıkıyor. Daha sonraki dönemde özellikle madenlerden yapılan küçük vidaların üretilmeye başlanması ile birlikte bu vidaların takılması ve sökülmesi için bugün bildiğimiz anlamdaki tornavidalar ortaya çıkıyor. Gelişen sanayi ve artan vida kullanımı ile birlikte evimizde veya iş yerimizde bulunan neredeyse her eşyanın içerisinde bir vidaya rastlamak mümkün hale geldi. Bundan dolayı insanın bulunduğu neredeyse her alanda tornavidalara ihtiyaç duyulmaya başlandı. Zamanla değişen vida çeşitleri birbirinden farklı boyutlara sahip olmalarının yanı sıra farklı baş şekillerine de sahip olmaya başladılar. Bunun bir sonucu olarak tornavidalar da çeşitlenmeye başladılar. İlk olarak düz vidalar üretildikleri için piyasada yoğun olarak düz tornavidalar bulunurken zamanla yıldız veya allen girişlerinin yer aldığı vidalar kullanılmaya başlandı. Bu gelişmelerin bir sonucu olarak birbirinden farklı boyut veya şekillere sahip 50’ye yakın tornavida çeşidi ortaya çıktı. Ayrıca özellikle elektrik ile ilgili işlerde uğraşan kişiler için üretilen kontrol kalemleri aynı zamanda birer tornavidadır. Uçlarında yer alan iletkenler sayesinde değdirildikleri yerde elektik olup olmadığını kullanıcısına göstermektedir. Günümüzde tornavidalar profesyoneller için ve günlük kullanım için gibi ayrımlara tabi tutulmaya başlandı. Özellikle tamirat işleri ile uğraşan kişilerin karşısına birkaç tornavidanın yetmeyeceği kadar çok vida çeşidi çıkmaya başladı. Bu noktada ise değiştirilebilir başlıklı tornavidalar ve tornavida setleri hayatımıza girdi. Pek çok profesyonelin tercih ettiği İzeltaş tornavida seti gibi ürünler hem dayanıklılıkları ile hem de kullanıcısına sunduğu geniş çeşit yelpazesi ile öne çıkıyorlar. Bu şekilde bir set alındığında karşınıza çıkabilecek neredeyse tüm vida çeşitlerini söküp takabilecek uygun bir tornavidaya sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra profesyonel olmayanlar ve yalnızca evdeki aletlerini tamir etmek için evinde tornavida bulundurmak isteyenler için de standart ölçülerde tornavidalar üretilmeye ve satışa sunulmaya devam ediyor.

İzeltaş Tornavida ve Kullanım Alanları

İzeltaş Tornavida ve Kullanım Alanları

Evlerimizin ve işyerlerinin vazgeçilmez eşyalarından biri olan tornavidalar aslında genel kullanım için üretilen aletlerdir. Sadece büyük tamirat işleri için değil günlük hayatta çok basit kullanımlarla da hayatı kolaylaştırmaktadır. Herkesin kullanabileceği bu araçlar sadece tamircilerin ya da profesyonellerin kullanımı için üretilmemiştir. Sandalye ya da masalarınızın vidasını sıkıştırmak için pek fazla güce gerek yoktur. Yani tornavidaların kullanım alanı hemen her eşyayı kapsamakla birlikte çok geniştir. Ancak özellikle tamirat ve montaj işleri için uğraşan kişiler için özel tornavidalar da üretilmektedir. Bu noktada özel tornavidaların en çok kullanıldığı alanların başında teknoloji ürünlerinin tamiratı gelmektedir. Özellikle hayatımızda çok büyük yer tutan telefonların ve bilgisayarların kullandığı vidalar normal olarak günlük kullanım vidalarından çok daha küçüktür. Bu noktada bu ürünlerin tamiratını yapan kişilerin normalden çok küçük vidaları kullanmaları gerekmektedir. Yine özel üretilmiş vidaların kullanıldığı bir diğer alan ise saat yapım ve tamiratıdır. Saatlerin içerisinde yer alan vidalar oldukça minik ve hassas bir yapıya sahiptirler. Bu vidaların da sökülmesi için oldukça küçük özel tornavidalar üretilmiştir. Bunun yanı sıra pek çok farklı meslek için özel olarak üretilen tornavida çeşitleri piyasada yer almaktadır. Tornavidaların en çok kullanıldığı alanlardan biri ise mobilyacılık sektörüdür. Özellikle üretim ve montaj aşamasında vidalar ve tornavidalar olmadan herhangi bir mobilya üretmek neredeyse imkânsızdır. Bu noktada işlerin hızlanması için normal tornavidaların yerini havalı tornavidalar almıştır. İçerisine kompresörden yüksek seviyede hava üflenen ve bu havayı hareket enerjisine döndüren bu tornavidalar sanayi tesislerinin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Çok küçük ve otomatik tornavidaların yanı sıra özellikle köşelerde yer alan ve düz şekle sahip tornavidaların ulaşamadığı yerlerdeki vidaları sökmek için özel olarak eğri tornavidalar da üretilmektedir. Bu şekilde düz tornavida ile sökmeniz veya takmanızın imkânsız olduğu yerlere montaj yapabilirsiniz. Son olarak evimizde yer alan en önemli eşyalar olan elektronikli ev aletlerinin teknik servislerinde neredeyse her türden tornavida bulmak mümkündür. Özellikle kalitesi ve geniş ürün yelpazesi ile öne çıkan İzeltaş tornavida takımı pek çok tamircinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bunun ilk sebebi birden fazla aletin tamirinin gerçekleştirilmesidir. Bu noktada bir buzdolabının vidası ile bir meyve sıkacağının vidaları arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır. Diğer bir önemli farklılık ise farklı markaların farklı vida boyutlarını tercih etmelerinden ileri gelmektedir. Beyaz eşya üreticileri üretim politikalarına göre birbirlerinden farklı vidaları tercih edebilmektedirler. Görüldüğü gibi tornavidalar neredeyse hayatımızda yer alan tüm ürünlerin yapımı ve tamiratı için ihtiyaç duyulan yegâne aletlerden biridir.

İzeltaş Tornavida Çeşitleri

İzeltaş Tornavida Çeşitleri

Günlük işlerde kullanılanların yanı sıra özel alanda kullanılan tornavidalar büyük çeşitlilik göstermektedir. Örneğin 1.0 ve 5.0 mm genişliğe sahip olarak üretilen tornavidalar ile pek çok bilgisayarın ve laptopun vidalarını sökebileceğiniz gibi; şu an kullanımda olan telefon çeşitlerinin pek çoğunun da kasasında yer alan vidaları sökebilirsiniz. Ayrıca bu genişliğe sahip olan tornavidalar özellikle saat ve küçük oyuncakların tamiratı için de kullanılmaktadır. 8.0 mm uca sahip olan tornavidalar ise evimizde kullandığımız pek çok küçük ev aletinin sökülmesinde işe yaramaktadır. Bu noktada neredeyse tüm genişlik ihtiyaçlarına uygun İzeltaş tornavida çeşitleri üretilmektedir. 1.0 mm den başlayarak yaklaşık 1 cm genişliğe sahip olan tornavidalara kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan İzeltaş tornavidalar tek tek ve set halinde de satılmaktadır. Set halinde satılan tornavidalar genel olarak belli bir genişlikte yer alan allen, yıldız ve düz tornavidaların tamamını içerebilirken bazı setlerde ise tek bir tornavida çeşidinin pek çok genişliği bir arada alıcılara sunulmaktadır. Bunun yanı sıra bazı tornavida çeşitlerinde özel olarak kullanılan manyetik başlık sayesinde vidalar daha iyi kavranmakta ve özellikle montaj esnasında vidaların kayma veya düşmesi en aza indirilmektedir. İzeltaş tornavida denildiğinde akla gelen bir diğer şey ise çok başlıklı tornavidalar. Özellikle yanında birden çok tornavida ağırlığını taşımak istemeyenlerin başvurduğu bir çözüm olan çok başlıklı tornavidalar günümüzde evlerde ve iş yerlerinde en çok kullanılan aletler arasında yer alıyor. Çıplak bir başlığın yanında pek çok küçük değişik boyutlarda ve çeşitlerde baş ile satılan bu tornavidalar ihtiyaca göre anında istediğiniz tornavida çeşidine dönüşebilmektedir. Bunun yanı sıra özellikle çok kullanım sonucunda aşınan ve kullanımı zorlaşan başlıkların yenilerini çok uygun maliyetlere alabilir yeni tornavida alma sıkıntısından kurtulabilirsiniz. Bu tornavidalar belli standartlara uygun olarak üretildikleri için neredeyse günlük kullanımda karşılaşacağınız neredeyse her vidanın üstesinden rahatlıkla gelebilecek ağızlar ile birlikte satılmaktadırlar. Bu sayede taşınabilirliği basit olan uçlarla birlikte ustaların ve sizlerin işini kolaylaştırmaktadır. Farklı başlıklara sahip bu alternatiflerin başka bir artısı daha bulunmaktadır. Özellikle günümüzde küçük evler herkesin problemidir. Diğerlerine göre daha az yer kaplayan bu modeller sayesinde evinizde yer tasarrufu yapmanız mümkün hale gelir.

İzeltaş Tornavida Fiyatları ile Herkesin Yardımcısı

İzeltaş Tornavida Fiyatları ile Herkesin Yardımcısı

Türkiye’nin ilk el aletleri üreticilerinden biri olan İzeltaş, yolculuğuna günümüzden yaklaşık 50 yıl önce başladı. İzmir’de kurulan ilk fabrikasında evler için tornavidalar ve allenler üretmeye başlayan firmanın temel düşüncesi ise kaliteyi uygun fiyatlara insanlara sunmaktır. Bu yolda yolculuğuna başlayan firma hızla büyümeye başladı ve üstün kalitesi ile dünyaya açıldı. Aynı zamanda fabrikasını da büyütüp yeni teknolojiler ile harmanladı ve kaliteli ürünleri çok daha uygun fiyatlara kullanıcılarına sunmaya başladı. Bu noktada kullanıcılar kaliteli ve kaliteli olmayan tornavida arasındaki farkları kullanıma başlamadan önce kolay anlayamamaktadır. Piyasada yer alan pek çok ucuz tornavida görünüş olarak çok kaliteli ve sağlam durmaktadır. Ancak dayanıksız madenlerden yapılmaları onların hızla aşınmalarına ve işlerinizin yarım kalmasına neden olabilmektedir. Ayrıca kaliteli bir tornavida çok uzun bir kullanım ömrüne sahipken ucuz ve kalitesiz tornavidalar çok kısa olan kullanım ömürleri ile hiç ekonomik bir tercih değillerdir. Bu noktada İzeltaş tornavida fiyatları ile kullanıcıya kaliteli ürünleri en uygun şekilde sunmaktadır. Bilimsel veriler ve ileri teknoloji ışığında üretilen bu tornavidalar kullanıcılarına çok uzun bir kullanım ömrü vaat etmektedir. Bunun yanı sıra uygun maden kullanımı ve sökülecek vida çeşidine göre değişen madenlerden dolayı söküm aşamasında yaşanılan aşınmayı en aza indirmektedir. Bu şekilde hem söküm veya montaj sırasında vidaların aşınmasının önüne geçilirken aynı zamanda tornavidaların da birkaç kullanım sonunda aşınarak iş görmez olmasının önüne geçilmektedir. Üretilmekte olan tornavida başlıkları sayesinde uzun süreli kullanıma bağlı olarak yıpranan başlıklar da değiştirilebilmektedir. Setinizde bulunmayan başlıkları da bu sayede temin ederek eksiklerinizi giderebilirsiniz ya da kaliteli olmayan çok başlıklı bir seti değiştirmek için kullanıcılar bu başlıkları tercih etmektedir. Malzemeleri birleştirme konusunda güçlü kavrayış yeteneği ile yardımcı olmaktadır. Vidaları çıkarmada tasarımı ile bu konuda uzman olmayanlar için bile pek hasara yol açmadan işlemi tamamlamaya yardımcı olmaktadır. Mobilyaları yıpratmadan parçalarından ayıracak alyanları da üreterek kullanıcılarına sunmaktadır. Bits uçlu, torx, allen, izoleli, mikro, lokma, yıldız, sübap ayar ve kontrol kalemi gibi farklı tornavida tipleri diğer sunduğu ürün çeşitleri arasındadır.

İzeltaş Tornavida Yorumları

İzeltaş Tornavida Yorumları

Tornavidalar geniş kullanım alanları sayesinde herkesin ihtiyaç duyduğu araçlardan birisidir. Montaj işlerini önemli ölçüde kolaylaştırmaktadırlar. Tornavida genellikle iki kategoriye ayrılarak sınıflandırılmıştır. Bu kategorileri profesyonel olanlar ve olmayanlar oluşturmaktadır. Özellikle tornavida cihazları için bu ayrım çok önemlidir. İhtiyacını çok üzerinde bir alet almak fiyat ve performans bakımından kullanıcıları zorlayabilmektedir. Ev tipi kullanıma müsait tornavidalar hemen her ihtiyaca koşmaktadır. Ev tipi kullanımda da profesyonel olan cihazlardan bazıları tercih edilebilir. Özellikle tutuş açısından daha rahat modeller profesyonel tipte kullanımlar için tasarlanmaktadır. Bunun yanında pek yer kaplamayan seçenekler işte bu modellerde düşünülür. Yine profesyonel tipte olan cihazlardan az yer kaplayan ve tutuş açısından kolaylıklar sağlayan modeller arasından bir seçim yapmak gerekirse cihazın gücüne bakılabilir. Uzun süre kullanıma karşı oldukça dayanıklı olan bu makineler en soğuk havalarda bile çalışabilir tipte üretilmektedirler. Hafif modellerin tercih edilmesini önemi çok büyüktür. Aksi halde fiziksel açıdan kullanım zorlukları yaşanabilmektedir. Birkaç dakikada büyük bir yorgunluk verecek cihazların tercih edilmesi fiziksel açıdan kullanım zorluğuna bir örnektir. İzeltaş tornavida kullanımı itibari ile herhangi bir yorgunluk vermediği kullanıcılar tarafından belirtilmiştir. Makine formunda olmamasına rağmen kullanıcısına kolaylıklar sağlamaktadır. Kavrayış stili ve tasarımı ile rahat bir kullanım vadetmektedir. Tornavida satın alırken uygun olan modelleri almak büyük önem arz etmektedir. İhtiyacınız olan vidayı çıkarmak ya da sıkılaştırmak için yanlış bir tornavida kullanmak büyük zararlar verebilir. İşinizi halledememe ihtimalinin yanında söz konusu eşya veya cihaza hasar verebilirsiniz. Bu sebeple almak istediğiniz tekli tornavida ya da setlerin ölçü ve tipine dikkat etmek gerekmektedir. İzeltaş her tipte vida için üretmekte olduğu farklı uçlu tornavidalar ile bu konuda farkı ihtiyaçları karşılamayı başarıyor. İzeltaş tornavida takımları ile farklı ölçülerde veya çeşitlerde modelleri bir arada alım imkânı sunmakta. Elektrikçiler için de uygun olan modeller bulunmaktadır. Bu sebeple profesyonel veya evde kullanım için tercih edilebilecek herkes için çeşitli ürünleri barındırmaktadır. Suntalarda sıklıkla kullanılan vidalar, daha güçlü olması sebebiyle tercih edilirler. Malzemeyi bozmamakta ve suntanın hassas yapısına uygun olarak formunu korumaktadırlar. Uygun bir tornavida ile çıkarıldığı takdirde herhangi bir hasar meydana gelmeyecektir. Örneğin sık sık gevşeyen gözlük vidaları için düz tornavida kullanılmaktadır; boyutları ise 1.0 ya da 5.0 mm arasında olmaktadır.

İzeltaş Tornavida Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

İzeltaş Tornavida Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Tornavidalar kullanım itibariyle her evin kurtarıcısı konumundalar. Çok sayıda meslek grubunun da ihtiyaç duyduğu bu ürünler özellikle montaj işleri ve elektrikçilik için vazgeçilmez ekipmanlardan. İzoleli modelleri elektrik ile irtibatta olanlar tarafından güvenle tercih edilmektedir. 1000v sınırı olan bu modeller daha güvenli bir kullanım sunmaktadır. Mekanik el aletleri içerisinde en çok kullanılan ürün gruplarından birisidir. Setler halinde ya da tek başına satışa sunulmaktadır. Bununla birlikte sadece baş kısımları da üretilmektedir. İzeltaş tornavidalar farklı tipte modelleriyle kullanıcılarına kolaylıklar sunmaktadır. Lokma uçlu tornavidalar bunlardan birisi olup cıvataları sökmekte yardımcı olarak kullanılmaktadır. Ulaşılması zor yerler için lokmalara ilave kol elde edilerek kullanılır. Farklı boyutlarda bulunan uçlar lokma tiptekiler için de üretilmektedir. İzeltaş lokma uçlu tornavida setleri ile bu alanda en çok tercih edilenlerden birisidir. Torx uçlu vidalar da bulunan çeşitler arasında olup genellikle cep telefonlarının normalden küçük vidalarında kullanılmasıyla bilinmektedir. İzeltaş bu uç tipindeki tornavida çeşidi için de kullanıcılarına setler sunmaktadır. Bu takımlar Tr10, Tr15, Tr20 ve Tr30 gibi farklı tipte çeşitleri bir arada barındırmaktadırlar. Tornavidaların fiyatları ise çeşitlerine göre değişmektedirler. Düz yıldız uçlu tornavidalar en çok tercih edilen çeşitlerden birisidir. Bu tipte bir başa sahip vidalar birçok alanda tercih edilmektedir Yıldız başlı vidalar matkap, havşabaşlı, silindir gibi farklı tipte nitelendirilen yüzeylere sahiptir. Dolayısı ile farklı tornavida çeşitleri ile sıkılaştırılıp gevşetilebilirler. İzeltaş bunun için ergonomik yıldız başlı modeller üretmiştir. İhtiyaç duyulan çeşitli tipte uçları bulunan bu tornavidaları kullanımı kolaylaştıran bir şekilde tasarlanmıştır. Tutuş kolaylığının yanında hafifliği ile de dikkat çekmektedirler. İzeltaş tornavida uçları yalnız bunlarla sınırlı değildir. Tamirat ve montaj konusunda ihtiyaç duyulabilecek her tipte tornavida bulunur. Yalnız tornavida değil bu işlerinde kullanıcılara yardımcı olacak mekanik el aletlerini de üretmektedirler. İzeltaş tornavida kullananlar genelde çeşitli ekipmanları da tercih ederek montaj işlerini kolaylıkla gerçekleştirmektedirler. Trendyol uygulaması veya web sitesi üzerinden ihtiyaç duyduğunuz ürünlere ulaşabilir; kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan İzeltaş tornavida yorumları ve ürün ayrıntılarına bakarak bu tornavidalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.