İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Renk
Fiyat
Tip
Materyal
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Kedi Tasması

" araması için 13937 sonuç listeleniyor
Jooys Kadife Zilli Papyonlu Kedi Boyun Tasması

JooysKadife Zilli Papyonlu Kedi Boyun Tasması

95 TL
Sepete Git

Kedinizin Güvenliği ve Sağlığı İçin Kedi Tasması Modelleri

Kedi tasması hem yavrular hem de yetişkinler için kullanılabilecek bir aksesuardır. Çeşitli renklerde ve ebatlarda olabilir. Yavru kediler için daha küçük modeller yetişkinler için ise daha büyük ürünler tercih edilebilir. Standart modeller alınabilir. Bununla birlikte boy ölçümü için ayarlanabilen tasmalar da seçilebilir. Bu noktada doğru ürünü seçmek için yavru ve yetişkin kedilerin boyun, göğüs ve gövde ölçülerinin alınması gerekir.

Kedi tasmaları oldukça şık durduğu gibi işlevsel de olabilir. Örneğin pirelenmeleri önlemek için kovucu özelliği olan böcek tasmaları alınabilir. Kedi pire tasması sayesinde böceklenmelerin önüne geçerken evcil hayvanların balkon ve bahçe gibi yerlerde rahatça dolaşması da sağlanabilir. Bununla birlikte ses çıkaran tasmalar ise kedilerin konumunu belirlemek için tercih edilebilir. Böylece evcil hayvanınızın kaybolma riski en aza iner. Bu ve benzeri ürünler özellikle geniş bir alanda yaşayan kediler için sıklıkla tercih edilir.

Tasmaların üretim materyalleri çok farklı özelliklere sahip olabilir. Öncelikle gövde, göğüs veya boyun tasması modelleri arasından hangisinin kediniz için uygun olacağına karar verebilirsiniz. Daha sonra ise seçtiğiniz modelin farklı kumaş özelliklerine sahip çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Tasma satın alırken rengârenk ve desenli olanlar tercih edilebileceği gibi düz ve sade tasarımlar da düşünülebilir. Kedi tasması; siyah, beyaz ve neon renklerde olabilir. Bu nedenle herkes kedisinin tarzına uygun olan ürünü kolayca bulabilir.

Tasmaların üzerinde boncuklar olabileceği gibi çeşitli süslemeler de bulunabilir. Tasmaların görünümü papyon, kravat, zil gibi eklentilerle zenginleştirilebilir. Ses çıkarması istenen ürünlerin zil ve boncuk gibi tasarım detayları barındırmasına dikkat edilmelidir. Ses çıkarmayan bir ürün arzu ediyorsanız sadece kumaş kullanılarak üretilmiş tasmaları inceleyebilirsiniz.

Yavru ve yetişkin kediler için seçilen farklı tasma modelleri satın alındıktan sonra da kişiselleştirilebilir. Örneğin tasmanın ucuna evcil hayvanların isminin yazılı olduğu bir künye eklenebilir. Bu aksesuar, çeşitli tasarımlara ve renklere sahip olabilir. Bir yüzünde isim yazan künyenin diğer tarafında sahibin ismi veya cep telefonu numarası gibi iletişim bilgileri yer alabilir. Kaybolma gibi bir durum olması hâlinde isimli kedi tasması üzerindeki bu bilgiler kullanılarak kaybolan evcil hayvanlar yaşam alanlarına geri döndürülebilir.

Kedi Tasması Modelleri Nelerdir?

Kedi Tasması Modelleri Nelerdir?

Kedi tasma modelleri yalnızca görüntüsüne göre değil evcil hayvanın cinsine ve cinsiyetine göre de seçilebilir. Erkek kedi tasması modelleri daha büyük ebatlara sahip olabilir. Dişi kediler ise erkeklere göre daha küçük bir gövde yapısına sahiptir. Bunun için dişi kedi tasması modelleri daha ufak boyutlara sahiptir.

Kedi vücut tasması hem erkek hem de dişiler için düşünülebilir. Bu ürünleri kedinizin vücut ölçülerini hesapladıktan sonra satın almanız tavsiye edilir. Ölçüm yapmak oldukça kolaydır. Kollardan geçirilen tasmalar vücudun büyük bir kısmına veya belirli bölgelerine temas eder. Bu ürünler göğüs bölgesini örten bir tasarıma sahiptir. Ayrıca söz konusu model zaman zaman kedi yelek tasma olarak da adlandırılır.

Kedi göğüs tasması modelleri, boyun için tasarlanan benzerlerinden farklıdır. Boyun tasmaları kedilerin boğaz kısmını sarar. Vücut tasmaları ise önce ayaklardan geçirilir, daha sonra sırt bölgesinde bulunan düğme veya kilit gibi bir düzenek yardımı ile sabitlenir. Böylece kediler hareket ettiklerinde tasmalar yerinden oynamaz ve gün boyunca konfor sağlar.

Kedi bel tasması ise bir başka modeldir. Bu ürünler vücut tasmalarına benzer özelliklere sahiptir. Patilerden geçirilerek giydirilir ve sırt bölgesinde sabitleyiciler bulunabilir. Ancak bu tasmalar göğsü kapatmaz. Yaz aylarında veya sıcak havalarda kullanıma uygundur. Böylelikle kediler konforlu bir biçimde dışarıda vakit geçirebilir.

Boyun kısmına takılmak için satın alınacak tasmalar ise elastik bir yapıya sahip olmalıdır. Bu şekilde kediler uzun süre boyunca tasma taksalar bile rahat edebilir. Esnek materyaller hareket özgürlüğü de sağlar. Böylece oyun esnasında, koşarken veya hareketli anlarda rahatsızlık hissi meydana gelmez. Esnek ve yumuşak materyallerden yapılan tasmaların tercih edilmesi kedilerin boyunlarının acımasını engeller. Elastik kedi tasması modelleri her ne kadar esnek olsa da doğru boyutlarda alınması gerekir. Böylece evcil hayvanınız hem sağlıklı hem de huzurlu bir biçimde dışarıda gezebilir.

Güvenlikli kedi tasması modellerinden bir tanesi tercih edilerek evcil hayvanların hareket hâlindeyken rahat etmeleri sağlanabilir. Bu ürünler üzerlerindeki kilit sayesinde kedilerin boyunlarından veya vucutlarından çıkmaz. Söz konusu modellerin kullanımı oldukça kolaydır. Tasmanın her iki ucunda bulunan ağızlar birbirine geçirilerek ürün kilitlenebilir. Tekrar açmak için kilidin üzerindeki belli noktalara parmaklarla hafifçe basınç uygulamak yeterlidir. Bu, özellikle hareketli yetişkinler ve oyuncu yavru kediler için oldukça kullanışlı bir modeldir.

Akıllı kedi tasması modelleri sayesinde eğitim, diyet, egzersiz oranı, kalori harcama miktarı ve psikolojik durum devamlı ve detaylı olarak takip edilebilir. Bu tasmaların oluşturduğu ve hafızasında tuttuğu veriler, veterinerler ve eğitmenler ile paylaşılabilir. Böylece kediniz ihtiyaçları hakkında hem siz hem de profesyoneller çok daha fazla bilgiye sahip olabilir.

Kedi Tasması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kedi Tasması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kedi tasması satın alırken doğru ürünü tercih edebilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Örneğin kedi boyun tasması alınırken uygun boyuttaki bir ürünün seçimi oldukça önemlidir. Çok dar bir tasma kedileri oldukça rahatsız edebilir. Bununla birlikte nefes alma güçlüğü yaratabilir. Geniş olanlar ise sabitlenemeyebilir ve hareket hâlindeyken düşebilir. Bu durumda ise yeni bir ürün almak gerekebilir. Bu ise maddi açıdan zarar etmenize yol açar.

Ürün seçiminde dikkat edilebilecek bir diğer unsur ise renktir. Hem ışıklı hem de karanlık ortamlarda kolaylıkla seçilebilecek tasmaların alınması önem arz eder. Bu şekilde karanlık yerlerde kedilerin görülebilmesi kolaylaşır. Böylece kazalardan ve yaralanmalardan kaçınılabilir. Bunun için fosforlu kedi tasması modelleri incelenebilir. Karanlıkta parlayan bu ürünler sayesinde ışıksız ortamlarda kediler kolaylıkla fark edilebilir.

Işıklı kedi tasması bu noktada öne çıkan bir diğer modeldir. Bu ürünlerin içerisinde bulunan renkli ışıklar evcil hayvanınızın kolaylıkla fark edilmesini sağlar. Böylece ışıksız ortamlarda kedilerin hareketleri ve gittikleri yön takip edilebilir. İsteğe göre farklı renkteki ışıklı tasma modellerinden bir tanesi tercih edilebilir.

Öte yandan gün içerisinde kullanılabilecek, birçok farklı renge sahip ürün mevcuttur. Siyah, pembe, turuncu kedi tasması modelleri pek çok kişinin ilgisini çeker. Hem gün içinde hem de karanlıkta kullanmak için ise zilli kedi tasması modelleri incelenebilir. Böylece ister ışıklı ister ışıksız ortamda kedilerin nerede oldukları rahatça belirlenebilir.

Numaralı kedi tasması modelleri ise gün içerisinde geniş alanlarda dolaşmayı seven kediler için düşünülebilir. Böylece kaybolma gibi istenmeyen bir durum meydana geldiğinde evcil hayvanınızı kolaylıkla bulabilirsiniz. Tasmaların üzerinde numaraların yazılabileceği bir alan bulunur. Buraya evcil hayvan sahibinin iletişim bilgileri yazılabilir. Böylece can sıkıcı durumların önüne geçilebilir.

Kedi Tasması Kaç Aylıktan İtibaren Kullanılır?

Kedi Tasması Kaç Aylıktan İtibaren Kullanılır?

Kedi tasması yavru kediler için satın alınabilir. Bu durumda tasmanın ne zaman takılabileceği ve alışma sürecinin uzunluğu gibi konular bir veteriner ile görüşülerek belirlenebilir. Minikler kediler için yavru kedi tasması modelleri tercih edilebilir. Zaman zaman küçük kedi tasması olarak da adlandırılan bu ürünler, oldukça konforlu ve güvenli bir kullanım imkânı sunar.

Büyük kedi tasması modelleri yetişkin evcil hayvanlar için düşünülebilir. Bu tasmalar ebat olarak daha büyüktür. Böylece kediniz hareket özgürlüğü kısıtlanmadan keyifli bir biçimde vakit geçirebilir. Ayrıca bu modellerin birçok farklı fonksiyona sahip çeşidi de bulunur. Bu sayede beklentilerinizi karşılayan ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

İster büyük ister küçük kediler için olsun birden fazla tasma modeli mevcuttur. Bu modeller sade veya sıra dışı bir tasarıma sahip olabilir. Örneğin papyonlu kedi tasması özel günlerde kedinizin de sizin kadar şık görünmesine yardımcı olur. Son zamanlarda fularlı kedi tasması modelleri de oldukça popüler bir hâle gelmiştir. Bu ürünler kedinizin hem sevimli hem de göz alıcı görünmesine yardımcı olur.

Zincir kedi tasması modelleri ise tercih edilebilecek bir diğer ürün çeşididir. Bu modellerde tasmanın tamamı zincirden oluşabilir. Künye ve çeşitli süslerle zincirlerin görünümü zenginleştirilebilir. Bu ürünlerin altın ve gümüş rengi olanları birçok kişinin beğenisini kazanır. Ancak söz konusu modelin sadece yetişkin kediler için tercih edilmesi önerilir.

Küçük kediler için yumuşak yavru kedi tasması modelleri tercih edilebilir. Minik dostlar hareketli ve oyuncu oldukları için yumuşak tasmalar rahat etmelerini sağlar. Yalnızca yavrular değil yetişkin kediler için de bu ürünlerden bir tanesi seçilebilir. Böylece sert tasmaların ortaya çıkarabileceği sağlık sorunları önlenir. Yumuşak kedi tasması kadife kumaştan seçilebilir. Kadife tasmalar oldukça esnek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle hem renkli hem esnek hem de şık bir ürün olarak karşımıza çıkar.

Deri kedi tasması modelleri ise yetişkinler için düşünülebilir. Bu ürünler dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ancak kadife tasmalara göre yapıları daha sert olabilir. Yetişkin ve sakin bir kediniz varsa bu modeli gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Söz konusu ürünler, farklı süslemeler ile kişiselleştirilebilir. Bu noktada taşlı kedi tasması modelleri incelenebilir.

Kedi Tasma İle Gezdirilir Mi?

Kedi Tasma İle Gezdirilir Mi?

Kediler tasma yardımıyla gezdirilebilir. Dışarıyı seven kedilerin gün içerisinde bu isteklerinin karşılanabilmesi için kullanılabilecek modeller mevcuttur. Uzayan kedi tasması bu ürünlerden bir tanesidir. Bu ürünün ipi bir mekanizma içerisinde sarılı olarak bulunur. Söz konusu düzeneğin düğmesine basılarak ip kısaltılabilir veya uzatılabilir. Böylece kedilerin gezi sırasında ne kadar uzağa gidebilecekleri belirlenebilir.

Makaralı kedi tasması da denilen bu model açık alanda kullanılırken yalnızca mesafe ayarı sayesinde kaybolmayı önlemekle kalmaz aynı zamanda güvenli bir yürüyüş deneyimi de sunar. Dışarıdaki seslerden korkan kediler kaçma eğilimi gösterebilir. Oldukça çevik hareketlere sahip olan bu canlıların yakalanması ise bu süreçte mümkün olmayabilir. Bu tür durumların yaşanmaması için kullanılabilecek makaralı modeller, pek çok kişinin favorileri arasında yer alır.

Kedi gezdirme tasmasının alınma nedenlerinden biri de kilolu kediler için zorunlu olan günlük yürüyüş egzersizlerinin yapılabilmesidir. Bu tasmalar sayesinde kediler yürüyüş sırasında yönlendirilebilir. Böylece egzersizlerin eksiksiz bir biçimde yapılması sağlanabilir. Bu noktada tercih edilecek doğru kedi maması ise kilo verme sürecini hızlandırabilir. Kediler tasma ile gezdirilirken belirli aralıklar ile bu mamaları yiyebilir. Ancak bu tür bir yöntem uygulamadan önce veterinere danışmanız tavsiye edilir.

Çipli kedi tasması ise teknolojinin gelişmesi sayesinde oldukça popüler bir hâle gelmiştir. Bu model, kediniz evden uzaklaşsa bile nerede olduğunu kolaylıkla bulabilmenizi sağlar. Tasma üzerindeki isim yazılı parçanın içerisine yerleştirilen bir çip yardımı ile bu işlem kolayca halledebilir. Bu ürünler, gezmeyi seven kediler için tercih edilebilecek tasmalar arasında yer alır.

Kedinizin sadece dışarıda değil, ev içerisinde de sağlığının korunmasını sağlayacak ürünler mevcuttur. Örneğin tırnak sağlığı için kedi tırmalaması tahtalarına bakılabilir. Bunlar hem kedilerin enerjilerini atmasını hem de tırnak sağlığının korunmasını sağlar.

Kedi Tasması Nasıl Takılır?

Kedi Tasması Nasıl Takılır?

Tasmaların çeşitlerine göre takılma biçimleri farklılık gösterebilir. Örneğin boyun tasması düşünülüyorsa öncelikle boğaz çevresinin ölçümünün yapılması gerekir. Ölçünün alınması için yumuşak bir ölçüm aletiyle boyun bölgesinin çevresi sarılabilir. Ortaya çıkan sayı kedinin tasma ölçüsünü gösterir. Buna uygun bir ürün satın alarak evcil hayvanınızın rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Ayarlanabilir tasma modelleri, evcil hayvanınızın gelişim sürecinde birden fazla ürün almanızı gereksiz kılar.

Tasma seçimi gövdeyi saran ürünlerden yana kullanıldıysa, göğüs üzerinden ölçü alınmalıdır. Böylece uygun en ve boy oranına ulaşılabilir. Kedinizi rahatsız etmeyecek ve üzerine tam oturacak bir ürün seçmeniz gerekir. Bu sayede yavruların ve yetişkinlerin gün boyu tasma taksalar bile rahat etmeleri sağlanabilir. Tasması takıldıktan sonra kendisini konforlu hisseden bir kedi hem huzurlu hem de neşeli olur.

Bel ve göğüs tasması takılırken ürünü boyundan geçirmeye gerek olmayabilir. Evcil hayvanın patilerinden geçirilen ürün sırt bölgesine sabitlenebilir. Sabitleme sonrasında kedinizin yürüyüş veya egzersiz yapmasını istiyorsanız tasmaya bir de ip bağlayabilirsiniz. Bu esnada uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de ipin kancasını tasma üzerinde bulunan sabitleme noktalarına geçirmektir. Kilitlenen kanca, elle müdahale edilmediği sürece açılmaz.

Kedilerin tasmayı takmak istemeyecekleri durumlar da olabilir. Böyle zamanlarda dikkatleri dağıtılarak ürünün boyna veya gövdeye takılması mümkün hâle gelebilir. Bu süreçte çeşitli kedi oyuncakları dikkat dağıtıcı olarak kullanılabilir. Böylece kediler oyuncaklarla ilgilenirken tasmaları da kolaylıkla giydirilebilir. Tasma takıldıktan sonra verilebilecek ödül maması ise alışma sürecini hızlandırır.

Yürüyüş veya egzersiz sonrasında çıkarılmak istenen ürünün kilit mekanizmasının çözülmesi yeterlidir. Tasmanın çıkarılmasını istemeyen kediler de olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız öncelikle evcil hayvanınızı sakinleştirmeniz gerekir. Ardından ürünü yavaş bir biçimde ve nazik hareketler ile çıkarabilirsiniz. Bu esnada kedinize ödül maması vererek süreci daha kolay bir hâle getirebilirsiniz.

Kedi Tasması Fiyat Aralıkları Nedir?

Kedi Tasması Fiyat Aralıkları Nedir?

Kedi tasması fiyatları seçilen ürüne göre farklılık gösterebilir. Bir hayli fazla çeşidi bulunan bu ürünlerin fiyatlandırma aşamasında farklı unsurlar göz önünde bulundurulur. Örneğin fiyonklu kedi tasması modelleri sade olanlara göre biraz daha yüksek fiyatlara sahip olabilir. Bununla birlikte nazar boncuklu kedi tasması modelleri de son zamanlarda oldukça popüler hâle gelmiştir. Bu ürünlerin üretim aşamasında birçok materyal kullanıldığı için fiyatları standart modellerden farklı olabilir.

Farklı modeller karşılaştırılarak arzu edilen özellikler belirlenebilir. Böylece ihtiyaç duyulan niteliklere sahip olmayan tasmalar elenerek en doğru seçim yapılabilir. Bununla birlikte yalnızca tasmalar değil çeşitli kedi ürünleri de incelenebilir. Böylece hem tasma hem de ihtiyaç duyulan mama ve tarak gibi ürünlere tek bir siparişle sahip olunabilir. Bu noktada önemli olan, kedinizin nelere ihtiyaç duyduğun emin olmanızdır.

Siz de evcil hayvanınızın ihtiyaç duyabileceği tüm ürünleri Trendyol’da bulabilirsiniz. Beğendiğiniz modellerin fiyatlarını karşılaştırabilir, kediniz için uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Ayrıca diğer evcil hayvan sahiplerinin yorumlarını okuyarak tercih etmeyi düşündüğünüz ürün hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede kedinizin daha konforlu ve mutlu hissetmesine yardımcı olacak ürünü hızlı ve kolay bir biçimde satın alabilirsiniz.

Kediye Tasma Takılır Mı?

Tasmalar genellikle köpeklerle özdeşleşmiş olsa da bu aksesuarın kedilerde de kullanılması mümkündür. Kedi tasmaları, hem yavrular hem de yetişkinler için uygundur. Farklı renk ve modellerde imal edilen bu ürünlerin yavru kediler ve yetişkinler için özel olarak tasarlanması gerekir. Bunun nedeni yavruların boyutlarına uygun olan tasmaların yetişkinlere dar gelecek olmasıdır. Ayrıca kedinin yaşı ne olursa olsun, tasma boyutunun hayvana uygun olması gerekir. Tüm bu şartlar sağlandıktan sonra kediye rahatlıkla tasma takabilirsiniz. Bu sayede evcil hayvanınızı tasmayla gezdirebilir, onun güvenliğini sağlayabildiğiniz şartlarda kedinizi farklı ortamlara götürebilirsiniz. Ayrıca kilolu olan kedileri harekete teşvik etmek istiyorsanız da tasmalardan faydalanabilirsiniz. Ev içerisinde hareket etmekten kaçınan kediler, tasmayla dış ortama çıktıklarında merak güdüleri sayesinde daha aktif olabilirler. Böylece kedinizin, kendi kontrolünüz altında, daha sağlıklı bir hayat yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Kedi Tasması Nasıl Olmalı?

Kedi tasmasının nasıl olması gerektiği, ürünü kullanacak hayvana bağlı olarak değişir. Erişkin her kedi aynı boyut ve kiloda olmadığı için doğru tasma seçiminin hayvanın nitelikleri göz önüne alınarak yapılması önem arz eder. Kedi tasmasının hayvanın özelliklerine ve gereksinimlerine göre seçilmesi durumunda bu ürünün rahat bir kullanım sunduğunu söylemek mümkündür. Kedinin gövde, boyun ve göğüs ölçülerine uygun olmayan tasma kullanılması hayvanın konforunu ve sağlığını olumsuz etkileyebilir. Kedi tasması seçerken dikkat edilmesi gereken yegâne nokta hayvanın rahatıdır. Çok dar bir tasma kedinin hareket alanını kısıtlayıcı etki gösterir. Ayrıca tasmanın bol olması da istenmeyen bir durumdur. Bunun nedeni kedinizin bol bir tasmanın içerisinden kayarak rahatlıkla kaçabilme ihtimalinin bulunmasıdır. Tasmanın sağlam olması da önemlidir. Yeterince sağlam olmayan ve kısa sürede yıpranan bir ürün, kedinin dışardayken kolaylıkla kaçmasına neden olabilir. Tüm bu faktörler, bir kedi tasmasının nasıl olması gerektiğine dair belirleyicidir. Kediniz için uygun tasmayı seçerken bahsi geçen etkenlere dikkat ederek doğru ürünü temin edebilirsiniz.

Kedi Tasması Çeşitleri Nelerdir?

Kedi tasmaları, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak tasarlanır. Bu sayede evcil hayvanınıza uygun özelliklere sahip olan bir kedi tasması bulmanız mümkündür. Bazı kedi tasmalarının hayvanla bağlantı kuran ip kısmı, özel olarak ayarlanabilir. Bu tür tasmalarda kedinizi gezdirirken ip boyutunu ayarlayarak evcil hayvanınızın sizden uzaklaşma mesafesini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Dışarıdaki seslerden korkan veya çevreye yabancı olan kediler, kaçma eğilimine sahip olabildikleri için söz konusu özellik bu tür hayvanlar için oldukça fonksiyoneldir. İşlevselliğe ek olarak ürünün tasarım detayları da önem arz eder. Bazı kedi tasmaları, evcil hayvanınızın vücut yapısı ve rengiyle uyumludur. Gümüş kedi tasması gösterişli ürünlerden biridir. Altın kedi tasması da çeşitli renklerdeki kedilerle uyum sağlayabilen bir üründür. Tasmanın üretildiği kumaşın dokusu da önemli bir değişkendir. Yumuşak kumaştan imal edilen tasmalar, kedinizin canı yanmadan oynamasına olanak tanır.