İlgili Kategoriler
Boyut/Ebat
Fiyat
Renk
Fonksiyon
Kumaş
Genişlik
Köşe Yönü
Koltuk Tipi
Oturum Yumuşaklığı
Ayak Malzemesi
Ayak Malzemesi Rengi
Gövde Materyali
Derinlik
Stil
Materyal
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
Tasarım
Tema / Stil
Ürün Değerlendirmesi
"

Köşe Takımı

" araması için 2433 sonuç listeleniyor

Şık ve Konforlu Köşe Takımı Modelleri

Ev ortamı, yorucu günlerin sonunda huzurla sığındığımız ve en rahat istirahat ettiğimiz yerdir. Evde yalnız, arkadaşlarla ve aile ile rahat bir şekilde yaşayabilmek ve keyifli vakitler geçirebilmek için olmazsa olmaz bazı mobilyalara ihtiyaç duyulur. Köşe koltuk takımı, bu anlamda her evin başlıca ihtiyaçlarından biridir. Geniş bir oturma alanı sunarak birden çok kişinin rahat etmesini sağlayan köşe takımları, kompakt tasarımlardan çok parçalı ürünlere kadar her evin ihtiyaçlarına karşılayacak salon mobilyası alternatifleri arasında yer alır. Genellikle bir köşeye yerleştirilerek alandan da tasarruf etmeyi sağlayan bu mobilyalar, L koltuk takımı adıyla da bilinir. Bunun sebebi, koltukların bir aradayken L harfinin şeklini almasıdır. Bu takımlar, şekilleri sayesinde yerleştirildikleri bölgede bir orta sehpa için de alan oluşturarak kullanışlı salonlar dizayn etmeyi mümkün kılar.

Köşe takımı modelleri, birbirinden farklı tasarım ve özelliklere sahiptir. Bu yüzden evini döşerken aklında belirli bir tarz olan herkesin tam da aradığı türden seçenekler bulması son derece kolaydır. Farklı renk, malzeme, boyut ve konfor seçenekleri sunan bu takımlar, bulundukları alanın şıklığını artırır. Her ortama uyum sağlayabilen gri köşe takımı modelleri veya koyulduğu odada ferah bir hava yaratan mavi köşe takımı seçenekleri bu durumu destekler nitelikte örneklerdir. Bu mobilyalar yalnızca evde kullanılmak için de üretilmez. Pek çok ofis köşe takımı modeli de bulunur. Ofislerde, lobilerde ve bekleme salonlarında kullanılabilecek bu mobilyalar, göz alıcı tasarımları sayesinde bulundukları mekâna yeni bir hava katar. Bu alanda en sık tercih edilen modeller olan loft köşe takımı çeşitleri, ciddi bir görünümü konfor ile buluşturur. Bunun yanı sıra köşe takımları yeme içme mekânlarında da müşterilerin rahat vakit geçirmesini sağlamak için sıklıkla tercih edilen mobilyalar arasında yer alır

Bazı L koltuk takımı modelleri, yataklı ve sandıklı özelliklere sahiptir ve bu sayede oturma alanının fonksiyonelliğini bir hayli artırır. Bunu sağlarken kimileri çekyata benzer mekanizmalardan yararlanır. Bu işleve sahip açılabilir köşe takımı modelleri, özellikle alan sıkıntısı çeken kimseler tarafından sıklıkla tercih edilir. Bunun sebebi ise söz konusu ürünlerin dar yaşam alanlarında oturulan bölgeyi bir anda yatmaya da elverişli hâle getiren oldukça kullanışlı mobilyalar olmasıdır. Kimi koltuk takımı modellerinde ise bu işlevi sağlamak için takıma dahil olan puf gibi yan mobilyalar kullanılır. Puf veya başka aksesuarlara sahip takımlar genellikle modüler köşe takımı olarak adlandırılır. Bu ürünler tek parça hâlde değildir. Takımın her parçası birbirinden ayrılıp farklı yerlere yerleştirilebilir.

Sahip oldukları daha pek çok özellik sayesinde köşe koltuk takımı modelleri her yaşam alanını konforlu ve göze hitap eden bir şekilde döşemek için gereken parçaları bir arada sunar. Geniş köşe koltuk takımı modelleri pek çok kişinin aynı ortamda rahat ederek keyifli vakit geçirmesini sağlar. Yaşam alanı dar olanlar için küçük köşe takımı veya sandıklı köşe takımı gibi mobilyalar son derece kullanışlı seçenekler sunar. Hem evde hem de ofiste konforlu ve keyifli bir biçimde vakit geçirmenize imkân tanıyacak olan pek çok köşe koltuk takımı alternatifini bu kategoride bulabilirsiniz.

Herkesin Evine Yakışacak Köşe Takımı Modelleri Nelerdir?

Herkesin Evine Yakışacak Köşe Takımı Modelleri Nelerdir?

Yeni bir eve taşınmak veya mobilyalarınızı yenilemek istediğinizde bir seçim yapmanız gerekir. Renkli köşe takımı modelleri içinden yapılacak bir tercih, evin havasını belirler, uzun süre sizi üzerinde taşır ve misafirlerinizi ağırlarken onların rahat etmesini sağlar. Bu nedenle en çok vakit geçirilen yerler olan oturma odası, salon ve mutfak için alınan mobilyaların özellikle uzun yıllar kullanılabilecek olmasına dikkat edilir. Bu esnada ise üç unsur öne çıkar. Bunlar takımın estetik açıdan nasıl göründüğü, ne derece rahat olduğu ve sürekli kullanıma dayanıklı olup olmadığıdır. Estetik olarak tatmin etmeyen takımlar yakın bir zamanda yenilenme ihtiyacı doğuracaktır. Bunun önüne geçmek için özellikle renk seçiminde dikkatli olmak gerekir. Örneğin sarı/turuncu ağırlıklı bir oda için tamamlayıcı bir renk olan lacivert köşe takımını tercih ederek bütünlük içeren bir kompozisyon oluşturulabilir. Bunun yanı sıra yeterince rahat ettirmeyen takımlar bir noktadan sonra çeşitli ağrılara sebep olur. Ayrıca dayanıklı olmayan mobilyalar kısa sürede yıpranır. Bu bakımdan farklı model ve özelliklere aşina olmak iyi ve doğru bir tercih yapmanıza yardımcı olur. Salon köşe takımı modelleri, birçok salonun tasarımına, renklerine ve ortamda bulunan diğer mobilyalara uyum sağlayacak sayısız seçenek barındırır. Örneğin salonunu vintage bir tarzda dekore etmek isteyenlerin yönelebileceği bohem köşe takımı seçenekleri bulunur. Öte yandan folklorik ögeleri barındıran bir dekorasyon söz konusu ise şark köşe takımı modelleri tercih edilebilir.

L köşe takımı modelleri, bu örneklerden de anlaşılabileceği üzere geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu noktada ürünler arasında tasarım ve işlevsellik açısından da farklılıklar göze çarpar. Kimi L koltuk modelleri tek parçadan oluşur. Bu tür L köşe koltuk modelleri bazen değiştirilemeyen bir tasarıma sahip olabilir. Ancak kimi zaman açılarak şekli değiştirilebilen seçenekler olarak da karşımıza çıkar. İkinci kategoride sunulan mekanizmalı köşe takımı modelleri, açılarak daha fazla alan sağlar ve yatak olarak da kullanılabilir. Bu açıdan tek başına iki ihtiyacı karşılayabilen oldukça kullanışlı ürünlerdir. Yataklı L koltuk modelleri bu işlevi yerine getirirken mekanizmadan faydalanabildiği gibi puf gibi eklentilerle de aynı fonksiyonu sağlayabilir. Öte yandan pek çok yataklı köşe takımı aynı zamanda çeşitli eşyaların koyulabileceği bir bazaya da sahiptir. Yataklı bazalı köşe takımı modelleri, özellikle stüdyo daireler için son derece işlevsel çözümler sunar. Bu ürünler oturma, uyuma ve eşyaları saklama ihtiyacınızı tek başına karşılar.

Büyük L koltuklar, aynı anda bir kişi uzanırken birden çok kişinin oturabileceği, işlevsel ve rahat mobilyalardır. Uzanmalı köşe takımı olarak da bilinen bu mobilyalar, evde konfor sağlamak için sıklıkla tercih edilir. Öte yandan bütün takımlar yalnızca L köşesinden de oluşmaz, bazı büyük köşe takımı seçenekleri aynı zamanda berjer ve sehpa da barındırır. Bu bakımdan hangi mekânda olursa olsun bir oturma alanı yaratırken mobilya tercihinizi bir berjerli köşe takımından yana yaparak ihtiyaçlarınızın çoğuna cevap bulmanız mümkündür. Hem köşeye konulabilecek bir L koltuk hem de karşıya veya yanlara koyulabilecek bir berjer sayesinde eksiksiz bir oturma grubuna sahip olabilirsiniz.

Köşe takımı mobilyalarının çeşitliliğine katkıda bulunan başka bir tür ise U köşe takımı modelleridir. Bu oturma grupları, iki yandan öne doğru uzayan şekilleri dolayısıyla bu ismi alır. L koltuklara göre daha fazla kişiyi taşıyabilen ve daha fazla konfor sağlayan bu modeller, kalabalık aileler ve gruplar için son derece kullanışlı mobilyalardır. Bu modeller aynı anda iki kişi uzanırken birkaç kişinin oturmasını ya da kişilerin karşı karşıya oturabilmesini mümkün kılar. Köşe takımları içinde şekli ile öne çıkan bir diğer ürün grubu da oval köşe takımı modelleridir. Keskin hatlar yerine yumuşak kıvrımlara sahip bu ürünler duvardan uzağa yerleştirildiğinde de estetik bir görünüm yaratır. Alışılagelmiş L yapıya aykırı bir diğer tasarımı da yuvarlak köşe takımı çeşitleri sunar. Bu modeller yarım çember şeklinde tasarlanan odalarda kullanılmak için tercih edilebilir.

Köşe takımlarının kullanım alanının salonun çok ötesine uzanabileceğine değinmiştik. Buna en iyi örneklerden birini mutfak köşe takımı kategorisi oluşturur. Bu takımlar mutfakta uzun vakitler geçiren herkes için bu alanda kullanışlı bir dinlenme köşesi oluşturmayı mümkün kılar. Çoğunlukla bir masayı da beraberinde getiren mutfak köşe takımları hem yemek yaparken hem de yemek yerken kullanılabildiği için mutfak işlerini kolaylaştırır. Ayrıca mutfağın kapasitesini de bir hayli artırır. Bu takımlar sadece mutfaklar için değil, yeme içme mekânlarında kullanılmak üzere de tercih edilebilecek mobilyalardır.

Sağlam ve Kullanışlı Köşe Takımları Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Sağlam ve Kullanışlı Köşe Takımları Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Bir mobilyada karar kılarken söz konusu ürünün kullanışlı ve sağlam olması son derece önemlidir. Özellikle günün yorgunluğunu atmak için her gün kurulacağınız koltuk takımlarının sadece konforlu olması doğru bir seçim yapmak için yeterli değildir. Bu nokta takımın üretim aşamasında kullanılan malzemeler belirleyici olur. Oturma takımlarının yapım aşamasında hem iskelette kullanılan sert malzeme hem yastıklarda kullanılan dolgu materyali hem de bu yastıkları saran kumaş türü farklılık gösterebilir. Her ürün farklı kombinasyonlara sahiptir ve bir takımın sağlam ve kullanışlı olması için gereken malzemeleri sınıflandırmak mümkün değildir.

Kullanılan farklı materyallerin farklı avantajları ve dezavantajları birlikte getirdiğini belirtmek gerekir. Sağlamlık denince ilk akla gelenlerden biri olan metal köşe takımı örnekleri, iskeletinin formunu uzun yıllar boyunca korur. Aynı zamanda ferforje köşe takımı modelleri de son derece sağlam seçeneklerdir. Oldukça dayanıklı olmalarına rağmen bu malzemeler mobilyaları ağırlaştırır ve taşımasını zor bir hâle getirebilir. Ancak bu ürünlerin yerin sık bir biçimde değiştirmeyecekseniz bu durum herhangi bir sorun teşkil etmez. Bunun yanı sıra görmeye alışık olduğumuz ahşap köşe takımı yapımında da sıkça kullanılan bir malzemedir. Bir ahşap türü kullanılarak üretilen masif köşe takımı gibi seçenekler de oldukça sağlamdır.

Temizliği Kolay Olan Köşe Takımlarında Hangi Kumaşlar Tercih Edilmektedir?

Temizliği Kolay Olan Köşe Takımlarında Hangi Kumaşlar Tercih Edilmektedir?

Köşe takımları yaşama alanının kalbini oluşturduğu için evin en sık kullanılan noktalarından biridir. Sık sık üzerinde bir şeyler atıştırıldığına veya içildiğine şahit oluruz. Bu yiyecek ve içecekler krem veya beyaz köşe takımına döküldüğünde bir panik yaratabilir. Bu yüzden tercihinizi lekeyi daha az belli etme ihtimali olan siyah köşe takımı seçeneklerinden yana yapmayı göz önünde bulundurabilirsiniz. Ne var ki hangi renk olursa tüm mobilyaların kumaşlarının tavsiye edilen biçimde temizlenmesi gerekir. Yani önemli olan renkten çok kumaşın niteliğidir. Bir mobilya seçimi yaparken istenmeyen kazaları da hesaba katarsanız daha doğru bir karar verebilirsiniz.

Bu konuda en az yorucu seçeneklerden biri, modası hiç geçmeyen deri köşe takımı modelleridir. Deri kaplama, üzerine sıvı dökülse dahi bunu emmez. Bu sayede temiz kalır. Ayrıca yemek veya boya gibi lekeleri de hızlı müdahale ederek deri üzerinden temizlemek son derece kolaydır. Deri kaplamalı mobilyalar, bulunduğu ortamın havasını da büyük ölçüde değiştirecektir. Örneğin deri materyal kullanılarak üretilmiş bir yeşil köşe takımı, doğru ışıklandırmanın bulunduğu bir yaşam alanında oldukça göz alıcı bir şıklık yaratır.

Keten köşe koltuk takımı modelleri de temizlik esnasında epey bir kolaylık sağlar. Keten kumaşlı mobilyalar deriye kıyasla genellikle daha ekonomik seçenekler olarak göze çarpar. Ayrıca bu malzeme kolay işlenebildiği için daha fazla renk alternatifi barındırır. Örneğin mor veya kırmızı köşe takımı satın almak istiyorsanız deri modeller arasında bu tür ürünleri bulmanız kolay olmayabilir. Öte yandan keten materyal kullanılarak üretilen köşe takımları arasında farklı renk ve tasarım unsurlarına sahip birçok ürün yer alır.

Her Eve Lazım Denilen Köşe Takımlarında Hangi Fonksiyonlar Bulunmaktadır?

Her Eve Lazım Denilen Köşe Takımlarında Hangi Fonksiyonlar Bulunmaktadır?

Köşe takımları evde konforlu ve keyifli bir biçimde vakit geçirmenize imkân tanırken fonksiyonları sayesinde hayatınızın kolaylaşmasına da yardımcı olur. Örneğin bazalı L koltuk gibi mobilyalar eşyaları derli toplu şekilde saklamayı kolaylaştırarak yer sıkıntısı yaşayan evler için son derece kullanışlı çözümler sunar. Bunun yanı sıra televizyon severlerin oldukça işine yarayacak tv koltuklu köşe takımı modelleri de bulunur. TV ünitesi karşısına bu takımlardan bir tanesini yerleştirerek seyir zevkini artırmak mümkündür.

Köşe takımları da gelişen teknolojilere ayak uydurmakta gecikmemiştir. Bunu kanıtlar nitelikte olan akıllı köşe takımı modelleri, hayatı kolaylaştıracak birçok fonksiyonu barındırır. Bazı akıllı takımlar koltukta dinlenirken hergün kullandığımız telefon ve tablet gibi aksesuarları şarj edebilmeyi mümkün kılan USB ünitelerine sahiptir. Bunun da ötesinde kimi takımlar hoparlör, ışıklandırma ve benzeri birçok fonksiyonu barındırır. Bu ürünleri teknolojik ögeler barındıran mobilyaları kullanarak modern bir dekorasyon yaratmak isteyen kişiler bir hayli ilgisini çeker.

Sizlere Konforu Sunan Köşe Takımlarının Oturum Yumuşaklığı Çeşitleri Nelerdir?

Sizlere Konforu Sunan Köşe Takımlarının Oturum Yumuşaklığı Çeşitleri Nelerdir?

İlk bakışta en pofuduk köşe takımı en rahatıdır gibi bir yargıya varılabilse de kullanıcıların rahatlık beklentisi farklı olabilir. Bazı kişiler yumuşak köşe takımı severken bazıları ise sert yastıklar arar. Bu yüzden bu mobilyalar farklı yumuşaklık seçeneklerine sahiptir. Bu noktada karşımıza dört ana seçenek çıkar. Bunlar ise çok yumuşak, orta sert, yumuşak ve sert olarak sıralanabilir. Çok yumuşak koltuklar, üzerlerine oturulduğunda adeta içeri gömülüyormuş hissi yaratır. Birçok kişi tarafından bu durum gayet kabul edilebilir olsa da işletmeler konfor seviyesi daha düşük olan modelleri tercih edebilir. En yumuşak koltukların tam tersine sert koltuklar kişiyi dik bir pozisyonda kalmaya teşvik eder ve canlı tutar. Yine hatırlatmak gerek ki bir koltuğun sert olması demek rahatsız olacağı anlamına gelmez. Bu noktada dikkat etmek gereken duruş pozisyonudur. Bu nedenle birçok rahat köşe koltuk takımı bulunabilir.

Köşe Takımlarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Köşe Takımlarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Köşe takımı modelleri ve fiyatları son derece geniş bir aralığa yayılır. Her bütçenin rahatlıkla karşılayabileceği oldukça uygun birçok seçenek bulunur. Fiyatların değişkenlik göstermesinde takımın büyüklüğü, yapımında kullanılan malzemeler ve sahip olduğu fonksiyonlar büyük bir payı vardır. Örneğin sentetik kumaş kaplamalı ve görece küçük takımlar oldukça uygun fiyatlara bulunabilirken, deri köşe takımı fiyatları daha yüksek bir bütçe gerektiren aralıkta bulunur. L koltuk fiyatlarının belirlenme aşamasında ise işlevsellik ve tasarım ögeleri ön plana çıkar. Bazalı ve mekanizmalı modeller, standart ürünlere kıyasla daha fazla malzeme ve işçilik gerektirdiği için biraz daha yüksek bir fiyata sahiptir.

Bu noktada önemli olan, kullanım alanının ve ihtiyacın belirlenmesidir. Bu nedenle herhangi bir fiyat araştırması yapmadan evvel önceliklerinizi belirleyerek kendiniz için uygun olan ürünü kolay bir biçimde bulabilirsiniz. Dilerseniz Trendyol üzerinde köşe takımı modellerini ve fiyatlarını inceleyebilir, ürünler arasında kolaylıkla karşılaştırma yapabilirsiniz. Ayrıca bu sayede beğendiğiniz model hakkında diğer kullanıcıların ne düşündüğünü de öğrenebilirsiniz. Beklentilerinizi karşılayacak ve sizi mutlu edecek ürünü bulduktan sonra ise hızlı ve kolay bir biçimde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.