İlgili Kategoriler
Marka
Yaş
Fiyat
Oyuncu Sayısı
Dil
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Kutu Oyunları

" araması için 11839 sonuç listeleniyor

Beğeni Toplayan Kutu Oyunları Trendyol'da!

Boş vakitleri dolu dolu geçirmenin birçok farklı yolu vardır. Bunlardan birisi de oyunlardır. Özellikle de evde geçirilen zamanı keyifli hale getiren kutu oyunu büyük küçük herkes tarafından oldukça sevilir ve oynanır. Dünyaca ünlü markalar tarafından geliştirilen bu oyunlar, klasik ve modern tasarımlarıyla göz doldurur. Her yaş grubuna hitap eden bu oyunlar sayesinde ister tek başına isterse ailecek eğlencenin tadına doyasıya varabilirsiniz. Bu eşsiz oyun denildiğinde ilk akla satranç, dama, kızma birader gibi geleneksel oyunlar gelse de son zamanlarda birçok yeni oyun türünü de görmek mümkündür. Bunlar arasında slime ve pictionary air gibi yeni nesil kutu oyunları yer alır. İngilizcede ”balçık” anlamına gelen slime oyunu polimer malzemeden üretilen bir çeşit oyun hamurudur. Ele yapışmaması nedeniyle oldukça ilgi çeken bu oyun stres atmak isteyenler tarafından da sıklıkla tercih edilir. Sadece çocuklar için değil yetişkinler için de trend haline gelen slime, kolay yapılması nedeniyle de oldukça pratiktir. Bir su bardağı ılık suya yarım çay kaşığı boraks ve gıda boyası eklenip karışımın birbirine homojenize dağılması sağlanır. Sonrasında ise bir su bardağı tutkal, bir kabın içerisine dökülür ve üstüne su eklenerek karıştırılır. İlk hazırlanan borakslı karışım son karışımın üzerine eklenir ve kaba yapışmayacak kıvama getirilmeye çalışılır. Dilerseniz slime üzerine sim ekleyerek parıltılı bir görünüm de yaratabilirsiniz. Slime ile hayal gücünüze bağlı olarak birbirinden farklı tasarımlara imza atabilirsiniz. Havada yaptığınız çizimleri ekranda görebilmenizi sağlayan pictionary air oyunu dört kişilik kutu oyunları olarak ailecek oynanır. Siz çizim yaparken sevdikleriniz de yaptığınız çizimleri akıllı cihazlar üzerinden tahmin etmeye çalışır. Yeni kutu oyunları arasında yer alan pictionary air ile yaratıcılık becerilerinizi de geliştirebilirsiniz. Birbirinden farklı oyunlar taşınabilir şekilde satışa sunulur. Özel haznesi sayesinde bütün parçaları tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Ayrıca oyununuzu dilediğiniz yere götürerek her ortamda eğlencenin tadına varabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi sayesinde çocuk ve aile kutu oyunlarını Trendyol’dan bulabilirsiniz.

Her Tarza ve Zevke Hitap Eden Kutu Oyun Çeşitleri

Her Tarza ve Zevke Hitap Eden Kutu Oyun Çeşitleri

Birbirinden farklı tasarımlarıyla ön plana çıkan eğlenceli kutu oyunları yediden yetmişe her kesime hitap eder. Geniş ürün skalası sayesinde kendi tarzınıza uygun oyunu kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu eşsiz oyunları sadece eğlence dünyanızı renklendirmez aynı zamanda genel kültürünüze de katkıda bulunur. Türkiye hakkında birçok genel kültür sorusu ve cevap kısmının yer aldığı oyunlar ile bilginin kapılarını aralarsınız. Bununla beraber dünya tarihi hakkında birçok bilginin yer aldığı genel kültür kutu oyunları da size birçok şey kazandırır. İçeriğinde tarih, coğrafya gibi farklı alanlarda soruların yer aldığı bu oyunlar sayesinde eğlenirken öğrenirsiniz. Dünya hakkında birçok bilgiyi içeren bu oyunlar ile entelektüel bilgi birikiminiz artar. Birden çok kişiyle oynanan bu oyunlar sayesinde sevdikleriniz ile güzel vakitler geçirebilirsiniz. Kimi zaman kendinizi gerçek bir vakadan ilham alınarak tasarlanan dedektif kutu oyunlarının içinde bulabilirsiniz. Bu tarz aktivitelerin hazırlık aşamasında adli tıp uzmanı, polis ve hukuk eğitimi görmüş kişilerin bilgi ve tecrübesine başvurulur. Bireysel veya grup şekilde oynayacağınız bu oyunlar vasıtasıyla dedektif gibi iz sürebilir, ipuçlarından yararlanarak katili bulabilirsiniz. Dosya içeriğinde yer alan yol haritası, gazete içerikleri, şüpheli ifade tutanakları, otopsi raporu, delil fotoğrafları gibi birden çok belge sayesinde işiniz de kolaylaşır. Dileseniz bankacılık aktiviteleri ile eğlencenin doruk noktasına ulaşabilirsiniz. Ödüllü popüler, değişik kutu oyunları arasında yer alan bu oyun, birden çok kişi ile oynanır. İçeriğinde elektronik bankacılık ünitesi ve benzersiz ödüllerin yer aldığı bankacılık eşyaları ile keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Piyonlar ile oynanan bu oyunda klasik tasarımların aksine para bulunmaz. Bunun yerine banka kartı ile işlemlerinizi elektronik ortamda halledersiniz. Kartınızda biriken para tutarına göre dilediğiniz mülkü satın alabilir, bu mülklerden kira toplayabilirsiniz. Yetişkin kutu oyunları arasında yer alan bu oyun, teknolojinin de gelişmesi ile oldukça farklı bir tasarıma bürünmüş yeni nesil bankacılık sistemine sahiptir. Bankacılık oyunlarının yanı sıra dünya çapında birçok ödül almış olan hive de popüler oyunlar arasında yer alır. Aynı zamanda strateji kutu oyunlarının da bir parçası olan hive, farklı tasarımı ile dikkat çeker. Böceklerden esinlenerek tasarlanan bu oyun 2 renk ve 11 taştan oluşur. İki kişilik oynanan bu oyun, kendi kraliçe arınızı korumaya ve rakibin kraliçe arısını kuşatmaya dayanır. Rakibin kraliçe arısını ilk kuşatanın oyunu kazandığı hive ile eğlencenin tadını doyasıya yaşarsınız. Bu oyunlara ek olarak dikkat boom gibi kelime oyunu ve pentago mind twisting gibi strateji oyunu da ödüllü oyunlara örnek olarak verilebilir. Zevkinize ve tarzınıza uygun birçok oyuna Trendyol’dan erişebilirsiniz. Strateji, genel kültür, dedektif ve ödüllü popüler kutu oyunları çeşitlerinin yer aldığı Trendyol’dan istediğiniz türü seçebilirsiniz.

Çocukların Gelişimine Katkıda Bulunan Kutu Oyunları

Çocukların Gelişimine Katkıda Bulunan Kutu Oyunları

Hızlı düşünme, yaratıcılık ve akıl yürütme gibi beceriler kazandıran eğitici kutu oyunları çocukların zihinsel gelişim sürecine de katkıda bulunur. Çocukların hafızalarını ve dikkat becerilerini geliştiren bu oyunlar, onların okuldaki başarısını da olumlu etkiler. Matematik kutu oyunları sayesinde çocuğunuz çarpım tablosu gibi zor ve sıkıcı gözüken bir konuyu bile kolayca halledebilir. Öğrencilere çarpım tablosunu ilk kez tanıtırken doğru araç ve gereçlerin kullanımı oldukça önemlidir. Bu yüzden matematik kutusu gibi oyunlar tercih edip çocuğunuza eğitici oyun deneyimi yaşatırsınız. Böylece soyut kavramları öğrenirken hem eğlenir hem de öğrenir. Sadece sayısal becerileri değil sözel becerileri de geliştiren çocuk kutu oyunları piyasada oldukça rağbet görür. Özellikle de okumaya yeni başlayan çocuklar için harf aktiviteleri, onlara oldukça yardımcı olur. Kısa zamanda çocukların okumayı sökmesini sağlayan bu oyunlar ile çocuklar okulda bir adım öne geçebilirler. Milli eğitim müfredatına göre tasarlanan hedef 5 oyun sistemi ise çocukların dikkat ve odaklanma, ayrıntıyı görme, disiplinli çalışma yetisi, sosyal zeka, kendini ifade etme, hayal kurma ve gerçekleştirme yetisi, şekil ve boyut algısı, yarım etme ve yardım alma yetisi gibi birçok becerisini geliştirir. İngilizce kelime avı gibi oyunlar, çocuğunuzun dil becerisi kazanmasına da yardımcı olur. Küçük yaşlarda dil öğrenmek her zaman daha kolaydır. Fakat çoğu zaman dil öğrenimi çocuklar için sıkıcı bir hal alır. Bu durumu önlemek için çocuğunuza İngilizce kutu oyunları alabilirsiniz. Çocuğunuz oyun oynarken İngilizce öğrenir ve kelimelerin hafızada kalıcılığı da artar. Şekiller ile de görselleştirilmiş bu oyunlar sayesinde çocuğunuz dili kalıcı bir şekilde öğrenebilir. Şekilli oyunlar ile tasarım yapmayı öğrenen çocuğunuzun yaratıcılığı gelişir. Hayal gücünün sınırlarını zorlayan oyunlar, çocukların düşünme becerisine katkıda bulunur. Problem çözme becerisini de bir tık öteye taşıyan şekilli oyunlar, onların üç boyutlu nesneleri kolay bir şekilde algılamasını sağlar. Eğlenceli tasarımlarıyla öne çıkan fantastik kutu oyunları, çocuğunuzun zevkine hitap eder. Aradığınız ürüne karar veremediyseniz Trendyol kutu oyunu tavsiye bölümünden destek alabilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Kutu Oyunu Modelleri

Her Yaşa Uygun Kutu Oyunu Modelleri

Her yaşa özel hazırlanan bu oyunlar, görsel tasarımları ve yanında yer alan aksesuarları ile oldukça dikkat çekicidir. Kimi zaman bu tarz oyunlar küçük parçalar içerebilir. Özellikle de küçük yaştaki çocukların küçük parçalı oyunlardan uzak tutulması önerilir. Onların yaşlarına uygun olan oyun seçeneklerini tercih etmek oldukça önemlidir. Eğer çocuğunuz iki yaşını geçmişse çiftlik temalı çocuk tombalası ve okyanus temalı çocuk tombalası gibi üç yaş kutu oyunlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca belirli şekilli oyunlar da bu yaş grubuna özel olarak tasarlanır. Şekiller sayesinde resim üzerinde yer alan boşlukları tamamlayan çocukların el becerileri kurması sağlanır. Böylece çocukların küçük yaşlarda parça bütün ilişkisi gelişir. Üç yaşını geçkin çocukların iletişim becerilerini geliştirmeye yardımcı olan aktiviteleri tercih etmek gerekebilir. Dört yaş kutu oyunları arasında yer alan ”Az lakırtı bol iletişim” oyunu da bunlardan birisidir. Çocuğunuzla verimli bir iletişim kurup onun duygusal ve sözel becerilerini geliştirmek oyunun temel amacıdır. Ayrıca zeka küpü ve hayvan eşleştirmelerinin yer aldığı birbirinden farklı oyunlar da bu yaş grubu için oldukça uygundur. Okul sürecinde çocukların eğitimine yardımcı olan hafıza oyunları, İngilizce ve matematik oyunları onların soyut düşünme ve dil becerilerini geliştirir. Beş yaş kutu oyunları arasında yer alan hafıza aktiviteleri, çocuğunuzun dikkat becerisine artı bir katkı sağlar. Aynı zamanda bu tarz oyunlar çocukların benzer ve farklı nesneleri ayırt etmesini sağlayarak görsel algılama becerilerine olumlu etki eder. Çocuklara okul öncesinde ve okul sürecinde oldukça yardımcı olan zeka kutu oyunları, onların zihinsel gelişim sürecine katkıda bulunabilir. Çocuğunuz için tek yapmanız gereken Trendyol’dan ona uygun ürünü seçmektir.

Okul Çağındaki Çocuklara Özel Oyunlar

Okul Çağındaki Çocuklara Özel Oyunlar

Henüz okul hayatına yeni başlamış çocuklar için birçok kutu masa oyunları çeşidi bulunur. Onların kişisel gelişiminin yanı sıra derslerine de yardımcı olan bu oyunlar, çocukların öğrenme becerilerini hızlandırır. Çocuğunuzun mesleki bilgi ve becerilerini geliştirecek oyunlar, onların mesleki yönelimlerini ortaya çıkarır. Bunlardan birisi de altı yaş kutu oyunları grubuna giren doktor oyunudur. Aynı zamanda yetişkinlerin oynaması için de oldukça uygun olan doktor oyununda kural, çekilen kartlarda yazan ameliyat parçalarının metal kenarlara değdirmeden çıkarılmaya çalışılması olayıdır. Başarılı olan kartın arkasında yazan parayı alır ve en çok parayı alan oyunu kazanır. Özellikle de okul çağındaki çocuğunuzun yeteneğini ortaya çıkaracak olan bu oyun sayesinde onun hangi meslek grubuna daha yakın olduğunu şimdiden anlayabilirsiniz. Bu doğrultuda onu yönlendirip ileriki süreçte doğru karar vermesini sağlayabilirsiniz. Sekiz yaş kutu oyunlarında ise daha çok dikkat ve zeka ağırlıklı öğeler yer alır. Ayrıca okul tatillerinde ve serbest etkinliklerde çocuğunuzun arkadaşları ile oynayabileceği “kim biliyor” tarzı oyunlar ile öğrendiğini pekiştirmesi sağlanır. Fırdöndü ve piyon gibi birçok araç gerecin yer aldığı zilli, zarlı kutu oyunları çocuğunuzun hem eğlenmesini hem de öğrenmesini sağlar. Bu oyunlara ek olarak kelime, futbol ve güldüren oyunlar da sekiz yaş ve üzerine hitap eder. Bu yaş grubuna uygun denge oyunları gibi cezalı kutu oyunlarında her ahşap blok üzerinde farklı cezalar yer alır. Oyuncu ahşap blok üzerindeki dengeyi bozarsa çektiği cezanın sonuçlarına katlanır. Böylece çocuklar küçük yaşlarda ödül ceza sistemini kavrar. Eğer siz de çocuğunuz için en uygun oyunu arıyorsanız bütün kutu oyunlarının yer aldığı Trendyol’dan aradığınız ürünü seçebilirsiniz.

Avantajları ile Kutu Oyunları

Avantajları ile Kutu Oyunları

Her zevke hitap eden bu oyunlar kişilere birçok kazanım sağlar. Bunların başında görsel kavramlar arasında bağ kurabilmesi, problem çözebilme yeteneğinin gelişmesi, hafızanın güçlenmesi ve eleştirel bakış açısının gelişmesi gelir. Bir veya birden çok kişi ile oynanan bu oyunlar, kişinin gelişimine de o yönde katkı sağlar. Tek kişilik kutu oyunları sayesinde birey belirli bir noktaya daha fazla odaklanabilir. Örneğin; rubik küp oyununda kişinin konsantrasyonu daha fazladır. Bu tarz oyunlar kişinin göz, beyin koordinasyonunun güçlenmesini sağlayacağı gibi kişiye muhakeme ve hızlı düşünme gibi beceriler de kazandırır. İki kişilik kutu oyunları ise daha çok kişinin sosyal iletişim becerilerini ve yardımseverlik duygusuna olumlu etki eder. Aynı zamanda bu tarz oyunlarda çocuklar deneye yanıla öğreneceği için hata yapmanın kötü bir şey olmadığını anlarlar. Böylece ileriki yıllarda hata yapmaktan kokmayan özgüvenli bireyler yetişebilir. Okullarda öğretilen din müfredatına göre hazırlanan islami kutu oyunları, çocuğunuzun din ve sosyal gelişimine katkıda bulunur. Ailecek beraber de oynayabileceğiniz dini kutu oyunları ile hem öğrenir hem de zamanınızı farklı bir aktivite yaparak değerlendirirsiniz. Dilerseniz kutu oyunu önerileri arasında yer alan kelime üretme, denge ve twister master ile aile veya arkadaş ortamında güzel vakitler geçirebilirsiniz. Özellikle de dünyada en çok oynana oyunlar arasında yer alan kelime üretme oyunu, sevdikleriniz ile beraber hoş vakit geçirmenizi sağlar. Bu oyun büyükler için kutu oyunları arasında yer almasına karşın çocukların da oldukça sevdiği bir oyun türüdür. Kişiye kazanma ve kaybetme duygusunu da yaşatan bu oyunun bireysel gelişimden sosyal gelişime kadar birçok faydası vardır. Birbirinden farklı kutu oyunu isimlerinin yer aldığı Trendyol'dan zevkinize uygun oyun seçimini yapabilirsiniz.

Uygun Fiyatları ile Eşsiz Oyunlar

Uygun Fiyatları ile Eşsiz Oyunlar

Düz bir zemin üzerine karton, tahta veya plastik gibi bir malzemeden yapılmış ürünün yerleştirilmesi ve yanında yer alan pul ve piyon gibi materyaller ile belirli kurallar çerçevesinde oynanan oyuna verilen genel ad kutu oyunu nedir sorusunun cevabıdır. Dayanıklı malzemelerden üretildiği için bu oyunları uzun zaman boyunca kullanabilirsiniz. Herhangi bir yırtılma ve bozulma durumuna karşı ahşap yapısıyla dikkat çeken domino, denge oyunu ve kızma birader gibi oyunları uzun yıllar evinizde muhafaza edebilirsiniz. Müdavimler için el yapımı kutu oyunları da tasarımları ile göz doldurur. Sevdiklerinize özel günlerde de hediye edebileceğiniz bu kutular sayesinde onların yüzünde tebessüme sebep olabilirsiniz. Özel günlerde arkadaşlarınız veya aileniz ile beraber oynayabileceğiniz bu oyunlar ile oldukça keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Özellikle de ailecek bir araya gelince oynanan tombala gibi yılbaşı kutu oyunları sayesinde eğlenceyi doruk noktasına taşıyabilirsiniz. Birbirinden farklı oyunlar sayesinde hem eğlenir hem de birçok şey öğrenebilirsiniz. Yerli tasarımları ile dikkat çeken mangala, kelime türetme oyunları da son dönemin popüler oyunları arasında yer alır. Özellikle de zeka ve strateji oyunu olarak adlandırılan mangala, Türk kutu oyunları arasında oldukça önemli bir yere sahiptir ve 4000 yıllık tarihi bir oyunudur. Yabancı oyunlara benzer kelime türetme ve denge oyunlarının yerli üretim versiyonları da vardır. Bunlar yabancı üretimlere nazaran daha uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda kampanyalar sayesinde kutu oyunu indirimli fiyatlarından da yararlanabilirsiniz. Eğitici oyunlar, çocukların kişisel becerilerinin gelişmesi sağlar. Yetişkin oyunlar ise bireylerin bilgi dağarcığını genişletir. Eğer siz de Trendol’un zengin içeriğinden yararlanmak istiyorsanız Trendyol’da yer alan kutu oyunları fiyatlarına göz atabilir, dilediğiniz oyunu seçebilirsiniz.

Kutu Oyunları Nelerdir?

Kutu oyunları, genel olarak bir düzenek üzerinde kendine ait taş ya da pullarla oynanır. Farklı yaş gruplarına ve zevklere hitap eden birçok çeşit vardır. Her oyun, kendi içerisinde bir mantığa dayanır. Satranç, sorti ve mangala bu kategoride ilk akla gelenlerdir. Strateji ve zekanın birleştirildiği oyunlar büyük ilgili görür. Bununla birlikte zar, kart, sahte para ve sayaç üzerine kurulan çeşitler de mevcuttur. Monopoly, UNO ve Dedektif seçenekleri bunlardan sadece birkaçıdır. Şans faktörünün de devreye girdiği bu oyunlar soluksuz ve heyecanlı bir deneyim sunar. Aynı şekilde denge üzerine kurulan çeşitler de yaşanan heyecanı üst seviyeye çıkarır. Yetişkinler için tasarlanan kutu oyunlarının yanı sıra hedef kitlenin çocuklar olduğu çeşitler de mevcuttur. Buz kırma, minikler için tasarlanan ürünler arasında yoğun ilgi görür. Genel mantık; iç içe geçen blokları bir çekiçle kırmaktır. Denge, şans, zeka ve strateji üzerine kurulan kutu oyunları içerisinden size hitap eden türü satın alabilirsiniz.

Kutu Oyunları Nasıl Oynanır?

Kutu oyunları oynarken 2, 4 ya da 6 gibi farklı sayılarda gruplar oluşturulur. Her oyun için kişi sayısı ve izlenmesi gereken strateji değişiklik gösterir. Yapılan belirleme neticesinde gruplar halinde ya da bireysel olarak yarışılır. Ortak amaç doğrultusunda keyifli bir mücadele verilir. Genel olarak kutu ürünlerde yönlendirici kartlar bulunur. İleriyi düşünme ve stratejik kurma becerisi yüksek olan oyuncu, hedefe önce ulaşan kişi olur. Birinci olabilmek için yönlendirme kartlarında verilen görevlerin yerine getirilmesi gerekir. Şansa dayalı oyunlarda ise genel olarak bir zar bulunur. Eğer zar yoksa mevcut kartlar rastgele seçilir. Elde ettiği şansı doğru kullanan oyunu kazanır. Süreç içerisinde uyulması gereken kurallar, yerine getirilmesi gereken görevler, yasaklı hamleler ve gruplandırmanın ne şekilde yapılacağı gibi hususlar da kutu üzerine yazılır. Bazı oyunlarda ise özel olarak yönlendirme kartları hazırlanır. Bu sayede izlenecek yol kolayca öğrenilir. Siz de yapılan yönlendirmeleri dikkate alarak sevdiklerinizle, ailenizle, arkadaşlarınızla kıyasıya mücadele edip tatlı rekabetin tadını çıkarabilirsiniz.

Hangi Kutu Oyununu Almalıyım?

Kutu oyunları, hedef kitlenin yaş grubuna ve üretim amacına göre geniş bir yelpaze oluşturur. Mevcut kategoriler ise stratejiden şansa kadar çeşitli amaçlar doğrultusunda şekillenir. Dolayısıyla her müşteri için aile oyunları arasında dikkat çekici bulunan ürün, değişiklik gösterir. Bu noktada kişisel zevk faktörü devreye girer. Stratejik hamleler yapmaktan hoşlanıyorsanız satrancı, el ayarınıza güveniyorsanız jengayı, yeni yerler keşfetmek ve satın almak istiyorsanız Monopoly seçeneğini tercih edebilirsiniz.