placeholder
"

Mac Fondöten

" araması için 207 sonuç listeleniyor

MAC Fondöten

MAC Fondöten Çeşitleri ve Özellikleri

Kişinin cilt kusurlarını örtmek veya güzel olanı daha da güzelleştirmek amacıyla kullandığı ürünler genel adıyla makyaj malzemesi olarak bilinir. Bunların içerisinde fondöten, rimel, allık, pudra, ruj, bronzer, eyeliner, göz kalemi, dudak parlatıcısı gibi pek çok kişisel bakım malzemesi yer alır. Çocuklar tarafından kullanılması uygun bulunmayan bu makyaj malzemelerini kadın veya erkek, genç veya yetişkin, isteyen herkes rahatlıkla kullanabilir. Ürünleri doğru şekilde uygulayan ve gün sonunda cildini güzelce temizleyen kişiler hiçbir yan etki ile karşılaşmaz. Göz, burun, dudak gibi hassas noktaların bulunduğu yüz ve çevresi için kalitesiz makyaj malzemesi kullanmak çok yanlış bir seçim olur. Bunun sonucunda geri döndürülemez yüz problemleri ortaya çıkabilir. Bu yüzden doğru makyaj tekniklerini öğrenmeden önce doğru markalardan alışveriş yapmayı bilmek gerekir. MAC, dünya çapında tanınan bir kozmetik markası olarak tüm ürünlerinin üzerinde Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları yürütür. Her birinin insan sağlığına zarar verebilecek bileşenlerden arındırılmasını sağlar. Direkt ten üzerinde kullanılan fondöten, allık, BB ve CC krem gibi malzemelerde farklı cilt yapılarına bağlı olarak özel geliştirilen formüller kullanır. Makeup Art Cosmetics açılımının kısaltılmasıyla ortaya çıkan MAC kozmetik markası, Frank Toscana ve Frank Angelo adlı kişiler tarafından 1984 yılında kurulur. Bu iki makyaj sanatçısını Kanada şehrinde minik bir stüdyo ile işe başlar. Daha sonra hızlı büyümeye ve adını farklı şehirlerde de duyurmaya başlayan marka, ürün skalasını her geçen gün genişletir. Küçük bir stüdyo ile başlayan iş dünyanın farklı kıtalarına yayılır. MAC mağazasının Türkiye’deki ilk şubesi 2004 yılında açılır. Üstelik kısa süre içerisinde Türkiye’nin en popüler makyaj mağazaları arasında yer almayı başarır. Özellikle MAC fondöten ürünleri makyaj severler tarafından çok ilgi görür. Bir makyajının zeminini oluşturan ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlayan fondötene makyaj altı kremi denilebilir. Markanın farklı özelliklere sahip pek çok fondöten çeşidi bulunur. Doğru tercihi yapabilmek için önce kendi yüzünüzü iyi tanımanız ve ona uygun olan ürünü belirlemeniz gerekir. Trendyol’da MAC fondöten kullananlar tarafından yapılan değerlendirmelere bakarsanız yüksek memnuniyet derecesini görebilirsiniz. Ayrıca bu sayede hangi makyaj altı kreminin cildinize uygun olduğu ile ilgili fikir edinebilirsiniz.

MAC Fondöten Çeşitleri ve Özellikleri

Kuru, yağlı, karma ve hassas ciltler için son teknoloji ile geliştirilen farklı renk tonlarına sahip MAC fondöten çeşitleri bulunur. Bunları Trendyol online alışveriş mağazasında uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Ancak eğer sizin için uygun olmayan bir makyaj altı kremini alırsanız büyük ihtimalle memnun olamazsınız. Bu da o ürünün kaliteli ve çok iyi olmasına rağmen sizin cilt tipinizle uyumlu olmadığını gösterir. Bu yüzden ürünün kalitesi olması kadar hangi amaçla üretildiği de büyük önem taşır. Daimi marka kullanıcıları tarafından tanınan ve klasikleşmiş bir ürün olan MAC Studio fondöten; Fix Fluid, Water Weight, Face and Body gibi çeşitlere ayrılır. Hafiften ortaya doğru doğal bir kapatıcılık veren Face and Body çeşitleri aynı zamanda cilde bakım yapar. 8 saate kadar kalıcılık sağlar. Her cilt tipinin kullanımına uygun olarak üretilen çeşitleri, hassas cilde sahip olanlar da gönül rahatlığıyla kullanabilir. MAC günlük fondöten arayan birisi bu makyaj altı kreminden çok memnun kalabilir. Doğal ve saten bir bitiş sağlayan ürün cildi yormaz hatta nemlendirir. 50 ml ve 120 ml olarak iki farklı boyu bulunur. Studio Fix Fluid olarak geçen modeller ortadan yükseğe doğru bir kapatıcılık vadeder. Ayrıca 15 faktörlü güneş koruyucu içeren ürün rahatlıkla yirmi dört saat cilt üzerinde kalabilir. Bu makya altı kremini tercih edenler doğal ve mat bir sonuç elde eder. Terden ve nemden etkilenmediği gibi tüm boyu oluşan yağı da absorbe edebilir. 30 ml’lik şişede satışa sunulan ürün her gün kullanılsa dahi aylarca yeterli gelir. MAC su bazlı fondöten arayanlar ise Studio Water Weight versiyonuna bakabilir. Hafif yapısı sayesinde fırça veya süngere gerek kalmadan el ile uygulama yapılabilir. Cilt üzerinde ağırlık hissi oluşturmaz. Gözenek görünümünü ortadan kaldırır. Cildi nemlendirir ve kusursuz bir görünüm sağlar. MAC 30 ml fondöten damlalıklı şişe içerisinde satılır. Akışkan, jel ve serum yapısı sayesinde ten ile hızlıca bütünleşir. Bu da sanki yüzünüze hiçbir makyaj uygulaması yapılmamış gibi görünmenizi sağlar. Eğer özel günler için daha yoğun kapatıcılığı olan bir ürün isterseniz MAC Full Coverage fondöten size ihtiyacınız olanı verir. Nemlendiriciliğinin yanı sıra opak bir kapatıcılık sağlayan Full Coverage makyaj altı kremi suya karşı dayanıklı ve kalıcı olacak şekilde tasarlanır. Bu ürünü kullanarak ten üzerindeki benleri, lekeleri, yara ve sivilce izlerini kolaylıkla kapatabilirsiniz. Çok geniş bir renk skalası olan ürünü tüm cilt tipleri kullanabilir. Sadece çok kuru cilt yapısına sahip olan kişilerin tüm Full Coverage çeşitlerinde olduğu gibi bunda da makyaj öncesi yüzlerine güçlü bir nemlendirici bakım kremi uygulaması gerekir. Marka tarafından dermatolojik ve oftalmolojik olarak test edilmiş makyaj altı kremlerinin hepsini Trendyol’da bulabilir, özelliklerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Cilt Sağlığını Koruyan Kaliteli Fondötenler

Cilt Sağlığını Koruyan Kaliteli Fondötenler

İnsanların fondöten kullanmasının başlıca sebebi ciltlerinin güzel görünmesini sağlamak olabilir. Üstelik bu sayede çoğu kişi kendisine olan güveni ve saygıyı artırır. Kadın veya erkek fark etmeksizin güzel ve bakımlı görünmek her zaman karşı taraftaki kişiyi etkiler. Ancak daha güzel görünmek isterken zaten güzel olan cildinizi bozabilirsiniz. Yanlış ve kalitesiz makyaj malzemeleri yüzünde pek çok reaksiyona neden olabilir. Kırmızı sivilceler çıkarabilir veya gözeneklerin genişlemesine neden olarak delik delik bir görüntü oluşturabilir. Oysaki bir çok sağlık testinden geçirilen Makeup Art Cosmetics fondötenleri hem cilt sağlığınızı korur hem de bakım görünmenizi sağlar. MAC Mineralize fondöten ürünün birkaç farklı çeşidi bulunur. 15 faktörlü güneş koruyucu içeren klasik model katı ama krem yapıda tasarlanır. Hafif formülü sayesinde cildi besler, nemlendirir, tazelik verir. Tüm cilt tiplerinin kullanabileceği bu makyaj altı kreminden özellikle kuru ciltli kişiler çok memnun kalır. MAC Mineral fondöten çeşitlerinden bir diğeri Moisture adıyla satışa sunulur. Bu üründe diğerinin aksine krem formül kullanılır. Marka bu formül ile yüzdeki ince çizgilerin ve kırışıklık görünümünün azaltılmasını hedefler. Cilde anında yumuşaklık ve ışıltı veren ürün shea yağı ve E vitamini içerir. Her zaman yanında taşıyabileceği, uygulaması daha kolay olan ürünleri tercih edenler MAC Stick fondöten çeşitlerine bakabilir. Bunlar tıpkı rujlarda olduğu gibi alt kısımdan çevrilerek açılır. Stick içerisindeki ürün katı halde olduğu için direkt yüze sürülebilir. Tüm yüze veya bölgesel olarak uygulanabilir. Fondöteni el sıcaklığını kullanarak yüzünüze yerleştirebilirsiniz. Böylece gittiğiniz her yerde makyajınızı rahatça yapabilirsiniz. 9 gram olarak üretilen makyaj altı kreminin 33 farklı tonu bulunur. Farklı renkleri fondöten dışında aydınlatıcı, bronzer, allık, kapatıcı görevinde kullanılabilir. Trendyol sayfasından tonların görsellerine ulaşabilir, beğendiğinizi sipariş edebilirsiniz. Alışveriş yapmadan önce MAC fondöten yorum kısmında paylaşılan görüşlerden yararlanabilirsiniz.

Cilt Alt Tonuna Göre Fondöten Seçimi

Cilt Alt Tonuna Göre Fondöten Seçimi

Makeup Art Cosmetics tarafından tasarlanan makyaj altı kremleri geniş renk skalası sebebiyle de çokça tercih edilir. Herkes kendi yüzüne tam anlamıyla uyum gören ürünler bulabilir. Kendi renginizden bir derece açık veya koyu ürün kullanmak makyajın tüm akışını değiştirebilir. Özellikle doğal görünümden yana olanlar yüzünden ayırt edilemeyecek ürünler bulmak ister. Bunu bulmanın en kolay yolu kişinin cilt alt tonuna göre seçim yapmasından geçer. İnsan cildinin alt tonları soğuk, sıcak ve nötr olmak üzere üçe ayrılır. Sıcak alt tona sahip olan kişiler MAC sarı alt tonlu fondöten çeşitlerinden birini kullanarak mükemmel bir görünüm elde edebilir. Bunlar için golden, beige, porcelain, ivory, sand, caramel ve benzeri isimler kullanılır. Eğer sıcak alt tona sahip birisi soğuk tonlu ürünler kullanırsa yüzü olduğundan çok daha soluk görünebilir. Soğuk alt tonlu kişilerin yüzleri pembeye yakın olduğu için pembe alt tonlu ürünleri kullanmaları gerekir. Bunlar da rose, cold ve fair gibi isimlerle adlandırılır. Nötr olanlar ise MAC fondöten renkleri içerisinde yer alan beige, classic, medium, natural tonları gibi ne sıcak ne de soğuk olmayan ürünleri seçebilir. Bunların dışında markada klasik renklerden farklı olarak beyaz seçeneği de yer alır. MAC beyaz fondöten transparan bir örtücülük sunar. Bu ürün diğer makyaj altı kremleri ile karıştırabilir. Kendi cilt tonunuza göre koyu gelen bir fondöteni bu ürün ile birlikte açabilirsiniz. İstediğiniz tonu yakalamak için ürün rengi açılana kadar beyaz olandan ekleyebilirsiniz. Bu ürün diğer makyaj altı kremlerinin yapısını bozmaz. Ayrıca Cadılar Bayramı gibi etkinliklere özel yapılan makyajlarda tek başına da kullanılabilir. Makyajı seven ve makyaj yapan herkes kendi cilt alt tonunu öğrendikten sonra Trendyol üzerinden Makeup Art Cosmetics alışverişi yapmaya başlayabilir.

Yağlı Ciltlere Özel Tasarlanan Fondöten Çeşitleri

Yağlı Ciltlere Özel Tasarlanan Fondöten Çeşitleri

MAC yağlı cilt fondöten çeşitlerinin hepsi mat dokuda üretilir. Bu cilt tipine sahip kişilerin özellikle burun, çene ve alın kısımlarda normale kıyasla daha fazla yağlanma görülür. Bu yüzden makyaj bir iki saat gibi kısa süre içerisinde dökülmeye diğer bir tabirle kusma yapmaya başlar. Yağlı ciltler kuru olanlara göre daha parlak ve nemli olur. Bu yüzden mat yapıdaki ürünler ile çok iyi anlaşır. MAC mat fondöten çeşitlerinden biri olan Studio Fix Fluid, tam örtücülük isteyen kişiler için tasarlanır. Mat dokusu sayesinde gün sonuna kadar yağ kontrolü yapabilir. Akne ve sivilce oluşumunu engeller. İçerisinde hiçbir yağ çeşidi bulunmaz. Makyajın suratınızda uzun saatler hiç bozulmadan kalmasını istediğiniz zamanlarda bu ürünü tereddüt etmeden seçebilirsiniz. Yağlı ciltlere iyi gelen başka bir mat ürün ise Matchmaster olarak geçer. Nemlendirilmiş yarı mat dokudan hoşlananların tercihi olan makyaj altı kremi, 8 saate kadar kalıcılık sağlar. Ayrıca hafif nemli yapısı sebebiyle karma ve kuru ciltler tarafından da kullanılabilir. MAC pudra fondöten olarak da bilinen Fix Powder Plus tek seferde iki uygulama yapmanızı sağlar. Hem kapatıcı hem de pudra görevini üstlenen ürün orta kapatıcılıktan yükseğe doğru artırılabilir. Yüzde çizgilenme, çökme veya kabuklanma yapmaz. Marka tarafından pek çok farklı renk tonuna göre üretilir. Kendinize en uygun rengi bulmak için renk skalasını detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Üstelik fotoğraf çekimlerinde pürüzsüz bir yüze sahip olmanıza ve mükemmel görünmenize yardımcı olur. Bu sebeple özel gün makyajları yapan profesyonel sanatçıların da favorileri arasında yer alır. Eğer siz de yağlı bir cilde sahipseniz MAC pudralı fondöten çeşitlerinden en çok hoşunuza gideni Trendyol’dan sipariş ederek deneyebilirsiniz.

Kuru Cilt Tipine Sahip Kişiler İçin Fondöten Önerileri

Kuru Cilt Tipine Sahip Kişiler İçin Fondöten Önerileri

Kuru cilt tipindeki sebum ve su oranı normale göre daha düşük seviyelerde seyreder. Bu da kaşıntı, deri dökülmesi, pürüzlenme, çatlak veya renk solması gibi problemlere neden olabilir. Eğer cildinizdeki su oranı azsa onu dengeleyici ürünler kullanmanız gerekir. Yağlı cilt tipine kolayca uyum sağlayan mat makyaj kremleri kuruluk görülen ciltlerde kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Bu cilde sahip kişiler canlı, parlak, nemli ve güzel bir görüntü elde etmek için MAC ıslak bitişli fondöten çeşitlerini deneyebilir. Ancak cildinizin kuruluk düzeyi çok fazla ise bu ürünlerin altına nemlendirici krem kullanmanız daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Markanın Face and Body adıyla ünlenen ve yapısı ile çok beğenilen ürününü kullanarak doğal, ıslak bitişli ve ışıltılı bir makyaj yapabilirsiniz. Bundan daha ışıltılı ve bebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız MAC Hyper Real fondöten ürününden destek alabilirsiniz. Likit hightler görevi gören bu ürün, makyaj kreminin altına veya üzerine uygulanabilir. Böylece uzun süre kalıcı ışıltılara sahip olabilirsiniz. Bu makyaj malzemesi tek başına da kullanılabilir. Burun üstüne ve ucuna, dudak üstüne, elmacık kemikleri üstüne, yanaklara, kaş altına sürülebilir. Islak bitiş sağlayan başka bir makyaj kremi olan MAC transparan fondöten ile çok uğraşmadan cildinizi anında yenileyebilirsiniz. Tek bir makyaj malzemesi kullanarak yüzünüzün kaybolan ışıltısını geri getirebilirsiniz. Bu ürün de tek başına veya fondötenle karıştırılarak kullanılabilir. Cildi nemlendirip çizgilenme problemini ortadan kaldırır. Islak ve nemli makyaj için ihtiyacınız olan Makeup Art Cosmetic ürünlerine güvenilir İnternet alışverişinin adresi Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Tüm Avantajlarıyla MAC Ürünleri Trendyol’da

Tüm Avantajlarıyla MAC Ürünleri Trendyol’da

Dünyanın ve Türkiye’nin en çok satan kozmetik markalarından biri olan Makeup Art Cosmetics ürünleri günlük makyaj yapan kişiler dışında profesyonel makeup sanatçıları tarafında da büyük ilgi görür. Özellikle MAC yüksek kapatıcı fondöten çeşitleri düğünlerde, davetlerde ve özel günlerde kurtarıcı görevi üstlenir. Bir makyaj altı kreminde aradığınız şey Full Coverage özelliği ise Pro Longwear, Studio Tech, Studio Fix Powder Plus gibi çeşitlere bakabilirsiniz. Trendyol’da indirimli fiyatlarla bulabileceğiniz MAC Studio Tech fondöten su, krem ve toz karışımından elde edilir. 10 gram olarak hazırlanan formül estetik görünüme sahip siyah ve kapaklı bir kutunun içerisinde kullanıcılarına sunulur. Studio Tech fondöteni ile yapılan makyaj sonucunda doğal, mat ve pudramsı bir görüntü elde edebilirsiniz. Kusursuz sonuç ve yüzde mükemmel bütünleşme vaadiyle tasarlanan bu ürün, hassas cilt tipi dahil olmak üzere herkes tarafından kullanılabilir. Ayrıca kontakt lens takanlar için de herhangi bir problem oluşturmaz. Uzun süre kalıcılık ve suya dayanıklılık özellikleri ile ön plana çıkan Pro Longwear, markanın en beğenilenleri arasında yer alır. Yağmur veya gözyaşı ile dağılmayan bu makyaj altı kremi, doğal ve saten bir bitiş sağlar. Trendyol’da en açıktan en koyusuna kadar tüm tonlarını bulabilirsiniz. Sayfamız aracılığıyla marka tarafından çıkarılmış olan bütün ürünlerin tüm renklerine ulaşabilirsiniz. Makeup Art Cosmetics makyaj malzemelerinden en beğendiklerinizi favorilere ekleyerek indirim günlerini bekleyebilirsiniz. Kampanya zamanları indirimleri ve hediyeleri kaçırmamak için bildirimleri açabilirsiniz. Alışverişi güzelleştiren Trendyol adresinde satın aldığınız ürün hakkındaki yorumları okuyabilir, siz de 5 yıldız üzerinden vereceğiniz değerlendirmeler ile görüşlerinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz.