placeholder
"

MAKEL

" araması için 2768 sonuç listeleniyor

MAKEL

Makel

Türkiye’nin öncü elektrik tesisatı malzemeleri ve aydınlatma armatürleri markalarından biri olan Makel, 1977 yılından bu yana hem iç pazarda, hem dış pazarlarda yüksek standartlı ürünleri ile tanınıyor. Tamamen yerli sermayeli bir şirket olarak öne çıkan marka, dünyanın 40’tan fazla ülkesine elektrik malzemeleri ihraç ediyor. Özellikle elektrik kontrol, dağıtım ve ölçüm sistemleri konusunda uzun yıllara dayalı birikimiyle Asya, Avrupa ve Afrika pazarında adından söz ettiren markanın, kişisel kullanıcılara yönelik ürünleri de yüksek kalite standartları ve estetik yapılarıyla göz dolduruyor. Anahtar ve prizlerden LED aydınlatma sistemlerine, elektrik sayaçlarından prizlere inşaat sektörünün elektrik malzemesi ihtiyaçlarını karşılayan marka, geniş ürün yelpazesi ve her zevke uygun tasarımlarıyla büyük beğeni topluyor. Makel uzatma kablosu, 3’lü priz, 4'lü priz, 3’lü priz 5 mt uydu prizi, şalter, dimmer, sıva üstü anahtar, 16’lı sigorta kutusu, ampul, 12W LED ampul, Lumia serisi anahtar ve prizler ile diğer serilerdeki benzersiz ürünleriyle yüksek kaliteyi makul fiyatlarla kullanıcılara ulaştırıyor.

Makel priz fiyatları ve diğer tüm ürünlerde en uygun ödeme koşulları sağlayan Trendyol, özel indirim ve kampanyalarla elektrik tesisatları ve aydınlatma sistemlerini tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Türkiye’de ve dünyada yürürlükte olan kalite standartlarını karşılayan ve üstün performans ile uzun ömürlü kullanımı bir arada sunan Makel elektrik, her beğeniye ve her bütçeye uygun ürün yelpazesi ile dikkat çekiyor. Markanın anahtar priz grubu ürünleri ve aydınlatma elemanları birbiri ile uyumlu setler halinde çok daha etkili ev ve ofis dekorasyonları yapmaya imkân veriyor.

Türkiye’nin Elektrik Malzemeleri Markası Makel

Makel Elektrik Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla 1977’dan yana yoğun bir faaliyet sürdüren marka, yenilikçi ürünleri ve özel tasarımları ile öncü bir rol üstleniyor. Üç kıtada onlarca ülkeye ihraç ettiği elektrik malzemeleri ile sürekli büyüme ivmesinde olan marka, dünya standartlarındaki üretim tesisleri ile de öne çıkıyor. 45 bin metrekare alan üzerine kurulu olan ve otomasyona dayanan üretim tesislerinde, başta anahtar ve priz ürünleri olmak üzere akıllı bina ve otomasyon sistemleri, her türlü şalter ve sigorta sistemleri, aydınlatma ürünleri, şalt endüstriyel ürünleri ve elektrik sayaçları gibi çok sayıda model üretiliyor.

Uluslararası standartlara ve Ar-Ge faaliyetlerine büyük önem veren ve Türkiye’nin en gelişmiş kalite laboratuvarlarından birine sahip olan marka, en son teknolojilerle ürün gamını sürekli yeniliyor. Türk Standartları Enstitüsü ve Alman VDE onaylı laboratuvarda kalite standartları geliştiriliyor, tasarlanan ürünlerin kalite denetimleri sıkı biçimde yapılıyor ve her türlü yenilikçi fikir ile yeni ürünlerin tasarımları yapılıyor. İhracat yaptığı 40’ı aşkın ülkede gerek kalite standartları, gerekse ürün zenginliği ile tercih listelerinde ön sıralarda olan Makel teknoloji ve kalite deyince akla gelen ilk markalardan oluyor. Makel teknoloji, araştırma ve üretim faaliyetleriyle Ekonomi Bakanlığı tarafından “Turquality Marka Destek Programı’na seçilen büyük şirketler arkasında yer alıyor.

Ham madde aşamasından üretim sürecine kadar tüm aşamalarda sürdürülebilirlik ilkesine ve çevre dostu bir politikaya sahip olan marka, doğa dostu özelliğini enerji tasarruflu ürünleriyle de gösteriyor. Marka kimliğinde tasarım ve estetiğe ayrıca önem veren Makel anahtar priz başta olmak üzere tüm ürünlerinde dekoratif çözümler geliştiriyor. Hem profesyoneller için hem de kişisel kullanıcılar için uygulaması kolay, montajı basit, tasarımı şık ve albenisi yüksek ürünler sunan marka, sürekli büyüme trendiyle dikkat çekiyor. Makel izolasyon kategorisindeki özel yatırımlarıyla ses yalıtımı konusunda üstün performanslı ürünler sunuyor. Makel izolasyon, ses yalıtım ürünleriyle gürültü sorununu tamamen ortadan kaldıran çözümler geliştiriyor, akustik ortamlar oluşturulmasına yardımcı oluyor.

Akıllı Ev Sistemleri

Markanın ürün gamı içinde içerdiği yüksek teknoloji ile öne çıkan akıllı ev sistemi çözümleri, enerji verimliliği ve kullanım kolaylığı ile beğeni topluyor. Çevre dostu akıllı evler, sürdürülebilir enerji tüketimine ve yaşanabilir bir dünya oluşmasına katkıda bulunuyor, sağladığı yüksek hayat standartları ile mutlu evler oluşturuyor. Enerji tasarrufu ve yüksek standartları ekstra güvenlik ile sağlamlaştıran marka, akıllı ev sistemleri ile daha huzurlu uyumayı mümkün kılıyor. Hareket sensörleri, tek düğme ile tamamı yanan ışıklar, alarm sistemleri gibi pek çok unsuru akıllı teknolojilerle birleştiren ev sistemleri, duman, ısı ve gaz dedektörleri, su baskın sensörleri, yangın alarmları gibi pek çok yüksek standartlı ürün içeriyor.

Kamera sistemleri ve akıllı mobil cihazlar ile entegre biçimde çalışan bu sistemler markanın akıllı bina otomasyon sistemlerinin özünü oluşturuyor. Uzaktan erişim olanağı tanıyan ve uzaktan tüm sistemleri kontrol etmeyi mümkün kılan akıllı bina otomasyonu, klima ve kombi gibi iklimlendirme sistemlerinin de uzaktan kontrolünü sağlıyor. Akıllı binalarda tüm ısıtma, aydınlatma, havalandırma, güvenlik hizmetleri tek elden ve uzaktan erişimle kontrol edilebiliyor, tercihe göre otomatik ya da manuel olarak idare edilebiliyor. İhtiyaç halinde taşınma, genişleme ve bölünme gibi ortam değişikliklerine kolayca adapte edilebilen akıllı ev sistemleri, bina içi iletişimi de kolaylaştırıyor.

Makel Akıllı Ev Sistemi küresel standart olan KNX normları ile hayata geçiyor ve binayla ilgili tüm fonksiyonlar tek elde toplanıyor. Güvenlik, ısıtma, aydınlatma, havalandırma, ses ve görüntü işlevleri gibi özelliklerin tümü birbirine entegre edilmiş biçimde çalışıyor. Kapı, pencere, otoparkları kontrol edebilen güvenlik sistemleri kriz anında gereken önlemlerin kolayca alınabilmesini sağlıyor. Enerji tasarrufu ve yüksek kalite öngören KNX sistemleri, güvenlikten aydınlatmaya, ısıtmadan havalandırmaya tüm sistemleri kişiselleştirmeye, tercihe göre yeniden yapılandırmaya olanak tanıyor. Akıllı bina otomasyon sistemleri konforlu ve güvenli yaşam alanları oluşturmasının yanında çok daha verimli ortamlar oluşturuyor. Enerji tasarrufu yapmaya ve karbon ayak izini azaltmaya fayda sağlayan ürünler, akıllı teknolojiler ile uyumlu olarak her şartta ve her mesafede rahat denetim imkânı sunuyor.

Elektrik Sayaçları ve Ölçüm Sistemleri

Elektronik sayaçlar kategorisinde oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Makel elektrik sayacı ürünlerinde lider markalar arasında yer alıyor. Uluslararası kalite standartlarında üretilen Makel sayaç ürünleri de doğa dostu yapısıyla öne çıkıyor. Makel elektrik sayacı çeşitleri hassas ölçüm kapasiteleri ve tasarruflu kullanımı mümkün kılan teknolojileriyle büyük beğeni topluyor. Makel trifaze sayaç, monofaze sayaç ve diğer Makel sayaç çeşitleri günün belirli saatlerindeki indirim seçeneklerini değerlendirebiliyor ve sarfiyatın çok daha ekonomik olmasını sağlayabiliyor. Makel trifaze sayaç seçenekleri gibi Makel kaçak akım rölesi ürünleri de yüksek kaliteli yapılarıyla konforlu ve güvenli bir kullanım sunuyor. Tesisattaki kaçakların önüne geçen, parazit akımları engelleyen Makel kaçak akım rölesi ürünleri hassas elektronik cihazların ömrünü uzatıyor ve daha yüksek performans göstermelerini sağlıyor. Elektronik sayaçlarla enerji sarfiyatının datalarını kapsamlı biçimde tutma olanağı veren sayaç ürünleri, günün hangi saatinde ne kadar sarfiyat yapıldığını tespit ediyor ve mümkün olana en tasarruflu kullanımı sağlıyor.

Markanın dağıtım firmalarına ya da sayaç kontrol etme ihtiyacı duyan işletmelere yönelik olarak geliştirdiği Otomatik Sayaç Okuma sistemleri de bulunuyor. Uzaktan veri okumaya imkân sağlayan bu yenilikçi sistemler sayesinde daha verimli bir altyapı kullanımı, ekonomik durumun öncesinden öngörülebilmesi ve kayıp ve kaçak oranının düşürülmesi mümkün olabiliyor. AMI/AMR sistemlerine yönelik oluşturulan web tabanlı sayaç okuma sistemi, yenilikçi çalışmalar ile enerjinin üretim, tüketim ve dağıtımın sistemlerinin olduğu akıllı bir ağa dönüşüyor.

Kaçak akım koruma şalterleri ise kaçak akım gibi bir problem yaşanması halinde devreye giriyor ve akımı kesiyor. Bazı akım koruma şalterlerinde yangın önleme fonksiyonu da bulunuyor. Darbe akım anahtarı, motor koruma şalterleri ve kompakt şalterler de kullanıldıkları alanda tesisatların sağlıklı biçimde çalışmasını sağlıyor, çıkması olası sorunlarda koruma işlevini yerine getiriyor. Kompakt şalterler, eğitim dağıtım sistemlerinde ani kısa devreler ya da aşırı akım gibi sorunlar karşısında etkin bir koruma sağlıyor.

Sigorta, Parafudur ve Aydınlatma Ürünleri

Kişisel kullanıcılar için elektrik tesisatlarının vazgeçilmez güvencesi otomatik sigortalar, sağlıklı bir kullanım için büyük önem taşıyor. Makel sigorta ürünleri tesisatların şebeke bağlantısının elle kontrol edilebilmesini ve sorun durumunda otomatik olarak bağlantının kesilmesini sağlıyor. Makel sigorta çeşitleri akım yük ya da kısa devre durumunda otomatik kapanıyor ve yeniden kolayca açılabiliyor. Makel sigorta kutusu sayesinde sıva üstü olarak kolayca monte edilebilen otomatik sigortalar ihtiyaca göre farklı kapasite ve özellikler sunabiliyor. Sigortaların gözü rahatsız etmeyen daha estetik bir görünüme kavuşması için özel tasarımlar geliştiren marka, sıva altı ve sıva üstü sigorta modelleri ve opak kapak alternatifleriyle öne çıkıyor. Halogen free olarak üretilen sigorta kutuları brom, iyot, flor, klor gibi elementleri içermediği için yangın durumunda çok yüksek derecelere kadar dayanıyor ve zehirli gaz salımı yapmıyor. Daha güvenli kullanım sunan ürünler, okul, hastane, AVM, sinema salonu gibi mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor.

Makel 40 amper sigorta, 16’li sigorta kutusu, 63 amper sigorta fiyatı, 40 amper kaçak akım rölesi fiyatı, 60x60 LED panel fiyatları göz önünde bulundurularak ihtiyaca en uygun modeller seçilebiliyor. Makel sigorta kutusu içine monte edilen otomatik sigortalar ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak 2 tipte olabiliyor.

Elektromanyetik anahtarlama için kullanılan Makel kontaktör ürünleri ise sık sık açık kapama ve uzaktan kontrol etme imkânı veriyor. Makel kontaktör çeşitleri tesisatın ihtiyacına göre farklı güç seçenekleri sunabiliyor. Yıldırıma karşı tam koruma sağlayan ve hassas elektronik cihazların bozulmasının önüne geçen parafudur modelleri 5 kA’den 60 kA’e kadar oldukça etkili bir koruma sağlıyor. Bu cihazlar, yıldırıma karşı koruma, iç aşırı gerilimlere karşı koruma ve hassas cihazların aşırı yüklemeye karşı korunması gibi işlevler üstleniyor. Aşırı gerilim etkisine karşı elektrik sistemlerini koruyan bu özel aletler, normal koşullarda pasif durumda bulunuyor ve sisteme paralel olarak bağlanıyor. Olağan koşullarda yalıtkan olan bu aletler, darbe anında iletken hale dönüşüyor ve fazla akımı toprağa iletiyor.

Tasarruflu ampulleri ve farklı ihtiyaçlara yanıt verebilen ürün yelpazesi ile büyük beğeni toplayan Makel, tasarruflu ampulleri sayesinde % 85 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. E27 ve E14 duy ile tasarlanan aydınlatma sistemleri, avize, armatür gibi araçlarla kolaylıkla kullanılabiliyor. Geniş bir voltaj aralığı sunan ampul ve aydınlatmalar, şebeke dalgalanmalarından etkilenmiyor. Farklı güçlere sahip LED projektörler sayesinde panel armatürler, ampul ve panel seçenekleri kusursuz aydınlatma sistemleri yaratmak için ideal çözümler sunuyor. Özellikle ofis ve iş yerleri için sıklıkla tercih edilen Makel 60x60 LED panel armatürleri, çevre dostu ve etkili bir aydınlatma sağlıyor. Makel 60x60 LED panel ürünleri yüksek ışık kapasitesini oldukça tasarruflu bir sarfiyat ile gerçekleştiriyor.

Grup Prizler ve Anahtarlar

Makel üçlü priz başta olmak üzere son kullanıcılar için yüksek performanslı elektrik ürünleri tasarlıyor. İnşaat sektöründe profesyonellerin tercihi olarak öne çıkan Makel sıva üstü priz, Makel anahtar priz ve diğer ürünler, evini döşeyeceklere ya da eşyalarını yenileme kararı verenlere mükemmel seçimler sunuyor. Makel üçlü priz, Makel sıva üstü priz gibi seçenekler hem fonksiyonel yapıları, hem de estetik görünüşleri ile beğeni topluyor. 

Makel priz ürünleri sağladıkları yüksek performanslı kullanım olanaklarının yanı sıra, aşırı yüklenme ve kısa devre gibi sorunları en aza indiren, şebeke dalgalanmalarını absorve eden ve riskleri azaltan özellikleri ile biliniyor. Makel ışıklı anahtar gibi ürünlerle estetik düzeyi yüksek bir çizgi oluşturan marka, Makel akım korumalı priz ile daha yüksek bir koruma sağlıyor. Makel grup priz seçeneklerinin yanı sıra Makel uzatma kablosu, 3’lü priz, 4'lü priz, 3’lü priz 5 mt uydu prizi, şalter, dimmer, sıva üstü anahtar, 16’lı sigorta kutusu, ampul, 12W LED ampul Lumia gibi sayısız ürün modeli bulunuyor.

Makel elektronik, tesisat ürünlerinde profesyonellerin kullandığı ev ürünlerinin yanı sıra ev ve ofisleri için şık tasarım öğeleri de sunuyor. Evlerini yenilemek, yeni aldıkları evin dekorasyonunu kendi zevklerine göre yapmak isteyenler markanın birbirinden güzel ürünlerine başvurabiliyor. Işığın istenilen düzeyde ayarlanabilmesine olanak tanıyan Dimmer modelleri gibi işlevsel ürünler kadar, farklı Makel priz ve anahtar priz serilerinde yer alan şık modeller de beğeni topluyor. Makel ışıklı anahtar ürünleri dikkat çekici şıklık sunarken, Makel grup priz evin ihtiyaç duyulan alanlarında uzatma ve çoklama fonksiyonlarına yardımcı oluyor. Makel 3’lü priz modelleri asılmaya ya da sabitlemeye uygun yapılarıyla kullanışlı bir tasarım sunuyor. Ürüne entegre olarak gelen askı aparatı sayesinde istenen her yüzeye monte edilebilen prizler, sahip oldukları özel yuva sistemi ile istendiği zaman çıkarılabiliyor. Hem Makel 3’lü priz modelleri gibi prizleri çoklamaya, hem de fazla yük ve kısa devreye karşı cihazları korumaya yarayan Makel akım korumalı priz ürünleri, yoğun ilgi gören modeller arasında yer alıyor.

Farklı Modeller, Cazip Fiyatlar

Farklı ihtiyaçlara yanıt veren elektrik malzemeleri, inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu tesisat ürünleri, aydınlatma elemanları ve akıllı ev sistemleri ile adından sıklıkla söz ettiren Makel fiyat listesi ile de kullanıcı dostu bir segmentte yer alıyor. Yüksek kalite, maksimum güvenlik ve güçlü estetik ile kalpleri fetheden elektrik malzemeleri, tercihe ve beğeniye göre farklı tasarım stillerinde olabiliyor. Makel fiyat listesi profesyoneller için en cazip fiyatları bulabildikleri kusursuz çözümler sağlıyor. Kişisel kullanıcılar ise hem tek tek ürünlerde, hem de evlerinin dekorasyonunu yenileme kararı verdiklerinde markanın zengin koleksiyonlarından kendilerine uygun bir seri seçebiliyor. Anahtar, priz takımlarından aydınlatma sistemlerine geniş bir ürün yelpazesinden ihtiyaç duyulan modelleri belirlemek ve Trendyol güvencesiyle rahatça satın almak mümkün olabiliyor. Farklı serilerle değişik tasarım olanakları sunan marka, ürünlerin kullanım alanlarına ve özelliklerine göre özel alternatifler sunabiliyor. Islak zeminler ve evin dışındaki ihtiyaçlar için Nemliyer Plus serisi modellerle sorunsuz bir kullanım sağlanıyor. Kasa ve kapak yapıları ile toz, kir başta olmak üzere dış etkenleri azaltan marka, farklı sıcaklıklara dirençli termoplastik malzemeden üretilen ürünleriyle büyük beğeni topluyor.

Makel 40 amper sigorta, 16’li sigorta kutusu, 63 amper sigorta fiyatı, 40 amper kaçak akım rölesi fiyatı, 60x60 LED panel fiyatları ve daha pek çok ürünün özellikleri dikkate alınarak, karşılaştırmalı olarak modelleri incelemek mümkün olabiliyor. Makel priz fiyatları başta olmak üzere pek çok kategoride çok özel satın alma koşulları sağlanabiliyor. Avantajlarla dolu Trendyol dünyasında ürünler detaylı biçimde karşılaştırılabiliyor ve karar verildiğinde kolayca satın alınabiliyor. Trendyol indirim ve kampanya dönemleri ile outlet kategorisinde herkes için oldukça cazip fiyat seçenekleri sağlıyor.