placeholder
"

Mayi Tuz

" araması için 128 sonuç listeleniyor
Mayi Tuz Değirmen 110 gr
HIZLI TESLİMAT
Mayi TuzDeğirmen 110 gr
(88)
39,90 TL
Sepete Git

Sofraların Vazgeçilmezi Tuz Çeşitleri Trendyol’da!

Tuz, eski çağlardan beri çok kullanılan ve insan sağlığı için belirli miktarda gerekli olan bir mineraldir. Yetişkin bir insan günde 20 gram kadar bu minerali tüketir. Bu miktar 20 gramın altına düşerse vücutta aksaklıklar meydana gelebilir. Bu ürünün bir diğer önemli görevi ise yiyecekleri muhafaza etmeyi sağlamasıdır. Bu mineraller üç farklı yöntemle elde edilir. Deniz suyunun kurutulması sonucu ortaya çıkan deniz tuzudur. Deniz veya kayalarda olan mineralin rafine edilmesi sonucu ortaya çıkan da sofra tuzudur. Dünyanın çeşitli yerlerinden çıkarılan kristal ve kaya tuzu, birbirinden farklı yöntemlerle elde edilen ürünlerdir. Mayi tuz ile sofralara bu doğal mineralleri getirebilirsiniz. Mayi markası, alanında uzman olan gıda mühendislerinin yaptığı çalışmalar sonucunda büyük bir titizlikle hazırlanarak paketlenir. Üretim modeli hem ulusal hem de uluslararası standartlara uygun metotlara dayanır. Bu mineral sadece sofralarda bir besin kaynağı olarak kullanılmaz. Endüstriyel tuz, farklı endüstriyel alanlarda sıkça kullanılan bir bileşendir. Bu ürün buz çözme, yağ endüstrisi, klor-alkali endüstrisi ve kimya endüstrisi gibi birçok farklı endüstriyel alanda sıkça kullanılır. Buz çözme endüstrisinde yol, kaldırım gibi alanlar buz tutmaya başlamadan önce buz çözücü mineralleri yayarlar ve bu işlem yolun buz tutmasını geciktirir. Yollar ve kaldırımlarda buz tabakaları varsa suyun donma noktasını düşürme amacıyla da bu ürün kullanılır. Bu mineral karı eritir ve buzun yeniden oluşmasını geciktirir. Bir başka alanda yer alan endüstriyel çeşitler, güneş enerji sistemlerinde gerçekleşmesi gereken belli reaksiyonlar için tuzluluk oranını korur. İnsan vücudu ve sanayi için önemli olan bu mineralin Mayi markalı çeşitlerini Trendyol üzerinden bulabilirsiniz.

Tuzların Özellikleri ve Faydaları

Tuzların Özellikleri ve Faydaları

Tuz ile vücuda alınan sodyum, fizyolojik açıdan birçok süreçte görev alır. Kas ve sinir sistemi işlevlerinin düzenlenmesi sıvı-elektrolit dengesinin sağlanması gibi birçok görevi vardır. Hücre ve vücut sıvılarındaki sodyumun yoğunluğu böbrekler tarafından üretilen hormonlar ile kontrol edilir. Bu mineralin olduğu besinlerin az tüketilmesi durumunda tuzlu besinlere karşı bir iştah doğar. İştahın artması da istemeden bu mineralin fazla olduğu ürünlerin tüketilmesine ve sağlığın olumsuz etkilenmesine yol açar. Bu mineralin faydaları arasında ise besinleri pişirme, lezzetini arttırma, koruma ve saklamada görev alması yer alır. Bu ürünü evde sıkça yapılan salça, turşu, yağ, peynir gibi ürünlerin saklanmasında kullanabilirsiniz. Böylece besinler üzerinde oluşan mikroorganizmalara karşı bir kalkan oluşturulur. Mayi tuz faydaları arasında sindirimi rahatlaması, ölü derilerden arındırması, zararlı bakterilere ve enfeksiyonlara karşı koyması gibi özellikler yer alır. Mayi tuz nedir sorusuna Trendyol üzerinden satılan ürünlerle cevap bulabilirsiniz. Doğal deniz suyundan üretilen bu mineraller, tüketilmeye başlandığında ağızdaki tükürüklerle etkileşime girer ve hızlı bir şekilde sindirilmeye başlar. Hızlıca sindirilen yiyecekler ödem oluşumu gibi zararlara karşı koruma sağlar. Ayrıca bu ürünler, tansiyonu düşürücü ve su kaybını önleyici özellikleri ile de ön plana çıkar. İyotlu çeşitlerine sahip olan bu mineraller ise insan vücudunun alması gerektiği iyotu sağlar. Büyüme, gelişme ve metabolizmayı koruma gibi özelliklerle ön plana çıkan Mayi markalı ürünleri kullanarak günlük iyot ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu ürünün tüketiminin insan vücuduna katkıları olduğu gibi fazla tüketimi sonucunda ağır zararları da olabilir. Bu zararlardan kaçınıp, tüketimini azaltmak için, tuzsuz ya da içeriğinde az bulunan besinler tüketilir. Ayrıca yemeklere bu minerali az katarak, baharat, maydanoz, dereotu, nane, fesleğen gibi aroma sağlayıcılarla lezzeti destekleyebilirsiniz.

Tuz Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Tuz Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Tuzlar besin ve endüstriyel kullanım alanları olarak ikiye ayrılır. Besin olarak tüketilen türleri sofra, deniz, kaya ve kristal tuz olarak sıralanır. Sofralarda kullanılan çeşidi, rafine mineraller olarak bilinen ve yapısı işlem gören ürünlerdir ve vücutta tutulması zararlıdır. İnsan vücudu, 1 gram tuzu atması için 23 katı suya ihtiyaç duyar. Vücutta yeteri kadar varsa böbrekler 5 ile 7 gram arasında rafine şeklinde olan minerali dışarı atar. Yeteri kadar su yoksa vücut hücreleri ölür. İnsan vücudunun alması gereken bir mineral olan iyot, sofralarda kullanılan ürünlere eklenerek vücuda aktarılır. Vücudun düzgün çalışması için önemli olan iyot elementini, Mayi tuz iyotlu çeşitleri ile sofralarınıza getirebilirsiniz. Deniz kenarlarına suni göller yapılarak, deniz suyu bu alana alınır. Güneş enerjisi ile buharlaştırılan deniz suyundan tuz elde edilir. Bu ürün mineraller açısından zengindir fakat çevre kirliliğinden dolayı, içerisinde ağır metaller barındırır. İşlenmemiş bir tür olan kaya tuzu ise rafine edilmemiş doğal bir üründür. Mayi tuz özellikleri arasında yer alan iştah açıcı olması gibi etkileri sayesinde sofranızda ve yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Mayi tuz kullananlar bu ürünleri demir, magnezyum, kalsiyum açısından zengin olması gibi etkileri için de tercih eder. Bir mineral çeşidi olan tuz rafine edilmeden önce sıvı haldedirler. Kullanım alanları arasında, kimya endüstrisi, kağıt, kauçuk ve tekstil endüstrisi gibi alanlar yer alır. Mayi tuz sıvı çeşitlerini banyo yaparken kullanarak yorgunluk, halsizlik gibi etkileri azaltabilirsiniz. Bu ürünler birçok farklı gramajda satılır. Mayi tuz 2 kg, 5 kg, 10 kg şeklinde dilerseniz küçük ambalajlarda, dilerseniz de daha büyük ambalajlarda temin edilebilir. Böylece bir kere alınan ürün uzun zaman kullanılır. Ayrıca Fleur de sel, tütsülenmiş, himalaya tuzu gibi farklı ürünler de sıkça tercih edilir. Trendyol üzerinden bu ürünleri inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Tuz Fiyatları

Her Bütçeye Uygun Tuz Fiyatları

Tuz fiyatları kullanım alanı, türü ve gramaj miktarına göre değişkenlik gösterir. Bu ürünler hem endüstriyel alanda hem de gıda alanında kullanıldığı için birçok farklılık gösterir. Bu farklılıklar ürünün yapısı, kullanım şekli, içerdiği mineraller olarak sıralanır. Sanayi tuzu olarak geçen ürünler petrol endüstrisinde, güvenli ve verimli bir sondaj ürünü yaratan çamur ve kirlilik yoğunluğunu arttırma için bu mineral kullanılır. Gıdalarda kullanılan çeşitleri ise yemekleri tatlandırmak ve koruma amacıyla satın alınır. Bu ürünün seçiminde Trendyol üzerinde yer alan Mayi tuz fiyatları ve değerlendirmelerine bakıp satın alarak, gıdaları koruyabilir, yemeklere lezzet kazandırabilirsiniz. Sıkça tercih edilen başka bir ürün olan himalaya tuzunun sağlığa birçok yararı bulunur. Yüksek oranda fosfor, potasyum, bakır, iyot, magnezyum, kalsiyum gibi birçok elementi içinde barındıran bu ürün doğal bir antioksidandır ve vücuttaki zehirli atıkların temizlenmesine yardımcı olur. Uykuyu da düzene sokan bu ürünü yemeklerde kullanarak rahat bir uyku çekebilirsiniz. İnsan sağlığı açısından önemli olan bu minerali üreten Mayi markasının, Mayi tuz yorum ve değerlendirmelerini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Markanın ürettiği bir başka ürün olan sprey tuzlar hiçbir işlem geçirmeden, rafine edilmeden paketlenip satılan ürünlerdir. İçerisinde lityum, vanadium, magnezyum ve kalsiyum gibi insan sağlığına açısından önemli 84 farklı mineral bulundurur. Kullanımı ise salata veya yemeklere birkaç kez sıkılarak sağlanır. İçinde yer alan mineraller sayesinde sabahları aç karnına tüketildiğinde gün boyu enerji sağlayabilir. Mayi tuz nerede satılır sorusunun cevabını Trendyol üzerinden bulabilir, ev ya da işletmeniz için ihtiyacınız olan gramajlarda satın alabilirsiniz.