"

Motorcu Yağmurluk

" araması için 585 sonuç listeleniyor
Honda Motosiklet Ceketi
Kargo Bedava
HondaMotosiklet Ceketi
(1)
Motosiklet Ceketi
499 TL
Sepete Git

Motorcu Yağmurluk

Motor, çoğu insanın tutku ile bağlı olduğu bir araçtır. Bazı insanlar için bir ulaşım aracı iken bazıları için bir araçtan daha fazlasıdır. Motosiklet sürücüleri soğuk hava şartlarında kullanmak için uygun ekipmanlara sahip olmalıdır. Kendilerini korumalı ve koruyucu ekipmanlar ile güvenliklerine öncelik vermelidirler. Motosiklet kullanırken kask takmalısınız. Soğuk havalarda üzerinizi kalın giyinmeli ve ona uygun bir ceket almalısınız. Bunun yanı sıra yağmur gibi soğuk hava şartlarında sizi koruyacak bir yağmurluğa sahip olmanız gerekir. Gece sürüşlerinde kolayca fark edilebilecek reflektörlere sahip bir ceket ve yağmurluk almalısınız. Böbrek ve sırt koruma yapısına sahip ceketler, sizler için daha güvenli olabilir. Motor sürücüleri genellikle güneşli havalarda kullanırlar. Ama neredeyse dört mevsim kullanmak zorunda olan sürücüler kendileri için uygun ekipmanlara sahip olmalıdır. Motorcuların kendileri dışında motorlarını korumak için de bazı ekipmanlara sahip olmaları gerekir. Motosiklet brandaları ile araçlarını kötü hava koşullarından koruyabilirler. Bazı sürücüler yağmurlu havalarda motosiklet sürmeyi sever. Bazıları ise tehlikeli olduğunu düşündüğü için kullanmayı tercih etmezler. Bu gibi hava şartlarında motosiklet kullanmayı tercih eden sürücüler sürüş sırasında sakinliklerini korumalıdır. Kıyafetlerinizde yapacağınız değişiklikler ve sürüş tekniğinde birkaç ayarlama yağmurlu havalarda sürüş yapmanızı kolaylaştıracaktır. Yağmurlu havada görüş mesafesi azalır. Eğer bütün kıyafetleriniz koyu renkte ise yüksek görünümlü bir renk veya reflektif aksesuarlara sahip kıyafetlere sahip olmalısınız. Renkli vizörler kullanarak daha iyi bir görüş mesafesi sağlayabilirsiniz. Soğuk havalarda ısıtmalı kıyafetlere sahip olmaya özen gösterilmelidir. Bu gibi ekipmanlar sizi hipotermiden ve ıslanıp üşümekten koruyacaktır. Eğer uzun süre soğuk ve yağışlı havalarda motor kullanmayı düşünüyorsanız içinde file bulunan ceket gibi ürünleri alabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra güvenli ekipmanlarınız ile birlikte sürüş yaparken eğlenmeyi ve sürüşünüzün keyfini çıkarmayı da unutmamalısınız. Motor tehlikeli bir araç olarak görülse de gereken ekipmanlara sahip olduğunuzda, doğru ve dikkatli sürüş bilgisi ile sürüşten keyif çıkarılacak bir araç haline gelebilir. Soğuk hava şartlarında ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önüne geçmenin en iyi yolu gerekli ekipmanlara sahip olmaktır. Gerekli ekipmanlara sahip olmanın yanı sıra bu ekipmanların sizin için uygun ve güvenli olup olmadığına karar vermek önemlidir. Birbirinden farklı motor yağmurluk pantolon, üst, tulum ve ekipmana Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Farklı Modellerde Motorcu Yağmurlukları

Motosikletler geniş model çeşidine sahiptir. Motosiklet ile yola çıktığınızda hava şartları aniden değişerek sizi zor durumda bırakabilir. Hava şartlarının değişmesi sürüş koşullarını da etkiler. Bu gibi durumlarda sürücülerin güvenliklerini sağlamaları gerekir. Sürücüler gereken ekipmanlara sahip olmazsa sürüşleri onlar için tehlikeli bir hale gelebilir. Böyle durumlardan kaçınabilmek için sürüş öncesi hava koşulları kontrol edilmeli ve ona uygun ekipmanlar giyilmelidir. Motosiklet yağmurluk takım ile bu gibi hava şartlarında bedeninizi tamamiyle koruyabilir ve sürüşünüze güvenle devam edebilirsiniz. Kısa mesafeli sürüşlerde alt üst takımlar, daha kolaylık sağlar. Tulumları giyip çıkarmak sizin için zahmetli olacağından alt üst takımlar almak işinizi kolaylaştıracaktır. Yağmurluk %100 su geçirmeyen malzeme kullanılarak üretilir. Rüzgar geçirmez ve şık tasarıma sahiptir. Aynı zamanda iki parçadan oluşan yapısı ile rahat giyebilme özelliği sunar. PVC - PU kumaş ile üretilir. Bu ürün su ve rüzgar geçirmeyen özelliği ile güvenli sürüş deneyimi sağlar. Motosiklet yağmurluk tulum, bir diğer koruma ekipmanıdır. Tulumların takımlardan farkı ise tulum yağmurluklar tek parçadan oluşur. Motosiklet sürücülerinin kullanım amacına ve kullanım rahatlığına göre tercih edeceği ürün modeli farklılık gösterebilir. Uzun mesafeli sürüşlerde tulum modellerini kullanmak sürücüler için idealdir. Yağmura ve rüzgara karşı daha iyi bir koruma sağlar. Alacağınız tulum modellerinin bol cepli ve reflektör özellikli olmasına dikkat etmelisiniz. Tulum yağmurluk tek parçadan oluşan yapısının yanı sıra kendi paketi sayesinde taşıması kolaydır. Elastik yapısı sayesinde rahatlıkla giyebilirsiniz. Alacağınız ürünün beden ölçülerinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanım amacı ve kişisel rahatlığınız ön planda olmalıdır. Özellikle yağmurlu havalarda görüş mesafesi kısalacağı için diğer sürücülerin sizi fark etmesi oldukça zor olacaktır. Buna engel olabilmek ve diğer sürücüler tarafından fark edilebilmek için de daha canlı bir renkte takım ve tulum satın almak gerekir. Bu takım ve tulumların üzerinde reflektör bulunması da diğer sürücüler tarafından fark edilebilirliğinizi artırır. Böylece her koşulda ekstra koruma sağlar. İhtiyaçlarınıza yanıt verecek tüm ekipmanlara Trendyol aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kaliteli ve Güvenli Motorcu Yağmurluk Modelleri

Motorcu yağmurlukları rüzgara karşı dayanıklı ve su geçirmez olmalıdır. Uzun ya da kısa süreli bir yolculuk olsa bile motorun sahip olduğu hız ve her yanının açık olması eğer üzerinizde yeterli ve iyi ekipman yoksa hastalıklara ve kazalara neden olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için kendi vücut ölçülerinize uygun bir ürün seçmeniz gerekir. Yolculuklarınızda hava koşullarının her an değişebilir olması sürüşünüzü kötü etkiler. Bu etkiyi en aza indirebilmek için güvenli ve hava koşullarına uygun ekipmana sahip olmak önemlidir. Motorcu yağmurluk modelleri pek çok renk ve modele sahiptir. İster tulum, ister alt üst takım, isterseniz de sadece alt veya üst olarak satın alabilirsiniz. Ancak yağmurluk modelinizi seçerken uzun mesafe mi yoksa kısa mesafe için mi karar vermeniz gerekir. Tulum ya da takım almak istemiyorsanız pantolon üzeri giyilebilir iki ayrı parça olan ürünleri de satın alabilirsiniz. Bu ürün 3 katlı koruma bulunan rüzgar ve su geçirmez, sıcak tutan özel astarı ile soğuğa karşı sizi korur. Motor alt yağmurluklarının bacak kısmında motor egzozuna denk gelen kısımda ekstra koruma olmasına dikkat ediniz. Sürüş esnasında egzozun sıcaklığı yağmurluğa zarar verebilir. Bunun önüne geçebilmek için ekstra bir koruyucu olması sizin için daha uygun olacaktır. Aynı zamanda soğuk havalarda motor kullanırken ellerinizde eldiven bulunması koruyuculuğu artırır. Motosiklet eldivenleri su geçirmez, üstün tutuş ve dayanıklılık sağlar. Güçlendirilmiş avuç içi ile dayanıklıdır. Motosiklet ayakkabı yağmurluğu ayakta potluğu önleyen lastik bant, su ve rüzgar geçirmez, reflektörlü, fermuarlı yapısı ile kolay giyip çıkarma imkanı sunar. Ekstra alttan tabanlı yapısı ile üstün koruma sağlar. Pek çok beden seçeneği ile bedeninize uygun ürünü satın alabilirsiniz. Her zaman güvenliğe ve hava koşullarına uygun ekipman almaya özen gösterilmelidir. Daha fazla ürüne Trendyol’dan göz atabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Yağmurluk Seçiminde Önemli Noktalar

Motor sürücüleri, soğuk ve yağışlı havalarda sürüş yaparken oldukça zorlanırlar. Zeminin kaygan olması, düşük görüş mesafesi, soğuk hava, rüzgar gibi etmenler sürücülerin etkili motor kullanmasını kısıtlar. Bunu en aza indirmek için uygun ekipmanlara sahip olmak gerekir. Yağışlı hava şartlarına uygun kıyafetler giyerek bu gibi problemleri en aza indirebilirsiniz. Yağmurluk seçimi yaparken bedeninize uygun bir model seçerek başlamalısınız. Bedeninize uygun olmayan bir ürün kullanımınız sırasında size zorluk çıkarabilir ve sürüş sırasında sizi kötü etkileyebilir. Genellikle yağmurluk erkek motorcu kullanıcılar tarafından talep edilir. Her türlü hava şartında motor kullanmaktan vazgeçmeyen kullanıcılar için pek çok seçenek bulunur. Tulum, alt üst gibi yağmurluklar giymek istemeyen sürücüler, sadece pantolon koruyucu modelleri tercih edebilir ya da sadece üst olarak giymek isteyen kullanıcılar bedenlerine uygun bir üst yağmurluk satın alabilirler. Özellikle farklı hava koşullarında teslimat yapmak zorunda kalan moto kuryeler için yağmurluk önemli bir ekipmandır. Motor kurye yağmurluk modelleri arasından kullanıcılar, kullandıkları motora göre en uygun yağmur ceketlerini satın alabilirler. Pek çok motor kuryenin tercih ettiği gibi sadece bacaklarını koruyan bir model ile teslimatlarını rahatça yapabilirler. Kolay kullanımı ve rahat yapısı sayesinde rüzgar, su gibi dış etkilerden korunarak teslimatlarınızı güvenle yapabilirsiniz. Aynı zamanda eldivenli yağmurluklar ile soğuktan korunurken eldivenin üstün tutuş ve dayanıklı yapısı, güçlendirilmiş avuç içi özelliği yardımıyla da daha kontrollü bir sürüş yapabilirsiniz. Bilek kısmında bulunan lastikleri kolunuza uygun boyutta ayarlayarak kolunuzdan su girmesini engelleyebilirsiniz. Bunların yanı sıra bir motor sürücüsü konfor açısından geniş ve rahat bir yağmurluk tercih etmelidir. Su geçirmezlik ve kalınlık derecesine baz alarak satın alabilirsiniz. Özellikle kış mevsiminde kalın giyinildiği için yağmurluğunuzu seçerken bir beden büyük tercih etmek daha kullanışlı olacaktır. Bir beden büyük alarak aynı zamanda sırt çantanızı da yağmurluğunuzun altına giyebilirsiniz. Uzun ömürlü kullanmak için kalın yapıda ve fileli modelleri satın alabilirsiniz. Yağışlı havalarda görüş hızının çok fazla düşmesi diğer sürücülerin sizi görmesine engel olur. Bu gibi problemlerden kurtulmak için fosforlu yapıdaki yağmurlukları kullanmak diğer sürücülerin sizi daha fazla fark etmesine olanak sağlar. Vücudunuza kolay oturabilmesi için kol, boyun kısımlarında bulunan cırt cırtlı yapı ile vücut ölçünüze uygun hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda bel kısmında da bulunan lastik sayesinde belinize daha iyi oturan bir hale getirerek kullanabilirsiniz. Yağmurlukların kendilerine ait küçük taşınabilir çantaları ile her an her yere götürebilir, yağışlı bir hava anında hemen kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yağmurluklar ve Öneriler

Sürüş yapmak isteyen kullanıcıların bedenlerine ve hava şartlarına en uygun ekipmanları kullanarak yola çıkmaları gerekir. Bu hava şartlarına uygun ekipmanlara sahip olmaları onlara daha iyi bir sürüş deneyimi sunar. Aynı zamanda gerekli ekipmanlara sahip olduktan sonra sürüşlerinizi daha iyi yapabilirsiniz. Motosiklet yağmurluk modellerinde en çok dikkat edilmesi gereken özellik yağmur ceketlerinin içinde bulunan dikişlerin üzerine özel bir madde eritilerek o dikişlerin kapatılması ve içeri su girmesinin önüne geçilmesidir. Bu özelliğin yanı sıra yağmurlukların içinde file bulunmasıdır. İlk olarak özellikle yağmurlu havalarda kıyafetlerin ıslanması ve motorun her yerinin açık olması sürücülerin kolaylıkla hasta olmasına neden olabilir. Hastalıkların önüne geçmek ve daha aktif sürüş yapabilmek için beden ölçülerine ve kullanma nedeninize göre bir ürün satın almalısınız. Fileli yağmur ceketleri hem teri daha kolay dışarı atmanıza hem de sizi soğuğa karşı korumada büyük önem taşır. Bu yüzden ürün seçerken soğuk ile aranızda bariyer oluşturan fileli yağmurluk tercih edebilirsiniz. Böylelikle yağmurlukta file bulunması sizin için büyük bir artı olacaktır. Daha sonra geniş ve bir beden büyük model seçmek hem kış mevsimlerinde kalın giysiler tercih edildiği için daha efektif olacaktır hem de yağışlı havalarda sırt çantanızı korumak için de yağmurluğunuzu sırt çantanızın üzerine geçirerek giyme imkanı sağlayacaktır. Motosiklet yağmurluk tavsiye ve görüşlerini de dikkate alarak ürün seçimi yapabilirsiniz. Modeller hakkında yapılan yorumlara ürün sayfalarından direkt olarak ulaşmanız mümkündür. Yorumların yanı sıra model özellikleri de dikkat edilmesi gereken noktalar arasındadır. Yağmurlukların bel kısmında bulunan lastik ile kendi vücut ölçünüze göre ayarlayarak su girmesinin önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda kol kısmında bulunan lastikler de bu gibi sorunları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Hızlandıkça yağmurun basıncı arttığı için yağmurlukların milimetre oranına dikkat edilmesi gerekir. Uzun mesafe için 5000 mm 6000 mm gibi yağmurluklar tercih edilebilir. Yağmur görüş mesafesini ciddi oranda düşürdüğü için yağmurluklarda fosforlu bir bölümün olması ya da reflektör bulunması kazaların önüne geçmek için bir o kadar önemlidir. Fosforlu ve reflektörlü ürünlere göz atmak için Trendyol sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Uygun Fiyat ve Yüksek Kaliteli Motorcu Yağmurlukları

Motosiklet için yağmurluk seçimi yaparken kullanıcılara pek çok model ve tarzda ürün sunulur. Kullanıcılar kendilerine ve bütçelerine en uygun yağmurluğu Trendyol'da bulabilirler. Ürünlerde su geçirmez ve rüzgara karşı dayanıklılık özelliği bulunur. Olumsuz hava şartlarından korunmak için bu gibi durumlarda motosikletlere özel üretilen modelleri kullanarak motorunuzu koruyabilirsiniz. Özellikle kuryelerin tercih ettiği bu ürünler dışarıda teslimat sırasında park etmek zorunda kaldıkları zamanlarda motorlarını korumalarında yardımcı olur. Daha aktif ve hızlı hareket seçeneği sunar. Miflonlu kumaş kullanılarak üretilir. Yağmurlu havaların yanı sıra güneşe karşı koruma sağlar. Teker kısmına denk gelen lastik ile yağmurluğu tekerleğin altına kadar kapatabilmenize olanak sağlar. Lastiklere tam oturan yapısı ile motor için üstün koruma sunar. Dört mevsim kullanabilirsiniz. Yağmura, çamura, kara karşı korumalıdır. Terleme, nem yapmayan özelliği ile aracınıza zarar vermez. Aracınızı dış etmenlerden gelebilecek zarar ve kire karşı korur. Özel bağlantı kulpları sayesinde rüzgarlı ve fırtınalı havalarda brandanın uçmasına engel olur. Yanında bulunan ipi ile elektrik direğine ya da herhangi bir direğe bağlayabilirsiniz. Dışı özel PVC ile üretilir. Motorunuzun boyasına ve kaplamasına zarar vermez. Fitrelerinizi tozdan koruyan yapısı sayesinde uzun süreli kullanıma sahip olabilirsiniz. Motosiklet yağmurluk fiyatları kullanılan malzeme ve kaliteye göre değişiklik gösterebilir. Yağmurlukların karşıladığı litre miktarı, fiyatları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Motorunuz için uygun boyuta sahip yağmurlukları bütçelerinize uygun fiyatta Trendyol'da bulabilirsiniz.

Trendyol’da Motorcu Yağmurlukları

Trendyol, kullanıcılarının ihtiyacına uygun yağmurlukları bünyesinde bulundurarak her ihtiyaca yönelik hizmet sunar. İster alt üst takım, tulum isterseniz de sadece motosikletinizi korumak için yağmurluk satın alabilirsiniz. Tek parça bir model almak isteyen kullanıcılar tulum ve alt üst takım tercih edebilirler. Bunun yanı sıra yağmurluk eldivenler ile de daha güçlü kavrama özelliğine sahip olarak güvenli bir sürüş yapabilirler. Takım almak yerine tek parça pantolon şeklindeki modeller tercih edilebilir. Motorcu yağmurluk alt modelleri %100 su geçirmez maddeler kullanılarak üretilir. Tekstil veya herhangi bir deri pantolon üzerine giyebilirsiniz. Motor alt yağmurluklarının bacak kısmında bulunan fermuarlar, rüzgar esnasında şişmeyi önler ve motor kullanırken su sızmasını önler. Rüzgar geçirmez, elastik ve rahat giyilebilir özelliği size zorluk çıkarmadan pratik kullanım için ideal olarak üretilmiştir. Motosiklet yağmurluk üst modelleri de alt modelleri gibi su geçirmez maddeler kullanılarak üretilir. Bel ve kol bölgelerinde bulunan lastikler ile bedeninize uygun olarak ayarlayabilirsiniz. Su geçirmez cep ile cep telefonlarınızı muhafaza edebilirsiniz. Yer kaplamayarak kolay saklama ve taşıma özelliği sunar. Kullanıcılar kendi ihtiyaçlarına uygun her çeşit yağmurluğu Trendyol'da bulabilirler. Yüksek kalite, güvenli bir sürüş deneyimine sahip olmak için uygun fiyatlardaki ürünleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz.