"

Muşamba Masa Örtüsü

" araması için 3186 sonuç listeleniyor

Muşamba Masa Örtüsü

Muşamba Masa Örtüsü Desenleri

Masa örtüleri, evlerde kullanılan en yaygın dekoratif unsurlardan bir tanesidir. Farklı tarzları ile mekâna şıklık ve zarafet katmalarının yanında hem hijyenik hem de temiz bir ortam sağlamanıza da yardımcı olurlar. Mobilyanızın yüzeyindeki hasarı minimuma indireceği için de mobilyanızı daha uzun süreli kullanma şansı elde edersiniz. Modeller genelde mutfak, yemek, balkon veya bahçe için kullanılmalarının yanı sıra çeyiz setlerine de konulabilir. Materyal bakımından en çok tercih edilen tür olan muşamba masa örtüsü, kolay temizlenebilme özelliğiyle de oldukça kullanışlıdır. Masanızın şekli farklı olabileceği için örtünüzü de buna uygun almanız gerekir. Sayfamızda masanızın şekline uygun yuvarlak, oval, dikdörtgen, kare modellere ulaşabilirsiniz. Farklı ölçülerde kesilen muşamba masa örtüsü modelleri arasından büyük veya küçük boyut fark etmeksizin zevkinize en uygun olanını bulabilirsiniz. Mutfaktaki mobilyalarınızla uyum yakalayan bir model, ortamı her zaman daha canlı ve güzel kılar. Hem sizin hem de misafirlerinizin göz zevkine hitap edecek renkli desenli muşamba masa örtüsü evinizin olmazsa olmaz bir eşyası haline gelir. Ayrıca eğer yüzeyde çıkmayan bir leke veya kusur varsa; bunu da kolayca gizler ve yemeğinizi yerken keyfinizin kaçmasına engel olur. Oldukça romantik, hareketli ya da aksine minimal desenlere sahip naylon örtüler, daima şık tasarımlara sahiptir ve yemeklerinizi adeta ziyafete dönüştürür. Mutfak muşamba masa örtüsü alırken geniş bir renk yelpazesi arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Bu renkler beyaz, siyah, kahverengi, kırmızı, gri, bej, krem ve benzerleri olmakla birlikte en yaygınlardan biri de; şeffaf olanlardır. Şeffaf modeller, cam gibi saydamdır ve berrak bir görünüm sunar. Mobilyalarınıza uyumlu bir renk veya desen seçerken zorlandığınız an şeffaf modeller yardımınıza yetişebilir çünkü her ortama kolayca uyum sağlarlar. Şeffaf muşamba masa örtüsü konforunuzu bozmayacak ince ve kalın alternatifte üretilir. Ayrıca parlak ve canlı görünüme sahip şeffaf modelleri temizlemek de son derece kolaydır. Muşamba masa örtüsü 6 kişilik seçenekleriyle de aile boyu yemeğinizi rahatça yiyebilirsiniz. Üstelik daha kalabalık sofralar için 12 kişilik seçeneklere de Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Muşamba Masa Örtüsü Desenleri

Mutfak veya yemek odanızın ayrılmaz dekoru naylon örtüler, birçok desene sahiptir. Böylece herkesin zevkine hitap edebilir ve sofraların havasını daha da güzel kılabilir. Muşamba dantel masa örtüsü sofranızda adeta romantizmin zarif bir temsilcisi olarak yerini alır. Modaya daima uyum sağlayan ve belli bir zamanı olmayan danteller, bazı ürünlerde o hissi vermese de görünürde elle işlenmiş hissiyatını uyandırır. Dinamik ve özel bir tarza sahip dantel desenli pvc modeller, çoğunlukla çiçek motifleri ile özdeşleşmiş haldedirler. Dantelli kare muşamba masa örtüsü yalnızca evlerde değil lokantalarda da sık rastlanılan bir modeldir. Yine dantel gibi hem geleneksel hem de modern tarzlara uyum sağlayan otantik desenler, ortamda oldukça şık ve huzur verici bir atmosfer oluşmasına yardımcı olur. Etnik veya Osmanlı desenli olarak da bilinen bu otantik desenli örtülerde ağırlıklı olarak kahverengi, yeşil, kırmızı gibi renkler ön plana çıkar ve doğal bir görünüm sunar. En yaygın desenlerden biri de; ekosedir. Sizleri adeta nostaljik bir yolculuğa çıkaran ekose desenli pvc tasarımlar, ağırlıklı olarak kırmızı, mavi, yeşil renklerinde bulunur. Ayrıca piknik örtünüz bulunmadığı zamanlarda ekose desenli sofra örtünüzü de kullanabilir ve estetik zevk açısından durumu kurtarabilirsiniz. Pötikare desen ise; ekose ile benzerlik gösteren bir modeldir ancak ondan ayrılan iyi yönlerinden biri de; içinde her zaman beyaz renk bulunmasıdır. Böylece hem rengini yumuşatmış olur hem de beyaz mutfak mobilyalarınız ile son derece güzel bir uyum yakalar. Çiçekli oval muşamba masa örtüsü, ortama hem cıvıl cıvıl hem de ferah bir hava katar. Adeta baharın esintilerini mutfağınız başta olmak üzere evinizin bölümlerine taşıyan çiçek desenli örtüler, genelde papatya ve gül motifleri ile süslenmiştir. Doğadan ilham alınarak tasarlanan desenler yalnızca çiçekler değildir. Canlı ve gerçekçi dijital baskılar ile hayvan desenleri de kullanılır. Kelebek ve baykuş motifleri, bunlar arasından en yaygın olanlarıdır. Puantiyeli muşamba masa örtüsü, güncel modaya uygun olmasının yanı sıra üzerindeki beyaz nokta motifleri ile iç ısıtan bir hava yaratır. Aynı zamanda eğlenceli bir yanı olan puantiye deseni, kırmızı muşamba masa örtüsü üzerinde de oldukça şık ve dinamik durur. Halka ve yıldız motiflerinin yaygın oluşunun yanında mermer görünümü katılmış seçenekler de bulunur. Bu desenler genelde beyaz bir yüzey üzerine konan siyah çizgiler şeklinde tasvir edilir. Hasır, yama ve daha birçok desen türü yanında kimi kullanıcılar ise; yalnızca tek renkten oluşan desensiz modelleri tercih eder. Tek renkliler arasında en yaygın olan ise; beyaz muşamba masa örtüsü modelidir. Minimal tarzda döşenmiş evler için düz renkli olanlar pratik birer alternatiftir. Siz de bu eşsiz tasarımlarla evinizi güzelleştirmek isterseniz; Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Muşamba Masa Örtüsünün Ergonomik Yapısı

Muşamba Masa Örtüsünün Ergonomik Yapısı

Mutfak, salon, balkon veya bahçe masanızda yemeğinizi her zaman dikkatle yemeniz mümkün olmayabilir. Sulu yemek, yağlı kızartma ya da bir içecek döküldüğünde örtüde leke yapabilir ve bazı durumlarda lekeyi çıkartmak zor olabilir. Ancak silinebilir muşamba masa örtüsü sizi bu konuda rahat ettirmek için tasarlanmıştır. Küçük çocuğunuz yemek yerken etrafını kirletse de bunu dert etmeniz gerekmez. Çünkü adeta bir koruyucu niteliğinde olan bu ürün, mobilyanızı temiz tutmanıza yardımcı olur ve size daha uzun süreli bir kullanım deneyimi sunar. Üstelik kenarlardan sarkmak üzere uzun tasarlandığı için isterseniz; muşamba örtünüzü kucağınızın üzerine de örtebilirsiniz. Böylece giysinizin de leke almasına engel olabilirsiniz. Pvc muşamba masa örtüsü iki tabakalı bir üründür. Üst tabakası pvc dijital baskıdan oluşurken; alt tabakası ise elyaf ya da pamuk materyalli astardan oluşur. Bu astar sayesinde altı pürüzlü olan muşamba, kaygan ahşap veya plastik yüzeye kolayca tutunur ve böylece sabit durur. Pvc materyal modellerin en sık tercih edilme sebeplerinden biri de; kaymama özelliğidir. Kullanıcıların rahat etmesi için ürüne eklenmiş olan bu özellik, her öğünü adeta bir ziyafete dönüştürür. Kişilerin değişen tercihine göre ince veya kalın muşamba masa örtüsü çeşitleri bulunur. Kalın şeffaf olanlar, yapılarından dolayı biraz daha sabit bir şekilde durabilir. İnce şeffaf olanlara göre az bir farkla daha ağırlardır ve neredeyse cam gibi görünürler. Metrelik muşamba masa örtüsü, suyu emme özelliği ile oldukça sık tercih edilir. Dokusu sayesinde; üzerine dökülen sıvı kayar gider. Alta geçmeyeceği için de bir bez yardımı ile kurulayabilirsiniz. Ahşap mobilyalar mümkün olduğunca su ile temas etmemelidir. Çünkü su, mobilya yüzeyinin şişip kabarmasına sebep olabilir ve mobilya şişip kabardıktan sonra onu eski haline getirmek mümkün olmayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamanız için pvc modeller, su geçirmez ve ahşap yüzeyi koruma altına alır. Ayrıca ince muşamba masa örtüsü de dayanıklılık ve koruma bakımından kalın olan ile aynı özelliğe sahiptir. Siz de çeşitli alternatifler arasından seçim yapmak için Trendyol’u inceleyebilirsiniz.

Muşamba Masa Örtüsü Renkleri

Muşamba Masa Örtüsü Renkleri

Alacağınız ürünün, rahat etmenizi sağlayacağı kadar göz zevkinize hitap etmesi de oldukça önemlidir. Her bireyin zevki farklıdır ve bu nedenle pvc örtülerin renk yelpazesi oldukça geniş tutulmuştur. Sayfamızdan tüm renk çeşitlerine ulaşabilir ve ürünleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Mutfağınızın ya da salonunuzun havasını değiştiren, daha güzel görünmesini sağlayan bu dikkat çekici ürün, mobilyalarınızın tarzı ile şık bir uyum yakalar. Mor muşamba masa örtüsü renginden dolayı lüks ve zarif bir enerji yayar. Aynı zamanda hem romantik bir renktir hem de dikkatleri üzerine çeker. İlham verici ve konsantrasyonu artırıcı yönünden dolayı çalışırken de fayda sağlayabilir. Kırmızı renk ise; mutluluğu arttırması, enerji vermesi ve iştahı açmasıyla bilinir. İştah açması sebebiyle gıda firmalarının sık sık kullandığı kırmızı renk, pvc masa örtünüzün üzerinde de çok şık durur ve yaptığınız yemeklerin adeta lezzetine lezzet katar. Pembe muşamba masa örtüsü mobilyalarda kullanıldığında canlılık verir. Ayrıca pembe renk, mutluluk hissi de yaratır. Açık tonda kullanılan pembe naylon bir model, oturma odanıza da yakışır. Mutluluğu artırması ile bilinen sarı renk ise; ekose ve pötikare desenli ürünlerde sık sık tercih edilir. Aynı zamanda piknik örtülerinde de sıklıkla kullanılan bir tarzdır. Mutfakta kullanacağınız sarı renkteki bir pvc masa örtüsü, yemeğinizi yerken üzerinizde neşenizi katlayan bir etki yaratabilir. Gri muşamba masa örtüsü de sık tercih edilen modellerden biridir. Bulunduğu ortamda rahatlatıcı bir etkiye sebep olan gri renk, açık tonda olduğunda serinlik ve dinginlik hissi de uyandırır. Göz yormayan gri rengi sofranızda tercih edebilirsiniz. Tasarımlarıyla göz dolduran eşsiz modellere Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Muşamba Masa Örtüsü Kullanım Alanları

Muşamba Masa Örtüsü Kullanım Alanları

Evin içinde kullanılan bir modelin, kullanım amacına hizmet edecek şekilde seçilmesi faydalıdır. Örneğin; aile ortamında yenecek samimi bir yemek için canlı ve hareketli renklere sahip modeller seçilebilir. Misafirlerin davet edildiği bir yemekte ise; tarzınızı ortaya koymanız önem arz eder. Bunun için dantel desenli bir modeli tercih edebilirsiniz. Salonunuzdaki mobilyalarınız klasik bir tarzda ise; sofranızda kullanacağınız bu güzel dekor daha asil ve gösterişli olabilir. Bu bağlamda işinize en çok yarayacak pvc modeller; dantel, güpür veya etnik desenlilerdir. Ayrıca tercih edeceğiniz siyah muşamba masa örtüsü de düz renklere hitap eden bir zevkiniz varsa; durumu kurtarır. Gündelik yemeklerde; gözü yormayan, daha sade, yumuşak ve düz renkli ürünleri kullanabilirsiniz. Evinizi minimal tarzda dekore ettiyseniz güzel bir uyum yakalaması adına örtünüzü sade seçmenizde fayda vardır. Ancak desenli olmasını istiyorsanız; sadece çizgilere veya küçük çiçeklere sahip olabilir. Balkon veya bahçenizde kullanmak üzere satın alacağınız masa örtüsü, süslü ve şık değil de daha doğal olursa ortama kolayca uyum sağlayarak içinizi ısıtır. Bazı kafelerde muşamba masa örtüsü yuvarlak formda kullanılırken; rengi de sade tercih edilir. Kimi kafelerde ise; İtalyan restoranlarındaki gibi genelde kırmızı renkte ekoseli örtüler kullanılır. Esnaf lokantaların çoğunda sık görülen pvc örtü modelleri de kare biçiminde ve desensiz, beyaz renktedir. Beyaz olmalarının nedeni ise; temizlik hissiyatı uyandırmaları ve gözü dinlendirmeleridir. Yemek dışında bu örtülerin kullanım alanlarına eklemeler yapılabilir. Örneğin; muayene masa örtüsü muşamba materyalden yapılır ve şeffaf renktedir. Doktorların odasında bulunan muayene yataklarının daha temiz ve hijyenik olması sağlanır. Temizlemesi ise oldukça kolaydır. Trendyol’dan kullanıcı yorumlarını okuyarak tavsiyelerden yararlanabilirsiniz.

Muşamba Masa Örtüsü Materyali

Muşamba Masa Örtüsü Materyali

Pvc plastik malzemeden üretilen masa örtüsü, yüksek teknolojiye sahip makineler ile dijital baskılama teknikleri kullanılarak üretilir. Arkası elyaf kumaş ile kaplanır ve böylece ahşap veya plastik yüzeyden kayması önlenir. Her pvc masa örtüsünün kendine has renkleri ve desenleri vardır. Pvc örtünüzün evinizin tasarımı ile uyumlu olması, size daha keyifli bir deneyim sunar. Mobilyalarınızın tarzına uygun renkte ve desende bir ürün aldığınızda; yemek sonrasındaki işinizi daha pratik hâle dönüştürür. Masa boyutundan yaklaşık 20 ile 40 cm pay bırakacak şekilde örttüğünüzde görsellik ve işlev bakımından oldukça iyi olur. Tasarım yelpazesi son derece geniş olan pvc modeller, pastel ya da canlı renklerde kullanılabilir. Çiçek, meyve, manzara veya geometrik şekillerle oluşturulan desenlerin özgün olmasına dikkat edilerek üretilir. Yuvarlak muşamba masa örtüsü özellikle balon veya bahçe masaları için idealdir. Asla su geçirmeyen pvc modeller, kolaylıkla da temizlenebilir. Renk ve desen yelpazesinin oldukça geniş olmasının yanı sıra kullanımı ise; son derece pratiktir. Materyalinden dolayı ekonomiktir ve geri dönüşüm özelliğine sahiptir. Böylece hem yemek yerken işinizi kolaylaştırmış olur hem de doğaya zarar vermeden uzun süreli bir deneyim yaşarsınız. Renkli ve desenli olanların yanında en sık tercih edilen modellerden biri de; şeffaf olanlardır. Cam gibi berrak bir görünüme sahip olmalarının yanı sıra isteğinize göre iki farklı şekilde kullanabilirsiniz. Yani isterseniz; sadece şeffaf naylon örtünüzü örtebilir ya da kenarlardan sarkmayacak ölçülerde alıp, kumaş örtünüzün üzerine de kullanabilirsiniz. Parlak şeffaf modellerin arasında simli seçenekler de bulunur. Simler, iki tabakanın arasına konulduğu için etrafa bulaşma ve çıkma riski yoktur. Siz de farklı tasarımlara sahip modellere ulaşmak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.

Kolay Temizlenebilir Örtüler Trendyol’da

Kolay Temizlenebilir Örtüler Trendyol’da

Mutfak, balkon ya da bahçelerde kullanılan masa örtüleri için daha çok leke tutmayan modeller tercih edilir. Aynı zamanda örtülerin deseni de ön plandadır. Bahçenizdeki yemek masanızın etrafında muhtemelen çimler, ağaçlar ya da çiçekler bulunur. Bu sebeple çiçek, ekose veya pötikare desenli cıvıl cıvıl bir örtü seçmeniz tam yerinde olur. Bu eşsiz uyumun yanı sıra örtülerin kolay silinebilir özellikte olması da pratik bir deneyim sağlaması açısından önemlidir. Özellikle yemek yerken kullanılan naylon örtüler, yemek bittikten sonra temizlenir ve kaldırılır. Temizlemek için sabun veya bulaşık deterjanı damlatılmış bir bezle silmeniz yeterlidir. Geride köpük kalmaması için ılık nemli bir bez ile de durulamasını yapabilirsiniz. Pvc materyal örtünüzün üzerine eğer yağlı, salçalı, soslu yiyecekler döktüyseniz veya kaleminizden boya bulaştıysa; lekeyi çıkarmak zor olabilir. Bunun için daha güçlü ve çözücü temizlik malzemeleri kullanabilirsiniz. Temiz bir beze aseton dökerek rahatlıkla lekeli kısmı çıkarabilirsiniz. Bazı desenli modeller, güçlü kimyasallardan etkilenip zarar görebilir. Bundan ötürü bulaşık deterjanı da ihtiyacınızı karşılayabilir. Şeffaf naylon bir model kullanıyorsanız; temizleme işlemini çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Alkollü ve deterjanlı kimyasallardan daha rahat faydalanabilir, sirkeli su gibi karışımlar da kullanabilirsiniz. Örneğin; sirkeli suyla nemlendirdiğiniz bez ile lekenin üzerini ovalayabilirsiniz. Ürünü, katlı bir şekilde 30 derece sıcaklık ayarında makinenizde yıkayabilirsiniz. Çamaşır suyu ve ağartıcı gibi maddeleri kullanmamanız gerekir çünkü baskısı solabilir. Mazot ve atık malzeme içermez, koku yapmaz. Ürünü tersten ütüleyebilirsiniz. Sağlığa zararlı madde içermeyen muşamba masa örtüsü fiyatları ürünün ölçülerine ve desenine göre değişiklik gösterebilir. Mobilyalarınızın tarzına, zevkinize ve rahat kullanım isteğinize uygun birçok seçeneğe Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.