İlgili Kategoriler
Marka
Avantajlı Ürünler
Renk
Materyal
Şekil
Özellik
Fiyat
Boyut/Ebat
Desen
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Masa Örtüsü

" araması için 33888 sonuç listeleniyor

Farklı Renk ve Desenleriyle Masa Örtüsü Çeşitleri Trendyol'da!

Masa örtüsü, masaları koruma amacıyla kullanılan ve farklı malzemelerden üretilebilen çok amaçlı bir üründür. Geçmişten günümüze kullanım alanları ve üretilen malzemeleri çeşitlenerek ulaşır. Farklı mekanlarda, çeşitli amaçlar için kullanılabilen bir tekstil ürünüdür. Üretimlerindeki öncelikli amaç masaları kirden ve yıpranma riskinden korumaktır. Bunun dışında tamamen görsel güzellik amaçlı kullanımına da sıklıkla rastalanır. Bunun için üretilen örtüler birbirinden göz alıcı renk ve desen detaylarına sahiptir. Kültürümüzde misafir ağırlamak önem verilen bir gelenektir. Bazı evlerde sadece misafir kullanımına ayrılan odalar bile bulunabilir. Durum böylece olunca misafir masa örtüsü de sık tercih edilen ürünler arasında yerini alır. Ortamın havasını değiştiren bu şık ürünlerle, güzel sunumlu masalar hazırlanabilir. Yemek takımı örtüleri tasarımları kadar ölçüleriyle de çeşitliliğe sahiptir. Kullanılacakları masaya göre farklı boyut ve şekillerde ürün bulunur. Kare, dikdörtgen ve yuvarlak en sık rastlanan şekilleridir. Bunun dışında farklı geometrik şekillerle de tasarlanabilir. Masa örtüsü seçerken ortamın dekorasyonuna uygun olması hedeflenir. Odanın tarzına uygun bir masa örtüsü ile dekorasyon bütünlüğü sağlanabilir. Ürünler, tıpkı masalar gibi; kullanılan malzeme, desen, renk ve boyut gibi değişen özelliklere sahiptir. Küçük masalara uyumlu minimal ürünlerden çok daha geniş aileler ya da sofralar için üretilen örtülere dek seçenek çeşitliliği vardır. Kalabalık bir grup için kurulan masalarda 12 kişilik masa örtüsü gibi seçenekler ideal olur. Yemek sofraları için kullanılan sofra örtüleri ile yemek sırasında dökülen ekmek kırıntısı ve yemek artıkları kolayca temizlenir. Bu şekilde yemek lekelerinin masa yüzeyine doğrudan teması ve iz bırakma riski de ortadan kalkar. Çoğu masa örtüsünü yıkamak çok pratiktir. Elde yada makinede yıkamaya uygun ürünlerdir. Kullanılan kumaş kalitesine bağlı olarak kolayca temizlenir ve leke bırakmaz. Bunun için özel üretilen leke tutmayan masa örtüsü seçeneği bulunur. Kullanılan kumaş sayesinde bu ürünler leke tutmaz ve ütü gerektirmez. Genellikle şantuk kumaştan üretilir. Ve kolayca temizlenebilir. Pratik kullanımlarıyla dikkat çeken tek kullanımlık masa örtüsü çeşidi de bulunur. Ayrıca dekorasyon amaçlı da birbirinden şık masa örtüsü seçenekleri vardır. Kullanım amacınız ve kullanılacak alan ölçülerini göz önünde bulundurarak kendi evinize uygun ürüne ulaşabilirsiniz.

Masa Örtülerinde Kaliteli Malzemeler

Masa Örtülerinde Kaliteli Malzemeler

Masa örtüsü, çok amaçlı kullanılabilen bir üründür. Değişik kullanım alanlarına uyum sağlamak için farklı materyallerle üretilir. Pamuklu ürünlerden, keten ya da polyester üretimlere dek çeşitli seçenek vardır. Yüksek kaliteli ürünler hem kullanım kolaylığı sağlar hem de şık bir görünüm oluşturur. Özellikle yemek masa örtüsü seçiminde leke tutmayan ya da kolay temizlenebilir kumaşlar tercih edilir. Bu noktada yapılacak doğru seçimlerde örtüde oluşan lekeler derin katmanlara işlemeden kolayca çıkarılabilir. Özel davetler ve yemekler için saten masa örtüsü, şık ve zarif görünüşüyle ideal bir seçim olabilir. Yemek masasında yapılan sunumları çok daha şık gösterir. Farklı renkleri ve kalitesiyle göz doldurur. Pamuklu yapıdaki ürünlere ise genellikle günlük masa örtüsü seçeneklerinde rastlanır. Yüzde yüz pamuk tabanlı ürünler olduğu gibi pamuk ve polyester gibi karışımlar da mevcuttur. Günlük kullanımda göze çarpan bir başka ürün ise silikon masa örtüsüdür. Silikon tabanlı ürünler masaya rahatça tutunur ve kayma yapmaz. Yumuşak yapıdadırlar. Tercih edilmelerindeki önemli faktörler arasında kolay temizlenen yapıda oluşları gelir. Bir bez yardımıyla rahatça silinebilir. Farklı renk ve desenlerde üretimleri bulunur. Bu ürünlerin kolay kullanımını şık sofralara dönüştürmek isteyenler için güpür işli şeffaf modelleri de tasarlanır. Masa örtüleri sadece yemek sırasında kullanılmaz. Dekoratif olarak da çok tercih edilen bir üründür. Kullanılacağı ortamın tarzına göre kadife masa örtüsü gibi şıklığıyla fark yaratan ürünler vardır. Bu tarz ürünler ortama ağır bir hava ve zarafet katar. Sık tercih edilen kumaş türlerinden bir diğeri ise; ketendir. Keten kumaşlar doğal ve gözenekli bir yapıya sahiptir. Yapısındaki doğal lifler keten masa örtüsünün ekstra emici olmasına yardımcı olur. Sağlam yapıdadırlar ve esneme yapmazlar. Bu sayede uzun süreler yıpranma yaşanmadan kullanılabilirler. Kolayca temizlenebilirler ve ütü ile eski formlarına dönerler. Kaliteli seçimler arasında bulunan keten ürünleri ile tarz sahibi masalar oluşturulabilir. Kolay temizlenen bir diğer ürün de naylon masa örtüsüdür. Farklı tarzları tercih edenler için dekoratif amaçlı kullanılan hasır masa örtüsü de değişik bir alternatiftir. Doğal hasır halatın farklı şekillerde birbirine dikilmesiyle yapılır. Dayanıklı ürünlerdir. Tersi ve düzü aynıdır. Benzer tarzda bir görüntü sık dokuma jüt kumaşla imal edilen jüt masa örtüsünde de bulunur. Bu ürünler hasırlardan farklı olarak yıkanabilir özelliktedir.

Geniş Kullanım Alanı Seçenekleri ile İşlevsel Masa Örtüsü Modelleri

Geniş Kullanım Alanı Seçenekleri ile İşlevsel Masa Örtüsü Modelleri

Masa örtüleri, farklı mekanlarda ve farklı amaçlar için kullanılır. İç ve dış mekanlarda kullanımı çeşitlidir. Yemek masaları için sofra örtüsü olarak tercih edilir. Yemek sırasında oluşabilecek dökülmelere karşı masayı korur. Yemek sonrası kolayca toplanıp temizlenebilir. Mutfak masa örtüsü, masanızı korurken aynı zamanda mutfağınıza uyumlu ve şık bir köşe oluşturmanıza da fayda sağlar. Evin en çok zaman geçirilen alanları arasında oturma odaları ve mutfaklar gelir. Sık vakit geçirdiğiniz bu yerlerde kullanılacak dekoratif masa örtüsü ile tarzınızı evinize yansıtabilirsiniz. Evlerde masa kullanımının konfor sunduğu bir başka nokta da; balkonlardır. Kullanılan balkon masa örtüsü dekoratif görünümünün dışında açık alanda masayı korumak için iyi bir seçenektir. Plastik ürünler yağmur yağması gibi durumlarda masanın zarar görmesini engeller ve rüzgarla dağılan toz ve kirin çabuk temizlenmesine fayda sağlar. Ayrıca organizasyonlarınıza da şık bir masa örtüsü ile sıcak bir hava katabilirsiniz. Özel günlerde genellikle saten ürünler tercih edilir. Parlak yapısı ile göz alıcı sofralar kurulmasına yardımcı olur. İkramların sunulduğu servis masa örtüleri masalara şıklık katar. Özel davetlerde ayrıca pul payetli tül kumaştan oluşturulan payetli masa örtüsü seçeneği de idealdir. Nişan ya da kına gibi iç yada dış mekan etkinliklerinde kutlamalara ışıltı katar. Canlı renkleriyle dikkat çeker. Payetleri fazla bulanlar için simli masa örtüsü seçeneği de vardır. Kadife kumaş üzerine işlediğine de rastlanabilir. Kadife işli ürünlerin yılbaşı masa örtüsü olarak kullanılma oranı yüksektir. Nakışla işlenen şık motifleri ile en çok tercih edilenleri yeşil ve kırmızı renklerdir. Yılbaşı yemeklerinde masalarda ya da ağaç süslemesinde ağacın konulduğu alanı korumak ve bütünlük sağlamak amacıyla kullanılabilir. Dış mekan etkinliklerinde sıklıkla kullan at masa örtüsü görülür. Bu ürünler etkinlik bitiminde atılarak temizleme için ekstra zaman ve emek gerektirmez. Bu tarz ürünlerde her tür etkinliğe uyumlu farklı renk ve desende seçenek bulunur. Çocukların doğum günü kutlamalarında son dönemlerde genellikle sevdikleri çizgi film temaları kullanılır. Bu temalar doğum günü masa örtüsü seçeneklerinde de bulunur. Böyle bir ürünü ikram masalarında kullanarak hem konsepte uyumlu bir seçim yapmış olur hem de çocuğunuzu çok mutlu edebilirsiniz.

Masa Örtülerinde Farklı Renk ve Detaylar

Masa Örtülerinde Farklı Renk ve Detaylar

Masa örtüleri hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın bulunduğu ortama uyum sağlaması tercih edilir. Farklı amaçlar doğrultusunda kullanılan bir ürün olduğu için üretiminde çok çeşitli renk seçenekleri bulunur. Davetlerde ve düğün gibi organizasyonlarda genellikle beyaz masa örtüsü kullanılır. Farklı kumaş yapılarıyla kullanılabilen beyaz yemek örtüsü takımları kullanıldığı alanda şık ve sade bir görüntü oluşturur. Ayrıca tüm renklerle uyumlu olduğu için kombinlenmesi kolaydır. Kına ya da yılbaşı kutlaması etkinliklerinde temaya uyumlu kırmızı masa örtüsü ile süslemeler yapılır. Bu gibi etkinlikler için birden fazla masa kullanımı olduğundan aynı desenlere sahip masa örtüsü seti kullanımı, bütünlüğü bozmamak açısından önemlidir. Farklı mekanlarla özdeşleşen örtü renkleri vardır. Bunlardan birinde yeşildir. Koyu yeşil masa örtüsü kahvehanelerle bütünleşen bir üründür. Bunun dışında farklı tonları ile evlerde de modern köşeler yaratılabilir. Değişen çağ ile birlikte mutfaklarda klasik beyaz renklerin yerini gri ya da siyah ürünler almaya başladı. Koyu renklerin hakim olduğu mutfaklarda siyah masa örtüsü farklı stiliyle ön plana çıkar. Koyu renk dekorasyonlarda tercih edilebilecek bir diğer ürün ise; gri masa örtüsüdür. Antrasit mobilyalarla uyumlu bir görüntü sağlayan gri örtüler ağırbaşlı ve modern bir duruşa sahiptir. Koyu renklerin tercih sebeplerinden biri de leke göstermemeleridir. Lacivert masa örtüsü gibi koyu renklerin kullanımı bu açıdan kolaydır. Renklerin çeşitliliği kadar kullanılan desenler de farklıdır. Genellikle piknik gibi aktivitelerde kullanılan ekose masa örtüsü kendine has bir stile sahiptir. Farklı boyut ve çizgilerle üretilebilen pötikare masa örtüsü çeşitli renk seçeneğine de sahiptir. Tek renkler kullanılabileceği gibi farklı renklerin bir araya geldiği renkli masa örtüsü de bulunur. Renklerin canlılığı kullanılan kumaş çeşidi ve kalitesine göre değişkenlik gösterir. Saten gibi ürünler parlak renkler taşırken, ketenden üretilen malzemeler daha mat bir duruşa sahiptir. Bu noktada kullanacağınız alana ve tarzınıza uyan rengi seçmek size kalır.

Masa Örtüsünde Şık ve Pratik Modeller

Masa Örtüsünde Şık ve Pratik Modeller

Masa örtüleri farklı malzemeler, renkler ve tarzlar kullanılarak farklı modellerde tasarlanır. Masa örtüsü modelleri arasında her ihtiyaca uygun ürün vardır. Masanın görünümünü kapatmak istemeyenler için sadece koruma amaçlı şeffaf masa örtüsü seçenekleri bulunur. Örtülerin masadan kayma sorunu kumaş yapısına bağlı olarak yaşanabilir. Bu durumun olmaması için özel yapışkanlı masa örtüsü temin edilebilir. Farklı kalınlıklardaki pvc masa örtüsü tercihi de yapılabilir. Masa yüzeyine yapışma yapmadan kaymayı engeller ve kolay temizlenirler. Temiz konusunda en pratik ürünlerden biri de muşamba masa örtüsüdür. Bu üretimlerin farklı renk ve desenleri bulunur. Uzun yıllardır özellikle mutfaklarda sık tercih edilir. Naylon yerine kumaş görüntü tercih eden ama kolay temizlenmesini de bekleyenler için dertsiz masa örtüsü tavsiye edilebilir. Bu ürünler özel tasarımlı kumaşları ile lekelense bile kolayca temizlenir. Açık alanlarda genellikle kareli masa örtüsü kullanımı görülür. Bu desenin sıklıkla kullanıldığı piknik masa örtüsü çimlere ya da piknik masalarına serilerek kullanılır. Salon masa örtüleri için stil sahibi çeşitli seçenek vardır.Evde nostaljik tarzlar oluşturmak için kanaviçe masa örtüsü kullanılabilir. Farklı çeşitlerde işlemeli masa örtüsü seçeneği bulunur. Farklı sektörlerde antistatik masa örtüsü gibi yeni teknoloji ürünler de vardır. Bu ürünler, yanmaz özelliktedir. Statik elektriğe duyarlı ürünlerin zarar görmemesi için kullanılır. Otantik masa örtüsü tercih edenler için bu stile uygun farklı modeller vardır. Güpürlü masa örtüsü, bu ürünler arasında tazrıyla dikkat çeker. İşlemeli stiller, çeyizlik masa örtüsü olarak da temin edilebilir. Bu amaçla üretilen tül masa örtüsü modellerine de sıkça rastlanır.

Her Masaya Uyan Boyutlarda Masa Örtüleri

Her Masaya Uyan Boyutlarda Masa Örtüleri

Çok amaçlı olarak kullanılan masaların en çok tercih edildiği çeşitlerinden biri yemek masalarıdır. Masalar boyutları açısından farklı pek çok çeşide ayrılır. Bu durum da yemek masası servis örtülerinin üretimlerini boyut olarak çeşitlendirir. Doğru ürüne ulaşmak için kullanılacak alan ölçüsünün hassas şekilde alınması gerekir. Bu noktada dikkat edilen hususlardan biri örtünün masadan sarkmasının istenip istenmediğidir. Hazır masa örtüleri, tercih edilirken açıklamalarındaki ürün boyutlarına dikkat etmek yeterlidir. Farklı boyut ve şekillde üretimler bulmak mümkündür. Geniş masalar için büyük masa örtüsü seçeneği vardır. Kullanılacak kişi sayısına göre uygun ürün tercih edilebilir. Sehpa üzerinde servis yapılacağı zamanlarda küçük masa örtüleri tercih edilebilir. Çok küçük ölçekli masalardan büyük ürünlere dek her masaya uyumlu olacak örtüler üretilir. Böylece herkesin ihtiyacına doğru cevap verilir. Günümüzde farklı pek çok geometrik desene sahip masa bulunur. Bu masaların seçiminde kullanılan alanın ölçüleri belirleyici olur. Üreticiler, her masa şekline uygun çeşitli boyutlara sahip ürünler çıkarır. Sıklıkla tercih edilen kare masalar için kare masa örtüsü en uygun seçenektir. Doğru ölçüler seçildiğinde tüm kenarları birbirine eş olduğundan masada açıklık bir alan kalmaz. Ve her bir kenar eşit olarak masadan sarkacak şekilde ayarlanabilir. Dikdörtgen masa örtüsü seçeneği uzun masalar için idealdir. Masanızın en ve boy ölçülerine göre ürünleri inceleyip sizin için en uygun olanına karar verebilirsiniz. Daire şeklindeki masalar için yuvarlak masa örtüsü kullanılmalıdır. Farklı şekillerdeki örtüler yuvarlak masaların açıkta kalmasına ya da biçimsiz sarkmalara sebep olur. Oval masa örtüsü seçeneği oval ürünlerde tercih edildiği gibi büyük masaların orta kısmında dekorasyon amaçlı kullanımları da gözlemlenir. Ayrıca masa örtülerinin üzerine sunum amaçlı serilen daha dar ve uzun yapıda runner masa örtüsü de bulunur.

Aradığınız Avantajlı Masa Örtüsü Fiyatları Trendyol'da

Aradığınız Avantajlı Masa Örtüsü Fiyatları Trendyol'da

Masa örtüsü fiyatlarını etkileyen faktörlerden öncelikli olanı kullanılan kumaş malzemedir. Hangi kalite bir kumaştan yapıldığı ürün fiyatını doğrudan etkiler. Bunun dışında, masa örtüsü setleri, tekli ürünlere göre farklı fiyatlandırılır. Parti masa örtüsü gibi farklı amaçlarla üretimleri bulunur. Taşıdıkları özelliklere göre de ayrı şekilde sınıflandırılır. Silinebilir masa örtüsü gibi ekstra kolaylık sağlayan ürünlerin fiyatları da kendi arasında değişir. Bu değişkenliğin bir diğer sebebi de ürün boyutlarıdır. Kolay kullanımları ve dekoratif katkıları nedeniyle oldukça fazla talep gören masa örtüleri herkese hitap etmek için farklı özelliklerde üretilir. Masadan daha küçük boyuttaki ürünler için fiskos masa örtüsü de tercih edilebilir. Kumaş peçeteler eskisi kadar sık kullanılmasa da şık davet masalarının düzenlemesinde yer bulur. Yemek masa örtüsü ve peçeteleri masanızı bir bütünlük içinde gösterir. El emeği olan ürünler de bulunur. Örme masa örtüsü fiyatları özel üretimler olduğu için fabrikasyon ürünlere oranla artış gösterebilir. Dantelli masa örtüsünün fabrikasyon üretimi var olsa da genellikle el emeği olanlar değerli görülür. Elle üretimi yapılan ürünlerden bir diğeri de makrome masa örtüsüdür. Bükümlü makrome pamuk iplik kullanılarak, eller üretilir. Otantik bir stil kazandırır. Bu tarzları sevenler için ideal olacak bir seçenek de etamin masa örtüsüdür. Geçmişten günümüze kullanımı oldukça yaygındır. Tüm seçenekler için geniş fiyat aralığı bulunur. Leke tutmayan masa örtüsü fiyatlarından el örmesi ürünlere dek çok çeşitli avantaj ve indirimler Trendyol'da müşterilere sunulur. Size uygun yemek örtüsü takımına filtreleme özelliği ile ulaşıp Trendyol'dan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Masa Örtüsü Kumaşı Nasıl Olmalı?

Günlük ve özel günler için farklı kumaş türlerine sahip olarak değerlendirilen ürünler kullanım sıklığına göre tercih edilir. Sık kullanılan bir masa için kolay silinebilen muşamba masa örtüsü değerlendirilerek zaman tasarrufu sağlanır. Sık tercih edilen müslin örtü modelleri, dört mevsim kullanıma uygun kaliteli bir kumaştır. Aydınlık bir görünüm veren ekru masa örtüsü genellikle tüm dekora havasına uyum sağlar.

Masa Örtüsü Hangi Programda Yıkanır?

Müslin örtüler, pamuklu yapıdadır. Bu nedenle yüksek ısı kullanıldığı takdirde çekme riski vardır. Düşük ısı içeren programlarla ve 30℃ üzerine çıkmadan yıkanabilen müslin örtüler, oldukça kullanışlı ürünlerdir. Kadife dokulu polyester kumaşlardan üretilen tek renk masa örtüleri, 30℃ sıcaklıktaki programlarda yıkanabilir. Özel yapıları sayesinde sıvı geçirmeyen teflon kumaşlar, 30 derecelik hızlı bir programda kolaylıkla temizlenebilir. Son derece şık bir görünüm sergileyen teflon tarzı kumaşlar, ütülenebilen alternatifler olduğu için kırışık azaltıcı program kullanılması tavsiye edilir. Dayanıklı bir kumaş türü olmasına rağmen son derece hassas keten örtü modellerini yıkarken 30 ya da 40 derecelik programlar tercih edilebilir. Dijital baskılı mikro petek kumaşlardan üretilen alternatifler, hassas ve deterjansız programlarda 30 derecenin üzerine çıkmadan yıkanabilir. Renkliler için önerilen programlarda ve 40 derecede yıkanabilen kareli ürünler, dış mekanlarda da sık değerlendirilir. Masanıza şık bir görünüm kazandıran örtüleri etiketlerinde belirtilen talimatlara uygun şekilde yıkayabilirsiniz.

Masa Örtüsü Nerede Satılır?

Trendyol, her ihtiyaca uygun masa örtüsü çeşitleri ile müşterilerin memnuniyetini kazanır. Özel günlerde sergilenmek için tasarlanan gösterişli desenler, yumuşak kumaşlardan üretilir. Günlük kullanıma uygun olan aynı zamanda kolay silinebilir ya da leke tutmaz masa örtüleri, göze hitap eden alternatifler barındırır. Seçkin markaların geniş ürün yelpazesinde yer alan kaliteli tasarımları müşteriyle buluşturan Trendyol, hızlı ve güvenli alışveriş imkanı sunar. Birbirinden şık ve kullanışlı masa örtülerinin yer aldığı koleksiyonlar, kumaş cinsi ile renklerine göre kategorize edilir. Dekor bütünlüğüne ve kişisel ihtiyaçlara göre değerlendirilen örtüler, hem masanın hem ortamın ambiyansını değiştirir. Bu gösterişli koleksiyonları inceleyerek ihtiyacınız olan modeli Trendyol’dan temin edebilirsiniz.