İlgili Kategoriler
Renk
İçerik
Fiyat
Adet
Gramaj
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Nakış İpi

" araması için 26803 sonuç listeleniyor
Anchor Muline 8 Metre No:11

AnchorMuline 8 Metre No:11

39,90 TL
Çok Al Az Öde rozeti
Çok Al Az Öde
Sepete Git
Enstitü İplik Enstitü El Nakış Ipliği 5

Enstitü İplikEnstitü El Nakış Ipliği 5

(6)
24 TL
Sepete Git

Nakış İpi Çeşitleri ile Yaratıcılık Senin Elinde

Tarihte ilk kez Orta Asya Türkleri tarafından Anadolu'da icat edilen nakış ipi, kanaviçe ya da etamin gibi geleneksel Türk el sanatları listesinde ilk sırada yer almaktadır. Bu eşsiz zanaat, 15. ve 16. yüzyılların sularında tüm dünyaya yayılmıştır. Fransa, İtalya ve İngiltere semalarına ulaşan Etamin burada da kadınlar arasında popülerdir. Bu bir nakış tekniğidir. Minderlere ve istedikleri kumaşa işlenir. Kanaviçe küçük dokuma keten anlamına gelir ve adını üzerine işlendiği kumaşın adından alır. Ercik ve çapraz çalışma olarak da bilinir. Çapraz sembollü kumaş üzerine ercik nakışı, kumaş tipine, ipliğe uygun iğneye, ercik ipliğine, makasa, çerçeveye ve işlemek istediğiniz desene ihtiyaç duyar. Seçtiğiniz kumaş için doğru etamin elyafını seçmek bu işin sırlarından biridir. Bazı kişiler kasnak kullanmanın gerekli olduğunu düşünürken bazıları kullanmaz ancak kullanırsanız bu süreçte kendinizi rahat hissedersiniz. Makaralı veya makarasız çalışabilirsiniz. İlk defa kanvas yapıyorsanız geniş delikli kumaşları tercih edebilirsiniz. Geniş alan sayesinde kolaydır ve pratik yapmak için mükemmeldir. Kanaviçe işi olarak da bilinen örgünün sabır gerektiren bir zanaat olduğunu unutmamalısınız. Bu açıdan hangi kanaviçe nakış ipi modelini seçeceğinizi bilmeniz gerekir. Bunun için, solmayan, tüysüz fitilli bir iplik ile çalışmalarınız bir dünya mirası olmaya devam eder. Delinecek kumaşa göre bez ipliğinin katman sayısını seçmek uygundur. Kalınlığı nakış ipliğine göre ayarlayabilirsiniz. En kaliteli iplikler ile her türlü nakış ve dantel işlemeye hazırlayabilir, çok daha uzun ömürlü bir yapı sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan sağlam nakış ipi seti ile kendinize eğlenceli bir hobi edinebilirsiniz. Hem nakış hem de dantel için kullanılabilen el nakış ipi de zevkinizin bir parçası olabilir. Danteller ve nakış ipleri en uygun fiyatlarla mevcuttur. Bir diğer deyişle, minimum bütçe ile sadece nakış ve dantel işlerine kolayca sahip olabilirsiniz. Buna ek olarak, size çok çeşitli seçenekler sunan markalar hayalinizdeki tasarımı rahatça yapmanızı sağlar. Böylelikle yaptığınız çalışmaları sevdiklerinize hediye edebilir veya evinizde sergileyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken kumaşınıza uygun olan nakış iplerinden birini seçmektir. Bu açıdan nakış ipi nasıl olmalı konusunda bilgi sahibi olarak doğru ipliği bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza Göre Nakış İpleri

İhtiyacınıza Göre Nakış İpleri

Pek çok desen ve şekilde kumaşa istediğiniz şekilde delikler açılarak yapılan nakışlar, çeyizinize ve günlük tekstillerinize lüks bir görünüm katar. Geleneksel değeri olan işlemesi, her zaman ülkede bulunabilir ve orijinal haliyle ilginç bir dekoratif unsur haline gelir. Nakış desenleri, çeşitli renklerde beğeninize sunulan desenleri sayesinde göz alıcıdır. Farklı renk ve tonda üretilen nakış iplikleri ile istediğiniz işlemeyi gerçek anlamda gerçekleştirebilirsiniz. Çeşitli nakış teknikleri için seçebileceğiniz iplikle, karakteriyle yüksek kaliteli nakışlar oluşturabilirsiniz. Sofistike estetik nakış, pürüzsüz veya simli nakış ipi ile dikkat çeker. Bu açıdan seçenekleriniz arasında ışıltılı nakış iplerini bulundurmanız iyi olur. Ağırlıklı olarak dantel ve nakış işlerinde kullanılan parlak nakış ipi, ışıltılı görünümleri ile gümüş ipliklerden ayrılmaktadır. İsterseniz delikli nakış ipliği seçimini kullanabilirsiniz. Pek çok insanın tercihinde en popüler ürün kategorilerinden biri olan bu nakış ipleri 25 gramlık toplarda kullanıma sunulmaktadır. Gümüş yapılı bilyalı iplik de bir seçenektir. Bu ürünler aynı zamanda 20'den fazla renk seçeneği sunmaları ile de öne çıkmaktadır. Hangi ipliği kullanacağınızı seçerken kumaşın kalınlığını ve cinsini ve nakış tekniğini göz önünde bulundurmalısınız. Evinizi dekore etmeye yardımcı olan veya terzilik rutinine yenilikçi bir hava katan makine nakış ipi, çeşitli teknikler kullanılarak oluşturulan nakış parçalarıyla kolayca oluşturulabilir. Bir iplik rengine karar verme ve bir desen seçme ön çalışması ile güzel bir nakış yapabilirsiniz. Geleneksel teknikler kullanılarak yapılan desenler, herkese hitap eden tasarımlarla kumaşa hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Çin iğnesi yöntemi ve doğru iplikle şişirilebilen desen sayesinde ilginç bir nakış yapabilirsiniz. Birçok ipliğe uygulanabilecek işleme tekniklerinden birinin seçilmesi kumaşa farklı bir yeni görünüm kazandıracaktır. Piyasadaki en popüler ve en çok satın alınan nakış ipliklerinden biri olan ince nakış ipi, uygun fiyatı ve iplik kalitesi nedeniyle tercih edilmektedir. Rayondan yapılmış olan bu ipler 25 gram ağırlığındadır. Bunun yanı sıra ipler rayon olduğu için çok parlak durur ve solmayacağı garanti edilir. Böylelikle sevdiğiniz bir kişiye yaptığınız el işini hediye ederken bu el işinin kaliteli olduğundan emin olabilirsiniz. Eğer bu el işini hediye olarak vermeyi düşünüyorsanız, bu kişinin en sevdiği rengi öğrenerek ona uygun bir nakış ipi rengi alabilirsiniz. Bu sayede verdiğiniz hediye daha çok anlam kazanabilir. Bu açıdan nakış ipi renklerini inceleyerek bir karara varabilirsiniz.

Kanaviçe Nakış İpi Çeşitleri

Kanaviçe Nakış İpi Çeşitleri

Polyester nakış ipi modelleri ile kumaşınız için ihtiyacınız olan kalınlığa ulaşabilirsiniz. Kanvasın ve kanaviçenin geniş renk gamı da çok parlaktır ve solmaz. Bu açıdan ünlü markaların keçe ve kanaviçe ipleri, pamuktan yapıldıkları ve kumaş kalıplarını işlemek için kullanılabildiği için kanaviçe için çok uygun kabul edilir. Kanaviçe, kare motiflerin stamen adı verilen özel bir kumaşa yapıştırılmasıyla yapılır. Elbette farklı dokularda kanaviçe yapmak mümkündür. Her kumaş için özel iplikler ve iğneler vardır. Kanaviçe için gerekli malzeme çok basittir. Baştan itibaren etamin kumaş, iplik ve kanaviçe iğnesi kullanılabilir. Oluşturmak istediğiniz desene göre kasnağı da işleyebilirsiniz. Kanaviçe ile ilgili yanlış kanılardan biri de daire kullanımıdır. Bazıları ilmek olmadan kanaviçe yapamayacağınızı söylerken, diğerleri ilmeklere ihtiyacınız olmadığını söyler. Bu durum kişiden kişiye biraz değişir. İnsanların el becerisine ve ellerini ne kadar kolay kullandıklarına bağlıdır. İlk defa kanaviçe iğnesi ve ipliği alıyorsanız, keten veya düz kumaş yerine dua kartı olarak da bilinen geniş ağızlı bir kumaşla başlamak isteyebilirsiniz. Bu şekilde kumaş daha kolay işlenebilir. Bunun için öncelikle internette bulabileceğiniz modelleri araştırmanız önerilir. Aslında bu tasarımları basmak ya da kare kağıt üzerine kopyalarını yapmak kanaviçe işini çok daha kolay hale getirir. Aynı zamanda kanaviçe nakış iplerini uzun tutmak, ipin dolaşma riskinin daha fazla olduğu anlamına gelir. Ayrıca yeni başlayacaksanız tek renk kullanarak çok daha basit bir desenle çalışmanız gerekir. Bunun için nakış ipi siyah rengi uygundur. Kanaviçenin yanı sıra etamin için de nakış iplerinden birini alabilirsiniz. Kanaviçe düz kumaşa işlenen bir el işidir. Buna karşın etamin daha çok bir kareli kumaş üzerine işlenen bir el işi türüdür. İkisinde de işleme yöntemi çapraz şekilde fakat yarı çapraz kareler yapmak ile desen oluşturulmaktadır. Bu açıdan iki el işi yöntemi de farklıdır. Bunun için ilk olarak hangisini yapmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Ardından gerekli malzemeleri alarak kendinize yeni bir hobi bulmuş olursunuz. Bu hobiler için ilk gerekli olan malzeme nakış ipidir. Bu açıdan oluşturmak istediğiniz deseni çeşitli nakış ipi renkleri ile süsleyebilirsiniz. Bu sayede ortaya güzel bir görüntü çıkarmanız kolaylaşır. Bunun için nakış iplerinin modellerini ve diğer malzemeleri satın alarak hemen işe koyulabilirsiniz.

Tüm ürünlerinde müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan Ören Bayan, 1968 yılından bu yana Türkiye'de yüksek kaliteli ürünler üretmektedir. Marka 50'den fazla ülkede satış yapmakta ve yurtdışında büyük saygı görmektedir. Ören Bayan, örgü ve dantel iplikleriyle ürün kalitesini sağlamak için binlerce desen ve yüzlerce renk seçeneği sunar. Markanın nakış ipliği ile hayal ettiğiniz her ürünü yapabilirsiniz. Aynı zamanda Ören Bayan markası altında onlarca modelde yüzlerce rengi güvenle satın alabilir, kaliteli ürünlere uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra marka, iplikleri beğeninize göre örerek ve tığ işi yaparak size ve gelecekteki kullanıcılara geçmiş üretim deneyimini verir. Böylelikle markanın kalın nakış ipi modelleri farklı renk modelleriyle çalışmayı kolaylaştıran çeşitli renklerde gelir. Ören Bayan markasının bu iplik modeli ileri üretim teknolojisi ile üretilmiş olup, sizlere yumuşak bir doku ve yumuşak bir iplik kazandırmaktadır. Ören Bayan, örgü modelleri konusunda kullanıcılara hitap eden, güvenilir, kaliteli bir markadır. İpek nakış ipi tasarımlarınıza lüks bir görünüm katar. Bu ipler kristal el dokuma ipliği olarak yumuşak bir dokuya sahiptir ve kullanımı kolaydır. Herhangi bir projede kullanımı kolaydır. Bu modelin en yaygın kullanımı iplik imalatındadır. Markanın renk koleksiyonu, kırmızı, mor, mavi ve çeşitli renklerdeki nakış iplikleri, ipliğe, dantele, şapkaya, atkıya ve daha fazlasına kadar aklınıza gelebilecek her şeyi örmeyi kolaylaştırır. Nakış ipliklerinin en sevilen ipliklerinden biri olan 8 numara nakış ipi çok yönlü bir ipliktir. Farklı renk seçenekleri ile her amaç ve el işi için örgü severlerin ilgisini çekmiştir. Her mevsim kullanılabilecek kıyafetlerden aksesuarlara kadar her türlü proje için kullanılabilecek bu iplikleri tercih edebilirsiniz. İçeriğinde akrilik kullanıldığı için mükemmel ısı direncine sahiptir ve terlik ve kıyafet yapmak için idealdir. Bütün nakış iplikleri ileri üretim teknolojisi ile üretilmektedir. İpliğin pürüzsüz dokusunu ve yumuşaklığını en üst düzeye çıkarır. Her türlü örgü modeli için ihtiyacınız olan nakış ipini güvenle seçebilirsiniz. İpliklerin akrilik olması mükemmel yalıtım sağlar ve sizi soğuktan korumaya yardımcı olur. Klasikleşen bir marka olan Ören Bayan etamin ipleri ise bir diğer nakış ipidir. Her türlü nakış işinizde kullanabileceğiniz bu ipi, etamin, kanaviçe, goblen ve punch nakışlarınızda kullanabilirsiniz. Bu sayede nakış ipi çeşitleri arasından ihtiyacınıza uygun bir nakış ipini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kaliteli Nakış İpi Türleri

Kaliteli Nakış İpi Türleri

İğne ve nakış ipliklerinin seçimi ve kullanımı, tasarım etkinliğini, görünümünü, dayanıklılığını, tutarlı sonuçları ve ayrıca son ürünün işlevselliğini ve sertifikasyonunu etkiler. El işine uygun nakış ipliğini seçebilmek için üretim sürecinde ipin parlaklığını, dokusunu, farklı renklerini, kalınlığını, yumuşaklığını, kalitesini, solma direncini, dayanıklılığını ve işlevselliğini de değerlendirmek gerekir. İster kumaş tasarlayın ve kişiselleştirin isterseniz de daha önceden gördüğünüz bir modeli yapın, en iyi performans gösteren iplikleri seçmeniz her konuda önemlidir. Bunun için nakış ipi satın al seçeneğini kullanarak ihtiyacınız olan nakış ipine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Nakış, dekorasyon, kişiselleştirme ve işlevselliği tekstillere entegre etmek için kullanılabilir. Kullanım amacına göre dekoratif iplikler ve teknik iplikler arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca nakış ipinin ışığa maruz kalması durumunda nihai ürünün imalatı ve kullanımı yangına ve renk solmasına karşı dayanıklılık, lehimleme, temizleme ve kurutma işlemleri gibi özellikleri de gerektirebilir. Ancak asıl önemli olan, genel tasarımın ve öğelerinin nasıl göründüğüdür. İstediğiniz görünümü elde etmek için tek bir ip kullanabilir veya farklı ipleri birleştirebilirsiniz. En güçlü parlaklık etkisi metal ipliklerle elde edilir, bunu parlak ip ve normal polyester iplikler takip eder. Mat, parlak veya el yapımı efektleri de düşünebilirsiniz. Nakış için standart iplik kalınlığı 40'tır. Dikiş iplikleri için karşılık gelen iplik sayısı 120'dir. Nispeten kalın olan 30 veya 12 numara nakış ipi modelleri katmanları çok daha hızlı doldurabilir ve ince olan 60 veya 75 iplikler küçük tasarımları doğru bir şekilde işleyebilir. Farklı tip ve kalınlıktaki ipliklerin doğru kombinasyonu, şaşırtıcı derecede net konturlar için seçilen alanları vurgulayabilir ve ortaya daha güzel bir ürün çıkabilir. Nakış, üst ve alt ipliklere ek olarak, sabitleyiciler ve iğneler gibi uygun aksesuarlar gerektirir. Resmi tedarikçiler, kullanışlı ve iyi organize edilmiş eksiksiz bir ürün portföyüne sahiptir. Bu açıdan markalar, nakış ustalarına çok çeşitli standart ve özel ürünler ve profesyonel destek şeklinde en yüksek kalitede hizmet sunmayı taahhüt eder. Özellikle sayıları, renk desenlerini veya parlak efektleri işlerken farklı tonları karıştırma veya mükemmel şekilde eşleştirme yeteneği önemlidir. Düşük tolerans sınırları, renk listesindeki renklerin ve parça numaralarının tutarlılığını sağlayarak üretimde tekrarlanabilir sonuçlar sağlar. Bunun için markalar size doğru iplik rengini bulmanıza yardımcı olur.

Nakış ipi fiyatları modeller ve kaliteye bağlıdır, bu nedenle yüksek kaliteli nakış ipliğini istediğiniz görüş açısıyla kolayca kullanabilirsiniz. Yalnızca sizin seçtiğiniz ve kullandığınız katman sayısı, nakış yaparken aklınızda bulundurmanız gereken şeylerden bazılarıdır. Farklı iplik tasarımları kumaş ile uyumlu geniş bir uygulama yelpazesi sunar. Yıkanabilir nakış ipliği seçimi uzun vadede çok faydalı olacaktır. Yumuşak ipliklerin yanı sıra en iyi renk geçişlerini sunan iplik deseni, zarif nakışlar oluşturmanıza olanak sağlayan detaylar sağlar. Etamin ve kanaviçe gibi nakışlara uygun olan iplik, fonksiyonel özellikleri nedeniyle dikkat çeker. Nakış ipi sadece yastık ve kırlent gibi ev tekstili ürünlerinde değil, mendil ve havlu gibi dekoratif ürünlerde de kullanılabilir. Havlu ve mendil kenarlarına pamuk ip ile yapılabilen iğne oyası tüm eşyalarınızda tarzınızı göstermenize yardımcı olacaktır. Renk ve fonksiyona göre nakış ipliklerinden seçilen desenler, nakış işlemini kolaylıkla ve rahatlıkla tamamlar. Bu sayede ulaşmak istediğiniz tasarıma daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Pamuk veya yün ipliğine ek olarak murin nakış ipliği de geleneksel el sanatlarında en çok kullanılan ipliklerden biridir. Kahverengiden kırmızıya, kuru pembeden mora kadar geniş bir parlak renk yelpazesi ile nakış iplikleri sizi bekler. Bunun yanı sıra nakış iplerinin beyaz, krem ve bej gibi düz renk seçeneği de bulunur. Çeşitli ebatlarda nakış iğneleri ve çeşit iplik ile temiz ve kolay bir şekilde nakış yapabilirsiniz. Çiçek motifleri ve geleneksel tasarımlar, kullanılan kumaşın kalitesine ve işlemenin tarzına göre belirlenen iplikler kullanılarak ev eşyalarına kolaylıkla işlenebilir. İnce ipliklerin oluşturduğu parlak renkler sayesinde parlak ve zarif görünüm, işlemelere farklı bir hava katmaktadır. İpliğin farklı özellikleri ile farklı alternatif renkler seçilebilir, bu nedenle titiz işçilik ve nakış becerisi tüm işlemelere yansır. Bu sayede ister çeyiz için isterseniz de hediye olarak yapabileceğiniz nakışlar, nakış ipleri sayesinde güzelleşir. Evinizin her yerinde kullanabileceğiniz bu el işleri, sizin eseriniz olarak sergilenir. Böylelikle ürettiğiniz tasarımlar ile evinize renk katabilirsiniz. Bunun için Trendyol.com adresini ziyaret ederek nakış iplerini inceleyebilir ve tasarımınıza uygun bir rengi bulabilirsiniz.