Marka
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Uzunluk
Kalınlık
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Okuma

" araması için 875 sonuç listeleniyor

İhtiyaçlarınızı En İyi Şekilde Karşılayacak Okuma Ürünleri Trendyol’da!

Günümüzde balıkçılık hem beslenme ihtiyacını karşılamak hem de keyifli ve sakin bir hobi gerçekleştirmek amacıyla yapılır. Yeni geliştirilen ürünlerle beraber eskiye kıyasla artık kolay bir şekilde balık ve diğer deniz canlılarını yakalayabilirsiniz. Tutacağınız balıklarla sevdiklerinize ziyafet çekebilir ya da onları halde, pazarda satabilirsiniz. Avlanacağınız bölgedeki suya veya tutmak istediğiniz deniz mahsulüne göre kullanacağınız malzemeler de değişiklik gösterir; bu noktada doğru malzeme seçimi oldukça önemlidir. Avlanmak için oltaya, kamışa, ağa, doğal veya yapay yemlere, misinaya, olta makinesine, yem kutusuna, kurşunlara veya kepçeye ihtiyacınız olabilir. Büyük balık yakalamak için kullanacağınız ekipmanlar ile küçük ama fazla sayıda balık yakalamak için tercih edeceğiniz malzemeler birbirinden farklıdır. Tutacağınız balıkların ağırlığına göre ayarlanmış dayanıklılıktaki aletleri satın almanız önerilir. Yakaladığınız balıkları kaçırmamak ve uzun yıllar aynı araçları kullanabilmek için ürünlerin sağlam bir yapıya sahip olması oldukça önemlidir. Eğer amatör seviyede, rahatlamak için bu hobiyi yapıyorsanız kullanımı kolay olan bir kamışla veya sadece misinayla başlayabilirsiniz. Misinanın ucuna ağır ve buna özel hazırlanmış şekilde kurşun bağladığınız takdirde misinanız denizin derinliklerine kadar gidebilir. Okuma markası sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübesiyle her seviyeye ve kullanıma uygun balıkçılık malzemeleri üretir. Firma, son teknolojileri takip ederek her yıl yeni modeller çıkarır. Surf, Spin, Alaris, Dead Ringer, G-Force gibi serileriyle geniş bir model yelpazesine sahiptir. Tatlı ve tuzlu sular için başarılı malzemeleri bulunur. Üst segment ürün modellerinin yanı sıra teleskobik modelleri ile uygun fiyatlı ve kaliteli seçenekler sunar. Kendi seviyenize uygun seçenekleri tercih ederek daha az çabayla yüksek verim elde edebilirsiniz. Başlangıç seviyesindeki malzemeler özellikle kıyıdan balık tutmak isteyenler için kullanıma sunulur. Eğer bu işin tutkunuysanız, Okuma t shirt çeşitleri de severek giyebileceğiniz ürünler arasında yer alır. T-shirtler ilgilendiğiniz alanı ve hobinizi göstermenin güzel bir yoludur. Siz de hobinizi gerçekleştirirken ya da mesleğinizi icra ederken ihtiyaç duyacağınız Okuma olta ve kamış çeşitlerini Trendyol üzerinden sipariş verebilirsiniz. Markanın giyim ürünleriyle hem kendinizi yansıtabilir hem de vücudunuzu hava şartlarından koruyabilirsiniz.

Okuma Olta ve Kamış Çeşitleri

Okuma Olta ve Kamış Çeşitleri

Balıkçılıkta alacağınız verim, yeteneğinizin yanı sıra kullandığınız malzemelerle doğru orantılıdır. Verimliliği artırmak için bulunduğunuz bölgeye uygun olan kamış seçeneklerine bakmanız gerekebilir. Gölde ve denizlerde farklı avcılık ürünleri kullanılır. Kullanacağınız oltanın esnek ve dayanıklı olması önemlidir. Okuma, çok geniş kamış seçenekleriyle isteğinize uygun malzemelere sahip olmanızı sağlar. Her oltanın üzerinde uzunluğu, ağırlığı ve aksiyonu yazar. Aksiyon, olta kamışının esneme değerini ifade eder. Oltaların uzunluğu, atabileceği kurşun ağırlığını etkiler. Uzun kamışlar 100 gram ve üstü kurşunları atabilir. Ceymar, Salina, Azores üst segment ürünlerken, G- Force at-çek tekniğine uygun bir modeldir. Örneğin Okuma Dead Ringer olta kamışı yüksek kaliteye sahip seçeneklerden biridir. Yumuşak maşa kavrama özelliği sayesinde kolay bir tutuş elde edebilirsiniz. Hafif 24 ton karbon gövde yapısına sahiptir. Karbon kaplamaya sahip olduğu için uzun süreler kullanabilirsiniz. Karbon kaplama, fiberglass kaplamaya göre hafif ve esnek olduğu için çokça tercih edilir. Bambu olanları tatlı sulara uygunken karbon kaplamalı olanlar tuzlu sular için güzel bir seçenektir. Kaliteli tapa ve sert EVA saplarını bir araya getirir. Profesyoneller için üretilen olta kamışı ise Okuma Fuel Spin çeşididir ve motor sporlarından esinlenen dinamik bir tasarıma sahiptir. Okuma Spin kamış 24 ton GT gövde yapısı ile hırçın balıkları bile kolayca yakalayabilir. Ağırlığını azaltmak için EVA sapı 3’e bölünmüştür; böylece iyi bir denge sağlar ve hızlı hareket etmenizi kolaylaştırır. SIC halkaları paslanmaz çelikten üretilir; bu nedenle uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı şekilde SIC halkaları paslanmaz çelikten üretilen bir diğer kamış ise Okuma Jig modelidir. Jigging Rods büyük balıkların avlanması için uygundur ve size harika bir deneyim sunar. Okuma Revenger halkaları ise titanyum oksitten üretilir ve kaliteli malzemeye sahip olması nedeniyle uzun ömürlüdür. Yüksek modüllü karbon gövde yapısı ve alüminyum vida tıpa kapaklarıyla her parçası uygun özellikteki malzemelerden üretilir. Uygun fiyatlı bir ürün arıyorsanız Okuma Salina çeşidine göz atabilirsiniz. Bütçe dostu fiyatlarına karşın yüksek bir kaliteye sahiptir ve beklentinizi tam olarak karşılar. Teleskobik kamışlar amatör kişiler tarafından tercih edilir. İç içe geçen parçaları sayesinde kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Parçalı kamışlar teleskobik olanlara göre hafiftir ancak taşıma konusunda sorun yaratabilir. Kamış çeşitlerinin hepsi kaliteli el çantası içerisinde size gönderilir. Böylece oltanızı taşırken çantayı kullanabilirsiniz. Ayrıca, kamışların zevkinize uygun birçok renk seçeneği mevcuttur. Sizi yansıtan renkteki av ürünlerinden seçiminizi yapabilirsiniz. Kendinize uygun olmayan seçimler yapmak av esnasında veriminizi düşüreceği icin, markanın üstün kaliteli ürünlerini tercih edebilirsiniz. Okuma sayesinde siz de performansınızı yükseltecek av malzemelerini Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.

Marka, teknolojinin gelişmesiyle beraber ürünlerine verimliliklerini artıracak özellikler ekler. Okuma olta kamışı çeşitleriyle beraber kullanılan Okuma makineleri son dönemde rağbet gören tasarımlardır. Makinelerin çeşitleri de suyun özelliğine, avlayacağınız balık türüne, içerisindeki dişli tipine, hızına ve gücüne göre değişir. Fly, Baitcasting, Spin, Çıkrık başlıca makine çeşitleridir. Okuma olta makinesi sayesinde tuttuğunuz balığı yorulmadan çekebilirsiniz. Özellikle 100-200 kilo ağırlığında olanları yakalamak oldukça güçtür. Olta makinesi kol kuvvetinizi yüksek ağırlıktakileri dahi yüzeye çıkaracak bir güce dönüştürür. Kullandığınız kamışa uygun bir olta makinesi seçmeye dikkat etmelisiniz. Olta kamışları gibi olta makinelerinin de sağladığı avantajlara göre birçok çeşidi vardır. Tuzlu suda kullanılan makinelerin makaraları tatlı suda kullanılan makinelere göre büyüktür. Okuma Ceymar modeli sayesinde atış anında oluşan aşınmayı azaltarak yeminizi uzun mesafelere atabilir ve isabetli bir atış gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede misinalarınızı da uzun ömürlü hale getirebilirsiniz. Hassas ve eliptik makine kesim dişli tertibata sahiptir, bu dişler aynı zamanda tuttuğunuz balığın yumuşak bir dönüş sergilemesini sağlar. Alüminyum sarma teli ve paslanmaz grafit gövdesi sayesinde uzun yıllar kullanabilirsiniz. Profesyonel olarak bu işle ilgileniyorsanız, farklı bir model olan Okuma Surf 8K sizin için uygun bir seçimdir. Kolayca ayarlayabileceğiniz ters dönüş kilit sistemi bulunur. Ceymar Okuma makine modelinde tersine dönüş bulunmaz. Surf modelinde bulunan yalpalanmayı önleyen yavaş salınım ve hızlı çekiş sistemi sayesinde yeminize gelip misinanıza yakalanan canlılar kaçmaya fırsat bulamaz. Çift paslanmaz çelik misina klikerleri ve karbon contasıyla size uzun yıllar yardımcı olacak kaliteli bir makine seçmiş olursunuz. Okuma Surf kamış ile uyumlu olarak çalışır. Hava akışı sağlayan rotorlar bulunduran olta makineleri basıncı dengeler. Okuma’nın birçok makine modelinde hava akışlı rotorlar bulunur. Verimli bir av süreci gerçekleştirmek için kamışların yanı sıra olta makinelerine de göz atabilirsiniz.

Okuma Olta Seçiminde ve Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okuma Olta Seçiminde ve Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor, hobi amaçlı ya da mesleğiniz gereği balıkçılıkla uğraşıyor olabilirsiniz. Amacınız ne olursa olsun, olta kamışı seçiminde en belirleyici faktör bulunduğunuz bölgedir. Gölden, denizden, kıyıdan veya tekneden avlanırken farklı malzemeler kullanmanız gerekebilir. Alacağınız kamışın özelliklerini iyi öğrenmelisiniz. Örneğin eğer kıyıdan tutacaksanız uzun bir olta kamışı seçmelisiniz. Çünkü kıyıya yakın bölgelerde istediğiniz büyüklükte balıklar bulunmayabilir. Eğer gölden veya denizden tutacaksanız kısa bir kamış uygundur; çünkü uzun bir olta seçmek hareketlerinizi zorlaştırır. Oltaların uzunlukları üzerlerinde belirtilir. Kıyıdan tutarken 1.80 metreden uzun olan kamışları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kamışın tutamakları arasındaki mesafeye dikkat etmelisiniz. Boyunuzla ve kolunuzun uzunluğuyla uyumlu olmalıdır. Mesela Okuma Savant, Surf, Raw, ITX serileri boğazdan avlanmanıza uygun olarak tasarlanır. Bu serilerdeki ürünler sık sık yapacağınız atma ve çekme hareketlerine karşı dayanıklıdır. Bir diğer faktör ise kaplama çeşididir. Herkes, satın aldığı ürünün uzun ömürlü bir yatırım olmasını ister. Bu noktada, ürünün kaplama malzemesi kalitesini belirler. Ancak kaplama konusunda dikkat edilmesi gereken bir nokta daha vardır. Grafit ve karbon kaplama olan olta kamışları metal malzemelerden üretilir. Fırtınalı günlerde yıldırımı üzerine çekebileceği için hava durumuna göre kullanımına dikkat etmelisiniz. Kamışın yapıldığı malzeme kamışın dayanıklılığında da etkilidir. Özellikle ağır yemler kullanarak büyük balıklar avlamayı planlıyorsanız esnek ve dayanıklı ürünler seçmelisiniz. Örneğin levrek, lüfer gibi türleri tutacaksanız güçlü bir oltanız olması gerekir. Bir diğer husus ise; misinayı oltaya bağlayan kılavuz halkalarıdır. Kılavuz halkalarının güçlü ve sağlam olmaları gerekir, zirkonyumdan yapılan modeller bu anlamda beklentilerinizi karşılar. Avlanacağınız alana, hava şartlarına, balık türüne uygun Okuma olta kamışı ve diğer ürünlere Trendyol üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Yanlış ürün ve malzeme seçimi balıkçılığı zorlaştırır. Doğru ürünlerle çalışarak ve bazı detaylara dikkat ederek zaman kaybı yaşamadan avlanabilirsiniz. Okuma, geliştirdiği pek çok ürün çeşidi sayesinde sizin pratik bir şekilde deniz mahsüllerini tutmanızı sağlar. Tasarladığı olta gruplarını iyi araştırmanız ve kendinize uygun olanı bulmanız gerekir. Örneğin; ideal oltanızı bulabilmek için boyunuzdan 30 cm fazla boyutta bir kamış seçmelisiniz. Markanın tasarladığı Okuma G-Force, V System seçenekleri tatmin edici kaliteleriyle uygun fiyata balık tutmanızı sağlar. Bu kamışlar paslanmaz özel kaplamalara sahiptir. Okuma Aria, Epixor, Carbonite, Helios, Inspira seçenekleri ise yalpalanma yapmayan, en küçük balık hareketini bile hissedebileceğiniz üstün nitelikli çeşitlerdir. Profesyonel olarak balık avlıyorsanız bu modellerden memnun kalabilirsiniz. Okuma Trio Rex, Cedros, Rockaway makine seçenekleriyle tuzlu suların zor koşullarında bile balık avlamanızı kolaylaştırabilir. Korozyona dayanıklı kaplamaları ve dişli sistemleri bu makineleri güçlü kılar. Ancak tatlı suda balıkçılık yapacaksanız, korozyon olma ihtimali düşük olacağı için bu faktöre dikkat etmenize gerek yoktur. Oltanızı kendisine uygun Okuma ip misina seçenekleriyle birleştirdiğinizde performansının yükseldiğini fark edebilirsiniz. Balık tutma sürecini daha eğlenceli hale getirmek için Okuma şapka gibi spor aksesuarı modellerine göz atabilirsiniz. Böylece avlanırken kendinizi güneşten koruyabilir ve tarzınızı yansıtabilirsiniz. Kamuflaj desenindeki şapka modeliyle kendinizi av hayatına adapte olmuş hissedebilirsiniz. Marka, balık tutma eylemini sizin oldukça kolaylaştırır ve eğlenceli hale getirir. Siz de Okuma ürünlerinden kendinize uygun olanları seçerek Trendyol’dan siparişinizi verebilirsiniz.

Okuma Balık Avı Malzemeleri Fiyatları

Okuma Balık Avı Malzemeleri Fiyatları

Denizin altındaki gizemli dünyayı keşfetmek isteyenler için balıkçılık alanında profesyonel ürünler üreten Okuma fiyat aralığını her bütçeye uygun olarak ayarlar. Satın alacağınız ürünün kalitesine, yapıldığı malzemeye, kaplamasına, uzunluğuna ve ağırlığına göre fiyatları da değişir. Balık avlamaya yeni başladıysanız veya hobi olarak balık tutuyorsanız uygun fiyatlı, başlangıç seviyesinde bir olta kamışı sizin için doğru seçim olur. Eğer profesyonel bir balıkçıysanız, bu işi mesleğiniz gereği veya spor amaçlı yapıyorsanız yüksek kalitede bir olta kamışı seçmelisiniz. Eğer uygun fiyata birkaç ürün almak istiyorsanız Okuma olta takımı bu beklentinizi tam olarak karşılar. Avlanırken ihtiyaç duyacağınız ekipmanları tek tek satın almak, takım halinde satışa sunulan seçeneklere göre daha maliyetli olabilir. Ayrıca takım içerisindeki ürünler birbiriyle uyumlu parçalardır; bu nedenle birbiriyle eşleşen ürünleri uzun saatler aramanıza gerek kalmaz. Takımın içerisinde armut kurşunlar, muhtelif boyda fırdöndüler, misina, olta kamışı, olta makinesi ve olta taşıma çantası bulunur. Böylece balık avlarken gereksinim duyacağınız tüm ürünlere tek paket halinde sahip olabilirsiniz. Sadece misinayla balık tutmak isterseniz kurşun ve fırdöndüleri de kullanmanız gerekir. Eskiden pahalı bir hobi olan balıkçılığı artık uygun fiyatlara yaparak deniz tutkunuzu sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Burada asıl önemli olan nokta, aldığınız ürünleri uzun yıllar kullanabilmenizdir. Bu nedenle seçiminizi yaparken fiyat etiketlerinin yanı sıra ürünün kullanım ömrünü de göz önünde bulundurmalısınız. En zorlu koşullarda dahi neme, ısıya, rüzgara dayanabilen av ürünleri uzun vadede karlı bir yatırım olacaktır. Markanın tasarladığı zengin özelliklere sahip ürünlerle istediğiniz sağlamlığı yakalayabilirsiniz. Tutacağınız balığa göre ayarlanmış yem çeşitleri bulunur. Büyük, suyun altında gürültü çıkaran ve hareket edebilen yemler büyük balıkların ilgisini çeker; ancak oltanızda ağırlık oluşturur. Esnek bir olta seçerek ilk zorlu koşulda kırılmasının önüne geçebilirsiniz. Tatlı suda balıkçılık yapacaksanız, tuzlu su için üretilen malzemeler için masraf yapmanıza gerek yoktur. Online alışveriş fırsatlarından yararlanarak Okuma kamış ve diğer ürünleri Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Havaların ısındığı günlerde stresten uzak, rahatlatıcı bir aktivite yapmak için balık tutmak doğru bir tercih olabilir. Keyifli bir aktivite yaparken leziz ve taze balıklar elde edebilirsiniz. Avladığınız balıklarla kendinize ve ailenize güzel bir ziyafet çekebilirsiniz. Balık tutmak aynı zamanda her yaşa ve kiloya uygun bir spordur. Ancak avlanma öncesi bazı malzemelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Tek yapmanız gereken doğru ekipmanı bulmak ve avlanmak için doğru bir yer seçmektir. Bu işe yeni başlıyorsanız, pratik kullanıma uygun olan Okuma Alaris olta kamışı gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Eğer fiyat ve kalite açısından iyi performans gösteren bir ürün arıyorsanız, Okuma Fina Pro kamış çeşidi bu isteğinizi karşılayacak türden bir olta kamışıdır. Amatör seviyede olsanız bile markanın özenle tasarlanmış ürünleri sayesinde profesyonel bir tercih gerçekleştirebilirsiniz. Eğer satın almayı düşündüğünüz ürünler hakkında çok bilgi sahibi değilseniz, müşteri yorumlarına bakarak daha önce bu ürünleri satın almış kişilerin yorumlarını okuyabilir ve deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Böylece ürünün kalitesi, paketlenmesi, kullanımı gibi konularda kolaylıkla fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz ürünleri favorilerinize ekleyerek kampanya ve indirim günlerini takip edebilirsiniz. Size özel tanımlanan kuponlar sayesinde istediğiniz ürüne uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Kendinize uygun olan ürünleri belirledikten sonra Trendyol üzerinden kolayca sipariş verebilirsiniz. Okuma markasının satışa sunduğu farklı seviyelere uygun av malzemeleriyle avlanma sürecinizi çok keyifli bir hale getirebilirsiniz. Dilerseniz bir olta makinesi almayı tercih edebilir, yalpalamayı önleyen teknolojisinden faydalanarak misinanın kopmasını ve yıpranmasını önleyebilirsiniz. Makinenin güçlü yukarı çekişi sayesinde yakaladığınız balıkları kaçırmadan verimli bir gün geçirebilir, harcadığınızın zamanın ve emeğin karşılığını alabilirsiniz. Markanın her ihtiyaca uygun balık avlama aletlerini ve giyim ürünlerini Trendyol üzerinden sipariş verebilir, tatil günlerinde tek başınıza ya da ailenizle birlikte balık tutarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz.