placeholder
"

Only Kaban

" araması için 21 sonuç listeleniyor

Only Kaban

Only Kaban Özellikleri

Only Kaban Özellikleri

Vücudun soğuk ortamlarda sıcak tutulması ve olası yağışlı havalarda yağıştan korunması insanın hasta olmasını önlemektedir. Sonbahar ve kış aylarında artan soğuk havalar bireylerin hastalanmasına sebep olmaktadır bu yüzden vücudun daha hassas olan sırt ve göğüs bölgesinin soğuk almamasını önlemek sağlığa doğrudan katkıda bulunacaktır. Dış giyim ürünlerinden biri olan kaban dışarı çıkarken soğuk havalarda kullanıcılarını koruyan bir üründür. Özellikle sonbahar ve kış aylarındaki vücut ısı dengesini optimum seviyede tutması nedeniyle her yaştan ve her kesimden birey tarafından kullanılmaktadır. Türkiye gibi dört mevsim yaşanan bir ülkede sonbahar ve kış ayları belirgin ve soğuk olarak geçmektedir, bu yüzden kaban kullanımı bir ihtiyaç halindedir. Üreticiler tarafından tasarlanan erkek ve kadın kabanları birbirlerinden farklı bir yapıya sahiptirler. İki vücut tipinin ve ısınma ihtiyaçlarının farklı olması buna sebep olmaktadır. Yaklaşık 50 yıldır giyim sektöründe adından sıklıkla söz ettiren Danimarka menşeli Only firması kadın ve erkek kabanları ile müşterilerinin beğenisini kazanmaktadır. Ürünlerinde ilke olarak edindiği yüksek kalite kumaş ve ince işçiliği sayesinde her kesimden kullanıcının tercih ettiği bir firma haline gelmiştir. Kabanlarda yüksek öneme sahip sıcak tutma ilkesi bu markanın kabanlarında en üst derecede kendini göstermektedir. Only kaban içerdiği hammaddesi ile sizleri sıcak tutacak ve farklı şık modelleri ile beğenileri üstünüze çekebileceğiniz kaban modelleri üretmektedir. Klasik modellerden son dönemin modasına uygun birçok farklı tipte kaban çeşitleri mevcuttur, bu sayede size uygun olan modeli seçebilirsiniz. Kullanılan kumaş kalitesi sizlerin uzun süre boyunca kullanabilmenize olanak sağlamaktadır. Kapüşonlu ve yakalı özellikleri modeller arasında değişkenlik göstermektedir. Farklı vücut tiplerine ve ölçülerine göre birçok seçeneğe sahip olan kabanları ile vücudunuzu soğuktan koruyabilirsiniz. Astar kısmında kullanılan kumaş ve ısınmaya yarayan hammaddeleri vücudun gereğinden fazla ısınmasını önlemektedir. Bu sayede giyilen ortamlarda ve hareket halinde çok fazla sıcaklık hissine kapılmayacaksınız. Gözenekli yapısı ile vücudunuzun hava almasına imkan vermektedir, bu sayede cilt sağlığının korunmasında oldukça etkilidir. Koku yapmayan iç yüzeyi sizlere temiz bir kullanım imkanı vermektedir. Kalçaya kadar inmesi ile soğuğun ve yağışın sizleri dışarıda minimum seviyede etkilemesine imkan vermektedir. Only marka kaban sizlerin soğuk havalarda güvenli bir gezinti yapabilmenize imkan tanıyacaktır. Birçok kıyafet türü ile uyumlu olması sebebiyle hem işe giderken hem de günlük gezilerinizde kullanabileceğiniz kaban modellerine sahiptir.

Only Kaban Modelleri

Only Kaban Modelleri

Kabanlar üretildikleri hammaddeye , kesim modeline ve kullanım amacına göre birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu özelliklerin toplamı kaban modellerini oluşturmaktadır. Kabanlar güz ve kış dönemlerinde dış giyim ürünlerinin başında gelmektedir. Şık duruşları ve kolay kullanımları ile diğer kışlık giyim ürünlerine göre daha sık tercih edilmektedir. Çok soğuk olmayan ve aşırı yağış almayan bölgelerde tercih edilebilir ürünler arasındadır. Kabanların sahip oldukları hammaddeler modeller arasında belirleyici bir etkiye sahiptir. Only deri kaban parlak ve gerçek deri dokusu ile şık ve ağır bir görünüm elde etmenize imkan vermektedir. Derinin su tutmayan özelliği sayesinde yağışlara karşı güçlü bir koruma elde edebilirsiniz. Gerçek deri sizlere uzun süreli bir kullanım imkanı vermektedir. Derinin verdiği şıklık hem kadın hem de erkek kullanıcılar için iyi bir tercih olabilir. Only kaz tüyü kaban sizlere yüksek sıcaklık hissi sunmaktadır. Yağlı bir tüy yapısına sahip olan kazların tüyleri soğuk havalardan korunmaya büyük ölçüde yardım etmektedir. İç astarındaki kaz tüyleri soğuğun kabanın altına geçmesini tamamen engellemektedir. Tüylerin sahip olduğu geçirgenlik ile hava dolaşımının kaban içinde olmasını mümkün kılmaktadır. Only kürk kaban ise hem şık bir görünüme sahip olması hem de sıcaklığı en yüksek seviyede tutması bakımından kullanıcılarının farklı bir tarzda olmasına yardımcı olmaktadır. Doğal kürk olmasa bile doğal kürkü aratmayan yapısı sayesinde tam bir sıcaklık elde etmenize imkan vermektedir. Sıcaklık ve yumuşaklık hissi özellikle kış aylarında daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Resmi ve özel gün kıyafetlerinde kombinler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Gerek kadın gerek erkek kullanıcılar için ağır ve resmi bir görünüme kavuşmalarında etkilidir. Only kaban modelleri kesim türüne ve içerdiği diğer eklere göre de farklılık göstermektedir. Görünüm açısından daha kalın bir duruşa sahip olan Only şişme kaban yağışın ve soğuğun daha etkin olduğu bölgelerde daha yüksek bir koruma sunmaktadır. Yağış tutmayan dış yüzü sayesinde yüksek bir koruma sunmaktadır. Özellikle dağlık veya dış gezilerde soğuk havalara ve rüzgara karşı tam bir koruma sunmaktadır. Su geçirmez özelliği sayesinde iç kıyafetlerinizin kuru kalabilmesine yardımcı olmaktadır. Only uzun kaban soğuktan daha az etkilenmek isteyen kullanıcılar için iyi bir seçenek olabilir. Normal kabanların aksine dizlerin hemen üzerinde biten kesimi sayesinde daha fazla soğuktan korunmaya imkan vermektedir. Diğer yandan kadın kullanıcılar için giyimleri ile uyumlu bir hava yakalamalarına imkan vermektedir.

Only Kaban Fiyatları

Only Kaban Fiyatları

Only kışlık kabanları bireylerin soğuktan ve yağıştan en az derecede etkilenmesine ve aynı zamanda şıklığı yakalamalarına yardımcı olan ürünlere sahiptir. Kadın ve erkek birçok kullanıcının vücut tipine ve tarzına uygunlukta ürünleri olan firma fiyatlar bakımından da her bütçeye hitap edebilen modellere sahiptir. Only kaban fiyatları kaban modelinin içerdiği hammaddeye, dikim stiline ve ek parçalarına göre farklılık göstermektedir. Kullanılan hammadde kabanın sıcak tutma ölçütüne, dış görünümüne ve su geçirmezlik özelliklerine doğrudan etki etmektedir. Kabanın sıcak tutma oranı arttıkça fiyata doğrudan etki etmektedir. Ayrıca vücudun hava alabilme özelliği de kabanın fiyatına doğrudan etkide bulunmaktadır. Su geçirmez kabanlar yağışın bol olduğu yerlerde kullanıcılarına dış ortamda daha rahat hareket etme imkanı vermektedir. Suyun emilimi olmayan kabanlar iç kısmın kuru kalmasını önlemektedir böylelikle sağlığa doğrudan katkısı bulunmaktadır. Estetik olarak farklı desen ve renklere sahip kabanlarda fiyat farkı kendini daha fazla göstermektedir. Özel renklere ve desenlere sahip kabanlar sizlerin daha farklı görünmesine imkan verecektir. Only yeşil kaban sahip olduğu renk tonu ile birçok kabandan daha farklı bir görünüme sahiptir. Bunun yanı sıra kumaş kalitesi fiyata doğrudan etki etmektedir. Kumaş türlerindeki doğal ve sentetik ayırımı kabanın kalitesini etkilemektedir. Doğal ürünler kullanılarak üretilen kabanlar hem sağlık hem de konfor açısından daha üst seviyede görülmektedir. Only yün kaban tamamen gerçek yün ile oluşturulmuştur. Koyundan üretilen bu tekstil ürünü hem yumuşak bir hisse kapılmanıza hem de en soğuk anlarda dahi vücut sıcaklığınızı yeteri kadar korunmasına yardımcı olacaktır. Farklı renklendirmeler ile daha farklı yün çeşitleri sizlerin yeni kombinler oluşturmanıza imkan verecektir. Kabanlardaki eklemeler de fiyatı farklılaştıran diğer unsurlardandır. Çoğu zaman kabanlar tek bir parça halindedir ancak bazı kaban modellerinde kapüşon bulunmaktadır. Diğer yandan farklı yaka tipleri de fiyata etki etmektedir. Only kürklü kaban yaka veya kol çevrelerinde bulunan kürkler ile daha farklı bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle soğuğa karşın daha dayanıksız olan boyun bölgesi kürk parça sayesinde soğuktan daha iyi bir biçimde korunabilmektedir. Su geçirmez ve koku yapmaz özelliği ile sizlere uzun süreli bir kullanım imkanı vermektedir. Bilek bölgesindeki kürk parçalar ise özellikle kadın kabanlarının daha şık bir görünüme kavuşmasında önemli rol oynamaktadır.

Only Kaban Mont ile İkisi Bir Arada

Only Kaban Mont ile İkisi Bir Arada

Sonbahar ve kış aylarında soğuktan korunmak için ihtiyaç duyulan mont ve kaban Only ile birlikte yeniden yorumlanarak kullanıcılarının beğenesine sunulmuştur. İkisinin de özelliği sıcak tutmak ve soğuğun mümkün olduğunca içeriye geçmesini engelleyen bu ürünler farklı kumaş ve görünüm özelliklerine sahiptir. Montlar daha kalın ve şişik bir yapıya sahiptirler. Kısa olmaları nedeniyle sadece bel üstüne tam bir koruma sağlarlar. Kabanlar ise daha resmi bir görünüme sahip ve daha uzun bir görünüme sahiptirler. Montlar genel olarak içerdikleri polyester oranından dolayı daha fazla sıcak tutsalar da terlemeyi arttırabilmektedirler. Only kaban mont her iki ürünün özelliklerinin harmanlanması ile oluşturulmuştur. Montun verdiği daha yüksek sıcak tutma hissi kabana entegre edilmiştir. Uzun açısından kabanın özelliğine sahip olan bu ürün soğuğun kalça kısımlarında da engellenmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle rüzgarlı havalarda kalça ve daha alttan alınan soğuklar çeşitli ağrılara sebep olabilmektedir. Dış yüzeyi ile kaban özelliklerini taşıyan bu ürün farklı üst kumaşlara sahiptir. Özellikle de deri ve yün kaban modelleri iç kısmındaki polyesterle birlikte çok daha sıcak kalabilmenize imkan verecektir. Soğuğun kaban içine girmesi büyük ölçüde engellenerek kış soğuklarına karşın yüksek korunma elde edebileceksiniz. Only pelüş kaban ise daha yumuşak bir hisse sahip olmak isteyen kullanıcıların tercih ettiği türdeki bir kabandır. Pelüş kumaşının vermiş olduğu yumuşaklık hissi kaban içinde daha rahat hissetmenize imkan verecektir. Pelüş kumaşı aynı zamanda vücudu yüksek derecede sıcak tutabilme kapasitesi ile bilinmektedir. Rüzgarlı havalarda soğuğun kaban içine girmesini önleyerek Son dönemlerin modası olan pelüş kabanlar özellikle genç kadınların farklı kombinler yapabilmesine şans vermektedir. Birçok farklı renge sahip türleri arasında Only camel kaban pelüş birçok kıyafet ile kolaylık uyum sağlamaktadır. Kahverengi tonunun kabanlar arasında en sık tercih edilen türlerinden biri olan camel rengi pelüş ile buluşunca çok daha şık bir görünüme sahip olmaktadır. Boğazlı kazaklar ve kot pantolonlar ile uyum sağlayan bu ürün genç kullanıcıların dikkatini çekmektedir. Diğer modeller arasında turkuaz ve haki renkleri de sonbahar ve kış aylarını daha renkli geçirmenize yardımcı olacaktır.

Only Kabanları ile Şekillenen Tarzınız

Only Kabanları ile Şekillenen Tarzınız

Soğukların gelmesi ile birlikte dış giyimlerin kalınlaşması erkeklerin ve kadınların kaban kullanımını arttırmaktadır. Soğuktan koruması ve çoğu zaman iç giyimi de tamamlayan bu dış giyim ürünleri farklı modeller ile kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Erkekler ve kadınlar kaban kullanımında farklı tercihlere sahiptirler. Bunun sebebi ise her iki cinsinde birbirinden farklı ihtiyaçlara sahip olmasıdır. Erkekler için kaban kullanımı soğuktan korumanın yanı sıra daha şık bir görünüme sahip olunmasını sağlamaktadır. Özellikle uzun kesimli kabanlar boyun daha uzun görünmesine yardım etmektedir. Kaban kullanımı erkekler için daha fit durmalarını veya vücut hatlarının daha belirgin olmasını sağlamaktadır. Only erkek kaban farklı boy ve kesim modelleri ile erkek kullanıcılar için birçok farklı seçenek yaratmaktadır. Boy ve vücut tiplerine göre seçim yapabilecekleri gibi iç giyimleri ile uyumlu kaban türleri ile tarzlarını yeniden oluşturma imkanına sahip olacaklar. Erkek kabanlarında en revaçta olan kumaş türlerinden biri olan kaşe; resmi görünüme sahip olmak isteyen erkekler için ideal bir seçim olabilir. Kaşe kumaşın takım elbise ve kumaş pantolonlar ile uyumu bu tarzdaki kabanın özel günlerde ve işe giderken kullanılmasına imkan vermektedir. Only kaşe kaban farklı renk ve model seçeneklerine sahiptir. Yüksek geçirgenliğe sahip kaşe kumaşın terlemenizi önlemektedir böylece uzun süre boyunca kullandığınızda ter ve kötü kokuların oluşmasına imkan vermemektedir. Düğmeli ve fermuarlı modelleri ile dilerseniz resmi dilerseniz spor bir görünüm sağlayabilirsiniz. Kışlık kazaklar ve kadife gömleklerle uyumu sizlerin yeni bir tarza sahip olmasına imkan vermektedir. Kadınlar için kaban kullanımı ise farklı tarzlara ve görünümlere sahip olmalarına etken bir dış giyim ürünüdür. Resmi ve spor türündeki seçimler ile kullanımlarınıza uygun kaban modellerinden seçim yapabilirsiniz. Kadın kabanlarının genel özelliklerinde desenler ve tasarımlar daha fazla yer tutmaktadır. Fermuar yerine düğme kullanımı kadın kabanlarında sıklıkla görülmektedir. Only kaban kadın üşümeyi önleyen aynı zamanda modayı takip eden modelleri ile birçok farklı yaştan kadının dikkatini çekmeyi başarabilmiştir. Kadın kabanlarının özelliklerinden olan yırtmaç ve desenler sıkça görülmektedir. Daha yumuşak dokulu kabanlar dışarıda hem zarif hem de sıcak kalınmasını mümkün kılmıştır.

Kaban Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaban Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zorlu hava koşullarında kişilerin sıcak kalmasına aynı zamanda şık bir görünüm elde etmesini sağlayan dış giyim ürünlerinin popülerlerinden biridir. Dönemsel olarak giyilmesine rağmen soğuk mevsimlerde kullanıcılar için hem koruyucu hem de estetiğe katkı sunmaktadır. Kullanıcılar için kaban seçimi bazen zorlu olabilmektedir. Seçilen kaban her ne kadar şık bir görünüme sahip olsa da sizleri yeteri kadar ısıtamıyorsa hastalıklara davetiye çıkarmaktadır veya doğru vücut tipine göre seçilmemiş bir kaban kullanıcını olduğundan daha kilolu veya kısa gösterebilmektedir. Belirli kurallarla tarzınız, ihtiyacınız ve zevkiniz doğrultusunda beğendiğiniz kabanı seçebilirsiniz. Kaban seçerken erkek ve kadınlar vücut tiplerini ve ölçülerini göz önüne almalıdırlar. Boyun uzun ve kısa olması, kilo durumunuz gibi birçok etmen kabanın seçiminde önemli yer tutmaktadır. Erkek ve kadınlarda orta ve kısa boylu olanlar için orta uzunluktaki bir kaban ideal olacaktır. Çok uzun ve kısa modeller boyunuzun olandan daha kısa durmasına veya kabanın pardösü görünümü almasına sebep olabilmektedir. Kadınlar için sahip oldukları vücut tipleri kaban seçimini etkilemektedir. Kilolu kadınlar yünlü ve yoğun kumaşlı kabanlardan kaçınmalıdırlar aksi halde daha fazla kilolu oldukları görünümlerine sebebiyet verebilirler. Armut vücut tipine sahip kadınlar ise dar kalıplara ve fermuarlı modellerden uzak durmalıdırlar aksi halde daha dar bir kabanın içinde oldukları hissine kapılacaklar. Kabanın hangi şartlarda kullanılacağı da seçime doğrudan etki etmektedir. Mevsimsel farklılıkları göz önüne alarak kaban seçiminizi daha isabetli yapabilirsiniz. Kar yağışının yoğun olduğu bir bölgede yaşıyorsanız yün, kürk veya kaz tüyünden oluşan kabanlar sizlerin soğuktan etkilenmesini büyük ölçüde azaltmaktadır. Yağmurlu ve daha ılıman yerlerde ise kumaştan imal edilmiş kabanlar veya su geçirgenliği düşük modeller daha isabetli bir seçim olacaktır. Renk ise sizin zevkinize ve kullanımınıza ait olan bir kriterdir. Günlük kullanımda birçok kıyafete uyum sağlayacak renkler işinizi daha kolay hale getirecektir. Only gri, bej ve siyah kaban her türden kıyafete fazlasıyla uyum sağlayabilecek bir yapıya sahiptir. Günlük kullanımda şık bir görünüm elde edebileceğiniz gibi özel günlerinizde de bu renge sahip kabanlar takım elbiseler veya gece elbiseleri ile uyum sağlayacaktır. Daha farklı bir renk tercihinde bulunmak istiyorsanız Only koyu antrasit kaban için Trendyol sayfasını ziyaret edebilirsiniz.