placeholder
"

Osram

" araması için 3369 sonuç listeleniyor

Osram

Osram

Dünyanın aydınlatma sektöründeki öncü markalarından biri olan Osram, konutlar, ofisler, araçlar ve eğlence alanları için aydınlatma ürünleri geliştiriyor. Markanın oldukça geniş olan ürün yelpazesinde yüksek teknoloji tasarımları ve inovatif çözümler önemli bir yer tutuyor. Farklı özellikteki alanlar için çok özel çözümler geliştiren markanın, LED ampul modellerinden geleneksel aydınlatma sistemlerine pek çok farklı kategoride gelişmiş ürünleri bulunuyor. LED projektörlerden lazer teknolojilerine, otomatik sensörlü gece lambalarından floresanlara çok çeşitli ürünleri bulunan Osram ampul çeşitleri ile büyük ilgi görüyor. Yüz yıllık Alman kalitesini en yenilikçi teknolojilerle buluşturan marka, dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteriyor ve aydınlatma sistemleri denilince ilk akla gelen markalardan birini oluşturuyor.

Osram fiyat listesi içinde yer alan ürünler fiyat performans açısından incelendiğinde oldukça avantajlı seçenekler sunuyor. Trendyol’da markanın tüm ürünlerini özellikleriyle detaylı olarak incelemek ve istenilen ürünlerle karşılaştırarak en doğru karar vermek mümkün olabiliyor. Oldukça avantajlı satın alma koşulları sunan Trendyol, kampanya ve indirim dönemlerinde sağladığı kaçırılmayacak fiyat seçenekleri ile öne çıkıyor. Osram fiyat listesi outlet ürünlerde çok daha cazip fiyatlar içeriyor.

Aydınlatma Ürünlerinde Yüz Yıllık Tecrübe

Almanya merkezli önemli bir aydınlatma ürünleri markası olan Osram, yüz yıldan fazla zamandır aydınlatma teknolojileri üzerinde çalışıyor. 1906 yılında doğan marka, adını filament üretmek için gerekli iki madde olan osmium ve wolfram’dan alıyor. Berlin merkezli olarak kurulan ve bugün merkezi Münih’te bulunan çok uluslu bir şirket olarak faaliyet gösteren marka, pek çok ülkede üretim tesisleri bulunan ve 120'den fazla ülkede faaliyet gösteren bir dünya markası olarak öne çıkıyor. Türkiye’de de uzun yıllardır yüksek kaliteli ürünleriyle adından söz ettiren ve büyük beğeni toplayan marka, uzun bir dönem ithalatçı firmalar yoluyla pazarda yerini alıyor. Sonraki süreçte ithalatçıları devreden çıkaran marka, 1990 yılından bu yana kendi adıyla kurduğu şirket aracılığıyla faaliyet yürütüyor. Enerji tasarruflu kompakt Osram floresan lambalar ile Türkiye pazarında önemli bir atılım yapan Osram Türkiye, aralarında Sultanahmet Camii, Kız Kulesi gibi tarihi yapıların da bulunduğu çok sayıda binanın aydınlatma sistemlerini üstleniyor.

Osram Türkiye, dünyada gelişen en yeni teknolojileri ve yenilikçi aydınlatma sistemlerini anında Türkiye’ye getiriyor. Işıklı hortumlardan şerit LED’lere, rustik ampullerden elektronik balastlara, sıva üstü LED panellerden kristal cam spotlara oldukça geniş bir ürün çeşitliliği bulanan marka, en yenilikçi teknolojiler ve üstün malzeme kalitesi ile büyük beğeni topluyor. Markanın özellikle araçlar için geliştirdiği lazer teknolojileri geniş kesimler tarafından büyük ilgi görüyor. Markanın gelişmiş aydınlatma teknolojileri büyük fabrikalar için de kusursuz aydınlatma seçenekleri ile öne çıkıyor.

Osram Sarı ve Beyaz Ampuller

Osram ampul çeşitleri arasında sarı ve beyaz ışıklı LED klasik lambalar başı çekiyor. Osram LED ürünler Avrupa kalite standartlarında üretilirken, Osram ampul beyaz ışık türü en popüler ürünler arasında bulunuyor. Reflektör özelliği bulunan beyaz ışıklı ampuller çevre dostu yapılarıyla enerji tasarrufu da sağlıyor. Sarı ışıklı Osram aydınlatma çeşitleri ise farklı açılarda ışık yayma özelliği ve tasarruflu bir kullanım sunuyor. Osram gün ışığı ampul ürünleri 2700K sarı ışık yayıyor ve sadece 8,5 Watt enerji tüketimi ile 60 Watt’lık ışık oluşturuyor. Ostram gün ışığı ampul beyaz çeşitleriyle de kusursuz performans gösteriyor. Yüksek kalite ürünler ve üstün performans sağlayan standart LED ampul çeşitleri, 15 bin saat kullanım ve 100 bin aç-kapa ömrü sunuyor. 6500K yüksek beyaz ışık gücü sağlayan ampuller, standart E27 duylar ile her alanda rahatlıkla kullanılıyor. Markanın farklı standartlardaki duy tipleri için de pek çok çözümü bulunuyor. Gözü yormayan, dinlendirici özellik taşıyan ampuller, ev ve ofislerden vitrin ve mağazalara uzanan geniş bir kullanım alanı sunuyor. Yüzde 80’a varan enerji tasarrufu sunan LED ampul çeşitleri, 10 yıla varan kullanım ömürleri ile sık sık değiştirme zahmetine yol açmaz.

Osram floresan ve LED gibi tasarruflu ampullerin yanında güçlü ışık kaynağı olarak önemli fonksiyonlar üstlenen çubuk halojen ampuller de üretiyor. Harcadıkları enerjiye oranla çok geniş alanları aydınlatan bu ampuller, farklı renk seçenekleriyle dekoratif işlevler taşıyor ve oldukça estetik bir görüntü sağlıyor. Halojen ampul çeşitleri ışığı kısma ve açma fonksiyonlarıyla ihtiyaç duyulan ışık yoğunluğunu ayarlama fırsatı veriyor.

Gece Lambaları ve Renk Değiştiren Ampuller

Evlerdeki aydınlatma sistemlerinin vazgeçilmez bir parçasını oluşturan gece lambası ürünleri rahatsız etmeyen bir ışık düzeyiyle, ortamın aydınlatılmasını sağlıyor. Acil durumlar için de düşünülen Osram gece lambası ürünleri sensörlü modelleriyle büyük ilgi görüyor. Çocuk odaları başta olmak üzere yatak odası, antre ve hol için farklı seçenekler sunan gece lambası modelleri, uykuya yardımcı olmalarının yanı sıra desenli çeşitleriyle estetik bir görünüm de sunuyor. Osram gece lambası çeşitleri tasarruflu ve çevre dostu yapılarıyla oldukça işlevsel bir kullanım sağlıyor.

Farklı kişilik özellikleri ve alışkanlıklara bağlı olarak istenen ışık renginin seçilebildiği, ışık yoğunluğunun ayarlanabildiği gece lambası modelleri de bulunuyor. Uzaktan kumandalı modeller olabildiği gibi yataktan açılıp kapatılabilen modeller de tercih edilebiliyor. Son yıllarda öne çıkan sensörlü modeller ise hareket tespit ettiği anda yandığından uyku esansında kendiliğinden sönüyor. Bu tipteki lambalar yatak odalarının dışında antre, hol gibi alanlar ile çocuk odalarında sıklıkla tercih ediliyor.

Osram LED uzaktan kumandalı renk değiştiren ampul modelleri oldukça işlevsel bir rol üstlenmek üzere tasarlanıyor. Yüksek kaliteli malzemeden üretilen bu ampuller, standart E27 duylara takılabiliyor ve uzaktan kumandası yardımıyla sayısız renkte ışık yayabiliyor. A+ enerji sınıfında yer alan ve oldukça tasarruflu bir kullanım sunan Osram LED uzaktan kumandalı renk değiştiren aydınlatma ürünleri, uzun ömürlü yapıları ile de öne çıkıyor. Kolayca kurulan ve kullanılmaya başlanan ampullerde ısınma süresi olmadığı için anında %100 ışık verimliliği sağlanıyor. Bu çok özel ampullerde uzaktan kumanda yardımı ile renkler kolayca değiştirilebiliyor.

Yenilikçi Aydınlatma Sistemleri

Yöneldiği alanları dezenfekte eden yüksek yoğunluklu UV ışığı teknolojisi ile çalışan temizlik lambaları ise özellikle endüstriyel ve sıhhi kullanım için tercih ediliyor. Konut ve ofis alanlarında daha kaliteli bir yaşam oluşturmak, konfor düzeyini yükseltmek ve dijitalleşmeyi artırmak için çalışan marka, Ar-Ge faaliyetlerine de bu amaçla büyük yatırım yapıyor. Bakteri, virüs, mantar ve diğer mikroorganizmaların ortadan kaldırılması için kullanılabilen özel teknolojili UV ışığı lamba armatürleri, ışınlar yoluyla bu zararlıların genetik yapısını bozabiliyor. Bir dezenfeksiyon sistemi olarak öne çıkan UV ışığı özellikle 253.7 nm dalga boyunda oldukça etkili oluyor. Ultraviyole dezenfeksiyon sistemleri kimyasal ya da başka türlü maddeler kullanılmadığı için kalıntı bırakmıyor ve daha sağlıklı bir dezenfeksiyon sağlıyor. UV ışığın dezenfektan etkisinden yararlanan bu yenilikçi teknolojik ürünler hastaneler, eczaneler, muayenehaneler, et, süt ve gıda tesisleri, giyim ve ayakkabı mağazaları, spor salonları başta olmak üzere pek çok alanda kullanılabiliyor.

Osram elektronik balast ve otomatik sensörlü gece lambası LED’li ürünler kategorilerinde de dünya kalite standartlarına uygun, yüksek nitelikli ürünler geliştiriyor. Floresan ve gaz deşarjlı lambalarda ideal gerilim ve akımı sağlayan elektronik balastlar, ampullerin çok daha verimli çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Osram elektronik balast ve otomatik sensörlü gece lambası LED’li ürünleriyle yenilikçi ve çevre dostu çizgisini sürdürüyor. Otomatik sensörleri ile oldukça verimli bir gece lambası seçeneği oluşturan modeller, çocuk odaları başta olmak üzere pek çok alanda rahatlıkla kullanılabiliyor. Hareket sensörleri sayesinde hareket algılayınca otomatik olarak yanmaya başlayan sensörlü gece lambaları büyük kullanım kolaylığı sağlıyor.

Otomobilde Yeni Nesil Teknolojiler

Osram araba ampul ürünleri farklı araç marka ve modelleriyle uyumlu olarak kullanılabiliyor. Araçlarda ihtiyaç duyulan tüm aydınlatmalar için gerekli ampulleri üreten marka, yüksek kaliteli ve güçlü performanslı ürünleri ile dikkat çekiyor. Osram araba ampul türleri arasında far, park, gösterge, stop ampulleri gibi pek çok ürün bulunuyor. Osram Night Breaker gibi yenilikçi teknolojiler geliştiren marka, yeni nesil lazer lambalar ile araç farlarında yeni bir çığır açıyor. Yeni nesil uzun mesafe ampul ürünlerinin yer aldığı Osram Night Breaker Laser ampuller normal ampullere oranla yüzde 150 daha fazla ışık sağlıyor. Daha uzun ve daha yoğun aydınlatma sağlayarak görüş alanını belirgin biçimde artıran Osram Night Breaker Laser ürünleri yüksek standartlarda üretiliyor ve ikili setler halinde satılıyor. Yüksek teknoloji ile üretilen, üstün malzeme kalitesi ile yolda bırakmayan otomobil aydınlatma sistemleri, sürüş güvenliğini artıran olumlu bir fonksiyon da üstleniyor.

Osram Diadem ampul otomobillerdeki sinyal lambaları için kusursuz bir çözüm oluşturuyor. Şeffaf ya da renkli olabilen Osram Diadem ampul ürünleri yüksek enerji tasarrufu ve güçlü görünürlük sağlıyor. Uzun yanma ömrü ile öne çıkan bu ampüller, çevreye duyarlı teknolojiler ile geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak üretiliyor. Aynı şekilde Osram park ampulü ürünleri de yüksek kaliteli yapıları ve uzun ömürlü kullanımları ile büyük beğeni topluyor. 12 Volt çalışma özelliği ve 5 Watt aydınlatma sunan ampuller, dipsiz tip duylarla kullanılabiliyor. Turuncu renkteki Osram park ampulü ürünleri tavan, bagaj ve plakalık aydınlatmaları ile araç parklarında yaygın olarak kullanılıyor.

Farklı Otomobiller İçin Farklı Tasarımlar

Otomobillerin iç ve dış ışıklandırmaları için her tip ve modelde ampuller geliştiren markanın ürünleri, sarsıntılardan etkilenmeyen dayanıklı yapıları sayesinde uzun ömürlü kullanım sunuyor. Farklı araç marka ve modelleri için uygun özellikle otomobil ampulleri tasarlayan marka, en doğru aydınlatmayı sağlamak için gelişmiş teknolojiler kullanıyor. Standart ve LED olmak üzere iki farklı seçenek sunan otomobil ampulleri, araçların yaşına ve özelliğine göre farklı serilerde yer alabiliyor. H serisindeki ürünleri daha çok uzun ve kısa far aydınlatması, sis farları için kullanılırken, başka bir seri otomobil ampulleri ise fren, park, plaka lambası gibi dipsiz duylarla kullanılıyor. Her bir araç modelinin kendine özgü tasarımları ve bağlantı noktaları olabildiğinden mutlaka doğru duy ve bağlantı seçeneğinin tercih edilmesi gerekiyor. Sofit serisi ise bazı otomobillerde plaka aydınlatması ya da tavan aydınlatması olarak öne çıkıyor. Duyları sayesinde kolayca takılabilen bu serinin yanında stop lambası, sinyal lambası gibi işlevler üstlenen iki tırnaklı ve duylu P21W serisi de bulunuyor.

Otomobil marka ve modelleri ile uyumlu olacak biçimde tasarlanan otomobil aydınlatma ürünleri fiyat düzeyleri bakımından da oldukça geniş bir skala sunuyor. Set halinde olan ampuller biraz daha yüksek fiyatlarda olabilse de, toplu çözümler sağladığından daha ekonomik olabiliyor. Herkes için makul fiyat seviyeleri sunabilen Osram otomobil aydınlatma ürünlerini satın alırken bazı noktalara dikkat edilmesi tavsiye ediliyor. İç aydınlatmaların gözü yormaması ve kamaştırmaması sürüş güvenliği için büyük önem taşıyor. Gece sürüşleri için özellikle 6000K otomobil ampulleri önerilirken, yüksek kaliteden taviz verilmemesi, markanın dünyaca ünlü güvenilir ürünlerinin seçilmesi tavsiye ediliyor.

Projektörler ve Spot Aydınlatma Sistemleri

Osram klasik aydınlatma ürünleri ve LED teknolojilerinin yanı sıra en yeni lazer teknolojileri ile kusursuz aydınlatma sistemleri hazırlamaya imkân veriyor. Konut, ofis ve iş yeri aydınlatma sistemleri ile birlikte sinema ve tiyatro sahneleri ile stüdyoların aydınlatılmasında büyük işlev üstelenen Osram LED projektör ve diğer aydınlatma ürünleri büyük ilgi görüyor. Osram aydınlatma ürünleri arasında önemli bir yer tutan Osram projektör ürünleri özellikle dış mekan aydınlatmalarında özel bir rol üstleniyor. Yüksek aydınlatma gücü sağlayan Osram projektör ürünleri, dış mekan LED armatürlerinde büyük bir değişik yaratıyor. Farklı Watt gücünde ve 2 temel ışık renginde çeşitlere sahip olan Osram LED projektör çeşitleri her bir Watt bașına 100 lümenlik ıșık verimliliği sunuyor. Halojen temelli projektörlere oranla yüzde 90’lara varan enerji tasarrufu imkânı sağlayan bu özel projektörler temperli camları sayesinde parlamanın önüne geçiyor ve homojen bir ışık oluşturuyor. Osram spot ürünleri kompakt tasarımları, hafif yapıları ve su geçirmez özellikleri sayesinde her türlü ortamda kusursuz biçimde çalışıyor. Bahçeler, avlular, bina cepheleri, otoparklar ve daha pek çok alanda kullanılan Osram spot çeşitleri, aydınlatma ve güvenlik işlevini başarıyla yerine getiriyor.

Osram ray spot aydınlatma ürünlerinde de ideal çözümleriyle öne çıkıyor. Bir çok her sektörde yaygın olarak kullanılan ray spot aydınlatma sistemleri, vitrinlerden ofislere, mağaza iç mekanlarından fotoğraf stüdyolarına geniş bir kullanım alanına sahip bulunuyor. Osram ray spot ürünleri kullanım alanına göre hem işlevsel, hem de dekoratif açıdan kusursuz işlevler üstleniyor. Dekoraktif ve işlevsel tasarımlar yapmaya olanak tanıyan, ihtiyaca göre farklı ışık renkleri kullanılabilen ve değişik ışık güçleri ile her türlü aydınlatma ihtiyacını büyük bir başarıyla çözen ray spot aydınlatmalar, Osram güvencesiyle tercih listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Markanın bu özel aydınlatma sistemleri yapılan özel ayarlarla titreme ve kayma olmasını önlediği için fotoğraf ve video çekimlerinde de sıklıkla tercih ediliyor.

Osram Modelleri ve Fiyatları

Osram katalog ürünleri farklı ihtiyaçlar için tasarlanmış çok özel modellerle tercih listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. Başta konutlar, iş yerleri ve araçlar olmak üzere bütün alanlardaki aydınlatma ihtiyaçlarını başarıyla karşılayan marka, yüksek teknolojili ürünleri ile adından sıklıkla söz ettiriyor. Aydınlatma sistemlerindeki 100 yılı aşkın tecrübesini, en yenilikçi teknolojiler ile bir araya getiren marka, klasik Alman kalitesi ile dijital çağın yenilikçi teknolojilerinin eşsiz uyumundan güç alıyor.

Osram katalog ürünleri arasında bulunan modeller uzun ömürleri, dayanıklı malzemeleri ve yüksek dünya standartlarını karşılayan kalite düzeyleriyle büyük beğeni topluyor. Fiyat düzeyi bakımından erişilebilir bir segmentte bulunan aydınlatma ürünleri, fiyat performans açısından ideal seçenekler oluşturuyor. Küçük konutlardan büyük fabrikalara, araçlardan açık alanlara hemen her kategoride kusursuz çözümler sunan marka, çevre dostu ve tasarruflu teknolojilerle ekonomik açıdan avantajlı bir alternatif oluşturuyor.

Trendyol’un avantajlı satın alma koşulları ile Osram’ın yüksek teknoloji ürünlerini edinmek çok daha kolay hale geliyor. Özellikle kampanya ve indirim dönemlerinde fiyatlar çok daha uygun düzeylere inebiliyor. Outlet ürünlerde kaçırılmayacak fırsat olanakları kullanıcıları beklerken, Osram ürünleri yüksek kaliteyi uygun fiyatlarla almak ve uzun ömürlü kullanım ile ekonomik çözümler geliştirmek isteyenlerin tercih listelerinde ilk sıralarda yer alıyor.