İlgili Kategoriler
Araç Marka ve Model
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Oto Hava Filtreleri

" araması için 47254 sonuç listeleniyor
HKS Mantar Filtre
Kargo Bedava

HKSMantar Filtre

(14)
Mantar Filtre
395 TL
Sepete Git

Oto Hava Filtreleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hava Filtresi Ne Zaman Değiştirilir?

Hava filtresinin değiştirilmesi gerektiği zamanı anlamak için uzun süre beklememek gerekir. Eğer motor, sarsıntı ile çalışıyorsa bu hava filtresinin değişmesi gerektiğine dair bir işarettir. Ya da eskisine nazaran daha az verimli çalışıyor ise, bu hava filtresinin dolduğu anlamına gelmektedir. Bu gibi durumları önlemek adına hava filtresi tamamen dolmadan değiştirmek gerekmektedir. Hava filtresi, bir motor için en önemli parçalardan bir tanesidir. Motorun çalışması için elzem parçalardan olan hava filtresi, düzenli zaman aralıklarıyla değişmesi gerekmektedir. Değişmediği durumlarda, motorda herhangi bir tıkanma, kireçlenme ve arızalanma meydana gelebilmektedir. Toz ve polenlerin tutmayı sağlayan hava filtresi, çalışan motorun hasar görmesini engellemektedir. Hava filtresinin herhangi bir arızasında, toz ve polenler motorun içine girerek, motorun aşınıp düzgün çalışmasını engeller. Bu gibi durumların önüne geçmek için hava filtresinin düzenli olarak değiştirilmesi gerekmektedir.

Açık Hava Filtresi Nasıl Takılır?

Açık hava filtresi taktıracak kullanıcılar, mutlaka uzman kişilere taktırmalıdır. Aksi takdirde, yanlış takıldığı zaman araçta ciddi arızalara yol açabilmektedir. Bu filtre takılırken mutlaka soğuk hava alabileceği bir yere takılmalıdır. Bu işlemden sonra emme manifolduna iletilmelidir. Açık hava filtresi taktırmanın araca birçok faydası olsa bile birkaç olumsuz tarafı da olmaktadır. Bu yüzden bu filtreyi taktıracak kullanıcıların, taktırmadan önce bu tarafları bilmesi faydalı olabilmektedir. Açık hava filtresi taktıran kullanıcıların ilk yakındığı durum, araçlarının fazla yakıt yakmasıdır. Bu durum kullanıcıya ekonomik olarak zarar vermektedir. Açık hava filtresi, aracın motorundan yeterli verimi alamayan bireyler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Özellikle eski model otomobil veya araçlarda sıklıkla tercih edilen açık hava filtresi, aracı daha iyi konuma getirmektedir. Aynı zamanda, açık hava filtresi taktıranların bir diğer rahatsız olduğu durum ise, filtre emiş sesidir. Oldukça gürültülü olan bu ses bazı durumlarda rahatsız edici olabilmektedir.

Açık Hava Filtresi Kaç Hp Verir?

Açık hava filtresinin arttırdığı verim oranı, aracın modeline, ne kadar eski olduğuna ve filtrenin çeşidine göre değişmektedir. Genelde bu oran ortalama %4 olmakla birlikte, aracın modeline, filtre çeşidine göre artıp azabilmektedir. Doğru takılmadığı durumlarda ise aracın performansını düşürebilmektedir. Açık hava filtresi, bir aracın daha iyi performans göstermesi için takılan bir filtredir. Son zamanlarda ülkemizde sıklıkla kullanılmasıyla birlikte, aracın daha iyi çalışmasını sağlamaktadır. Fakat doğru takılmadığı durumlarda araca büyük zararlar verebilmektedir. Bu yüzden açık hava filtresi mutlaka uzman kişiler tarafından araca takılmalıdır. Açık hava filtresi taktırmak her ne kadar yakıt harcamayı artırıp, gürültülü bir durum olsa da aracın verim ve performansını artırdığından dolayı oldukça tercih edilmektedir. Fakat bu performans oranı her araç ya da otomobile aynı olmayabilir. Hava filtresi almak için siz de Trendyol’u tercih edebilirsiniz.