İlgili Kategoriler
Fiyat
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Pafta Makinası

" araması için 854 sonuç listeleniyor
Sgs Pprc Boru Pafta 40 mm

SgsPprc Boru Pafta 40 mm

60 TL
Sepete Git
GFB 12x1.75 Helikol Kılavuz
Kargo Bedava

GFB12x1.75 Helikol Kılavuz

433,50 TL
Sepete Git
GFB 10x1.5 Helikol Kılavuz
Kargo Bedava

GFB10x1.5 Helikol Kılavuz

375,50 TL
Sepete Git

Pafta Makinesi

Pafta Makinesi

Çeşitli sıvı ve gazların bir yerden başka bir yere taşınması ya da çelik konstrüksiyonların oluşturulması için geçmişten bugüne farklı materyallerdeki borular kullanılır. Bunların diğerleriyle bağlanabilmesi ya da dönüştürülebilmesi için delik, diş açma, boy kesme gibi işlemlerin yapılması gerekir. Pafta makinesi temel olarak borular üzerinde özellikle delme, kesme, diş açma, kanal açma gibi işlemler için kullanılan pratik aletlerin başında gelir. Borularda diş açmanın yanı sıra farklı alanlarda da kullanılır. Mimari alanda büyük önem arz eden haritaların katlanması işleminde de özel pafta makineleri tercih edilir. Mini boyların yanında fabrika ve üretimhanelerde kullanıma uygun büyük pafta diş açma makinesi seçenekleri kullanılır. Anlaşılır çalışma prensibiyle özellikle su ve doğalgaz tesisatı gibi projelerin kısa sürede tamamlanmasını sağlar. Bunlar farklı çaplarda borulara uygun boyutlarda ve farklı ağızlarla tasarlanır. Bu sayede yapılacak işlemlerin yüksek güvenlik ve düşük toleransla tamamlanması amaçlanır. Kişiler, ihtiyaçlarını kendi başına gidermeye yöneldiği zamanlarda ya da yeni hobiler edindiğinde sıklıkla pafta makinesi nedir araştırır. Bu soruya borular ve haritalar için iki farklı türde yanıt verilebilir. Farklı alaşımlardaki metallere dışarıdan diş veya yiv açmaya yarayan paftalar, temelde motor ve farklı boyutlardaki somun modelli uçlardan oluşur. Takım olarak satışa sunulan bu ürünlerin somunlarını veya yedek parçalarını ayrıca edinmeniz de mümkündür. Yeni projeleriniz için pafta çeşitlerini uygun fiyatlarla Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Kullanımı Güvenli ve Pratik Pafta Makinesi Modelleri

İnşaat sektöründe ve mimari alanında yaygın olarak kullanılan pafta makinesi manuel ve elektrikli olmak üzere çeşitlere ayrılır. Manuel olanlar sıklıkla tezgah boyu olarak üretim yerlerinde tercih edilir. Eski tip çalışma mekanizmasına sahip manuel modeller, el paftası olarak da müşterilere sunulur. Bunlarda, ürün boyutlarına uygun bir metal boru demir mengeneye sabitlenir ve diş açılacak kısma pafta ağzı oturtulur. Ardından metal boru pafta kafasıyla birebir olana kadar manuel makine elle boru etrafında döndürülür. Bu işlem yapılırken bir taraftan yağ dökülür ve boru ağzındaki metal çapaklar arıtılır. Ev kullanımı için uygun olan manuel ürünler büyük çaplı işlerde zaman kaybına yol açtığı için elektrikli pafta makinesi tercih edilebilir. El tipi elektrikli ürünler için de mengene kullanılır. Ancak bunlarda tek elle makine üzerindeki mandala basmanız gerekir. Bu sayede boru etrafında diş açma kısmının kendiliğinden dönmesi sağlanır. Tezgah tipi paftalar ise çoğunlukla şantiyelerde büyük inşaatların tesisatları için kullanılır. Boru pafta makinesi çeşitleri farklı çaplardaki borulara uygun ağız setleriyle birlikte müşterilere sunulur. Bu sayede boru uçlarındaki döner oluklu yapı, yani dişler açılır. Diş açma aleti hangi tür olursa olsun çalışmaya başlamadan önce borunun işleme hazırlanması gerekir. Dişin boru üzerinde hangi noktaya kadar ilerleyeceği veya tam olarak hangi kısımdan başlanacağı işaretlenmelidir. Ardından işlem sırasında uçabilecek metal çapak ve talaşlara karşı korunmak için gözlük ve eldiven kullanımı önerilir. Boru çapına uygun ağız makineye takılır. Boru, mengeneyle düz ve bel hizasında bir zemin üzerine sıkıca sabitlenir. Ağız, boru üzerinde işaretli noktaya yerleştirilir. Manuel veya elektrikli olması fark etmeksizin işlem noktasına sıkıca tutunması için boştaki elle pafta başlığına bastırılır. Oluşan çapakların mekanizmadan kolayca atılması ve işlemin kolaylaşması için ara ara diş açılan kısma yağ damlatılır. Diş yeterince açıldığında makine durdurulur ve temizlenerek saklanır. Pafta dikiş makinesi olarak da bilinen bu çok çeşitli ürünler teknik alanda işleri kolaylaştırmasıyla, iş gücünden ve zamandan tasarruf sağlamasıyla oldukça rağbet görür. El tipi, tezgah tipi, manuel ya da elektrikli pafta makinelerini Trendyol’dan hemen inceleyebilirsiniz.

Tüm Bütçelere Hitap Eden Pafta Makinesi Fiyatları

Tüm Bütçelere Hitap Eden Pafta Makinesi Fiyatları

Geniş bir kullanım alanına sahip olan pafta makineleri, gelişen teknolojiler ve artan ihtiyaçlar doğrultusunda zamanla oldukça çeşitli ve kullanışlı hale gelir. Sıradan ve küçük çaplı projeler için el tipi manuel modeller ideal seçenekler olur. Şantiyelerde ya da fabrikalarda elektrikli el tipi ve tezgah tipi ürünler ihtiyaçları büyük oranda karşılar. Bu kadar çeşitli ve kullanışlı makinelerin tek tip malzemeler yerine farklı çaplardaki borular üzerinde kullanılabilmesi için farklı pafta ağızları tercih edilir. Bunlar setler içerisinde yer alabileceği gibi diş takımları olarak haricen de edinilebilir. Pafta makinesi parçaları, ürünün çalışma tipine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin el tipi ürünlerde boru uçlarına vida görünümü kazandıran dişler karşıdan bakıldığında metal yuvarlak bir parçanın içindeki dört yapraklı yonca modelini anımsatır. Ortaya doğru sivrilen uçların her biri farklı eğimlerde küçük metal dişlere sahiptir. Ancak tezgah tipi büyük makinelerde diş açmaya yarayan yedek parçalar dikdörtgen şekillere sahip taraklar olarak sunulur. Farklı boyutlardaki yedek metrik paftaların yanında makinelerin ilk günkü performansını koruyarak çalışması için çeşitli yedek parçaların üretimi de bulunur. İstenmeyen kazalarda hasar görebilecek pafta kafaları, dişli duyları, rekorlar ve benzeri yedek parçalar ürüne uygun olanlar arasından satın alınarak değiştirilebilir. Pafta makinesi fiyatları öncelikli olarak ürünün mekanik yapısına göre belirlenir. Elektrikli veya manuel olması fiyatları büyük oranda belirleyen özelliklerin başında gelir. El tipi veya tezgah tipi ürünler de farklı fiyatlandırılır. Kullanılan parça sayısı, işlev, maliyet ve işçiliğe göre fiyatlar da artar ya da azalır. Kullanım amacına, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun pafta makinelerini Trendyol’da kolayca bulabilirsiniz.

İşlerinizi Kolaylaştıracak Pafta Makineleri Trendyol’da

İşlerinizi Kolaylaştıracak Pafta Makineleri Trendyol’da

Birbirine mükemmel bir uyumla bağlanan tesisat boruları insan hayatı için olmazsa olmaz suyu ve doğalgazı güvenli bir şekilde gereken cihazlara veya musluklara ulaştırır. Bu bağlantının oluşması için pafta makineleri, demir boruların uçlarına diş açar ve birbirine vidalanmasını sağlar. Birçok farklı modeli bulunan pafta çekme makinesi, iş yükünü azaltırken daha güvenli ve milimetrik uygulamalar vadeder. Bunlar, borular üzerine dıştan diş açmaya yararken içten diş açabilen makineler de bulunur. Böylece iç dış uyumuyla tüm parçaların birbirine vidalanması sağlanır. Pafta katlama makinesi modelleri ise birçok isimle ifade edilen bu ürünlerle sıklıkla karıştırılır. Mimaride haritalarda enlem ve boylamlara göre ayrılan kısımlara pafta adı verilir. Katlama makinesi bu ayrımların zorlu enlem boylam hesaplamalarına gerek kalmadan yapılabilmesi için faydalı olur. Tak ve katla özelliğiyle mimari projelerin rulo yığınlarıyla değil katlı ve düzenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Proje katlama makinesi olarak da adlandırılan sistem, proje rulosunun akordeon broşürler gibi katlanarak istiflenmesini mümkün kılar. Manuel ya da elektrikli modelleri bulunan katlama sistemleri, projelerin bozulmadan güvenle taşınabilmesi için de ideal bir yöntemdir. Katlama makineleri, çalışma prensibinin yanı sıra ebatlarına göre de çeşitlenir. Daha büyük projelere hitap eden büyük boyutlu ürünlerin yanında standart 90’lık makineler de bulunur. Kontrolsüz bir şekilde açılması veya kırışması söz konusu olan rulolar yerine akordeon katlama tekniği hem güvenlik hem de kolaylık sağlar. Genellikle büyük ve bel seviyesinde bir tezgah tipinde olan bu ürünlerin ön kısmından verilen rulo ucu, arkadan katlanmış bir şekilde proje haznesine istiflenir. Kimi modellerde bulunan dijital ekranlar aracılığıyla katlama sıklığı veya genişliği belirlenebilir. Siz de şirketiniz veya projeleriniz için ihtiyaç duyduğunuz tüm pafta aleti çeşitlerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Pafta Nasıl Kullanılır?

Pafta makinalarının kullanımına yer açarak delme, kesme, diş açma işlemlerinden yararlanılması da mümkün olmaktadır. Tezgâh olarak satışa sunulmakta olan pafta makinalının yanı sıra el tipi olarak da satışa sunulan pafta makinaları yer almaktadır. Çeşitli birçok alanda kullanımına yer açılmakta olan paftalarda iri başlı olan çivi modellerinde de pasta adı verilerek kullanılmaktadır. Elektrikli aletler arasında yer alan pafta makinalarının kullanımı ile beraber istenen delme, kesme ya da diş açma gibi işlemler başarı ile tamamlanır. Vida çekme işlemleri, metal çubuklara veya borulara uygulanacak olan birçok farklı işlem için pafta makinalarından yararlanılması mümkün olmaktadır. kılavuz pafta seti sayesinde siz de bu ürünü kullanmanın kolaylığını öğrenebilirsiniz. Son derece pratik bir kullanım avantajı sunmakta olan pafta makinaları farklı model seçenekleri ile üretilmekte olup farklı ebat seçenekleri ile de satışa sunulmaktadır. İhtiyaca uygun özelliklere sahip olan seçeneğe yer vererek satın alabilirsiniz.

Pafta ile Diş Açma Nasıl Yapılır?

Pafta makineleri farklı model ve ebatlar ile satışa sunulmaktadır. El tipi olarak satışa sunulan pafta makinasının yanı sıra daha büyük ebatlara sahip olan monte olan pafta makine çeşitleri de bulunmaktadır. Pafta makinesinin kullanımına yer açılarak diş açma işleminin yanı sıra kesme ve delme gibi işlemlerden de yararlanmanız mümkün olmaktadır. Pafta makinasının kullanımında diş açma işlemi için ihtiyaç duyduğunuz alan için uygun özellikte ürün takımına yer açarak kullanım avantajından da yararlanılması mümkün olur. Pafta makinası kullanımında diş açma işlemlerinin yapılmasında ise konusunda uzman ve deneyimli kişinin kullanması önerilir. Bunun ile beraber pafta makinası alım işlemlerinde aynı zamanda kullanım avantajlarını elde etmek için ürün kullanım kılavuzunu da detaylı olarak incelemeniz de önemlidir. Kullanım kılavuzuna uygun olarak işlem yaparak diş açma, kesme, delme ya da benzeri birçok işlemi yapmanız mümkün olmaktadır.

Pafta Makinası Ne İşe Yarar?

Pafta makinesi kullanımına yararlanarak kullanım avantajlarına da sahip olabilirsiniz. Diş açma işleminin yanı sıra kanal açma işlemine yer açarken aynı zamanda borular üzerinde de delme işlemlerine yer verilir. Kesme ya da delme veya diş açma işlemlerinde kullanılan üründen yararlanılarak kısa sürede ve kolaylıkla istenen işlemlerin yapılması da mümkün olmaktadır. Pafta makinası çalışmalarda pratik ve kısa sürede işlemlerin gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. Birçok iş yerlerinde kullanılan ürünün taşınması işlemlerinde ise dikkat edilmesi önem taşımaktadır. Özellikle ürünün yağının mutlaka alınması taşıma işleminden elde edilecek olan avantaj için önem taşımaktadır. İhtiyacınıza uygun olan pafta makinasını tercih ederek kullanım avantajlarından yararlanmanın da ayrıcalığına kolaylıkla ve kısa sürede sahip olabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olarak el ipi olan pafta makinelerinden de yararlanarak taşınma kolaylığının da avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Trendyol’dan pafta makinelerini bulabilir ve size uygun olanı tercih edebilirsiniz.