İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Fiyat
Boy / Ölçü
Materyal
Yaka Tipi
Kalıp
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
Kol Tipi
Desen
Kullanım Alanı
Ürün Değerlendirmesi
"

Parka

" araması için 593 sonuç listeleniyor

En Güzel Parka Çeşitleri Trendyol'da!

Kış kombinlerinin sevilen parçalarından olan parka modelleri, hem erkek, hem kadın stilinde özel bir yer tutuyor. Soğuk günlerde sıcak tutan yapısı ve şık görünümü ile büyük beğeni toplayan parka seçenekleri, tercihe göre sade, motifli, kemerli, fermuarlı ya da kapüşonlu olabiliyor. Özel tasarım ve renk seçenekleri ile herkesin kendi stilini oluşturmasına imkân veren seçenekler, uzun ya da kısa olarak tercih edilebiliyor ve pek çok farklı kıyafet ile rahatlıkla kombinlenebiliyor. Çıkışı askerlere yönelik olduğundan ilk zamanlar daha çok erkekler için tasarlanan çeşitler, bugün kadınlar tarafından da oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Yenilenen tasarımlar, detaylarda kendini gösteren incelik ve çok özel koleksiyonlar kadınlar için sayısız alternatif sunuyor. Tasarımlari kadın ve erkekler için sundukları farklı boy ve tasarım detaylarıyla her beğeniye hitap edebiliyor. Arctic modeller çok sert kış koşullarına dahi dayanıklı ürünler olarak beğeni topluyor ve polar parka seçenekleri yaygın biçimde kullanılıyor. Ağırlıkla su ve rüzgar geçirmez naylon karışımlı kumaş kullanılan bu özel modellerde yün astarlar ve kürklü yakalar bulunuyor. Polar seçenekleri havalı, hacimli ve kusursuz görünümleriyle karlı ve soğuk bölgelerde büyük ilgi görüyor. Parka çeşitleri satın almak isteyenler ünlü markaların yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmiş modellerine Trendyol aracılığıyla rahatlıkla ulaşabiliyor. Markaların özel avantajlar sunan alışveriş dünyasında yer alan çocuk parka kaban seçenekleri, kış aylarının daha sıcak geçmesini sağlamakla kalmıyor, eşsiz kombinler yapmayı da mümkün kılıyor. Mavi, kahverengi, siyah gibi renklerde tasarlandığında daha çağdaş ve farklı giyim stillerine uyumlu örnekler ortaya çıkabiliyor. Tercihe göre spor, klasik ya da günlük stillerde yerini alacak biçimde tasarlanan seçenekler, farklı yaka, cep, fermuar ve düğme detayları ile dikkat çekici bir şıklık sağlayabiliyor. İri cepleri ve kalın yapısı ile işlevsel açıdan oldukça konforlu bir kullanım sağlayan ürünler, diğer kışlık kıyafet seçenekleri ile uyumlu biçimde kombinlenebiliyor. Dönemsel indirim ve kampanya seçenekleri ile oldukça uygun fiyatlar sunan Trendyol, outdoor parka kategorisinde yer alan seçeneklerde ise kaçırılmayacak fiyat fırsatları sağlıyor.

Parka Kaban Modelleri ve Avantajları

Parka Kaban Modelleri ve Avantajları

Bu özel ürünün kavram olarak doğuşu ve geçmişi askerlerin açık hava eğitimleri için tasarlanan kıyafete dayanıyor. İlk versiyonları karibu ya da fok derisinden tasarlanan bu özel ürün, kısa süre içinde pamuk ve yün başta olmak üzere doğal kumaşlardan üretilmeye başlanıyor. Kaput yerine giyilen ve soğuklara karşı etkili bir koruma sağlayan dış giyim modelleri, özellikle 1960’lı yıllardan itibaren genç giyimin önemli bir unsuru olarak öne çıkıyor. Parka ne demek diye bakıldığında kadın ve erkek demeden tüm gençler arasında büyük bir popülerlik yakalayan çeşitler, zaman içinde estetik ve tasarım özellikleri yenilense de bugün de yaygınlığını koruyan çeşitlerden oluşur. Markaların sonbahar kış koleksiyonlarında yerini alan bu ürünler, kendine has stil yaratmak isteyen gençlerin tercih listelerinde ilk sıralarda yer alıyor. İlk dönemlerin aksine bugün her yaştan ve giyim stilinden insanın tercih ettiği parka mont seçenekleri, canlı renkler, özel detaylar ve yenilikçi tasarımlarla öne çıkıyor. Soğuk kış günlerinde kurtarıcı rol üstlenen ve özellikle sportif günlük giyimin vazgeçilmez bir parçası olan modeller, farklı pek çok seçenek sunuyor. Yakalarında kürk detayı bulunan kapüşonlu parka modelleri, klasik tarz olarak da tercih edilebiliyor. Kapüşonsuz ya da kürklü yaka olmayan çeşitler de sayısız seçenek sunuyor. Parka yeşil, haki, mavi, siyah gibi tonlar bu ürünlere hakim gibi görünse de seçenekler arasında daha canlı renkler de kolaylıkla bulunabiliyor. Yenilikçi ürünler topuklu ayakkabı ve şık eteklerle ofis kombinlerinin parçası olabildiği gibi, sportif ve şık giyim stillerinin vazgeçilmez unsuru haline de gelebiliyor. Postal ile kombinlendiğinde ise isyankar bir hava oluşturan modeller, farklı kullanımlara uygun kumaş, dikim ve detay tasarımları sunuyor. Hem işlevsel, hem estetik yapısı ile çok yönlü bir kullanım sağlayan kışlık parka çeşitlerinde kumaş yapısı büyük önem taşıyor. Yüksek kaliteli kumaştan üretilen ürünler soğuğa karşı maksimum koruma sağlarken, su ve rüzgar konusunda etkili çözümler sunuyor. Bu özel ürünlerde kullanılan kumaşlar %100 pamuk ya da yünlü olarak tercih edildiğinden oldukça sağlıklı sonuçlar veriyor. Su ve rüzgarı geçirmediği halde cilde nefes aldıran ve sıcak tuttuğu kadar ferahlık hissi de veren bu parka kışlık çeşitleriyle oldukça konforlu bir kullanım sağlıyor. En önemli özellikleri arasında rüzgar ve su geçirmemek de bulunan modeller, pek çok mont ya da kaban seçeneğine göre avantajlı kullanım özellikleri sunuyor. En ağır hava koşullarında dahi gönül rahatlığıyla kullanılabilen ve konforuyla büyük beğeni toplayan ürünler, ince kumaştan üretilen versiyonları ile geçiş mevsimlerindeki kombinlerde de yerini alıyor. Kamuflaj parka yağmurluk gibi tasarımlar olarak da tercih edilebiliyor. Kadın modasında son dönem izleri daha belirgin görünen maskülen akımı içinde klasik yeşil parka seçenekleri ön plana çıkarken, hem tasarım, hem estetik açıdan kutup esintileri taşıyan özel ürünler de giderek yaygınlık kazanıyor.

Kadınlara Yönelik Parka Tasarımları

Kadınlara Yönelik Parka Tasarımları

Parka kadın modelleri özel kumaş yapıları ve şık tasarımlarıyla farkını ortaya koyuyor. Haki renk ve kamuflaj desenleri ile askeri çağrışım yapan seçenekler bulunsa da, zengin bir renk ve tasarım yelpazesi arasından seçim yapılabiliyor. Günlük giyim için ideal çözümler sunan modeller, özellikle uzun parka seçenekleriyle kadınların tercih listelerine giriyor. Soğuk, rüzgar ve yağıştan korumada oldukça etkili olan diz altı uzun ürünler, soğuk ayları sıcak ve konforlu biçimde atlatmayı kolaylaştırıyor. Uzun seçenekler etek, pantolon ve diğer kıyafetlerle tam uyum içinde kullanılabiliyor. Vücudu büyük ölçüde kapatan uzun çift taraflı suni kürk siyah parka seçeneklerinin içine ince ya da kısa kıyafetler giymek de mümkün olabiliyor. Bu ürünün ayrılmaz parçası gibi görünen kapüşonlar pek çok seçenekte yer alıyor. Kürklü, pamuklu, yün, peluş özellikli yaka ve kapüşon modelleri kıyafete daha estetik bir görünüm katmakla kalmıyor, soğuğu ve rüzgarı kesen bir özellik gösteriyor. Kumaş seçenekleri, renk ve tasarım özelliklerine göre farklılık gösterebilen modeller, geçiş mevsimleri için de ince ve şık seçenekler sunuyor. Kapüşonu bulunmayan, kısa parka ceket modelleri de oldukça estetik ve gösterişli alternatifler ortaya koyuyor. Daha rahat hareket etmeyi sağlayan kısa çeşitler, ince kumaştan tasarlanmış mevsimlik ürünler olarak tercih edilebiliyor. Kamuflaj yağmurluk çeşitleri gibi ürünler bahar ayları için de biçilmiş kaftan olarak öne çıkıyor. Geleneksel tasarımlar çoğunlukla haki renk ve benzer kesimler sunsa da, kadınlara yönelik ürünler bugün oldukça zengin tasarım özellikleri gösteriyor. Hemen her stile uygun biçimde tasarlanmış farklı ürün seçenekleri kolayca bulunuyor. Düz kesim ürünlerin yanı sıra lastikli ya da kemerli çeşitler ile kadınlara göre revize edilen mevsimlik parka çeşitleri, daha feminen bir etki bırakabiliyor. Lastikli biçimde tasarlanan kemer yapıları tercihe göre bol ya da sıkı biçimde kullanılabiliyor. Parka modelleri kadın giyim için tasarlanan versiyonlarında daha canlı renkler ve özel kürklü yakalar içerebiliyor. Kadın giyimin önemli bir unsuru olarak yenilikçi tasarımlar bulunurken, ceket seçenekleri daha şık ve gösterişli kombinler yapmayı mümkün kılıyor.

Özel Tasarım Erkek Modelleri

Özel Tasarım Erkek Modelleri

Parka erkek giyim kategorisinde de oldukça popüler bir dış giyim ürünü olarak öne çıkıyor. Değişik kumaş yapıları ve özel tasarımlarıyla günlük, klasik ve sportif giyimin önemli bir parçasını oluşturan erkek parka mont seçenekleri, herkesin kendi tarzına uygun modelleri kolaylıkla bulabilmesini sağlıyor. Yeşil renkli klasik versiyonları ile gözde bir dış giyim ürünü oluştururken, önde büyük cepleri olan, havlı astarı ile her koşulda sıcak tutan ve çoğu kapüşonlu klasik modeller hâlâ büyük ilgi görüyor. Kış aylarında sokak modasının en gözde parçalarından birini oluşturan bu seçeneğin yanı sıra yenilenmiş pek çok mont seçeneği de bulunabiliyor. Erkekler için de klasik kalın çeşitlerin yanında ince yağmurluk seçenekleri bulunuyor. Pamuklu ve naylon karışımlı kumaşların yanı sıra merinos yünü ya da kaşmir içeren ipliklerden dokunan seçenekler de büyük ilgi görüyor. Vintage parka çeşitleri satın alırken kumaş yapısı ve dikiş kalitesi de büyük önem taşıyor. Yüksek kaliteli malzemeden özenli bir işçilik ile üretilen modeller çok daha uzun süre ilk günkü görünümüyle kullanılabiliyor. Güvenilir markaların ürünlerini tercih etmek kötü sürprizlerin önüne geçerek uzun vadede daha ekonomik sonuçlar elde edilmesini sağlayabiliyor. Kumaşların bileşimi, su ve rüzgar geçirmeme düzeyi ve kalınlığı da seçimlerde önemli bir faktör olarak öne çıkıyor. Parka mont erkek dış giyiminin en karakteristik unsurlarından birini oluşturduğundan herkesin kendi stiline uygun tarzı keşfetmesi ve kendine has bir tarz oluşturması büyük önem taşıyor. Trendyol’un zengin ürün yelpazesi içindeki modeller herkesin kendi beğenisine ve bütçesine uygun seçeneklere erişebilmesini kolaylaştırıyor.

Farklı Kış Kombinleri ve Özellikleri

Farklı Kış Kombinleri ve Özellikleri

Ürünün erkek ya da kadınların kış aylarındaki kombinlerinin belirleyici unsurlarından birini oluşturuyor. Diğer kıyafet ve aksesuarla tam uyum gösterebilen modeller daha revaçta olurken, başta botlar, postallar, kazaklar, çantalar, bereler olmak üzere bir çok kış modeli uyumlu biçimde kombinlenebiliyor. Farklı yaş gruplarının gönül rahatlığıyla giyebildiği parka mont kadın ve erkek seçenekleri, kumaş yapıları ve tasarımları ile oldukça uyumlu bir noktada duruyor. Büyük cep desenleri ile sıra dışı bir etki sağlanabildiği gibi, yünlü kabarık astar ve kapüşonlar daha şık bir görünüm oluşturabiliyor. Çok cepli hafif parka çeşitleri kullanım açısından rahatlık sunar. Çoğunlukla tek renk olarak tasarlansa da özel desen ve motiflere sahip ürünler ya da değişik renklerde manşet, yaka, kol detayı olan modeller de tercih edilebiliyor. Koyu renk jean ve kadife pantolonlar ile uyumlu olarak koyu renk modeller tercih edilebiliyor. Kazak, bot, pantolon üçlüsü ile mükemmel uyum gösteren tek renkli modeller, tercihe göre salaş ya da klasik bir kombin oluşturabiliyor. Enerji ruhunu tarzına yansıtmak isteyenler ise ürünün detaylarındaki suni kürk, düğme, fermuar gibi detayların ya da özel motifli modellerin yardımını alabiliyor. Kadın parka kombinlerinde ise hem etek, hem pantolonlarla gönül rahatlığıyla takımlanabiliyor. Uyumlu renklerden oluşan kış kombinlerinde özel aksesuarlar ile desteklenen modeller eşsiz bir şıklık sağlıyor. Atkı, bere, eldiven, şapka gibi kışlık aksesuar da kombinleri tamamlayan ürünler olarak büyük ilgi görüyor. Kalın şallar da kış giyiminde şıklığı artıran ve detaylarıyla öne çıkan aksesuarlar olarak sıklıkla tercih ediliyor. İçi yünlü parka modelleri ise oldukça sıcak tutan yapılarıyla kış aylarında klasik ve rahat kombinleri tamamlayan bir unsur olarak tercih ediliyor.

Dikkat Çeken Tarzıyla Parka Seçenekleri

Dikkat Çeken Tarzıyla Parka Seçenekleri

Serin bahar ayları ile soğuk kış ayları için tasarlanan modeller farklılık gösterdiği gibi, kış ayları için düşünülen modeller arasında da kumaş, tasarım ve özellik farkları bulunabiliyor. Kapüşonlu ve uzun modeller vücudu sararak çok daha sıcak tutuyor. Astarı yünlü olarak tasarlanmış ürünler hem vücudun daha rahat nefes almasını sağlıyor, hem de daha sıcak hissedilmesini mümkün kılıyor. Tasarım açısından sportif ve salaş olarak tasarlanan ürünler kadar, daha klasik ve şık giyim stillerinde yer alabilecek biçimde çağdaş formlarda tasarlanmış oversize parka çeşitleri de tercih edilebiliyor. Fermuarlı, düğmeli, kemerli modeller, farklı büyüklükte cep seçenekleri ve kapüşonlar parkların özelliklerini belirleyen temel unsurlar olarak öne çıkıyor. Ürünler yeşil, haki gibi klasik tonlarda olabileceği gibi, mavi, kahverengi ve diğer renk seçenekleri de erkekler arasında büyük ilgi görüyor. Bu ürünler mavi, yeşil, siyah ya da kahverengi gibi özel renk seçeneklerinin yanı sıra askeri parka tasarımları farklı beğenilere hitap eden tarzda olabiliyor. Modellerin içerdiği tasarım özellikleri, detaylarda kullanılan düğme, fermuar, kürk gibi aksesuarlar da fiyatlar üzerinde etkili olabiliyor. Yüksek kaliteli kalın, slim fit, ince parka çeşitleri kaliteli kumaştan yapılan ve uzun süre gönül rahatlığıyla kullanılabilen ürünlerdir. Kadınlar için tasarlanan çeşitlerde vücudu kapatan ve sıcak tutan çeşitlerin içine mini etekler, kalem etekler, elbiseler, ince gömlekler gibi rahat kıyafetler de giyilebiliyor. Özellikle ofis giyimi için bu tarz kombinleri tercih edenler, dışarı çıktıklarında uzun ve kalın ürünler sayesinde daha konforlu ve sıcak hissedebiliyor. Kadın giyim stili içinde kürklü yakalar ve parlak tüylü kapüşonlar da etkileyici modeller olarak tercih listelerinin ilk sıralarında yerini alıyor. Bunlar arasında bulunan kaz tüyü, deri, şişme parka çeşitleri sıklıkla tercih edilir. Fermuarlı yapılarıyla kolayca giyilip çıkarılabilen bu tür ürünler, daha şık kombinlerin üzerini sıcak bir örtü gibi kapatıyor ve dışarı çıkıldığında soğuğa karşı tam koruma sağlıyor. Ceket tarzını anımsatan daha kısa kesim modeller de, uyumlu pantolon ve etek modelleri ile oldukça hoş kombinler oluşturmayı sağlıyor.

Cazip ve Avantajlı Parka Fiyatları

Cazip ve Avantajlı Parka Fiyatları

Lacivert, kırmızı, gri, sarı, kahverengi, beyaz parka gibi renk seçeneklerinin yanı sıra farklı kumaş ve kesim kalitesi de sunuyor. Seçim yaparken öncelikle kumaş kalitesine dikkat edilmesi, kesim ve dikim işçiliğinin göz önünde tutulması öneriliyor. Konforlu bir kullanım ve şık bir görünümün yanında ürünün uzun yıllar kullanılabilmesi ve ilk günkü kalitesini koruyabilmesi de büyük önem taşıyor. Çoğunlukla tek sezon için alınmayan bu ürünlerin dayanıklı ve uzun ömürlü olması tercih ediliyor. Hangi tip havalarda giyileceği ve kullanım amacı da seçimi etkileyen bir faktör olarak öne çıkıyor. Serin ve ılık havalar için ince modellerin, soğuk ve yağışlı havalar için ise kalın ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor. Seçim yaparken yaşanılan bölgenin iklim koşullarının yanı sıra beden özelliklerinin de göz önünde tutulması da gerekiyor. Büyük beden parka çeşitleri her farklı beden ölçülerine hitap eder. Peluş astarları olan kürklü modeller soğuk günlerde büyük fayda sağlarken, daha ılıman bölgeler için uygun düşmeyebiliyor. Mevsimsel koşulların yanında kişisel giyim tercihleri de önemli bir rol oynuyor. Parka fiyatları erkek ve kadın modellerine ya da farklı kumaş ve kesim türlerine göre farklılık gösterebiliyor. Yüksek kaliteli pamuk ya da yünden özel bir işçilik ile üretilmiş ürünler biraz daha üst segmentte yer alabilirken, naylon karışımlı ürünler daha makul fiyat seçenekleriyle satın alınabiliyor. Parka markaları zengin ürün yelpazesi içinde her beğeniye uygun, farklı bütçelere hitap edebilen pek çok model bulunabiliyor. Ürün fiyatları erkek ve kadın modelleri için oldukça uygun seçenekler sunarken, seçeneklerin indirim kategorisinde kaçırılmayacak fiyat fırsatları elde edilebiliyor. Trendyol’un büyük avantaj sağlayan satın alma koşulları arasında dönemsel kampanya seçenekleri ve çok özel indirimler de bulunuyor. İndirim fırsatlarıyla parka satın alındığında Trendyol tarafından oldukça uygun fiyat düzeyi sağlanabiliyor.