"

Priz ve Anahtar Setleri

" araması için 10493 sonuç listeleniyor
OVİVO Beyaz Komütatör Ve Çerçeve
OVİVOBeyaz Komütatör Ve Çerçeve
(21)
Beyaz Komütatör Ve Çerçeve
17,95 TL
Sepete Git
VİKO K/m Beyaz Anahtar Mek D/k
VİKOK/m Beyaz Anahtar Mek D/k
(1044)
K/m Beyaz Anahtar Mek D/k
25 TL
Sepete Git
OVİVO Anahtar Grano Beyaz Çerçeveli
OVİVOAnahtar Grano Beyaz Çerçeveli
(29)
Anahtar Grano Beyaz Çerçeveli
17,80 TL
Sepete Git
OVİVO Grano Füme Vavien
Hızlı Teslimat
OVİVOGrano Füme Vavien
(210)
Grano Füme Vavien
26 TL
Sepete Git

Priz ve Anahtar Setleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

AB Tipi Priz Hangisi?

A tipi prizler, Japonya ile Orta ve Kuzey Amerika’da kullanılır. Topraklama hattı bulunmayan bu priz tipi, 60 Hertz değerlerinde çalışır. B tipi ise, A tipinin aksine topraklama hattı bulunduran priz çeşitleridir. ABD, Kanada, Meksika ve Japonya’da kullanımı yaygın olan bu priz tipinde üç diş yer alır. EU tipi priz olarak geçen modeller, Avrupa’da kullanımı olan seçenekler anlamına gelir. Bu yaygın kullanım, AB tipi priz olarak da bilinir. Priz seçimi yaparken, bulunduğunuz ülkeye göre seçim yapmanız gerekir. cihazlarınızı güvenle kullanmak için priz tipleri ve ülkelere göre kullanımlarını inceleyebilirsiniz.

Priz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektrik geçişlerinin şebekeden cihazlara aktarımını sağlamak için kullanılan prizler, güvenli ve sağlam olma özelliklerini bulundurmalıdır. Herhangi bir ev kazasına sebebiyet vermemesi açısından en önemli faktör; güvenliktir. Elektronik cihazların çalışması, aydınlatmaların yakılması, telefon, tablet ve bilgisayar gibi ürünlerin şarj edilmesi prizlerden sağlanan elektrik akımları ile gerçekleşir. Bu yüzden priz tutuşlarının sağlam olması gerekliliği bulunur. Çocuklu evlerde dikkat edilmesi gereken konulardan biri, emniyet kapaklı prizlerin tercih edilmesidir. Priz seçiminde güvenlik kadar işlevsellik de ön planda olmalıdır. Kayar kapaklı modeller, gizlenebilir priz kutuları size alan kazandırıp nahoş görüntüyü kapatması bakımından tercih edilir. Güvenli ve kullanım rahatlığı sunan priz modelleri ile doğru tercih yapabilirsiniz.

Elektrik Anahtar Çeşitleri Nelerdir?

Elektrik anahtar çeşitleri; adi elektrik anahtar, komütatör ve vaviyen olmak üzere üç çeşitten oluşur. Ayrıca kullanım alanlarında da sıva altı ve sıva üstü anahtarlar olarak iki çeşit yer alır. Sıva üstü anahtarların kullanım amacı, elektrik panolarının aydınlatılmasıdır. Adi elektrik anahtarların işlevi bir lamba ya da lamba grubunun açılıp kapanmasını sağlamasıdır. Komütatör anahtarlar ise iki lambanın veya iki lamba grubunun açma kapama işlevini sağlaması için kullanılır. Vaviyen anahtarlar, bir lambanın ya da lamba grubunun iki farklı yerden açılıp kapanmasını sağlama işlevi için kullanılır. Komütatör vaviyen anahtar olarak geçen çeşit ise iki ayrı lambanın veya lamba grubunun aynı yerden kontrol edilmesini sağlama amacı ile tercih edilir. Kullanım amaçlarınıza uygun olarak farklı işlevlere sahip anahtarlar arasından tercih yapabilirsiniz.