placeholder
"

VİKO

" araması için 8592 sonuç listeleniyor

VİKO

Viko

Türkiye’nin elektrik prizleri kategorisinde öncü markası Viko, Japon teknoloji devi Panasonic ile birleştikten sonra yoluna daha emin adımlarla devam ediyor. 1980 yılında doğan marka, en yenilikçi ürünleri ve güçlü tasarım estetiği ile göz dolduruyor. Elektrik tesisatları ve gereçleri konusunda oldukça geniş bir ürün yelpazesi bulunan marka, inşaat sektörünün bu alandaki tüm ihtiyaçlarını tedarik ediyor. Aydınlatma ürünlerinden grup prizlere, anahtar ve priz seçeneklerinden şalter ve sigorta kutularına yüksek kaliteli ve dayanıklı ürünler ile adından söz ettiren markanın, yenilikçi teknolojileri içeren onlarca çeşidi bulunuyor. Yüksek kalite ve üstün performans sunan modelleriyle hem profesyonellerin hem kullanıcıların beğenisini kazanan marka, farklı zevklere hitap eden estetik seçenekleriyle de dikkat çekiyor. Marka üretimlerini enerji verimliliği, güvenlik ve konforu esas alan bir üretim anlayışı ile gerçekleştiriyor.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren profesyoneller kadar kullanıcıların evlerde ihtiyaç duydukları ürünleri de tasarlayan markanın eşsiz modellerine Trendyol güvencesi ile erişilebiliyor. Prizlerden elektrik anahtarlarına, aydınlatma sistemlerinden elektrik tesisatlarının ihtiyaçlarına tüm ürünler en uygun satın alma koşulları ile bulunabiliyor. Ürünleri ayrıntılı biçimde incelemek, teknik ve estetik yanlarıyla karşılaştırmak ve karar verildiğinde Trendyol’un ayrıcalıklı satış koşulları ile almak mümkün oluyor. İndirim ve kampanya dönemleri ile outlet kategorisindeki ürünlerde kaçırılmayacak cazip fiyat fırsatları bulunabiliyor.

Sektörün Öncüsü Viko’nun Tarihçesi

40 yıldan fazla zamandır aydınlatma anahtarı ve priz başta olmak üzere elektrik tesisatı ürünleriyle öne çıkan Viko elektrik sektöründeki öncü ve yenilikçi yaklaşımı ile biliniyor. 2014 yılından bu yana Panasonic Life Solutions Türkiye çatısı altında faaliyet gösteren ve üretimlerini Panasonic Life Solutions’ın Türkiye’deki endüstriyel tesislerinde yapan marka, Türkiye pazarının yanı sıra 60’ten fazla ülkeye aydınlatma anahtarı ve priz ihracatı gerçekleştiriyor. Yenilikçi teknolojileri yakından takip eden, yürüttüğü Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları ile kusursuz teknolojiler geliştiren markanın tasarım yaklaşımı da övgüyü hak ediyor.

Ürün yelpazesi içinde elektrik anahtar ve prizleri, grup prizler, elektrik tesisatı aksesuarları, sigorta kutuları, elektrik ve elektronik sayaçlar, otomatik sayaç okuma sistemleri, LED aydınlatma ürünleri, geniş enerjisi sistemleri, güvenlik kameraları, elektrikli aletler gibi çok farklı ürünler yer alan Panasonic Life Solutions, sürdürülebilirlik ve çevre dostu faaliyetler ile de anılıyor. İnsan odaklı tasarım çözümleri ve güvenliği esas alan yaklaşımı markanın ürünlerindeki yüksek estetik düzey ile birleştiğinde ortaya mükemmel çözümler çıkıyor. Bir evin tüm bölümlerindeki ihtiyaçlar için yenilikçi modeller tasarlayan marka, otel, ofis gibi özel alanlar için de dijital ve akıllı çözümler sunuyor. Türkiye’de doğan ve Japon teknolojik gücü ile yaptığı işbirliği ile gücünü çağın ötesine taşıyan markanın dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği ürünler büyük beğeni topluyor.

Yüksek Güvenlik ve Konfor Ürünleri

Viko katalog ve ürün yelpazesinde yer alan ürünler, evlerde sayıları her geçen çoğalan elektronik eşyaların güvenli biçimde çalışabilmesi için uygun koşulları sağlıyor. Viko anahtar elektrik tesisatları ve aydınlatma sistemlerinde profesyonellerin vazgeçemediği ürünlerin başında geliyor. Viko priz ve grup priz seçenekleri güvenlik kadar işlevsel ve şık tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Grup prizlerin sabitleme ve asılabilmek özellikleri estetik açıdan daha güzel bir görünümün yanı sıra güvenlik ve konfor da sağlıyor. Viko elektrik tesisatı ürünlerinin yanı sıra televizyon sistemleri, video ağları, uydu tesisatları gibi özel uzmanlık gerektiren şebekeler için de mükemmel ürünler sağlıyor. Son kullanıcıların yoğun olarak kullandığı uzatma kabloları, üçlü prizler ve diğer ürünlerde oldukça iddialı olan marka, sağladığı yüksek güvenlik standartları ile tercih listelerinde ilk sıralarda yerini alıyor. Gelişmiş elektronik ve dijital cihazların ihtiyaç duyduğu akım hassasiyetini sağlayan, topraklı ve korumalı prizleri ile cihazların ömrünü uzatan ürünler, en sorunlu anlarda dahi elektronik cihazları koruma işlevini ön planda tutuyor. Elektrik tesisatlarının sorunlu olduğu, sık sık şebeke dalgalanmaları, aşırı yüklenme gibi sorunların yaşandığı bölgelerde altyapı sorunlarından doğan riskleri minimuma indirmeye çalışıyor. Güven ve konforu esas alan üretim prensipleriyle çocuklar için de ekstra korumalı ve güvenli ürünler geliştiriyor. Ev kazalarını en aza indirecek biçimde tasarlanan ve en sık tercih edilen Viko modelleri, iki, üçlü güç korumalı prizler, topraklı priz ürünleri ve Viko uzatma kablosu çeşitleri ilk sıralarda yer alıyor. Viko uzatma kablosu hemen her evde yaşanan prizleri uzatma ve çoklama ihtiyacını kusursuz biçimde karşılıyor. Viko ara kablo ve grup priz seçenekleri arasında UPS priz, kapaklı priz, topraklı priz gibi özel seçenekler de bulunuyor.

Kalite Arayanların ve Profesyonellerin Tercihi

Marka ev ve ofisleri için son kullanıcılara yönelik geliştirdiği perakende ürünlerin yanı sıra profesyonellere yönelik oldukça geniş bir ürün gamı da sunuyor. Evinin dekorasyonunu kendisi yapmak isteyen son kullanıcılar da ev sahibi olduklarında ya da evlerinin elektrik sistemlerini yenilemek istediklerinde bu ürünlere başvurabiliyor. Viko sigorta kutusu çeşitlerinden başlayarak içinden elektrik geçen tüm sistemlere dair yüksek kaliteli çözümler sunuyor. Yeni bina inşaat süreçleri, büyük tadilatlar ve yeni dekorasyon yapma aşamalarında ilk başvurulan elektrik ürünleri markaları arasında yer alan Viko, anahtarlar, bağlantı elemanı, kablolama ve priz ihtiyaçlarını kusursuz ürünlerle karşılıyor.

Markanın tercih edilen ürün alternatifleri arasında aydınlatma elemanları da özel bir yer tutuyor. Işığın miktarını ayarlama olanağı tanıyan Viko elektrik düğmesi seçenekleri gibi özel talepler ya da aşırı yüklenme ve kısa devre riskine karşı yüksek koruma sağlayan anahtar modelleri tercih edilen ürünler arasında bulunuyor. Elektrik tesisatı ürünleri enerji verimliliğini gözeten, enerji tasarrufu yaptıran tasarımlarıyla çevre dostu bir kullanım da sunuyor. Özellikle markanın dimmer modelleri ışık seviyesinin istendiği düzeyde ayarlanabilmesine olanak tanıdığından büyük ilgi görüyor. Ev ve ofislerde ihtiyaca göre farklı ışık düzeyleri oluşturulabiliyor ve böylece daha işlevsel bir kullanım sağlanıyor. Değişik akım değerleriyle çalışan bu modeller, aynı zamanda aşırı yüklenme ve kısa devre riskine karşı koruma da sağlıyor. Tercihe göre Push On-Off ya da veavien yapıya sahip olan bu çok Viko elektrik düğmesi ürünleri sağladıkları enerji tasarrufu ile aile bütçesine ve çevrenin korunmasına ciddi katkı sağlıyor.

Farklı ışık anahtarı seçeneklerinin yanı sıra kapı otomatiği sistemleri de markanın özel önem verdiği ürünler arasında yer alıyor. Kaçakları ve parazit akımları önleyen Viko kaçak akım rölesi, özellikle yüksek harmonik akım çeken cihazlar için büyük önem taşıyor. Daha güvenli bir kullanım aynında oldukça değerli cihazları akım sorunlarına karşı koruyan Viko kaçak akım rölesi, hem cihazların daha sağlıklı ve sorunsuz çalışmasını kolaylaştırıyor, hem de ömürlerini uzatarak büyük bir ekonomik katkı sunuyor.

Güvenli ve Estetik Anahtar Modelleri

Her türlü elektrikli sistemin açılıp kapanmasını sağlayan anahtarlar konusunda zengin bir ürün yelpazesi ile tüm ihtiyaçları karşılamaya çalışan marka, farklı mekanizma tercihlerini de mümkün kılıyor. Markanın klasik anahtar modellerinden, jaluzi kumandalarına, farklı özellikteki zil anahtarından iki kutuplu anahtarlar her ihtiyaca göre özel ürünleri bulunuyor. Komülatör, permütatör, cooler anahtar ve kapı otomatiği anahtarı gibi ürünler estetik açısından da farklı dekorasyon anlayışları ile uyumlu olacak biçimde tasarlanıyor. Markanın anahtar ürünleri kolay ve pratik montaj özellikleriyle de beğeni topluyor. Ekstra bir işlem yapmaya gerek olmadan mevcut bağlantı noktalarına kolayca takılabilen anahtarlar, güvenli mekanizmaları ile de öne çıkıyor.

Anahtarlar için özel seriler oluşturan ve bu serilerle hem işlevsel, hem de estetik açıdan farklı ihtiyaçlara yanıt veren marka, dış mekanlar için geliştirdiği özel Pacific serisi ile IP54 özellikli, güçlü ve güvenlikli modeller sunuyor. Palmiye serisi anahtarlar ise tozlu ve nemli mekanlarda daha yüksek koruma sağlıyor. Vera ve Meridian serileri ile ışıltılı bir şıklık, yüksek konfor ve etkili tasarımı ön plana çıkaran markanın, Karre serisi minimalist yaklaşımı ile sadeliği ön plana alanların tercihi oluyor. Farklı mekanlarda zarafeti ile dikkat çeken Kardelen serisi, uyumlu çizgileri ile öne çıkan Rollina serisi ve köşeli hatlarıyla daha net bir duygu veren Linnera serisi de markanın diğer anahtar serileri olarak beğeni topluyor. Bu seriler anahtarlar ile sınırlı kalmıyor, ayrıca elektrik tesisatının ihtiyaç duyduğu çerçeveler, kablo çıkış kapakları, prizler ve TV-Data ürünleri gibi pek çok ürün bu serilerde birbirleriyle uyumlu olarak tasarlanıyor. Anahtar ve priz serilerinde özellikle ev ve ofis tesisatını yenilemek isteyenlerin ihtiyaç duyduğu tüm ürünler yer alıyor. Sıva altı ve sıva üstü prizler, anahtar kasaları, alçıpan kasalar, buatlar ve tesisatta ihtiyaç duyulan her türlü kapak da markanın ürün alternatifleri arasında yer alıyor. Evin her noktası ve odası için ihtiyaç duyulan priz ve anahtar çözümleri, farklı estetik beğeniler göz önünde tutularak Viko ürün listelerine dahil ediliyor. Farklı tasarım, renk ve form seçenekleri arasından herkes kendi beğenisine uygun olan ürünü rahatlıkla seçebiliyor.

Viko Sigorta ve Sayaç Seçenekleri

Markanın yüksek koruma standartları ile ürettiği sıva altı Viko sigorta kutusu ürünleri, ihtiyaca göre 2’li, 4'lü, 6'lı, 8'li, 12'li, 16'lı, 18'li, 24'lü ve 36'lı biçimde tercih edilebiliyor. Sigorta kutularının yanı sıra elektrik sigortaları konusunda da iddialı olan marka, geliştirdiği hassas otomatik sigortalar yoluyla elektrik tesisatlarını aşırı akım ve kısa devrelere karşı kusursuz biçimde koruyor. Farklı akım biçimleri ve güçlerine göre üretilen sigortaların yanı sıra elektrik sayaçları konusunda da çok özel ürünler bulunabiliyor. Alanındaki uluslararası standart belgelerine sahip olan tek fazlı elektrik sayaçları Avrupa Ölçü Aletleri Direktifi (MID) ve TEDAŞ şartnamelerine uygun olarak üretiliyor. Bu sayaçlarda opsiyonel olarak bulunan haberleşme çıkışları uzaktan okuma olanağı tanıyor. Sayaç modellerinde kurşun kullanmayan ve çevre korumasına katkıda bulunan marka, ödüllü plastik mühür ve sayaç kabuk teknolojileri sayesinde yüksek geri dönüşüm oranı da yakalıyor.

Oldukça hassas bir ölçüm sunan elektrik sayaçları, enerji israfını önlemeye yardımcı olan, tarife özellikleri ile günün belirli dilimlerinde yüksek enerji tasarrufu oluşturabiliyor. IP54 su ve toz sızdırmazlığı bulunan sayaç modelleri arasında yer alan kombi sayaçlar da orta gerilim şebekelerde keskin hassasiyette ölçebilme özelliği sunuyor. Tarımsal sulama, sanayi ve ticari işletmeler için oldukça fonksiyonel özellikleri sağlayan bu özel sayaçlar, yasal ve teknik tüm şartlar ile ulusal uluslararası standart belgelerini taşıyor. Güvenli ve konforlu bir kullanım sunan sayaçlar, enerji verimliliğini güçlendiren yapıları ve uzun ömürlü dayanıklı yapılarıyla bütçelere destek olan, ekonomik anlamda yormayan bir özellik taşıyor.

Viko ara kablo modelleri, erkek ve dişi fişler, ara puarlar, uzatıcı takımlar ve diğer geniş aksesuar seçenekleriyle de kişisel kullanıcıların her türlü ihtiyacını karşılıyor. Siyah ve beyaz renk seçenekleri ile kullanıcıların estetik tercihlerine uygun alternatifleri bulunan aksesuarlar, sınırsız kombinasyon ve çözüm imkânı veriyor.

Video, Ses ve Müzik Sistemleri

Marka elektrik tesisatı dışındaki şebekeler için de kablolama, bağlantı elemanları, anahtarlar ve prizlerden oluşan geniş ürün gamı bulunuyor. Başta video, televizyon, uydu, müzik ve data olmak üzere her türlü şebeke için ihtiyaç duyulan özel ürünler markanın bilinen ve güvenilen kalitesi ile üretiliyor. Anten ve telefon kablo ve prizleri, ses kaybı yaşatmayan müzik prizleri ve tüm bu sistemlerin farklı anahtar ihtiyaçları karşılanıyor.

Veri ve kalite kaybını sıfıra indiren çok özel ve yüksek performanslı ürünler arasında televizyon ve data ürünleri ön plana çıkıyor. Özellikle yüksek görüntü teknolojileri için ihtiyaç duyulan yüksek hızlı şebekeler, prizler, konnektörler, telefon ve data prizleri kategorilerinde kusursuz ürünler tasarlıyor ve geliştiriyor. Markanın televizyon anteni ve uydu prizlerinin yanı sıra F konnektörlü geçişli uydu prizi, RJ11-Cat5e ve Cat6 nümeris telefon prizleri ya da RH45-Cat5e ve Cat6 data priz modelleri de farklı ihtiyaçlara yönelik ağlar ve sistemler için mükemmel çözümler sunuyor.

Markanın ürün gamı içinde Energy Saver denilen ürünler, müzik yayınları için hoparlör prizleri ve anahtarları, farklı işlevler yüklenebilen kanal seçme anahtarları ve Buzzer formunda ziller de bulunuyor. Tüm bu sistemler için kapaklar da tasarlayan marka, kablo çıkış ve boşluk kapakları ile işlevsel bir kullanım sunuyor. Tesisat kurumu ve yenilenmesi esnasındaki tüm kablolama süreçlerine profesyonellere katkı sunan ürünler, hem daha kolay kurulum imkânı veriyor, hem de uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor. Profesyonellerin tercihi olana markanın tesisat ürünleri, işlevsellik ve estetiği en uygun fiyat segmentinde sunuyor.

Estetik ve İşlevselliğin Kusursuz Buluşması

Elektrik ve aydınlatma ürünleri denilince güvenlik ve konfor ön planda olmasına karşın, Viko katalog ürünleri yüksek güvenlik ve kusursuz işlevsellik ile gelişmiş tasarım estetiğini buluşturmayı başarıyor. Çağdaş çizgilerdeki tasarımları, retro stildeki ürünleri ve oldukça şık klasik modelleri ile her zevke uygun tasarımlar sunan marka, farklı ev dekorasyonu anlayışlarına uygun bir ürün çeşitliliği sağlıyor. Geleneksel estetik ile yenilikçi tasarım fikirlerini bir araya getiren, sadeliğin gücü ile ışıltılı şıklığı buluşturan modeller, huzurlu ve iç açıcı ortamlar oluşmasına yardımcı oluyor. Belirli bir karakteri olan, dekorasyonu ile göz dolduran ve stil sahibi ürünleriyle göz alıcı bir şıklık sunan marka, zengin ürün seçenekleri ile her zevke uygun tasarım seçenekleri ve özgün kombinasyonlara imkân veren ürünler sağlıyor. Marka çocuklara yönelik ürünleriyle hem yüksek koruma, hem de neşeli tasarımları bir arada sunuyor. Çocuk odalarında ve yaşam alanlarında keyifle kullanılabilecek özel tasarımlar, ekstra güvenlik önlemleri ile konfor ve sağlık sağlıyor. Ev kazalarının önüne geçmeyi, olası sıkıntılı durumları önlemeyi hedefleyen marka, bu süreçte ailelerin en büyük yardımcısı oluyor. Markanın çocuklara yönelik ürünlerinde sevilen çizgi film karakterlerinden neşeli ve renkli desenlere oldukça geniş bir tasarım yelpazesi bulunuyor.

Viko fiyat listesi hem kişisel kullanıcılar hem de profesyoneller için yüksek kaliteyi uygun fiyatla alabilecekleri kusursuz çözümler sağlıyor. Trendyol güvencesiyle markanın her türlü ürününe ulaşmak, özelliklerini incelemek ve karşılaştırmak mümkün oluyor. Ayrıca Viko fiyat listesi içinde yer alan tüm ürünler Trendyol’un çok özel fiyat avantajlarıyla satın alınabiliyor. İndirim ve kampanya dönemlerinde daha uygun fiyatlar bulunabiliyor. Markanın üstün kalite, yüksek işlevsellik ve kusursuz estetik sunan modelleri Trendyol aracılığıyla kolayca edinilebiliyor.