placeholder
"

RAZER

" araması için 141 sonuç listeleniyor

RAZER

Razer

“Oyuncular için, oyuncular tarafından” mottosu ile yola çıkan Razer, 1998 yılından beri oyunculara uygun yüksek performanslı ve kaliteli ekipmanlar geliştiriyor. Marka, normal kullanıcılara oranla daha yoğun ve sert hareketler karşısında oldukça dayanıklı ve iddialı ürünler üreterek tüm dikkatleri üzerinde topluyor. Ana cihazların yanında oyun konsolları için geliştirilen çeşitli ekipmanlar, mikrofonlar, kulaklıklar ve daha pek çok cihaz alternatifi ile ürün yelpazesini zenginleştiriyor. Ortaya çıkan ürünleri görsel ve yazılımlar donanımlarla da destekleyen üretici, son yıllarda popülerleşen RGB LED aydınlatma sistemini hemen hemen her ürününde kullanıyor. Klavye alanında çıkarılan mekanik tuş anahtarları, aynı anda 10 tuşa kadar basma imkanı sunuyor. Modellerdeki mikrofon girişi, minimum tepkime süresi ve daha bir sürü özellik de tüm oyunseverlere adını duyuruyor. Ergonomik tasarımı ile oyunlarda yüksek hakimiyet kurulmasını sağlayan modeller özellikle e-sporcuların favorisi olacak en iyi unsurları bünyesinde birleştiriyor. Çeşitli yazılımlarla sürekli geliştirilen ürünler daha verimli bir kullanım sağlıyor. Bu yönüyle ise oyuncuların takdirini kazanmayı başarıyor. Üretilen aksesuarları sahip olduğu özelliklere göre sınıflandıran marka, kullanıcıların kendine uygun olan cihazı bulabilmelerini ve arzu ettikleri ürünü kolayca edinebilmelerini sağlıyor. Bazı modellerinde cross platform olarak değerlendirilmesine de fırsat tanıyor. Ayrıca modellerin bazıları farklı platformlarda da ortak kullanılabiliyor. Böylece oyuncular ekstra masraf yapmaktan kurtarılıyor. Üç başlı logosuyla yüksek performans sağlayana ödüllü donanımlar kesintisiz oyun keyfi sürmek isteyen oyuncular tarafından tercih ediliyor. Çeşitli teknolojileri de bünyesinde barındıran üretici, geniş fiyat yelpazesi ile tüm kullanıcıların ürünlere erişmesine olanak sağlıyor. Dünyanın en büyük oyuncu kitlesine hitap eden tasarımlar fiyat performans açısından her zaman başarılı bir profil çiziyor. Siz de Razer Türkiye ürünlerinin bulunduğu sayfa üzerinden filtreme yaparak hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun olan cihazları bulabilir, beğendiğiniz modelleri hemen satın alarak kesintisiz oyun keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Maksimum Hız Sağlayan Klavye Tasarımları

Oyun dünyasındaki oyuncuların gözdesi olan Razer klavye modelleri, farklı tasarımsal ve donanımsal özellikleri ile sürükleyici bir oyun deneyimi sunuyor. Oyun dünyasındakiler tarafından ikon haline gelen ürünler, Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı tuş dizilimi ile piyasa sürülüyor. Chroma yazılımı ile desteklenen klavyeler 16.8 milyon renk yelpazesi ve 8 farklı ışık efekti ile adeta büyülüyor. Synapse yazılımı ise tercihler doğrultusunda renk ve efekt seçimi yapılabilmesini kolay bir hale getiriyor. Ayrıca bu yazılım ile markanın klavyeleri programlanabilir birçok oyun modunu bünyesinde barındırıyor. Bu sayede ayarlanabilir modlar oyun sırasında ihtiyaç duyulan tuşların işlevini arttırarak oyunun kesintisiz bir şekilde devam etmesini sağlıyor. Refleks ile farklı tuşlara basılsa dahi daha önce belirlenen tuşlar haricindeki bütün tuşlar işlevini yitiriyor. Böylece oyun sırasında yanlışlıkla basılan tuş sorunundan dolayı kullanıcıların hata yapması engelleniyor. Model çeşitliliği arasında yer alan mekanik klavyeler klasik modellere nazaran çok daha hızlı ve hassas çalışıyor. Hızlı çalışma şekli oyunlarda kullanılan refleksin en iyi şekilde yansıtılmasına olanak tanıyor. Aynı zamanda aynı anda on tuşa basabilme özelliği oyunlardaki zaman kaybının önüne geçiyor. Sessiz klavye modelleri ise tuşlara basıldığında neredeyse hiç ses çıkarmıyor. Marka ürünlerinde hız ve hassasiyet fonksiyonlarının yanı sıra oyuncuların konforunu da düşünüyor ve tasarımlarında bilek koruma desteği kullanıyor. Hafızalı köpük teknolojisine yer verilen ergonomik bilek desteği, yumuşak yapısı ile klavyenin kullanım süresini arttırıyor. İleri seviye mühendislik çalışmaları sonucunda üretilen modeller su geçirmez özelliği ile belirli miktardaki sıvı dökülmelerine karşı dayanıklılık gösteriyor. Eğlence dolu anlarda yaşanan ufak kazalara karşı dirençli olması kullanıcıları oldukça memnun ediyor. Ayrıca daha uzun ömürlü olmasına adına ürünler toza karşı da dayanıklı olarak üretiliyor. Fonksiyon özellikleri ve tasarımları ile bir adım öne çıkan modeller üzerinde bulunan kulaklık, mikrofon ve USB gibi girişleri sayesinde daha işlevsel bir hal alıyor. Oyun sonucunda daima zaferle ayrılmak isteyenlerin gereksinimlerini karşılayan tasarımlar farklı renk seçenekleri ile oyun masasını daha görkemli bir hale getiriyor.

Oyunlarda Başarı Sağlayan Mouse Çeşitleri

Razer mouse modelleri kullanıcıların değişen istekleri ve beklentileri doğrultusunda her geçen gün tasarımlara yenilikler katılarak üretiliyor. Piyasaya çıktığı ilk günden beri yoğun talep gören ürünler avuç içine tam oturan modelleri ile konforlu bir deneyim sunarken tasarımları ile de göz kamaştırıyor. Avuç içine tam oturan yapı oyuncuların reflekslerini oyuna yansıtabilmelerini sağlıyor. Ayrıca ürünlerin 65-70 gram arasında değişen ağırlıkları elin yorulmadan hareket edilebilmesine yardım ediyor. Bazı modellerin yan kısmında bulunan dokulu kauçuk ise ekstra kontrol sağlanmasına destek oluyor. Böylece oyuncular oyun sırasında kullanım kolaylığı ve hareket özgürlüğü sayesinde sınır tanımıyor. Mouseların yumuşak geçişleri ve yüksek hassasiyetleri uzun tıklamalara karşı dayanıklılık gösteriyor. Yüksek kaliteye sahip optik sensörler ile donatılan ürünler, cihazın saniye başına oldukça hızlı hareket etmesini sağlıyor. Sensörlerin yanında modeller bilgisayar ekranından görüntülenen organik akışkanlığı karşı da kusursuz bir şekilde cevap veriyor. Mouse’un üzerinde yer alan tuşların sertlikleri ve farenin hassasiyeti kullanıcıların arzusuna göre ayarlanabiliyor. Bu sayede farklı oyunlar oynanırken ayarların kolayca değiştirilmesine imkan sunuyor. Tüm bunlara ek olarak tasarlanan bazı modeller çok fazla çaba sarf etmeden nokta atışı yapılmasını sağlayacak yüksek takip etme yeteneği ile donatılıyor. Binlerce renge ayarlanabilen LED ışıklandırma farenin kişiselleştirilmesine ve diğer modellere benzemeyen özgür bir mouse yaratmaya olanak tanıyor. Bu ürünler görsellik açısından da oldukça estetik görünüyor. Aydınlatmalı modellerin yanı sıra kullanım süresini uzatmak için ışıksız olan tasarımlara da yer veriliyor. Markanın oyuncu mouse modelleri, tasarımsal ve donanımsal olarak klasik modellere göre daha farklı üretiliyor. Teknoloji ile geliştirilen Bluetooth mouse modelleri kablo fazlalıklarının önüne geçmek isteyenlerin ilgi alanına giriyor. Kablolu ürünlerde ideal kablo uzunluğu ise yapılan işlemleri kesintisiz olarak gerçekleştiriyor. Kablolar zedelenmelere ve kopmalara karşı örgülü ve fiber kablo olarak tasarlanıyor. Bu sayede ürünler oluşabilecek sorunlara karşı ekstra bir dayanıklılık gösteriyor.

Yenilikçi ve Şık Dizaynı ile Mouse Pad Çeşitleri

Razer ürünleri arasında yer alan ve masaüstü kullanıcılarının favorisi olan mouse pad çeşitleri konforu arttıran tasarım özellikleri ile performansı bir üst seviyeye çıkarıyor. Ürünlerin yarım milimetrenin altındaki yükseklikleri hiç yokmuş hissini uyandırıyor. İnce ve hafif formları istenilen her yere rahatlıkla taşınabiliyor. Bu sayede kullanıcıların isteklerine göre açık hava ya da toplu oyun partilerine götürülebilecek ekipmanlar arasından kendine yer buluyor. Ultra ince yapısının yanında özel tasarım olan kaydırmaz tabanı hızlı ve sorunsuz bir masaüstü deneyimi sunuyor. Kayma sorununu tamamen ortadan kaldırmak için ise yapışkan tabanlı mouse pad modelleri bulunuyor. Böylece sık ve sert fare hareketlerinde bile herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Hem lazer hem de oyuncu mouse’lar için ayrı olarak tasarlanan matlar yoğun geçen oyunlarda daha çok iyi bir performans sergiliyor. Lazer ve optik sensörleri son derece iyi algılayan modeller hız, verimlilik ve denetim yüksekliği ile adından sıklıkla söz ettiriyor. Aşınmaları önlemek amacıyla ekstra dayanıklı polikarbonat kaplamadan imal edilen modeller uzun süre kullanım vadediyor.

Uzman ekipler aracılığı ile geliştirilen mouse pad modelleri özellikleri ile kullanıcıların beklentilerini yükseltmeyi amaçlıyor. Özelleştirebilir ışıklandırma, piksel hassas izleme ve filtreleme, ekstra duyarlılık için yüksek optimizasyonlu nitelikli yüzey gibi pek çok özellik ürünün en göze çarpan özelleri arasında bulunuyor. Mouse pad kenarlarının aşınmaması ve bu alanların cilde temas etmemesi için Razer Goliathus Speed Edition serisinde yer alan özel örgü tasarımlı ürünler kesintisiz bir oyun tecrübesi sunuyor. Ayrıca bu ürünlerin gergin yüzeyli alanı sayesinde mouse hiçbir engelle karşılaşmıyor. Örgü tasarımı aynı zamanda el bileğinin ve elin daha rahat hissetmesini sağlıyor. Böylece uzun süreli oyunlarda bileklerde oluşan yorgunluğu en aza indiriyor ve bu yorgunluğa bağlı gelişen performans düşüklüğünü de ortadan kaldırıyor. Markanın pad çeşitleri özelliklerinin dışında oyuncuların tasarım beklentileri de karşılamayı ihmal etmiyor. Farklı masaüstü alanlarını göze alarak farklı boy seçeneklerinde üretilen modeller sıra dışı, güçlü ve modern stillere sahip imajlarla çevreleniyor.

Eşsiz Bir Oyun Keyfi Yaşatan Razer Kulaklık

Hızla değişen ve gelişen teknolojiye ayak uyduran seçkin firmalar arasında yer alan marka, tüm elektronik cihazlarında olduğu gibi kulaklık modelleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Çeşitli modellerde üretilen kulaklıklar teknik ve fonksiyonel özellikler ile fark yaratıyor. Donanımlı alt yapısı ve güçlü sistemi ile kusursuz bir faaliyet gösteren cihazlar, sergilediği üst düzey performans ile hedef kitleyi kendisine çekmeyi başarıyor. 7.1 çevresel ses özelliği ile her kullanım alanında etkin bir ses deneyimi yaşatan modeller konfor ve rahatlık onayını da alıyor. Kulaklıklarda kullanılan Synapse 2.0 yazımı sesin 360 derece çevresel olarak işlemesini sağlıyor. Böylece çok daha kaliteli sonuçlar alınmasına imkan tanıyor. Karşı taraftan gelen seslerin kalitesini arttıran derin bas, orta ve kristal netliğinde ses kalitesi sunarak farklılık yaratıyor. Bilgisayar dışında cep telefonu, tablet ve laptoplarda da kullanıma uygun olan kulaklıklar, bazı modellerde yer alan mikrofon ile de çeşitli kullanımlara yol açıyor. Kullanım alanına göre gelişmiş kayıt ses kalitesi sunan kulaklık setleri kullanıcıların takdirini topluyor. Farklı renk seçenekleri de bulunan Razer set her ihtiyaca ve zevke hitap etmeyi başarıyor. Kullanılmadığı zaman sol kısmında bulunan yuvasına yerleştirilen mikrofon, hızlı ve rahat bir kullanım fırsatı tanıyor. Mikrofonlar aynı zamanda oyun sırasında iletişim kurmayı da kolaylaştırıyor. Oyun sırasında iletişimi sağlamak için masaüstü mikrofonlarda üretiliyor. Razer mikrofon modelleri arasında ses kayıt profesyonelleri için üretilen tasarımlara da yer veriliyor. Ergonomik boyut ve katlanabilir yapıda olan kulaklıklar, taşıma ve saklama esnasında minimum düzeyde yer kaplıyor. Kulağı iyice kavrayan yuvalar ve kulak konforu için kulak içi yastıklarla donatılan cihazlar kullanım rahatlığını en üst seviyede hissettiriyor. Uçaklarda kullanılan alüminyum kalitesi ile aynı kalitede olan kafa bandı ise ekstra bir konfor sağlıyor. Isı transfer özelliğine sahip kumaşları teri hızlı bir şekilde buharlaştırıyor. Kablolu modellerdeki ideal kablo uzunluğu herhangi bir yere takılmadan kesintisiz dinleme keyfini yaşatıyor. Kulaklıkların tüm kulağı saran tasarımları dışarıdan gelen gürültü ve parazit sesleri de engelliyor. Ayrıca mikrofonlardaki genişletilmiş frekans aralığı da berrak ve etkileyici ses iletimlerinin sağlanmasına da yardımda bulunuyor. Geniş frekans sayesinde en tiz sesten en baslı ses tonlara kadar kolaylıkla duyulabiliyor.

Eşsiz Bir Deneyime Ulaştıran Kulak İçi Kulaklıklar

Razer, ürettiği tüm ekipmanlarda kullanılan üst düzey teknoloji ve tasarımlar sayesinde en beğenilen ve en çok tercih edilen markalardan biri oluyor. Markanın karakterini yansıtan ve istisnasız her üründe kullanılan yeşil ve siyah renkler, kulak içi kulaklık modellerinde de kendini gösteriyor. Diğer oyuncu kulaklıklarından farklı olarak üretilen modeller hem günlük hayatta hem de oyun sırasında efektif bir şekilde kullanıma uygun olarak tasarlanıyor. Böylece kulak içi kulaklıklar kullanıcıya sunduğu fonksiyonel özellikler sayesinde film, dizi ve müzik gibi aktivitelerde de oldukça başarılı işler çıkarıyor. İmal edilen ürünlerde büyük bir ses sürücüsüne de yer veriliyor. Böylece tüm sesler hiçbir bozulmaya uğramadan olduğu gibi duyuluyor. Cihazların frekans aralıkları da 20 Hz ile 20 KHz aralılığında oluyor. Ayrıca modellerde tiz ve baslardan somlu olan çift ses sürücüsü kullanılıyor. Tercih edilen bu sürücü de tüm seslerin en kaliteli haliyle kullanıcılara iletilmesine yardım ediyor. Bu özellik özellikle müziklerle oldukça fazla hissediliyor. Kulak içi kulaklıklarda genellikle 3 farklı kulak silikonuna yer veriliyor. Her kulağa uygun olarak tasarlanan bu silikonlar, her kullanıcının kendine ait kulaklığı bulmasını sağlıyor. Böylece konforlu ve sorunsuz bir kullanım vadediyor. Kaliteli malzemelerden üretilen silikonlarda gürültüyü önleyen bir yalıtım sistemi de bulunuyor. Bu sayede dışarıdan gelen sesler, gelen ses kalitesini asla etkilemiyor. Farklı alternatifleri bulunan kulak içi kulaklıklar hem kablolu hem de kablosuz bağlantılı olarak geniş bir çeşitlilik sunuyor. Oyuncuların birçoğu kablolu modellere yönelse de kablosuz tasarımların teknolojik özellikleri de ön plana çıkıyor. Kulaklığı günlük hayatta kullanmak isteyenlerin tercih ettiği kablosuz kulak içi kulaklıklar aktif batarya kapasiteleri sayesinde 8 saate kadar uzun bir kullanım imkanı sunuyor. Kristal netliğindeki sesleri deneyimle fırsatı sunan markanın ürünleri tasarımları ile de kullanıcıları derinden etkiliyor.

Yeni Nesil Razer Notebook Modelleri

En ünlü oyuncu ekipmanı üreticisi olarak adından söz ettiren marka, hem normal kullanıcılar hem de oyuncular için geliştirdiği notebook modelleri ile mest ediyor. Oyunlara bambaşka bir boyut kazandıran Razer notebook modelleri etkileyici donanım özellikleri ve 5.1 GHz’ye kadar çıkan işlemci hızı ile üstün bir performans vadediyor. 8 çekirdek işlemciye sahip olan tasarımlar sunduğu yüksek hız ile içerik oluşturmak isteyenlere ve oyundan vazgeçemeyenlere ciddi bir performans gösteriyor. Eğlence tutkunları için 15.6 inç büyüklükteki OLED dokunmatik ekranı FULL HD görüntüsü ile unutulmaz bir deneyim sunuyor. Notebookların verimliliğini arttıran ince ayarları pil gücünden ödün vermeden oyun keyfinin kesintisiz devam etmesine fırsat tanıyor. Dönemin son teknolojik yeniliklerinden biri olan Wİ-Fİ 6 desteği ile donatılan cihazlar DDR4 RAM’ler ile daha da güçlendiriliyor. Ayrıca ürünlerde 1TB’a kadar SSD’de bulunuyor. Şirketin kendi geliştirdiği ve “Razer Chroma” ismini verdiği klavyeler ise dizüstü bilgisayarlara bambaşka bir hava katıyor. Bu tasarımdaki klavyelerin tuşlarının altında RGB ışıklandırmalara yer veriliyor. Her reflekse tepki veren klavye, aydınlatma efektleriyle oyun oynamayı daha sürükleyici bir hale getiriyor. Çoklu hareket özelliği bulunan cam dokunmatik yüzey ise daha fazla hassasiyet ve hareket imkanı sunuyor. Böylece hassas bir şekilde oyun oynamaya devam ederken uygulamalar kısayollarla kontrol edilebiliyor. Soğutma için geniş bir yüzey alanının kullanıldığı modellerde oyunların performansını sürdürebilmek için ısı dağılımı en üst seviyeye çıkarılıyor. Cihazların buharlaştırılmış sıvı soğutması ve özel fanlar her zaman zirvede performans gösteriyor. Sağlam bir çerçeve oluşturmak için cihazlar alüminyum bloklar kesilerek üretiliyor. Mat dış yüzey ise dış çizilmelere karşı üstün bir koruma sağlıyor. Her bir unsurunun son derece kaliteli malzemelerden oluştuğu dizüstü bilgisayarlar, her ortama güvenli bir şekilde taşınabiliyor.