placeholder
"

Redoxon

" araması için 435 sonuç listeleniyor
Redoxon Pro 15 Efervesan Tablet
RedoxonPro 15 Efervesan Tablet
(452)
Pro 15 Efervesan Tablet
68,90 TL
58,90 TL
Sepete Git

Redoxon

Redoxon

Redoxon, laboratuvar koşullarında sentezlenen ilk askorbik asidin (C vitamini) markalaşmış dünyaca ünlü adıdır. Redoxon ilk kez 1934 yılında Hoffman-La Roche tarafından halkın kullanımına sunulmuş ve bu onu tarihteki ilk toplu üretilen yapay vitamin haline getirmiştir. Alman ilaç şirketi Bayer'e ait olan marka, dünyanın pek çok ülkesinde kendi kategorisinde güvenilir ürünleriyle öne çıkar. Özellikle Avrupalı ebeveynlerce gerek yetişkin kullanımı için gerekse çocuklara yönelik olarak her geçen gün daha yaygın şekilde güvenilir marka olan Redoxon satın alınmakta ve Redoxon kullanımı daha da yaygınlaşmaktadır.

Günümüzde satışa sunulan Redoxon tabletleri, askorbik asit ve sodyum bikarbonattan elde edilmektedir. Bu bileşenler suya eklendiğinde reaksiyona girerek sodyum askorbat, su ve karbondioksit üretirler, böylece Redoxon efervesan elde edilir. Markanın birbirinden farklı formlarda ürün seçenekleri vardır. Redoxon büyükler için ve çocuklar için değerli ek mineraller içerir. Ailenizin gereksinim duyduğu güvenilir vitamin takviyesine Türkiye’nin online alışveriş platformu Trendyol’dan kolayca satın alabilir, sağlıklı günlerin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

C Vitamini Nedir?

Askorbik asit ve L-askorbik asit adı da verilen C vitamini, insan ve hayvan fizyoloji açısından yüksek çözünürlük ve emilebilme özelliği taşır, suda çözünebilen bir vitamin çeşididir. Vücut dayanıklılığını artırarak savunma mekanizmasını destekler. C vitamini enerjiyi oluşturan metabolizmaya destek olur. Böylece günün yorgunluğunun daha az hissedilmesi mümkün olur. Demir ve folik asidin vücuttaki emilimini sağlayarak kansızlığı engeller. Sıyrık, kesik ve yanıkların iyileşme hızını artırır. Güçlü bir antioksidandır. Cilt ve göğüs kanserinin ortaya çıkmasını önlemede etkilidir.

C vitamini, yaygın inanışa rağmen soğuk algınlığı ve gribi önlemez fakat soğuk algınlığı sırasında iyileştirici etkileri vardır. Gribal enfeksiyonun tedavi süresini kısaltabilir, semptomatik tedavide destekleyicidir.

Bazı gıdalarda bulunan bu değerli vitamin, bedeniniz tarafından üretilemez ve endojen olarak sentezlenemez. Dolayısıyla gıda ve/veya gıda takviyeleri yoluyla alınması gerekir. Portakal, mandalina, çilek gibi meyvelerden ve bazı sebzelerden elde edilebilen C vitamini, karnitin kolajen, ve nöro-transmiterlerin sentezinde bulunan enzimler açısından kofaktördür. C vitaminin gıdalar yoluyla alımının yetersiz kaldığı durumlarda güvenilir markaların kaliteli takviye edici ürünlerine başvurulması gerekir.

Redoxon dünyaca en çok sevilen ve tercih edilen takviye ürünleri arasında yer alır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan Redoxon bu açıdan bir C vitamini kaynağıdır. C vitamini ile birlikte çinko, bağışıklık sisteminin ideal fonksiyonunu yerine getirmesine katkıda bulunur.

Redoxon C Vitamininin En Önemli Yararları Nelerdir?

İnsan ve hayvan bağışıklık sistemi üzerinde dikkat çekici etkileri olduğu uzun yıllar süren bilimsel araştırmalarla da ortaya konulan C vitamininin özellikle bağışıklık sisteminin normal işleyişine önemli ölçüde destek olduğu ve vücudun enerji metabolizmasına katkıda bulunduğu tespit edilmiştir. Redoxon vitamin takviyesine özellikle kemikler, cilt, kıkırdak, tendonlar, bağ dokuları, kan damarı duvarları ve dişlerin sağlıklı gelişimi için mutlaka ihtiyaç vardır.

Günlük hayatınızı olmanız gerektiği kadar dinç ve hastalıklara karşı dirençli sürdürmeniz için oldukça önemli olan Redoxon, uygun dozda alındığında yorgunluk ve bitkinliğe karşı savaşır, dişlerin ve cildin sağlıklı işlevi için gerekli kolajen oluşumuna katkı sağlar, vücudunuzun demir emiliminin artmasına destek olur. Redoxon vitamin aynı zamanda bağ ve eklem dokularına ve kemiklere direnç, damarlara esneklik veren elastan molekülünün üretilmesini destekler, vücutta oksidasyon yaşanmasını önler.

Damar esnekliğinin ve direncinin azalması damar sertliğinin, yüksek tansiyonun, kalp-damar hastalıklarının, kalp krizinin temel nedenleri olup C vitamini eksikliği bunda önemli rol oynar. C vitaminince zengin beslenen ve kaliteli kompleks vitamin takviyesi alan kişilerde kalp ve damar hastalıklarına daha az rastlandığı gözlenmiştir. Redoxon vitamin, yapıca bozulmuş olan E vitamininin tekrar canlanmasını da destekler.

Yıllar içerisinde metabolizma üzerindeki önemi daha da iyi anlaşılan C vitamini, gıda ürünlerine katkı maddesi olarak eklenmeye başlamış, günlük beslenme alışkanlıklarının vitamince yetersiz kalmasının da etkisiyle vazgeçilmez bir gıda takviyesi haline gelmiştir. Redoxon'u günlük C vitamini ihtiyacınıza yönelik olarak güvenle kullanabilirsiniz.

Uzun süre boyunca yeterli C vitamini alınmazsa bünyede bu duruma bağlı olarak iskorbüt ile karşılaşılabilir. İskorbütün en sık rastlanan belirtilerinin başında kolay kanama, çabuk morarma, kas ve eklem ağrıları gelir. C vitamini eksiklikleri, Redoxon C vitamini takviyesi ile desteklenmiş ve C vitamini açısından zengin olan bir diyetle tedavi edilebilir.

Redoxon Günlük İhtiyacınızı Karşılar

Günlük gıdalar yoluyla C vitamininin yaklaşık % 70-90'ı alınabilir. Yağda çözünemeyen bu vitamin fazla alınırsa vücutta depolanmaz. Fazla C vitamini vücuttan idrar yoluyla oksidatize olmamış askorbik asit formunda atılır, dolayısıyla eğer fazla C vitaminini Redoxon vitamin takviyesi ile alırsanız vücuda gerekli olayan miktarı vücuttan atılır.

C vitamininin elde edilebildiği en değerli kaynaklar ideal koşullarda yetiştirilen, toplanan ve depolanan sebze ve meyvelerdir. Narenciyeler arasında yer alan meyveler, C vitamini bolca içerirler. Vücudun bu vitamine olan gereksiniminin yaklaşık %90'ı sebze ve meyveler aracılığıyla karşılanır. Ancak, içinde bulunduğumuz çağda ve dünyada C vitaminini gıdalardan almak giderek zorlaşmaktadır. Sebze ve meyvelerin içerdikleri düşük besin değeri, toprağı verimli ürün vermekten alıkoyan modern çiftçilik teknikleri, aşırı işlem gören ve rafine edilen gıda maddeleri, uygunsuz depolama ve yanlış pişirme yöntemleri gıdalardan doğal yollarla yeterince yararlanılamamasına ve vitamin takviyelerine gereksinim duymaya yol açmıştır. Redoxon gücü ve vücuttaki emilimi yüksektir. Redoxon içeriği güvenilirdir, C vitamini ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olur.

Redoxon bağışıklık güçlendirici vitamin takviyesi ile özellikle uyguladığınız diyetten almakta zorlandığınız C vitaminine duyduğunuz ihtiyacı günlük olarak eksiksiz şekilde karşılayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bu çok etkili bağışıklık güçlendirici vitamin takviyesi sayesinde aynı zamanda demir ve çinko gereksiniminiz de karşılanır, vücut direnciniz her mevsim koşuluna uygun olarak yüksek seviyelere çıkmış olur.

Günlük C Vitamini İhtiyacı Ne Kadardır?

Tavsiye edilebilecek günlük C vitamini tüketim miktarı yaşa ve cinsiyete göre değişiklik gösterir. Hamile olan ve emziren kadınlar, diğer yetişkinlere göre daha fazla C vitaminine gereksinim duyarlar. 1-10 yaş aralığındaki çocukların günlük C vitamini tüketim miktarı minimum 30 mg iken 11-14 yaş aralığındaki çocuklar için için gereken günlük miktar minimum 35 mg’dır. 15 yaşın üzerindeki çocuklar ve yetişkinler ise günlük minimum 40 mg C vitamini almalıdır.

D Vitamini ve Çinko Neden Önemli?

D vitamini, yağda eriyebilen vitaminlerdendir. Fosfor ve kalsiyum emilimi ve kemik doku sağlığı ile yakından ilgilidir. D vitamini yetersizliği ve eksikliği otoimmun hastalıklar, enfeksiyöz, kanser, metabolik sendrom, kardiyovasküler hastalıklar gibi bir çok kronik hastalıkla bağlantılıdır. D vitamininin başlıca kaynağı gıdalar ve ultraviyole ışınlardır. Güneş ışınına maruz kalınmasıyla ciltte D vitamini sentezi gerçekleşir. D vitamini, güneş ışını yoluyla deri tarafından dolaysız şekilde sentezlenebilir ve bağışıklık sisteminin normal işlevini güçlendirir. Hepimizin cildi gün içerisinde ne kadar süreyle ve hangi saatlerde güneşe maruz kaldığına bağlı olarak farklı miktarlarda D vitamini üretir.

Dünya nüfusu olarak her ne kadar güneşe hemen hemen her gün belirli oranlarda maruz kalıyor olsak da çoğunluğumuzun D vitamini eksikliğinden mustarip olduğu düşünülmektedir. Bu durumun sebebi olarak, güneş ışınını gün içerisinde yeterli miktarda almanın her zaman mümkün olmaması gösterilmektedir. Kapalı ortamlarda uzun zaman geçirilmesi ve bu alanlarda sınırlı kalınması, fazla miktarda güneş kremi kullanılması, hava kirliliği, bulunulan enlem, güneşsiz geçen mevsimler ve çok kısa olan günler bu sınırlayıcı etkenler arasında sayılabilir. D vitamini eksikliği vücudun D vitamini üretimi için gerekli koşullara sahip olamamasından kaynaklanır. Yeterli güneş ışığı alınamaması sonucu vücudun D vitamini üretimi eksik kalabilir.

Balık, yumurta sarısı, karaciğer D vitamini bakımından zengin gıdalardır. Gıdalarla ve takviyelerle alınan D vitamini, karaciğer ve böbreklerdeki enzimler aracılığıyla aktifleşerek vücuda nüfuz eder. İlerleyen yaşa ve koyulaşan cilt pigmentasyonuna bağlı olarak ciltteki D vitamini sentezi azalır. Tüm bu ögeler göz önünde bulundurulduğunda, düzgün işleyen bağışıklık sistemine sahip olmak için gerekli seviyede D vitamini almak zorlaşabilir. Redoxon’un güçlü içeriğindeki D vitamini ise bağışıklık sisteminin normal işlevini destekler.

Çinko, bedeninizdeki pek çok enzimin yapısında yer alan oldukça önemli bir mineral olup saçların, tırnakların ve cildin sağlığı için çok önemlidir. Eksikliği; büyümede gerilik, saç dökülmesi, yaraların geç iyileşmesi, kilo kaybı, bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olur. Çinko eksikliğinin tespiti için kandaki çinko seviyesinin ölçülmesi önerilir. Düzenli kullanımla günlük çünkü gereksiniminizi de karşılayan Redoxon vitamin sipariş vererek günlük hayatınızın kalitesini artıracağınız gibi çinko eksikliğine bağlı gelişebilecek kritik hastalıklardan da korunmuş olursunuz.

Çinko ve C Vitamini Redoxon İle Bir Arada

Çocuklarınızda bağırsak işlevinin sağlıklı devam etmesi, büyüme ve gelişme, yaraların iyileşmesi, saç ve tırnakların sağlıklı uzaması, üreme fonksiyonunda sorunsuzluk, iştahın kontrolü ve güçlü bağışıklık sistemi üzerinde etkili bir mineral olan çinkonun C vitamini ile beraber tüketilmesi hastalıkları önemli derecede azaltır. C vitamini çinkonun bağırsaktan emilimini hızlandırır. Böylece çinkodan daha hızlı ve daha yüksek miktarda yararlanılır. Redoxon her iki unsuru da dengeli şekilde içerir, güvenle evlerinize getirir.

Redoxon Vitaminden Gelen Sağlık

C vitamini takviyeleri, ambalajlarında ve prospektüslerinde belirtilen günlük kullanım limiti aşılmadıkça güvenle tüketilebilir. Yetişkinlerin günde yaklaşık 85-120 mg arasında C vitamini alması yeterlidir. Özellikle uzman hekimce C vitamini eksikliği teşhisi konan yetişkinler, kan seviyeleri normal seviyeye dönünceye kadar günde 100-200 mg C vitamini almalıdır.

Doğal yollarla C vitamini ihtiyacının karşılanamadığı koşullarda, güvenilir markaların kaliteli C vitamini içeren takviyelerini kullanmakta yarar olabilir. Vitamin takviyeleri kategorisinde Redoxon kapsüllerden Redoxon ampullere, Redoxon serumlardan sakızlara, Redoxon balık yağına, Redoxon haplara, Redoxon b12'den çiğneme tabletlerine, efervesan tabletlere ve efervesan tozlara kadar geniş yelpazede ürün seçenekleri sunulmuştur. Bu yöntemlerin birbirlerine kıyasla etki ve yarar bakımından farkları yoktur. Redoxon, Bayer güvencesiyle gereksinim duyduğunuz takviyeyi size uygun formlarda sunar. Siz de Trendyol ayrıcalığı ile Redoxon ürünlerini inceleyebilir, Redoxon yorumlarına göz atarak seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

C Vitamini Takviyelerinin Kullanımı Riskli Mi?

Takviye kullanımı söz konusu olduğunda dikkatli olunması gereken durumlar vardır. C vitamininin kan şekerini yükseltici etkisi olabilir, diyabet rahatsızlığına sahip kişiler tarafından kullanılırken dikkatli olunmalı, kullanım öncesinde uzman hekim görüşüne başvurulmalıdır. Diyabet rahatsızlığına sahip ileri yaştaki kadınların günlük 300 mg üzerindeki C vitamini tüketimleri kalp hastalıklarına bağlı ölüm riskini artırabilir.

C vitamini kullanımı vücuttan östrojen atılımını geciktirebilir. C vitaminini östrojenle eş zamanlı almak bazı hormonal yan etkilere neden olabilir. C vitamini takviyeleri bazı kemoterapi ilaçlarının etkisini azaltabilir. Bu tarz etkileşimleri önlemek amacıyla C vitamini takviyesinin kullanılmakta olan ilaçlar üzerinde etkili olup olmayacağına dair hekim tavsiyesine başvurmakta yarar olabilir.

Redoxon Bağışıklık Güçlendiricinin Farkı

Yaygın şekilde bilindiği gibi C ve D vitaminleri ile çinko, insandaki bağışıklık sisteminin ideal işleyişini destekler ve korur. Beden sağlığı için değerli elementlerden olan çinko, cilt sağlığının korunmasını sağlarken C vitamini, cildin ideal yapısı için gereken kolajen oluşumuna katkıda bulunur. Cilt bedenin ilk defansif katmanıdır, bu nedenle onun sağlığını korumanız ve iyileştirmeniz önemlidir. Redoxon vitamin içeriği bakımından zengindir. Bileşiminde yer alan D vitamini ile hücre bölünmesinde oynadığı önemli rolün yanında dişlerin, kemik ve kas işlevlerinin düzenlenmesine ve korunmasına katkı sağlar.

Ailenizi Hastalıklardan Koruyan Redoxon Çeşitleri

Redoxon vitaminlerin kullanım şekline ve pratikliğine göre değişen seçenekleri Trendyol’da cazip fiyat avantajları ile tercihinize sunulmuştur. Redoxon 20 tablet, toz halindeki değerli vitamin ve mineral bileşiminin preslenerek yuvarlak veya kesik silindir şeklinde sunulmuş halidir. Suda eriyen efervesan tablet formundaki Redoxon çinko, D ve C vitamini içeren güçlü bir gıda takviyesi olup Redoxon 3’lü etki temel olarak tablet formundaki bileşimin köpüren versiyonudur. Yetişkin kullanımına uygun bu ürün, en çok tercih edilen vitamin takviyelerindendir.

Özellikle çocuklar için kolay tüketim açısından çekici olmasını ve kolay tüketilmesini desteklemek üzere çiğnenebilen tablet formdaki Redoxon kids de çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Genellikle 25 – 60 adetlik sevimli ambalajlarda satışa sunulan Redoxon çocuk vitaminleri, çocuklarınıza normal bir beslenmeye ek olarak D ve C vitamini ile çinko mineralini, her bir tablette günlük olarak almaları gereken miktarda bir arada sunan etkili bir gıda takviyesidir. Tabletlerin çiğnenebilir formda olması, ürünü çocuklar açısından eğlenceli ve cazip hale getirirken karışık meyve aroması ile leziz bir deneyim de sunan ideal bir vitamin takviyesi olarak tercih edilir.

Çocukların kemik gelişimi özellikle küçük yaşlarda çok dikkat edilmesi ve özen gösterilmesi gereken bir konudur. Kemik gelişiminde vazgeçilmez olan D vitamini, normal kas işlevlerini, dişlerin ve kemiklerin gelişimini destekleyen Redoxon multivitamin tabletle çocuğunuz için ideal bir seçimdir. Redoxon D vitamini, sağlıklı kas işlevlerinin sağlanmasına ve bağışıklık sisteminin korunarak normal çalışmasına destek olur.

Redoxon Vitamin Kullanımı Hakkında Tavsiyeler

4-10 yaş arası çocuklarınız için özel olarak geliştirilen, günlük beslenme yoluyla almaları gereken D ve C vitaminlerini ve çinkoyu takviye ederek birlikte sunan ve çiğnenebilir formda sunulan bu lezzetli gıda takviyesi, karışık meyve aroması sayesinde çocuklarınız için vitamin almayı eğlenceli hale getirir. 60 tabletlik Redoxon çiğneme tabletlerden günde en fazla 2 adet tüketilmelidir. Çiğnenebilir formda olan ürünler minimum 4 yaş ve üzeri kullanım içindir.

25 tabletlik çiğnenebilen çilek, portakal ve papaya aromalı lezzetli vitaminlerin tüketimi aynı şekilde çok lezzetli ve eğlencelidir. 25 adetlik Redoxon çiğneme tabletler de günde en fazla 2 adet tüketilmelidir. Trendyol’da yer alan Redoxon fiyatları sayesinde çocuklarınız için Redoxon online vitamin almak oldukça kolay ve keyiflidir. Siz de Redoxon sipariş vererek, alışverişinizi Trendyol üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Yetişkinler için Redoxon vitamin C, Redoxon suda eriyen efervesan tablet formunda olup her serviste 1 g C vitamini içerir. Günlük bir efervesan tablet, ihtiyacınız olan günlük vitamin ve minerali sağlar. Ürün 2 kutu içerisinde 10'ar efervesandan oluşur.

Siz de Redoxon kullananların tercihi Trendyol’dan alacağınız vitaminler ile ailece ihtiyaç duyduğunuz takviyeye uygun fiyatlarla, online ödeme ve bir tıkla sipariş kolaylığı ile sahip olabilir, sevdiklerinizle geçireceğiniz uzun, sağlıklı ve keyifli günlere katkıda bulunabilirsiniz