İlgili Kategoriler
Materyal
Renk
Parça Sayısı
Fiyat
Özellik
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Sahan

" araması için 1816 sonuç listeleniyor

Mutfağınıza Yakışan Kaliteli Sahan Çeşitleri Trendyol’da!

Sahan, neredeyse bütün dünya mutfaklarının olmazsa olmazları arasında bir mutfak araç gerecidir. Genel olarak Akdeniz mutfaklarında bulunur. Bu mutfak aleti ile değişik tarifler deneyip lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Kahvaltı için omlet, menemen ya da sucuklu yumurta; akşam yemeği için kavurma ve kızartma bu çeşitlerden birkaçı olarak örnek verilebilir. Özellikle yumurta kırmak için bu aleti kullananlar yumurta sahanı tercih edebilir. Geleneksel bir mutfak araç gereci olan bakır sahan, sıcaklığı hızlı iletir. Ayrıca bütün sahana eşit şekilde dağıtır. Böylece yemeğin her yeri aynı oranda pişer ve lezzeti artar. Bu yüzden lezzetli yemek yapmak isteyen kişiler için de güzel bir seçenektir. Çıkarılabilir saplı, difüzyon tabanlı, fırında kullanılabilir, indüksiyon ocakta kullanılabilir, yapışmaz tabanlı, mikrodalgada kullanılabilir, antibakteriyel ya da BPA free özelliğe sahip gereçler arasından zevkinize ve mutfağınızın dekorasyonuna uygun seçimler yapabilirsiniz. Sunumluk özellikte olanlar da vardır. Bunlar özellikle kahvaltı için restoran, lokanta ve kafelerde sıklıkla kullanılır. Misafirlerinize şık bir sunum hazırlamak istiyorsanız evinizde de kullanabilirsiniz. Seçeneklerin kapaklı ya da kapaksız olmasına dikkat edebilirsiniz. Sahan tava tencere seti çeşitlerinin seçimi, hem yeni evlenecekler hem de mutfak eşyalarını yenileyecekler için zorlayıcı olabilir. Birbirinden farklı materyali bir arada sunan seçenekleriyle karşınıza çıkan sahan markaları online alışveriş fırsatlarına sahiptir. Kaliteli olması için dikkatle üretilen ürünlere Trendyol aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Buradan dilediğiniz seçenek için sipariş oluşturabilirsiniz.

Pratik Kullanıma Sahip Sahan Çeşitleri

Sahan çeşitleri ; materyalleri açısından değişiklik gösterir. Türk mutfağının vazgeçilmez araçlarından olan bu aletler; pirinç, plastik, polipropilen, porselen, seramik, silikon, stoneware, taş, teflon, titanyum, granit, gümüş kaplama, kağıt, kauçuk, krep, krom, metal, paslanmaz çelik, ahşap, akrilik, alüminyum, bakır, bambu, bio diamond, EVA, çelik ya da döküm olabilir. 16 cm, 18 cm, 26 cm sahan çeşitleri küçük yapıları sayesinde kolay kullanıma sahiptir. Seramik, emaye, granit sahan çeşitleri; bu kategoride en çok tercih edilen ürünlerdendir. Seramik sahanlar hakkında sağlıksız oldukları hakkında yanlış bir görüş vardır. Aslında temizliğine önem verdiğiniz sürece sağlık açısından sorun çıkarmaz. Yapışmaz özelliğe sahip oldukları için kolay temizlenebilir. Ayrıca fırın içinde kullanıma uygundur. Emaye sahanlar yüksek dereceli ateş üzerinde de kullanılabilir. Yemeklerin hemen pişmesine yardımcı olur. Bu sayede mutfakta zaman kazandırır. Granit malzemeye sahip aletler ise kimyasal maddeler içermez. Dolayısıyla insan sağlığına uygundur. Kolay çizilmediklerinden dolayı kansere neden olan içerikleri yiyeceklere geçirmez. Porselen sahan bir başka çok tercih edilen seçenektir. Bu tip sahanları fırınınızın içinde de kullanabilirsiniz. Hızlı ısındığı için bir tutacak ile fırından alabilirsiniz. Ateşli ocaklarda ise kısık ateşte kullanılabilir. Ayrıca bulaşık makinasında yıkanabilir. Fiyatların belirlenmesi üzerinde çeşitli etkenler vardır. Bunlardan bazıları gerecin malzemesidir. Türk mutfağının vazgeçilmez aletlerinden olan bu ürünler, insan sağlığına faydalıdır. Bu da tercih edilmeleri için bir başka nedendir. Kampanyalardan yararlanarak kullanışlı özellikler sunan bu aletlere Trendyol aracılığı ile ulaşıp hesaplı fiyatlardan alabilirsiniz. Bakır mutfak ürünlerinin kenarlarında çatlak oluşmaması için çok sıcak ateş üzerinde kullanılmamalıdır. Orta veya kısık ateş üzerinde kullanılması tavsiye edilir. Bakır materyale sahip gerecinizi ilk kez kullanmaya başladığınızda iç kısmında ve arka kaplamasında kararmalar görmeniz normaldir. Paniğe kapılmanıza hiç gerek yoktur. Bu durumda da hala sağlıklı, güvenilir ve kullanışlıdır. Sahip olduğunuz mutfak aletinin üzerinde yeşil lekeler oluşmamışsa ya da bakırın kızıllığı solmamışsa sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Kızarma ya da yeşerme gördüğünüz durumda ise tekrar kalaylatarak eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Yol Gösterici Sahan Yorumları

Söz konusu aletler, Türk mutfağı yemeklerini sevenler tarafından oldukça fazla tercih edilir. Herhangi bir mutfak aletini almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken etmenler vardır. Sadece renginin mutfağınızın dekorasyonuna uyup uymadığına değil materyalinin kullanım amacınıza uygunluğuna da bakmanız gerekir. Bakır olanlar daha çok geleneksel bir hava için ya da sunum yapmak için tercih edilirken çelik döküm olanlar kolay kolay aşınmadıkları için tercih edilirler. Aşınmaları zor olduklarından dolayı yemeklerinizi sağlıklı bir şekilde bu alet ile pişirebilirsiniz. Seramikten mutfak gereçleri yemeklere kimyasal madde bulaşmasını engeller özelliktedir. Kolay kullanıma sahip bir gereç arayışı içinde iseniz granit materyaline sahip olanlar sizin için iyi bir seçim olabilir. Bunları satın alacağınız aleti belirlemeden önce göz önünde bulundurabilirsiniz. Bir mutfak aletini ilk kez alıyorsanız ürünün altında bulunan değerlendirmelere önem vermeniz gerekir. Ayrıntılı bilgilere sahip olmanızı sağlayan bu yorumlar hangi yemekler için kullanılabileceği, kaç derece sıcaklığa dayanabileceği ya da parça sayısı ve benzeri bilgiler edinmenize yardımcı olur. Bir mutfak aletinin tercih edilebilirliğini artıran faktörler arasında uzun vadeli kullanım süresinin olması ve hesaplı olması vardır. Bir ürün yıllarca kullanılabiliyorsa daha fazla talebe sahip olur. Sahan fiyatları yorumları içeren değerlendirmeler aracılığı ile bütün ürün özellikleri hakkında fikir edinebilirsiniz. Sahan online alışverişinizi tavsiye ve yorumlar doğrultusunda yapabilirsiniz. Satın alıp kullanmaya başladığınız ürün hakkında siz de değerlendirmeler yazabilirsiniz. Tarzınıza uygun aletleri Trendyol aracılığı ile detaylı araştırma yaparak seçebilirsiniz. Yaptığınız lezzetli yemekleri Türk mutfağının bu vazgeçilmez gereci ile birlikte sofralarınıza sunabilirsiniz. Evinizdeki her günkü öğünlerinize ya da arkadaşlarınız, komşularınız, aileniz gibi misafirli sofralarınızı renklendirebilirsiniz. Kaliteli ve uzun vadeli işlevsel ürün alternatiflerine Trendyol ile ulaşabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Sahan Fiyatları

Mutfakların vazgeçilmez aracı olan bu ürünün çok sayıda farklı seçeneği bulunur. Böylelikle zevkinize ve bütçenize uygun ürünler arasından kolaylıkla karar verebilirsiniz. Bu durum her sosyo-ekonomik duruma sahip insan için uygun seçenek yelpazesinin oluşmasını sağlar. Fiyat aralıkları, gereçlerin üretiminde kullanılan materyallerin kalitesi öncelikli olarak farklı detaylar göz önünde bulundurularak belirlenir. Bu detaylara kapaklı olup olmaması, ısıya dayanıklılığı, parça sayısı, yapışmaz olması, antibakteriyel olması örnek olarak verilebilir. Yıllarca kullanım süresine sahip olan mutfak gereçlerini bu ürünlerin kampanya dönemlerini takip ederek daha da hesaplı rakamlar üzerinden satın alabilirsiniz. Ürünlerin kampanya dönemlerini kaçırsanız bile sahan indirim tarihlerini de inceleyebilirsiniz. Sizden önce bu mutfak gereçlerini satın alıp kullanmış olan müşterilerin ürün puanlarını, yorumlarını ve bıraktıkları fotoğrafları da dikkate alarak ürün özelliklerini öğrenebilirsiniz. İsterseniz bu aletleri çoklu şekilde satın alarak daha da uzun vadede daha da hesaplı hale getirebilir ve ihtiyaç olduğu durumlarda kullanabilirsiniz. Sahan seti seçenekleri bu açıdan son derece hesaplıdır. Farklı büyüklükteki, materyaldeki ya da renkteki gereçleri set halinde satın alarak kullanabilirsiniz. Mutfağınızın tarzına uyan aletleri kullanım ömrünü uzatmanız mümkündür. Yemek yaparken yemeği karıştırdığınız kaşık ya da çatal gibi ürünlerin metal değil tahta olmasına özen göstererek bu aleti daha uzun vadeli kullanabilirsiniz. Bu sayede bütçenize zarar vermemiş olursunuz. Türk mutfağının vazgeçilmez aracı olan bu ürüne Trendyol ile ulaşabilirsiniz. Siz de sahan satın alıp işlevsel ve uzun vadeli kullanım sunan bir mutfak deneyimine sahip olabilirsiniz. İsterseniz sevilen bu aletleri hediye olarak da satın alabilirsiniz.