İlgili Kategoriler
Fiyat
Kapasite
Materyal
Renk
Boyut/Ebat
Tema / Stil
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Salıncak Hamak

" araması için 4417 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Hamak ve Salıncak Modelleri

Hamaklar, mobilya kategorisinin en eğlenceli ve keyifli ürünlerinden biridir. Bu ürün, hem çocuklar hem de yetişkinler için farklı boyutlarda üretilir. Bu ürünler, kullanılan materyale bağlı olarak hem evde hem de bahçede rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle yaz aylarında balkonlarınızı süsleyecek olan bu salıncaklar, keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Kış aylarında ise balkonda duran salıncağı kolaylıkla içeri taşıyabilirsiniz. Böylece kışın yağan kar ve yağmurları cam kenarına yerleştirdiğiniz salıncaktan keyifle izleyebilirsiniz.

Ev içinde kullanabileceğiniz salıncakların yanı sıra bahçede kullanabileceğiniz hamak modelleri de mevcuttur. Bahçe salıncağı, özellikle bahçeli evlerde çok sık tercih edilen bir hamak modelidir. Bu ürün ile bahçenizde yaz aylarının tadına doyasıya varabilirsiniz. Bahçe salıncakları, sıcağa ve soğuğa dayanıklı ürünlerdir. Böylece bu ürünleri yaz kış fark etmeksizin bahçede bırakabilirsiniz. Salıncağın daha uzun ömürlü olması için yazın sıcaktan kışın ise soğuktan koruyan özel örtülerden alabilirsiniz.

Hamaklar, çok farklı modellere ve renklere sahiptir. Evde kullanılan hamaklar, genelde tek kişilik olarak üretilir. Bahçe salıncakları ise en fazla üç kişiliktir. Hem ev hem de bahçe hamakları; ahşap, metal ve bez materyaller kullanılarak üretilir. Farklı tasarımlarıyla evinizi ve bahçenizi süsleyen bu salıncaklar, kısa sürede en sevdiğiniz mobilyalar arasında yer alacaktır.

Hamak Çeşitleri Nelerdir?

Hamak Çeşitleri Nelerdir?

Çok çeşitli hamak modelleri vardır. Evde ve bahçede kullanılan hamak ve salıncaklar; model, renk, materyal ve ebat olarak farklılık gösterir. Evde en çok tercih edilen hamaklardan biri, salıncak hamaklardır. Tavana asılabilen ya da ayaklı olan salıncak hamak modelleri, genelde tek kişilik ürünlerdir. Hamak sandalye modelleri, salon ve balkon için son derece ideal ürünlerdir. Bu ürünler, makrome ip kullanılarak yuvarlak formda üretilir. Bu ürünün içine minder koyduğunuz zaman oturması çok daha rahat olur. Bu model hamakların renk yelpazesi oldukça geniştir. Genellikle krem, beyaz, kahverengi, gri ve bej gibi renkler tercih edilir. Evin daha ferah ve aydınlık görünmesini sağlayan bu renkteki hamaklar, genelde el yapımıdır. Makrome ipiyle üretilen bu ürünler, oldukça dayanıklı ve sağlamdır. Yaklaşık 100 kg taşıyabilen bu ürünü 7’den 70’e herkes severek kullanır.

Ayaklı hamak modellerinde genelde hasır ve metal materyallerden yararlanılır. Makrome ipli hamaklara oranla çok daha dayanıklı olan bu ürün, tek veya iki kişilik olabilir. Kare, yuvarlak, damla ve dikdörtgen modellerde üretilen bu ürünler, dört mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Bu ürünleri evinizin bir odasında, balkonunuzda ya da bahçenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Güneş ışınlarına dayanıklı olan bu ürünler, paslanmaz veya çatlamaz.

Yetişkinler için üretilen hamakların yanı sıra, bebek ve çocuklar için özel olarak üretilmiş hamaklar da mevcuttur. Özellikle yeni anne baba olmuş kişilerin tercih ettiği ürün, hamak beşiktir. Bu ürün, bebeklerin daha huzurlu uyumasına yardımcı olur. Bebeklere uygun boyutlarda üretilen bu beşik, oldukça konforlu bir yatak olarak kullanılabilir. Genelde açılır kapanır bit tente ve sallanma sistemine sahip olan bu ürün, yaklaşık 18 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Büyük yataklı hamak beşiklerin yanı sıra bu ürünleri 22-24 aylık bebekler de rahatlıkla kullanabilir. Boyutu küçük olmasına rağmen içi son derece geniş olan bu ürünlerin yeşil, kırmızı, sarı, pembe ve mavi gibi pek çok rengi vardır. Bu yaştaki bebekler, renkli eşyalara ilgi duyar. Bu yüzden bebeğiniz için bir hamak satın alırken canlı reklere sahip ürünler tercih etmeniz tavsiye edilir. Bebeğiniz, 2 yaşına kadar bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. Bu ürün, sağlam metal ayakları ve geniş gövdesi sayesinde bebeğinizin beşiğin içinde rahat hareket etmesine olanak sağlar.

Bebeğinizin oyun oynayabileceği bir ürün arıyorsanız salıncak beşik, sizin için doğru bir tercihtir. Hamaktan daha küçük olan bu ürün, hem beşik hem de salıncak olarak kullanılabilir. Bebeğiniz için son derece güvenli ve bir o kadar da eğlencelidir. Daha küçük sallanır modeller ise bebek salıncak hamak olarak adlandırılır. Bu hamakları bir yerden başka bir yere son derece rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Siz günlük işlerinizi hallederken bebeğiniz yanınızda mışıl mışıl uyur.

Kedi hamağı, evcil dostlarınız için tasarlanmış olan bir hamak modelidir. Bu ürünü hem kediler hem de orta veya küçük boy köpekler rahatlıkla kullanabilir. Evcil dostlarınızın rahatlığı açısından bu ürünler son derece konforludur. Genelde portatif olan bu hamakları istediğiniz yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Evcil dostunuz için üretilen bu hamaklar, paslanmaz ve kırılmaz materyallerden üretilir. Böylece evcil hayvanınız dilediği kadar üzerinde vakit geçirebilir. Bu ürünler, yetişkin insanların kullandığı hamaklara oranla daha alçak ve küçük olur. Evcil dostunuzun yanı sıra çocuklarınız da bu hamağı rahatlıkla kullanabilir. Hamakların miderlerinin kılıfı, çıkarılabilir özelliktedir. Bu sayede çocuğunuz ya da evcil dostunuz minderi kirlettiğinde kolayca çıkarıp çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

Ev İçinde Kullanılabilecek Salıncak Hamak Modelleri Hangileridir?

Ev İçinde Kullanılabilecek Salıncak Hamak Modelleri Hangileridir?

Birbirinden konforlu ve eğlenceli evde salıncak modelleri mevcuttur. En çok tercih edilen modellerden biri, tavan salıncağıdır. Bu ürünler, genelde hasır ve makrome gibi hafif ve dayanıklı materyallerden üretilir. Böylece tavana kolayca asılır ve tavanda fazla ağırlık yapmaz. Hafif materyallerin yanı sıra borular yardımıyla da desteklenen bu ürünler, yaklaşık olarak 100-150 kg ağırlık taşıyabilir. Ürün, tavana asma aparatları ile satılır ve böylelikle siz de ne tür bir asma aparatı kullanacağınız konusunda endişe etmezsiniz. Bu ürün, genelde yuvarlak, oval, kare ve damla şeklinde olur. Tavana asıldığı için boyu çok büyük olmaz. Tavan salıncakları, minderli veya midersiz olarak satılabilir. Mindersiz tavan salıncağı tercih ederseniz evdeki yastıklarınızdan birini kullanabilir ya da ürünün oturma bölümüne uygun bir minder satın alabilirsiniz. Rengârenk ve el yapımı tavan salıncakları ile odanızda şık ve modern bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Tavana asılan ürünlerin yanı sıra makrome salıncak da evde oldukça sık tercih edilen bir mobilyadır. Bu ürünler ya tavana asılır ya da ayaklı olur. Genelde örgü salıncak hamak olarak da bilinen bu ürün, tek kişilik olarak üretilir. El emeği örgü olan bu ürünler, küçük veya orta boyludur. Oldukça sağlam bir materyal olan makrome, yaklaşık olarak 100 kg kaldırabilir. Genelde krem, bej, kahverengi ve beyaz tonlarda tercih edilen bu ürünü istediğiniz odada rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu model, çok şık ve modern bir görünüme sahiptir. Evdeki mobilyalara kolayca uyum sağlayabilir. Bu salıncakları Ev&Mobilya ürünleri ile kombinleyerek evinizi daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Evde kullanılan hamak modelleri, genelde tekli salıncaktır. Bu salıncaklar, evde çok yer kaplamaz. Zevkiniz ve ihtiyacınız doğrultusunda seçeceğiniz bu tek kişilik ürünü, istediğiniz odaya koyabilirsiniz. Söz konusu ürün ayaklı bir modelse gün içinde bir odadan başka bir odaya taşımanız mümkündür fakat tavana asılıysa yerini değiştirmek pek mümkün olmaz. Ayaklı ürünler, genelde balkon salıncağı olarak tercih edilir. Bu ürünler, özellikle yaz aylarında oldukça sık kullanılır. Gün içinde balkonda hava almak istediğiniz her an bu salıncağa uzanabilir, akşamları ılık esen rüzgâr eşliğinde günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Ayaklı veya askılı olarak satılan bu ürünler, ağır bir materyal olan demirden üretilir. Bu ürünlerin damla, kare, oval, kafes ve yuvarlak gibi modelleri mevcuttur.

Yuvarlak salıncaklar, evde sıklıkla tercih edilen tasarımlardan biridir. Bu ürünler; yetişkinler, çocuklar ve evcil dostlarınız için ayrı ve özel olarak üretilir. Yuvarlak tasarımlı ürünler, tavana asılabilen veya ayaklı mobilya modelleridir. Evde kullanılan diğer salıncaklar gibi bu ürün de makrome, hasır veya metal materyallerden üretilir. Kullanım alanı ve dekorasyon zevkiniz doğrultusunda kendiniz, çocuğunuz veya evcil hayvanınız için en ideal salıncak hamak modelleri ile evinizde kolaylıkla bir konfor alanı yaratabilirsiniz.

Bahçe Hamak Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Bahçe Hamak Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Yaz aylarının vazgeçilmez mekânı bahçeler, hamaklar ile daha keyifli ve bir o kadar da eğlenceli bir hâl alır. Bahçe salıncak modelleri, bahçe keyfi yapmayı sevenlerin favori ürünüdür. Bu modellerde ev içi salıncak hamaklarda olduğu gibi tek kişilik, metal ve sağlam ürünler tercih edebilirsiniz. Tek kişilik bir ürün tercih edecekseniz armut bahçe salıncağı modellerine göz atabilirsiniz. Bu ürünler genelde ayaklı ve zincirli olur. Metal ya da hasır kafes tasarımlı bu ürünleri bahçenize, balkonunuza ya da salonunuza koyabilirsiniz. Sallanma gücü yüksek olan bu ürünün renk yelpazesi de oldukça geniştir. Ayak kısmı siyah metal olabilirken gövde kısmı ise beyaz hasır ya da metal olabilir.

Geniş bir aile yapısına sahipseniz ya da kalabalık grupları bahçenizde ağırlamaktan hoşlanıyorsanız büyük metal bahçe salıncağı tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, askılı bahçe salıncağı olarak da geçer. Genellikle büyük, metal ve tenteli ürünlerdir. Bu ürünlerin kendi minderi vardır. Minderler, bahçe ortamına uygun olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Genelde haşere ve mantar tutmazlar. Minder ve tente, aynı zamanda salıncağın ısınmasını da önler. Metal, tenteli ve büyük salıncak, bahçenize daha modern ve şık bir görünüm kazandırır. Modern bahçe salıncağını farklı Bahçe Mobilyası modelleri ile kombinleyerek evinizin bahçesini daha şık ve konforlu bir alana dönüştürebilirsiniz.

Yetişkinler bahçe keyfi yaparken çocuklar ve bebekler de onlara uygun salıncaklarla eğlenebilir. Evin en küçük bireyleri için üretilen bebek bahçe salıncağı, bebeğinizin güvenliği düşünülerek tasarlanmıştır. Genelde kumaş ve ahşap materyal kullanılarak üretilmiştir. Bu ürünler, normal salıncak modelinde olup bahçedeki bir ağaca kolayca monte edilebilir. Özel güvenlik kancasına sahip olan bu ürünler, yumuşak alt ve sırt yastığı içerir. Böylece bebeğiniz sallanırken hem kendini güvende hisseder hem de eğlenceli vakit geçirir. Bebekler için üretilen bu ürünlerin daha büyükleri çocuk bahçe salıncakları olarak bilinir. Son derece sağlam olan bu salıncaklara 1-2 yaşından büyük tüm çocuklar rahatlıkla binebilir.

Salıncak Hamak Modellerinde Kullanılan Materyaller Hangileridir?

Salıncak Hamak Modellerinde Kullanılan Materyaller Hangileridir?

Salıncak modellerinde en çok kullanılan materyaller; hasır, örgü, bambu, bez, ahşap, plastik ve metaldir. Hasır salıncaklar, özellikle balkon ve bahçe için en sık tercih edilen ürünlerden biridir. Genelde hasır kafes ve metal ayaktan oluşan bu ürünler, oldukça dayanıklıdır. Yaklaşık 120 kg’a kadar ağırlık kapasitesi vardır. Bu model ürünlerin kurulumu da oldukça kolaydır. Hasırlar gibi bambu salıncaklar da yazın en çok tercih edilen ürünlerdendir. Yaz aylarında balkonları ve bahçeleri süsleyen bir diğer ürün ise ahşap salıncak hamaklardır. Bu ürünler, oldukça büyük ve ağırdır. Farklı ağaçlardan üretilen bu salıncak hamaklar, genellikle açık ve koyu kahverengi olur. Hasır, bambu ve ahşap uzun yıllar boyunca yazın balkon ve bahçe keyfinize eşlik edebilecek sağlam materyallerdir.

Plastik salıncaklar hafif olduğu için taşıması kolaydır ve genelde çocuklar için tercih edilir. Bu ürünü yazın bahçenizde bir ağaca, kışın evinizde tavana monte ederek kullanabilirsiniz. Yetişkinler için üretilen plastik modeller de vardır. Bu salıncak hamaklar, metal ayaklı ve plastik kafesten oluşur. Bu ürünü farklı renklerde tercih ederek evinizde modern bir hava yaratabilirsiniz.

Bez salıncak hamak, genellikle 1-2 yaş aralığındaki bebekler için tercih edilen ürünlerdir. Bez, hafif ve sağlam bir üründür. Bu ürün sayesinde bebeğiniz güvenli ve keyifli bir şekilde sallanabilir. Yetişkinler için de bez materyalinden salıncak hamak üretimi yapılır. Bu ürünler, genelde piknik ve mangal alanlarında tercih edilir. Piknik alanına gittiğinizde ürünü ağaçlara bağlayabilirsiniz. Dilerseniz de bezi kancalarından ayaklarına geçirebilir, havalar soğuduğunda bezi çıkarıp çekmeceye koyabilirsiniz. Aynı şekilde ayakları da soğuğa maruz kalmayacak şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Salıncak Hamak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kullanım Alanlarına Göre Salıncak Hamak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Salıncak hamak seçimi yaparken kullanım alanını göz önünde bulundurmak gerekir. Eğer bahçe için mobilya bakıyorsanız demir salıncak hamak son derece idealdir. Bu ürünü satın alırken kişi sayısını göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Son derece sağlam olan bu ürünler, yazın güneşten kışın ise yağmur ve kardan zarar görmez. Minderinde kullanılan kılıflar, ıslak bir bezle silinebilir veya direkt olarak çamaşır makinesinde yıkanabilir.

Bahçe için tercih edebileceğiniz bir diğer model, bülbül yuvası askılı salıncak hamak olabilir. Bu model; hasır veya bambu kafes, askı ve ayaktan oluşur. Aynı zamanda damla salıncak hamak olarak da bilinir. Bu ürün, hasır ve bambunun yanı sıra metal materyalden de üretilebilir. Bu mobilyalar genellikle tek kişiliktir.

Ev için tercih edeceğiniz salıncaklar daha hafif materyaller kullanılarak üretilir. Bu ürünlerde genellikle makrome, hasır, plastik, örgü ve bez materyaller kullanılır. Ev için tercih edilen bir diğer mobilya türü ise koltuk salıncaktır. Bu salıncakların oturma yeri tek kişilik koltuk genişliğinde ve rahatlığındadır. Evinizde yer alan diğer mobilyalar ile uyumu kolaylıkla yakalayabilecek olan bu ürün, evinizi modernleştirir. Genelde ev için tercih edilen başka bir ürün ise portatif salıncak hamaklardır. Bu ürünleri istediğiniz zaman kolayca sökebilir ve dilediğiniz yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Salıncak Hamak Fiyatları Ne Kadardır?

Salıncak Hamak Fiyatları Ne Kadardır?

Salıncak hamak fiyatları, ürünün materyaline, boyutuna, rengine ve kullanım amacına göre farklılık gösterir. Genellikle ev için alacağınız ürünlerden maliyeti daha az ancak el emeği fazla olan salıncaklar tercih edilir. Makrome, örgü, bez ve plastik gibi materyallerden üretilen bu salıncak hamaklar, eviniz için son derece uygundur. Aynı zamanda tek kişilik ürünler de üç kişilik ürünlere oranla daha uygun fiyatlıdır. Ev için tercih edeceğiniz ürünler materyale, kullanacak kişiye ve kişi sayısına bağlı olarak bahçe için tercih edilen salıncak hamakları fiyatlarından daha uygundur.

Evinize salıncak seçerken farklı Mobilya ürünlerine göz atmak isteyebilirsiniz. Böylece satın alacağınız salıncağı farklı ürünler ile kombinleyebilirsiniz. Bahçe salıncak fiyatları da kullanılan materyale ve ürünün boyutuna göre değişkenlik gösterir. Bahçede özellikle tercih edilen bambunun, ahşabın ve hasırın kalitesi markaya göre değişkenlik gösterir ve kaliteye bağlı olarak da ürünlerin fiyatlarında farklılıklar olabilir. Özellikle ahşap ürünlerde kullanılan ağaç, ürünün fiyatını düşürebilir ya da oldukça yükseltebilir.

Bütçenize, zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun salıncak modellerini Trendyol üzerinden rahatlıkla bulabilir, kolay ve hızlı bir şekilde satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Salıncak Nasıl Kurulur?

Salıncak ile sallanmak için öncelikle iplerin yüksek bir alana asılması gerekir. Salıncak düzeneğini yüksek bir yere asmak için genellikle halat ya da zincir kullanılır. Asmak için tercih edilen aparatlar, salıncağın iki yanından yukarı doğru uzanır. Sallanmak isteyen kişilerin ağırlık durumuna göre uygun bağlama aparatı gereklidir. Ayrıca asılan yerin sağlam olması, güvenlik açısından önem taşır. Salıncaklar, açık alanlarda ağaç dallarına kurulabilir. Ev içerisinde iki yandan uzanan halatı bağlamak için tavanda bir düzenek olması gerekir. Halat ile düzeneğin bağlandığı iki nokta arasında minimum oturma alanının genişliği kadar mesafe olmalıdır. Bu genişlik değerinden daha uzun bir mesafe de bırakılabilir. Halat ya da zincirin sağlam biçimde bağlanması gerekir. Özellikle halat ile yapılan bağlantılarda sağlam düğümler atılır. Bu sayede salıncak rahat biçimde istenilen alana kurulur.

Salıncakta Sallanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Salıncak alırken ilk olarak sallanmak isteyen kişilerin ağırlığı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu noktada salıncak çeşitlerinin maksimum ağırlık kapasitesine bakılarak doğru karar verilebilir. Ayrıca ürünlerin tasarımında kullanılan malzemeler de seçim aşamasında son derece önemlidir. Metal, plastik ya da ahşap salıncak modelleri; uzun ömürlü kullanım sunmaları ile avantajlı deneyim yaşatır. Farklı tasarımlar arasında kaydırak salıncak seti çeşitleri de yer alır. Çocuklar için tasarlanan bu ürünler, genel olarak plastik malzemeden meydana gelir. Kaydıraklı düzenekler, çoğu zaman ufak çocuklar için tercih edilir. Seçim aşamasında modellerin hangi yaş grubuna hitap ettiğine de göz atabilirsiniz.

Hamak Ne Demektir?

Hamak, belirli kalınlıklara sahip halatlar ile örülen ve iki bağlantı noktası arasında kurulan bir salıncak türüdür. Hamak çeşitleri; iki ağaç ya da iki direk arasına kolay biçimde asılabilir. Bağlantı noktalarının sağlam bir şekilde düğümlenmesi, son derece önemlidir. Değişik özelliklere sahip olan pek çok hamak modeli vardır. Seçenekler arasında seçim yaparken büyüklük, renk ya da tasarım gibi özelliklerine göz atabilirsiniz. Kahverengi, siyah, krem ya da beyaz salıncak hamak çeşitleri; rağbet gören seçenekler arasında yer alır.