placeholder
"

Hamak Beşik

" araması için 939 sonuç listeleniyor

Hamak Beşik

Anne karnında çoğunlukla uyuyarak geçen 9 aylık bir macera sonrasında dünyaya gelen bebekler için uyku 0-3 yaş arası dönemde oldukça önemlidir. Rutin gündüz uykuları ile desteklenen kesintisiz bir gece uykusu; bebeğin mutlu, zinde ve yeni şeyler öğrenmeye açık olmasını sağlar; uyku çocuklarda beyin gelişiminin temel taşıdır. Bu dönemde rutinleşmemiş, düzensiz ve konforsuz uyku, beyin gelişiminde geriliğe neden olur. Bu nedenle sonraki yaşlarda beyin gelişimi ve sağlıklı büyüme hızında düşüşler yaşanır. Çünkü 0-6 yaş arası dönem beyin ve beden gelişimi için kritik bir dönemdir. Söz konusu dönemde yaşanan ihmal ve sorunların telafisi yoktur; çünkü insan beyninin gelişimi ve bağışıklık sistemi 6 yaşına geldiğinde tam anlamıyla tamamlanmış olur. Tüm bunlar düşünüldüğünde bebeğin sağlıklı bir uyku rutinini yaşayabilmesi için konforlu beşik seçimi büyük önem kazanır. Anne karnında sıcak ve dar bir alanda uyumaya alışkın olan bebekler doğduktan sonra da aynı güvenli ortamı arar. Bebeğin cenin pozisyonunda yatmasını doğal olarak sağlayan ve omurgayı destekleyen hamak beşik bu özellikleri nedeniyle çok tercih edilir. Bu beşik türü aynı zamanda bebeklerdeki kafa düzleşmesini önler ve gaz sancılarını azaltır. Hamak beşikler bebeğin sallanma ile yatışmasını, anne rahminde yaşadığı güveni hissetmesini sağlar. Bebeğin ağırlığıyla şekillenen hamak beşik bebekte doğal kundak etkisi yaratarak konforlu ve kesintisiz uyku uyumasını sağlar. Hamak beşikler bebeğin kafasını yüksekte tutan fonksiyonel tasarımıyla bebeğin kendi kusmuğuyla boğulma riskini de ortadan kaldırır. Bu tarz beşik modelleri tarih boyunca kullanılır. Eski zamanlarda kirişlere takılan hamak beşik modelleri şimdilerde modern ve teknolojik versiyonlarla kullanıcıya kolaylık sağlamaya devam eder. Eski zamanlarda bebeği sallamak ve uykuya dalmasını kolaylaştırmak için beşiğin sürekli sallanması gerekirken günümüzde üretilen elektrikli hamak beşik versiyonları, zamanlayıcı ile ayarlanabilen motorlu yay sayesinde kendi kendine sallanır. Dayanıklı malzemeden üretilmiş, darbelere karşı esnek, fonksiyonel kullanıma sahip beşik çeşitlerinin tamamını sayfamızda bulabilir, uygun ve güvenilir seçeneklerle satın alabilirsiniz. Böylece bebeğiniz ihtiyacı olan kesintisiz uykunun keyfini sürer.

Fonksiyonel Hamak Beşik Modelleri

Katlanır hamak beşik modelleri doğumdan itibaren 2 yaşına kadar kullanılabilir özelliktedir. Çoğu modelde emniyet kemeri bulunur ve bu özelliği nedeniyle hamak beşikler güvenli kullanım sağlar. Ergonomik tasarımı ve kolay kurulumu ile kullanıcıya konfor sunar. Katlanabilir oluşu sayesinde evin her yerine kolaylıkla taşıyabilir ya da dilerseniz pikniğe bile götürebilirsiniz. Küçük yaşam alanlarında alandan tasarruf sağlar. Dilediğiniz zaman sabitleyebilirsiniz. Sallanma mesafesi ayarlanabilir modelleri mevcuttur. Yaylı hamak beşik sahip olduğu yay mekanizması ile ritim sağlayarak bebeklerin uyumasını kolaylaştırır ve gaz sorunlarını azaltarak derin uyku sunar. Yenidoğan ve erken çocukluk dönemine kadar kullanılabilir. Kolay taşınabilir hafif malzemeden üretilir; böylelikle dilediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Yaşam alanları ve bagajlarda çok yer kaplamaz. Bebeklerde sıklıkla karşılaşılan bel kaymasını ve kafa düzleşmesini önler. Omurgayı destekleyerek bebeğinize cenin pozisyonunda yatma rahatlığı sağlar. Yaylı oluşu sayesinde kolaylıkla sallanabilir. Anne yanı hamak beşik modellerinin tek tarafı açıktır ve bu şekilde annenin yatağına bitişik konumlandırılır. Çoğu modelde mevcut olan yükseklik ayarı sayesinde ebeveyn yatağının yüksekliğine uygun konuma getirilebilir. Böylece bebek anneye yakın olurken anne bebeğe kolaylıkla ulaşabilir. Daha sonraki zamanlarda fonksiyonel kullanım sunmak için ebeveyn yatağından ayırarak kullanılabilme özelliği bulunur. Açık olan taraf kapatılarak bu özellikten faydalanabilirsiniz. Anne yanı beşik modelleri ani bebek ölümü tehlikesinin önüne geçer. Zıpzıp hamak beşik bebeğin uykuya çok daha hızlı geçmesini sağlar, uzun süren rahat bir uyku sunar. Hem yukarı aşağı hem de sağa sola hareket etmesi sayesinde duyusal bütünleme etkisi yaratarak bebeğe pozitif uyaran verir ve bunun sonucunda bebek derin uykuya kendiliğinden dalar. Bebeği saran emniyet kemeri bulunur. Bebeğin vücuduna göre şekillenen özelliği sayesinde omurga desteği sunar. Hamak beşikler, beşik modeline uygun yatakla veya keten örtülerle kullanılır. Hamak beşik kullanırken yerden fazla yüksek olmaması güvenli kullanım açısından önerilir. Kullanılan beşiğin bebeğin omurga sağlığını bozmayacak yapıda olması oldukça önemlidir. Seçilen beşiğin sağlam malzemeden üretilmiş, yüksek güvenlik sağlayan bir ürün olmasına özen gösterilmelidir. Sallanan beşik modelleri yenidoğan bebeğin ilk ayları için çok doğru bir seçimdir. Beşik modeline karar verilirken beşiğin uzun vadede kullanılabilir özelliklere sahip olmasına dikkat edilmelidir. Yenidoğan ve bebeklik döneminde kullanılan beşikler 3 yaş sonrası dönemler düşünüldüğünde yatağa dönüşebilmelidir. Trendyol, fonksiyonel beşik modellerini bir araya getiren, kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen alışveriş sitesidir. Trendyol sayfalarında yer alan yüzlerce beşik seçenekleri arasından karşılaştırma yaparak en doğru beşiği seçebilir, güvenilir alışveriş ayrıcalığı yaşayabilirsiniz. 

Birbirinden Kullanışlı Hamak Beşikler

Bebeğinize kaliteli uyku yaşatan beşik modelleri, sahip olduğu özellikler ve tasarımlarıyla göz doldurur. Sallanan bebek beşiği nerede kullanılacağı dikkate alınarak seçilmelidir. Tekerlekli ya da plastik ayaklı beşik modelleri, kolay taşınabilir olması ile kullanıcıya konfor sağlar. Evde, evin istediğiniz herhangi bir odasında ya da bahçede kısacası dilediğiniz her yerde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Bebek beşiklerinde yatağın sert ya da yumuşak olması bebeğin omurga sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle beşik içi hamak yataklar ne çok sert ne de çok yumuşaktır, omurga dostu malzemeden üretilir. Anne karnında sürekli olarak sallanan bebek dünyaya geldiğinde belli bir süre aynı ortamı yaşamak ister. Bu istek bebeği strese sokar ve beraberinde gaz sancıları yaşar. Anne karnındaki güveni ve sıcaklığı verecek doğru beşik bebeği gaz sancılarından kurtarır ve deliksiz uyku yaşatır. Gondol hamak beşik tüm bu özelliklere sahip olması nedeniyle dikkat çeken modeller arasında yer alır. Hamak beşiklerin yanı sıra bebek salıncak modelleri de dikkat çeker. Farklı malzeme ve kumaşlardan üretilmiş salıncaklar 1 yaşından itibaren kullanılabilir. Eski zamanlardan günümüze kalmış ve çoğu kültürde hala ilk zamanlardaki teknik ve malzemelerle kullanılan beşik türü olan tavana asılan hamak beşik anne ve bebeklerin hayatına kolaylık ve konfor katar. Sallanma ihtiyacı olan bebeği kısa sürede sakinleştirir, derin uykuya geçişini kolaylaştırır ve bu süreçte bebeğin bakımını gerçekleştiren anne dinlenme fırsatı bulmuş olur. Tavana asılan beşiklerde kullanılan malzemenin sağlam olduğundan emin olunması gerekir ve duvara iyi sabitlenmelidir. Bu tarz beşiklerde bebek güvenliğini maksimum seviyede sağlayan güvenlik kemeri ya da güvenlik kilidi kullanılır. Trendyol’da hamak beşik ve salıncak modellerini görsel sunumları ve tüm detaylarıyla inceleyebilir, kolayca satın alabilirsiniz.

Hamak Beşik Seçerken Dikkat Edilecek Bazı Noktalar

Bebek hazırlıkları yapılırken uzun listeler hazırlanır ve bebek beşikleri bu listenin en önemli eşyasıdır. Bebek dünyaya geldikten sonra ilk yıllarında beden ve beyin gelişimi için vaktinin çoğunu uykuda yani beşikte geçirir. Bu nedenle bebek beşiği seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Bebek beşikleri malzeme kalitesinden ergonomik tasarımına kadar birçok özelliğe göre farklılık gösterir. Hamak beşik seçerken kumaş kalitesi, beşik fonksiyonları, gövde sağlamlığı, malzeme kalitesi, boyutları gibi özellikler dikkate alınır. Bunun yanı sıra bedensel gelişimi olumsuz etkileyecek, oksijen azlığı yaratacak dar modellerden uzak durulmalıdır. Beşikler ahşap parmaklıklara ya da bebeğin kontrolünü kolaylaştıran fileli yan duvarlara sahip olmalıdır. Beşikte bulunan ahşap parmaklıklar bebeğin kolunun giremeyeceği darlıkta yani 2,5 cm aralığında olmalıdır. Beşik yüksekliği en az 60 cm olmalıdır ve aynı zamanda yükseklik ayarı bulunmalıdır. Bu özellik sayesinde beşiği kendi yatağınızın yüksekliğine göre ayarlayabilirsiniz. Kurulumu basit ve seyahatlerde de kullanım kolaylığı sağlaması açısından fazla yer kaplamayan boyutlarda olmalıdır. Bu beşiklerin portatif hamak beşik özellikte olanları da bulunur. Hamak beşikler için önemli olan diğer özellikler arasında kolay taşınabilir olması vardır. Kolay taşınabilir özellikteki beşikler hafif malzemeden üretilir. Genelde tekerlekli ayakları vardır ve farklı detayları bulunur. Fonksiyonel kullanım özelliği olan katlanabilir ve küçük hamak beşik modelleri pratik kullanıma önem veren ebeveynlerin tercihleri arasında yer alır. Tüm bu özellikleri tamamlayan güvenlik özellikleri de beşik seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. Taşınabilir özellikte olan hamak beşikler kullanım kolaylığı sağlaması için hafif malzemelerden üretilir; bu bakımdan beşik seçerken dengeli durup durmadığı ve malzeme kalitesi kontrol edilmelidir ve buna ek olarak güvenlik kilidi olmalıdır. Derinlik kontrol edilmesi gereken bir diğer özelliktir. Standartlara uygun ölçülerdeki derinlik bebeği güvende tutar, ebeveynlerin sırt ve bel sağlığı için önemlidir. Bu nedenle derinlik çok olmamalı ama bebeği güvende tutacak seviyede kalmalıdır. Bu bakımdan ahşap hamak beşik modelleri tercih edilebilir. Tüm bu detaylara dikkat etmenize rağmen hala karar veremiyorsanız gerçek kullanıcı deneyimlerini tüm detaylarıyla görebileceğiniz hamak beşik yorumları size yardımcı olacaktır. 

Hamak Beşiklerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Hamak beşik kullananlar bu modelleri pratik, konforlu ve fonksiyonel olması nedeniyle tercih eder. Bu bakımdan seçilen beşik, bakım ve temizlik aşamasında da pratik çözümler sunan özelliklere sahip olmalıdır. Bebekler yaşamlarının ilk yıllarında zamanlarının çoğunu yatakta geçirir; bu nedenle beşiklerde kullanılan yatak kumaşlarının kolay sökülebilir özellikte ve kir tutmayan, bebek cildine zarar vermeyen yapıda olması önemlidir. Beşiğin gövde ve dış yüzeyinin nemli bezle silinmesi yeterli olacaktır. Çingene beşiği evde, balkonda, bahçede, plajda, piknikte rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür. Kolay katlanır ve az yer kaplar. Kirlendiğinde kolaylıkla sökülüp elde veya makinede yıkanabilir olması kullanım kolaylığı sağlar. Parmaklık detayına sahip beşiklerde bebeğin soğuk hava akımı almadan sıcak kalmasını sağlamak adına yatak koruyucular bulunur. Bu yatak koruyucuların kolay yıkanabilir ve kolay takılabilir özellikte yapılması kullanım ve temizlik aşamasında avantaj sağlar. Çoğu beşikte ek olarak bulunan cibinlik gövdesi de tak çıkar özellikte olur ve temizlik aşamasında kullanıcıya büyük kolaylık sağlar. Beşik içinde kullanılacak yatak ve süngerin düzenli olarak temizlenmesi bebeğin sağlığı için oldukça önemlidir. Bu nedenle sünger koruması sağlayan tak çıkar özellikte su geçirmez alezler tercih edilir. Genelde bahçelerde kullanılan örgü hamak beşik modelleri kullanılırken bir takım temizlik detaylarına dikkat edilmesi gerekir. Kirlendiğinde kolaylıkla çıkarılıp yıkanabilir özellikte olması önemlidir. Beşik içi ve dışında temizlik esnasında ağır kimyasal madde kullanılması bebeğin sağlığını olumsuz etkileyeceğinden uzak durulmalıdır. Bunun yerine hijyen ve temizlik sunması açısında beyaz sabun tercih edilebilir. Dikkat edilmesi gereken bakım talimatlarına uyulduğunda hamak beşik modelleri uzun yıllar kullanılabilir. Trendyol sayfalarında yer alan beşik modelleri kullanıcı memnuniyeti yüksek, kaliteli materyallerle üretilir. Her bütçeye uygun fiyat aralıklarıyla kullanıcıya sunulur.

Hamak Beşik Fiyatları

Hamak beşik fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine, yatak içinde kullanılan kumaşa, aksesuar detaylarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Paslanmayan özellikteki demir hamak beşik uzun yıllar dayanarak kullanım avantajı sağlar. Pas, sağlığı olumsuz etkileyebileceğinden bu özellik önemli bir detaydır. Trendyol, sayfalarında kullanıcıya sunduğu beşiklerin birinci sınıf kalitede olmasına önem verir ve ürünleri en uygun fiyatlarla sunar. Ebeveynler tarafından çok tercih edilen bir diğer model tahta hamak beşik bakımının kolay olması nedeniyle konforlu kullanım sağlar. Bu modeldeki beşikler de aynı kriterler ile fiyatlandırılır. Hamak şeklinde beşik modelleri kolay taşınabilir özelliktedir ve her bütçeye uygun fiyat aralığına sahiptir. Bazı beşikler iç yatak, nevresim takımı, koruyucu set ve cibinlikten oluşan çoklu paket kampanyalarıyla satışa sunulur. Bu çoklu paketlerde fiyat aralıkları malzeme kalitesi, paket içeriği ve renge göre değişiklik gösterir. Belirli zamanlarda uygulanan fiyat indirimlerinden haberdar olmak ve avantajlı alışveriş deneyimi yaşamak için Trendyol’da kullanıcıya sunulan outlet dönemlerini takip etmeniz yeterli olur. Fiyat performans anlamında yüksek kalite sunan bebek beşiklerinde kimyasal içeriklere minimum düzeyde rastlanır. Temiz içerikli ürünler bebeğinizin uyurken sağlığını korumasına yardımcı olur. Beşik seçimi yaparken beşiği evin neresinde kullanacağınıza ve tarzına karar verip buna göre seçimler yapmanız beşikten elde edeceğiniz performansı da artırır. Her tarza uygun ve her dekorasyona uyum sağlayacak renklerde beşik modelleri bulunur. Trendyol filtrelerini kullanarak en avantajlı fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Bu aşamada bütçenizi doğru kullandığınızda bebek hamak beşik ihtiyacınıza ek olarak iç yatak, yastık ve yorgan, nevresim takımı gibi tamamlayıcı ürünlere de sahip olabilirsiniz. Sizinle aynı arayışta olan ebeveynlere yardımcı olmak adına ürünü satın alırken ve sonrasında yaşadığınız deneyimleri yorum yaparak paylaşabilirsiniz. Bebeğinizin uyku kalitesini artıracak hamak beşiği zengin model seçenekleri ve uygun fiyat avantajlarıyla sayfamızda bulabilirsiniz.

Hamak Beşik Trendyol’da

Türkiye'de ilk sırada yer alan ve en çok tercih edilen alışveriş sitesi Trendyol, diğer kategorilerde yer alan ürünlerde olduğu gibi hamak beşik kategorisinde de uygun fiyatları kullanıcıyla buluşturur. Yüksek kalite ve geniş seçenek skalasına sahip ürünleri tek bir tıkla inceleyebilirsiniz. Hamak tipi beşik modelleri online satış anlamında güvenli seçeneklere sahip olması nedeniyle de kullanıcılardan tam not alır. Hamak beşik kategorisinde bulunan geniş ürün skalası, her zevk ve tarzdaki kullanıcıya hitap eder. Beşik kategorisinde sunulan ürün çeşitliliği bebek hazırlığı aşamasında ebeveynlere kolaylık sağlar. Portatif ve ergonomik beşikler sayesinde bebeğiniz ve siz keyifli bir deneyim yaşarsınız. Tahta hamak beşik ve diğer modellerde oyuncak ve farklı aksesuar asma aparatları bulunur. Bu aparatlar sayesinde beşiğe bebeğinizi keyiflendirecek detaylar ekleyebilirsiniz. Bebeğiniz için doğru ve kullanışlı bir beşik seçmek için Trendyol’un sayfalarında ürünlere dair ayrıntılı bilgilere ve görsel detaylara göz atabilirsiniz. Ürün bilgilerinde sunulan; malzeme, en, boy, yükseklik ve derinlik ölçülerini öğrenebilirsiniz. Böylece evinizde beşiği koyacağınız alanı doğru tespit eder ve dekorasyonda nokta atışı seçimler yapmış olursunuz. Hamak tarzı beşik tercihinize ek olarak diğer kategorilerde yer alan halı, çerçeve, perde, abajur hatta dönence ürün seçeneklerini de inceleyebilir ve bebek odasını eksiksiz biçimde dekore edebilirsiniz. Sallanan beşik ve diğer beşik modelleri arasında filtreleme özelliğiyle karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu size tercih aşamasında büyük kolaylık sağlar. Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanan, ince işçilikle hazırlanan bebek beşikleri alerjen etkilere sahip değildir ve parmaklık, derinlik ölçüleri dikkate alındığında maksimum güvenlik sağlar. Bu sayede bebeğinizin odası için sağlıklı malzemelerin kullanıldığı, içinize sinen uzun ömürlü ürünler seçmiş olursunuz. Geriye bebeğinizle geçireceğiniz keyifli anları yaşamak kalır.