placeholder
"

Şemsiye Tente

" araması için 2236 sonuç listeleniyor

Şemsiye & Tente

En Eski Uygarlıkların Bile Vazgeçilmez Aksesuarları Şemsiye & Tenteler

Tarih boyunca insanlar güneşten korunmak adına çeşitli yollar denemişlerdir. Su kaynakları yanına yerleşmeyi tercih eden insanlar güneşe çok fazla maruz kalıyordu. Yağış için ise bazen kapalı mekânlara sığınmak yeterli olmuyor mutlaka bir koruyucu aksesuar gerekiyordu. Özellikle Ekvator ve Asya Kıtalarında bolca yağış yaşanması insanları bu konu üzerinde düşünmeye itmiştir. Bu gibi ihtiyaçlarla yola çıkan insanların farklı maddelerden farklı çeşit aksesuarlar üretme girişimi oldu. Tarih boyunca farklı araçlar bulunsa da şemsiyeler bunların içinde en çok iş görenlerden biri oldular. Yapraklar hatta kâğıtlardan bile üretilen şemsiye su geçirmez maddeler ile kaplanarak yağmura dayanıklı hale getirildi. Bazen yağ bazense reçine ile kaplanan şemsiyeler amacına uygun bir hale getirilebiliyordu. Bugünkü kadar büyük ve teknolojik mekanizmalar olmasa da çeşit çeşit üretildiler ve severek kullanıldılar. Daha önceleri balina kemiği saplarının yapımında tercih edilmekte olan bu aksesuar insanların hayatında büyük bir yenilik yaratmıştır. Moda dünyasında da oldukça fazla yankı getiren şemsiyeler zamanla farklı görünümlere büründüler. Farklı malzemelerden üretilmekle birlikte çeşitli desenler ve kumaşlarla satışa sunulmaya başlandılar. Güneş için açık renkler üretilmeye başlanırken; yağışlar için daha koyu renkler tercih edilmeye başlandı. Kadınların yanından ayırmadığı bir aksesuar haline gelen şemsiyeler özellikleri ile soyluluk göstergesi haline geldiler. Sapları gül ağacından yapılmakla birlikte o kadar sık kullanılıyordu ki herkes isimlerini şemsiyelerinin gövdelerinde bir yere mutlaka yazdırıyordu. İşte bu kadar mühim olan bu aksesuar ülkemizde 19. Yüzyıl dolaylarında popülerleşmeye başladı. Teflon ile kaplanan şemsiyeler su geçirmez özellikleri sayesinde yağışlara karşı sıkça tercih edilmeye başlandı. Özellikle kadınlar kıyafetlerine uyan desenlerde şemsiyeler kullanarak daha iyi görünmek için kombinler yaptılar. Yaz, kış, bahar fark etmeksizin böylece hepimizin hayatına sağladığı faydalar ile başarıyla dâhil oldular.

Tüm Hava Koşullarına Uygun Şemsiye & Tente Modelleri

Şimdilerde hepimizin çantasına sığabilen boyutları ile şemsiyeler çok fazla gösterilmeyen aksesuarlardan biri. Fakat bir zamanlar insanlar birbirinden şık şemsiyeler satın alıyor ve daha iyi görünmek için mutlaka ellerinde taşıyorlardı. Katlanamayan şemsiyeler sadece yağmurda ıslanmamak için tercih edilmiyordu. Güneşten korunmak oldukça önemli olsa da tüm bunların yanında insanlar şemsiyeleri çeşitli eşyalarını saklamak için bir yer olarak görüyordu. Tıpkı filmlerdeki gibi akla gelmeyecek nesnelerin silahlara dönüşmesi şemsiyeler için de geçerliydi. Tüm bunların yanında çeşitli görünümlere sahip tasarımları farklı yönlerden de insanlara yardımcı olmakta. Örneğin baston formunda tasarlanan şemsiyeler sağladığı kolaylık ile daha rahat yürümeyi gerçekleştirmekteydi. Buna ek olarak şık bir görünümü olduğunu düşünen insanlar, özellikle erkekler sıklıkla tercih etmekteydi. Katlanır formları daha sonra üretilmekle birlikte kullanıcıya taşımasında büyük kolaylıklar sağladı. Daha ağır malzemelerden üretilmekteydiler fakat insanların yanında taşımasının daha kolay olması ihtiyacını duyması üzerine değişikliğe gidildi. Buna ek elde taşıma kolaylığı sağlanması için daha hafif üretilmeye başlandılar. Yapımında kullanılmakta olan kumaşlar sayesinde yağmurdan başarıyla koruyarak özellikle bahar aylarındaki yoğun yağışlarda oldukça fazla yardımcı olmaktadırlar. Önemli bir görüşmeye giderken saçlarınızı özenle yaptırmış olabilirsiniz. Ya da biraz bile ıslansa hastalanacak bir yapıya sahip olabilirsiniz. Kıyafetleriniz ıslanması sizin için çok büyük bir olumsuzluk yaratabilir. Örneğin süet kumaş kullanılmış mont, ceket, etek, gömlek ve benzeri kıyafetler giymiş olabilirsiniz. Herhangi bir yağış sizi ıslatmakla kalmayacak süet kıyafetlerinizin de geri dönüşü olmaz şekilde bozulmasına sebep olacaktır. Fakat ıslanmaktan korkmanıza hiç gerek yok. Şemsiyeler yapısı sayesinde sizi ve kıyafetlerinizi gerektiği gibi yağıştan koruyacaktır. Genelde polyester kumaştan üretilen şemsiyeler bu sayede birçok özellik kazanmaktadırlar. Polyester şemsiye kumaşı yüzde yüz su geçirmez özelliğe sahiptir. Üstelik geniş renk skalası sayesinde kullanıcıya sayısız seçim yapma imkânı sunmaktadır. Sadece renk değil farklı desenler ile de şemsiye modelleri üretilmesini sağlamaktadır. Farklı zevklere hitap edebilir kesim stilleri tasarımında yer verilen özelliklerdendir. Kullanmayı planladığınız mekânda yaratmayı düşündüğünüz havanın elde edilmesi için en uygun kesime sahip olanı seçebilirsiniz. Tercih edilen başka bir kumaş ise otoluk branda kumaşlarıdır. Daha çok otomobil ve büyük araçların üzerinde kullanılsa da şemsiyeler için de tercih edilebilir.

Güneşin Tadını Güvenle Çıkaracağınız Şemsiye & Tente Seçenekleri

Branda kumaşı üretildiği birçok üründe benzer koruma imkânı sağlamaktadır. Sık sık açık havanın musibetlerine uğrayan mekânlarda tercih edilmektedir. Bu özelliği yağmura ve rüzgâra ne kadar dayanıklı olduğunu gözler önüne sermektedir. Tenis kortları buna örnek verilebilecek alanlardan birisidir ve uzun süreli kullanımlarda bile başarılı sonuçlar vermektedir. Brandanın kullanıldığı başka bir alan olan şemsiyeler daha çok yağmurla özdeşleştirilse de yazın kullanımı da oldukça fazla tercih edilmektedir. Yaz mevsiminde sahilin ve denizin tadını çıkarmak isteyenler tarafından kumsalda kullanımı revaçtadır. Metrelik ölçüleri ile sizi ve sevdiklerinizi güneşten itina ile korur. Şemsiye ayağı sayesinde kuma sabitlenerek kurulabileceği gibi rüzgâr ve benzeri etkenler de düşünülerek başka yollar da tercih edilebilir. Bunlardan biri olan şemsiye bidonu ile konforlu bir şekilde şemsiyenizi kullanabilirsiniz. Başka bir alternatif ise bunun için üretilen kazıklardır. Sizin için şemsiyeyi sabitleyerek rüzgâra karşı direnç göstermesini sağlar ve sert koşullara başarıyla ayak uydurur. Yazları genelde şemsiye plaj ile ilişkilendiriliyor olsa da başka dış mekânlarda da tercih edilmektedir. Bu şemsiyeler sadece plajlarda kişiler tarafından değil; kumsallardaki işletmeler tarafından da tercih edilmektedir. Koruma özelliğinin oldukça başarılı olmasına ek dekoratif olarak beğenilmesi sayesinde son zamanlarda daha fazla kullanıldığı görülmektedir. Şemsiye markaları benzer ürünler üretiyor olmakla birlikte hemen hemen her ihtiyacınızı karşılayabilecek farklı tasarımlara da yer vermektedirler. Sağladığı birçok konforun yanında yazın kullanacağınız şemsiye sayesinde önemli faydalar elde etmiş olursunuz. Açık veya koyu bir tene sahip olunması fark etmeksizin Güneş’e karşı duyarlı olanlar için uygun bir tercih olacaktır. Özellikle hassas bir tene sahip olduğu bilinen çocuklar için sahilde kullanımı oldukça önemlidir. Yüksek faktörlü Güneş koruma kremlerinin yanında ek olarak plaj şemsiyelerinin kullanımı yerinde bir tercih olacaktır. Tüm bunlarla birlikte güneş altında uzun süre kalınması çeşitli olumsuzluklar doğurabilir. Fiziksel olarak yanıklarla karşılaşılması bu olumsuzlardan biridir. Fakat bu etkiler sadece fiziksel olmaz ve vücudunuza zararlı ışınlar nüfuz ederek sağlık problemleri doğurabilir. Güneş geçmesi bunlardan biriyken cilt kanseri de yaşanabilecek olumsuzluklardan biridir. Sürekli güneşe maruz kalan biriyseniz bilmeniz gereken bir başka risk ise uzun süre bakıldığında görme kayıpları ve çeşitleri hasarların oluşabileceğidir. Ayrıca uzun süre güneş altında bulunmak vücudun mineral ve çeşitli dengelerini bozarak sağlığınızı tehdit edebilir. Tüm bunlardan korunmak için siz de şemsiyeleri kullanarak önleminizi artırabilir; şemsiye altlığı sayesinde saniyeler içinde kurabilirsiniz.

Birbirinden Çeşitli Kullanımı ile Tenteler

Tenteler su geçirmez formları sayesinde birçok alanda kullanıma sahiptir. Tente brandası kumsallarda, restoranlarda kullanılmasının yanı sıra araba ve tır örtüsü olarak da tercih edilmektedir. Evlerinizin bahçesinde ya da işletmenizde hava koşulları sebebiyle çeşitli zorluklar yaşıyor olabilirsiniz. Dış mekândaki koltuklarınız, sandalyeleriniz ve çeşitli bahçe mobilyalarınızı daha uygun şekilde muhafaza edebilirsiniz. Mobilyalarınızın ve dekor ürünlerinizin ömrünü uzatacak bu uygulama ile daha konforlu bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Saymış olduğumuz tüm bu problemler üretilmekte olan tenteler ile çözüme kavuşmaktadır. Çeşitli mekânlara uyum sağlayan farklı tasarımları ile ihtiyaçlarınıza başarıyla devam vermektedir. Tente modelleri birçok fayda sağlamakla birlikte dekoratif bir görünüm elde etmek isteyenlerin de tercihi olmaktadır. Bahçelerinizde kullanabileceğiniz gibi işletmelerinizde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eğim ayarlı, tek taraflı, çift taraflı, manuel, mafsallı, körüklü, spotlu, sabit ve motorlu olmak üzere farklı tente sistemleri bulunmaktadır. Bu sayede ihtiyacınıza göre olanı bulmak oldukça kolay olacaktır. İstediğiniz bir sistem ile almış olacağınız tenteler sizlere kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Her hava koşulunda açıp kullanmanın yerinde olmaması ihtimaline karşın, kolayca açılıp kapanan sistemler ile sizin için konforlu bir kullanım yaratılmaktadır. Bu sistemler tente malzemeleri sebebiyle farklılık gösterecek olabilir fakat neticede istediğiniz şekilde çeşitlere yine de ulaşabilirsiniz. Tente üretildiği kumaş çeşitleri ile her alana başarıyla uyum sağlamaktadır. Evlerinizde ve işletmelerinizde tercih edebileceğiniz tente kumaşı renk ve özellik itibariyle farklı etkiler göstermektedir. Akrilik tente kumaş kullanılmakta çok yaygın olmakla birlikte genelde en uzun ömürlü alternatiftir. Bu sebeple çoğu kişi tarafından satın alınmaktadır. Uzun ömürlü kullanımı ve sıvı geçirmez yapısı sayesinde yıllarca sizi ve mobilyalarınızı mevsim koşullarına karşı koruyabilmektedir. Tıpkı şemsiyelerde olduğu gibi polyester kullanımı tenteler içinde yaygındır. Sıvı geçirmez yapısı sayesinde polyester tenteler için oldukça iyi bir malzeme olmaktadır. Renkli ve baskılı üretilme imkânları sayesinde işletmeler logoları ve isimlerini yazdırabilmektedir. Bu özelliklerinin başka bir artısı da kişilerin zevkine uyan seçenekler tercih edebilme fırsatı sunmasıdır. Dekoratif güzelliklere sahip bir mekânın aksesuarı olabilecek tenteler seçebilir, rahatlıkla eşyalarınıza uydurabilirsiniz. Tente şemsiye estetik görünümü sayesinde dekoratif alternatiflerden biri olarak satışa sunulmaktadır. Kişiler özellikle bahçelerinde şık bir görünüm elde etmek için tercih etmektedir. Bunun yanında restoran, kafe, sahil tesislerinde başarıyla kullanılmaktadır. Farklı imkânlar eşliğinde tercih edebileceğiniz bu şemsiyeler aydınlatma talebinizi karşılayabilir çeşitleriyle üretilmektedir. Topluca misafir ağırlamayı sevenler ya da işletmeleri için farklı bir alternatif elde etmek isteyenler için tente çardak seçeneği sunulmaktadır.

Kendinize Daha Konforlu Bir Yaşam Alanı Yaratacağınız Şemsiye & Tenteler

İklimler insanların hayatını çok büyük ölçüde farklılaştırmaktadır. Beslenme, giyim stillerinin farklılaşmasına ek; binalar ve yapılar da oldukça değişiklik göstermektedir. Bu noktada ihtiyaç duyulan yapılar insanların konforunu artıracak ve havanın olumsuz koşullarını en aza indirgeyecek olanlardır. Bu konuda en büyük yardımcılardan birisi de şemsiyelerdir. Büyük ve küçük çeşitli ebatlarda üretilirler ve litrelik bidonları ile birlikte rahatça konumlandırılabilirler. Bu sayede evlerde ve işletmelerde hızlıca kurulup kullanılabilirler. Bu konuda oldukça önem arz eden noktalardan biri ise bu şemsiyelerin hangi amaçla kullanılacağıdır. Bir restoran ve kafede kullanılacak şemsiyenin yalnızca plaja özgülenmiş bulunanlardan seçilmesi olumsuz bir durum yaratacaktır. Buna ek kaç kişi için ne şekilde kullanılacağının belirlenmiş olması gerekmektedir. Aksi halde kullanacağınız masanın sadece bir kısmını korumakta olan şemsiyeler beklenen performansı veremeyecektir. İşletmelerinizde kullanmak isterseniz farklı maddelerden üretilen şemsiyeler sayesinde en uyumlu kumaş ve tasarımı seçebilirsiniz. Metrelik çeşitleri ile en uygun boyutları seçebilir ayrıca ışıklandırma opsiyonu olan modelleri de tercih edebilirsiniz. Sıcak havalar için bir başka kolaylık ise bazı şemsiyelerin su püskürtme özelliğine sahip olabilmesidir. Bu sayede daha serin bir ortam yaratacak olup konforunuzu artırmaktadır. Şemsiyelerin bu özellikleri balkonlarınız ve bahçelerinizde de işinize yarayabilir. Özellikle yaz aylarında ev içerisinde oturmak çoğu insan için pek cazip değildir. Bu sebeple bahçe ve balkonlarda geçirilen zaman artmaktadır. Sıcak havalarda kullanacağınız bu aksesuar sayesinde güneşin zararlı ışınlarından daha fazla korunabilirsiniz. Eşyalarınızın yıpranmaması için oldukça faydalı olan bu tercih aynı zamanda tenteler için de kullanılabilir. Hemen hemen aynı özelliklere sahip olan tenteler tıpkı şemsiyeler gibi çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Beyaz renklerinde tercih edilen şemsiyeler ve tenteler sıcağı soğurur ve dekoratif bir yaz şıklığı katmaktadır. Dekoratif olarak çok sayıda tasarımı bulunan bu ürünler balkon tentesi, balkon şemsiyeleri şeklinde mekâna ve ihtiyaca özgülenerek üretilmektedir. Geniş cephelerde daha çok taşınabilir modeller tercih edilirken; genelde Güneş’in vurduğu kısım belirlenerek kalıcı bir yapıda yaptırılabilmektedir. Kalıcı yapılarda genelde tente çeşitleri devreye girmektedir. Fakat kaldıramayacağınız endişesine kapılmamanız gerekir. Farklı sistemler sayesinde kolayca açılıp kapanabilir çeşitler bulunmaktadır. Mekân ve iklim her nasıl olursa olsun dikkat edilmesi gereken başlıca konu tercih edilecek ürünün sağlamlığı olacaktır. Bu aşamanın ardından kullanıcıya düşen yalnızca daha konforlu bir yaşam alanının tadını çıkarmaktır.

Şemsiye & Tente Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Şemsiye kumaşı ve yapısı yıllardır değişiklik gösteriyor olsa da her daim insanların kurtarıcısı olmaya devam etmiştir. Sıcak havaların kavurucu etkisini aza indiren şemsiye çeşitleri gün geçtikçe daha farklı alanlarda kullanımı ile çeşitli görünümlere bürünmektedirler. Yazın sıcağı olduğu kadar yağışlarının da baş gösterdiği yerlerde kullanılmakla beraber; bahar ve kış aylarında da kurtarıcı konumundalar. Büyük küçük her işletmenin yardımcısı olmakla birlikte sunulan alternatiflerle kişilere kullanımda kolaylık sağlamaktalar. Üretilen şemsiye tutucu portatif kollar sunulan farklı alternatiflere örnek olarak gösterilebilir. Annelerin özellikle tercihi olan bu aksesuar bebek arabalarına takılarak kullanılabiliyor. Bebeğinizi gezdirirken sizi olumsuz hava koşullarına karşı korurken; bebeğiniz içinde ekstra koruyucu bir önlem alınmış oluyor. Bunun yanında kullanım kolaylığı sağlayan başka seçenekler de bulunmaktadır. Şemsiye kazığı bunlardan biri olmakla birlikte bahçe ve plajlarda oldukça popüler şekilde kullanılmaktadır. Kapladığı alanın küçük oluşu ve takma kolaylığı gibi sağladığı avantajlarla oldukça pratik bir alternatif olarak bilinmektedir. Şemsiye fiyatları ise kullanıldığı malzemeler ve modellerine göre farklılık göstermekle birlikte, çeşitli meblağlarda en güncel ürünleri satın alabilmek mümkündür. Tenteler sayesinde ihtiyacınıza yönelik farklı seçimler yapma imkanlarınız bulunmaktadır. Polyester, plastik ve benzeri malzemeler tente kumaşı olarak tercih edilerek kişilerin istediği görünümler sağlanmaktadır. Bu sayede en uygun sistem de belirlenerek üründen en yüksek verim alınabilmektedir. Tente malzemeleri kullanılacak amaca göre çeşitlilik göstermektedir. Örneğin plajda kullanmak isterseniz farklı tasarımlara açık olabilirsiniz. Sizi Güneş’ten en iyi şekilde koruyacak farklı tente gölgelik çeşitleri üretilmektedir. Az yer kaplamakta ve korunma konusunda yüksek performans alınmaktadır. Aynı zamanda bu gölgelik çeşitleri bahçelerde çardaklar için sıklıkla kullanılmaktadır. Bir başka örnekte bahçede kullanmak isteyenler için verilebilir. Tente şemsiye sayesinde en geniş alanları bile rahatça mevsim koşullarından muhafaza edebilir; bahçenizde daha çok vakit geçirebilirsiniz. Çadır tutkunları ise hava durumundan oldukça fazla etkilenen kesimlerdendir. Ve bu ürünler kamp sakinleri için ihtiyaçlarını karşılamak üzere en doğru şekillerde üretilmektedir. Tente direği yardımıyla kurulacak ürün, doğada vakit geçirmenin en konforlu alternatiflerinden birini sunmaktadır. Tente çadır fiyatları ise kullanacak kişi kapasitesi ve malzemeleri sebebiyle değişmektedir. Farklı markaların çeşitli tente fiyatları olmakla birlikte bunları Trendyol uygulaması veya web sitesi üzerinden görebilir; sizin için en uygun ürünleri buradan satın alabilirsiniz.