placeholder
"

Şezlong

" araması için 1183 sonuç listeleniyor

Şezlong

Şezlong

Şezlonglar açık alanlarda sizlere rahatlık ve konfor vadediyor. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olması bu ürünlere yönelik talebin fazla olmasını sağlıyor. Boyut, ana materyal, konfor düzeyi, aksesuar mevcudiyeti, taşınabilirlik, malzeme kalitesi, işçilik, toplam ağırlık, desen, baskı gibi belirleyenler geniş bir ürün yelpazesi sunmaya yetiyor. Açık havanın keyfini doyasıya çıkarmak isteyenlerin tercihi şezlonglar aynı zamanda havuzlu siteler, konsept kafeler, deniz kenarı mekanlar, turistik tesisler, otel ve pansiyonlar için de büyük önem arz ediyor. Zevke ve gereksinimlere göre şekillenen dizaynlar tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Tekli alımın yanı sıra çoklu satın alım imkanlarını değerlendirerek avantajlı bir süreç elde edebilirsiniz. Trendyol ile farklı yapı ve özellikteki pek çok şezlong çeşidini inceleyebilirsiniz. Ayrıca ekipman ve ek aksesuarları ürünlerle birlikte ya da haricen satın alabilirsiniz. Şezlong fiyatları da hem ürünlerin bu niteliklerine hem de markaya, sezon ve kampanya dönemlerine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

Şezlongların Avantajları

Üzerine oturabileceğiniz, uzanabileceğiniz portatif bir açık alan koltuk modeli olan pratik şezlong tipi keyifli vakit geçirmenizi önceliyor. Temiz havanın, güneşin tadını doyasıya çıkarırken konfordan ödün vermemenizi temel alıyor. Bu i��levsel tasarım geniş balkon, teras, bahçe, piknik ve kamp yeri, açık ve kapalı havuz, deniz ve göl kenarları da dahil pek çok alanda kullanıma uygun olması ile öne çıkıyor. Şezlongların özelliklerine göre sağladığı avantajlar değişkenlik gösteriyor olmakla birlikte temel olarak ürünler, zeminden belli oranda yüksek bir dinlenme, uzanma alanı sağlıyor. Havuz kenarında güneşlenmek istediğinizde taş yüzeyin soğukluğunun vücudunuza doğrudan teması önlenmiş oluyor ve benzer şekilde sahilde kumların vücudunuza doğrudan temas riski azalıyor. Bronzlaşmak isteyenler için kumdan arınmış vücut önem arz ettiğinden şezlonglar sahillerde iyi birer kurtarıcı görevi görüyor. Şezlong havlu ve minderleri üzerine uzanmak bel, sırt ve boyun bölgelerinin daha rahat etmesini de sağlıyor. Çocuk, bebek şezlong modelleri miniklerin kendilerine ait alanı olmasını sağlıyor. Yumuşak oturum bölgesi ve sırt desteği ile öne çıkan ürünlerin yastıklı minder tasarımlıları, çantalı olanları, bütünleşik şemsiyeli serileri ve kol koyma bölümüne sahip olanları en fazla ilgi çeken modeller arasında yer alıyor.

Çocuklar da yetişkinler de şezlonglar üzerinde saatlerce vakit geçirebiliyor. Kitap okumak, bir şeyler yiyip içmek, gözleri kapatıp dinlenmek, grup oyunları oynamak gibi etkinlikleri yapmak bu ürün grubu ile mümkün hale geliyor. Modele bağlı olmakla birlikte bazı ürünleri yaz ayları dışında da kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu noktada yağmur, soğuk hava ve rüzgara maruz kalacağını öngörüyorsanız ham madde seçimini yaparken uygunluğu göz önüne almalı ve koruyucu ekipmanlarla ürününüzü desteklemelisiniz.

Konfora Önem Verenlerin Tercihi Şezlonglar

Ayarlanabilir şezlong çeşitleri sayesinde ürünleri vücut ölçünüze, beden yapınıza uygun konuma getirmeniz mümkün oluyor. Örneğin oturma pozisyonunda vakit geçirmek istiyorsanız kademeli sırt desteğini aktive edebilirsiniz. Yatar konumda açık havanın keyfini yaşamak istiyorsanız bu destek alanını açmamanız yeterli. Taşınabilirlik, katlanabilirlik en önemli avantajlar arasında yer alıyor. Bulunduğunuz alanda şezlongun yerini rahatlıkla değiştirmeniz ve kamp, piknik gibi outdoor etkinliklere şezlongunuzu götürmeniz böylece mümkün oluyor. Havuz kenarında kolay taşıma açısından, arka tekerlekli şezlong serileri oldukça fazla rağbet görüyor. Eğlencenin ve konforun dozunu yüksek tutmak isteyenler sallanan şezlong konseptini ilgi çekici buluyor.

Şezlongların panel yapıları, yüzey yumuşaklıkları da tercih aşamasındaki kriterler arasında yer alıyor. Şeritli boşluk tasarımlı şezlonglar gibi tamamı kapalı yüzeye sahip olanlar da bulunabiliyor. Havluyu şezlonga serip uzun saatler boyunca uzanmak isteyenler için kapalı plaka panelli olanlar öne çıkarken hızlı, çabuk kurumak isteyenler şeritli olan dizaynları tercih edebiliyor. Bu noktada, şezlong minderi seçiminin tercih edilecek şezlong tasarımındaki önemini belirtmek de gerekiyor. Aralıklı yüzeye sahip modeller içi özel dolgulu, kalın minderlerle kullanıldığında kişi uzun süre rahatsızlık hissetmeden keyifle dinlenip açık havanın tadını çıkarabiliyor. Kol destekli kumaş şezlong modelleri de konfora düşkün olanların favorileri arasında yer alıyor. Oturur pozisyondayken el ve kollarınızı dinlendirebileceğiniz kol dayama bölümü işlevsel bir detay olarak fark yaratıyor.

Portatif ve Ergonomik Şezlong Modelleri

Çoklu satın alım yapıp bunları dar alanda muhafaza edecek olanlar için de havuz yanında kullanacaklar için de üst üste konulabilir ya da katlanır şezlong modelleri iyi bir seçim olma özelliği taşıyor. İstifleme usulü ile muhafaza edeceğiniz serilerin dayanıklı olması ve üst üste koyma özelliğinin bulunması hayli önemli. Aksi takdirde, yığma neticesinde kırılma ve viral çatlama gibi problemlerle karşılaşılabiliyor. Çoklu şezlong kullanımında toplam hacim etkili olduğundan, depolama alanı sıkıntısı var ise bu hususları dikkate almak kurtarıcı oluyor. Ayrıca portatif, mini şezlong çeşitleri de yer kaplamaması dolayısıyla böyle durumlarda tercih edilebiliyor.

Açık alanlarda iyi bir dinlenme ünitesi görevi gören şezlonglar bulunduğu ortama şık ve estetik bir hava da katabiliyor. Özel tasarım olanlar, ahşap şezlong tasarımları, ince işçilikle imal edilenler, güncel modadan beslenenler, plaj masa ve sandalyesi ile birlikte uyumlu takım olabilenler dış mekanların daha huzurlu, keyifli ve etkileyici görünmesini sağlıyor. Görünümü etkileyen bir diğer faktörün kılıf, minder ve havlular olduğunu da belirtmek gerekiyor. Modern teknikler ve teknolojiler sayesinde farklı tarzlara ve mekan konseptlerine uygun şezlong modelleri rahatlıkla bulunabiliyor.

Malzeme Türü ile Öne Çıkanlar

Ürünler farklı malzemelerden üretiliyor ve bu sebeple çeşitli yapısal farklılıklar içerebiliyor. Taşıma / kilo kapasiteleri, ergonomileri, rüzgar ve su dirençleri, leke tutmazlık, esneklik dereceleri, aşınmaya ve güneş ışınlarına dayanım dereceleri, temizleme ve muhafaza etme yöntemleri değişkenlik gösteriyor. Örneğin ahşap, plastik, alüminyum şezlong dayanıklılığı ve kalitesi arasında fark olabiliyor. Farklı fiziksel özelliklere sahip kişilerin kullanabilmesi açısından, esneyebilen ve kolay kolay kırılmayacak seriler işlevsel oluyor. Açık alanda uzun süre kalabilecek ürün arayışındaysanız dış mekanda uzun süreli muhafaza edilebilen, kir tutmayan ve su ile kolaylıkla temizlenebilen plastik modellere yönelebilirsiniz.

Şezlonglar farklı tasarımlarla sizlere sunuluyor. Ürünlerin renkleri, dokuları, kalıpları modelden modele çeşitleniyor. Beyaz plaj şezlong ve natürel ahşap şezlong serileri en fazla dikkat çeken ve tercih edilenler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Beyaz renk hem ferah, havadar bir görüntü sunuyor hem de diğer mobilya ve nesnelerle kolaylıkla kombine edilebiliyor. Doğal ağaçtan imal edilenler ve ahşap görünümlü olanlar da modern ve klasik tarzı bir arada sunuyor. Ahşap koltuk şezlong tasarımları açık alan mobilyası olarak bulunduğu alana yakışıyor ve ürünler beklentilerin hakkını vermeyi başarıyor.

Şık Açık Alan Mobilyası: Ahşap Şezlonglar

Tamamı ahşap katlanır şezlong yatak ve koltuk serileri açık alan mobilyası olarak oldukça fazla tercih ediliyor. Ağaçtan imal edilen bu ürünler bulunduğu mekana natürel bir görüntü katıyor. Farklı pozisyonlarda oturma konforu vadeden kademeli ayar mekanizmalı, açılır kapanır şezlong sistemi; bahçe, çardak ve verandaların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kaliteli ve sağlam modellerin bağlantı bölümlerinde özel materyaller ve teknolojilerden faydalanılıyor. Sallanma, sarsıntı ve oynama meydana gelmediğinden güvenli kullanımın keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor. Ahşap yüzeyler insan vücuduna zarar vermeyecek şekilde düzeltiliyor. Kıymık ihtimali ortadan kaldırılıyor ve pahları alınıyor. Kaliteli ahşap yüzeylerde kullanılan boya, renklendirici ve yağlar çürümeyi, küf ve mantar oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor, böceklenmeye karşı da koruma sağlıyor. Eğilme ve bozulma oluşmasın istiyorsanız uzun ömürlülüğü ve sert dokusu ile bilinen kayın ağacını göz önüne alabilirsiniz. Tahta şezlong plastik malzemeden üretilenlere nazaran daha farklı temizleme ve saklama gerektiriyor. Örneğin hortumla sık yıkama yapmak yerine nemli ve sabunlu bezle temizlemek önerilebiliyor. Elbette tavsiye edilen temizlik, bakım ve muhafaza yöntemleri değişiklikler içerebiliyor, uzun süre eskimeden kullanım açısından önerilere bağlı kalmak büyük önem arz ediyor. Yaşam alanlarında bahçe ve balkon şezlong kullanımına elverişli olabiliyor. Ev için satın alım yapacakların, ürünün konumlandırılacağı yer ve şezlong ölçüleri bilgisini temel alarak seçim yapmaları bilhassa önem taşıyor.

Pratik, Bez Şezlonglar

Şezlong sandalye, koltuk ve bahçe koltuğu olarak da bilinen bez şezlong kreasyonları da niteliklerine göre kategorize ediliyor. Geniş açılı açılır sandalyeler, ultra esnek kumaşlılar, fazla aç-kapa kademeli olanlar, seyyar şezlong tasarımlılar şeklinde uzayan bir liste sizleri bekliyor. İskeletin ve tekstil kısmının materyali, dayanıklılık ve sağlamlık derecesi, ağırlığı, kapasitesi, ölçüleri satın alım noktasında belirleyici oluyor. Örneğin gündelik kullanım için hafif ama sağlam olanlar ön plana çıkarken kampçılar açısından iklim şartlarına dayanıklılık daha önemli olabiliyor. Profesyonel kamp şezlong modellerinde konfor ve dayanıklılık bir araya geliyor. Uzun süre doğada kamp yapacakların beklentileri ile şekillenen bu ürünler farklı mekanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Koldan katlanır şezlong sandalye çeşitleri de pratik kullanım ile konforu bir arada talep edenlerin ilgisini çekiyor.

Temizleme anlamında en pratik olanlar arasında plastik deniz şezlong çeşitleri ilk sıralarda yer alıyor. Deniz suyuna dayanıklı olan polipropilen şezlonglar deterjanlı ya da sirkeli su ve temiz bez ile kolaylıkla temizlenebiliyor. Hortumla tazyikli su tutarak da temizleme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Tazyik seviyesini standart tutmanız yeterli oluyor, fazla yoğun su hızı plastik materyal yüzeylerinde uzun vadede aşınmalara sebep olabiliyor. Kolay kullanımı önceliyorsanız periyodik bakım gerektirmeyen plastik şezlongları inceleyebilirsiniz. Bez, metal, ahşap, plastik şezlong fiyatları ürünlerin özelliklerine ve dizaynına bağlı olarak belirleniyor, marka fırsatları ve sezon dışı satın alım seçenekleri daha avantajlı bir çerçeve çiziyor.   

Şezlong Koruyucular

Mobilya koruma örtüleri hem sizin konforunuzu artırıyor hem de mobilyaları çevresel faktörlere karşı belli oranda koruyor. Katlanır plaj şezlong kullanım dışı durumlarda kapatıldığında çok daha az yer kapladığından bunları muhafaza etmek sorun olmuyor. Bununla birlikte katlanır olmayanlar için birtakım çözüm önerileri uygulamak kısa ve uzun vadede fayda sağlıyor. Şezlong koruma örtüsü ahşap ham maddeli olanlar için son derece faydalı bir ürün görevi görüyor. Bahçe, balkon gibi yerlerde muhafaza etmeniz gerekiyorsa, bu koruma örtülerini şezlonga giydirerek toz, kir, yağmur, rüzgarın olumsuz etkisini bertaraf edebilirsiniz. Kolay tak-çıkar yapılabilen ergonomik örtüler hızlı kullanım gereken zamanlarda avantaj sağlıyor. Güneş ışınlarının zararlı etkisinin mobilyaya ulaşmasını engelliyor ve böylece renk solması doku deformasyonu oluşmuyor. Ayrıca mobilyadaki metal bölümlerin yağmur ve kardan ıslanmasının önüne geçtiğinden paslanma ihtimalini hayli düşürüyor. Depoladığınız alan gereği şezlongun yağmurdan ıslanma ihtimali varsa su geçirmez materyalden üretilenleri tercih etmeyi unutmayın. Şezlong açık ya da kapalı konumdayken kullanılabilir olan koruyucular üretildiği için satın alım aşamasında kullanım yöntemini incelemek önemli oluyor.

Tamamlayıcı Temel Aksesuar: Şezlong Minderleri

Şezlong minderi çeşitleri oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile tüketicileri cezbetmeyi başarıyor. Yatarlı şezlonglar için de şezlong koltuk ve sandalye dizaynları için de uygun ürün bulunabiliyor. Konfor gereksinimlerinize, şezlonglarınızın ölçülerine ve özelliklerine uygun minder bulmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Katlanır şezlong yatakları, minimal minderler, özel bağlama detaylı olanlar, hasır ve kumaş şezlong kılıfları ve daha nicesi sizleri bekliyor. Katlanır minderler kullanım dışı zamanlarda zahmetsizce depolanabiliyor. Ürünlerin kumaş türleri, dokuma stilleri, su geçirmezlikleri, dayanım seviyeleri, dolgu malzemesi özellikleri, dikişleme teknikleri, desenleri değişkenlik gösteriyor. Ultra rahat bir deneyim için kaliteli dolgu ve dış malzeme kullanılarak imal edilmiş, portatif, kolay leke tutmayan, silinebilir, ergonomik minderleri tercih etmeyi düşünebilirsiniz. Bu noktada, su geçirmez şezlong minderi çeşitlerinin tüketicileri cezbettiğini de belirtmekte fayda var.  

Kullanıma Dair Püf Noktalar

 • Şezlongları sert yüzey temizleyici bezlerle yoğun fiziksel kuvvet uygulayarak temizlemeyin. Ayrıca temizlerken ağır kimyasal karışımlar kullanmayın. Çünkü bu tür yöntemler ürünün dokusuna fazla zarar veriyor ve kullanım ömrünü kısaltabiliyor.
 • Ahşap mobilyaları suya uzun süre doğrudan temas edecek yerlerde mümkün olduğunca kullanmamaya çalışın. Ahşabın suyu çekme riski içerdiğini unutmayın.
 • Şezlong mobilyaları ile birlikte tamamlayıcı tekstil ürünleri kullanmak gerekebiliyor. Minder ve yatak ile bir arada kullanım konforunuzu doğrudan artırma amacına iyi derece hizmet ediyor.
 • Ürünleri önerilen bakım, temizleme ve muhafaza yöntemlerini uygulayarak kullanmak kısa ve uzun vadede çoklu fayda elde etmenizde etkili oluyor.
 • Güneş ışınlarına ve yağmura uzun süre maruz bırakmak doku zedelenmelerine sebebiyet veriyor, bu da hem rahatınızı hem de mobilyanın estetik görünümünü olumsuz etkiliyor.
 • Çoklu satın alım yapacaksanız ve şezlongların geniş bir kullanıcı kitlesi olacak ise periyodik bakım gerektirmeyen modellere yönelebilirsiniz.

Satın Alımda Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

 • Kullanım alanını belirlemek ve buna uygun arama yapmak gerekiyor. Ürünü konumlandıracağınız alanın fiziksel özelliklerine uygun ölçülerde şezlong satın almak konfor ve rahatlık açısından önemlidir. Örneğin dar alana hacimli şezlong koymak yürürken hareket özgürlüğünüzü kısıtlama riski içerebiliyor.
 • Bahçe ve balkon mobilyası olarak mı yoksa açık alan aktivitelerine götürmek amacıyla mı şezlong istediğiniz belirleyin. Sabit mobilya talebiniz varsa büyük, ultra konforlu şezlonglara yönelebilirsiniz. Gündelik ya da sezonluk kullanım açısından ise açılır kapanır sistemli, kolay taşınabilir yapılı olanlar çok daha konforlu oluyor.
 • Çok sayıda mı yoksa tek bir tane mi satın alacağınıza göre ürün incelemesi yapmaya özen gösterin. Çoklu alım yapacaksanız istiflenebilir şezlong konsepti sizin için daha uygun olabilir. Depolama kapasitenizin üzerinde şezlong adedi gereksiniminiz varsa hasır şezlong modellerini, minimal tasarımlıları ve katlanır mekanizmalıları önceleyebilirsiniz.
 • Fiziksel özelliklerinize uygun ürünü seçmek de konfor açısından elzemdir. Vücut yapınıza uygun olan şezlonglar sizlere daha güvenli ve rahat bir alan yaratıyor. Geniş seriler hareket özgürlüğü vadediyor. Yeterli genişlikte alan bulunması durumunda büyük boy şezlonglara yönelebilirsiniz. Böylece farklı fiziksel yapıdaki kişiler de rahatlıkla kullanabilir.
 • Uzun süreli kullanım talebiniz varsa kaliteden ödün vermemeye dikkat edin. Birinci sınıf malzemelerden üretilen, usta işçilikle hazırlanan modeller bu noktada bir adım öne çıkıyor. Önerilen biçimde muhafaza edilerek uzun yıllar kullanabileceğiniz şezlonglar böylece maddi anlamda da avantaj sağlıyor.   
 • İster açık alanda ister kapalı depoda olsun, kullanım dışıyken zarar görmelerini önlemek adına ürünleri uygun malzemelerle örtmek tavsiye ediliyor. Özel koruma brandaları bu noktada devreye giriyor. Yağmur, dolu, güneş gibi doğal etkenlere karşı koruma sağlayanlarından çizilme, aşınma gibi sorunları önlemeye yardımcı olanlarına değin farklı pek çok amaca hizmet eden koruma örtüsü bulmak mümkün oluyor.