placeholder
"

Sineklik

" araması için 3433 sonuç listeleniyor

Sineklik

Sineklik

Evinizi havalandırmak yaşam alanlarınızın kalitesini artırabilir, ancak sineklik olmadan böcekleri de içeri çekmeniz kaçınılmazdır. Birçok farklı sineklik türü ve daha fazla malzeme seçeneği ile pencere ve kapılarınızı hem işlev hem de estetik açıdan tamamlayacak ürünler bulabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden sineklik fiyatları sabit, pileli, panel, sürgü ve menteşeli sineklik gibi çok sayıda sistem seçeneğini inceleyebilirsiniz. Sivrisinekleri ve diğer böcekleri evden uzak tutacak kadar sık dokunmuş kaliteli bir sineklik tülü ya da elektrikli sineklik ürünleri ile iç mekânlarınızı güvenli hale getirebilirsiniz. Hazır sineklik çeşitleri ile korunduğunuzu bilmenin rahatlığıyla serin esintilerin tadını çıkarabilirsiniz. Ekonomik ürünlerden uzun ömürlü premium ürünlere kadar geniş bir aralıkta sunulan pencere sineklik fiyatları ile bütçeniz için en iyi ürünü seçebilirsiniz.

Sineklik Modelleri

Yaz aylarında artan hava sıcaklıkları nedeniyle kapıları ve pencereleri daha çok açılır. Pencerelerinizi ve kapılarınızı açmak, farkında olmadan evinize böcekler, rüzgâr tarafından taşınan organik malzemeler gibi bir dizi rahatsız edici koşullara da izin vermek anlamına gelebilir. Bu nedenden ötürü iç mekânlar başta sinekler olmak üzere çeşitli böceklerin istilasına maruz kalır. Sineklikler, her türlü böcek girişini önlemek için uzun yıllardan bu yana kullanılan en etkili ve uygulaması kolay aksesuarlardan biridir. Klasik sineklik kumaşlarına kıyasla günümüzde çok yönlü kullanıma olanak sağlayan işlevsel sineklik kumaşı seçenekleri de bulunabilir. Özellikle UV korumalı ya da yansıtmalı modeller, güneş ışınlarının halı, mobilya ve zeminlerde neden olduğu renk solmasını önlemeye yardımcı olabilir. Pencerelerinizin veya kapılarınızın içine ya da dışına takılacak şekilde tasarlanmış ağ benzeri bir sineklik profili pencerelerden ve kapılardan evinizin iç mekânlarına doğal ışığın akmasına izin verir. Sineklik çeşitlerinde çok sayıda malzeme kullanılır. Alanın özelliklerine göre her bir malzemenin kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Sineklik seçenekleri söz konusu olduğunda düz, pileli, manyetik ve panel olmak üzere aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçeneğiniz vardır. Sabit sineklik, düz dokuması ile tartışmasız en yaygın sineklik şeklidir. Çok çeşitli boyutlarda üretildiği için hemen hemen tüm alanlarda ihtiyaç duyulan ölçülerde bulunabilir. Genellikle alüminyum çerçevelere sahip olan sineklikler, ahşap pencerelere uyacak şekilde ahşaptan da yapılabilir. Bununla birlikte, her ikisi de genellikle güçlü ve dayanıklı tül malzemesi ile birlikte gelir. Bu tip çerçeveler genellikle düğmelerle yerinde tutulur.

Sürgülü Sineklik Fiyatları

Sürgülü sineklik çeşitleri, uygulandığı alanın dekoratif özeliklerini geliştirir ve modern bir hava kazandırır. Ray sisteminin sineklik olarak uygulanması ile üretilir. Sabit ve plise sineklik çeşitleri ile kıyaslandığında, raylı sineklik tasarımlarının farklılığı, ray sistemi üzerinde hareket etmesinden kaynaklanır. Bu modellerin sağladığı en önemli avantaj, pencerenin içe ya da dışa açılamadığı, sabit pencere ve kapılarda yatay çalışma sistemine olanak sağlamasıdır. Fonksiyonel kullanıma olanak sağlayan sürgü sistemi tüm sineklik çeşitleri ile uyumludur. Örneğin menteşeli modellerin sorun yarattığı alanlarda sineklik sürgülü modeller şık ve işlevsel bir alternatif sunar. Uygulandığı alanı daraltmaması ve çok fazla hareket alanına ihtiyaç duymaması nedeniyle en kullanışlı modellerden biri olan sürgülü sistem, pileli modellerle büyük ölçüde benzerlik gösterir. Her iki sineklik arasındaki temel farklılık tül yapısından kaynaklanır. Pileli modellerde katlamalı bir tül kullanılırken, sürgülü modellerde kullanılan tül genellikle düzdür. Bununla birlikte farklı uygulamalar için farklı tül tasarımları da uygulanabilir. En çok PVC doğramadan üretilmiş pencerelerle uyumludur. Sürgülü kapı sinekliği ve pencere sinekliği çeşitleri metal ve ahşap gibi diğer doğrama seçeneklerinde de yüksek performans ile kullanılabilir. Hem pencere hem de kapı için sineklik modellerinde montaj sonrasında sinekliğin yerinden çıkarılması oldukça kolaydır. Birçok model tek yöne açılacak şekilde tasarlansa da bütçe dostu sürgülü sineklik fiyatları ile geniş alanlara uygulamalar yapılabilir.

Pileli Sineklik Fiyatları

Pileli ya da pliseli sineklikler hem şık hem de kolay kullanım avantajı ile eviniz için en yenilikçi sineklik sistemlerinden biridir. Standart sineklik modellerinin sahip olduğu geleneksel sınırlamalar olmadan rahatlık ve alan verimliliği sunar. Zarif ve işlevsel, bir model olarak iç mekânlarınız için estetik ve görsel avantajlarla birlikte gelir. İç mekânlarınızı yakınlardaki açık hava yaşam alanlarına sorunsuz bir şekilde açmanızı sağlar. Pencerelerin estetik özelliklerini koruyan pileli sineklik modellerinin özel katlı tasarımı sayesinde temizliği oldukça kolaydır. Pileli pratik sineklik çeşitleri, panjur sineklik çeşitlerinde kullanılan yaylı bir mekanizmaya sahip bir kaset tasarımı yerine, sinekliği kapatıp açarken birbirinin üzerine yığılan ya da açılan pileler kullanır. Adından da anlaşılacağı gibi, pileli modellerin temel faydası, böcekleri iç mekânlarınızdan uzak tutmada oldukça etkili olmasıdır. İstenmeyen misafirleri davet etmeden, camlarınızı ve kapılarınızı açabilir ve oturma odanızın, mutfağınızın veya diğer alanlarınızın daha fazla ışık ve hava akımı almasını sağlayabilirsiniz. Açık ve kapalı yaşam alanlarınızı böcek girişine izin vermeden bağlamak için pliseli sineklik çeşitlerini kullanabilirsiniz. Bir veranda, balkon veya açık mutfağınız varsa, iki alan arasında sorunsuz bir geçiş için balkon kapısı sineklik ürünlerini kullanabilir ve açık yaşam alanınızı daha erişilebilir hale getirebilirsiniz. Katlanır sineklik ürünleri zararlılar, sinekler ya da böcekler olmadan oturma odanıza veya diğer iç mekânlara doğal ışık katmanın harika bir yolunu sunar. Cam balkona sineklik çeşitleri daha doğal ışık sağlar ve aydınlatma maliyetlerinden tasarruf etmenize yardımcı olur. Masif ve çerçeveli cam kapılar görüşünüzü engelleyebilir veya sınırlandırabilir. Bu durum sıkıcı ve çoğu kez bunaltıcı bir manzara ile sonuçlanabilir. Pileli sinekliklerle ile böceklere karşı ince ama etkili bir bariyer oluşturabilir ve aynı zamanda engelsiz bir görüntü elde edebilirsiniz.

Pileli Sinekliklerin Avantajları

Uygun elek seviyesine sahip sineklikler ile havalandırmayı geliştirebilir ve klima enerji giderlerinden tasarruf sağlayabilirsiniz. Sineklikler kapılarınızı açık ama güvenli bir şekilde tutarak evinize temiz hava girmesini sağlayabilir. Bu sayede özellikle yaz aylarında çok fazla olabilen havalandırma maliyetlerinizi azaltmaya ve evinizdeki sağlık ve yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olur. Evinize temiz hava girmesi bakteri ve küf riskini azaltabilir. Pileli sineklikler geleneksel modellere kıyasla, modern ve minimalist bir alternatif sunar. Zarif ve işlevsel tasarımları ile pencere ve kapılarınıza sorunsuz bir şekilde uyum sağlar. Geleneksel modellerdeki ağır yay yüklü tasarımın aksine, gerilimsiz katlanan akordeon benzeri bir tasarım kullanan sineklikler çok hafiftir. Bu sayede güç harcanmadan kolay bir şekilde açılıp kapatılabilir. Pileli modellerde, görüşünüzü engelleyebilecek ya da daha fazla yer kaplayabilecek eklenti ve ağır sineklik çerçevesi bulunmaz. Bu sayede yerden tasarruf sağlar. Katlandığında, parçalar küçük ve dar olduğundan az yer kaplarlar. Özetlemek gerekirse, pileli ya da akordiyon sineklik çeşitleri tüm evler için pratik ve estetik avantajlar sunar. Doğal ışığın ortaya çıkmasına yardımcı olur, böceklere karşı bir bariyer oluşturur ve havalandırmayı artırır. Kapı sineklik fiyatları, yerden tasarruf sağlayan tasarımı ve her türlü kapı ile uyumluluğu sayesinde, iç mekânlarınızı açmanın ve açık hava yaşam alanlarınıza bağlanmanın kolay bir yolunu sunar.

Stor, Mınatıslı ve Menteşeli Sineklikler

Stor sineklik modelleri hem pencerelerde hem de kapılarda kullanılabilen bir sineklik türüdür. Pencere için dikey, kapı için genellikle yatay modeller kullanılır. Stor modellerde kullanım konforu açısından yay fren sineklik sistemleri de tercih edilebilir. Bu sistemde alt kilidinden kurtulan sineklik yukarıya doğru yavaş yavaş açılır. Tül ve borudan oluşan rulo çoğunlukla alüminyum malzemeden üretilmiş bir kutu Çeşitli renk seçenekleriyle hemen hemen tüm ortamlara uyum sağlayan stor sineklik tasarımları şık, konforlu ve kolay açılan bir sineklik arayanlar için en iyi seçimdir. Kullanım talimatlarına uygun olarak kullanıldığında, uzun ömürlüdür. Mıknatıslı sineklik tasarımları, tül malzemesi ve manyetik şerit çerçeveden oluşur. Bu modeller cırt cırtlı sineklik çeşitlerinden farklı olarak, manyetik özelliğe sahip sineklik perde malzemesi sayesinde çerçevenizin dışına veya içine yapışır. Mıknatıslı ve yapışkanlı sineklik alternatifleri diğer birçok sineklik modeline kıyasla daha uygun fiyatlıdır. Bununla birlikte sinekliğin manyetik özelliklerini koruduğundan emin olmak için her altı ayda bir değiştirilmesi gerekebilir. Tüm pencere tipleri için uygun olmakla birlikte kapılarda kullanımı genellikle önerilmez. Menteşeli sineklik çeşitleri, menteşeli bir çerçeve kullanılarak bir doğramaya uyacak şekilde yapılır. Hemen hemen tüm kapı ve pencere modellerine kolaylıkla uygulanabilen standart bir tasarıma sahiptir. Kurulumu kolay ve tüm bütçelere hitap eden ekonomik bir sineklik modelidir. Pencerenizin rengine uygun sağlayacak şekilde çeşitli renk alternatifleri ile satışa sunulur.

Fiberglass ve Alüminyum Sineklik Tül Çeşitleri

İlk bakışta tüm cam sineklik ürünlerinin malzeme ve tasarım açısından birbirine çok benzediğini düşünebilirsiniz. Bununla birlikte kendine özgü avantajlar sunan ve her duruma uygun birçok farklı sineklik çeşidi bulunur. Modeller arasındaki farklılıklar, tülün ağın boyutundan dayanıklılığına kadar birçok farklı eleman için kullanılan malzeme türünden kaynaklanır. Vinil kaplı fiberglas fiyat avantajı nedeniyle alüminyuma kıyasla en çok kullanılan tül seçeneğidir. En popüler bir sineklik filesi olan fiberglas korozyona uğramaz, paslanamaz veya lekelenmez. Bununla birlikte esner ve alüminyum tül çeşitlerine kıyasla daha kolay yırtılır. Sineklik malzemeleri için de yaygın olarak kullanılan bir diğer seçenek olan alüminyum, zorlu hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır. Alüminyum fiberglas ve PVC sineklik çeşitlerinden daha dayanıklı olmakla birlikte zamanla ezilme ya da kırışma riski vardır. Ezilmeleri ya da deformasyonu önlemek için ağır hizmet tipi alüminyum pencere sineklik tülleri de mevcuttur. Paslanmaz çelik özellikle yangına eğilimli alanlar için tavsiye edilir. Güçlü ve sağlam bir tül malzemesi olarak, çoğu pencere güvenlik paneli seçeneğinde paslanmaz çelik kullanılır.

Sineklik Tülü Öne Çıkan Özellikler

Sinekliğin görüş netliği, sineklik tülünün dokuması ve rengiyle yakından ilişkilidir. Bir sineklik örgüsü, metrekare içinde kaç iplikçik olduğunu ifade eder ve sonuç olarak tül içinde boşluklar oluşturur. Genel bir kural olarak, örgü ne kadar sıkı olursa, açık pencerenizden veya kapınızdan bir şey girme olasılığı o kadar azdır. Bununla birlikte daha sıkı bir örgü görüşünüzü engelleyebilir ya da kesintiye uğratabilir. Küçük ipliklerle dokunan fiberglas tüller, en iyi izleme netliği isteyenler için popülerdir. Ayrıca, 20 × 20 elek aralığı gibi küçük böcekleri en iyi şekilde durduran ve çok sıkı bir tül satın alabilirsiniz, ancak bu daha sıkı tül yapısı ışık iletimini ve hava akışını belirli ölçüde azaltabilir. Alüminyum sineklik sağlam ve metalden örülme bir ağdır. Vinilden daha dayanıklı olmasına rağmen, daha kolay ezilir. Alüminyum sineklik tülleri parlak siyah, mat siyah ve metalik gri olmak üzere genellikle üç renkte sunulur. Renk ne kadar koyu olursa, çoğu durumda dışa doğru görünürlük o kadar iyi olur, çünkü daha koyu renkler daha az ışık yansımasına ve parlamaya sahiptir. Bu nedenle siyah tül, evin içinden daha az fark edilir. Parlak alüminyum ham alüminyum gibi görünse de, malzemenin parlaklığını korumaya yardımcı olan bir kaplamaya sahiptir. Alüminyum sineklik teli çeşitleri genellikle 18 × 16 elek aralığı ile üretilir. Bu, inç kare başına 18 yatay ve 16 dikey “iplik” ya da tel olduğu anlamına gelir. Ayrıca, küçük sinekler ve böceklerden korunma seçeneği olarak, fiberglasa benzer şekilde sıkı bir ağ yapısına sahip seçenekler de mevcuttur.

UV Korumalı ve Evcil Hayvanlara Dayanıklı Sineklikler

Güneş korumalı sineklik tülleri güneşten gelen zararlı ışınların yanı sıra doğal ışığı da önemli ölçüde kesmek için tasarlanmıştır. Bu tüller hem pencere hem de sineklik kapı çeşitlerinde kullanılabilir. Güneş korumasının önemli olduğu alanlarda popüler bir seçenek olan güneş filtreleme özelliği, ışığı yüzde 30 ila 40 oranında keser. Bu sayede ısı kazanımını engeller ve böylece klima yükünü azaltır. Mobilya ve halıları solmaya karşı korur ve gündüz gizliliği sunar. En yeni tip modeller yüzde 90'lara varan oranda gölgeleme sunabilir. Gündüzleri, dışarıdan neredeyse opak görünen güneş filtreleri, içeriden bakıldığında iyi bir görünürlük seviyesine sahiptir. Siyah, kahverengi, koyu bronz, gri ve bej gibi seçeneklere sahip olmakla birlikte siyah ve gri en yaygın kullanılanlardır. Sineklik tülleri ve sineklik kilitleri başta kediler olmak üzere evcil hayvanınız tarafından zarar görebilir. Sinekliğin dokulu yapısı, kediler için tırmalama tahtası haline dönüşebilir. Bu şekilde tül sineklik mekanizmasının zarar görmesi kaçınılmazdır. Sinekliklerinizi sürekli parçalayan evcil hayvanlarınız varsa, vinil kaplı polyesterden yapılmış sert sineklik tüllerini tercih edebilirsiniz. Son derece dayanıklı bir malzeme seçeneği sunan vinil kaplı polyester tüller, köpeklerin ve kedilerin sinekliğe zarar vermesini önler.

Sineklik Kullanmanın Faydaları

 • Tüm bütçelere hitap eden sineklik profil fiyatları iç mekanları güvenli hale getirmenin pratik ve bütçe dostu bir yolunu sunar.
 • Uzun vadede enerji masrafları başta olmak üzere çeşitli harcamalardan tasarruf etmenize yardımcı olur.
 • Sürekli klima çalıştırmak zorunda kalmadan doğal bir soğutma sistemi ile serinleme özgürlüğü verir.
 • Klima kullanımının sakıncalı olabileceği bebek odası gibi alanlarda avantaj sağlar.
 • Sineklikler her türden böceğin dışarıda tutulmasını sağlar.
 • Toz ve parçacıklar gibi çevresel döküntülerin rüzgâr ile içeriye üflenmesini önler.
 • Güneş korumasının gerekli olduğu alanlarda gölge sağlar ve ısınmayı önler. Bu sayede çok güneş alan mekânlardaki kapılar ve pencereler için en iyi seçimdir.
 • Yaz aylarında evinizdeki hava sirkülasyonuna artırır. İstenmeyen elemanları dışarıda tutarken serin kalmanıza ve evinizi kolayca havalandırmanıza yardımcı olur.
 • Işık girişini kısıtlayan renkli sineklikler aynı zamanda mahrem alanlar yaratmanızı da sağlar.
 • Sinekliğinizi kurduktan sonra, arada bir küçük aralıklar ya da delikler olup olmadığını kontrol edin, çünkü bunlar böceklerin evinize kolayca erişebileceği yerlerdir.
 • Hasar varsa, hızlı bir şekilde onarılmasını sağlayın ve onarım yapılana kadar kapılarınızı veya pencerelerinizi kapalı tutun.

Sineklik seçerken kişisel tercihlerinizi ve konum, iklim, manzara ve hangi böceklerle uğraştığınız gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir. Kapılarınız ve pencereleriniz için doğru sineklik tipine sahip olduğunuzdan emin olmak için evcil hayvanları, çocukları, mahremiyeti ve kullanım sıklığını da göz önünde bulundurarak seçim yapmanız da gerekebilir. Beklentileriniz ne olursa olsun, geniş ürün aralığı ve uygun fiyat avantajı ile eviniz için en iyi sinekliklere Trendyol ayrıcalığı ile anında sahip olabilir, sinek ya da böcek istilasına maruz kalmadan temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.