"

Sirke ve Nar Ekşisi

" araması için 11019 sonuç listeleniyor

Kaliteli Sirke ve Nar Ekşisi Trendyol'da!

Sirke mutfaklarda sıklıkla kullanılan, lezzet veren ve yiyeceklerin uzun süre saklanabilmesi için eklenen bir gıdadır. Geleneksel yöntemlerle çoğunlukla elma ve üzüm gibi asidik meyvelerden yapıldığı gibi son zamanlarda farklı türde sirkeler de yapılmaya başlanır. Tarıma geçiş ve bağcılığın başlamasıyla birlikte üretilmeye başlanmıştır. Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde üzümün yaygın olmasından ötürü ham madde olarak şaraptan faydalanılmış olsa da üzüm yetiştirmeyen ülkelerde meyvelerden, malttan ve asetik asitten yapılır. Hem sağlık, şifa aracı hem de tat verici olarak değerlendirilmiştir. Son günlerde hijyen ürünlerinde de kullanımı yaygınlaşmakta, doğal bir temizlik malzemesi olarak görülmektedir. Hakiki, doğal nar ekşisi, ekşi nardan yapılan, narın bütün vitamin özelliklerini bulunduran soslarından biridir. Salatalar başta olmak üzere yemeklerde sıklıkla tüketilmektedir. Kaynatılarak yapıldığından içindeki su buharlaşır ve sıvının yoğun hâle gelmesi sağlanır. Nar ekşisi sosu ise fabrikalarda üretilen ve içinde bir takım katkı maddeleri de bulunan, tüketimin yaygınlaştırılması amacıyla uygun fiyata mal edilen bir üründür. Müşterinin seçeceği ürünü ambalaja dikkat edip ayırması gerekir. Tat olarak nar ekşisine çok yakın olmakla beraber içeriği açısından farklılıklar bulabilir. Dışarıdaki restoranlarda, özellikle çiğ köftecilerde saf, gerçek nar ekşisi sosunun kullanılır. Birçok geleneksel gıda gibi elma sirkesi faydaları açısından önemli besin maddelerinden biridir. İçerdiği mineral ve vitaminlerle insan sağlığı için çok önemlidir. Alıç sirkesi antioksidandır, yaşlanmayı geciktirici olmakla beraber sağlık için koruyucudur. Mikroplara, bakterilere karşı direnç sağlar. Aynı zamanda detoks özelliği de vardır. Vücut için yenileyici, düzenleyici ve hücre yapıcıdır. Zayıflamaya yardımcıdır, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırır. Cilt temizliğine de yardımcı olabilir, az miktarda kullanıldığı takdirde etkisini görebilirsiniz. Vücudunuzun toksinlerden arınmasını sağlar. Aynı zamanda cildinizi yumuşatıp rahatlatır. Doğal sirke sivilce tedavisinde de zaman zaman kullanılır. Güneşin istemediğiniz etkilerine karşı tedavi sağlar. Yanıkları hafifletirken saçlarınıza iyi gelir ve tellere parlaklık verir. Ev temizliğinde güvenle kozalak sirkesinden yararlanabilirsiniz. Portakal, armut sirkesi organik bir ürün olduğu için zararlı kimyasallar içermez, temas ettiğinde cilde zarar vermez. Yüksek tansiyona karşı kokusuz, sade, içilebilir, saf sirke pozitif etki gösterir. Düzenli kullanımlarda tansiyon düşürücü etki gösterir. Çilek, havuç, vişne, iğde, dağ eriği sirkesi ağız kokusu, ayak kokusu gibi istenmeyen kokulara karşı doğal bir çözümdür. Uygulanacak tedavilerle bu tür kokuların önüne geçilebilir. Aynı zamanda sağlıklı diş etleri ve beyaz dişler için de kullanılır. Tüm bu olumlu etkilere sahip ürün çeşitlerini Trendyol’dan inceleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Organik Sirkede Farklı Meyve Kullanımları

Organik Sirkede Farklı Meyve Kullanımları

Sirke çeşitleri arasında elma, üzüm, vişne, çeşnili, hurma, alıç, ballı elma, balzamik ve nar seçenekleri dikkat çeker. Beyaz sirke ise şeker pancarı, şeker kamışı ya da mısır gibi gıdalardan üretilir. Yoğun bir kokuya sahip olduğu için yemeklere doğrudan kullanılmaz. Mutfakta karışımlara eklenerek farklı amaçlar için yararlanılır. Aynı zamanda diğer ürünler gibi temizlik sirkesi olarak ve kişisel bakımda kullanılır. Hem cildinize hem de diş etlerine iyi gelir. Bunun yanında diğer temizlik ürünleri gibi kimyasal içermediğinden gıdaların bulunduğu ve kullanıldığı alanları temizlemek için ideal bir üründür. Dezenfekte edici yapısıyla oluşabilecek bakterilere ve küçük zararlılara karşı sebze ve meyvenin doğrudan temizliğinde de kullanılır. Bir miktar suyun içine karıştırılarak hazırlanan karışıma böcek, mikroorganizma, tarım ilacı kalıntısı taşıyabilecek sebze ve meyveler batırıldığında gıdaların güvenliğini ve yemeye hazır hale gelmesini sağlar. Ev yapımı sirke asidi, asetik asit olarak bilinen ve tadının ekşi olmasını sağlayıp kokusunu keskinleştiren formülden oluşur. Üründe bulunan asetik asit aynı zamanda etanoik asit olarak da bilinir, suda çözünebilme özelliği vardır. Asit oranı yüzde 4-5 arasındadır; ancak farklı kullanımlarda, turşu gibi, asidite yüzde 18’e kadar çıkabilir. Yüksek asiditesi sayesinde gıdalarda doğal bir koruyucu işlevi görür ve ortaya çıkabilecek mikroorganizmaların önüne geçer. Koruyucu özelliklerinin dışında fırına koymak için hazırlanan kek gibi kabarması istenen ürünlere kabartma tozuyla beraber sirke damlatıldığında kimyasal reaksiyon oluşur ve istenen kabarıklık sağlanabilir. Ev sirkesi suyu hem detoks yapanların hem de beslenme diyeti uygulayanların sık tercih ettiği bir besindir. Kullanımında pirinç sirkesi miktarı önemlidir. Bir su bardağına bir kaşık kekik, muz, yaban mersini, biberiye sirkesi ölçülerinde karıştırılmalı ve içilmelidir. Mide rahatlatıcı ve mide asidini düzenleyicidir. Yemeklerden önce tüketilmesi tok tutmaya yardım eder. İncir, mandalina, kuşburnu, dut, kiraz sirkesi asidik bir sos olduğundan kullanımına dikkat etmek gerekir. Gereğinden fazla alındığında yan etkiler gösterebilir. Kırmızı, siyah sirkeli su içmek isteyenler Trendyol’dan rahatlıkla bu besinlere ulaşabilirler. Damak zevkinize uygun organik sirke çeşitleri ile sağlıklı öğünler hazırlayabilirsiniz.

Doğal Nar Ekşisinin Sağlığa Olumlu Etkisi

Doğal Nar Ekşisinin Sağlığa Olumlu Etkisi

Nar ekşisi çeşitleri faydaları açısından çok değerli bir gıdadır. Genelde ekşi nardan üretilerek yapılır. Yapımında narların kaynatılması ve yoğunlaştırılması içindeki glikoz miktarının fazla olmasına neden olur. Sahip olduğu yüksek şeker miktarına rağmen yine de oldukça sağlıklı bir besindir. Tatlı nar ekşisi içerdiği C vitaminleri sayesinde insan sağlığını korumada önemli bir rol oynar. Toksinlere karşı çözücü etki gösterir. Bağışıklığı güçlendiren bir antioksidandır. Günlük olarak önerilen porsiyonlarda tüketildiğinde şeker hastalığına karşı sağlığa yardımcıdır. Organik nar ekşisi yaralara ve diş eti kanamalarına karşı vücuda etki eder. İçerdiği yüksek c vitamini sayesinde kanser, grip gibi bağışıklık sistemi hastalıklarına karşı koruma sağlar. Kolesterolünüzü dengeleyerek genel kalp sağlığınıza yardımcı olur. Cilt sağlığına da faydalı olduğu bilinen nar ekşisinin yoğun antioksidanları sayesinde cildi gençleştirdiği tahmin edilir. Uzmanlar sadece diyet yapanların değil, bütün insanların günlük beslenme programları içinde salataya yer vermeleri gerektiğinin altını çizer. Her öğünde sofralarda yer verilmesi gerekse de bazı kişilerin tüketim alışkanlığına uymayabilir. Şekersiz nar ekşisi kullanmak en başta salatalarınızı zengin ve lezzetli hale getirir. Bu sayede kişisel sağlık için gerekli olan diğer besinleri tüketmek de kolay hale gelir. Özellikle yeşil sebzelerle tadının uyumlu olması sağlıklı bir hayat için bir hayli gerekli olan sebzelerle beslenmek açısından insanlara yardımcı olur. Ürünün kalitesi, üretilen bölge ve endüstriyel olup olmaması fiyatta belirleyici rol oynar. Organik olanların çıkmasıyla fiyat skalası da genişler. Yerel üreticilerin uygun fiyatlı ürünleri olabildiği gibi ünlü markaların paketli ve çoklu seçenekleriyle sunduğu avantajlı fiyatlar da Trendyol’da mevcuttur.

Geniş Kullanım Alanına Sahip Sirke Çeşitleri

Geniş Kullanım Alanına Sahip Sirke Çeşitleri

Gargara olarak kullanıldığında enginar sirkesinin mikrop kırıcı özelliklerinden dolayı boğaz temizlediği düşünülür. Yaygın olarak bu yöntemden yararlanılsa da işlemden önce doktora danışılmasında fayda var. Aynı zamanda ayva sirkesi gargara yapıldığında diş etlerinin sağlığına, ağız kokusuna da iyi gelir. Ürün ile ferah bir nefes ve güçlü diş etleri için her gün düzenli gargara yapılması önerilir. Hayıt sirkesinin iyi geldiği şeylerden biri de sivilcelerdir. Ürünün cilde faydaları açısından çok ön plana çıkmayan bir gıda olabilir ancak sivilcelere karşı bir pamuk yardımıyla sürüldüğünde cildi temizlediği, bakterilerden arındırdığı, sahip olduğu PH derecesiyle cildi yumuşattığı bilinen bir yöntemdir. Özellikle cilt sorunlarıyla baş edemeyenler için denemeye değer doğal bir yöntemdir. Sivilcelere karşı kullanılan ilaçlar, kimyasallar vücudun hormonal dengesini bozabilir, sarımsaklı sirke ile yapılan tedavilerde ise yan etki gözlenmemiştir. Sirke fiyatları; çeşidine, kullanılan ürünün üretim şekline göre değişiklik gösterir. Oldukça uygun fiyatlara litrelik elma ve üzüm sirkesi bulunabiliyor iken organik elma sirkelerinin fiyatları nispeten yüksek olabilir. Balzamik sirke almak isteyenler için bütçenin biraz fazla olması gerekebilir. İtalya menşeli bir sirke türü olan balzamik, Roma döneminde üretilen olgunlaşmış üzümlerin ezildikten sonra fıçılara konmadan önce balla karıştırılıp harman edildiği bir sostur, yıllandıkça değeri artar. Bugünlerde artık ithal ürünlerden çok yerli üretimin öne geçtiği ve satışlarının da yaygınlaştığı söylenebilir. Başta salata sosları olmak üzere mutfakta vazgeçilmez bir enstrüman olan ballı sirke için çoklu paket alım seçenekleri uygun fiyatlar sunulur. Ananas sirkesinin mucizevi birçok faydasının yanında halk arasında sıkça yararlanılan işlevlerinden biri de kişisel temizlikte kullanılmasıdır. Ürün saç için yenileyici özelliğe sahiptir. Tavsiye edilen porsiyonlarla su formülü hazırlandığında saça parlaklık kazandırır. Saç diplerindeki ölü hücreleri yeniler. Saç tellerine yumuşaklık katar, uzama hızını arttırır. Doğal bir ürün olduğundan şampuanların saçta sebep olabileceği yan etkilerden muaftır. Ayrıca ürün zayıflama niyetinde olanlar için de yardımcı bir besin maddesidir. Siz de pek çok açıdan besleyiciliğe sahip bu ürünlere Trendyol’dan sahip olabilirsiniz.

Olumlu Etkileri ile Sirke Türleri

Olumlu Etkileri ile Sirke Türleri

4 hırsızlar sirkesi ve diğer çeşitleri ile zayıflama geleneksel, eski bir yöntemdir. Sabahları aç karna içilen bir miktar sirke türleri ile hem metabolizma hızlanır, hem de vücut ihtiyaç duyduğu maddeleri edinir. Bağırsaklar harekete geçer. Bu ürün çeşitleri probiyotik bir üründür. Tıpkı kefir ve yoğurt gibi işlev görür. Düzenli kullanımlarda bağırsak florasını da yararlı bakterilerin çoğaldığı şekilde düzenleyeceği için sindirim sistemi açısından önemlidir. Fermente bir gıdadır, aynı zamanda prebiyotik de barındırır. Prebiyotikler bağırsaklarda yer alan probiyotiklerin beslenmesine yarar. Bu da sağlıklı bir besin zinciri ve bağırsak florası yaratır. İyi bir sindirim sistemi de fit kalmanıza yardımcı olabilir. Sirke kalori açısından diyete uygun bir besindir. İki yemek kaşığı ürün ortalama yedi kaloriye sahiptir. Yüz gramı da yirmi bir kalori civarındadır. Kötü kolesterolü ve kan şekerini düşürmesi de ürün yararları arasında yer alır. Detokslarda da kendine yer bulan besin ödem atıcı ve toksinlerden arındırıcıdır. Diyet uygulamalarının dışında tansiyon düşürücü bir besindir. Hipertansiyonu olanların bu doğal gıdadan faydalanması önerilir. Tansiyon ilacı kullananların tükettikleri miktarında dikkatli olması ve doktorun verdiği dozun dışına çıkmamaları gerekir. Tüm bu faydalarının yanında ürün kalori olarak yüksek değerlere sahiptir. Bir yemek kaşığı yaklaşık olarak 10 grama tekabül etmektedir, 30 kalori içerir. 2-3 yemek kaşığı nar ekşisi, konsantre bir sos olduğundan kalori olarak bir adet nara denktir. Bu sebeple diyet yapanların dikkatli bir şekilde tüketmesi gerekir. Nar ekşisi besin değeri açısından incelendiğinde içeriğinin büyük kısmının karbonhidratlardan oluştuğu görülür. Bunun yanında yüksek miktarda potasyum ile beraber C vitamini, magnezyum ve kalsiyum ihtiva eder. Hem hastalıkların önlenmesinde hem de yorgunluk hissini geçirmede oldukça yararlıdır. Siz de bu faydalarından yararlanmak isterseniz Trendyol’daki çeşitleri inceleyebilirsiniz.

Dikkat Çeken Nar Ekşisi Özellikleri

Dikkat Çeken Nar Ekşisi Özellikleri

Narın yararlarından biri de düzenli kullanımlarda tansiyonu dengeler. Bu amaçla suyunun sıkılmasıyla meyve suyu olarak çok tüketililiyor olsa da tansiyon düşürücü etkisi sebebiyle de alternatif kullanım sunar. Böylece günün her saatinde kolaylıkla yararlanılabilir hale gelir. Paket nar ekşisi içindekiler tamamen doğaldır. Orijinal olanlar sadece nar ve ufak bir miktar tuzdan oluşur. Bu onun besleyici ve sağlıklı değerinin göstergesidir. Doktorların ve uzmanların önerilerine göre günlük yemeklerde yer verilmelidir. İçinde katkı maddeleri bulunan sos versiyonu ise düşük miktarda nar konsantresi, şeker, glikoz şurubu, koruyucu, amonyum sülfit karamel gibi içeriklere sahiptir ve kullanılırken dikkat edilmesi önerilir. Bazı soslarda kullanılan suyunun konsantresini güçlendirmek için elma suyu konsantresinden faydalanılır. Sosların da kendi aralarında farklı içeriklere sahip olduğu, ürünlerde glikoz miktarı ve koruyucu türlerinin değişmesinden anlaşılabilir. Organik olanları tüketildiğinde oldukça sağlıklı bir besindir. Uzun yaşam ömrü için nar ekşisi, sirke, zeytinyağı gibi antik çağlardan bu yana gelen ürünlere sofralarda yer vermeniz önerilir. Glutensiz nar ekşisi de son zamanlarda sıklıkla kullanılır. Bazı hastalıklara karşı koruyucu özellikleriyle sağlıklı olmanın anahtarı bu doğal gıdalardır. Bu ürün doğal şifa kaynağı olarak tanımlanır. Özellikle güney doğu bölgesinde üretimi gerçekleşir. Nar ekşisi markaları farklı miktarlarda ürünler üretir. Paket ve kilo halde satılan ürünler müşteriler tarafından yoğun ilgi görür. Nar ekşisi 250 ml şişeden zor akacak yoğunlukta olduğu, koyu bir renge sahip olduğu ve ekşi olduğu bilinir. Hatay’da yöre halkı için önemli gelir kalemlerinden biridir ve üretiminde bir ton nardan yaklaşık elli ile yüz kilo arasında ürün elde edilir. Nar ekşisi kilosu da ona göre şekillenir. Yöresel ürünler bu sebeple piyasada ortalama fiyatlarla müşterilerin hizmetine sunulur. Zahmetli bir üretim süreci olan meyvenin iç yapısının ve zarlarının ayıklanması, üretimde işgücü olarak dayanışmayı gerektirir. Bu besinlerin yararları bu geleneksel yöntemlerle paylaşılır ve insanlığa sunulur. Yapılan bilimsel araştırmalarda da fıçı nar ekşisinin üretildiği bölgeye de bağlı olarak antibakteriyel ve antimutajenik özelliklere sahip olabildiği kanıtlanmıştır. Trendyol’dan kilo ya da tek kullanımlık nar ekşisi çeşitlerinden satın alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlarla Sirke ve Nar Ekşisi Çeşitleri

Uygun Fiyatlarla Sirke ve Nar Ekşisi Çeşitleri

Turşuluk, alkol, malt sirkesi fermantasyonu oldukça kolay yapılan ve evlerde de uygulanabilen bir işlemdir. Meyvelerin doğal ve ilaçsız olanları tercih edilmelidir. Doğranıp kabukları ve çekirdekleri ile bir suyun içine bırakılan elmalar içine iki kaşık bal atılmasıyla beklemeye hazır hale gelir. Kavanozun üstü tülbent gibi hava geçiren bir kumaşla kapatılır. Güneş almayan, serin bir yerde bekletilir. İlk yirmi gün boyunca günde bir defa olmak üzere karışımı kaşık yardımıyla karıştırılır. Yirmi günün sonunda zamanla içinde sirke anası denilen maya oluşur. Bu ürün maya saklandıktan sonra üretimlerinde de kullanabilir, süreç hızlandırılabilir. Maya oluştuktan sonra karıştırma işlemi sona erer ve artık bekletilmesi gerekir. Bazılarının üretimlerinde nohut ve bulgur gibi gıdalardan da faydalanılır. Besin özellikleri bakımından elma yerine diğer meyvelerle de yapılabilir. Hammaddesi ne olursa olsun yapımı kolay bir türdür. Dikkat edilmesi gereken nokta ortam sıcaklığının, oda sıcaklığının üstünde olmasıdır. Yapıldıktan sonra buzdolabında saklanmaya ihtiyacı yoktur. Kimyasal özelliklerinden dolayı üretilen sirkenin bir son kullanma tarihi de yoktur. Son yıllarda tüm dünyada yaygın olarak tüketilen bir ürün haline gelmiştir. Bundan dolayı sirke markaları da artış gösterir. Birçok markanın alternatif ürün geliştirme ve satış çalışmaları hem ürünün kullanımının yaygınlaşmasında hem de üzerine yeni araştırmalar yapılmasına sebep olmuştur. Bilimsel araştırmalar sonucu ortaya çıkan veriler, ürünün binlerce yıldır devam eden tüketildiğini ortaya koyar. Bugünlerde de endüstrinin diğer sektörler için çıkardığı ürünlerle de rekabet etmesini sağlamıştır. Evinde çocuğu olan, bağışıklık sistemi nispeten düşük insanlar başta olmak üzere hane halklarının temizlik için de kullanımı yaygınlaşmış, toplum sağlığı açısından önemli adımlar atılmıştır. Tıpkı bu ürün gibi nar ekşisi de yıllar içinde yaygınlaşmıştır. Tarih boyunca insanlığın ilk meyve olduğunu düşündüğü, büyük önem verdiği ve bazı kültürlerde kutsal sayılan nar, aynı zamanda bolluk ve bereketin evrensel simgesidir. Türkiye’nin bulunduğu toprakların doğal üretimleri olan bu besinlere bugün Trendyol sayesinde ulaşmak artık hızlı ve kolaydır. Kültürel mirasın bir parçası olarak yemek kültüründeki yeri vazgeçilmezdir. Hayatın her alanında sağladığı faydalar göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınıza göre temin edebileceğiniz ürün grupları arasında Nar ekşisi 1 kg kendisine yer bulur. Güvenilir ve sağlıklı tercihler için farklı markaların sunduğu tüm çeşitleri Trendyol üzerinden benzersiz içerikteki sirke ve nar ekşisi fiyatlarını inceleyip uygun fiyata bu ürünlerden satın alabilirsiniz.