"

Solgar

" araması için 2492 sonuç listeleniyor

Sağlıklı Solgar Ürünleri Trendyol'da!

Dünyanın önde gelen besin takviyesi üreticilerinden biri olan Solgar, 70 yılı aşkın süredir kalite, sağlık ve refah taahhüdü ile mümkün olan en iyi ham maddeleri kullanarak en iyi besin takviyelerini üretir. İyi uyku alışkanlıkları, sağlıklı beslenme ve egzersiz, optimum sağlığı destekleyen besinlerle takviye edildiğinde genel sağlığınızı büyük ölçüde artırmaya yardımcı olur. Saç ve cilt sağlığınızı destekleyen Solgar biotin ve Solgar kolajen destekleri gibi en çok tercih edilen ürünleri kampanyalı Solgar Omega 3 fiyat avantajları ile satın alabilirsiniz. Tüketicilerin %98'inin tavsiye ettiği Solgar ürünleri ile ilgili bilgi için ayrıntılı ürün açıklamalarını okuyabilirsiniz. Solgar yorumları ve kullanıcı önerilerini inceleyerek, siz de tüm dünyada Solgar d vitamini kullananlardan, yani milyonlarca sağlıklı kişiden biri olabilirsiniz. Solgar zayıflama hapı ile kilonuzu ideal bir şekilde yönetebilirsiniz. Solgar bitkisel ürünleri, cilt ürünleri, yorgunluk giderici, kapsül, saç tırnak cilt, mutluluk hapı, eklem, hafıza, dikkat eksikliği çeşitleri ve menşe için Solgar ürün açıklamaları kısmından detaylı bilgi alabilir, Solgar firması online satış indirim fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Solgar Türkiye tarafından satışa sunulan ürünler, bilim destekli formüller ile yüksek kalite standartları ile sağlıklı vücut fonksiyonlarını desteklemeye yardımcı olur. Besleyici bir diyet, egzersiz ve besin takviyeleri ile sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bununla birlikte Solgar k vitamini kullananlar, e vitamini kullananların önerdiği ürünleri ile normal beslenme rutininiz ile alamadığınız besinleri alabilirsiniz. Akdeniz diyeti, yaşlandıkça sağlığı desteklemek için bilimsel olarak doğrulanmış böyle bir diyettir. Hem kuvvet antrenmanı hem de aerobik egzersizler sağlığınızı destekleyebilir ve her ikisini de egzersiz rutininize dahil etmek idealdir. Solgar balık yağı, omega 3 çoklu doymamış yağ asitleri EPA ve DHA'nın en iyi kaynağıdır. Bu sağlıklı yağlar, biliş ve kalp sağlığını destekler, sağlıklı vasküler fonksiyonun korunmasına yardımcı olur, eklemleri ve çok daha fazlasını destekler. Çoğu sağlık otoritesi tarafından Solgar E vitamini gibi gerekli vitamin ve mineralleri içeren takviyeler genel sağlığı desteklemek için önerilir. Vitaminler, mineraller ve özel enzimler gibi besin takviyeleri cinsiyete özgü ihtiyaçları veya sağlıkla ilgili endişeleri gidermeyi sağlayabilir. Genel sağlığın korunmasına yardımcı olmak için ihtiyacınız olan besin alımını artırmaya yardımcı olabilir. Solgar şampuan, saç ve cilt destek ürünleri, özel ihtiyaçlar için saçlarınızın ve cildinizin ihtiyaç duyduğu besin maddelerini düzenli bir şekilde almanızı sağlayabilir.

Beyin Sağlığı İçin Solgar Faydaları

Beyin Sağlığı İçin Solgar Faydaları

Beyin en karmaşık organlarımızdan biridir. Sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzı beyin sağlığının korunmasına yardımcı olabilir. Çalışmalar belleğinin 40 yaşından sonra her on yılda yaklaşık yüzde 10 oranında azaldığını göstermektedir. Solgar ilaç dışı nane özü gibi faydalı takviyelerin, hafızanızı desteklemeye yardımcı olduğu klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Dinlendirici uyku, sağlıklı bir yaşam tarzı ve beyin sağlığını destekleyen besinler ile hafıza ve bilişsel sağlığınızı sürdürmemize yardımcı olabilir. Beynimize doğru besinleri sağlamak beyin sağlığımızı korumaya yardımcı olabilir. İyi yemek, egzersiz yapmak, çok fazla şekerden kaçınmak ve zihin egzersizlerini artırmak hafıza sağlığını destekleyebilir. Solgar ürünleri ne işe yarar sorusunun cevabı, ürünlerin içeriğine bağlıdır. Örneğin, beyin sağlığını destekleyen takviyeler, beynin önemli bir fonksiyonu olan hafızanın korunmasına yardımcı olabilir. Çok çeşitli faktörler konsantre olmayı zorlaştırabilir. Yeterince uyuduğunuzu düşünseniz bile yorgun olabilirsiniz. Zihninizin sağlıklı bir diyet, uyku, egzersiz ve beyin sağlığını destekleyen bir yaşam tarzı ile daha iyi odaklanmasına yardımcı olabilirsiniz. İnsan beyni, vücudun toplam enerjisinin % 20'sini tüketen bir organdır. Beyninizin sağlıklı kalması için dinlendirmek ve uygun besinlerle beslenmenizi takviye ederek zihinsel zorlukların üstesinden gelebilir ve daha fazla odaklanmanıza yardımcı olabilirsiniz. Beyin sağlığını desteklemek için nane veya adaçayı özütü gibi besinlerle vücudunuzu takviye edebilirsiniz. Odaklanma zorluğunuzun sıra dışı olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuzla bir randevu almalısınız.

Sağlıklı Bir Kalple Yaşayın

Sağlıklı Bir Kalple Yaşayın

Kaç yaşında olursak ya da liderlik ettiğimiz yaşam türü ne olursa olsun, kalbi sağlıklı tutmak çok önemlidir. Kalp ve dolaşım sistemi sağlığı genel olarak refahı artırabilir. Sağlıklı bir yaşam tarzı ve doğru Solgar vitamin takviyeleriyle birlikte düzenli egzersiz, ideal kolesterol ve kan basıncı seviyelerini desteklemeye yardımcı olabilir. Solgar balık yağı, omega-3 yağ asitleri, B3, C, D, E ve K vitaminleri, resveratrol, magnezyum, koenzim Q10, L-karnitin, taurin, alıç özleri ve arjuna gibi besin destekleri, sağlıklı diyetlerde bile yeterince alamadığınız besinleri sağlamaya yardımcı olabilir. Koenzim Q10 (CoQ10), enerji molekülü ATP'nin üretiminde yer aldığı için kardiyovasküler sağlığı desteklemek için hayati önem taşır. Kalp dokusundaki CoQ10 seviyeleri normal yaşlanma sırasında düşer. CoQ10 desteğinin kalp sağlığını geliştirdiği gösterilmiştir. HDL, LDL ve toplam kolesterol seviyelerini normal aralıkta tutmak, kalbi sağlıklı tutabilmenin en kolay yoludur. Sağlık profesyonelleri, sağlıklı bir kardiyovasküler sistemin korunmasında iyi (HDL) ve kötü (LDL) kolesterol arasındaki optimal dengenin önemli olduğuna inanmaktadır. Sağlıklı bir diyet, egzersiz ve yaşam tarzı kalp sağlığı için önemlidir. Spesifik besinler sağlıklı kolesterol seviyelerini korumaya yardımcı olabilir. Düşük enerji seviyesi ve yorgunluk, yetersiz beslenmekten, hücresel enerji eksikliğine kadar herhangi bir şeyden kaynaklanabilir. Enerji, sağlığın temelidir. Sağlıklı bir diyetle doğru vitaminleri, mineralleri ve besinleri takviye ederek enerjinizi koruyabilirsiniz. ‌‌Solgar tüm ürünleri, B12, resveratrol,PQQ ve CoQ10 gibi bileşikler, hücrelerin ihtiyaç duyduğu enerjiyi üreten küçük yapıları beslemeye yardımcı olabilir. Hücresel enerji seviyenizi optimize etmek için tasarlanmış sağlıklı bir diyet, düzenli egzersiz ve takviye besinler ile enerjinizi artırabilirsiniz. B kompleks vitaminleri enerji üretiminin desteklenmesinde rol oynar ve beslenme rutininiz bu besin maddelerinin optimal miktarlarını sağlayamayabilir. B kompleksi ile takviye, enerji üretimini ve genel olarak sağlığınızı desteklemeye yardımcı olur. Solgar B12 yorumlarında bahsedilenlere göre, ginseng özleri, mitokondriyal fonksiyonu teşvik eder, enerji ve dayanıklılığı artırır. Stresi yönetmek de daha enerjik hissetmemize yardımcı olabilir. Ashwagandha bitkisinin sağlıklı zihinsel ve fiziksel stres tepkisini teşvik ettiği gösterilmiştir.

Kolesterolü Dengeleyin

Kolesterolü Dengeleyin

“Kolesterol” vücudunuzun çeşitli nedenlerle oluşturduğu mumsu maddeleri ifade eder. Kolesterolün yaygın olarak ölçülen üç formu vardır. Doymuş yağ alımını azaltmaya ve çözünür lif alımını artırmaya ek olarak, gamma tokoferol, pantethine, karotenoid likopen, enginar, sarımsak özleri, yeşil çay ve nar, “kötü” kolesterol adı verilen sağlıklı düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) seviyelerini azaltmaya yardımcı olur. Azaltılmış doymuş yağ miktarına sahip bir diyet ve bazı takviyelerinin alınması sağlıklı kolesterol seviyelerini desteklemeye yardımcı olabilir. Kalbiniz kan pompalarken arterlerin duvarlarına baskı uygular ve buna kan basıncı adı verilir. Sistolik ve diyastolik olmak üzere iki okuma ile ölçülür. Sağlıklı kan basıncını desteklemeye yardımcı olan takviyeler arasında Solgar ürünleri ve faydaları içeriğinde magnezyum, flavonoid quercetin, hesperidin, myricetin ve myricitrin, üzüm polifenolleri, nar özleri, yeşil kahve çekirdeği, zeytin yaprağı, alıç, omega-3 yağ asitleri, koenzim Q10, kalsiyum, K vitamini, L-arginin, resveratrol ve melatonin yer alır. Vasküler sağlık büyük ölçüde sağlıklı bir beslenmeye ve tutarlı fiziksel aktiviteye bağlıdır. Sağlıklı kan basıncını korumaya yardımcı olduğu bilinen takviyeler, vasküler sağlığın desteklenmesine de yardımcı olabilir. Solgar yağ yakıcı katalog ürünlerinin yanı sırta sağlıklı bir diyet ve egzersiz genel refah seviyenizi artırır. Aktif bir yaşam tarzı için besinlerle fitness hedeflerinize ulaşabilirsiniz. İlave protein destekleri, egzersiz programınızı desteklemek ve güçlü kalmak için ihtiyacınız olan besinleri almanıza yardımcı olabilir. Diğer bileşikler, egzersiz yaptıktan sonra vücudunuzun daha kısa sürede iyileşmesine yardımcı olabilir. Dayanıklılık eğitimine katılıyorsanız, kiraz özü ile birlikte ek proteinler (bitki kaynaklarından veya peynir altı suyundan) almak, eğitimden sonra kaslarınızın iyileşmesine yardımcı olabilir. Amino asit L-glutamin içeren takviyelerin egzersiz sonrasında meydana gelen kas ağrısını hafifletmeye yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Enflamasyon, çeşitli uyaranlara karşı vücudun gösterdiği biyolojik bir yanıttır. Eklemlerinizden bilişsel işlevinize kadar sağlığınızın neredeyse her yönünü etkileyebilir. Solgar bağışıklık güçlendirici ürünleri; doğru beslenme ve sağlıklı yaşam tarzı seçimleri, sağlıklı bir inflamatuar yanıtı teşvik etmeye yardımcı olabilir. Meyveler, sebzeler ve sağlıklı yağlar açısından zengin sağlıklı bir diyet sağlıklı vücudunuzun destekler. Solgar Omega 3 yağ asitleri ve kurkumin gibi besinler inflamatuar yanıtı geliştirmeye yardımcı olabilir. Omega 3'ler, kalp ve tüm vücut sağlığını desteklemeye yardımcı olurken, kurkumin eklem ve organ sağlığını desteklemek için iltihaplanmayı önler. Kurkumin, zerdeçalının bir özütüdür ve kurkuminoidler adı verilen biyoaktif bileşikler bakımından zengindir. Bu kimyasallar kalp sağlığını, bağışıklık fonksiyonunu ve çok daha fazlasını destekler. Curcuminoids ayrıca eklem sağlığını desteklemek için enflamatuar faktörleri önlemeye yardımcı olur. Bu curcuminoid bileşikleri zerdeçal açısından zengin gıdalarda bulunur, ancak yüksek kaliteli bir kurkumin takviyesinde çok daha konsantre olacaktır. İki yaygın omega yağ asidi vardır. Bunlar omega-3'ler ve omega-6'lardır. İkisi de sağlık için önemlidir, ancak ikisini dengelemek daha da önemlidir. Omega-3 ile omega-6 yağ asitleri arasında sağlıklı bir dengenin sağlanması, sağlıklı bir inflamatuar yanıtın desteklenmesine yardımcı olabilir. Optimum sağlık için, omega-6'nın omega-3 yağ asitlerine oranı 1:1 ile 4:1 arasında olmalıdır.

Kemik ve Sindirim Sağlığını Destekleyin

Kemik ve Sindirim Sağlığını Destekleyin

Çoğu insan kemik sağlığı söz konusu olduğunda kalsiyum gibi mineralleri düşünür. Bununla birlikte kemiklerinizi güçlendirmek ve sağlığını korumak için Solgar kalsiyum takviyelerinden daha fazlasına ihtiyacınız vardır. Ancak bazı vitaminler de önemlidir. Özellikle, D ve K vitaminleri kemik sağlığı için iyidir. Solgar D vitamini, kalsiyumun sindirim sisteminden kan dolaşımına emilmesini sağlar. Bu sayede sağlıklı kalsiyum seviyelerinin korunmasına yardımcı olur. Solgar vitamin D3 dışında K vitamini de önemlidir. Sağlıklı kemik yapısını desteklemeye yardımcı olan K vitamini, kemik gelişimi için özel bir proteinin üretimini desteklemeye yardımcı olur. K2 vitamini, kemik matrisine kalsiyum taşınmasını teşvik eder ve kemik yoğunluğunu korur. Solgar C vitamini faydaları arasında güçlü kemik oluşumu gelir. Solgar C vitamini kullananlar bu etkiyi gördüklerinden bahsederler. Benzer şekilde Solgar çinko kullananlar da kemik gelişimlerinin güçlendiklerinden söz ederler. Fitoöstrojenler olarak bilinen bitki hormonları içeren Solgar diz için takviyeler, sağlıklı kemik mineral yoğunluğunu desteklemeye yardımcı olabilir. Vitaminler ve mineraller arasında C, D ve E vitaminleri ile kalsiyum ve magnezyum önemlidir. Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme de kemiklerin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Kemik sağlığını korumak için en iyi yaklaşım, genel olarak sağlıklı bir yaşam sürmektir. Bu, sağlıklı yemek, egzersiz yapmak, sigara içmemek ve alkol alımını en aza indirmek anlamına gelir. Sağlıklı bir sindirim sistemi, yiyeceklerin ve tüm besin maddelerinin optimal kullanımı için gereklidir. İyi ve kötü bakterilerin sağlıklı bir dengesinin yanı sıra sağlıklı bir sindirim enzimi seviyesi ve etkili bir pH dengesi sağlamak, sadece sindiriminizi değil tüm vücut sağlığınızı optimize edebilir. Dengeli ve sağlıklı yemekleri aşırıya kaçmadan tüketmek, sindirim sağlığı için en önemli adımlardır. Sindirimi zor gıdaları beslenme listenizden çıkartmak, yatmadan iki saat önce yemek yememek, düzenli egzersiz yapmak, alkol almamak, yeterli su tüketmek ve sağlıklı bir kiloyu korumak sindiriminizi iyileştirebilir. Birçok durumda yediğiniz yemeğin miktarı, yediğiniz yiyecek türlerinden daha önemli olabilir. Küçük porsiyonlar yemeye çalışın ve yavaşça yiyin, yemeğinizi iyice çiğneyin. Aşırı yağlı yiyeceklerden kaçının. Domates sosu ve turunçgiller gibi asitli yiyecekler ve baharatlı yiyecekler ara sıra sindirim rahatsızlığına neden olabilir. Solgar yağ yakıcı kullananlar üründen memnun kaldıklarını dile getirirler. Doğru adımları attığınızı düşünüyorsanız, ancak yine de sindirim rahatsızlığınız varsa, doktorunuza danışmalısınız. Karbonhidratları, proteini ve yağı parçalayanlar da dahil olmak üzere sindirim enzimleri sağlıklı sindirimi destekler. Aynı zamanda Solgar ödem söktürücü kullananlar da olumlu sonuçlar ile karşılaştıklarını belirtirler. Mide ayrıca yiyecekleri parçalamak için yeterli miktarda hidroklorik aside ihtiyaç duyar. Optimal sindirimi desteklemek için yemeklerden önce bazı enzimler ve betain hidroklorür tüketilebilir.

Kadın Sağlığına Özel Ürünler ve Stres Yönetimi

Kadın Sağlığına Özel Ürünler ve Stres Yönetimi

Kadın sağlığı ihtiyaçları erkeklerden farklıdır. Tüm vücut, kemik ve hormon sağlığınızı, özellikle vücudunuz zaman içinde değiştikçe, ihtiyacınız olan besinler ile destekleyebilirsiniz. Yaşamın farklı aşamaları boyunca optimum sağlığınızı korumak için alabileceğiniz gıdalar, vitaminler ve eylemler hakkında uzman hekimlerden bilgi edinebilirsiniz. Sağlıklı bir diyet, düzenli egzersiz ve kadın sağlığının korunmasına yardımcı vitaminler ve besinler ile sağlığınızı optimize edebilirsiniz. Kadınlar yaşlandıkça östradiol, progesteron, DHEA ve testosteron hormonları azalır. Bu durum özellikle menopozdan sonra kilo alımı, genel yorgunluk ve sıcak basması ve diğer şikâyetlerle sonuçlanabilir. Kadınlar erkeklerden daha fazla demir, kalsiyum ve folata ihtiyaç duyabilirler. Genel olarak kadınların günde 400 mcg folat, 1.000-1.200 mg kalsiyum alması önerilir. Kalsiyuma, genellikle D vitamini ve K2 takviyeleri de eşlik eder. Son olarak, menopoz öncesi kadınlar aylık döngüleri boyunca demir kaybeder. Bununla birlikte, Solgar demir hapı çeşitleri oksitleyici etkileri nedeniyle bir doktor tarafından onaylanmadığı sürece takviye edilmemelidir. Sağlıklı stres yönetimine yönelik bilim temelli yaklaşımı keşfederek hayat kalitenizi artırabilirsiniz. Kötü beslenme alışkanlıkları, uzun çalışma saatleri ve egzersiz eksikliği vücut fonksiyonlarınızı ve genel olarak sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Düzenli egzersiz, dinlendirici uyku ve sağlıklı beslenme ve yaşam tarzı seçimleri sağlıklı stres yönetimine katkıda bulunur. Potansiyel olarak stresli durumlar kaçınılmaz olmakla birlikte, Solgar probiyotik destekleri, multivitaminler, özellikle Solgar C vitamini ve B kompleks vitaminleri, omega-3 yağ asitleri, L-theanine, fosfatidilserin, L-triptofan, DHEA, ashwagandha, adaptojenik otlar (fesleğen, limon balsamı, safran, ginseng ve manolya) sağlıklı stres yönetimini desteklemeye yardımcı olabilecek temel bileşenler arasında yer alır. Klinik öncesi çalışmalar, ashwagandha'nın sağlıklı mitokondriyal aktiviteyi ve sağlıklı merkezi sinir sistemi sinyalini desteklediğini ve sağlıklı bağışıklık sistemi işlevini teşvik ettiğini göstermektedir. Uzun vadede egzersiz, ana stres hormonu olan kortizol dengesini sağlamaya yardımcı olabilir. Melisa sakin ve rahat bir duygu durumu teşvik etmeye yardımcı olabilir. Günlük beslenme rutininiz ile alamadığınız bileşenleri takviye etmenin en kolay ve pratik yolu hazır besin takviyeleridir. Trendyol'un ayrıcalıklı Solgar vitamin e vitamini fiyat, k vitamini fiyatları ile ihtiyaç duyduğunuz tüm besin desteklerini anında satın alabilir, sağlığınıza yatırım yapabilirsiniz.