İlgili Kategoriler
Materyal
Renk
Boyut/Ebat
Fiyat
Tema / Stil
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ortam
Ürün Puanı
"

Tabure

" araması için 5831 sonuç listeleniyor

Kalitesiyle Öne Çıkan Tabure Çeşitleri Trendyol'da!

Tabure, en basit tanımıyla sırt ve kol dayama kısmı olmayan sandayedir. Romalılar, Yunanlılar, Vikingler ve Eski Mısırlılardan beri kullanımı günümüze kadar ulaşır. Eski dönemlerde oturmak için sık kullanılan bu ürün zamanla farklı yenilik ve özellikler katılarak her eve girer. Tek kişilik kullanıma sahip ürünlerdir. Kokteyl ve barlarda sık kullanılır. Bu alanlardaki tabure demir özelliği ile ön plana çıkar. Genellikle metal alanlarından yere sabitlenerek kullanılır. Klasik olarak eğlence mekanlarında yüksek ve tek bir ayak üstünde duran modeller ön plandadır. Genel anlamdaki taburelerin dışında kollu ve arkalıklı modellere de rastlanabilir. Ayaklı tabureler evlerde yüksek mutfak masalarında da sık sık kullanılır. Bu kullanımıyla mutfaklarda modern ve şık bir görüntü oluşturur. Ürün genel olarak taşıma kolaylığıyla ön plana çıkar. Görünümüyle her alana uyum sağlar. Pratik kullanımı ve yer kaplamamasıyla tercih sebebi olur. Evinizdeki tabureler kalabalık yemeklerde masa düzeni kurmak açısından da büyük yardımcınız olur. Kafelerde ve restoranlarda da kullanımına sık rastlanır. Farklı üretim şekilleri ile klasik tabure yuvarlak şeklinin dışında çeşitli geometrik kesimler de bulunur. Her bir ürün tasarımına uyumlu renklerle süslenir. Ürünün kullanıldığı alanlarda düzen kurmak kolaydır ve mekana daha çok kapasitenin sığdırılmasına yardımcı olur. Taburelerin farklı renk, model ve kaplama seçenekleri vardır. Farklı birçok materyal kullanılarak üretilebilirler. Kullanılacak alana uygun renk ve doku seçeneği bulmak mümkündür. Pek çok farklı marka bu konuda müşterilerine kaliteli malzemelerden üretilen ürünler tasarlar. Oturma amaçlı kullanılan bu ürünler konforlu olması gerektiği kadar tasarımı ve yapımında kullanılan malzemeyle de insan sağlığına uygun olmalıdır. Seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken öğeler vardır. Yapımında kullanılan materyal, yüksekliği, oturma kısmı, ayakları, rengi bunlardan bazılarıdır. Bu noktada tabure sandalye seçilirken farklı markaların ürettiği ürünlerin özellikleri iyi incelenmelidir. Trendyol'da müşterilere sunulan farklı binlerce ürünün açıklama ve görsellerini inceleyerek bu konuda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Kendinize uygun tabure fiyatları ve modellerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Farklı Boyutlarıyla Tabure Çeşitleri

Farklı Boyutlarıyla Tabure Çeşitleri

Kullanımlarıyla pratiklik sunan taburelerin kullanım amacına ve alana göre tasarlanan farklı boyutları bulunur. Genel olarak boyutları; kısa, orta ve uzun olarak üçe ayrılır. Aralarında üretime bağlı olarak farklılıklar olabildiğinden satın alma işlemi öncesi özelliklerini incelemekte yarar vardır. Boyutları konusundaki en önemli seçimlerden biri; kullanılacak masanın yerden yüksekliğidir. Küçük tabureler ek kullanım olarak en çok tercih edilen ürünlerdendir. Kullanımları kolaydır. Hemen hemen her alana sığabilir ve kaldırırken yer kaplamaz. Ek oturma alanı olarak sıklıkla tercih edilir. Kapı önü masa kullanan kafe ve restoranlar tarafından da kullanılan tabure çeşitlerindendir. Bu boyutlardaki modeller sehpa olarak da kullanıma olanak tanır. Üst üste koyularak dar alanlarda kolay depolama sağlar. Duş ve lavabolarda kullanılan boylar genellikle kısa modellerdir. Orta boyutta olanlar genel kullanım için daha çok tercih edilir. Ortalama 60-65 cm uzunluğunda üretilir. Klasik boyutlardaki masalarda rahatlıkla kullanılabilir. Uzun tabure modelleri, yüksek tezgah tarzı alanlarda kullanım için daha uygundur. Şık bir görünümleri vardır. Bazıları tek ayak üzerinde tasarlanır. Kendi etrafında dönebilen çeşitleri de mevcuttur. Mutfağınıza modern bir hava vermek amacıyla tabure uzun ürünleri tercih edebilirsiniz. Yüksek masalarda kullanımı oldukça rahat ve görüntüsü şıktır. Tabure ölçüleri kullanılacak alanlara uygun olarak seçilmelidir. Ofis alanları için kullanımda amortisörlü tabureler tercih edilebilir. Bu fonksiyonu ile ofis masasının ve kullanacak kişinin boyuna göre ayarlama yapmak mümkün hale gelir. Böylece çalışma alanında maksimum ergonomi ile dikkat dağılmasının önüne geçilerek uygun kullanım sağlanmış olur. Bunun dışında çocuklar için özel olarak üretilen boylarda tabureler de bulunur. Çocuklar için olanları genellikle güvenlikleri açısından sırtlık kısım eklenerek oluşturulur. Eğlenceli tasarımlar eklenen tabure renkli modeller çocuklar için hoş bir seçenektir.

Kaliteli Materyallerle Üretilen Tabureler

Kaliteli Materyallerle Üretilen Tabureler

Geniş kullanım alanlarıyla öne çıkan ve günlük olarak sıkça kullanılan bu üretimler farklı pek çok materyalden üretilebilir. Taşıma kolaylığı ve hafifliği göz önünde bulundurulduğunda en pratik olanlarından biri tabure plastik üretimlerdir. Sağlam ve uzun ömürlü kullanıma olanak verecek şekilde tasarlanır. Farklı renk ve desen seçeneklerine sahiptir. Oldukça hafif yapıları ile öne çıkar. Çocuklar için kullanılan alanlarda kazaların önüne geçmek için genellikle bu modeller tercih edilir. Sağlığa uygun plastiklerden üretilir ve gerekli testlerden geçirilerek satışa sunulur. Çocuklar için kullanımında geniş ayaklı modeller yer alır. Tabure ahşap modelleri, doğa ile iç içe bir görünüm sunar. Dış mekanlarda sıklıkla tercih edilir. Farklı ayak özelliklerine sahip olarak üretilebilir. Ahşap için çeşitli ağaç malzeme kullanılabilir. Bu ürünün kalitesine ve fiyatına göre değişkenlik gösterir. Kullanılan ahşap doğal haliyle bırakılabildiği gibi isteğe bağlı olarak cilalı seçenekleri de mevcuttur. Cilalı olan modeller nem ve ısıya daha dayanıklı olduğu için dış mekanlarda sıklıkla kullanımına rastlanır. Bu çeşitler çizilmeye karşı da belli oranda dayanıklı olarak üretilir. Vintage üretimlerde çoğunlukla ahşap malzemeler kullanılır. Ofia içi kullanımlarda genellikle metal ürünler tercih edilir. Metal malzemeler ile üretilenler modellerde metal, ahşap ya da metal, plastik gibi karışım içeren seçenekler de bulunur. Ofis alanlarında genel tercih tabure deri çeşitlerinden yanadır. Bu noktada kullanılabilecek farklı kalitede deri malzeme bulunur. Deri materyal ortama daha ağır ve ciddi bir hava katar. Kullanılan malzeme güçlü dikişlerle tasarlanır. Bu şekilde uzun sürelerde yıpranma en aza indirilir. Deri seçenekleri içinde de farklı renk kombinasyonları görmek mümkündür. Ofislerde genellikle siyah ve beyaz olanlar tercih edilse de özellikle oyun alanları ve eğlenceli ortamlarda farklı renklerin kullanımı da dikkat çeker. Klasik görünümleri ile geçmişten günümüze taşınan bir diğer çeşit ise tabure örgü modellerinde göze çarpar. Bu ürünlere kafe önü masalarda, piknik alanlarında ve çay ocaklarında sıkça rastlanır. Geleneksel bir görüntü oluşturur. Bambu materyallerin sık ve sağlam şekilde örülmesi ile üretilir. Taşıma kapasiteleri yüksektir. Tabure sandalye modelleri arasında seçim yapmaya çalışırken farklı ayak özellikleri ile de karşılaşabilirsiniz. 3 ayaklı ya da 4 ayaklı modellere sıkça rastlanır. Modern görüntüleri ile tek ayaklı uzun tabureler dikkat çeker. Ahtapot kollarına benzerliğiyle isimlendirilen ahtapot ayaklı tabureler iç içe geçmesi ve farklı tasarımları ile göze hitap eder. Bu ürünlerin üst üste koyularak istiflenmesi kolaylık sağlar. Ayrıca tamamen dekoratif amaçlı üretilen porselen tabureler de bulunur. Üzerlerinde farklı tasarımların yer aldığı bu ürünler sergilendiği alanda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Ortama, kullanılan motife uygun şık bir tarz katar.

Tabure Üretiminde Farklı Kullanımlara Uyumlu Tasarımlar

Tabure Üretiminde Farklı Kullanımlara Uyumlu Tasarımlar

Tabureler; ev içinde, bahçe ya da balkonlarda, ofislerde fonksiyonel kullanımlarıyla hayatı kolaylaştıran ürünlerdendir. Kısa dinlenmeler için pratik oluşlarıyla tercih sebebi haline gelirler. Tabure sehpa olarak kullanıma olanak tanıyarak üstüne çay, kahve gibi şeyler koyulabilir. Özellikle büyük sehpalar kullanılamayan dar alanlarda bu açıdan fonksiyonel bir kullanım sağlarlar. Evlerde ya da ofislerde yüksek alanlara ulaşmak için de kullanımları mümkündür. Zengin model ve materyal çeşitliliği ile her alana uyum sağlar. Günümüzde fonksiyonellikleri dışında estetik görünümler yaratmak için de kullanılır. Farklı tarzdaki ürünler ile ister salonunuza, mutfağınıza ya da balkonlara isterseniz de ofis alanınıza tarz bir görünüm verebilirsiniz. Bunun için tasarlanan farklı renk ve dokularda ürünlerden kullanacağınız alana uyumlu olanı seçebilirsiniz. Mutfak alanlarında genellike tabure beyaz, gri renkler tercih edilir. Bu renklerin tercih sebebi her alana kolayca uyum sağlayabilmesidir. Mutfak eşyaları ile renk uyumu sağlayarak odaya görsel bir hoşluk katar. Alandan tasarruf etmek amacıyla üst üste geçebilen tabure seti üretimleri bulunur. Bu setler farklı sayılarda kombinlenebilir. Tabure 4 lü, 6 lı seçeneklerinden ihtiyacınıza uygun olanı tercih ederek pratik ve fonksiyonel bir oturma alanı hazırlayabilirsiniz. Küçük çocuklar için de oturma alanı olarak kullanılabileceği gibi, banyoda el yıkamak için boylarının yetmediği lavabolara ulaşma imkanı da verir. Bu modeller sağlam yapıdadır. Genellikle plastik olarak üretilse de ahşap ya da metal seçenekleri de bulunabilir. Devrilme, sallanma gibi durumlarda oluşabilecek kazaların önüne geçmek amacıyla titizlikle üretilir. Basamaklı olan modelleri de mevcuttur. Bu ürünler kullanım kolaylığı ile dikkat çeker. Ayrıca duş alanlarında oturma amacıyla da rahatlıkla kullanılabilir. Duşta oluşabilecek kayma riskini engeller. Tabure sandalye modelleri sağlık açısından elverişli ürünlerle, uzun ömürlü kullanım hedeflenerek üretilir. Çağın değişen ritmine ayak uydurarak rahatlık ve fonksiyonelliği, estetik görüntü ile birleştiren ürünler evinizde konforu zarafetle buluşturan alanlar açar.

Çok Yönlü Kullanımlarıyla Tabure Çeşitleri

Çok Yönlü Kullanımlarıyla Tabure Çeşitleri

Oturma alanlarında sıklıkla tercih edilen taburelerin farklı modelleri vardır. En pratik olanları çok amaçlı olarak üretilenlerdir. Çok amaçlı ürünler pratik olarak kullanıma olanak tanır. Tabure açılır kapanır çeşitler olarak da bilinir. Kolay şekilde katlanarak taşıma kolaylığı sağlar. Aynı zamanda şık ve zarif görünüme de sahiptir. Çok amaçlı ürünler genellikle plastik malzemelerle üretilir. Aynı zamanda tabure katlanır özelliği ile her yere kolayca kaldırılabilir. Böylece kullanım alanında ferahlık oluşturur. Günümüzde kullanım alanlarında işlevsellik ön plana çıkar. Kullanılacağı zaman çıkarılan ve sonra kolayca kaldırılan modeller bu sebeple sıkça tercih edilir. Bunun yanı sıra konfor ve ergonomi de özen gösterilen hususlar arasında gelir. Salon ve mutfak gibi alanlarda yumuşak malzeme ile desteklenen tabure puflar hem rahatlık verirken hem de yerden tasarruf edilmesine destek olur. Yaşam alanına uygun olarak farklı renk ve desen seçeneklerini puf modellerde de bulmak mümkündür. Kullanılan malzemeye sabitlenen modeller olduğu gibi istenildiğinde çıkarılabilen minderli seçenekler de vardır. Minderlerin kaplama kısımları da çoğunlukla çıkarılıp yıkanabilir özellikte fermuarlı olarak üretilir. Kullanım alanınıza göre tabure tekerlekli çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Bu çeşitte de 3 lü ya da 4 lü ayak tasarımları bulunur. Çoğunlukla metal üretimlerde kullanımına rastlanır. Ayaklara sıkıca monte edilen tekerlekler sayesinde bir yerden diğer yere rahatça sürüklenebilir. Tekerlekler 360 derece dönme kabiliyetine sahiptir. Devrilme riskini engelleyecek şekilde tasarlanır. Özellikle uzun masalarda çalışanlar için fonksiyonel bir seçim olarak ortaya çıkar. Kamp alanlarında kullanım amacıyla çantalı tabure çeşitleri de üretilir. Bu ürünler çoğunlukla metal geçmeli ayaklar kullanılarak tasarlanır. Kullanım sonrasında kolayca katlanır ve kendi çantasında rahatlıkla taşınabilir. Farklı tabure modelleri arasından kullanım alanı ve amacınıza yönelik ürüne ulaşabilirsiniz. Balkonlarınız için bir tabure masa seti temin ederek sevdiklerinizle hoş sohbet ortamları yaratabilirsiniz. Ayrıca farklı boylardaki tabureleri üzerlerine saksı içinde çiçekler konulan çiçeklerle dizayn edip şık bir bahçe alanı da oluşturabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Tabure Çeşitliliği

Her Bütçeye Uygun Tabure Çeşitliliği

Tabure fiyatları kullanılan materyale, işlevselliğine, özelliklerine ve ölçülere göre değişkenlik gösterir. Her alanda tercih edilen ürünün çeşitli kullanımı pek çok farklı markayı üretime dahil eder. Bu durum da müşterilere zengin seçenek imkanı tanır. Tabure fiyatları ahşap materyallerde kendi içinde kullanılan malzemeye göre farklılık gösterebilir. Ayrıca ahşabın kesimi ve cilası gibi özellikler de etkileyen diğer öğelerdir. Her tür materyalde farklı kesim özellikleri bulmak mümkündür. Plastik ürünlerle, metal ürünler arasındaki materyal farkı ve ağırlık gibi özellikler de fiyatları etkileyen faktörlerdendir. Markalar müşteri memnuniyetini ön planda tutarak hem kaliteli hem de her bütçeye uygun ürünler tasarlar. Her bir üretim aynı zamanda konfor ve ergonomi göz önünde tutularak yapılır. Bu anlamda eklenen her bir özellik almak istediğiniz ürünün fiyatını değiştirebilir. Seçiminiz tamamen konfordan yana ise tabure puf fiyatlarını incelemek işinizi kolaylaştırabilir. Bu modeller aynı zamanda mutfaklarda da şık bir görüntü oluşturur. Yumuşak minderlerle desteklenerek üretilir. Böyle bir tercihle hem konfor alanınıza katkıda bulunur hem de evinizin dekorasyonunu küçük bir dokunuşla yenileyebilirsiniz. Alacağınız üründe tarz arayışınız da var ise o zaman birbirinden şık görünümlü desenli modellere de göz atabilirsiniz. İndirimli uzun tabure fiyatlarından yararlanarak ev içi, ofis ya da kafe kullanımında yenilikçi bir tarza imza atmak isteyebilirsiniz. Amaca yönelik kullanımlarla tekli tabure ya da set halinde üretimlerden birini seçebilirsiniz. Böylece bütçenizi ihtiyacınızla uyumlu şekilde yönetebilirsiniz. Birbirinden göz alıcı ve fonksiyonel bu ürünlere kolayca tek bir yerden ulaşmanız da mümkündür. Trendyol farklı markaları bünyesinde bulundurarak ürün çeşitliliği sunar. Ayrıca aynı ürünlerin birbirinden güzel renk seçenekleri de bulunur. Bu şekilde kullanacağınız alanda doğru renk kombinini yapabilirsiniz. Avantajlı tabure sandalye fiyatları için Trendyol'u ziyaret edebilir, alışverişinizi kolayca ve güvenle tamamlayabilirsiniz.

Size Uygun Tabureye Kolay Ulaşım

Size Uygun Tabureye Kolay Ulaşım

Marka ve ürün çeşitliliğinin çok olduğu durumlarda alışveriş yapmak ve doğru kararı vermek zorlayıcı olabilir. Bu durumda ürünleri daha önce kullanan kişilerin deneyimleri yol gösterici olur. Bu şekilde özellikle ilk kez satın alacağınız bir ürün için detaylı bilgiye sahip olmanız kolaylaşır. Her bir markayı ve modeli tek tek inceleme zahmetine girmenize gerek kalmaz. Yapılan binlerce yorum arasında filtreleme kullanarak sizi ilgilendiren kısımları incelemeniz de mümkündür. Bu şekilde fiyat/performans olarak dilediğiniz bilgiye ulaşabilir ve tabure modelleri fiyatları hakkında da detaylı inceleme yapabilirsiniz. Satın almayı düşündüğünüz modellerin detaylı resimlerine göz atabilir ve ürün özelliklerine ulaşabilirsiniz. Böylece kullanım alanınıza boyut olarak en uygun ürünü bulmanız mümkün hale gelir. Taşıma kapasiteleri, materyalleri, çok fonksiyonlu özellikleri gibi detaylı bilgilere ulaşmanız da mümkündür. Kararsızlık yaşadığınız durumlarda ürünleri birbirleri ile hızlıca karşılaştırabilirsiniz. Set halinde satılanlar için set içeriğine kolayca ulaşabilir ve alacağınız ürünün net içeriğini öğrenebilirsiniz. Özellikle bir materyal seçiminiz varsa bunu filtreleme alanından seçerek sonuçların sayısını azalatabilir ve daha rahat bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Tabure çeşitleri fiyatlarını da birbiriyle kıyaslayarak bütçenize uygun ürüne ulaşabilirsiniz. Benzer ürünleri üreten markaların da genel yorumlarına bakabilir ve güvenle alışverişinizi sürdürebilirsiniz. Ayrıca, beğendiğiniz bir ürünün farklı renk seçeneklerine de ulaşabilirsiniz. Size uygun rengi seçerek dekoratif olarak da şık bir görüntü sağlayabilirsiniz. Farklı detayları evinizin konforundan uzaklaşmak zorunda kalmadan inceleyebilirsiniz. Bu şekilde hem aklınızdaki sorulara cevap bulabilir hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Çok sayıdaki çeşit arasında detaylı inceleme ile tam olarak size uyan, aradığınız modele ulaşıp konfor alanınıza şıklığı ve pratikliği bir arada taşıyabilirsiniz.

Tabure Kaç Kilo Taşıyabilir?

Küçük oturak anlamına gelen ve özellikle mutfaklarda sık kullanılan taburelerin çeşitli kilo kaldırma kapasiteleri vardır. Taburenin yapımında kullanılan malzeme ve tasarımsal özellikleri, taşıyabileceği maksimum kilo üzerinde belirleyici olan faktörlerdir. Tek kişinin oturmasına uygun olan bu ürünlerin kilo kapasitesinin çok fazla olmaması normaldir. Plastik, metal veya tahtadan yapılan taburelerin taşıyabileceği kilo da doğal olarak farklıdır. Yere sabitlenerek kullanılan bu ürünlerin bacakları ve oturma kısmı mevcuttur. Bu bölümler sayesinde tabure sizi rahatlıkla taşır. Sırt ve kol dayama kısmı olmayan taburelerin bir kısmının 120 bazılarının ise 150 kg taşıma kapasitesi bulunur. Bazı tabureler ise 110 ila 130 kilo taşıyabilir. İhtiyaçlarınıza uygun tabureyi seçerek bu kullanışlı ürünün avantajlarından uzun süre yararlanabilirsiniz. Taburenizi ister banyoda ister mutfakta kullanabilir, bu ürün sayesinde kolunuzun uzanmadığı yerlerden eşya indirebilirsiniz.

Tabure Çeşitleri Nelerdir?

Tabureler, kullanım alanlarına göre üretilirler. Farklı amaçlara uygun olarak tasarlanan tabure çeşitleri mevcuttur. Genel kullanıma uygun standart taburelere ek olarak arkalığı olan ürünler de bulabilirsiniz. Bu ürünler sayesinde tabureye yaslanmanız mümkün hâle gelir. Klasik taburelerin daha fonksiyonel olan bu versiyonları, özellikle uzun süre oturması gereken kişilerin konforunu sağlamaya yöneliktir. Katlanır tabure ise bu ürünün çeşitleri arasında fonksiyonelliğiyle öne çıkar. Özellikle kamp ve piknik alanlarında tercih edilen bu taburelerin taşınması son derece kolaydır. Söz konusu ürünleri, işiniz bittikten sonra katlayarak rahatlıkla arabanın bagajına veya başka bir ortama kaldırabilirsiniz. Banyo taburesi, duş alırken kullanabileceğiniz yapıdadır. Genellikle plastikten üretilen bu taburelerin bazıları duvara monte edilebilir. Bar taburesi, genellikle uzun ayakları olan modellerdir. Kokteyl ve barlarda kullanılmak üzere tasarlanan bu ürünler, hem şık hem de fonksiyoneldir. Bazı bar taburelerinin yüksekliğinin ayarlanması da mümkündür. Bu tür bar tabureleri, ürünü kullanan kişinin boyuna ve ihtiyaçlarına göre daha yüksek veya alçak bir hâle getirilebilir.

Tabure Nasıl Temizlenir?

Taburelerin nasıl temizleneceği, ürünün yapım malzemesine bağlı olarak değişiklik gösterir. Eğer tabureniz ahşap malzemeden imal edildiyse özellikle hassas bir temizleme işlemi yapılması gerekir. Ahşap malzemeler, ılık su ve deterjanla silinebilir. Bununla beraber ahşabın uzun süre ıslak kalmaması önem arz eder. Ahşap tabureyi doğudan yıkamanız fazla ıslanmasına neden olabilir. Bu ürünü ılık su içeren bir bezle temizledikten sonra kolayca kuruyabileceği, hava aldığı bir alana koymanız tavsiye edilir. Hasır tabureyi temizlerken yumuşak başlı bir fırça kullanmanız önerilir. Bunun nedeni ise hasırın hassas bir malzeme olması nedeniyle sert fırça darbelerine maruz kaldığında zarar görme riskidir. Hasır da sudan olumsuz etkileneceği için bu malzemeden üretilen tabureleri mümkün olduğunca az suyla temas ettirerek temizlemeniz doğrudur. Plastik malzemeden üretilen taburelerin ise suyla temas ettirilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Bu ürünleri ılık su ve deterjanla kolayca temizleyebilirsiniz. Üstü deriyle kaplı bar taburelerinin ise yumuşak bir bezle silinmesi tavsiye edilir.