placeholder
"

Tesa

" araması için 1880 sonuç listeleniyor

Tesa Yapıştırıcı Çeşitleri ile Sağlam Tamiratlar

Günlük hayatta küçük ama çok kullandığımız ürünler vardır. Bunları düşündüğümüz zaman aklımıza pek gelmezler. İhtiyacımız olduğunda ise kurtarıcı ürünler olmaktadırlar. Evinizi düşündüğünüz de nelerin en çok lazım olduğunu bulabilirsiniz. Tesa ürünleri de bu alanda kendini kanıtlamıştır. Kullanın alanları içinde araba filmleri de vardır. Arabaların içini ve dışını korumak için film kullanılır. Bu ürünler istenilen yere çekilerek o alanın muhafaza edilmesini sağlar. Bu işlemi yaptıktan sonra geçici olarak kullanıp sonrasında çıkarılabilir. Bir diğeri ise istenildiği kadar kullanılması olmaktadır. Sıfır arabaların en ufak bir dikkatsizlik nedeni ile çizilmemesi için daha çok tercih edilir. Burada Tesa cam izolasyon filmi kullanılır. Aracın iç bölgeleri için tercih edilen bu film bantlar her türlü yüzeye yapışır. Bu alanların pürüzlü ya da pürüzsüz olması önemli değildir. Her iki yüzey için de uygundur. Bu filmler yüzüklerin, saatlerin ya da herhangi bir malzemenin aracı çizmesini engeller. Araçların dış alanlarında da boyasının zede görmemesini sağlar. Özellikle sıfır araçlarda kullanılır. Yine etrafın kiri, tozu araçların dış yüzeyine yapışır. Bu filmler sayesinde araçların yüzeyi her zaman temiz kalır. Tesa kollu topuzlu kilit de firmanın ürünlerinden biridir.

Pratik Kullanım Sağlayan Tesa Ürünleri

Pratik Kullanım Sağlayan Tesa Ürünleri

Bant ya da yapıştırıcılar sadece endüstriyel olarak ya da tamirat için kullanılmazlar. Kullanım alanlarına bakınca oldukça geniş olduğu görülmektedir. Bu alanlardan ikisi de ofis ve okul olmaktadır. Buralar için sık sık tercih edilen ürünlerden biri ise şerit tarzda olan yapıştırıcılar olmaktadır. Yine ev için de ideal bir üründür. Bu ürünün farklı kuvvette olanları vardır. Kullanacağınız yere göre bunun tercihini yapabilirsiniz. Örneğin fotoğraf gibi hafif bir ürünü yapıştırmak için çok güçlü bir yapıştırıcıya gerek olmamaktadır. Tesa yapışkanlı askı da insanların yaşam alanlarını kolaylaştıran bir üründür. Şerit tarzda olan ve yanlış yazılan yerlerin düzeltilmesi için kullanılan ürünler de mevcuttur. İnce bir şerit şeklinde olan bu düzleyiciler en dar alanda dahi kullanılabilir. Bu ürünler doldurulabilir nitelikte olmaktadır. Farklı boyutları da vardır. Hem okulda hem evde hem de işyerinde gerekli olan ürünlerden biri de stick yapıştırıcı olmaktadır. Ödevlerden, kendin yap uygulamalarda ya da ofisteki bir malzemenin kolayca yapışmasında kullanılır. Hayatımızda en çok kullanılan yapıştırıcılar koli bantları olmaktadır. Ev taşımadan çocuklar ile oyun oynamaya kadar pek çok alanda kullanılabilir. Kartonların kapatılması için olmazsa olmaz üründür. Tesa koli bandı güçlü yapıştırma etkisi ile de her işte rahatça kullanılabilir. Hamur yapıştırıcılar da hem okul hem iş yeri için ideal ürünler olmaktadır. Yine ev ortamında da kullanılabilir. Bu ürün çift taraflı olarak yapıştırır. Kullanım sonrasında zorlanmadan ve yapıştırdığınız yere iz yapmadan çıkarılabilir. Tesa cırt bant da el işlerinde tercih edilir. Bant kesmek için üretilen aparatları da bulabilirsiniz. Yapıştırma işlemi sırasında işinizi kolaylaştırır. Daha hızlı uygulama yapmayı sağlar. Aynı zamanda yaptığınız işte odaklanmanızı ve düzgün bir iş ortaya çıkarmanızı sağlar. Pratik kullanım alanı olan ürünlerden biri de evde masa ya da sandalyenin yeri çizmemesi için üretilen aparatlar olmaktadır. Bunlar yer ile temas eden ürünlerin ayaklarına yapıştırılır. Böylece zeminin çizilmesini önler. Basit ve hızlı uygulama ile parkelerin iyi görüntüsünü kaybetmemesini sağlar. Tesa testere arayışında olanlar için bu ürünler de dikkat çekici olabilir. Bu marka içerisinde üretilen pratik ve kullanışlı ürünlerden biri de sineklik olmaktadır. Özellikle yaz aylarında haşere ve sinekler artmaktadır. Dışarıdan içeriye girmemeleri için tercih edilir. Hem kapı hem de pencere için uygun modeller mevcuttur. Tesa cibinlik de yine alınabilecek diğer ürünlerden biridir. Bu alanda kullanılan her ürün çevre dostu olmaktadır. Sürdürülebilir ve geri dönüşüm ile elde edilen ürünler olmaktadır.

Otomotiv Sektöründe Tesa

Otomotiv Sektöründe Tesa

Sadece evde değil yaşam alanlarının hepsinde Tesa banda rastlamak mümkün olmaktadır. Bunlardan biri de taşıtlardır. Otomotiv sektöründe pek çok alanda bu bantlar kullanılmaktadır. Akla gelen her alanda, iç ve dış bölgelerde oldukça işlevsel olmaktadır. Taşıtların dışında bulunan tırnaklı parçaları için tercih edilmesi kullanım alanlarından sadece biri olmaktadır. Bu parçaların eklenmesi ve tutturulması için uygun olmaktadır. Tesa anti slip bantlar bu aşama da işe yaramaktadır. Tırnaklı ve geçmeli parçaları ile araba yüzeyi arasında sürtünme ve anlık baskı sayesinde tutunma sağlar. Farklı iki malzeme dahi kolaylık ile yapışmaktadır. Örneğin plastik olan ürün ile aracın metal parçası bu malzemeler ile sıkı sıkı tutulabilir. Tesa çift taraflı bant çeşitleri de yine sektörde çokça tercih edilmektedir. Baskının eşit dağılması, yüksek performans göstermesi ile bunu başarır. Taşıma araçları ve özellikle de arabalara bakıldığı zaman en çok tercih edilen alanların başında pencere nikelajı gelmektedir. Bunun dışında kapı koruma lastiğinin arabaya tutturulmasında da kullanılmaktadır. Otomotiv sektöründe kullanılan bantların siyah olması da parçaların esas yüzey ile uygunluk göstermesini sağlamaktadır. Böylece göze batmayan bir görüntü oluşur. Bir diğer kullanım alanı kapı alt lastiği olmaktadır. Bu lastik bu bölgeye sıkı bir şekilde yapıştırılır. Arabanın arka cam üzerinde yer alan spoiler için de tercih edilir. Araçlarda elektronik olan ekipmanlar da bu bantlar ile tamir edilebilmektedir. Taşıtlarda elektrik denildiği zaman akla ilk akü gelmektedir. Burada bulunan hücrelerin bant ile çevrilmesi için kullanılır. Tesa elektrik bandı bu aşamada işe yaramaktadır. Teknolojinin hayatta yer aldığı her alanda olduğu gibi tablet teknolojisinin gelişmesi ile arabalarda da kendini göstermiştir. Arabada kullanılan dokunmatik ön konsolda meydana gelen herhangi bir ihtiyaç halinde bu bantlar yardımcı olacaktır. Örneğin çizilmesini önlemede ya da plastik parçaların arabanın metal bölgesine yapıştırılmasında kullanılabilir. Herhangi bir tamir işi için Tesa tamir bandı kullanılmaktadır. Arabalarda en çok rastlanan sorunlardan biri korozyon oluşmasıdır. Bu hasarlı alan suyun temas etmesi ile genişlemektedir. Herhangi bir zedelenme bir süre sonra delinmelere neden olabilir. Zaman ile o bölgede aşınma da oluşur. Bunun önlenmesi yine bu bantlar ile mümkündür. Delinme, zedelenme, paslanmaz gibi olayların meydana geldiği alana yapıştırılarak genişlemesi, sudan zarar görmesi önlenir.

Her evde ayrı havası olan banyolar kimi zaman bazı dokunuşlar ister. Bir Tesa askı, bir tablo ya da bir duvar aksesuarı bu bantlar ile montaj edilebilir. Her banyo için uygun olmaktadır. Sadelik sevenlerden klasik sevenlere, büyük banyolardan küçük banyolara kadar her alanda rahatça kullanılmaktadır. Bu ürünler ile uzun zahmetlere gerek kalmadan, duvarınızı delmeden montaj yapabilirsiniz. Banyonun delik deşik olmasını önleyerek şık görünmesini sağlayabilirsiniz. İşleri kolaylaştıran bir diğer ürün ise Tesa maskeleme bandı olmaktadır. Evi boyama sırasında pek çok malzeme gerekmektedir. Bunlardan biri de bu üründür. Herhangi bir alanı boyar iken diğer alanların da boya olmaması için kullanılmaktadır. Şerit şeklinde çekilerek boyama alanı dışına taşması engellenir. Bu yapılan işlemin daha hızlı olmasını da sağlar. Evini kendi boyayanlar için oldukça kullanışlı bir malzeme olmaktadır. Farklı genişlikteki maskeleme bantlarının farklı kullanım alanları vardır. Ev içinde daha dar tercih edilir iken dışarının boyanması sırasında daha geniş ürün kullanılır. İşin mükemmel olması, zamanın boşa harcanmaması, daha güzel görünmesi için doğru seçim yapılmalıdır. Cam, ahşap, metal, duvar, plastik yüzeyler için birbirinden farklı ürünler kullanılmalıdır. Bu hem işi kolaylaştıracak hem de etrafın zarar görmesini engelleyecektir. Tesa klişe bandı ile farklı iki malzeme birbirine eklenebilir. Ambalaj denildiği zaman akla ilk karton kutu ve koli bandı gelmektedir. Tesa ambalaj için de malzeme üretmektedir. Ev taşırken, eşya gönderirken, eşya alırken düzgün paketlenmiş olmasına dikkat edilir. Bu uygulamanın düzgün diye nitelendirilmesini sağlayan ürünlerden biri de koli bantları olmaktadır. Ne kadar sağlam tutuklu ise yapılan paketleme de o kadar sağlam ve güvenli olur. Bir yerden bir yere herhangi bir yol ile seyahat eden ürünler için güvenlik önemli bir unsurdur. Paketlemede daha fazla güç gerektiğinde ise filmik bantlar tercih edilir. Küçük işlerde ve fazla güç gerektirmeyen paketlemelerde de Tesa kağıt bant kullanılır. Bir araya getirilmesi gereken ürünlerin toparlanmasında, demet haline getirilmesinde ideal olmaktadır. Demetleme ise bir araya getirilmesi ve toparlanması anlamına gelmektedir. Bu amaç ile pek çok bant tercih edilebilir. Tesa bez bant diye nitelendirilen tür ise sıkı yapışma performansı gösterir. Bu nedenle bu iş için ideal olmaktadır. Bu amaçta kullanılan bantlarda genel özellik aşınma durumunda dirençli olmalarıdır. Böylece kolay kolay kopma yaşanmaz. Malzemelerin de dağılması önlenmiş olur.

Tesa’dan Koruma ve Güvenlik Amaçlıyla Kullanılan Bantlar

Tesa’dan Koruma ve Güvenlik Amaçlıyla Kullanılan Bantlar

Günümüzde koruma denilince akla sosyal mesafe gelmektedir. Bu kişiler arası uzaklık oldukça önemli bir hal almıştır. Bu alanları belirlemek için de güvenlik bantları kullanılmaktadır. Kişiler arası uzaklığı belirlemek için belirli ölçüler arasına bu bantlar çekilir. Özellik ile kalabalık alanlarda daha çok tercih edilir. Örneğin bankalar, postaneler, ödeme merkezleri, mağazaların kasa alanlarında kullanılır. Bu bantlar sayesinde insanlar nerede duracaklarını anlamaktadır. Böylece alanda yığılma olmaz, kişiler arası mesafe korunmuş olur. Tesa ses önleyici pastil ile gürültü de engellenebilir. Mesafe belirleyen bantların bazı özellikleri de vardır. Tesa kaydırmaz bant diye isimlendirilir. Dikkat çekici renkte olmaları çabuk fark edilmelerini sağlar. Değişik renk seçenekleri ile en uyumlu bandı seçme şansınız vardır. Sürekli kullanılan ve basılan alanlarda oldukları için çabuk yıpranmamaları da önemlidir. Bunun için bu bant uzun süren ömrü ile tercih edilmektedir. Bantların uygulanan alanı kolayca tutması yerden çıkarak atağa takılmasını önler. İyi tutuşu sayesinde güvenilir bir ortam oluşturur. Yine bantları çekme; yani alana uygulama konusunda kolaylık sunmaktadır. Oldukça kolay bir şekilde yapıştırılıp ayarlanır. Tesa bant özelliklerinden biri de koruma amaçlı kullanılmalarıdır. Bu işlevlerden biri de kaymanın önüne geçmesi olmaktadır. Özellik ile merdivenlerde ayakkabı altının kaymasını önler. Yine eğik duran alanlarda da bu durumun olmasının önüne geçilir. Kayıp düşmeleri önlenmesi, olası tehlikelerin önüne geçmesi açısından önemlidir. Bazı araçların arkasında da uyarı amaçlı bantlar vardır. Tırların ve kamyonların arkasında ya da yanında yer alan uyarı bantlar, herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya gelinmesini önler. Bariyer için kullanıldığı yerler de sosyal mesafenin korunması amacı güdülen yerler olmaktadır. Tesa alüminyum bant parlak rengi ile bu alanlarda da tercih edilmektedir. Bantların bir diğer kullanım alanı da hareketi azaltması için kullanılmasıdır. Sürtünmeyi azaltarak hareketi kısıtlar. Bu durumun istendiği yerde kullanılabilir. Aynı zamanda ses ve gürültünün sönümlenmesini sağlar. Böylece her türlü titreşim, gürültü azaltma işlemlerinde tercih edilmektedir. Tesa yer işaretleme bandı ile kayma da engellenir. Elektrik alanında da bantlar sık sık kullanılmaktadır. Özellikle elektriği iletmeyen, topraklama yapan ürünler alanın en çok tercih edilenleri arasındadır. Bu alanda da koruma özelliği devreye girmektedir. Ev tipi elektrik işlerinde, araba için kullanılan elektriklerde tercih edilir. Korunma deyince akla Tesa kapı sineklik de gelmektedir. Bazı el aletleri için tutma kısmı önemli olmaktadır. Koruma ve güvenlik amacı ile uygulanan bantlar vardır. Kaymaması için tutma kısmına kauçuk olan bant yapıştırılır. Böylece yapılan işler daha kolay ve kısa sürede yapılır. Diğer bir işlevi ise ellei acıtmamasıdır. Yumuşak yapısı ile bu amaca hizmet eder. Tesa yapıştırıcı çeşitleri ile pek çok alanda hizmet vermektedir.

Makine ya da aletin yönetim yeri olan kontrol panelleri için de bantlar kullanılmaktadır. Panelin monte edilmesi için tercih edilir. Ortaya düzgün, temiz bir görüntü çıkmaktadır. Bu malzemeler tek çeşit değildir. Çeşitli kullanım alanları için farklı ebatlarda seçenekler mevcuttur. Bandın kesimi, yapıştırılması kolaydır. İstenilen şekilde ve kalıpta kesim yapılabilir. İki farklı yüzeyin birbirini sıkıca tutmasını da sağlar. Tesa tüylü bez bant ile daha tutucu bir yapıştırma sağlanır. Endüstri sektöründe bulunan fırınlar, buzdolapları, bulaşık makineleri için bantlar vazgeçilmez olmaktadır. Buzdolapları gibi derin dondurucular da etkili bir şekilde çalışmalıdır. Aksi halde bulunan yerin zarar etmesi, performansın düşmesi söz konusu olmaktadır. İleri düzey yapıştırma kapasitesi ile bu tür sık kullanılan makinelerde tercih edilir. Yine çamaşır ve kurutma makineleri için bu bantlar kullanılır. Tesa sprey yapıştırıcı kadar işlevsellerdir. Evde kullanılan beyaz eşyalar, elektrikli makineler için de bu tür materyallere gerek vardır. Bantlar makinelerin üzerinde yer alan amblemlerin monte edilmesinde kullanılır. Bu işlem için uygun özellikte olan ve çift taraflı bant niteliği taşıyan bantlar tercih edilir. Vidaların göze güzel görünmemesi bu bantların kapıların iç yüzeyinde kullanımı da sağlamıştır. Böylece vidanın kirli görüntüsü olmadan güçlü bir yapıştırma işlemi gerçekleşmiş olacaktır. Malzemenin kuruma gibi uzun süren bir özelliği olmaması işleri daha da kolaylaştırmaktadır. Fırınlar için kullanılan çift taraflı bantlar pek çok işlev sağlamaktadır. İçerisine toz ve kir girmemesi için uygulanması bu işlevlerden sadece biri olmaktadır. Ön tarafta yer alan paneller montajlanarak işlem yapılır. Sesi absorbe etmek için kullanılması da diğer bir özelliği olmaktadır. Yüksek düzey yapışma oranı ile her alanda olduğu gibi bu alanda da kendini kanıtlamıştır. 70 derece sıcaklığa kadar sorun çıkmamaktadır. Tesa siyah bant kullanmak istiyor iseniz bu işlemlerde pek dayanıklı olmayabilir. Köpük bantlar özellik ile davlumbazlarda kullanılmaktadır. Duvara montaj edilirken daha güçlü tutuş sağlamasına etki eder. Bu bantlar görüntü olarak kirliliğe neden olmaz. Güçlendirme çubukları ile birleşir. Böylece daha güvenli ve sağlam bir montaj gerçekleşmiş olur. Tesa ultra güçlü çift taraflı montaj bandı bu tür alanlarda kullanabilirsiniz. Yine fırınlarda metal yüzeylerin zarar görmesini önlemek için taşınma sırasında bu bantlar kullanılır. Etraftan gelen büyük darbeler ya da küçük çizilmeler için ideal olmaktadır. Akla gelen sorulardan biri çıkarılırken iz bırakıp bırakmadığı olmaktadır. Hem güçlü hem iz bırakmayan özelliktedir. Tesa modellerinden biri de sugru bant olmaktadır. Özel bir tasarım olan bu ürün şekil vermek için kullanılır. Macun şeklinde olan bir tür yapıştırıcıdır. Yapısı ise esnektir. Bu sayede şekil verilebilir. Kendi ürününüzü kendiniz oluşturmanız için oldukça idealdir. Oluşan kauçuk yapı sağlam bir form alır. Öznel ve hiçbir yerde olmayan tasarım ürünler için sık sık kullanılmaktadır. Bu yapışkanı kalıp haline sokmak mümkün olduğu için pek çok alanda rahatlık ile kullanılır. Tesa pencere sineklik de ürünlerinden biridir. Tesa bant modelleri oldukça fazladır. Tesa sineklik bunlardan sadece biridir. Kullanım alanlarınıza göre tercih edebilirsiniz. Tesa fiyatları ise alacağınız ürüne göre farklılık göstermektedir. Ancak ürünlerin kalitesine nazaran oldukça uygundur. Bu ürünleri Trendyol sitesinde bulabilirsiniz.