İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Renk
Fiyat
Kumaş/İplik Özellik
Boy
Cinsiyet
Kol Tipi
Kol Boyu
Kalıp
Desen
Stil
Materyal
Ortam
Yaka Tipi
Kumaş Tipi
Yaş
Kemer/Kuşak Durumu
Ürün Detayı
Kapama Şekli
Cep Sayısı
Cep
Astar Durumu
Fiyat Geçmişi
Koleksiyon
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Tesettür Gömlek

" araması için 4666 sonuç listeleniyor

Mükemmel Kombinlerin Öne Çıkan Parçası Tesettür Gömlek Modelleri Trendyol'da!

Tesettür gömlek modelleri şıklığına dikkat eden kadınların sıklıkla tercih ettiği parçalar arasındadır. Uzun kollu ve yakalı olarak tasarlanan bu ürünler, dört mevsim kullanılabilen özelliktedir. Birbirinden farklı kumaşlarla dikilmiş tesettür gömlek çeşitleri hem günlük yaşamda hem de iş ortamında rahatlıkla kullanılır. Giyim sektöründe faaliyet yürüten pek çok marka büyük beden tesettür gömlek modellerinden minimalist tasarımlara kadar yüzlerce ürünü tüketicilerin beğenisini sunar.

Farklı renkleri ve desenleriyle bu ürünler, kadın şıklığının vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Kadın tesettür gömlek çeşitlerini birbirinden farklı fiyat aralıklarında bulabilmek mümkündür. Söz konusu ürünler her yaştan kadının gardırobunda mutlaka olması gereken parçalardır. Çünkü tesettür gömlek tunik modelleri başta olmak üzere bu tarzda tasarlanan kıyafetler, dakikalarca uygun kombin bulma derdini ortadan kaldırır.

Birbirinden Şık Tesettür Gömlek Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Birbirinden Şık Tesettür Gömlek Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Birbirinden şık tesettür gömlek modelleri kadınların her ortamda tercih edebileceği kıyafetlerdir. Bu nedenle söz konusu parçalar farklı kesim ve modellere sahiptir. Özellikle tesettür gömlek bluz şeklinde tasarlanan parçalar, iç ve dış mekanlarda kullanılabilecek kurtarıcı ürünlerdir. 4 mevsim kullanıma uygun bu kıyafetler, sıcak yaz günlerinde ya da kışın kapalı ortamlarda giyilebilir.

Kadın giyim dünyasında sıklıkla kullanılan bir diğer ürün de pelerinli tesettür gömlek çeşitleridir. Daha geniş kesime sahip olan bu ürün, vücut hatlarını gizlemeye de yardımcı olur. Omuz, göğüs ve sırt bölgesini kapsayan pelerin detayı, bilhassa özel günlerde şıklığınıza şıklık katar. Bu popüler giyim ürünleri işlemeli, fırfırlı ve nakışlı tesettür gömlek şeklinde tasarlanabilir. İşleme ve nakış detayı günlük olarak da kullanılabilecek bu kıyafetleri, özel günlere uygun hâle getirir.

Fırfırlı modeller ise enerjik yapıları ve şık duruşuyla genç kadınların gözde gömlek çeşitleri arasındadır. Nakışlı ve işlemeli gömlekler de ürün üzerindeki desenlerin yapısına göre farklı alanlarda tercih edilebilir. Örneğin, üzerinde taş ya da pul işlemesi bulunan gömlekler; nişan, düğün, davet ve kutlama gibi etkinliklerde kullanılır. Sportif nakışların yer aldığı parçalar ise ev şıklığından sokak modasına kadar her alanda kullanıma uygundur.

Güpürlü tesettür gömlek modelleri de özel günlerde şıklığını tamamlamak isteyen kadınlar için idealdir. Gelinliklerden saç aksesuarlarına kadar pek çok alanda kullanılan güpür, gömlek modellerinin hemen hemen her noktasında değerlendirilir. Kol, bilek, omuz, yaka, gömlek eteği gibi noktalarda kullanılan bu detay, özenli ve zarif görünmenizi sağlar.

Tesettür gömlek modellerinden bahsederken yelekli takımları da unutmamak gerekir. Etek ve pantolon gibi parçalarla kombin edilebilecek bu takımlar, özellikle yaz mevsiminde kurtarıcı özellik taşıyan hafif ve kullanışlı kıyafetlerdir. Tesettür yelek gömlek takım çeşitleri birbiriyle uyumlu renklerden oluşur. Ayrıca bu yelek çeşitlerinin içine sadece takımın parçası değil farklı modellerde tasarlanan çeşitli gömlekler giyilebilir. Örneğin bebe yaka gömlek, tesettür giyiminde genç jenerasyon tarafından sıklıkla kullanılan bir parçadır. Söz konusu ürün yeleklerin içine de çok yakışır.

Tesettür gömlek modellerinde bir diğer belirleyici unsur ise renklerdir. Tesettür gömlekler siyah, beyaz, bordo, kahverengi ve kırmızı gibi kadim renklerde tasarlanabilir. Hiçbir zaman modası geçmeyecek olan bu ürünler, pek çok kıyafetle de rahat kombin edilebilir. Zamana meydan okuyan beyaz tesettür tunik gömlekler de özellikle yaz mevsiminin vazgeçilmezleri arasında yer alır. Öte yandan lila, mor, bej rengi, bebe mavisi ve gri tesettür gömlek çeşitleri de bu gibi ara renklerle kadın şıklığını tamamlar. Hatta hardal sarısı, kiremit rengi ve buz mavisi tesettür gömlek türleri özel renk aralıklarıyla tüketicilerin beğenisini toplar.

Her Beden ve Tarza Uygun Tesettür Gömlek Modelleri

Her Beden ve Tarza Uygun Tesettür Gömlek Modelleri

Tesettür gömlek modellerini farklı beden ölçüleri ve tarza uygun dikiş şekillerine göre gruplandırmak mümkündür. Özellikle gençler tarafından sokak modasında tercih edilen oversize tesettür gömlekler bol kesimleri ile dikkat çeker. Geniş paça pantolonlar ve eteklerle kombin edilebilen oversize modeller; alışverişte, okulda, iş giyiminde ve sokak şıklığında sıklıkla kullanılır. Benzer tasarıma sahip boyfriend tesettür gömlek türleri de genç jenerasyonun tercih ettiği popüler ürünler arasındadır.

Söz konusu kıyafet parçalarını spor ve abiye tesettür gömlek olarak ikiye ayırmak da mümkündür. Belirttiğimiz oversize ve boyfriend modeller spor gömlekler arasında yer alır. Bunun yanı sıra salaş, uzun ve asimetrik tesettür gömlekler de spor giyim kategorisinde değerlendirilebilir.

Tesettür gömlek çeşitlerine klasik giyim tarzında da rastlanır. Özellikle şifon etek ve kumaş pantolonlarla kombin edilen kısa tesettür gömlek türleri, tüm zamanlara hitap eden modeller arasında sayılabilir. Ayrıca prenses, robalı, önü kısa arkası uzun tesettür gömlekler de klasik parçalardan kabul edilir. Gömlek modeli tarzını kesim biçimi kadar kumaşı da belirler. Örneğin, önü kısa arkası uzun gömlekler poplin kumaşla yapıldığında son derece spor bir görünüm kazanırken şifon materyallerde klasik tarzı yansıtır.

Her bedene uygun farklı tarzlarda tesettür gömleklere değinirken kol detayını da unutmamak gerekir. Özellikle karpuz, yarasa ve balon kol tesettür gömlekler sade kullanıldıklarında oldukça şık bir görüntü sunar. Yarasa kol modelleri genellikle klasik tarzda tasarlanmış olan gömleklerde kullanılır. Karpuz ve balon kol ise hem sokak modasının hem de özel günlerdeki şıklığın vazgeçilmez parçaları arasındadır.

Tesettür gömlek modellerine değinirken volanlı parçaları da unutmamak gerekir. Volanlı tesettür gömlek modelleri her yaşa uygun hareketli parçalardır. Bu ürünlerdeki yuvarlak kesim detayları oldukça zarif bir görüntü sunar. Şıklığına önem veren kadınlar; ofiste, arkadaş toplantılarında, kutlamalarda ve özel günlerde volanlı parçaları tercih edebilir.

Gömlek elbise çeşitleri de tesettür modasının popüler ürünleri arasındadır. Yakadan etek ucuna kadar belirli aralıklarla düğme konulmuş bu parçalar hem önü açık hem de kapalı olarak kullanıma uygundur. Ayrıca tesettür gömlek elbiseler farklı boylarda da kullanılabilir. Pantolonlarla tercih edilecek bu parçaların tüketicilerin isteğine göre boy uzunluğu ayarlanabilir. Her yaştan kadın tarafından tercih edilen bu ürünü tesettür anne gömlekleri arasında da sayabilmek mümkündür.

Çarpıcı Tasarımlarıyla Yazlık Tesettür Gömlek Modelleri

Çarpıcı Tasarımlarıyla Yazlık Tesettür Gömlek Modelleri

Yazlık tesettür gömlek modelleri hafif yapıları ve serin tutma özellikleri ile dikkat çeker. Aynı zamanda bu ürünler, birbirinden farklı desenleri sayesinde yaz modasının enerjisini yansıtır. Denizi, güneşi ve kumsalları hatırlatan yaz mevsiminde desenli tesettür gömlek modelleri kullanıcıların enerjisini yükseltir. Özellikle çiçekli desenler bahar aylarından itibaren askılardaki yerini almaya başlar. Çiçekli tesettür gömlekler beyazdan sarıya yeşilden maviye kadar farklı zeminlerde küçük veya büyük bitki tasarımları ile tüketicilere sunulur. Ayrıca palmiye desenli tesettür gömlek çeşitleri de yaz mevsiminin vazgeçilmezlerindendir. Şortlarda, terliklerde ve hatta dekorasyon unsurlarında karşımıza çıkan palmiye, yazlık tesettür parçalarının da sıklıkla kullanılan figürler arasında yer alır.

Puantiyeli tesettür gömlekler de özellikle yaz gecelerinde çok şık bir görüntü sunar. Siyah ve beyazın ön plana çıktığı bu ürünler, gömlek elbise ya da tunik şeklinde de tasarlanabilir. Leopar tesettür gömlek çeşitlerini de aynı kategoride sayabilmek mümkündür. Bu parçaların tasarımında genellikle krem ve kahverengi tonları kullanılır.

Yaz modasında günlük yaşamın içerisinde en sık görülen etnik desenli tesettür gömlekler de son derece şıktır. Pamuklu ve keten kumaşlar kullanılarak tasarlanmış bu parçalar, değişik ipliklerin kıyafetlere işlenmesi ile oluşturulur. Ayrıca etnik desenli gömlekler, yıkama sonucunda kolay kolay zarar görmez. Makine nakışı ile hazırlanan ürünler olduğu gibi tamamen el işçiliği ile işlenen nakışlı gömlekleri de bulabilmek mümkündür.

Sıcak yaz günlerinin enerjisini yansıtan bir diğer desen ise yeşil yapraklardır. Yaprak desenli tesettür gömlekler başta kot pantolonlar olmak üzere pek çok kıyafet çeşidiyle uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Özellikle dış giyim parçaları olarak tasarlanan yaprak desenli gömlek türleri, kumaş türüne göre kolay ütülenebilme özelliğine de sahiptir.

Tüm bunların yanı sıra yaz mevsiminde yapılan özel etkinliklerde ve düğünlerde zincir desenli tesettür gömlekleri görebilmek de mümkündür. Altın sarısı, siyah ve kahverengi gibi tonların kullanıldığı bu parçalar, sıcak yaz akşamlarında şıklığınıza şıklık katar. Krep tesettür gömlek türleri de söz konusu zaman diliminde kullanılabilecek ürünler arasında sayılır.

Soğuğa Geçit Vermeyen Kışlık Tesettür Gömlek Modelleri

Soğuğa Geçit Vermeyen Kışlık Tesettür Gömlek Modelleri

Hangi tarzda tasarlanmış olursa olsun soğuğa geçit vermeyen gömlek çeşitleri deyince akla ilk olarak kalın kumaş türleri gelir. Özellikle oduncu gömlekleri, tesettür giyimde kış modasının vazgeçilmezleri arasındadır. Pek çoğu ekose desenli olan bu gömlekler, spor giyimde sıklıkla kullanılır. Kırmızı kareli tesettür gömlek başta olmak üzere pek çok renk çeşidini oduncu parçalarda görebilmek mümkündür. Bilhassa kış mevsiminin vazgeçilmezleri arasında yer alan siyah, kahverengi ve koyu yeşil tonları ekose tesettür gömlek çeşitlerinde karşımıza çıkar.

Dondurucu kış soğuklarına karşı deri tesettür gömlek türleri hem şık hem de oturaklı parçalar olarak kullanıma uygundur. Bu modelleri, iç ve dış mekânlarda giyilebilecek gömlekler şeklinde ikiye ayırmak mümkündür. İç mekânda kullanıma uygun olan tesettür deri gömlekler daha ince kumaşlardan oluşur. Dış mekânda ise deri ceket ya da mont olarak adlandırabileceğimiz ürünlerin tasarımında kalın materyaller tercih edilir. Kış mevsiminin yanı sıra deri tesettür gömlek türleri mevsim geçişlerinde de kullanılabilir.

Ayrıca kışlık tesettür gömleklerde kot kumaşlarına da rastlanır. Bilindiği gibi denim kumaşlar farklı esneme özelliklerine ve kalınlıklara sahiptir. Tıpkı deri ürünlerde olduğu gibi kot materyallerle tasarlanan tesettür gömlekleri de iç ve dış mekânda kullanmak üzere ikiye ayırmak mümkündür. Montların içine giyilecek ince kot kumaşlardan yapılan gömlekler, günlük yaşamda sıklıkla tercih edilir. Bir dış giyim parçası olarak tercih edilecek kot gömlekler ise daha kalın yapıdadır. Söz konusu ürünler yağışların olmadığı ve orta sıcaklıktaki havalarda dış giyim amacıyla kullanılabilir.

Son olarak kış mevsiminde giyilen gömlek modelleri incelenirken peluş ve tüylü kumaşlar da dikkat çeker. Peluş; terlikten oyuncağa, şapkadan gömleğe kadar pek çok alanda kullanılabilen bir materyaldir. Peluş ve kadife giysiler de kış mevsiminde tesettürlü hanımların şıklığını tamamlar. Özellikle ev ortamında giyilebilecek peluş gömlek türleri yumuşak dokusu ile konforlu bir kullanım deneyimi sunar. Sıcak tutmasıyla ön plana çıkan bu modeller, alışverişten okul hayatına kadar günlük yaşamın pek çok alanında kullanıma uygundur.

Kaliteyi ve Konforu Yakalayacağınız Tesettür Gömlek Modellerinin Kumaşları Nasıldır?

Kaliteyi ve Konforu Yakalayacağınız Tesettür Gömlek Modellerinin Kumaşları Nasıldır?

Tesettür gömleklerin kesimleri, tarzları ve mevsimsel özellikleri kadar kumaşları da önemlidir. Çünkü çoğu kez söz konusu bu kıyafet parçalarının nerede ve ne zaman kullanılacağını kumaşları belirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yazlık tesettür gömleklerde genellikle ince kumaşlar kullanılır. Kış mevsiminde ise deri tasarımların yanı sıra oduncu kumaş türleri dikkat çeker.

Öte yandan kaliteyi ve konforu yakalayacağınız tesettür gömleklerde kullanım alanına bağlı olarak değişik kumaş türlerine de rastlanabilir. Örneğin saten tesettür gömlekler klasik tarzı yansıtan neredeyse her gün kullanılabilecek hafif parçalardır. Yine viskon tesettür gömlek türleri de hafiflikleriyle dikkatleri üzerine toplar.

Dantelli tasarım detaylarına yer verilen gömlekler özel günlerde şık bir tarz oluşturmak için ideal parçalar arasında yer alır. Tamamı ya da bir bölümü dantelli tesettür gömlek türleri; törenlerde, buluşmalarda, davetlerde ve partilerde sıklıkla kullanılır. Keten tesettür gömlek türleri ise teri emen ve nefes alabilen yapılarıyla yaz mevsiminin vazgeçilmezlerindendir. Pek çok keten tesettür gömlek üzerinde işleme ve nakışları görebilmek de mümkündür.

Kış mevsiminde deri ürünler kadar kadife tesettür kadın gömlek çeşitleri de kullanılır. Oduncu kumaşları andıran fakat daha yumuşak olan kadife gömlekler, ılık havalarda montların yerini tutabilir. Mevsim geçişlerinde ise tesettür poplin gömlek türleri tercih edilir. Hafif ve şık bu kumaş türü özellikle spor giyim tarzının önemli materyalleri arasında yer alır. Şifon tesettür gömlekleri de mevsimlik olarak kullanabilmek mümkündür.

Genel anlamda pamuklu ve nefes alabilen kumaşların yaz mevsimi için kalın materyallerin ise kış için uygun olduğu söylenebilir. Düğün ve benzeri törenlerde kullanılacak olan tesettür gömlekler genellikle ince kumaşlarla üretilir. Yelek ve ceket gibi materyallerin içine giyilen bu parçaları şifon, krep ve viskon kumaşlarda bulabilmek mümkündür.

Tesettür Gömlek Fiyat Aralığı Nasıldır?

Tesettür Gömlek Fiyat Aralığı Nasıldır?

Tesettür gömlek fiyatlarını pek çok unsur belirler. Bu kıyafetlerin fiyat aralığı; kumaş türüne, alım mevsimine, uzunluğuna, üzerinde ekstra bir materyal kullanılıp kullanılmadığına, yaş ve beden aralığına göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda özellikle nakışlı ürünlerde, el yapımı parçaların fiyat aralığı diğerlerine göre biraz daha yüksektir.

Büyük beden tesettür giyim ürünleri için de fiyatlandırma süreci aynıdır. Ürününün markası, kumaş türü, tasarım ve süsleme detayları gibi farklılık gösteren her kriter fiyatları etkileyen durumlar arasında yer alır. Genel anlamda standart bedenler ile daha büyük tasarlanmış olan gömleklerin arasında çok büyük bir fiyat farkı olduğu söylenemez.

Söz konusu giysilerin fiyat aralığını kullanım alanları da belirler. Elbette günlük tarzda tasarlanan ürünler ile abiye tesettür parçaların fiyatı da aynı değildir. Abiye modeller farklı kesim ve ayrıntıları sebebiyle yerine göre daha yüksek fiyatlarla tüketicilere sunulabilir. Kumaş türü ne olursa olsun tasarım, her giyim ürününün fiyatını etkileyen temel unsurlar arasındadır.

Tüm bunlara ek olarak bu kıyafet türlerinde fiyat farklılıklarını etkileyen mevsim unsurunu da dile getirmek gerekir. Kış mevsiminde kalın kumaşlarla yapılmış olan gömlekler farklı fiyat aralıklarında tüketicilere sunulur. Dikimi, ütüsü ve tasarlanması kolay olan ince kumaşlardan yapılmış yazlık parçaların ulaşılabilir fiyatlarla tüketicilere sunulduğu görülür.

Farklı tasarımlara sahip gömlekler arasından seçim yaparak tarzınıza şık bir hava kazandırabilirsiniz. Şıklığınıza eşlik edecek tesettür giyimin vazgeçilmezi olan gömlek türleriyle günlük ve özel gün giyimlerinde hoş bir tarz oluşturabilirsiniz. Yüzlerce model arasından her bütçeye uygun fiyat alternatifleriyle Trendyol'da keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.