İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Taşıma Kapasitesi
Fiyat
Koruma Filesi
Renk
Tutamaç
Yükseklik
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Trambolin

" araması için 269 sonuç listeleniyor

En Keyifli Anlar İçin Trambolin Çeşitleri Trendyol'da!

Trambolin nedir? Spor ve eğlenceli aleti olan trambolin, keyifli dakikalar geçirmenizi sağlayan aktiviteler sunuyor. Peki trambolin ne demek? Kurulu bir çerçeve içinde olan bu ürünlerde yaylar arasında bir bağlantı bulunuyor. Böylece aletin üzerine çıktığınızda sizler için otomatik bir zıplama alanı oluşuyor. Aracın üzerinde dilediğiniz gibi artistik hareketler yapabilir ve doyasıya zıplamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Olimpiyat oyunlarında da trambolin zıplamaları ve hareketleri ile ilgili bir alan bulunuyor. Bu ürünler genel olarak dikdörtgen, kare veya yuvarlak modellerden oluşuyor. Farklı renk seçenekleri ve modeller ile karşınıza çıkan ürünlerde çeşitli gruplamalar bulunuyor. Yaş gruplarına özel olarak farklı trambolin modelleri geliştiriliyor. Amerikalı bir jimnastikçi olan George Nissen tarafından geliştirilen bu ürün, yaylı zemini sayesinde sıçramanıza ve zıplamanıza yardımcı oluyor. Yaylıların yanı sıra trambolin lastikli seçenekleri de bulunur. Böylece sıçrayışlar ile havada taklalar atabilir ve jimnastik hareketleri gerçekleştirebilirsiniz. Trambolin özellikleri sayesinde kullanıcılar tarafından dikkat çeken aletler, eklem ve eklem çevresinde yer alan kasların gelişimini sağlıyor. Alışılmışın dışında bir spor aktivitesi olan zıplama, vücudunuz için gerekli olan rahatlamayı sizlere sunuyor. Kas ve kemik gelişimine katkıda bulunan ürünler 7’den 70’e herkes tarafından kullanılabilir özellikten oluşuyor. Bahçenizde ve dış alanlarda kullanabileceğiniz trambolinlerin yanı sıra ev tipi ürünler de ürün kategorisinde yer alıyor. Ev tipi trambolin 32 inç, 40 inç, 45 inç boyutlarında seçenekler ile müşterilere sunulur. Dilerseniz trambolin 80 cm, 366 cm arasında tercih yapabilirsiniz. Böylece apartman dairesinde yaşayanlar da evlerinde ürün sahibi olabiliyor. İç mekana uygun olarak geliştirilen bu ürünler ile jimnastiğinizi evde de gerçekleştirebilirsiniz.

Zayıflatıcı Etkisi ile Trambolin

Zayıflatıcı Etkisi ile Trambolin

Oldukça eğlenceli bir aktivite olarak karşınıza çıkan ürünlerin pek çok avantajlı özelliği bulunuyor. Özellikle kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmesinin sebebi ise zayıflatıcı bir etkiye sahip olmasıdır. Sizler de ürünle birlikte zayıflama trendinin bir parçası olabilirsiniz. Genel olarak çocuklar tarafından kullanılan trambolin faydaları ile kullanıcılarını etkilemeye devam ediyor. Bir eğlence aracı olarak bilinen bu ürün aynı zamanda zayıflamak isteyen kişilerin de radarına giriyor. Trambolin önerileri spor hocaları tarafından sıklıkla dile getirilir. Dilerseniz hareketli müzikler eşliğinde zıplama hareketlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vücudunuzun her bir parçasını geliştirmeye yardımcı olan bu ürünler, bacaklarınızın gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Sağlık açısından da pek çok trambolin yararları bulunur. Sıçrayışlarınızla birlikte lenf sisteminizi uyarıyor ve vücudunuzdaki toksinlerin daha kolay bir şekilde atılmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda zıplama hareketleri eklemlerinizi koruyor ve daha esnek bir vücuda sahip olabilmenizi sağlıyor. Ürün zayıflama için oldukça ideal bir alettir ve vücudunuzun kolayca şekle girmesini sağlayarak istediğiniz vücut tipine ulaşabilmenize yardımcı olur.

Doğru Trambolin Sıçrayışları

Doğru Trambolin Sıçrayışları

Tavsiye edilen egzersizleri ve hareketleri yaparak üründen faydalanabilirsiniz. Bu sebeple birçok uzman trambolin tavsiye eder. Ev modelleri sayesinde, evinizde kilo vermeniz ve vücudunuzu şekle sokmanız kolaylaşıyor. Doğru bir şekilde yapılan sporla birlikte vücudunuzdan istediğiniz verimi alabilirsiniz. Öncelikle ürünün en büyük dikkat çekici özelliği hızlı bir şekilde kalori yaktırmasıdır. Vücudunuzun çabucak ısınmasını sağlayan bu sporda kas krampları oluşabilir. Tüm vücudun şekle girmesini destekleyen bu ürünler, özellikle esneklik kazanmak isteyenler için de idealdir. Eklemlerinizin gelişimini sağlayarak vücudunuzdaki kasların hareketlerine yardımcı oluyor. Trambolin büyük veya küçük pek çok model ile karşınıza çıkıyor. Her bir modelde ayrı bir özellik bulunan ürünlerde genel olarak 102 cm’den oluşan bir ürünün ortalama olarak taşıma kapasitesi 80 kg olarak karşınıza çıkıyor. Ayrıca trambolin 90 cm, 92 cm, 180 cm, 240 cm, 305 cm seçenekleri de mevcuttur. Alet büyüdükçe taşıma kapasitesi de buna bağlı olarak artış gösteriyor ve daha fazla ağırlığı kaldırabiliyor. Trambolin 102 cm, 120 cm, 200 cm, 244 cm, 300 cm seçeneklerinde en büyük modeller birkaç kişi tarafından aynı anda kullanılabilir. Trambolin 100 kg, 120 kg, 150 kg şeklinde taşıma kapasitesi artar. Ürünün genel olarak çağrıştırdığı algı çocukların zıpladığı veya akrobatik hareketler sergilenen gösteriler için kullanılan bir alet olarak akla gelse de ürünün faydaları oldukça fazladır. Vücudunuzun gelişimini destekleyen bu ürünler yalnızca sirklerde ve çocuklar tarafından değil, aynı zamanda yetişkinler tarafından da son dönemlerde sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca trambolin bebek çeşitleri bebeklerin gelişimi için faydalıdır. Zıplamayı, atlamayı ve enerjisini yükseklere taşımayı sevenlerin tercihi olan alet beyin üzerinde de olumlu sonuçları vardır. Bu aletler, spor salonlarında ve parklarda kullanımının yanı sıra artık evlerde de kullanılabiliyor. Özel olarak geliştirilen bu ürünler ile evinizde de sporunuzu yapabilirsiniz. Trambolin ev tipi modeller ile birlikte günlük spor rutininizi eve taşıyabilirsiniz. Trambolin şişme modelleri kullanılmadığı zaman az yer kapladığı için evlerde sıklıkla tercih edilir. Ürünün üzerinde uygulayabileceğiniz en bilinen hareketlerden biri ‘’jumping jack’’ olarak karşınıza çıkıyor. Bu harekette kolları ve bacakları aynı anda açarak zıplama gerçekleştirebilirsiniz. Bu hareket ile vücudunuzdaki çoğu kasın çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Birbirinden farklı model ve özelliği bulunan trambolin fiyatları oldukça uygundur. Bu aletlerin büyüklüğü ve özelliğine bağlı olarak fiyatlarda değişiklik meydana gelebiliyor. İçinizdeki enerjiyi atabilmenize yardımcı olacak olan bu ürünler yaptığınız detoksların desteklenmesini sağlıyor. Zıplama ve jimnastik hareketleri ile beraber sinir sisteminiz gelişiyor ve ürünler sakinleştirici bir rol oynuyor.

Trambolin Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Trambolin Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Kaymaz ayaklar ile desteklenmiş olan ürünlerin çalışma stili yaylar ile gerçekleşiyor. Metal bir çerçeve üzerine esnek ve güçlü yapıdaki bir kumaş ile tabaka oluşturulmuş bu aletlerde fileli veya ağlı yapılar da görülebiliyor. Aletin üzerinde egzersiz yaparken farklı ağırlık ekipmanları da kullanılabilmektedir. Dambıl gibi ekipmanlar sayesinde egzersiz esnasında kasların üzerindeki etkiyi arttırabilirsiniz. Böylece ağırlıklar ile sporunuzu daha zorlu bir maceraya çevirebilirsiniz. Ürünle birlikte ağırlık kullanımıyla beraber, vücudunuzun şekillenmesi daha kolay hale geliyor. Yapılan hareketlerden daha hızlı sonuçlar alabilir ve kısa süre içerisinde bedeninizin üzerindeki farkları gözle görebilirsiniz. Trambolin çeşitleri, farklı büyükler ve renk seçenekleri ile karşınıza çıkıyor. Trambolin 4’lü, 6’lı seçenekleri aynı anda birçok kişinin kullanması için idealdır. Ağırlığınıza göre tercih edeceğiniz bu alet ile yavaş tempo ile zıplamalara başlayabilir ve yepyeni bir yolculuğa başlayabilirsiniz. Sporunuza farklı bir alternatif olarak gelen bu ürünler, enerjisini yükseklere taşımak isteyenler için oldukça idealdir. Hem vücut koordinasyonunun gelişmesini sağlar hem de zayıflamaya yardımcı olur. Büyükten küçüğe herkes tarafından kullanılabilecek olan trambolinler, vücut gelişimi ve beyin gelişimini destekliyor. Trambolinin sağladığı bir başka fayda ise bağışıklığınızı güçlendirmesidir. Lenf dolaşımını güçlendirir ve vücudumuzdaki faaliyetin artırılmasını sağlar. Buna bağlı olarak vücudunuz enfeksiyon ve benzeri hastalıklara karşı daha rahat şekilde savaşabilir. Zıplama hareketi, bunun yanı sıra stres atabileceğiniz bir aktivitedir ve gevşemenize yardımcı olur. Vücudunuza destek sağlamasının yanı sıra, eklemleriniz için de oldukça iyi bir aktivitedir. Zıplamayı temel alan bu hareket, vücudunuzun kendi kendine temizlenmesine ve arınmasına yardımcı oluyor. Trambolin oyuncak şeklinde kullanılabildiği gibi çocukların vücut gelişimine destek sağlayan bu ürünler boy uzamasında oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra çocuklara faydaları arasında rahatlamaya ve uykuya destek olması bulunuyor. Trendyol üzerinden trambolin markalarını ve büyüklüklerini inceleyebilir ve size uygun olanı kolayca satın alabilirsiniz.

Trambolin Nedir?

Trambolin nedir, sorusuna en genel hâliyle yaylarla bağlı zeminde zıplama imkânı tanıyan bir spor aleti olduğu cevabı verilebilir. İlk kez 1910 yılında üretilmiştir. Spordan eğlenceye birçok amaçla kullanılan trambolinin olimpiyat oyunlarında da önemli bir yeri vardır. Sporcular, trambolin üzerinde artistik hareketler yaparak puan kazanır. Fitness’ta da bu alet, yağ yakıcı hareketler için tercih edilir. Kardiyoyu daha keyifli bir hâle getirir. Ayrıca eğlence amacıyla oyun alanlarında da bu alete yer verilir. Farklı yaş gruplarına uygun olarak özellikleri de değişen trambolinin dikdörtgen, kare ya da yuvarlak modelleri vardır. Etrafı filelerle çevrili ya da tutmalı olanlar, çocuklar için daha korunaklıdır. Profesyonel trambolinler ise jimnastik kurslarında sıkça kullanılır. Taşınabilir bir model tercih ederseniz kapalı alanların yanı sıra ürünü park ya da bahçeye çıkarmanız da mümkündür.

Trambolin Hangi Kasları Çalıştırır?

Trambolin, eğlence amaçlı kullanılan bir alet gibi görünse de spor için de son derece etkilidir. Bacak ve kol bölgesini aktif olarak çalıştıran trambolin, yapılan hareketlere göre farklı kas gruplarını da çalıştırabilir. Göğüs ve karın da bu bölgelere de dâhildir. Üstelik günlük 15-20 dakika trambolinde egzersiz yapmanın zayıflamaya yardımcı olduğu bilinir. Zıplamak, vücudun lenf sistemini uyarmasını sağlar. Bağışıklık sistemi güçlenirken toksinler de dışarı atılır. Kalp ve damar sağlığı için de pozitif etkileriyle bilinir. Yapılan birçok hareket, tüm vücudu kapsadığı için daha etkili sonuçlar almanızı mümkün kılar. Sert zeminde yapılan aktivitelere nazaran eklemlerdeki yıpratıcı etkisi çok daha azdır. Bu da aletin diğer olumlu özelliğidir. Denge ve kondisyonu geliştiren trambolin, psikolojik sağlığınız için son derece olumlu etkilidir. Kişinin enerjisini yükselterek daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

Trambolin Kaç Yaş İçin Uygundur?

Trambolin, tüm yaş gruplarına uygundur. Aletin özellikleri de kullanacak kişilerin yaş aralığını belirler. Korunaklı ve tutma yerleri olan modeller, küçük yaş grupları için daha uygundur. Oyun alanlarında da sıkça tercih edilen bu modeller, 3 yaş ve üzerine hitap eder. Koşu ve zıplama gibi aktiviteleri seven yetişkinler de trambolini kullanabilir. Çocukların kemik gelişimi ve boy uzamasında etkili olan ürünü birçok amaçla kullanmanız mümkündür. Eklemleri, kas ve tendonları güçlendiren egzersizleri sayesinde gelişimi olumlu yönde destekler. Gün sonunda ise rahatlamış hissetmenizi sağlar. Ayrıca kaliteli bir uyku için yardımcıdır. Nabzı hızlandırarak kısa sürede daha çok verim almanızı sağlayan trambolin, antrenmanlarınız için de idealdir. Alet üzerinde hareketlere geçmeden önce ısınmanız önemlidir. Herhangi bir sakatlanma durumu yaşamamanız için trambolin öncesi basit hareketler son derece önemlidir.