"

Türk Kahvesi

" araması için 9706 sonuç listeleniyor
Selanik Kahvecisi Orta Kavrulmuş 250 gr

Selanik KahvecisiOrta Kavrulmuş 250 gr

(2)
99 TL
Sepete Git
Selamlique 125 Gr. Geleneksel Türk Kahvesi

Selamlique125 Gr. Geleneksel Türk Kahvesi

(987)
125 Gr. Geleneksel Türk Kahvesi
82 TL
Sepete Git

Kahve Keyfiniz İçin Lezzetli Türk Kahvesi Çeşitleri Trendyol'da!

Her ülkenin kendine has yiyecek ve içecekleri bulunur. Bu yiyecek ve içeceklerden bazıları yöresel olarak kalmayıp tüm dünya tarafından tanınan ürünler haline gelir. Türk kahvesi bunlardan bir tanesidir. Dünyaca ünlü çeşitler arasından kendine özgü pişirme ve demleme yöntemi sayesinde sıyrılarak yerini belli eder. İlk olarak Osmanlı İmparatorluğu zamanında ortaya çıkan bu içecek zamanla özel ritüelleri ve deyimleri olan bir içeceğe evrilir. Her evde mutlaka bulunan bu ürünün fiyatları da bütçe dostudur. Uygun ve avantajlı seçeneklere sahip olan Türk kahvesi fiyat değerleri bütçenizi zorlamaz. Her misafirlikte mutlaka tüketilen ürünün uygun seçeneklere sahip olması sayesinde rahatça tüketilebilir. Kız isteme törenlerinde, bayramlarda bu içeceği tüketmek gelenektir. Kız isteme töreninde damadın tuzlu içeceği ritüellerden bir tanesidir. Eski pişirim yöntemi közde ya da kumda olsa da teknolojinin gelişmesi ile bu içecekler ocak üstünde ya da makineler yardımıyla pişirilir. İncecik öğütülen ürün zamanla farklı damak tatlarına uygun şekillerde de üretilmeye başlanır. İçerisine eklenen çeşitli aromalarla Türk kahvesi çeşitleri her damak tadına uygundur. Türkiye’nin çeşitli yörelerine has olan aromalar ürüne eklenerek farklı aromalar ortaya çıkartır. Genel olarak içerisine şeker katılarak tüketilen ürüne baharat, meyve ya da çikolata tatları eklenerek değişik lezzetlere erişir. Damla sakızlı Türk kahvesi buna örnek olan çeşitlerden bir tanesidir. Ege bölgesinin sevilen lezzetlerinden bir tanesi olan damla sakızı türü ile buluşarak damla sakızı severler ile kahve severleri buluşturur. Tatlılarda sıklıkla kullanılan damla sakızı içeceğe hafif bir tat vererek ferah bir hale getirir. Baharatlı içeceklerden keyif alanlar için de tarçınlı Türk kahvesi eşsiz bir tat sunar. Ağızda tatlı bir his yaratan tarçın baharatı şeker yerine sıklıkla tatlılarda tercih edilir. Sıcak içeceklerde de değişik bir tat yaratmak için kullanılan bu baharat içecekte de kullanılabilir. Zengin bir tarihe sahip olan ürün yemeklerden sonra, misafirlik sırasında ya da sadece lezzeti sevildiği için devamlı olarak tüketilen bir içecek türüdür. Genelde sıcak olarak tüketilen içecek soğuk olarak da hazırlanabilir. Bakır cezvelerde yavaş yavaş pişen ve kendine özgü bir tüketme kültürü olan ürünü Trendyol’dan inceleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Çeşitli ve Her Damak Tadına Uygun Türk Kahvesi Markaları

Çeşitli ve Her Damak Tadına Uygun Türk Kahvesi Markaları

Tropikal bölgelerde yetişen kahve ağacının ana vatanı Arabistan yarımadası olarak geçer. Bu yarımada dışında Güney Amerika ve Afrika kıtalarında da yetişen bitki yetiştiği yerin tadını çekirdeğe vererek farklı aromalar yaratır. Aroma ve demleme yöntemlerine göre değişen içeceğin şu anki haline bürünmesi Osmanlı zamanında olur. 1500’lü yıllarda Osmanlı İmparatorluğuna Yemen valisi tarafından getirilen içecek, Osmanlı’nın başkenti İstanbul’dan yayılmaya başlayarak tüm imparatorluk topraklarına yayılır. Tahtakale’de açılan kahvehaneler ile yayılan içecek çekirdeğin kaynatılması ile elde edilir. Bu eşsiz lezzet kendine has kültürü ve geleneği ile UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras listesine 2013 yılı itibarıyla girer. Bugünlere kadar ulaşan bu içeceğin her zaman demlenmesi mümkün değildir. Hazır Türk kahvesi seçeneği ile sadece sıcak su yardımıyla istediğiniz anda içeceğinizi tüketebilirsiniz. Bu içeceğin yayılması ile toplu üretimin yapılması da kaçınılmaz olur. Zaman içerisinde çeşitli Türk kahvesi markaları çıkarak herkese uygun ürünler satışa sunulur. Şekerli olarak bu ürünü tüketmeyi seven müşterilere alternatif bir seçenek olarak çikolatalı Türk kahvesi size sunulur. Farklı lezzetlerin birleşerek değişik tatlar üretilir. Dağ meyvesini ve bu özel çekirdeğin birleşiminden elde edilen dağ çilekli Türk kahvesi bu tatlardan bir tanesidir. Çileğin yumuşak ve hafif tadı bu içecek ile buluşarak farklı bir aroma elde edilir. Farklı yörelere ait aromalı seçenekleri bulunan bu ürünler değişik çekirdeklerden de elde edilebilir ya da farklı hazırlama ve demleme yöntemleri ile pişirilebilir. Bu da içeceğin tadını ve kıvamını değiştirir. Örneğin Dibek adı verilen türü, taşta dövülerek öğütülür. Geleneksel olarak pişirilen bu tür, adını taş değirmeden dövülen çekirdeklerden alır. Mırra adı verilen tür ise genelde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sıkça tüketilir. Arapça acı anlamına gelir. Sertliği ile bilinen mırra, kulpsuz fincanlarda içilir ve yaklaşık iki saatte ağır ağır pişirilerek hazırlanır. Süvari kahvesi denilen tür de geleneksel yöntemler ile pişirilir ancak fincanda değil cam çay bardaklarında servis edilir. Geleneksel yöntemlerle pişirilen sade kahve, cam çay bardaklarında servis edilir. Özellikle Ege Bölgesi'nde bu türe rastlayabilirsiniz. Ayrıca Tarsusi kahvesi olarak da anılır. Molalarınızı lezzetlendirecek bu içeceğin farklı çeşitlerini Trendyol aracılığıyla inceleyebilir, avantajlı seçeneklerle satın alabilirsiniz.

Eşsiz Koku ve Lezzete Sahip Türk Kahvesi

Eşsiz Koku ve Lezzete Sahip Türk Kahvesi

Narenciye olarak da geçen limon, portakal gibi meyveler birçok tatlı ve tuzlu yiyecekte yer alır. Kendilerine has asidik bir tada sahip olan bu meyvelerin ortaya çıkarttığı portakallı Türk kahvesi soğuk kış günlerinde size değişik bir lezzet şöleni yaşatır. Zengin bir lezzete sahip olan içecek çeşitli farklı tatları bünyesine alarak kişilere değişik bir gastronomi deneyimi sunar. Sade olarak içmek istemediğiniz zamanlarda meyveli ya da çikolatalı olanlardan bir tanesini tercih ederek gününüzü tatlandırabilirsiniz. Arabica çekirdeklerinin incecik öğütülmesi ile edilen bu içecek türü yaygınlaştıkça, farklı damak tatlarına hitap eden türleri de çeşitlenir. Damla sakızlı aromaya sahip olan çeşitleri dışında farklı aromalı Türk kahvesi ürünleri de vardır. İçerisine bir miktar kakule çekirdeği ezilerek hazırlanan kakule aromalı olanlar arasına girer. Farklı çekirdeklerin karışımından elde edilen içecekler de aromalı olarak tüketilebilir. Keskin tatları sevenler için özel olarak üretilen naneli Türk kahvesi, nane bitkisinin yoğun tadını bu içecek ile birleştirerek ortaya canlandırıcı bir içecek çıkar. Hem bu çekirdeğin hem de nanenin verdiği canlandırıcı etki sayesinde gün içerisinde enerjik olabilirsiniz. Bu kadar sert tatlar sevmeyenler ancak bu içecekten de vazgeçmek istemeyen müşteriler için az kavrulmuş Türk kahvesi raflarda yer alır. Standart olarak kavrulan ürüne göre az olarak pişirilen çekirdeklerin acılığı azdır. Koyu bir tat sevmeyen müşterilerin tercih edebileceği bir üründür. Bu eşsiz lezzeti her an içmek isterseniz Trendyol ile satın alabilirsiniz.

Misafirliklerin Vazgeçilmezi Türk Kahvesi

Misafirliklerin Vazgeçilmezi Türk Kahvesi

Misafirperverlik Türk kültürünün önemli değerlerinden bir tanesidir. Eve gelen misafire ikramlarda bulunmak ve gönlünü hoş tutmak gerekir. Misafir gelince ilk yapılan şeylerden bir tanesi de kahve ikram etmektedir. Osmanlı İmparatorluğu zamanından beri gelen bu gelenek bugünlere kadar uzanır. Sadece bu içecek değil yanında su ve bazı tatlılar da ikram edilir. Osmanlı zamanında bu âdetin önemli bir özelliği de misafirin aç olup olmadığını anlamak için yapılır. Eğer misafir önce suyunu içerse bu onun aç olduğu anlamına gelir, önce kahveyi içer ise bu kişinin sadece muhabbete geldiğini gösterir. İçeceklerin içiliş sırasına göre de ev sahibi yemek hazırlayıp misafirini ağırlar. Bu da gösteriyor ki bu içecek sadece lezzetli değil aynı zamanda kendine özel bir kültürü de bulunuyor. Özel bir kültürü olan bu içecekler raflarda yerini alırken hemen bayatlamaması için farklı gramlarda paketlenir. Türk kahvesi 100 gr, 250 gr, 500 gr olarak her müşterinin isteğine uygun farklı gramaj değerlerine göre paketlenir. Evde sıklıkla tüketilmeyen, sadece gelen yakınlara ve arkadaşlara ikram edilen bir içecek ise 100 gram gibi ufak paketler tercih edilebilir. Ancak kalabalık ailelerde ya da ofislerde sıklıkla tüketildiği için 1 kg Türk kahvesi tercih edilebilir. Kampa ya da tatile giderken bu içecek zevkinden vazgeçemeyenler için de farklı çözümler bulunur. Tek fincanlık Türk kahvesi paketleri sayesinde sadece sizin tüketeceğiniz kadar ürün paketlenir. Bu sayede fazladan ürün tüketmeden size yetecek kadar öğütülmüş çekirdekleri cezveye koyarak içeceğinizi pişirebilirsiniz. Damak zevkinize göre içerisine şeker ilave edebilirsiniz. Genellikle hava almayan paketlerde size sunulan bu ürünlerin farklı paketlenme yöntemleri de vardır. Teneke Türk kahvesi paketi halinde de üretilen bu ürünlerin paketleri tekrar tekrar kullanılabilir. Bu sayede ürününüz bittiği zaman yeniden plastik paket almak yerine teneke kutunuzu yeniden kullanabilirsiniz. Doğaya faydalı paketlemelere sahip olan bu ürüne Trendyol aracılığıyla sahip olabilirsiniz.

Türk Kahvesinin Çeşitli Faydaları

Türk Kahvesinin Çeşitli Faydaları

Kahve içeceğinin belli miktarda tüketildiği zaman insan vücuduna yararlı olduğu yıllar içinde çeşitli makaleler ile kanıtlanır. Kalp sağlığına faydası olduğu bilinen bu içecek sindirime yardımcı olur. İçerisine şeker eklenmediği sürece kalorisiz olan içeceği diyetinize ekleyebilirsiniz. Spor öncesinde tüketilmesi durumunda yağ yakımını hızlandırır. Antioksidan içermesi sayesinde Alzheimer gibi hastalıkların önlenmesinde yardımcıdır. Ancak her yiyecek ve içecekte de olduğu gibi fazla tüketiminin de zararları bulunur. Gün içinde fazla tüketimi uykusuzluk ve mide rahatsızlığına sebebiyet verebilir. Düzenli ve belli miktarlarda içilen taze çekilmiş Türk kahvesi sağlığınız için fayda sağlayabilir. Hediye kültürü geçen zaman ile birlikte değişip, farklılaşır. Kıyafet, mücevher gibi eşyaların yerine yiyecek ya da içecek hediye etmek de zamanla normalleşmiş durumdadır. Bu tarzda içecek seven arkadaşlarınıza ya da sevdiklerinize hediye kutusu hazırlarken içerisine hediyelik Türk kahvesi ekleyebilirsiniz. Hediye vereceğiniz kişinin ne kadar çok sevdiğine bağlı olarak gramlık, kiloluk ya da tek kullanımlık paketleri tercih edebilirsiniz. Kuruyemişlerden fıstık, fındık gibi yiyecekler tek başlarına tüketildiği gibi diğer yiyeceklere aroma vermek için de kullanılır. Fındıklı Türk kahvesi, fındıktan vazgeçemeyen müşteriler için ideal bir üründür. Fındık aromasını, içeceğinizi tüketirken hem kokusunda hem de damağınızda hissedersiniz. Kavrulmuş fındığın kendine has lezzetini sevilen bu içecek ile birleştirerek farklı bir tat ortaya çıkartılır. Bu ürünler her ne kadar hızlı bir biçimde tüketilse de belli bir miktarının saklanması gerekir. Ağzı kapalı kaplarda saklanmadığı takdirde bayatlayabilen öğütülmüş çekirdekler ağızda kötü bir tat bırakır. Küçük Türk kahvesi tercih ederek alındığı gibi tüketebilir, bayatlama derdinden kurtulabilirsiniz. Hem sağlığa faydalı hem de lezzetli bir içecek olan bu türü Trendyol aracılığı ile satın alabilirsiniz.

Her Alanda Kullanabileceğiniz Türk Kahvesi

Her Alanda Kullanabileceğiniz Türk Kahvesi

İncecik öğütülerek elde edilen çekirdeklerin içecek olarak tüketilmesi dışında birçok farklı kullanım alanı da vardır. Peeling etkisi yaratan yapısı sayesinde cildinizi temizleyebilir ve ölü derilerinizden arınabilirsiniz. İçeceğin telvesini masajla cildinize yedirerek gözeneklerde biriken yağ, toz gibi maddeleri temizleyebilirsiniz. Pasta, kurabiye gibi hamur işlerinde de sıklıkla tercih bu ürün ile aromalı tatlılar hazırlayabilirsiniz. Gramajlarını rahatça ayarlamak için 6 gr Türk kahvesi paketlerini tercih edebilirsiniz. Tek kullanımlık paketler halinde hazırlanan ürünleri gramın önemli pasta işlerinizde kullanabilirsiniz. Hoş kokuya sahip olan öğütülmüş çekirdekleri evlerde ya da ofislerde esans olarak da kullanabilirsiniz. Birçok mum, tütsü gibi koku veren dekoratif çeşitlere kullanılan çekirdeklerin öğütülmüş halini yakarak hem doğal bir koku yaratırsınız, hem de sinekleri bulunduğunuz ortamdan uzaklaştırırsınız. Çöp kutularında da kullanabileceğiniz çekirdeklerin toz halini biraz çöp kutularına dökerek nahoş çöp kokusunu önlersiniz. Meyve aromasını da içeceğinde hissetmek isteyen müşteriler için meyveli Türk kahvesi güzel bir seçenek olabilir. Frambuaz, karpuz, kavun, çilek gibi birçok meyveyi kullanarak üretilen eşsiz lezzeti tadabilirsiniz. Farklı lezzetleri birleştiren seçenekleri sayesinde değişik tatları deneme şansınıza sahip olursunuz. Yaz meyvelerinin eşsiz tadının içeceklerinde de olmasını sevenlerin tercih edebileceği türlerdir. Neredeyse tüm meyve aromalarının kullanıldığı seçenekler ile misafirlerinize değişik bir içecek deneyimi yaşatabilirsiniz. İçeceğini sert seven müşterilerin çok kavrulmuş Türk kahvesi ile hazırlayacağı içecekler yoğun bir tada sahiptir. Standart bir kavrulmaya göre uzun süren kavrulma aşaması ile elde edilir. Koku olarak da yoğun bir aroması bulunur. Az kavrulmuş ya da orta kavrulmuş seçenekleri de olan çekirdeklerin tatları ateş üzerinde kaldıkları süre boyunca farklılaşabilirler. Kavrulduktan sonra içilecek hale gelebilmesi için ürünün taze olması gerekir, bunu da ağzı açılan ürünleri cam kavanozlarda saklayarak başarabilirsiniz. Buna alternatif olarak da teneke kutu şeklinde satılan paketleri tercih edebilir, ürününüzü orada saklamaya devam edebilirsiniz. Bir kişilik pişirecekseniz bir tatlı kaşığı kadar öğütülmüş çekirdeği alıp bakır ya da çelik cezveye dökün. Üzerine bir fincan kadar su ekleyin ve pütür kalmayana kadar karıştırın. Kişinin isteğine bağlı olarak şeker ekleyebilirsiniz. Kısık ateşte yavaş yavaş karıştırarak köpüklü bir karışım elde edersiniz. Pişirim sırasında oluşan köpüğü kaşık ile alarak cezveye dökün. Böylece bol köpüklü sıcak içeceğinizi elde edersiniz. Kaynama noktasına gelince cezveyi ateşten alın ve fincana boşaltın. Yaklaşık beş dakika içinde tek kişilik içeceğinizi hazır hale gelir. Eğer sert kıvamında hoşnut değilseniz, kaynamış süt ile de karıştırarak hafif bir lezzet ortaya çıkartabilirsiniz. İçecek dışında günlük hayatın farklı alanlarında da kullanılan ürün çeşitlerini Trendyol aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Uygun ve Avantajlı Türk Kahvesi Fiyatları

Uygun ve Avantajlı Türk Kahvesi Fiyatları

Evlerde, iş yerlerinde, okullarda sıcak ve soğuk içecekler sıklıkla tüketilir. Yaz mevsiminde soğuk içecekler tercih edilirken, kış mevsiminde sıcak içecekler tüketilir. Ancak bazı içecekler mevsim farketmeksizin her an tüketilebilir. Her damak tadına uygun Türk kahvesi türleri ile istediğiniz zaman içeceğinizi tüketebilirsiniz. Az ya da çok kavrulmuş, sade ya da şekerli olarak hazırlanabilen içeceğin aromalı olanları da mevcut bulunur. Meyve ya da baharat tatlarının da yer aldığı türleri ile değişik lezzetler keşfedebilirsiniz. Fiyat performans ürünü olarak 25’li Türk kahvesi seçilebilir. İsterseniz tek kişilik paketleri seçebilir, kampa ya da tatile giderken yanınıza alabilirsiniz. Uygun ve avantajlı fiyat seçeneklerine sahip olan paketlerden bütçenize uygun olanı seçip, satın alabilirsiniz. Çeşitli paket seçenekleri ile kişilerin ihtiyacına göre üretilen Türk kahvesi önerisi, yorumlar kısmında yer alır. Öğütülmüş çekirdeklerden elde edilen içecek ile ilgili gerekli bilgileri ürünü denemiş deneyimli müşterilerin yorumlarından da elde edebilirsiniz. Bu ürünü elde edebilmek için Arabica çekirdekleri neredeyse pudra şeker inceliğine ulaşana kadar öğütülür. Sahip olduğu incelik bu sıcak içecek türünü diğer türlerden ayırır. Öğütülmüş Türk kahvesi elde edebilmek için basit bir baharat öğütücüsü yeterli olacaktır. French press için hazırlanan inceliğe göre tanelerin toz kıvamına erişmesi gerekir. Bu incelik değerine eriştiğiniz zaman çekirdekleriniz hazırdır. Çeşitli paketleme yöntemi ile müşterilerin rahatça saklayabilen, farklı aromalara sahip olan bu ürünleri Trendyol aracılığı ile inceleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Türk Kahvesi Lekesi Nasıl Çıkar?

Kahve lekesinin kolay bir şekilde çıkması için hızlı hareket etmek önemlidir. Öncelikle temizlenmek istenen kıyafetin ters çevrilmesi ve ıslatılması gerekir. Ardından çamaşır deterjanı sorunlu olan bölgeye dökülüp bir süre güzelce ovalanır. Lekenin renginde herhangi bir solma olmadıysa giysinin yaklaşık 30 dakika kadar ılık su içerisinde bekletilmesi tavsiye edilir. Kahve; halı ya da koltuk gibi zeminlere dökülürse uygulanması gereken adımlar farklılaşır. Yerleşik yüzeylerde öncelikle temiz bir bezle lekenin iyice silinmesi gerekir. Ardından doğal ya da kimyasal temizlik maddeleriyle ovalama işlemi yapılır. Bu aşamada karbonat, sirke, limon ve çeşitli yüzey temizleyicileri müşteriler tarafından tercih edilir. İlk denemede lekenin çıkmaması halinde uygulanan adımları bir kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Türk Kahvesi Nerede Saklanır?

Öncelikle ürünün içine konulduğu kabın ağzının sıkı kapanması ve hava almaması gerekir. Hava ile temas eden kahve, hem kokusunu hem de tazeliğini kaybeder. Doğru ambalaj seçiminden sonra muhafaza edilen ortamın özellikleri devreye girer. Kahve, kuru bir gıda olduğu için nemli ve ıslak ortamlardan uzak tutulması gerekir. Serin ve kuru bir yerde saklamak, raf ömrünü uzatır. Ortam sıcaklığının belirli bir seviyede olması da önemlidir. Yüksek veya tam tersine düşük sıcaklık kahve aromasının özelliğini yitirmesine neden olur. Bu nedenle buzdolabı, dondurucu gibi yerlerin saklama alanı şeklinde tercih edilmesi doğru bir seçenek olarak görülmez. Kahvenin lezzeti ve aroması, uygun koşullar sağlandığında uzun süre korunur.

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Kahve; cezve ile yapılacaksa öncelikle soğuk su; belirlenen fincanla ölçülüp cezveye konur. Ardından 1 tatlı kaşığı kahve ve şeker eklenir. Sonra iyice karıştırılır. Bol köpüklü Türk kahvesi için ocağın kısık ateşte olması gerekir. Kaynama derecesine ulaşıncaya kadar karıştırılmamalıdır. Belirli aralıklarda yüzeyde oluşan köpükler hafifçe alınıp fincana aktarılır. Kaynadıktan sonra tek noktadan fincana yavaşça dökülür. Dilerseniz akıllı makinelerle de kısa sürede kahvelerinizi hazırlayabilirsiniz.