İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Hacim
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat
Garanti Süresi
Materyal
Özellik
Parça Sayısı
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Wmf Düdüklü Tencere

" araması için 22 sonuç listeleniyor

WMF Düdüklü Tencere Modelleri Trendyol'da!

İnsanın temel ihtiyaçlarından biri beslenmedir. Bir insan sağlıklı olabilmek için her öğün gerekli olan besin miktarını tam olarak almalıdır. Aksi taktirde oldukça sağlıksız olacaktır. Bunun önüne geçmek için de her gün mutlaka dengeli ve düzenli bir şekilde beslenmesi gerekmektedir. Geçmişte insanlar ateşi bulmadan önce sebze meyve ve etleri çiğ olarak tüketirlermiş. Bu besinlerin içindeki bakterileri vücuda alıp insanı hasta edebilecek düzeye ulaşabilen oldukça riskli bir yöntemdi. Ateş bulunduktan sonra hem yiyeceklerin tadının daha lezzetli olduğu hem de sindirme kolaylığı sağladığı için yemekleri ateşte pişirmeye başlamışlardır. Ateşte pişen yemeklerden çıkan lezzetli kokuların insanın iştahını açtığı da fark edilince her türlü besini pişirerek yeme alışkanlığı başlamıştır. Eskiden ateş üzerinde saatler boyu yemekler pişerdi. Özellikle katı baklagil ve et türü besinlerin pişirme süreleri oldukça uzundu. Pişirme süresine göre pişirilmediği takdirde oldukça sert olabilen bu besinlerin yenmesi oldukça zordur. Bu nedenle bu besinlerin daha rahat tüketilebilmesi için belirli bir kıvama gelinceye kadar pişirilmesi gerekmektedir. Bunu sağlamanın bir yolu da ateş üzerinde belirli bir süre kıvama gelinceye kadar yemekleri pişirmektir. Geçen yüzyıllarda standart tencereler kullanılarak bu yemekler saatler boyu ateş üzerinde pişirilirdi. Fakat günümüzde teknolojinin gelişmesi ile beraber düdüklü tencereler icat edilmiştir. Düdüklü tencereler yüksek basınç yoluyla tam kapatılmış tencerelerdir. İçeriye herhangi bir hava giriş çıkışı olmadığı için hem enerjiden tasarruf edip hem de yemekleri kısa bir süre içerisinde pişirmeye yarayan aletler olarak bilinirler. Wmf düdüklü tencere yemeklerinizi en kısa sürede pişirmeniz için tasarlanmış olan bir üründür. Bu ürün sayesinde hem zamandan oldukça fazla tasarruf etmiş olur hem de kısa süre içerisinde lezzetli yemekleri sofralarınıza taşımış olursunuz. Geçmişten günümüze kadar birbirinden farklı tencere modelleri tasarlayan marka yeni serisinde oldukça gelişmiş teknolojiler kullanarak düdüklü tencerenin kullanımı güvenliğini yüksek miktarda sağlamıştır. Wmf perfect düdüklü tencere oldukça şık ve modern tasarımıyla görenleri büyüler. Son teknolojik gelişmelerin ışığında tasarlanmış olan yapısı sayesinde WMF Perfect ultra düdüklü tencere kullanımı oldukça güvenli hale getirmiştir. Bu sayede yemeklerinizi hemen hızlı şekilde sofralarınızı taşıyabilir hem de güvenli bir şekilde pişirme süresini ayarlayabilirsiniz.

Wmf Düdüklü Tencere ile Güvenli Bir Şekilde Yemek Yapın

Wmf Düdüklü Tencere ile Güvenli Bir Şekilde Yemek Yapın

Düdüklü tencerelerin icat ediliş tarihi eskiye dayanmaktadır. Fizikçilerin artan yoğun ilginin üzerine birbiri ardına müthiş icatlar yaptıkları tarihlerde bir fizikçi bir tencerenin üzerine ağırlık koyarak basıncı arttırıp pişirme süresini azalttığını fark etmiştir. Bu yöntemin biraz riskli olduğunu bilinse de düdüklü tencere kavramı kısa süre içerisinde bütün dünyaya yayılmıştır. İçeride oluşan yüksek basıncın riskini azaltmak için hava boşaltan bir kanal icat eden fizikçiler yemeği kısa sürede pişirme adına düdüklü tencereyi tasarlanmışlardır. Yemek yapımı sırasında içerideki fazla basıncı dengelemek için yapılan kanaldan çıkan buhardan esinlenerek tencerenin adına düdüklü tencere ismi verilmiştir. Düdüklü tencere yapımı geçmişten günümüze kadar birçok farkla maden kullanılarak yapılmıştır. Düdüklü tencere çalışma prensibi tamamen fiziksel olaylara dayanır. Basınçla yemek pişirme prensibine dayanan düdüklü tencerenin hacmi hareket sabit olduğu için sıcaklık durmadan arttırıldığı zaman içerideki gaz molekülleri hızlı bir şekilde hareket edeceğinden dolayı basınç artacaktır. Artan basınç dolayısıyla yemekler çok kısa sürede pişme yolunda ilerleyecektir. Wmf düdüklü tencere kullanımı hakkında bilmeniz gereken bazı detayları bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Düdüklü tencere kullanımı hakkında bilinmesi gereken en önemli noktalardan biri tencerenin ağzına kadar asla doldurulmaması gerektiğidir. Aksi takdirde buharın dışarı çıkışı oldukça zorlaşacak ve patlama riski ortaya çıkacaktır. Bunun önüne geçmek için de tencerenin yarısından fazlasını boş bırakmak her zaman için çok daha iyidir. Düdüklü tencereye neden düdüklü dediğini önceki paragrafta anlatmıştık. Düdüklü tencere içerisinde fazla buharın dışarı atılmasını sağlayan bir kanal bulunduğunu ve buharın dışarı çıkarken düdüğe benzer bir ses çıkarmasından esinlenerek düdüklü tencere denildiğinden bahsetmiştik. Yemeği tencereye yerleştirdikten ve ateşin üzerine yerleştirdikten sonra düdüğü mutlaka dik bir konuma getirmeniz gerekmektedir. Fakat markanın yapmış olduğu düdüklü tencere dizaynları sayesinde bu tip bir ayarlama yapmanıza pek fazla gerek yoktur. Marka sizler adına düdüklü tencerenin üzerine hesaplayıp bunları en aza indirilecek şekilde birbirinden sağlam düdüklü tencere modelleri geliştirmiştir. Yemek pişerken düdükten ses çıktıktan sonra bir de otomatik olarak aşağı indirecek şekilde dizayn edilmiş olan tencereler sayesinde güvenli bir şekilde yemeklerinizi pişirmeye devam edebilirsiniz. Düdüklü tencerede yemek piştikten ve ateşin altını kapattıktan sonra tencereyi bir süre daha açmamakta da fayda vardır.

Wmf Düdüklü Tencere ile Kısa Sürede Muhteşem Sofralar Hazırlayın

Wmf Düdüklü Tencere ile Kısa Sürede Muhteşem Sofralar Hazırlayın

Hepimizin bildiği gibi eve herhangi bir alet alınacağı zaman mutlaka alınırken dikkat edilmesi gereken noktaların bilinmesi gerekmektedir. Düdüklü tencere konusunda da aynı kural geçerlidir. Düdüklü tencere alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta doğaya zarar verip vermediği konusudur. Doğaya zarar vermeyen düdüklü tencerelerin mutlaka CE belgesi olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Wmf düdüklü tencere seti bu belgeye sahip olup doğaya ve hayvanlara hiçbir zararı dokunmayan maddelerden üretilmiştir. Wmf düdüklü tencere kullananlar yorumlarında da sağlığa zararlı hiçbir madde içermediğini önemle belirtmişlerdir. Bu sayede gönül rahatlığı ile birbirinden lezzetli ve sağlıklı yemekleri düdüklü tencere sayesinde evinizde pişirebilirsiniz. Düdüklü tencere alımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da açılıp kapanma konusunda oldukça rahat bir tencere olmasıdır. Açılıp kapanması zor bir tencere almanız sizleri oldukça yoracaktır. Markanın sizler için hazırlamış olduğu tencere setleri kolay bir şekilde açılıp kapanma özelliğine sahiptir. İçerisinde kullanılan malzemelerin sağlığa hiçbir zararı olmadığı belgeler ile kanıtlanmıştır. Paslanmaz çelikten yapılmış olan tencereler sayesinde birbirinden lezzetli ve sağlıklı yemekler sofralarınızda yerini alacaktır. Wmf perfect pro tencere kullanımı kolay bir şekilde açıp kapama özelliğine sahip olduğu için kullanımı oldukça kolaydır. Wmf perfect ultra düdüklü tencere sizlere kullanım rahatlığı sağlamak için bir dijital ekran bulundurmaktadır. Bu dijital ekran sayesinde tencerenin içindeki basıncı ve sıcaklığı kolay bir şekilde görebilir ve onu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca tencere sapları açılıp kapanabilme özelliğine sahip olmasından dolayı birbirinden farklı tencerelerde de gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Aynı sette bulunan büyük ve küçük tencerelerde açılıp kapanabilen sapları sayesinde kolay bir şekilde yemeklerinize pişirebileceksiniz. Düdüklü tencere alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da tutma saplarının oldukça sağlam olmasıdır. Çok yüksek sıcaklıklarda çalışabilen düdüklü tencerelerin sıcaklıktan dolayı kollarının oldukça sağlam olması gerekmektedir.

Sağlam tencere kolları ve sapları sayesinde düdüklü tencere kullanım ömrünü kolay bir şekilde arttırabilirsiniz. Markanın tasarlamış olduğu düdüklü tencere setinin sağlamlığı neticesinde uzun süreli bir kullanım sizleri beklemektedir. Birbirinden farklı boyutlarda sizler için tasarlanmış olan düdüklü tencereleri gönül rahatlığı ile alıp evinizde kullanabilirsiniz. Bu sayede hem vakitten tasarruf etmiş olur hem de sağlıklı maddelerden yapıldığı için yemeklerinizi oldukça sağlıklı bir şekilde sofranıza getirebilirsiniz.Düdüklü tencereler birbirinden farklı boyutlarda piyasada satılmaktadır. Bundan dolayı ihtiyacınız olan düdüklü tencereyi bulmanız oldukça kolaydır. Özellikle sulu yemekler için büyük boyda tencere gerektiğinden dolayı Wmf düdüklü tencere 6.5 lt üretilmiştir. Üretilen tencere sayesinde birbirinden lezzetli sulu yemekleri fazla miktarda yaparak geniş ailenize oldukça güzel bir yemek ziyafeti yaşatabilirsiniz. Wmf düdüklü tencere 6 lt yine geniş aileler için tasarlanmış olan bir diğer düdüklü tencere modelidir. Wmf perfect düdüklü tencere 6.5 lt otomatik olarak ayarlanabilen sapı sayesinde içeride buhardan dolayı oluşmuş olan iç basıncın ölçülmesinde oldukça kolaylık sağlamaktadır. Bu sayede hem kolay hem de hızlı bir şekilde yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Wmf düdüklü tencere 4.5 litre genel olarak daha az nüfuslu ailelerin tercih edebileceği veya et türü yemekleri yapmayı tercih eden kişilerin yoğun ilgi gösterdiği bir tencere türüdür. Bu sayede içerisinde birbirinden lezzetli et yemeklerini pişirip ailenizin önüne sunabilirsiniz. Wmf perfect düdüklü tencere 4.5 lt kolay bir şekilde açılıp kapanan tencere sapı sayesinde iç basıncını kolay bir şekilde ayarlayabileceğiniz bir düdüklü tencere modelidir. Bahsettiğimiz düdüklü tencere modellerini bir set halinde de kolay bir şekilde temin edebilirsiniz. Ürünün fiyat bilgisini düzenli bir şekilde kontrol ederek kampanyalardan yararlanıp sizler de uygun fiyata düdüklü tencere setlerinin temin edebilirsiniz. Wmf düdüklü tencere seti bu sayede sizlerin bütçesine uygun bir şekilde evinizde dolabınızda yerini almış olur. Bu set sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde sağlıklı yemeklerinizi yapıp geriye kalan vaktinizi kendinize ayırabilirsiniz. Wmf 3 lt düdüklü tencere setin içerisinde temin edebileceğiniz bir diğer düdüklü tencere modelidir. İhtiyaçlarınıza uygun olarak ayrı ayrı da bulabileceğiniz bu tencereleri bir set halinde de kolay bir şekilde alabilirsiniz. Wmf düdüklü tencere pişirme süreleri normalde 1 saatte pişebilen bir yemeği oldukça kısa sürede sofrada yenmeye hazır hale getirebilecek şekilde üretilmiştir. Ayrıca evde yapılan ağır yemeklerin kokusu normal tencere ile yapıldığı zaman bütün evi sarıp kişiyi rahatsız edecek boyuta ulaşabilir. Fakat düdüklü tencere ile yapılan yemekler düdüklü tencerenin tasarımı dolayısıyla kokusunu asla hiçbir yere yaymaz. Bu da düdüklü tencerelerin kullanım avantajlarından biri olarak bilinir. Sizlerde bu sayede hem kolay bir şekilde yemeğinizi hazırlamış olur hem de oldukça temiz bir şekilde hiçbir rahatsız verecek koku duymadan yemeğinizi afiyetle tüketebilirsiniz.

Wmf Düdüklü Tencere Yorumları

Wmf Düdüklü Tencere Yorumları

Ateş icat edilmeden önce insanoğlunun yemeklerini çiğ tükettikleri bilinir. Yemekleri çiğ tüketmek bir bakıma aslında faydalıdır. Yemekleri çiğ tüketmenin faydalarından biri içerisindeki besin değerlerini yok etmeden faydalı vitaminleri vücuda almaktır. Nitekim ateşte uzun süre boyunca pişirilen yemekler maalesef yararlı vitaminlerini kaybetmektedirler. Vitaminlerin yok olması yüksek sıcaklık ile ilgili değil yüksek sıcaklık ile besinleri ne kadar süre pişirdiğiniz ile alakalıdır. Yemekleri pişirme süreniz vitamin değerlerinin yok olmaması için oldukça önemlidir. Bundan dolayı düdüklü tencereler icat edilmiştir. Basınç teorisi ile çalışan bu tencereler yüksek basınçtan faydalanarak yemekleri oldukça yüksek sıcaklıklarda en kısa sürede pişirip en sağlıklı hali ile önünüze sunmak üzere tasarlanmıştır. Bu sayede sizler besin değerleri yok olmamış yemekleri tüketerek daha sağlıklı bir geleceğe adım atabilirsiniz. Oksijen yakıcı bir gaz olarak literatürde yerini almış olan bir elementtir. Oksijenin temas ettiği nesneler bir süre sonra oksitlenerek kendi yapılarını kaybetmeye başlarlar. Bunlar besin değerleri için de geçerlidir. Vücut için oldukça faydalı olan birtakım vitaminler oksijenle temas ettiklerinden dolayı faydalarını yitirmek ile yüz yüze gelirler. Bunun önüne geçmek için düdüklü tencerelerin içerisine asla ama asla oksijen girmemesi üzerine belirli çalışmalar yapılmıştır. Bu sayede yüksek basınçta oksijenle temas etmeden oldukça sağlıklı yiyecekler yapabilme imkanı sağlanmıştır. Wmf düdüklü tencere kullananlar yorumlarında bu tip avantajlarına oldukça fazla değinmişlerdir. Hem güvenli bir kullanım sağlayan markanın tencereleri sizlerin sağlıklı yiyecekler yapmasına da olanak sağlamaktadır. Düdüklü tencereler hassas özellikte ürünler olduğu için bakımları da hassas bir şekilde yapılmalıdır. Düdüklü tencere bakımında dikkat edilmesi gereken ilk nokta lastiğini belirli bir süre geçtikten sonra değiştirmektir. Wmf düdüklü tencere lastiği tencerelere uygun olarak üretilmiş oldukça güvenilir lastiklerdir. Yapısı gereği takması da oldukça kolaydır. Wmf düdüklü tencere sapı açılıp kapanma özelliği olan ve tencere setlerinin her bir ürünün de rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür. Bu ürünü ayrı bir şekilde de oldukça kolay temin edebilirsiniz. Wmf perfect pro düdüklü tencere markanın tasarlamış olduğu tencere setleri içerisinde minimalist ve modern tasarıma sahip olan özel bir tencere modelidir. Wmf perfect pro düdüklü tencere kullanımı oldukça kolaydır.

Tencere modellerinin bakımlarında ortak nokta sızıntıları önleyen lastiğin düzenli aralıklarla değiştirilmesidir. Bu sayede düdüklü tencerenizi hem kolay bir şekilde kullanabilir hem de uzun ömürlü kullanımının tadını çıkarabilirsiniz. Sizler de sizlere uygun olan düdüklü tencere modelini kolay bir şekilde saptayabilir ve ona en kısa sürede oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.Düdüklü tencereler geçmişten günümüze kadar mutfakta en fazla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Bir saatte zar zor pişebilecek bir yemeği 15-20 dakika gibi kısa bir sürede pişirebilmeye yarayan düdüklü tencereler sayesinde vakitten tasarrufu kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Bu sayede mutfakta geçirdiğiniz keyifli zamanlardan arta kalan zamanları kendiniz için kullanabilirsiniz. Düdüklü tencereler yaklaşık 300 yıl önce bu konu üzerinde çalışmış olan fizikçiler tarafından bulunmuş önemli icatlardan biridir. Yüksek basınç teorisine göre çalışabilen düdüklü tencereler yüksek sıcaklıklarda besinlerin kolay bir şekilde pişirilmesine olanak sağlamaktadırlar. Yüksek sıcaklık ve yüksek basınç kulağa tehlikeli gibi görünse de markanın tasarlamış olduğu düdüklü tencerelerin herhangi bir dezavantajı yoktur. Yanında kullanım kılavuzu ile birlikte temin edilebilen düdüklü tencereler belirli kullanım basamaklarını dikkate alınarak yemek pişirildiği sürece sizler için herhangi bir tehlike teşkil etmezler. Bunu da içerideki fazla buharı bir kanal sayesinde dışarı aktararak gerçekleştirir. Bu kanaldan dışarı verilen su buharının düdüğe benzeyen ses çıkarmasından dolayı düdüklü tencere adını almıştır. Wmf düdüklü tencere özellikleri ve sizlere kazandırdığı avantajları sayesinde oldukça sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. Düdüklü tencerelerin bize kattığı en önemli avantajlardan biri de vitaminlerin kaybolmadan yemeklerin pişirebilmesini sağlamaktır. Oksijen ile temas etmeyip kısa süre içerisinde pişirebilen yemekler bu nedenlerden dolayı içerisindeki faydalı vitaminleri kaybetmeden pişebilirler. Bu da sizlere oldukça sağlıklı bir gelecek için sunulmuş eşi benzeri bulunmayan bir fırsattır. İhtiyaç duyduğunuz besinleri en kısa sürede en sağlıklı yoldan almak sağlığınız açısından oldukça faydalı olacaktır. Düdüklü tencerelerin patlama riskinin bulunduğunu söyleyen kişiler markanın üretmiş olduğu düdüklü tencere serisinin basınç ve pişirme süresini ayarlayan dinamiklerini gördükten sonra bu fikirlerinden büyük çoğunlukla vazgeçmişlerdir. Çünkü düdüklü tencerelerin sahip olduğu bu özellikler sayesinde dezavantajları minimuma indirilmiştir. Oldukça orijinal maddelerden yapıldıkları için kesinlikle ama kesinlikle sağlık üzerinde herhangi bir yan etkisi bulunmayan ürünlerden üretilmişlerdir. Wmf düdüklü tencere fiyatları, kampanyaları, ürünler hakkında yapılan kullanıcı yorumları ve ürün hakkında daha birçok detaylı bilgiye ulaşmak için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.