İlgili Kategoriler
Fiyat
Renk
Cinsiyet
Sesli Görüşme
Kasa Çapı
GPS
Suya/Toza Dayanıklılık
Kordon Renk
Garanti Tipi
İşletim Tipi
Adımsayar
Batarya Kapasitesi Aralığı
Kasa Renk
Titreşim
Nabız Sensörü
Kamera
Elektriksel Kalp Sensörü
Uyku Takibi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Süresi
Ekran Boyut Aralığı
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Xiaomi Akıllı Saat

" araması için 82 sonuç listeleniyor

Dayanıklı ve Kullanışlı Xiaomi Akıllı Saat Modelleri

Xiaomi mi watch modelleri giyilebilir teknoloji en çok tercih edilen giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yer alır. Akıllı saatlerin fonksiyonel kullanım alanlarının genişlemesi, Xiaomi akıllı saat ürünlerinin de sürekli güncellenerek geliştirilmesini sağlar. Kullanım kolaylığı, taşınabilirliği ve teknolojik özelliklerinin yanı sıra görsel şıklığı ile de dikkat çeken modeller, bir akıllı saatten beklenen imkânların yanı sıra sınırsız rahatlık sunar. Son nesilde ağırlığı daha da azalan saatlerin pil ömrü de oldukça uzundur. Bu sayede spor yaparken veya dışarıda vakit geçirirken sürekli olarak cihazı şarj etmek zorunda kalmazsınız. Söz konusu cihazlar birçok özelliğinin yanı sıra dayanıklı bir kasaya da sahiptir. Böylece en zorlu aktiviteler esnasında bile performansından bir nebze ödün vermez.

Gelişmiş Teknolojisiyle Xiaomi Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir?

Gelişmiş Teknolojisiyle Xiaomi Akıllı Saatlerin Özellikleri Nelerdir?

Küresel piyasaya sürüldükten hemen sonra teknik özellikleri ile dikkat çeken Xiaomi akıllı saat modelleri özellikle ekran inceliği ile öne çıkar. Bu tasarımdaki gövdenin en büyük avantajı bilek hareketleri ile uyumlu olmasıdır. Tipik kullanıma sahip olmasıyla birlikte pil ömrü oldukça uzun olan akıllı saatler arasında yer alır. Fiberglas ile güçlendirilmiş olan gövdesi polyamid malzemeden üretilmiştir. Akıllı saat kordonu silikon materyal üretilmiştir ve değiştirebilme özelliği bulunur. Saatlerin kayış malzemesi nefes alabilecek şekilde tasarlanmıştır. Fazla kayışı yerinde tutmak için iki koruyucu bulunur. Böylelikle kordon bileği konforlu bir biçimde sarar. Kadran kısmında ise uygulama menüsü ve antrenman listesi için birer tane fonksiyon özelliği bulunur. Cihazın sade olması kullanım kolaylığı sağlar. Xiaomi mi watch lite akıllı saat modelleri, hafif ve ergonomik bir tasarıma sahip olduğu için pek çok kişinin gözdesi hâline gelmiştir.

Ekran boyutu nedeniyle görsel olarak çok fazla bilgi aynı anda cihazın panelinde yer almaz, böylelikle veri karışıklığı ve odak kaybı yaşanmaz. Xiaomi mi band akıllı bileklik OLED ekran teknolojisi sayesinde oldukça incedir. Ayrıca arka ışık ihtiyacı olmadığı için ekstra güce gereksinim duymaz. 454 x 454 piksel ekran çözünürlüğü ile dikkat çeken Xiaomi akıllı bileklik çeşitleri, oldukça şık ve kullanışlıdır. Manyetik şarj özelliğine sahip modeller, 2 saat boyunca prizde bırakıldığında ortalama olarak 16 güne kadar çalışmayı sürdürür. Bu sayede aktif olarak spor yaparken 50 saat boyunca kullanım imkânı sunar. Xiaomi akıllı bileklik özellikleri arasında kalp atım hızı, stres ve enerji seviyesi, uyku kalitesi, atılan adım sayısı gibi verileri ölçen sensörler de yer alır.

Alternatifli fitness modları, yerleşik GPS ile bir araya geldiğinde oldukça kullanışlı bir hâl alır. Yoga gibi daha yavaş hareketlerle yapılan egzersizler esnasında verilen bilgiler arasında ise rakım ve konum verileri yer alır. Cihazda triatlon, yüzme ve yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman gibi ekstra fonksiyonlar ile birlikte 17 özel takip modu bulunur. Genişletilmiş spor modunda ise sürüme göre 100 ayrı egzersiz daha cihazın hafızasına eklenir ve toplamda 117 ayrı egzersiz modu kullanıma hazır hâle gelir. Xiaomi mi watch akıllı saat otomatik egzersiz algılama özelliği barındırır. Kullanıcı egzersize başladığı anda, otomatik olarak hareketleri izlemeye ve kaydetmeye başlar. Cihaz, kalp atış hızı ve yakılan kalori miktarı gibi anahtar verileri hafızasında tutar. Bu bilgiler ışığında, kişilerin çok daha verimli bir biçimde spor yapması mümkün hâle gelir. En önemli özelliklerinden birisi de kandaki oksijen seviyesini ölçerek fiziksel duruma dair nitelikli bir değerlendirme sunmasıdır. Böylelikle sadece egzersiz anında değil, günlük yaşam esnasında da stres, bitkinlik ya da benzeri durumları ön görmeyi sağlar.

En Çok Tercih Edilen Xiaomi Akıllı Saat Modelleri Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Xiaomi Akıllı Saat Modelleri Hangileridir?

Kullanım kolaylığı sağlayan Xiaomi mi band akıllı bileklik modellerininin öne çıkmasını sağlayan birçok unsur mevcuttur. Bunlardan en önemlisi, kişisel sağlık ve spor bilgilerinin toplanın analiz edilmesidir. Özellikle outdoor sporlarında sıkça tercih edilen mi akıllı bileklik modelleri bir hayli dayanıklıdır. Xiaomi akıllı saat konuşma özellikli bir cihaz olduğu için günlük yaşam sırasında pek çok kolaylık sağlar. En çok tercih edilen Xiaomi akıllı kol saati modelleri arasında yer alan mi Band-6'nın ince ve uzun ekranı oldukça şık bir görünüme sahiptir. 1.56 inç AMOLED ekranın ise 60’tan fazla kişiselleştirme seçeneği vardır. Ayrıca 50 metreye kadar suya dayanıklıdır. Dolayısı ile yüzme gibi su sporları esnasında gönül rahatlığı ile takılabilir. Yoğun olarak kullanıldığında 5, normal modda çalıştığında ise 14 gün boyunca yetecek bir pil ömrüne sahiptir. Güç tasarrufu özelliği aktif edildiğinde ise şarj edilmeden 19 gün boyunca çalışır. Söz konusu cihazın 30 farklı fitness modu bulunur ve SpO2 özelliği sayesinde kandaki oksijen seviyesini sürekli olarak kontrol eder.

Bir diğer akıllı cihaz olan Xiaomi mi watch lite modeli ise ilk olarak modern tasarımı ile dikkat çeker. Söz konusu ürünün kişiselleştirilebilmesi, birçok kişinin favorileri arasında yer almasına sebep olmuştur. Saat kasası ve kordon için farklı renk seçenekleri mevcuttur. Ayrıca tema yüzü olarak 120’den fazla alternatife ve arayüz özelleştirme özelliğine sahiptir. GPS ve GLONASS konumlandırma sisteminde yer alan birden fazla akıllı sensör, bulunduğunuz noktayı tam olarak belirleyebilir. Dolayısı ile rota, hız ve mesafe gibi verilere bağlı olarak yakılan kalori hesabını da net bir şekilde yapabilir. Cihazın özel tasarım sensörü, 24 saat boyunca nabız takibi yapar ve normal seviyelerin üzerindeki bir değer okuduğunda bir bildirim yollar. Aramalar, mesajlar ve uygulama yönetimleri için dokunmatik ekranı kullanmak yeterlidir.

Dans ya da ekstrem bir spor esnasında vücutta meydana gelen bazı değişiklikleri takip eden akıllı bileklikler, fazla sayıda fitness modu içerir. Ayrıca dâhilî GPS sayesinde antrenman esnasında gelen aramaları görmek ve konum verilerini almak mümkündür. Cihazın geliştirilme aşamasında yüksek performanslı yongalar ve dört ana konumlandırma sistemi tercih edilmiştir. Böylece tüm işlemler hızlı ve kesintisiz bir biçimde gerçekleştirilebilir.

Xiaomi Akıllı Saatlerin Bağlantı Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi Akıllı Saatlerin Bağlantı Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi akıllı saat fiyatları bütçe dostu olarak nitelendirilir. Bunun en önemli nedeni ise barındırdığı uygulamaların odak noktalarının belirli oluşudur. Akıllı saatlerde sağlık verilerinin toplanması, gelen mesajların ve aramaların görülebilmesi gibi özellikler bulunur. Xiaomi smart saat Android tabanlı olarak hazırlanmıştır. İOS desteği sunduğu için bu işletim sistemine sahip cihazlar ile de uyumlu bir biçimde çalışır. Bluetooth 5.1 bağlantı özelliği, ileri ses dağıtım profili olarak çevrilebilecek A2DP/LE teknolojisine sahip telefonlar ile tam uyumludur. Dolayısı ile kullanıcılar kendi telefonuna bluetooth üzerinden bağlanabilir. Şık bir tasarıma ve canlı renklere sahip olan Xiaomi bluetooth saat çeşitleri hem çocuklar hem de yetişkinler için pratik kullanım özelliklerine sahiptir. Xiaomi çocuk akıllı saat çeşitleri, ebeveynlerin konum takibi yapmasına olanak tanıdığı için istenmeyen durumların meydana gelme ihtimalini en aza indirir.

GPS özelliği olan akıllı telefonların 12 nm’lik bir işlemci mimarisi mevcuttur. 4 ana konumlandırma sistemi, senkronize bir şekilde çalışarak doğru konumlandırmayı destekler. Cihazlar konum bulma ve veri kaydı gibi özelliklerin yanı sıra sağlık ve uyku takibi yapar. Söz konusu bilgiler oldukça kolay bir biçimde bilgisayara aktarılabilir. Bu nedenle her telefon modeline uyumlu olması önem taşır. Xiaomi dokunmatik saat çeşitleri aynı zamanda Wi-Fi bağlantısını da destekler. 2.4 Ghz bağlantı ve dual core işlemcisi sayesinde modemlere direkt olarak bağlanabilme özelliğine sahiptir. Gelişmiş işlemciler, birden fazla uygulamanın aynı anda çalışmasına imkân tanır. Böylece akıcı bir deneyim mümkün hâle gelir.

Bluetooth ve Wi-Fi özellikleri sayesinde veri aktarımının yanı sıra uygulama indirebilme imkânı da tanıyan akıllı saat internetli Xiaomi modelleri arasında yer alır. 4GB’a kadar geniş alan sunan ROM özellikleri kolaylıkla dosya arşivleme imkânı tanır. Depolanan müzik dosyaları bluetooth kulaklıklar aracılığı ile rahatlıkla dinlenebilir. Ayrıca telefonunuz ve cihazınız aynı ağa bağlı ise kolay bir biçimde veri aktarımı yapabilirsiniz. Söz konusu saatlerde bulunan NFC özelliği ise ödeme işlemlerini oldukça kolay bir hâle getirir.

Xiaomi Akıllı Saatlerin Batarya Kapasitesi Aralıkları Nasıl Değişiklik Göstermektedir?

Xiaomi Akıllı Saatlerin Batarya Kapasitesi Aralıkları Nasıl Değişiklik Göstermektedir?

Xiaomi akıllı saat modellerinin batarya kapasiteleri değişkenlik gösterir. Şarj süresi ve dayanıklılık hakkında yapılan Xiaomi akıllı saat yorumları cihazın kalitesini gözler önüne serer. Ürün oldukça az enerji tüketir. Bunun sebebi ise barındırdığı verimli teknolojiler ve pilinin yapısıdır. Özellikle Xiaomi kadın akıllı saat modelleri hem gelişmiş özellikleri hem de göz alıcı tasarımları ile ön plana çıkar. Sim kart desteği sayesinde konuşma yapılmasına imkân tanıyan Xiaomi sim kartlı akıllı saat modellerinin şarj tüketim değeri biraz daha yüksektir. Ancak şehirde yaşayan bir kişi, cihazını gün içerisinde sadece bir kere şarj ederek uzun süre boyunca kullanabilir. Xiaomi kartlı kameralı akıllı saatler ise kullanım kolaylığı sağlayan pek çok özelliğin yanı sıra bir lens de barındırdığı için sıklıkla tercih edilir.

Xiaomi akıllı saatlerin işletim sistemi ve içerisinde yer alan donanımlar entegre bir biçimde çalışır ve enerji tasarrufu sağlar. Böylelikle pil ömrü optimizasyonu sağlanır ve cihaz uzun yıllar boyunca batarya kapasitesini kaybetmeden kullanılabilir. Mi Watch modellerinin varsayılan fabrika ayarları etkin olarak 16 günlük bir kullanım süresi sağlar. Bu süre zarfında 24 saat boyunca kalp atışı, uyku kalitesi, stres ve yaşamsal belirtiler izlenerek kaydedilir. Kontrol kriterlerine göre adım ölçer 24 saat boyunca aktif durumdadır. Cihaz, akıllı telefonunuzda bulunan mobil uygulaması ile günde bir kez veri senkronizasyonu gerçekleştirir. Böylece herhangi bir ek işlem yapmanıza gerek kalmadan kayıt altında tutulan tüm bilgileri görebilirsiniz.

Bu cihaz, fabrika ayarlarında herhangi bir değişiklik yapılmadan kullanılırsa 22 gün boyunca yetecek bir batarya kapasitesine sahiptir. Bu süre zarfında tüm izlemelerin devrede olduğu varsayılır. Dış mekân egzersizleri bu kullanım türüne dâhil edilmemiş ve veriler günde bir kez senkronize edilmiştir. Sürekli olarak egzersiz yapıldığında ise cihaz elli saat boyunca çalışabilir. Bu testler, belirli koşullar altında gerçekleştirilmiştir ve ortaya çıkan veriler ortalama değerleri gösterir. Oldukça hızlı bir biçimde şarj olan bu cihazlar, verimli çalıştığı için gün içerisindeki beklentilerinizi karşılar.

Her An Rahatlıkla Takabileceğiniz Xiaomi Akıllı Saatlerin Dayanıklılık Özellikleri Nelerdir?

Her An Rahatlıkla Takabileceğiniz Xiaomi Akıllı Saatlerin Dayanıklılık Özellikleri Nelerdir?

Xiaomi akıllı saatler, renkli ve değiştirilebilir saat kayışları ve kişiselleştirilebilen bir kadrana sahiptir. Bu nedenle tüm kıyafet kombinleri ile rahatça uyum sağlayabilir. Bu tür bir ürünün sürekli olarak kullanılabilmesi için dayanıklı olması gerekir. Xiaomi akıllı saatlerin gövdeleri polyamidden yapılır. Söz konusu materyalin yanı sıra üretim aşamasında fiberglas da kullanıldığı için cihazın dayanıklılığı bir hayli artar. Poliamid malzeme mekanik dayanıklılık açısından oldukça yüksek değerlere sahiptir. Termal kararlılığı, sıcak ve soğukta saatin zarar görmesini engeller. Organik yağ ve ter gibi vücut sıvılarına karşı da direnci oldukça yüksektir. Bu nedenle akıllı saatlerin gövdeleri aşınmaya, çarpmaya ya da düşmeye karşı dayanıklıdır. Fiberglas malzeme ise ısı iletim seviyesini en aza indirir ve darbelere karşı dayanıklılık sağlar. Tüm bunların yanı sıra her iki materyal de oldukça hafiftir. Böylece cihazı bileğinize taktığınızda gün içerisinde kolunuzda bir ağırlık hissi meydana gelmez.

Akıllı saatlerin gövdelerinin yanı sıra camlarının da dayanıklı olması önem taşır. Çarpma sonucunda oluşan küçük çiziklerin zaman içinde gelen yeni darbeleri tolere edememesi camın parçalanmasına sebep olabilir. Xiaomi akıllı saatlerin tüm modellerinin ekran kenarları ekstra korumaya sahiptir. Kadranın kapağı akıllı saat üretiminde oldukça sık tercih edilen “Corning Gorilla Glass” materyali kullanılarak üretilir. Bu hem kenarlardan hem de ortadan alınan darbeler sonucu saatin karşılaştığı enerjinin tüm cam üzerine dağılmasını sağlayan dayanıklı bir malzemedir.

Xiaomi mi saat kayışlarının da dayanıklı olması gerekir. Saatlerin hem kullanım esnasında kolaylık sağlaması hem de ağırlık yapmaması önem taşır. Silikon kayışlar bileklerin hava almasını sağlayacak şekilde üretilir. Aynı şekilde Xiaomi mi watch alüminyum kayışlar da nefes alabilir şekilde tasarlanır. Kayışlar, saat kadranına sağlam ve güvenli şekilde bağlanır. Böylece spor yaparken ortaya çıkabilecek olan ter ve yağ benzeri organik sıvılar; kayışı ve saat gövdesini deforme edemez

Xiaomi akıllı saat su geçirmez yapısı ile de dikkat çeker. Markanın koleksiyonunda bulun tüm modeller su altında da kullanılabilir ve kulaç atma sayısı gibi verileri otomatik olarak kaydeder. Genel olarak saatlerin dayanıklılığı, üretim türüne ve teknolojisine göre değişir. Su altında 5 ATM basınca dayanıklılık gösteren Mi Watch akıllı saatler; duşta, sığ suda veya yüzerken takılabilir. Farklı yüzme stillerinin takibini yapabilen akıllı saat modelleri kolunuza takılıyken 50 metreye kadar dalış yapabilirsiniz.

Xiaomi Akıllı Saatlerin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Xiaomi Akıllı Saatlerin Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Xiaomi akıllı saat erkekler ve kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Tüm Xiaomi saatlerin performansları, beklentileri karşılayacak şekildedir. Saatlerin fiyat aralığını belirleyen bir başka kriter de ekran çözünürlüğü ve boyutudur. Fonksiyonel kullanım özellikleri de saatin tutarını belirleyen bir diğer özelliktir. Xiaomi akıllı saat modellerinin hemen hepsi her bütçeye uygun şekilde üretilir ve satışa sunulur. Bu durum, akıllı saatin sahip olduğu sağlık takibi gibi özelliklerin daha büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmasını sağlar. Görsel olarak dikkat çeken Xiaomi mekanik akıllı saat çeşitleri de klasik saat şıklığını tercih eden kişilerin vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Bu noktada önemli olan, kullanım amacını ve öncelikleri belirlemektir. Bu nedenle herhangi bir fiyat araştırması yapmadan evvel satın almak istediğiniz modelleri karşılaştırmanız tavsiye edilir. Örneğin sürekli olarak spor yapmıyorsanız ancak söz konusu cihazların şık görünümünden hoşlanıyorsanız kordon ve kasa tasarımını ön planda tutarak bir tercih yapabilirsiniz. Öte yandan fiziksel aktiviteler sırasında performansınıza dair verileri kayıt altında tutmak istiyorsanız diğer modelleri inceleyebilirsiniz.

Dilerseniz siz de Trendyol’da yer alan Xiaomi akıllı saat modellerini inceleyerek kendiniz için en uygun olan ürünü kolay bir biçimde bulabilirsiniz. Ayrıca ilginizi çeken modellerin fiyatlarını karşılaştırabilir, diğer kullanıcıların deneyimlerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede memnun kalacağınız bir akıllı saat alma ihtimaliniz artar.