"

14 Ayar Altın Kolye

" araması için 46938 sonuç listeleniyor

14 Ayar Altın Kolye

Kadınların şıklıklarını tamamlamak için kullandıkları yüzlerce takı çeşidi bulunur. Bu tür takılar gümüş, pırlanta, altın gibi malzemeler kullanılarak çeşitli şekillerde üretilir. Kombinlerin vazgeçilmezi olarak kullanılan takı çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen ürünler arasında altın kullanılarak üretilen ürünler revaçtadır. Tercihler arasında gözde olan ürünlerden biri de 14 ayar altın kolye çeşitleridir. Gerek maddi gerek manevi olarak yüksek bir değeri bulunan altın, kullanıcıların ilgisini çeker. Fazlasıyla narin ve güzel bir görüntü sunan kolyeler kullanılmaya başlandığı andan itibaren kullanıcıların şık giyimlerine şıklık katmayı garanti eder. Altın kolye ürünlerinin birbirinden farklı çeşitleri bulunur. Bu çeşitler kullanıcıların zevkleri ve istekleri düşünülerek tasarlanır. Günlük kullanımdan özel zamanlarda kullanıma kadar birçok alan dikkate alınarak üretilen kolye çeşitleri vardır. Bu kolye çeşitleri arasından ihtiyaca uygun olanı bulmak oldukça kolaydır. Örnek olarak fazla bir şekilde tercih edilen 14 ayar altın yonca kolye modeli günlük kullanımda şıklık ve sadeliği bir arada sunan bir üründür. Her çeşit kıyafete uyum sağlayan ürün küçük ve ince yapısıyla her alanda kullanıma uygundur. Altın malzeme kullanılarak üretilen yapısı sayesinde dayanıklılığı yüksek olan kolye çeşitleri uzun yıllar boyunca kullanmanıza olanak tanır. Ayrıca cildi hassas olan kişiler de korkmadan rahat bir şekilde altın kolye ürünlerini kullanabilir. Bu durum altın kolye çeşitlerinin fazlaca tercih edilmesinin sebeplerinden biridir. Ayrıca altın kolye ürünleri özel günler için tercih edilen mükemmel bir hediyedir. Sevdiklerinizi mutlu etmenin özel bir yolu olan altın kolye çeşitleri uygun fiyatları ve eşsiz güzellikleri ile karşınıza çıkar. Her kesimden insanın farklı zevk ve arzularını kolaylıkla karşılayabilen altın kolye modelleri kişilerin tenlerine mükemmel bir uyum sağlayarak hoş bir görüntü yakalamalarını sağlar. Bu nedenle hediye olarak altın bir kolye tercih etmek oldukça rahat ve kolaydır. Bunun dışında, kendi görünümlerine özen gösteren kişiler de altın kolye ürünleri arasından arzu ettikleri tarzda ve şekildeki modellere kolaylıkla sahip olabilirler. Siz de kolye çeşitlerinden zevkinize uygun olanı Trendyol’daki yüzlerce ürün çeşidi arasından kolayca bulabilirsiniz. 

Birbirinden Güzel 14 Ayar Altın Kolye Çeşitleri

Altın takılar tercih ederken genellikle altın oranının ne kadar olduğu fazla dikkate alınmaz. Aslında altın oranı oldukça önemli bir faktördür. 24 ayar üzerinden hesaplanan altın oranları ürünlerin kalitesini fazlasıyla etkiler. Ayrıca ürünün altın oranı kaliteyi belirlerken fiyatlar üzerinde de etkili bir faktörü vardır. 14 ayar altın kolye modelleri de bu kalitenin büyük bir göstergesi olarak ortaya çıkar. Uygun fiyatlı yapısıyla da kullanıcıların bütçelerini zorlamadan sahip olabilecekleri ürün çeşitleri, dayanıklı yapısı ve gösterişli görünüşüyle kişilerin beğenisini toplayarak sıkça tercih edilen ürünler arasına girer. Bu ürünlerin bu kadar fazla tercih edilme sebeplerinden bir diğeri de dayanıklı olmasıdır. Alındıktan sonra yıllarca yıpranmadan kullanılabilen ürünler uzun ömürlü bir şıklığı garanti eder. Altın kolye ürünlerinin birbirinden farklı yüzlerce çeşidi bulunur. Bu çeşitler arasından popüler olan ürünlerden biri, 14 ayar altın tuğra kolye modelidir. Üzerinde taşıdığı Osmanlı tuğrası ile birlikte oldukça klasik ve gösterişli bir görüntü sergileyen ürün, kişilere varlıklı bir hava katar. Büyük bir ustalıkla ve özenle hazırlanan Osmanlı tuğrası işlemeleri ürünün görkemli görüntüsünü daha fazla ortaya koyar. Günümüzde pek çok kişi düğünlerde de tuğralı kolyeleri tercih eder. Siz de kendinizi Osmanlı saraylarındaki   sultanlar gibi hissetmek isterseniz, bu ürünü gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Farklı çeşitte ürünler arayan kullanıcılar için de tasarlanan çok farklı modeller bulunur. Örnek olarak, kendisine ve sevdiklerine fazlasıyla değer veren kişilerin kullanmak isteyeceği ürünlerden olan 14 ayar altın isim kolye modelleri ile kişiler kendilerinin veya sevdiklerinin isimlerini boyunlarında büyük bir mutlulukla taşıyabilirler. Kalite olarak üst düzeydeki bu modellerde istenilen ismi istenilen yazı şekliyle bulmak mümkündür. Siz de ister eşinizin ismini ister çocuklarınızın ismini isterseniz de kendi isminizi gösterişli kolye modelleriyle birlikte boynunuzda taşıyabilirsiniz. Yine farklı bir model olarak kullanıcıların karşısına çıkan 14 ayar altın yusufçuk kolye çeşitleri oldukça popüler ve revaçta olan ürünler arasında yer alır. Kullanıcıların büyük bir zevkle kullandıkları ürün, sade görüntüsü ile birlikte her çeşit kıyafete kolay bir biçimde uyum sağlar. Ayrıca ürünün ana görüntüsünde bulunan yusufçuk sembolü büyük anlamlar içerir. Yusufçuk tutku, aşk ve bağlanmayı ifade eder. Siz de bu ürünü kullanarak veya sevdiklerinize hediye ederek onlara karşı duyduğunuz sevginin boyutunu gösterebilirsiniz. Ayrıca etkileyici görüntüsü ile birlikte etrafınızdaki insanların dikkatini kolaylıkla çekebilirsiniz. Ürün bu kadar gösterişli ve tercih edilir olmasının yanı sıra uygun fiyatlarıyla da kullanıcıları etkiler. Her bütçeye uygun olan modeller her sınıftan insanın kolaylıkla ulaşabileceği ürünler arasında yer alır. Sayısız model arasından size yakışacağını düşündüğünüz modeli Trendyol üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Gösterişli Kolye Modelleri

Altın, her dönemde olduğu gibi günümüzde de değerlidir. Bu sebeple altından üretilen takıların maddi olarak değeri de vardır. Ancak bu durumun farklı bir etkisi daha vardır: Ürünün fiyatını etkileyen tek şey altının değerli bir madde olması değil altının işlenmesiyle de yakından ilgilidir. Ürünlerin içerdiği altın miktarları son derece önemli bir faktördür ve modelin fiyatını etkiler. Bu sebeple her kullanıcı için uygun fiyatlı ürünler bulmak mümkündür. 14 ayar altın kolye fiyatları son derece uygun olmasının yanı sıra kullanıcılara yüksek bir kaliteyi de vadeder. Takıldığı ilk andan itibaren kaliteyi hissetmeye başlayan kullanıcılar, ürünün fiyatından da oldukça memnun kalır. Ayrıca, tercihe göre 14 ayar altın kolye ucu alarak modelin maliyetini daha da azaltabilirler. Bu şekilde istenilen ürüne çok daha uygun fiyatlarla sahip olunabilir. Kendinizi ve sevdiklerini şımartmak isterseniz, sıklıkla bu ürünleri tercih edebilirsiniz. 14 ayar altın sonsuzluk kolye modelleri de bu ürünler arasında bulunur. İçerdiği derin anlamı ve göz alıcı yapısı sayesinde kişilerin sıklıkla kullandığı ürünler arasında bulunan bu modeller uygun fiyatlı yapısıyla da öne çıkar. Bu tarz sembollerin sizin için bir anlamı var ve tarzınızı yansıtıyorsa, rahatlıkla Trendyol üzerinden temin edebilirsiniz. Çeşitli modeller arasında bulunan bir diğer ürün ise tam altınlı 14 ayar altın çerçeveli kolye modelidir. Bu model gösterişi fazlasıyla seven kullanıcılar için oldukça uygundur. İçerdiği tam altın ile parlak bir görüntü sergileyen model, bütün gözleri üzerinde toplatır. Ayrıca özenle işlenmiş çerçevesi ile büyük bir uyum yakalayarak hoş bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Gösterişi sevenlerden bir tarzınız varsa, bu modeli tercih ederek kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz. 

Altın Kolye Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Altın takılar tercih edilirken kullanıcıların öncelikle dikkat ettiği şey ürünün görünümüdür. Takının görünümüne zenginlik katan faktörler ise parlaklığı ve kaliteli yapısıdır. Parlaklığı ve kaliteyi belirleyen ise ürünün içerdiği altın miktarıdır. Altın takılarda 24 ayara kadar ölçü birimi kullanılır. Bu birim ürünün içerdiği altın oranını gösterir. Örneğin, 14 ayar altın zincirli kolye ürünlerinde kullanılan birimin içeriğinde bulunan altın miktarını belirtir. 14 ayar iyi ve kaliteli bir oranı ifade eder. Bu tür ürünler istediğiniz parlaklığı ve kaliteyi sizlere sunar.  14 ayar altın pullu kolye ürünleri kişilerin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında yer alır. İçerdiği pullar sayesinde istenilen parlaklığa kavuşmak mümkündür ve bu durum kullanıcıları fazlasıyla mutlu eder. Ayrıca narin yapısı ile teninize mükemmel uyum sağlayarak güzel bir görüntü sunar. Her türlü ortamda rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bu ürün içerdiği altın miktarı ile kaliteli yapısını ortaya çıkarır. 14 ayar altın harf kolye modelleri de kullanıcıların zevkleri düşünülerek tasarlanmış ürünler arasında yer alır. Her harfi farklı yazı tiplerine göre bulmak son derece kolaydır. 14 ayar altın fil kolye modelleri de kullandıkları takılara anlam kazandıran kullanıcıların tercihleri arasında yer alır. Şefkat, iyi niyet, şans ve bereket anlamlarına gelen fil sembolü, kullanıcıların bu ürünü tercih etmesinin sebepleri arasında bulunur. Ayrıca hayatlarında şans isteyen fakat, fil sembolünü beğenmeyen kullanıcılar için de farklı şekillerde üretilen 14 ayar altın şans kolyesi modellerini bulmak mümkündür. Siz de hayatına anlam yüklemeyi sevenlerdenseniz Trendyol’daki altın kolye ürünleri arasından size anlamlı gelen ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz.

Eşsiz Takılar ile Hayatınıza Değer Katın

Kişiler, sevdikleri insanlara fazlasıyla değer verirler. Bu değerin maddi olarak tam bir karşılığı bulunmaz fakat bunu göstermenin çeşitli yolları bulunur. Bu yollardan biri de değerli takıları tercih etmektir. Değerli takılar arasında yer alan 14 ayar altın melek kolye modelleri size ve sevdiklerinize değer katacak anlamlı ürünlerdendir. Sevdiklerinizin isimlerini boynunuzda taşıyarak veya onlara bu ürünleri hediye ederek onlara ne kadar değerli olduklarını gösterebilirsiniz. Ayrıca altın kolye modelleri sadece kadınlar için değildir. 14 ayar altın kolye erkek modelleri de kendisine altını yakıştıran erkek kullanıcıların fazlasıyla tercih ettiği modeller arasında yer alır. Genellikle zincir formunda bulunan bu modeller erkek kullanıcıların kıyafetleriyle de oldukça uyumludur. 14 ayar altın kolye zincir modelleri her cinsiyetten, her yaştan ve her zevkten insanın yüksek oranda tercih ettiği ürünlerden biridir. Dayanıklı yapısı ile kopma yapmayan zincir kolyeler uzun dönem kullanılabilir. Ayrıca içerdiği altın maddesi sayesinde kararma yapmadan yıllarca kullanmanıza olanak tanır. Hayatınıza değer katacak bir diğer çeşit ise 14 ayar altın kolye kar tanesi modelidir. Karmaşık yapısından dolayı büyük bir ustalık isteyen kar tanesi modeli kullanıldığında size ne kadar değerli olduğunuzu hatırlatır. Ayrıca yalın yapısı sayesinde her mekanda rahat bir şekilde kullanılmasıyla ön plana çıkar. Bu ürüne benzer olarak üretilen bir diğer ürün ise 14 ayar altın damla kolye çeşitleridir. Daha sade bir görüntü isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği semboller arasında bulunan damla sembolü, altın ile uyumlu bir şekilde vücudunuza fazlasıyla yakışır. Ayrıca cesaret ve korkusuzluk anlamına gelen yapısı ile günlük hayatınızda size güç verir ve sizi destekler.  Hayatında motivasyon arayan kullanıcıların vazgeçilmezleri arasına giren bu ürün sıklıkla tercih edilir. Hayatınıza değer katmak veya motivasyonunuzu her zaman yüksek tutmak için altın kolye çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Her Kullanımda Farklı Bir His

14 ayar altın kolye set çeşitleri, kullanıcılara her kullanımda farklı bir his yaşatır ve onları mutlu eder.  Yüzük, kolye ve küpe gibi takılarla mükemmel uyumu yakalamak isteyen kişiler set ürünleri tercih ederler. Bu ürünler özel anlarda sizi değerli hissettirir. Set içerisinde bulunan 14 ayar altın yay kolye, küpe ve yüzükle beraber eşsiz bir uyum yakalayarak, güzelliğinize güzellik katmayı garanti eder. Mükemmel görünümü sayesinde kombinlerinize uyarak sizi son derece memnun edecek olan set ürünler, uygun fiyatıyla da dikkat çeker. Altın setleri özel günlerinizde de sıkça tercih edebilirsiniz. Söz, nişan, düğün gibi organizasyonlarda; davet ve etkinliklerde zevkinize göre sade veya gösterişli takı setlerini giysilerinizle kombinleyerebilirsiniz. Son derece değerli görünümüyle öne çıkan 14 ayar altın baget kolye ürünleri, özellikle son yıllarda kadın kullanıcıların vazgeçilmez takıları arasında kendine yer bulur. Bunun yanında, zarafeti ifade eden inci takı görüntüsüne kavuşmak için tasarlanan 14 ayar altın inci kolye modelleri de bulunur. Bu modeller şık ve elegant tarz seçeneklerden hoşlanan kullanıcılar için geliştirilmiştir. Buna benzer olarak gösterişli diğer bir model olan 14 ayar altın taşlı kolye modelleri de kullanıcıların kombinlerini tamamlayacak göz alıcı ürünler arasındadır. Altın görüntüsünün bütün parlaklığını hissetmek isteyen kullanıcılar tarafından taşlı ve ışıltılı kolyeler sıklıkla tercih edilir. İhtişamlı görüntüsü sayesinde her kullanımda size değer katan bu ürünler dikkatleri üzerinize toplar. Top detayını sevenler ve kendilerine yakıştıranlar için üretilen 14 ayar altın toplu kolye modelleri çok çeşitli şekillerde üretilir. Tek top olarak üretilebilen bu modeller birden fazla topun yan yana dizilmesi şeklinde de tasarlanır. Kişiler kendi zevklerini tamamlayan altın kolye ürünlerini tercih ederler. Trendyol üzerinden göz alıcı tasarımlarla üretilmiş kolyeler arasından seçim yapabilir, altın takılarınızı keyifle kullanabilirsiniz.

Trendyol Avantajlarıyla 14 Ayar Altın Kolye

Kişilerin zevk ve ihtiyaçları düşünülerek üretilen çok farklı kolye çeşitleri bulunur. Bu çeşitler arasında sizin için manevi değeri olan semboller de tasarlanır. Maneviyatı kuvvetli olan ve bu tarz modeller kullanmayı sevenler için üretilen 14 ayar altın Allah yazılı kolyeler mevcuttur. İçlerinde sürekli olarak yaratıcı sevgisini hissetmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği kolye modellerinden biridir. Bu modeller arasında kendine yer edinen bir diğer kolye ise, 14 ayar altın vav kolye tasarımıdır. Taşıdığı kolyenin bir anlam içermesini isteyen kullanıcılar, bu modellere yönebilirler. Bunun yanı sıra ülkesine duyduğu sevgiyi göstermek ve hissetmek isteyen kişiler ayyıldız altın kolye 14 ayar modellerini kullanır. Ayyıldız kolye modeli ziyadesiyle güzel görüntüsü ile kullanıcıların dikkatini çeker. Kullanılan her takıya anlam yüklemeyi sevenler için seçtiği ürünler arasında 14 ayar altın yıldız kolye modelleri de bulunur.  Bunun yanında daha sade modelleri tercih eden kullanıcılar için üretilen 14 ayar altın plaka kolye modelleri, sade görüntüsünün yanı sıra oldukça kaliteli bir etki de sergiler. Kullanıcıların her ortamda uygun olmasından dolayı tercih ettiği model, popülaritesini gün geçtikçe artırır. Ayrıca her bütçeye uygun olması açısından üretilen 14 ayar altın kaplama kolye modelleri de kullanıcıların arzu etikleri altın görüntüsüne kavuşmasını sağlamanın yanı sıra günlük kullanıma da uygundur. Kullanıcılar Trendyol’da bulunan sayısız kolye çeşidi arasından arzu ettikleri görünüme ve anlama ulaşırlar. Siz de hayatınıza farklı bir anlam veya değer katmak için altın kolye modelleri arasından değerli bulduklarınızı ve bütçenize uygun olanı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Kendiniz için veya sevdikleriniz için güvenle satın alabilirsiniz.

14 Ayar Altın Kolye Kaç Gramdır?

Tarih boyunca zenginliğin göstergesi olan altın madeni, kolyeler başta olmak üzere birçok takıda kullanılır. Kadınlar tarafından tercih edilen 14 ayar altın kolye modelleri şık ve estetik görünümleriyle beğeni kazanmayı hedefler. 14 ayar olarak nitelenen kolyeler yaklaşık 58.5 oranında saf altın içerir. Bu oran 585 milyeme denk gelir ve kolyelerde bu rakam damgalı olarak bulunur. 14 ayar altının gram fiyatında yaşanan değişikliklere bağlı olarak kolyenin fiyatı güncellenir. Yaklaşık %58 oranında saf altın içeren bu takının geri kalanı gümüş ve bakır karışımından oluşur. 22 ayar altına göre daha sert ve çizilmelere dayanıklı olan 14 ayar, takılarda uzun süre kullanıma olanak tanır. Sade ve şık olan görünümü altın renginde olduğundan tüm kıyafetlerle kombinlenebilir. Söz konusu ürünü hassas cildi olan kişiler de rahatlıkla tercih edebilir. Çünkü saf maden oranının yüksek olduğu ürünlerde kararma ya da paslanma durumu söz konusu değildir.

14 Ayar Altın Kolye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Altın kolye modelleri kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan takılar arasında yer alır. Sahip olduğu özelliklerle memnun eden bu ürünler, farklı ayar altınlar kullanılarak üretilir. 14 ayar altın kolye alırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunur. Ürünün hangi amaçla satın alındığı, kaç gram tercih edildiği, işçilik oranı, gerçek olup olmadığı ve zincir uzunluğu gibi detaylar satın alma sırasında önem kazanır. Resmi kıyafetlerle ve günlük giysilerle tercih edilecek olan kolye modelleri birbirinden farklı olacaktır. Kullanım alanına ve tarzınıza uygun olan şekli bulmak son derece önemlidir. Kısa zincirli ve ufak kolye ucu modeli olan 14 ayar takılar, hemen her giysiyle kombinlenebilir. Kalp, çiçek, yonca, kar tanesi ve damla modeli gibi sade şekiller genç kadınlar tarafından büyük oranda tercih edilir. Abiye elbiselerle kullanılan modeller ise farklı renklerde taşları olan ve 15 cm zinciri olan seçeneklerdir.

14 Ayar Altın Kolye ile Yatırım Yapılır mı?

Birbirinden güzel 14 ayar altın kolyeler her yaştan kişinin kullanımına uygundur. Altın kolyeler yatırım yapmak, takı takmak ve hediye etmek amacıyla alınabilir. Parasının değerini korumasını ve kâr elde etmeyi isteyen kişiler altın takıları tercih eder. 14 ayar altından elde edilen kolyeler satmak istediğinizde daha düşük fiyata alıcı bulur. %30-45 arası düşüş yaşanan fiyatlar sizi belirli oranda zarara sokar. Bahsi geçen ürünün takı olarak kullanımı, hediye edilmesi ya da yeni evli çiftlere alınması mümkündür. Ancak yatırım olarak alındığında kâr elde etmeniz oldukça zordur. İşçiliği yükseldikçe altın kolyenin fiyat değeri düşer. Bu sebeple eğer yatırım yapmayı düşünüyorsanız 14 ayar altın kolyenin düz modellerini tercih etmeniz ve altının değeri yükseldiğinde bozdurmanız önerilir.