"

Ahşap Oyuncaklar

" araması için 20367 sonuç listeleniyor

Eğitici ve Ahşap Oyuncaklar

Çocuk Gelişiminde Önemli Bir Rol Oynayan Eğitici ve Ahşap Oyuncaklar

Her çocuk kendi yaş grubundaki oyuncaklar ile vakit geçirmeyi sever. Eğlenceli ve dikkat çekici olmaları çocukların aradığı özellikler arasındadır. Ebeveynler ise çocuklarının gelişimine katkı sağlayacak ve eğitici olacak oyuncakları tercih eder. Tüm bu özellikleri içerisinde barındıran eğitici oyuncaklar Trendyol’da sizlerle buluşuyor. Oynarken eğlendiren aynı zamanda düşündüren bu ürünler içerisinde ahşap oyuncaklar da bulunuyor. Doğal ahşap materyalden üretilmeleri bakımından çocukların sağlığına herhangi bir zararı bulunmuyor. Özellikle küçük yaşlarda, oyuncakları ağzına götürme alışkanlığı olan bebekler için ahşap oyuncaklar hiçbir tehdit bulundurmuyor. Gelişim sürecindeki çocuklara yardımcı olan bu oyuncaklar, fiziksel ve düşünsel olarak birçok yeteneklerini de geliştirmelerini sağlıyor. Küçük ve büyük kas gelişimini destekliyor. Ahşap kuklalar, oyun sahneleri, oyun evleri ve daha birçok eğitici oyuncaklar; hayal güçlerini kullanmalarına ve yeni bir dünyanın kapılarını aralamalarına eşlik ediyor. Sağlıklı oyun hamurları, ahşap kalemler, kil gibi eğitici materyaller ise sanatsal yönlerini tanımalarına yardımcı oluyor. Ahşap bloklar, arabalar, küpler, ahşap trenler, bambu çubukları ise kurgulama yeteneklerini geliştiriyor ve üretici olmalarını sağlıyor. Ahşap mutfak oyuncak çocukların boyuna uygun olarak üretiliyor. Dolap, fırın, buzdolabı, musluk ve benzeri tüm detayları içerisinde bulunduran bu ürünler ahşap olmalarıyla dayanıklı bir duruş sergiliyor. Aynı zamanda, çocukların evcilik oyunlarında gerçekçi bir deneyim yaşamalarına da yardımcı oluyor. Eşleştirme kartları, sesli peluş ayıcıklar, renkli çubuklar, manyetik harfler, flash kartları gibi eğitici oyuncak çeşitleri ise çocukların algılama ve kavrama yetilerini geliştiriyor. Beyin gelişimlerinde de önemli bir rol üstleniyor. Ahşap ksilofonlar dikey ve yatay seçenekleriyle farklı yaş gruplarına hitap ediyor. Kolay kullanımı ve renkli yapıları sayesinde çocukların tek başına notaların seslerini öğrenmelerinde etkili oluyor. Müzikle olan bağlarını güçlendiriyor. İşitsel yeteneklerini geliştiriyor. Eğlenirken öğreten bu oyuncaklar, ahşap çeşitleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Uzun ömürlü bir kullanım imkanı sağlayan eğitici ahşap oyuncaklar sağlamlığıyla gözler önüne seriliyor. Farklı şekil ve işlevlere sahip bu ürünler küçük yaş gruplarında sade ve basit iken yaş ilerledikçe çok amaçlı ve düşünsel bir hale dönüşüyor. Uzmanlar tarafından titizlikle hazırlanan ahşap oyuncak ürünleri, her yaş grubunun gereksinimleri göz önünde bulundurularak tasarlanıyor. Sosyal, duyusal, dilsel ve bilişsel olarak çocukların gelişimini destekleyen eğitici oyuncakların onlarca farklı modeli Trendyol’da uygun fiyatlarla sizlere sunuluyor.

0-6 Ay ve 1 Yaş Eğitici Oyuncaklar

Bebek eğitici oyuncakları ilk yaşlarda çabuk öğrenen ve çevresini tanımaya çalışan bebeklere yardımcı oluyor. Zihinsel ve bedensel gelişimlerinin her geçen gün farklı bir hal aldığı bu kritik dönemlerde, oyuncak seçiminde de dikkatli olunması gerekiyor. Her yaş aralığında farklı özelliklere ve yeteneklere sahip olabiliyorlar. Uzmanların çocuk gelişimi üzerindeki araştırmalarına dayanarak yaş aralıklarına uygun olacak şekilde oyuncaklar tasarlanıyor. Ebeveynlerin bu konuda bilinçli olması ve doğru seçim yapması bebeklerin gelişiminde önemli bir rol oynuyor. 0-6 ay eğitici oyuncaklar bebeklerin en hassas olduğu ve dünyaya merhaba dediği bir dönemde onlara eşlik ediyor. İlk aylarda kullanılabilecek oyuncaklar öncelikle yatak dönenceleri ve çıngıraklar oluyor. Yumuşak materyallerden üretilen çıngıraklar bebeğinize zarar vermezken tutuş kolaylığı sayesinde ellerindeki küçük kasları destekliyor. Işıklı ve müzikli oyuncaklar görsel ve işitsel yönlerini tanımalarına yardımcı oluyor. Parlak, canlı renklere sahip ve ses çıkaran oyun halıları bebeklerin dikkatini çekiyor. Zıt renklerin bir arada kullanıldığı el oyuncakları göz kasları gelişen bebeklerin renkleri takip etmesini sağlıyor. Trendyol, bebeklerin ihtiyacı olan birçok eğitici oyuncağı sizlerle buluşturuyor. Yumuşak peluşlar, masal anlatan sesli kitaplar ve el kuklaları kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Oyuncaklar kanserojen madde içermiyor. Doğal boyalar kullanılarak renklendiriliyor. Ebeveynlerin gönül rahatlığıyla bebeklerine vermelerini sağlıyor. Büyüdükçe hareketli bir hale gelen bebeklere özel çeşitli oyuncaklar zeka geliştirici yönleriyle sizlere sunuluyor. Sevimli hayvan figürleri bebeklerin en sevdiği arkadaşı oluyor. Zeka geliştirici kelime kartları yeni kelimeler öğrenmelerine yardımcı oluyor ve dil gelişimlerini destekliyor. Emeklemeye başlayan bebekler, yumuşak toplar ve çıngıraklar ile eğlenceli vakitler geçiriyor. 1 yaş eğitici oyuncaklar içerisinde ahşap ürünler yer almaya başlıyor. Ahşap oyuncakların sert olmaları bebeklerin zarar görmelerine sebep olabiliyor. Bu sebeple, uzmanlar 1 yaş sonrasında ahşap oyuncak kullanımını tavsiye ediyor. 1 yaşındaki bebeklerin yürümeyi öğrenmeye başlamalarına yardımcı olacak tutma kollu arabalar, tren ve hayvanlar dikkatleri çekiyor. Bacak kas gelişimlerini destekleyen bu ürünler sesli modelleriyle bebeklerin taklit yeteneklerini ve işitsel zekalarını da geliştiriyor. Bebeğinizle birlikte keyifli vakitler geçirirken sizlere eşlik eden ve gelişimlerinde etkili bir rol üstlenen onlarca farklı eğitici oyuncaklar ahşap, peluş ve diğer malzemelerden üretilebiliyor. Oyun saatlerinin eğlenceli ve eğitici olmasını isteyen ebeveynler için doğru adres Trendyol!

2 ve 3 Yaş Eğitici Oyuncaklar ile Yeni Dünyalar Keşfeden Çocuklar

Özellikle 2 ve 3 yaş grubundaki çocuklar çevresini keşfetmeye ve yeni bir şeyler öğrenmeye meyilli oluyor. Farklı objelerle kurgular yapabiliyor. Tahta eğitici oyuncaklar farklı şekilleri ile çocukların kendi hayal dünyalarında yeni tasarımlar yapabilmelerine yardımcı olan ürünler arasında yer alıyor. Fiziksel beceriler kazanmalarını sağlıyor. Sayılar ve renkleri kolaylıkla hafızalarında tutabilecek olan 2-3 yaş grubu çocuklar, flash kartlar ile eğlenceli vakitler geçirebiliyor. 2 yaş eğitici oyuncakları sosyal becerileri geliştirme ve duyguları açığa vurma konusunda oldukça etkili oluyor. Yeni yeni konuşmaya başlayan bebeklerin dil becerilerini artırmaları için sesli kitaplar ideal oluyor. Basit ve az parçalı puzzle ürünleri problem çözme becerisi kazandırıyor. Görsel olarak ilgi çekici olan oyuncaklar eğitici yönlerini de eğlenceli hale getiriyor. Hayal gücü zengin olan bebeklerin yeni dünyaları keşfetmelerini sağlıyor. El ve göz koordinasyonlarını destekliyor. Geometrik şekillere sahip blokların uygun deliklerden geçirilmesi gereken hayvan figürlü oyuncaklar ve oyun hamurları 2 yaş grubu için uygun oyuncaklar arasında yer alıyor. Aynı zamanda arkadaşlarıyla beraber oyun oynamalarına ve sosyal becerilerinin oluşmasına da zemin hazırlıyor. Aktivite masaları kendileri için özelleştirilmiş bir ortam oluşturuyor. Kendini tanımaya başlayan bu yaş grubunun ilgi alanlarını keşfetmelerine yardımcı oluyor. Şekilli oyun hamuru setleri el becerileri ve kasları üzerinde etkili oluyor. Oyun hamurları sağlığa zararlı madde içermiyor. Zıt kavramların bulunduğu eğitici kartlar yeni kelimeler öğretiyor. Yerleştirmeli ahşap yapbozlar farklı konseptler ile karşınıza çıkıyor. Çiftlik konsepti içerisinde hayvan görselleri ve isimlerini öğretirken taşıtlar konsepti farklı taşıt türleri ile tanıştırıyor. 3 yaş eğitici oyuncaklar merak duygusu artan çocukların yeni şeyler keşfetmelerinde iyi bir arkadaş oluyor. Kas kontrolünün geliştiği bir dönem olduğu için tutma, kaldırma, taşıma ve yerleştirme gibi birçok hareketi kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. 3 yaş grubunun fiziksel ve zihinsel gelişimlerine uygun olarak tasarlanan eğitici oyuncaklar, çocuğunuzla güzel anılar biriktirmenizi sağlıyor. Resimli kitaplar hikaye saatlerinizi eğlenceli bir hale getiriyor. Çocukların kendi hayal güçleriyle yeni senaryolar oluşturmalarına yardımcı oluyor. Eşleştirme kartları, meslekler, sayılar, hayvanları keyifli bir şekilde öğrenebilecekleri ahşap oyuncak seti hem çocukların hem de ebeveynlerin beğenisini kazanıyor. Küçükten büyüğe sıralama yapmak ve sayı saymak çeşitli oyuncaklarla daha kolay ve eğitici bir hal alıyor. Trendyol, farklı yaş gruplarına uygun eğitici oyuncakları yüksek kalitesi ve güvenilirliği ile sizlerle buluşturuyor. Filtre yardımıyla yaş, renk ve fiyat aralığına göre çocuğunuz için en doğru oyuncağı kolayca seçebilirsiniz.

Okul Öncesi Eğitici Oyuncaklar ile Akıllı Çocuklar

Okul öncesi eğitiminde çocukların gelişimini etkili bir şekilde etkileyen faktörlerden en önemlisi oyuncaklar oluyor. Zamanının büyük bir kısmını oyun oynamakla geçiren çocuklar, eğitici oyuncaklar ile yeni beceriler kazanabiliyor. Hayal güçlerini geliştirici ve çok yönlü okul öncesi eğitici oyuncaklar dayanıklılıklarıyla da ön plana çıkıyor. Farklı mekanizmalara sahip olabilen tak çıkar oyuncakları çocukların bilişsel yetenekleri üzerinde olumlu bir etki oluşturuyor. 4 yaş eğitici oyuncaklar sosyal becerilerinin en yüksek seviyede olduğu bu dönemde çocuklara eşlik ediyor. Düzgün bir şekilde cümle kurma ve akışkan konuşmanın görüldüğü 4 yaş grubunun oyuncak seçimlerinde dikkatli olunması gerekiyor. İlgi ve becerilerine uygun seçimler yapılmalıdır. Hem zihinsel hem de fiziksel olarak geliştirici olan oyuncaklar ideal bir seçenek olacaktır. Boyama kitapları, hafıza oyunları, puzzle, parmak boyaları enerjik bir yaşta olan bu çocukların eğlenceli ve verimli vakitler geçirmelerini sağlıyor. El becerisini kullanacakları ve onları düşünmeye yönlendiren ahşap zeka oyuncakları farklı modelleriyle Trendyol’da sizleri bekliyor. Dikkat dağınıklığı problemine çözüm olarak yapbozlar uzmanlar tarafından öneriliyor. Odaklanma ve problem çözme yeteneklerini geliştiriyor. Rengarenk legolar kendi oyunlarını kurmalarında çocuklara yardımcı oluyor. Yaş grubu ilerledikçe zorlaşan eşleştirme kartları ise her çocuğun vazgeçilmez oyuncağı oluyor. Bez çanta boyama setleri ebeveynler ve çocukların birlikte güzel vakitler geçirmelerine imkan tanıyor. Kendi boşadıkları çantayı kullanan çocukların kendilerine olan güveni de artıyor. Çok parçalı bambu çubuklar komplike yapıları inşaa etmeleri için eğitici bir ürün oluyor. 5 yaş eğitici oyuncaklar ise okul dönemine geçişe yaklaşan çocukların ilgi ve yeteneklerine uygun olmalıdır. Dünyayı keşfetmelerine yardımcı olacak ve merak uyandıracak eğitici zeka oyuncakları ile çocuklarınızın ileriki dönemlerinde daha başarılı olmalarını sağlayabilirsiniz. Sosyal becerisi gelişmiş çocuklara arkadaşlarıyla oynayabilecekleri masa oyunları daha ilgi çekici bir hale gelecektir. Stratejik düşünme ve mantık yürütme yeteneklerini geliştirecek kutu oyunları da sahip olunması gereken eğitici oyuncak çeşitleri içerisinde yer alıyor. Gölge oyunları da kurgulama, hayal gücü ve konuşma becerilerini geliştiriyor. 6 yaş eğitici oyuncaklar ise el becerisi ve konsantrasyonun üst seviyede bulunduğu çocukların gelişimini destekliyor. Satranç, denge oyunları, sanatsal oyuncaklar ve zeka bulmacaları okul dönemine geçişteki çocuklar için ideal oluyor. Eğitici oyuncaklar 6-7 yaş grubunun anaokulu ve ilkokuldaki başarılarını olumlu yönde etkilerken zeka gelişimlerindeki başarılarını da gözler önüne seriyor. Sosyal ilişkilerini kuvvetlendiriyor. Ahşap materyalden üretilen mangala oyunu zamansız bir şekilde çocukların hayatında yer almaya devam ediyor. Trendyol, çocuklara sunduğu birbirinden farklı zeka geliştirici oyuncaklar ile ebeveynlerin de beğenisini kazanıyor.

Sağlıklı ve Eğitici Ahşap Oyuncaklar

Çocukları için eğitici, sağlıklı ve doğal bir oyuncak arayan ebeveynlerin tercihi ahşap oyuncaklardan yana oluyor. Her yaş grubuna hitap eden bu oyuncaklar, eğlendirirken öğretiyor. Çocukların dokunduğu ve bazen istemsiz bir şekilde ağızlarına sürdüğü oyuncakların sağlıklı olması ilk aranan özellikler arasında yer alıyor. Ahşap oyuncak çeşitleri çocukların sağlığı üzerinde herhangi bir tehdit unsuru içermiyor. Sağlamlığı sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sunuyor. Çocukların dokunma ve koklama duyularına hitap ediyor. Ahşap oyuncakların üretiminde sivri uçları yumuşatılarak oval bir hale getiriliyor. Bu sayede, zarar verebilme ihtimalleri ortadan kaldırılmış oluyor. 1 yaşına kadarki süreçte bebeklerin kullanabileceği ahşap ürünler içerisinde ahşap çıngıraklar yer alıyor. Kolay tutuşu ve sesli yapısı sayesinde bebeklerin ilgisini çekiyor. El kaslarını çalıştırarak kavrama yeteneklerini geliştiriyor. Canlı renkleri doğal ahşap boyalarıyla oluşturuluyor. Bebeklerin ellerini ağzına götürme alışkanlıklarının başladığı bu dönemlerde, ahşap oyuncakların sağlık yönünden hiçbir zararı bulunmuyor. Ahşap bloklar oyuncak kategorisinde her yaş grubundaki çocukların dikkatini çeken ürünlerden oluyor. Üst üste koyma veya delik içerisinden geçirme hareketleri konsantrasyon ve algılama becerilerini artırıyor. Ahşap yapbozlar, zor ve kolay seviyedeki çeşitleriyle her yaş grubuna hitap eden bir diğer ürün oluyor. Parçalardan bütün oluşturmayı keyifli bir hale getiriyor. Canlı renkleri ve farklı şekilleriyle estetik bir duruş sergileyen ahşap legolar ise çocukların görsel olarak kendilerini geliştirmelerine ve el becerilerini kullanmalarına yardımcı oluyor. Ahşap oyuncak kutusu ve ahşap oyuncak dolapları da çocukların düzenli olmalarında etkili bir rol üstleniyor. Dikkat dağınıklığının minimum olduğu ahşap ürünlerle vakit geçiren çocuklar, odaklanma sorunu yaşamıyor. Güvenli ve sessiz olmalarıyla da ebeveynlerin tercihi oluyor. Ahşap oyuncak araba modelleri tekerlek ve gövdesiyle tamamen doğal olarak üretiliyor. Ahşabın verdiği şok duruşu ve tutuş kolaylığı sayesinde çocuklara keyifli dakikalar yaşatıyor. Ahşap tren setleri, koordinasyon oyuncakları, kuleler, abaküs ve diğer tüm oyuncaklar çocukların farklı yeteneklerine ve yönlerine hitap ediyor. Ahşap malzemeden üretilen oyuncaklar çeşitliliği ile gözler önüne seriliyor. Doğallığın ve sağlığın ön planda tutulduğu ahşap oyuncaklar fiyatları ile de yüzünüzü güldürüyor. Trendyol, hem eğitici hem de sağlıklı olan bu ürünleri bütçenize dost fiyatlarla sizlere sunuyor.

Eğitici ve Ahşap Oyuncak Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Eğitici çocuk oyuncakları yüzlerce farklı ürün seçeneğiyle Trendyol’da sizlerle buluşuyor. Oyuncak seçimi ebeveynler için oldukça kritik bir durum oluyor. Çocukların her yaş farklı özellik ve ilgilere sahip olması oyuncak seçimini etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Zeka geliştirici oyuncakların ilk amacı çocukları eğlendirirken öğretmek oluyor. Bu sebeple, çocukların sahip olduğu yaşa ve ilgi alanına uygun eğitici oyuncağı seçmek gelişimleri için önemli bir adım oluyor. Eğitici oyuncaklar seti çocukların hayal dünyasında etkili bir rol üstleniyor. Dil becerileri, sosyal yetenekleri ve bilişsel zekalarını geliştirir. Akıl yürütme ve mantık yetenekleri üzerinde etkili oluyor. Sıkılmadan oynayacakları bu ürünler hem neşeli hem de akıllı çocuklar olmalarını sağlıyor. Okul öncesi dönemde daha basit ve fazla karışık olmayan eğitici oyuncakların yerini ileriki yaşlarda biraz daha komplike olan 8 yaş eğitici oyuncaklar alıyor. Farklı yeteneklerini bir arada kullanabilmeyi başaran 8 yaş ve üstü çocukların zeka gelişimleri de bu doğrultuda daha hızlı ilerliyor. İlgi alanlarını keşfetmiş olan bu çocuklar oyuncak seçimlerinde kendi kararlarını verebilir ve merak ettikleri setlere yönelir. Meslek oyuncak setleri sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. İster okul öncesi ister ise okul dönemi olsun her dönemde beğenilerek kullanılacak olan ahşap oyuncakların yeri ise ayrı oluyor. Doğal materyallerden üretilen bu oyuncaklar yetişkinlerin de ilgisini çekiyor. Çocukların bilişsel yetenekleri üzerinde olumlu etkiler bırakıyor. Sağlıklı ve doğal olmasıyla ebeveynlerin tercihi oluyor. Puzzle, lego, araba, bebek, masa, tak-çıkar ve daha birçok farklı oyuncak seçeneği ve ahşabın estetik duruşuyla sizlerle buluşuyor. Renk, boyut ve model çeşitliliği fazla olan ahşap oyuncaklar zamansız bir şekilde hayatınızda yer almaya devam ediyor. İleriki yaşlarda çocuğunuza basit gelecek olan ahşap oyuncakları çocuk odası dekorasyonlarında kullanabilirsiniz. Sade ve şık bir duruş sergileyecek dekoratif bir ürün olarak raflardaki yerini alabilir. Çocuğunuzun ihtiyacı olan eğitici oyuncağı Trendyol’un geniş ürün yelpazesi içerisinden kolayca bulabilirsiniz. Eğitici ve ahşap oyuncakların fiyatları ve çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız Trendyol ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ahşap Oyuncaklar Nasıl Yapılır?

Çocukların zihinsel gelişimine ve el becerilerine katkıda bulunan oyuncaklar, pek çok farklı malzemeden üretilir. Ahşap ise oyuncak yapımında geçmiş yıllardan beri en sık tercih edilen ham maddelerden biridir. Bu malzemenin doğal yapısı, çocuk sağlığına zarar vermeyecek niteliktedir. Ahşap oyuncaklar herhangi bir işleme maruz kalmadıkları için ebeveynler tarafından ilgi görür. Bahsedilen oyuncakların yapımı bir hayli basittir. Çeşitli ağaçlardan elde edilen ahşaplar tasarıma göre şekillendirilir. Daire testere yardımıyla biçimlendirilen ahşap parçaları, ardından oyuncağın tasarımına göre elektrikli matkap yardımıyla birbirine tutturulur. Ahşap malzemeden değişik hayvan figürleri, bebekler, arabalar ve daha birçok oyuncak yapılabilmektedir. Söz konusu ürünler son adımda zımparayla pürüzsüz bir hâle getirilir. Ahşap oyuncaklar sade olabileceği gibi boyanarak renkli tasarımlar da elde edilebilmektedir. Bahsedilen oyuncak türleri çocuk cildine zarar vermez ve aynı zamanda uygun fiyatlı ürünlerdir.

Ahşap Oyuncak Hangi Ağaçtan Yapılır?

Oyuncak yapımında özellikle tercih edilen bazı ağaç türleri bulunmaktadır. Bu ağaçlar, yapıları gereği şekillendirmeye ve uzun süreli kullanıma uygundur. Ahşap oyuncak üretiminde genellikle kayın, huş, kavak, ıhlamur ve akçaağaç çeşitleri tercih edilir. Bahsi geçen tüm ağaçlar sert dokularıyla öne çıkmaktadır. Kayın ağacı kolay işlenebilen, cila kabul eden ve renklendirilebilen bir yüzeye sahiptir. Söz konusu türün oyuncak yapımında kullanılmasının diğer nedeni antibakteriyel olması gelir. Huş ağacı ise düzgün yüzeyi ve esnek yapısı sayesinde oyuncak yapımında sıkça tercih edilir. Bahsedilen ağacın aynı zamanda kolay bozulmayan, sağlam bir yüzeyi bulunmaktadır. Özellikle ahşap maket ve puzzle yapımında Huş ağacı çok fazla kullanılır. Kavak, zımpara ve kıl testere başta olmak üzere marangozlukta kullanılan diğer el aletleriyle kolay şekillendirilen bir ağaç türüdür. Sözü geçen ağacın yapısı hafif olduğundan oyuncak üretimi için uygun görülür. Ihlamur ağacı odununun ise yumuşak ve işlemeye açık yüzeyi vardır. Akçaağaç, sert yapısından dolayı ahşap oyuncak üretiminde kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır.

Çocuklar İçin Eğitici Ahşap Oyuncaklar Hangileridir?

Oyuncak çeşitleri günümüzde oldukça zengin bir yelpaze sunar. Ahşap oyuncaklar arasında eğitici işlevi yüksek pek çok ürün bulunur. Bahsedilen oyuncaklar farklı yaş aralıklarına hitap edebilir. Ayrıca her bir eğitici oyuncak ürürünün geliştirdiği yetenek değişik olabilmektedir. Çocuklar için üretilen eğitici ahşap oyuncaklarından biri, ip geçirilen geometrik şekillerdir. Denge blokları, ses ağacı, matruşka setleri ahşap eğitici oyuncak modellerinin başında gelir. El kası becerilerini geliştiren rakamları öğreniyorum tahtaları ise okul öncesi yaş grubundaki çocuklara alınan ürünlerden biridir. Mıknatıslı balık tutma ve ipe dizme oyuncağı, sallanan at, çizgi çalışması yapılan levhalar, ritim çubukları, renkli eşleştirmeli tablalı silindirler eğitici ahşap oyuncaklar arasında yer alır. Bahsedilen ürünler, çocukların eğitici oyunlar sayesinde motor becerilerini kullanmalarına ve hayal güçlerinin gelişmesine yardımcı olur. Çocuklarınıza hem doğal hem de onların gelişimine katkı sunan oyuncaklar almak isterseniz ahşap eğitici ürünleri hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.