placeholder
"

Ahşap Blok

" araması için 9419 sonuç listeleniyor
Okçu Ahşap Tetris Blok
OkçuAhşap Tetris Blok
(211)
Ahşap Tetris Blok
14,90 TL
Sepete Git

Ahşap Blok Çeşitleri ile Öğretici Oyunlar

Ahşap blok oyuncaklar bebeklik döneminden itibaren çocukların güvenle oyun oynayabileceği oyuncaklardır. Artı şekiller ve kombinasyon oluşturma ya imkan sağlayan kompozisyonları sayesinde yalnızca birer oyuncak değil motor becerilerini geliştirebilecekleri ve zekalarını da aynı ölçüde geliştirebilecekleri mükemmel materyallerdir. Ahşap blok oyuncak çeşitlerinin bir hayli fazla olması her yaş çocuk için uygun modellerin seçilebilmesini de kolaylaştırmaktadır. Özellikle oyun dönemlerinde birçok oyuncağı ilgi duyan çocuklar için zor olan oyuncak seçme durumuna bir çözüm olarak da tercih edebileceğiniz mükemmel materyaller bulunmaktadır. Seçilen oyuncakları çocuğun yaşına uygunluğu bir gün güvenilir olup olmadığı bir gün eğitici yönünün bulunup bulunmadığı ve oyuncakları üretilirken zararlı malzemeler kullanımı kullanılmadığı her zaman için soru işareti olarak kalmaktadır.

En Değerlilerinize Doğadan Ahşap Blok Oyuncaklar

En Değerlilerinize Doğadan Ahşap Blok Oyuncaklar

Renkli ahşap blok oyuncaklar doğadan gelen ahşaptan elde edilmesi ve zararsız boyalar ile boyanması nedeniyle hem güvenli hem de sağlığına zarar vermeyecek malzemelerden üretilmiştir. Bu nedenle çocuğunuzun bedensel ve zihinsel gelişimi için mükemmel aktiviteler oluşturabileceğiniz birçok farklı ahşap blok seti bulabilirsiniz. Özellikle eğitici ve öğretici özellikleri bakımından birçok uzman tarafından önerilmektedir. Küçük yaştan itibaren şekilleri tanımaya başlaması ve bunlar ile oyunlar kurabilme becerisine geliştirmesi çocuğunuza çok büyük katkılar sağlayacaktır. Çocuğunuzun sağlığını ve güvenliğini riske atmadan onlar için uygun nitelikte ahşap küp blok ve benzeri ahşap oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Özellikle bebeklik döneminde kullanmayı düşündüğünüz oyuncaklar arasında ahşap oyuncaklar bulunmalıdır. Petrol türevlerinden elde edilen plastik veya farklı kanserojen madde içeren oyuncak türlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Aksi takdirde gözünüzden bile sakındığınız bebeklerinizin uygun olmayan oyuncaklar nedeniyle hastalanması veya zarar görmesi kaçınılmaz olur. Ahşap blok oyuncaklar ile daha doğal bir oyuncağa kavuşmuş olur. Tahta malzemelerden tasarlanmış olan bu oyuncaklar doğal olması yönleriyle hem sağlığa zararlı hem de oldukça güvenlidir. Vernik veya benzeri cilde dost ve hiçbir zarar bulunmayan boyalar ile boyanmış olan ahşapla güvenli olduğu kadar temizlemesi kolay olduğu için bebekleriniz ve çocuklarınız için oldukça hijyeniktir. Bu yönüyle de değerlendirerek ahşap blok oyunu setlerinden dilediğinizi alabilirsiniz. Alacağınız ahşap blok oyuncaklar çocuğunuzun yalnızca birkaç ayı için oynayacağı bir el materyal değil aynı zamanda 7 yaşına kadar yeni oyunlar kurabileceği farklı ahşap bloklarla bir arada oynayabileceği oyuncaklarda olacaktır. Ahşap blokların kolaylıkla kırılması ve zarar görmesi de mümkün olmadığı için uzun yıllar çocuğunuz oynayabilir.

Farklı Tasarımlarıyla Ahşap Bloklar Daha Üretken Bir Gelişim Süreci Vadediyor

Farklı Tasarımlarıyla Ahşap Bloklar Daha Üretken Bir Gelişim Süreci Vadediyor

Çocukların gelişim sürecinde farklı materyaller ve farklı şekiller oldukça önemlidir. Şekillerin sırayla öğrenilmesi ve bu şekillerin birbirileri ile ilişkilendirilmesi ve aynı kompozisyon içerisinde oyunlar üretilmesi ciddi manada çocukların gelişimini hızlandırıyor. Birçok yönüyle çocuğu geliştiren ahşap blok oyuncaklar sağlık yönünden de tavsiye edilmektedir. Ahşap blok fiyatları düşük olması nedeniyle de hemen hemen bütün ailelerin kolaylıkla elde edebileceği oyuncak türleri arasına girmektedir. Genellikle ahşap blok 100 parça setler halinde başlıyor olsa da çok daha fazla parça sayısına sahip blok oyuncak çeşitleri bulunmaktadır. Ahşap geometrik bloklar ile çocuğunuz geometrik şekilleri öğrenirken birbirleri ile ilişkili birçok farklı oyununda keşfedebilir. Farklı birleşimler ile dilediğiniz gibi obje yaratıp bu objelerin modası geçmeden her zaman için oyun unsuru olabilmesine de sağlayabilir. Ahşap blok oyuncaklar yıllar geçmiş olsa dahi modası geçmeyecek ve herkes tarafından ilgilenecek oyuncak çeşitlerinden olduğu için birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Günümüzde yalnızca çocuklar değil yetişkinler dahi ahşap bloklar ile çeşitli oyunlar kurarak eğlenebilmekte ve bu sayede mutlu olabilmektedir. Ahşap blok bulmaca seti çocuklar için mükemmel zaman geçirmelerini sağlayacak gizemli bir oyundur. Oyuncakların birbirleriyle birleşimlerin den birçok sürpriz figür ortaya çıkmaktadır. Yeni figürleri keşfeden çocukların ise keyfine diyecek bulamazsınız. Ahşap blok yapboz modelleri de çocuklarınız için ciddi manada ilgi çekicidir. Farklı şekiller farklı fikirler üreterek iletkenliklerine arttırmakta bu sayede el-göz koordinasyonunu da geliştirmektedir. Modası geçmeyen bu oyuncaklarımız haklı sebeplerle de birleştirilerek devasa oyunlara tamamen çocuğunuzun hayal gücüne bağlı olarak binlerce oyun üretebilmek mümkündür. Çocukların hayal gücünü zorlaması nedeniyle de daha yaratıcı ve üretken bir gelişim süresi yaşamasını Bu sayede destekleyebilirsiniz. Ahşap yapbozlar gibi ahşap blok puzzle sepeti de çocukların çok ilgisini çeken ahşap oyuncaklar arasında yer almaktadır. Daha çok bu tarz oyuncaklar bebeklik dönemine atlatmış 2 yaşını geçmiş çocuklar tarafından kullanılmaya uygundur. Büyüdükçe daha zorlaşan ahşap oyuncaklar olarak çocuklarınızda oyun kurma becerisini geliştirebilirsiniz. 200 parça ahşap blok seti ile dev kaleler, dev binalar ve hatta dilerseniz araba figürleri daha iyi yapabilir çocuklarınızı eğlendirerek yeni figürler üretmeye teşvik edebilirsiniz. Farklı tarzları ile birbirine geçmeli veya üst üste dizilerek figür oluşturabileceğiniz birçok farklı model bulunmaktadır. Çocuğunuzun yaşına göre en uygun olanı çocuk gelişim uzmanlarının da danışarak seçebilirsiniz.

Ahşap Blok Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Ahşap Blok Modelleri Özellikleri ve Fiyatları

Ahşap blok oyuncaklarına bebeklik çağından itibaren yavrularımız için tercih edebilirsiniz. Ahşap blok oyuncaklar bebeklerin ve çocukların yaşına göre farklı zorluk derecelerinde seçilebilmektedir. Henüz bebeğiniz küçükse ahşap blok şekilleri daha basit yapılı tercih edebilirsiniz. İlerleyen dönemlerde çocuğunuzun gelişimi ile paralel olarak farklı ahşap blokları çocuğunuza sunabilirsiniz. Bebeklik döneminde el göz koordinasyonu anlarını geliştirecek bultak veya halkayı iç içe geçir gibi farklı oyun çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Sonrasında ahşap blok Tetris zeka oyunu gibi daha zor ahşap oyuncakları tercih edebilirsiniz. Hayattaki en kıymetli varlıklarımızın gelişimini yakından takip ederek onlara hitabeler sırasıyla el göz koordinasyonu, motor becerileri gibi gelişim beklenen dönemlerde uygun oyuncakları seçmeye dikkat etmelisiniz. 1 yaşını geçtikten sonra çocuğunuz için ahşap blok renk şekil kavramı oyunu gibi farklı ahşap blokları tercih ederseniz hızlı bir gelişim süreci yaşamasına imkan sağlamış olursunuz. Ahşap blok çeşitlerine bakıldığında yüzlerce hatta binlerce farklı çeşit bulabilmek mümkündür. Bu çeşitlilik aynı zamanda ahşap blok oyunlarında sınırsız figür oyunları kurabilmeyi de sağlamaktadır. Zeki ahşap bloklar ve boyama oyunlar ile hem bloklardan bir şeyler üretebilmek hem de sağlıklı boyalar kullanılarak ahşabı boyamak gibi çeşitli aktiviteler yapılabilmektedir. Üstelik sulu boya ve benzeri çocuğunuza zarar vermeyecek boyalar kullanılarak yeniden yıkadığınızda ahşap üzerinden gitmesinde sağlayabilirsiniz. Birçok yönüyle bakıldığında ahşap bloklar çok daha eğlenceli oyuncakladır. Aynı zamanda kolaylıkla temizlenebilir olması çocuklarınız için hijyeniktir. Farklı renklere boyayarak kolaylık da değiştirebilme imkanı bulunmaktadır. Pazıl, tetris gibi birçok oyun kurabileceğiniz mükemmel materyallerdir. Dahası çocuğunuzun bebeklik döneminden itibaren kavrama, el kol becerisi gibi birçok gelişim sürecini olumlu yönde etkilemektedir. İlerleyen süreçlerde de harf ve sayıları öğrene bilmesin de büyük rol oynamaktadır. Ayrıca ahşap blok oyuncak fiyatları diğer birçok plastik ve benzeri oyuncaklara göre daha ekonomiktir. Dayanıklı olduğu için uzun yıllar kullanabilmek mümkündür. Giderseniz çocuğunuzun oyun çağı geçtikten sonra ahşap blok oyuncaklarını saklayabilir ya da çocuğunuzun yakın bir akrabasına ya da arkadaşına hediye ederek hem kendini hem de arkadaşını sevindirmesin sağlayabilirsiniz. Birbirinden farklı şekilleri ve birbirinden farklı oyun kurallarıyla yüzlerce ahşap blok setleri Trendyol üzerinden bulabilir inceleyerek bebeğinizin ve çocuğunuzun yaşına en uygun olanları kolaylıkla satın alabilirsiniz.