placeholder
"

Bahçe Aydınlatması

" araması için 25594 sonuç listeleniyor

Bahçe Aydınlatması

Bahçe Aydınlatması

Bahçede vakit geçirmek, özellikle kalabalık şehirlerde yaşayan insanların deşarj olmak için kullandığı yöntemlerden biridir. Evlerin önemli bölümlerinden olan bahçeler, hem çocukların hem de yetişkinlerin zamanlarını çokça geçirdikleri alanlardır. Bahçe dekorasyonu da birçok insanın ilgi alanını oluşturur. Özellikle hafta sonları davetlerine ev sahipliği yapan bahçeler, şık dekorasyonları ve renkli bahçe aydınlatma ışıkları ile göz doldurmaktadır.

Şehrin kaosundan uzak, vakit geçirebileceğiniz bahçelerinizi, zevkinize uygun dekoratif lambalarla dizayn edebilirsiniz. Bahçe dış ortam aydınlatması için pek çok ürünü zevkinize göre seçerek yaşadığınız alana şıklık katabilirsiniz. Direkli bahçe aydınlatma gibi farklı modellerle yaşam alanlarınızın havasını değiştirebilirsiniz.

Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında, insanlar bahçelerinde uzun zaman geçirirler. Bahçe alanlarını genişletmek, çiçek ekmek, bahçe aydınlatması ile yeni dekorlar eklemek bahçenizde daha keyifli anlar geçirmenize olanak tanıyacaktır. Evinizin tasarımını ve estetiğini bir adım öteye taşımak istiyorsanız, bunu yapmanın yollarından biri de peyzaj aydınlatmasıdır. Evlerini diğer tasarım ögeleriyle basit aydınlatma stratejilerini birleştirenler, elde edilebilecek mükemmel sonuçlar karşısında genellikle memnun kalıyor.

Işık da boya gibi düşünülürse, peyzaj aydınlatma tasarımınıza uygulanabilecek bazı temel teknikler aracılığıyla bir dizi efekt elde edebilir, bahçenizi güzelleştirebilirsiniz. Dış mekan aydınlatma fikirlerinin sınırlı olması gerekmez. Arka bahçenizi veya bahçenizi doğru ışık kullanımıyla vurgulamanın birçok yaratıcı ve hoş yolu vardır. İster özel bir etkinlik için yeterince uzun süre aydınlatmaya ihtiyacınız olsun, isterse bahçenizi kalıcı olarak aydınlatmak isteyin doğru bir aydınlatma yöntemiyle bahçenizi yaşanır kılabilirsiniz. Güneş battığında, bahçeniz doğru bir aydınlatma ile harika görünmeye devam edebilir. Bitkilerinizi, çevre düzenlemenizi ve açık hava eğlence alanınızı güzelleştirmek için bahçe dış ortam aydınlatmalarını tercih edebilirsiniz.

Solar Bahçe Aydınlatmasının Avantajları

Güneşin içinizi ısıttığı bahar ve yaz aylarında ailece bahçede yapacağınız kahvaltılarla hafta sonlarınızı kaliteli hale getirebilirsiniz. Güneşin enerjisiyle daha da güzelleşecek olan bahçeler, akşamları da dekoratif lambalar sayesinde bahçenize farklı bir hava katacaktır. Bahçe aydınlatması için üretilen ürünler arasından en çok tercih edilenleri güneş enerjisini kullananlar oluyor. Hem cebinize hem de doğaya yararlı olan güneş enerjili lamba çeşitlerine oldukça sık rastlanıyor. Çevre dostu aydınlatma aparatlarının çeşitli modelleri bulunuyor.

Bahçe dış ortam aydınlatması, keyifli ve üzerine düşünülmesi gereken bir konudur. Solar olarak da bilinen lamba çeşitlerinden en çok kullanılanlar bahçe direkleri, saplama lambalar ve aplikler oluyor. Bahçenizin büyüklüğüne ve dekorasyonuna göre tercih edebileceğiniz bu lambalar gündüz aldığı güneş enerjisini akşam sizi aydınlatmak için kullanıyor.

Doğru bir aydınlatma verimli zaman geçirmenize her zaman yardımcı oluyor. Işığın rengi, gücü ve nereye doğru olduğu hem gözleriniz hem de huzurunuz için önem arz ediyor. Solarlı bahçe aydınlatması ile sağlanan soft renkler sayesinde bahçenizde misafirlerinizle keyifli vakit geçirmeniz mümkün oluyor.

Bahçe aydınlatma lamba çeşitleri arasında en az maliyeti olanlar solar sisteme sahip olanlardır. Lambanızı güneş alan bir yere yerleştirdikten sonra düzenli olarak çalışmasını sağlayabiliyorsunuz. Göze zarar vermeyen solar sistem bu özelliği ile en çok tercih edilen sistemler arasında baş sırayı alıyor.

Bir diğer solarlı bahçe aydınlatması sağlayan lamba çeşidi ise yere saplanabilen lambalardır. Bahçenizde toprağa kolaylıkla yerleştirerek kullanabileceğiniz lambalar oldukça uygun fiyatlarla satın alınabiliyor. Dilediğiniz yere dilediğiniz sayıda kullanabileceğiniz lambalar akşamlarınızı masrafsız bir şekilde aydınlatmaya da yardımcı oluyor.

Elektrikle çalışan tüm sistemlerin aksine, solarlı bahçe aydınlatması sistemi sayesinde elektrikleriniz kesildiğinizde karanlıkta kalmayacaksınız. Bu avantajı sayesinde güneş enerjisi ile çalışan tüm ürünler her alanda tercih edilmektedir.

Elektrikle bağlantısı olmayan bir diğer aydınlatma ürünü ise fenerlerdir. Fenerler arasında da güneş enerjisiyle çalışanlar olduğu gibi pille ya da şarjla çalışanlar da mevcuttur. Kolay bulabileceğiniz bir yerde muhafaza ettiğiniz feneriniz sayesinde elektrik kesintilerinde zor durumda kalmayacaksınız.

Bahçe aydınlatma güneş enerjili olarak sağlanacaksa, duvara monte edebileceğiniz seçenekleri değerlendirmeniz faydalı olacaktır. Tüm hava koşullarına dayanıklı, kablo derdi ile uğraşmayacağınız güneş enerjili led ışıklar sayesinde bahçenizin tepe aydınlatması çok daha kaliteli oluyor. Duvar üstü bahçe aydınlatmaları ile ilginiz de bahçenizin tüm havasını olumlu yönde değiştirebilmektedir.

Keşfe Değer Modern Bahçe Aydınlatmaları

Bahçe zemin aydınlatma şeklinizi tercih ederken gözünüzün yorulmayacağı şekilde seçim yapmanız gerekiyor. Keyifli bir akşam geçirirken hem etrafı yeterli şekilde görebilmek hem de rahatsız olmayacağınız renkte ve şiddette ışıkta dinlenmek herkesin hayalidir. Bahçe aydınlatma çim üstü yeşil ışık seçenekleri sayesinde zemini kolaylıkla ve şık bir şekilde aydınlatabilirsiniz. Bahçe aydınlatma ışıklarının renk seçenekleri arasından bahçenize en uygununu seçerek bahçenizi şık gösterebilirsiniz.

Bahçenizde çim var ise bu zevk çok daha fazla oluyor. Bahçe çim aydınlatma, çimlerinizin çok daha göz alıcı ve şık gözükmesini sağlıyor. Özel olarak çim için üretilmiş direkler sayesinde yer aydınlatmanızı kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Çeşitli renk ve model seçenekleriyle ve uygun fiyatlarla çim direklerine ulaşmanız mümkündür.

Yer aydınlatması için çeşitli spot ışıklardan da yararlanabilirsiniz. Standlı ve yere koyabileceğiniz ürünler olan bu ışıklar sayesinde hava karardığında bahçenizde güvenle vakit geçirebilirsiniz. Güneş enerjisinden faydalanan ve geceleri otomatik olarak yanan çeşitli figürlü lambalar da yer aydınlatması için oldukça uygun ürünler oluyor. Bahçe aydınlatma yeşil LED ışık gibi seçenekler de renkleri daha da canlandırmak için tercih ediliyor.

Bahçe aydınlatma renkli ve canlı bir şekilde olabileceği gibi gösterişsiz de olabiliyor. Gösterişi her zaman güzellik olarak görmeyebilirsiniz. Tarzınız daha soft ışıklara daha uygunsa, tarzınıza göre seçim yapmanız çok daha kolay olacaktır.

Dekoratif Bahçe Aydınlatma ile Şıklığı Yakalayın

Bahçe aydınlatma lamba çeşitleri arasından seçim yaparken görsel olarak sizi besleyecek seçimler yapmanız akşamlarınızı güzelleştiriyor. Tüm gün maruz kalınan ışık ve gürültüden sonra ruhunuzu ve gözlerinizi dinlendirecek lambalar tercih etmeniz günün yorgunluğunu alacaktır.

Dekoratif bahçe aydınlatma modeli bu aşamada ufkunuzu açmaya yardımcı oluyor. Çeşitli figürlerde ve renklerde lambalar bulunuyor. Özellikle dış mekan bahçe aydınlatma esnasında kullanılan dekoratif ürünler arasında ilk sırayı aplikler çekiyor. Aplik, duvara sabitleyebildiğiniz ve üst ışığın bir parçası gibi gözüken dekoratif lamba çeşitlerine verilen bir isimdir. Bahçe aydınlatma aplikleri kullanırken fiziksel olarak bahçenize ya da evinize en yakışan şekli ve rengi seçmeniz gerekiyor. Böylece kısık bir üst ışığı tamamlayacak güçlü bir yan ışığınızın olması kaçınılmaz oluyor.

Bahçe aydınlatma LED ışıklar sayesinde de sağlanabiliyor. Hacim olarak daha az yer kaplayan LED'ler sayesinde ışığınızı istediğiniz yere kolayca yerleştirebiliyorsunuz. Çiçek ya da çeşitli hayvan figürleri şeklinde olan LED ışıklar bahçenize renk katmanıza yardımcı oluyor. Dilediğiniz çeşit ürünü bahçenizde çeşitli yerlere yerleştirerek eğlenceli görüntüler yaratmayı deneyebilirsiniz.

Aynı zamanda diğer ışık çeşitlerine göre %80'e kadar tasarruf sağlayabilen LED'ler uygun fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Florasan ışık kullanılan ve geri dönüştürebilir olan LED ışıkların birçok rengi de bulunuyor.

Aydınlatmada kullanacağınız ürünlerin etrafta kötü bir görüntü yaratmaması için üretilmiş kablosuz lamba çeşitleri de mevcuttur. Elektrik gerektiren aydınlatma ürünlerini seçerken bahçenizde kablo kirliliğine sebebiyet vermeyecek dekoratif ürünleri tercih etmeniz, bahçe güzelliğinizin bütünlüğünü sağlayacaktır.

Dekoratif aydınlatmanın temel amacı sağlıklı bir ışık yakalarken şık bir görüntüye sahip olmaktır. Armatürünüz ne olursa olsun bahçenize uyumlu olması önemli ayrıntılardan biridir. Bahçenizin büyüklüğü ve mobilyalarınızın çeşidine uyumlu ve yeterli ışığı veren lambalar seçerek şık bir bahçeye sahip olabilir, arkadaş toplantıları ya da davetlerde konuklarınızı, modern bahçe aydınlatma sayesinde gururla ağırlayabilirsiniz.

Dekoratif aydınlatma armatürleri arasında ağaç fenerleri, renkli hayvan figürleri ve ışıklı çakıl taşlarına da rastlıyoruz. Bahçe aydınlatma karpuzu da dekorasyon yapabileceğiniz bir lamba çeşidir olarak karşınıza çıkıyor. Tüm bu kişisel zevke göre dizayn edilmiş ürünlerin kullanımı tamamı ile size kalıyor.

Bahçe Aydınlatma Armatürleri İle Mekanınızı Güzelleştirin

Bahçesi olan işletmeler için de ışığın önemi oldukça büyüktür. Misafirlerinizin rahat yemek yiyebilmesi ya da keyifli vakit geçirmesi için lamba ve ışık sisteminin düşünülerek kurulması gerekmektedir. Spot ışık altında ya da çok güçlü bir ışığa yakın oturarak rahat edilmeyeceğini göz önünde bulundurarak seçim yapılması hizmet kalitesini artırmaya katkı sağlıyor.

Bir etkinliğe ev sahipliği yapıyorsanız ve belli bir alanın aydınlatılması gerekiyorsa bahçe aydınlatma projektör de tercih edebilirsiniz. Gücüne karar vererek satın alabileceğiniz projektör çeşitleri amaca yönelik üretilmiş ürünler arasında bulunuyor. Bahçe spot aydınlatma şekli de benzer bir amaca hizmet ediyor. Size en uygun şiddetteki ışığı tercih ettikten sonra dilediğiniz yöne konumlayarak iyi bir aydınlatma sağlayabilirsiniz.

Projektörler aynı zamanda büyük bitkilerinizin gösterişli gözükmesine de katkı sağlayabiliyor. Alt aydınlatma, aydınlattığınız maddenin daha büyük ve gösterişli gözükmesini sağlar. Bahçenizde bitki ya da ağaçlarınızın altına koyacağınız projektörler keyifli bir görüntü sunuyor.

Nostaljik bir ortam yaratmak için de çeşitli figürlerde aplikler ve kandilli lambalar bulunuyor. Ağaçlara ya da çeşitli mobilyalara sabitleyebileceğiniz kandil fenerler sayesinde hoş bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Bahçe aydınlatma direği de nostalijiyi destekleyici oluyor. Direk üstü bahçe aydınlatma kullanmak isteyenler için üretilmiş şık ve çeşitli bahçe aydınlatma ürünleri mevcuttur.

Bahçenizdeki bitkileri de dekor olarak kullanmanız oldukça akıllı bir seçim olacaktır. Ağaç fenerleri, bitkilerinize sarabileceğiniz küçük LED ışıkları ya da yer aydınlatmaları da mekanınızın güzelleşmesi ve tercih edilebilir olması için üretilmiş ürünlerdir. Konsepte uygun ve yeterli aydınlatma yapmak için bahçe aydınlatma armatürleri arasından size uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Tasarruflu ve efektif olarak adlandırılabilecek bir diğer ışık türü de sensörlü ışıklardır. Hareketinizi algılayarak ortama yaklaştığınızda yanan ışıklar sayesinde boşa yanan ışık olgusu tamamen sona ermiştir. Bahçenizin hangi kısmında vakit geçirmek istiyorsanız orada etkin olacak hareket sensörlü ışıkları en çok kullanılan bölgelere yerleştirmeniz aydınlatmanıza yardımcı olacaktır.

Hareket sensörlü ışıklar sürekli olarak çalışmadığı için hem doğaya hem de cebinize katkı sağlayacak ışık türleridir. Çeşitli renklerde ve zaman ayarlarında sensörlü ışıkları tercih edebilirsiniz. Önemli olan zaman ayarının ve ne kadar yaklaşıldığında yanacağının kararını verirken mekanınızın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanızdır. Yeterli yakınlığa geldiğinde yanmayan ışıkların hiçbir etkisi olmayacağı gibi kullanımı da oldukça zordur.

Mum aydınlatması da bahçe aydınlatma biçimlerin arasındadır. Çeşitli boyda ve sayıda, farklı kokularda mumlar içerisinde vakit geçirmek huzurlu bir uykuya doğru yol almanıza yardımcı oluyor. Çoğunlukla tek başına aydınlatmaya yetmeyen mumları kısık bir ışık kaynağının yanında kullanmanız gerekiyor. Mumun verdiği huzuru doğru aydınlatma şekli ile birleştirerek keyifli manzaranın tadını çıkarmanız kolaylaşıyor.

Güvenliğiniz için mumlar konusunda dikkat edilmesi gereken konu herkesin de bildiği gibi sönmeleri gerektiğidir. Yanar pozisyonda kalan ve unutulan bir mum birçok felakete yol açabilir. Zevkinizin zarara dönüşmemesi için en sağlıklı kullanım şekli, mumların rüzgarda uçmayacağına ve kullanım sonrası söndüğüne emin olduğumuz kullanım şeklidir.

İç Mekan ve Dış Mekan Aydınlatması

Bahçenizi aydınlatırken fiziki olarak dikkat etmeniz gereken bir başka unsur da iç mekan ile uyumudur. Dekorun ortaya çıkmasını ve gösterişli olmasını sağlayan o mekanın aydınlatma şeklidir. Dış mekan için de iç mekan için de aynı durum geçerlidir. Genel aydınlatmanızı mobilyalarınıza göre belirlemeniz faydalı olmaktadır.

Genel aydınlatma haricinde kullanımı kolay ve çok yönlü olan aydınlatma ürünleri en çok tercih edilenler arasındadır. Şiddeti ve yeri kolaylıkla değiştirilebilen portatif ışıklar sayesinde aynı ışıkla hem kitap okuyabilir hem de dinlenebilirsiniz.

Aydınlatmanın asıl amacının karanlık yerlerdeki güvenimizi sağlamak olduğunu da unutmamamız gerekiyor. Hoş ve huzurlu bir görüntünün yanında yeterli bir ışık da güvenliğimiz için gerekli unsurların başında geliyor.

Hoş bir bahçe aydınlatması yapabilirsiniz, fakat bu bahçe içerisindeki gezintinize ya da yapacağınız etkinliğe yeterli gelmiyor ve göz yoruyorsa ışığın ne kadar hoş olduğunun bir önemi kalmaz. Huzurlu gelen bir ışığın altında kitap okumaya çalışmak gözlerinizi yorar ve bunu sürekli hale getirirsek sağlığınızdan olabilirsiniz.

Verdiğiniz bir davette yetersiz gelecek olan bir ışık insanların keyifli vakit geçirmesini engelleyebilir. Bahçenizi aydınlatacağınız ürünleri seçerken mutlaka şiddetlerine ve güvenli olup olmamalarına dikkat etmelisiniz. Ampulünüzün kalitesi, uzun süreli kullanıma uygun olup olmaması, taktığınız armatürle uyumu gibi ayrıntılara dikkat etmeniz her zaman daha güvenli bir aydınlatma yaratmanızı sağlayacaktır.

İç mekan aydınlatmalarınızı ne kadar özenle kuruyorsanız bahçe aydınlatmanıza da aynı özeni göstermeniz gerekiyor. Zaman zaman ağır olabilecek bahçe armatürlerinin montajı ve konumlandırılması da önem verilmesi gereken konuların başında yer alıyor. Özellikle duvar üstü bahçe aydınlatmalarında duvara monte edilen ürünlerin herhangi bir şekilde gevşeyerek düşmesi tehlike arz ediyor. Hem elektrik yüklü hem de ağır bir cismin herhangi bir yerinize denk gelecek şekilde düşmesi sağlığınızı tehdit ediyor.

Bahçe dış ortam aydınlatması yapılırken kullanılan bahçe aydınlatma direği uzak ve köşelerde kullanılmalıdır. Ağır ve tehlikeli sayılabilecek direk aydınlatmaların kablolarının yerine de montesine de dikkat edilmeli. Bahçenizin keyfini çıkarırken karşınıza olumsuz bir durum çıkmaması için tüm bunlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Size Özgü Bahçe Aydınlatma Fikirleri

Bahçe aydınlatma fikirleri üretirken bahçenizin konumuna ve büyüklüğüne göre seçim yapmanız gerekiyor. Güçsüz ya da çok güçlü bir ışık sizi ve misafirlerinizi rahatsız edebilir.

Bahçe aydınlatma armatürleri fiyatları açısından değerlendirildiğinde de avantajlı olabiliyor. Bahçenizi baştan yaratırken tüm detaylara tek tek karar verebilme lüksünüz oluyor. Bahçe aydınlatma fenerleri sayesinde bahçenizin çeşitli yerlerini çeşitli renklere boyayabilirken, masa ya da set üstü ışıklar sayesinde dilediğiniz atmosferi yaratabilme şansınız oluyor.

Bahçe aydınlatma sarkıt ile de mümkün oluyor. Duvardan sarkan bir lambayı şık bir dekor olarak kullanabilmeyi avantaja çevirmeniz oldukça kolaydır. Tüm bunlar haricinde araştırdığınızda yüzlerce modele rastlayabiliyorsunuz.

Bahçe aydınlatma sistemleri çok çeşitli olduğu için kendinize uygun olanı bulana kadar araştırma yapmanız gerekiyor. Yeri, duvarları, masa üstlerini ya da üst ışığınızı düşünürken bütünlüğe önem vermeniz gerekiyor.

Bulunduğunuz ortamı düzenlemek aynı zamanda bir yaratıcılık gerektiriyor. İlham alınacak birçok tasarım ve örnek bulunuyor. Mevcut tecrübelerinizi de kullanarak hoşlandığınız ve huzur içerisinde vakit geçireceğiniz bir bahçe yaratmanız oldukça kolay oluyor. Sınırsız ürün seçeneğinizin olması maddi olarak da zorlanmamanıza yardımcı oluyor. Çeşitli bahçe aydınlatma ürünlerini tercih ederek bir uyum yakalayabilir, yaşam kalitenizi kolaylıkla artırabilirsiniz.

Bahçelerde çoğunlukla, oturarak zaman geçiriiliyor. Yaz akşamlarının tatlı serinliğini yaşarken üzerinde uzun zaman vakit geçirecek kadar rahat hissettiğiniz mobilyalara sahip olmanız da oldukça önemli bir konudur. Bahçelerde çoğunlukla yumuşak yastıklı ve içerisine gömülebildiğiniz alçak mobilyalar tercih edilir. Bu alçak mobilyalara uygun ışıklandırma yapmanız konforunuzu artıracaktır.

Bahçe aydınlatması fiyatları zevkinize ve kullanım alanınıza göre farklılık gösteriyor. Uygun bahçe aydınlatma fiyat seçenekleri Trendyol'da sizi bekliyor. Bahçe aydınlatma modelleri ve kampanyalı fiyatlara rahatlıkla ulaşabilir, dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.