İlgili Kategoriler
Renk
Fiyat
Kumaş
Ayak Malzemesi
Tema / Stil
Genişlik
Boyut/Ebat
Materyal
Derinlik
Stil
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Berjer

" araması için 7940 sonuç listeleniyor

Odaların Şık Tamamlayıcısı Berjerler Trendyol'da!

Berjer koltuk ilk olarak Avrupa'da Barok döneminde şıklık ve ihtişamın temsili olarak üretilip kullanılmaya başlanan tek kişilik koltuklardır. Statü ve liderliği temsil eder. Oturma yüzeyi, sırt alanlarının geniş olması ve bu kısımların aralarında boşluk bırakılmaması oturmak için kullanılan diğer mobilyalardan ayrılmasını sağlamıştır. Berjer Fransızca çoban anlamına gelir. Sırt kısmı, eğimli duruşu ve tek kişilik oluşu ile liderliği sembolize etmesi bu ismi almasına neden olur. İlk üretilen berjer modelleri Kraliçe berjer, Kabriolet berjer ve Markiz berjerdir. Kraliçe berjerler, keskin hatlara ve uzun, düz bir sırtlığa sahiptir. Kolçak kısmı ise eğimli olarak sırtlığa bağlıdır. Kabriolet berjerin özelliği ise sırtlığın ve kolçakların içe doğru olmasıdır. Oturan kişiyi tamamen kavrayan bir yapısı vardır. Markiz berjerler ise basık sırt kısmı, dışa doğru uzanan bir oturma alanı ve kısa ayak yapısıyla dikkat çeker. Bu ilk üretilen berjer koltuk modelleri olsa da aynı tasarımı hala bulmak mümkündür. Günümüzde evlerin salonlarında, yatak odalarında ve ofislerde rahatlıkla kullanılan berjerler gelişen teknoloji, ihtiyaç ve zevklere göre daima yenilenir. Dönen, sallanan ve ayaksız berjer modelleri de bulunabilir. Ofislerde masa başında çalışanlar için dönen berjerler oldukça rahat bir tercihtir. Modern görünümlü ve kullanışlıdır. Balkon ve bahçelerde çay saati için kullanılabileceği gibi çalışma odalarında sallanan ve yumuşak kumaşlı olanları kitaplıklarla beraber kitap okuma alanı olarak kullanılabilir. Dilediğiniz alanlarda berjer çeşitleri ile şıklık ve rahatlığı bir araya getirebilirsiniz.

Her Zevke Uygun Berjer Modelleri

Her Zevke Uygun Berjer Modelleri

Berjerler gün geçtikçe değişen görünüm ve modelleri ile herkese hitap etmeyi başarır. Doğal görünümleri tercih edenler için rustik berjer modelleri iyi bir tercih olabilir. Berjerlerde gerçek ağaçların kullanılması ve orijinal görünümlerinin korunması ön plandadır. Kumaşların doku ve stilleri de bu çizgiyi yansıtır. Ayrıca ahşap görünümün ağırlıkta olduğu retro berjer koltuk modelleri de tercih edilebilir. Berjer koltukların kullanımı uzun zamanlardan beri devam ettiği için aynı modelleri tekrar yaşatmak isteyebilirsiniz. Retro berjer çeşitleri ayakları boğumlu, minderli, kıvrımlı detayları ve düğmeleriyle eski ve yeniyi bir araya getirmek isteyenlerin tercihidir. Çiçekli berjer modelleri de bu dönem kumaşlarında çiçeklerin, yaprakların uyumlu renklerle bir arada kullanılmasıyla yapılır. Günümüzde de çiçekli modeller modasını hiç kaybetmeden sevilerek kullanılır. Ekoseli berjer modellerini tercih ederek de bulunduğu yerde geçmişin esintilerini tekrar hissedebilirsiniz. Ekose sadece retro bir tarz için değil modern tasarımlar için de kullanılan kumaş çeşididir. Çizgili berjer ya da zebra desenli modeller de ekose gibi klasik modellerdir. Ancak sade mobilyalarla kullanıldığında gayet iyi bir görünüm sağlayabilir. Modern berjer modelleri ise sadelik ve şıklığın bir arada bulunduğu modellerdir. Kullanışlı olması da ön planda tutulur. Modern oluşu tasarımınında da gelişimi takip etmesiyle gerçekleşir. Bu nedenle berjerlerin görünüşünde birçok değişiklik yapılır. Yumurta koltuk ve dünya koltuk çeşitleri berjer anlayışının ne şekilde değiştiğini gösterir. Bu iki koltuk türü de modern döneme ait koltuk modelleridir. Döner berjerler, yumurta koltuk modelleri de çalışma ve oyun masalarında kullanılabilir. Odalarda, kitap okuma ve dinlenme alanlarında ise yuvarlak berjer modellerini tercih edebilirsiniz. Ayaksız, geniş ve minderli oluşu bu gibi alanlar için iyi bir seçimdir.

Berjer Takımları İle Ortama Şıklık Katın

Berjer Takımları İle Ortama Şıklık Katın

Duruşuyla bulunduğu alanı değiştirebilen berjerler takım halinde de salonlara, bahçe ve balkonlara uyum sağlar. Tekli olarak kullanım alanı oldukça fazla olsa da ikili berjer takımı da salonların veya ofislerin ihtiyacını karşılar. İkili takımların koltukları aynı renge sahip olabildiği gibi aynı modelin farklı renklerini bir arada kullanmak da hoş durabilir. Bu modelleri kanepelerle de takım halinde kullanabilirsiniz. Kanepelerin üzerinde kullandığınız yastıkların berjer koltuklarınız ile aynı renk ve kumaştan olmasını sağladığınızda dahi bu uyumu elde edebilirsiniz. Yine kanepe çeşitleri ile de bulabilmek mümkün. Berjer koltuk takımı genellikle iki berjer ve iki kanepe ile bulunsa da balkonlar için iki berjer ile beraber iki kişilik berjer koltukla da bulunabilir. Kanepesiz olanlar ise iki berjer ve bir de sehpadan oluşur. Sehpalı modeller genellikle uzun ayaklı berjer koltuklarla birliktedir. Berjer kumaş yapısı, ağır duruşu itibariyle iç mekan mobilyası olarak kullanılsa da sehpalı mobilyalar bahçeli alanlarda da kullanıma uygundur. Ayakları ahşap veya metal olabilir. Berjer sehpası koltuklarla uyumlu ve genellikle küçüktür. Sehpaların yuvarlak ve kare olanlarını bulabilirsiniz. Tekli berjerler için de yan sehpa çeşitliliği fazladır. Sehpalar depolama alanı olarak da kullanılabilir. Kitapların konulabilecek bir alanının olması sehpaları daha cazip kılar. Tasarımlarıyla berjerler gibi estetik bir görünüm sunarlar. Ayrıca rahatlıkları ile bilinen berjerler ayakları uzatabilmek için küçük puf koltukları ile de takım halinde satılabilir. Yastıklı ve yastıksız modellerini tercih edebilirsiniz. Berjer ikili olanlar ise daha geniştir. Kurumlar, ofisler, kütüphaneler, kafeler ve bekleme salonları gibi alanlarda da şık görünümü nedeniyle tercih edilir. Üçlü berjer modelleri de estetik yapısıyla konuk ağırlamak için büyük salonlarda da yerini alır. Berjerin asıl özelliği tekli oluşudur ancak geniş modeller ve ikili ya da üçlü olanlar da takım halinde bu ismi alır. Berjer takımları yakın tonlarda iki ya da üç berjerin şömine önleri gibi alanlarda kullanılmasıyla da oluşturulabilir. Aynı kumaştan büyük bir orta sehpayla birlikte dahi sıcak bir sohbet alanı oluşturulabilir. Aynı zamanda işyerinde kullanılmak için modern bir berjer takımı seçerek kullanışlı ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Dekorasyon Uyumunda Rengarenk Berjerler

Dekorasyon Uyumunda Rengarenk Berjerler

Ev dekorasyonu için gereken uyum, konfor ve zerafeti sağlayan önemli mobilyalardan biri de berjerdir. Uyumu sağlamak için renkler ilk dikkat edilmesi gereken unsur olmalıdır. Duvar, zemin rengi ve halı gibi diğer dekorasyon ürünleri ile yakın tonların kullanılması, ortama renk katması ve ferah durması istenilen özelliklerdir. Yatak odalarında da kullanılan mini berjer modelleri için seçeceğiniz renklerle bu ferahlığı ve canlılığı yakalayabilirsiniz. Aynı renklerin farklı tonlarını bir araya getirmek göz yormayan bir uyum ve modern bir çizgi yakalamanızı sağlayabilir. Örneğin kül grisi bir duvar tercih edildiğinde berjer antrasit ya da koyu gri olabilir. Yine beyaz ya da siyah zemin rengiyle uyumu sağlayabilirsiniz. Nötr bir renktir ve onu oluşturan renklerle birarada kullanımı göz yormaz. Berjerde ise gri tonlarıyla ahşap detaylar tercih edilebilir. Daha çok canlılık katmak için koyu renk mobilyalarla birlikte ise berjer pembe, fuşya, kırmızı gibi canlı renkler olabilir. Siyah tonlarının hakim olduğu bir odada berjer lacivert veya çarpıcı bir yeşil olabilir. Açık tonlarda bir turkuaz da seçebilirsiniz. Renkler zevkinize hitap etmelidir. Ortamın enerjisinde de renklerin payı vardır ve içinde bulunduğunuz sürece size iyi hissettiren renkleri kullanmalısınız. Daha sakin, huzur veren bir ortam için soft renkler ilk tercihtir. Krem rengi veya kırık beyaz ile açık pembe, mavi ve uçuk yeşil tonları ortama sakin ve ferah bir hava katar. Beyaz ortamlarda koyuluğu sağlamak için de berjer gri ve açık ya da koyu tonlarında olursa hoş bir görünüm sağlar. Berjer renkli ve eğlenceli bir duruşu ya da koyu renklerin asilliğini görünümü sayesinde çok iyi yansıtan bir mobilyadır. Tek başına ortamı da değiştirebilen bir yapısı vardır. Kahve tonlarında bir odaya canlılık katmak için berjer turuncu renkte seçilmelidir. Birlikte kullanmaktan uzak durulan turuncu ve kahverenginin arasında güzel bir ahenk vardır. Tek mesele renklerin tonlarını ve uyumu yakalamanızdır. Turuncu ile koyu tonlarda bir kahve ya da iki renginde yumuşak tonları olmalıdır. Sadeliği ve ağırlığı nedeniyle her renge uyum sağlayan siyahın ise her tonu diğer renklerle bağlanabilir. Sadece berjer siyah renginde alınacaksa ortamı kasvetli hale getirmemesi için diğer mobilya renkleri höz önüne alınmalıdır. Ayrıca bir dinlenme alanı olarak da siyah tercih edilecekse soft bir siyah seçmelisiniz.

Kullanım Alanlarına Göre Berjer Özellikleri

Kullanım Alanlarına Göre Berjer Özellikleri

Berjerler evlerin her odasında, bahçede, kafede, işyerlerinde kullanıma uygun mobilyalardır. Bu özellikleri her alana uygun tasarımların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Berjer tekli koltuk olarak salonlarda yerini alırken zamanla çalışma alanlarında ve ofislerde de kullanılmaya başlanmıştır. Kitap okurken veya masa başında çalışırken sırt desteği ve kolçakları sayesinde rahatlığı sağlar. Ayak önüne konan berjer puf çeşitleri ile de dinlenme alanı oluşturabilirsiniz. Ya da berjerin açılabilen ayak uzatma bölümü olanları da bu amaçla tercih edilebilir. Yatak odasında makyaj masası önüne puf ya da berjer sandalye çeşitleri alabilirsiniz. Sandalyenin kullanıldığı her alanda daha şık bir görünüm için berjer sandalye kullanılabilir. Aynı zamanda çok şık modellere sahip sallanan berjer sandalye ve koltukları da inceleyebilirsiniz. Dinlenme, kitap okumak için idealdir. Baba sandalyesi olarak da bilinen berjerler aile büyükleri için çok zevkli bir hediye seçimi de olabilir. Sallanan berjerlerin bazı modellerinde de klasik koltuk tasarımından uzaklaşılarak açılır berjer çeşitleri gibi uzanabilmek için yapılmıştır. Ürünü incelerken genişlik, kumaş yapısı, uzunluğu gibi özelliklere de dikkat etmeli ve zevklerine uygun olanı almalısınız. Mutfak için ise mutfak berjer takımı farklı renkleriyle mutfağınıza renk katar. Yemek odaları ve salonlar için de sandalye tipi berjer çeşitleri ile bir masa rahat ve kullanışlı olabilir. Yatak odalarında ya da salonlarda kullanılan berjerler de açılıp yatak haline gelebilir. Berjer yatak olarak da bilinen açılabilen koltukları normal bir yatak büyüklüğünde bulabilirsiniz. Yine yatak haline gelebilen berjer modellerinden şişme berjer aynı zamanda dış mekanlar için rahatça kullanılır. Kolayca kaldırılıp taşınabildiği için evin herhangi bir köşesinde hem oturmak için hem de yatak olarak kullanabilirsiniz. Misafirler için de fazladan hem bir oturma alanı hem de bir yatak olabilir. Berjer tercihinde odanın büyüklüğü de ön plandadır. Geniş berjer çeşitlerinin büyük odalarda kullanılması ve alanın iyi değerlendirilmesi gerekir. Buna rağmen berjer tekli modeller dinlenme alanında ise geniş ve sırt kısmı uzun olanları tercih etmelisiniz. Kullanıldığı alana daha sıcak bir hava verir.

Berjerlerin Uzun Ömürlü Olması Nasıl Sağlanır ?

Berjerlerin Uzun Ömürlü Olması Nasıl Sağlanır ?

Farklı kumaş yapılarına sahip berjerlerin her birinin uzun ömürlü olması için bakımı ve temizliği dikkat edilmesi gereken bir konulardır. Deri kumaş çeşitlerinin temizliği sırasında kimyasal ürünlerden ve deriyi yıpratacak malzemelerden kaçınmak gerekir. Az miktarda ılık su ve bez ile kolayca temizleyebilirsiniz. Lekeler için ise sabun ve su ile bastırmadan temizlik yapılması önerilir. Berjer çiçekli modeller ve desenlerin de renklerinde bozulma olmaması için hem temizliği hem de muhafazası önemlidir. İç mekan mobilyaları içerisinde berjerler kumaş yapısı ile güneş önlerinde bırakılmaya uygun değildir ve iç mekanda dahi direk güneş alacak alanlara yerleştirilmemelidir. Kadife ve kumaş yapısıyla rahat berjer olan bu modeller de düzenli temizlenmediği takdirde şıklığını kaybedebilir. Suya karıştırılan az bir miktar amonyak hafifçe temiz bir bez ile silinmelidir. Karbonat, sabun gibi ürünler de ayrı ayrı suya karıştırılarak kullanılabilir. Süet koltuk için de en zararsız yöntem beyaz sabundur ancak lekeler için alkol kullanılabilir. Berjer minderi de havalandırılarak tozdan arındırılmalıdır. Yıkanabilme koşullarına göre minderleri yıkayabilirsiniz. Bu mümkün değilse ıslak bir bezle de silme işlemi yapılabilir. Çocuk odaları veya mutfaklar için tercih edilen küçük berjer modelleri mürekkep lekesi, yağ lekesi gibi zor çıkabilen lekelere maruz kaldığında da bulaşık deterjanı ve aspirinli su da işe yarayacaktır. Unutulmaması gereken nokta lekenin oluştuğu anda müdahale edilmesi gerektiğidir. Aynı zamanda lekenin derine işlememesi ve yayılmaması için özen göstermelisiniz. Bahçe ve balkon berjerleri için kullandıktan sonra mutlaka üzerlerini bir su geçirmeyen bir örtü ile kapatmalısınız. Bu işlem hem güneşten hem de nem ve tozdan mobilyayı korumayı sağlar. Ateşten ve ısı kaynaklarından olabildiğince uzakta yerleşim düzenini oluşturmalısınız. Taşıma esnasında kenar ve kumaşların zarar görmemesi için koruyucu önlemler alınmalıdır. berjer yuvarlak modeller için kenarlar daha az koruma gerektirse de genel olarak kumaşı korumak için paketlemeyi iyi yapmalısınız. Çoğu mobilyada dayanıklı olması nedeniyle keten kumaş tercih edilir. Çocuk odası veya cam önleri için kullanacağınız ufak berjer modellerinin keten gibi dayanıklı kumaşlardan olması önemli bir tercihtir.

Uygun Fiyatlarıyla Çeşitli Berjerler

Uygun Fiyatlarıyla Çeşitli Berjerler

Berjerler birçok tarz ve renkte modellere sahiptir. Tasarım ve kumaş kalitesine göre de berjer fiyatları değişiklik gösterebilir. Bütçenize uygun kaliteli bir berjeri Trendyol'da bulabilirsiniz. Berjerler evin tasarımına uygun bir model olabilir. Tarzınız ve dekorasyon renkleri de belirleyicidir. Modern bir tarzınız varsa sade ve zarif tercihlere yöneliminiz olacaktır. Kumaşlardan berjerlere kadar modayı takip ediyorsanız çağdaş bir stiliniz vardır. Uyumlu bağımsız berjerler alınabilir. Minimalist bir yaklaşım için ise sade ve gösterişten uzak seçimler yapılır. İskandinav tarzı ile ilgileniyorsanız ahşabın düzenli çizgilerine sahip berjer modelleri ve fiyatları incelemeniz gerekenler arasında olmalıdır. Hem çizgilere sahip hem de oldukça rahat bir görünüm tercih edenler salaş şıklık olarak adlandırılan bir zevke sahiptir. Bu tarz için de berjerler açık renklerde ve yumuşak kumaşlarıyla bilinir. Uygun fiyatlara bu seçimi yapmak da mümkündür. Yüzyıl modernliği olarak bilinen eskiden izler taşımayı ve nostaljiyi evinde hakim kılmak isteyenler için de klasik berjer koltuk fiyatları önemlidir. Geçiş tarzı bir ev dizaynı için ise geleneksel halılar ve modern berjerler kullanabilirsiniz. Klasik bir berjer takımını modern hatların hakim olduğu bir alanda kullanmak da bu tarzı yansıtır. Özellikle belirli bir kalıpta kalmamak isteyenler için geçiş tarzı bir berjer seçimi yapmak doğru bir tercihtir. Genellikle fiyatlar birbirine yakındır. Koltuk ve berjer sandalyeler arasında fiyat farkı olsa da bu durum seçtiğiniz özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Seçtiğiniz boyutun da berjer koltuk fiyatları üzerinde etkisi vardır. Takım halinde alınanlar uygun fiyatlı olabileceği gibi ihtiyacınıza uygun tekli berjerleri de uygun fiyatlara alabilirsiniz. Geniş bir oturma odası için berjer ölçüleri büyük olurken küçük odalarda dinlenme alanı olarak kullanılanlar küçük boyutlarda olabilir. Bu durum fiyat farkı oluşturabileceği gibi kullanılan malzeme maliyeti de boyuta bağlı olmadan değişkenlik gösterebilir. İhtiyacınıza ve zevkinize uygun berjerleri seçtikten sonra fiyat incelemesi yapmalısınız.

Berjer Koltukların Boyutları Nasıl Olur?

Berjerler, tekli koltuk olarak bilinse de bazı farklılıklar söz konusudur. Bunlar, tekli koltuklardan farklı olarak daha klasik ve şık bir görünüme sahiptir. Koltuk takımıyla aynı kumaş ve desende olması da gerekmez. Berjerlerin çoğunlukla yaslanma kısmı yüksek olur. Kol koyulan kısımlar da geniştir. 18. yüzyıldan günümüze kadar gelen berjerler, gazete okumak ya da kahve içmek için ayrılan köşelerde son derece güzel görünür. Standart görünümün dışına çıkarak daha estetik bir ortam oluşturmanızı sağlar. Kullanacağınız yere uygun berjeri bulmak için tasarım ve renk gibi özelliklerin yanı sıra ölçülere de dikkate etmeniz gerekir. Bu koltuklar için standart bir ölçü vermek mümkün olmasa da belli bir aralıktan bahsedilebilir. Berjerlerin derinliği 65 ila 75 cm arasında değişkenlik gösterir. Genişlikleri ise 60 ve 70 cm arasındadır. Yüksekliklerinin ise 80 ila 90 cm arasında olduğunu söylemek mümkündür.

Hangi Renk Berjer Alınmalıdır?

Birçok farklı renk ve kumaştan üretilen berjerlerden hangisini tercih edeceğiniz önemli bir konudur. Diğer renklerle de güzel bir uyum yakalayan gri berjer alternatifi oldukça kullanışlıdır. Birbirinden farklı alternatifler arasından seçim yaparak ortamın çok daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Buradaki önemli kriter, mekânın dekorasyonu ve tarzıdır. Daha sade bir tarz benimsediğiniz ortamlarda ise turuncu berjer tercih edebilirsiniz. Canlı rengiyle ortamın atmosferini değiştiren bu koltuklar, bej, beyaz ya da krem renkleriyle çok güzel bir uyum yakalar. Farklı doku ve tasarımdaki modeller arasından sizi yansıtanı seçerek dekorasyona güzel bir dokunuşta bulunabilirsiniz. Bulunduğu ortama asil bir hava katan siyah berjer ise klasik seçimde bulunmak isteyenler için idealdir. Daha ciddi bir ambiyans oluşturmak isterseniz odanın diğer unsurlarında da benzer seçimlerde bulunmanız uygun olur. Diğer seçenek ise samimi atmosferi korumaktır. Bunun için de yastık ya da örtü gibi alternatiflerle istediğiniz tarzı oluşturabilirsiniz.

Berjerlerin Arasına Ne Konur?

Daha geniş alanlarda birden fazla berjer tercih edilebilir. Buradaki önemli nokta ise iki berjer arasında en az 100 cm mesafe bırakmaktır. Bu sayede odanın ferah ve güzel görünümünü bozmamış olursunuz. Araya başka eşyalar koyacaksanız da bu mesafeyi artırmanız uygun olur. Aralarına sehpa koyarak elinizdeki eşyalar için bir alan yaratabilirsiniz. Böylece çay ve kahve içebileceğiniz köşe oluşturmanız mümkün olur. Dilerseniz dekoratif eşyalar tercih ederek estetik görünümü de tamamlayabilirsiniz. Vazo, abajur ya da biblo, tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alır. Ayrıca gazete, dergi ya da kitaplarınızı koyabileceğiniz küçük bir alanın olması da uygun bir seçim olacaktır. Böylece kendinize okuma köşesi yaratabilirsiniz. Bunların yanı sıra aradaki alanı boş bırakmanız da mümkündür. Odanın dekorasyonu ve ortamda benimsediğiniz tarz, bundaki önemli etkendir. Berjerin cam ya da şömine kenarına koyulması, yaygın olarak tercih edilir.