İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Cinsiyet
Materyal
Paket İçeriği
Kol Tipi
Yaka Tipi
Fiyat
Kol Boyu
Kullanım Alanı
Kalıp
Desen
Ürün Tipi
Koleksiyon
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
Renk
Ürün Değerlendirmesi
"

Beyaz Atlet

" araması için 27924 sonuç listeleniyor

Beyaz Atlet Modelleri ile İhtiyacın Olanı Belirle

Beyaz atlet, genellikle iç çamaşırı olarak bilinen fakat, modeline göre farklı kombinlerle de kullanılabilecek bir giyim ürünüdür. Beyaz atlet kadın ve Beyaz atlet erkek modelleri arasında bazı belirgin farklar görülebilmektedir. Erkekler için tasarlanan modellerde genel olarak sırt kısmı, yüzücü model olarak bilinen iki omuz ipinin sırt bölgesinde birleştirilerek ortaya çıkarılan modellerini kapsamaktadır. Düz model atletlerin genel olarak kullanım amacı iç çamaşırı olduğundan, yüzücü model beyaz atletler bu kategori dışında da kullanılabilmektedir. Görünüm olarak düz model beyaz atletlere göre daha şık ve sportif duran yüzücü modeller, spor esnasında da sıkça tercih edilebilmektedir.

Beyaz Atlet Modelleri

Beyaz Atlet Modelleri

Kadın beyaz atlet grubunda ise; ip askılı, kalın askılı, beyaz yarım atlet ve yüzücü model atlet olarak bilinen modeller bulunmaktadır. İp askılı modeller, iç çamaşırı olarak tercih edilebilineceği gibi, günlük hayatta da kombinler üzerinde rahat bir kullanım sunabilmektedir. Şortların üzerine tercih edildiğinde sıcak günlerin kurtarıcısı olabilen ip askılı atlet modelleri, Jean üzerine kombinlendiğinde de spor-günlük bir görünüm kazanmaya yardımcı olabilmektedir. Kalın askılı atlet modellerinde de iç çamaşırı ve günlük kullanıma uygun tasarımlar yer almaktadır. Kumaşın materyaline göre, iç çamaşırı ya da günlük kombinlerde kullanılacağı belirlenen atlet modelleri, sıcak yaz günlerinin şık giyim ürünleri arasında yerini almaktadır. Yarım atlet olarak bilinen modeller daha çok iç çamaşırı görevi görürken, yüzücü model beyaz atletler de, kumaş materyaline göre her alanda kullanıma uygun modeller arasında yer alabilmektedir. Yaka kısımlarında dantel işlemelere sahip beyaz atlet modelleri ise tek başına kullanılabileceği gibi, bir gömlek ile de kombinlenebilmektedir.

Beyaz Atlet Modelleri

Beyaz Atlet Modelleri

Beyaz atlet modelleri kullanım amacına göre, kumaş materyallerinde farklılık göstermek mecburiyetindedir. İç çamaşırı olarak kullanılmak istenen modellerde, kumaşın pamuklu, hava alabilir kumaş olması vb. detaylar önem kazanmaktadır. İç çamaşırının kullanım amacı mevsime göre değişiklik gösterdiğinden, beyaz atlet modellerinin de mevsime göre kumaş değişikliği göstermesi gerekmektedir. Kış aylarında kullanılan iç çamaşırları daha çok üşümeyi engelleme amacıyla tercih edildiğinden, yün kumaş gibi kış mevsimine uygun kumaşlar kullanılması bu amaca hizmet edebilmektedir. Yaz aylarında kullanılan iç çamaşırlarında ise; terlemeyi önlemek amaçlanırken, bu modellerde kullanılan kumaşların hava alabilir ve pamuklu olması büyük önem kazanmaktadır. Pamuklu kumaşlar vücuttaki teri emme özelliğine sahip olduklarından, kullanılacağı mevsim önem kazanmaktadır. Aynı şekilde yün kumaştan elde edilmiş atletler, üşümeyi engelleyeceğinden, kullanılacağı mevsim kumaşın türüne uygun olmalıdır. Yaka kısımlarında dantel işlemeli beyaz atlet modelleri genel olarak penye kumaşlar üzerine tasarlanmaktadır. Çünkü; pamuklu kumaşlar üzerine işleme eklenmesine müsait bir yapıya sahipken, yün kumaşlar kalın ve sert olduğundan bu işleme pek uygun olmamaktadır. Sporcu atleti modellerinde ise genel olarak pamuklu kumaşlar tercih edilmektedir. Elastan model kumaşlar, herhangi bir kuvvetle çekildiğinde yeniden eski halini alabilen ipliklerin oluşturduğu esnek bir kumaş olduğundan, sporcu atletlerinde kullanılabilmektedir.Ayrıca; Beyaz korse atlet, beyaz termal atlet, beyaz triko atlet, beyaz straplez atlet, beyaz saten atlet ip askılı beyaz atlet, kolsuz beyaz atlet, sıfır kol beyaz atlet, bisiklet yaka beyaz atlet, uzun kollu beyaz atlet, dantelli beyaz atlet, beyaz salaş atlet ve beyaz atlet body seçeneklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Beyaz Atlet Kombinleri

Beyaz Atlet Kombinleri

Beyaz atlet modelini pek çok kombinle eşleştirmek mümkündür. Jean üzerine giyilen ip askılı bir beyaz atlet modeli, beyaz bir spor ayakkabı ile kombinlendiğinde sıcak bir yaz görüntüsü yakalamaya yardımcı olabilmektedir. Kot etek üzeri tercih edilebilecek kalın askılı bir beyaz atlet ise, yazlık-şık bir görünüm kazanmayı sağlayabilmektedir. Siyah bir pantolon ya da etek üzerinde de ton farklılığı yaratarak göze hitap eden beyaz atlet modelleri, tamamlayıcı bir aksesuar ile birleştirildiğinde çok şık bir görünüm kazanmayı sağlayabilmektedir. Dantel desenli bir beyaz atlet üzerine giyilen bir kot ceket ise iddialı bir kombin oluşturabilmeyi sağlamaktadır. Beyaz atlet modelleri iç çamaşırı olarak tercih edilmediğinde, yaz mevsimlerine ait bir giyim ürünü olduğundan, rengârenk babet ayakkabıları ile birleştirilerek de kullanılabilmektedir. Beyaz her renk ile uyum sağladığından, kombin yapması kolay ve eğlenceli olmaktadır. Beyaz bir atlet üzerine takılacak büyük altın rengi bir halka küpe günlük olarak yapılan kombini tek bir dokunuşa şık bir noktaya taşıyabilmektedir.